1 aan de Alzheimer? JTDEK DE ISGHILLEN Geen IKV-oproep tot belastingweigering Situatie Nieuw-Caledonië explosief Plaatsen van meer raketten gevaar voor besprekingen Ruimtewapens ethisch beter verdedigbaar PLAATSING KRUISRAKETTEN IN FLORENNES jEuwsovERziCHT nnnnn Voor een miljoen pond aan juwelen gestolen PAGINA j I MAANDAG 14 JANUAR11985 L 0 S S I K C ■}b3suhb 'taP a snau 'Sjqoaj pueq 'nepoine 'th0P iiui 'sijuit iaoA 'jadoi uba Jeel> oaa 'iasijap^nd 'annui ut uaaiS ;BINNEN - BtJITENL AND PAGINA 3 Ongeboren baby kreeg nieuw bloed Betogers maken Kennedy het spreken onmogelijk GROMYKO WAARSCHUWT Pentagon: zeggenschap over export Kerk kondigt sancties aan tegen paters in Nicaragua Maatschappij leer steeds meer in het verdomhoekje MmD BUITENLAND Bombardement op Pakistaans dorp Weer een Spaanse generaal ontslagen Yietnamezen lopen over naar Thailand Brand in trein: zeker 150 doden Negende aanvaring op Waal In Londens warenhuis Harrods NIEUWE ICTO- VOORZITTER JANSSEN VAN T49 22 u. La maison des 1001 p|ai sirs. Ambassades - 12,14,-je 20 en 22 u. Supergirl. Festa - 13,15,17,19 en 21, Romancing the stone Brabo - 12,14.20,16 45 19.10 en 21.30 u. 1984 Tijl - 12,14,16,18, 20 en 22 u Maria's lovers. Wapper - 12,14,16,18 20 en 22 u. Top secret. brugge Komplex Zwart-Huls Gulden Vlies 1 20 u. Amadeus. Gulden Vlies 2 20 u. The never ending storv 22.30 u. Catharine cherie. Gulden Vlies 3 20 en 22.30 u. Police academv Memllng 20 u. Ghostbusters. Rembrandt 20 u. Love camp. KLOOSTERZANDE Zaal van Leuven - 20 u. Toneelstuk 'De gouden bruiloft' HULST W. Btommaert - 14.30 u. schieting. DE KLINGE R. de Moor schieting. 15 u. HULST Galerie van Geyt, Steenstr. 20 - Expositie getiteld:'Feest der Kleine Formaatjes'. Geop. werkd. 9-12 en 14-18 u., di. gesl. zo. 14-17 u. (tot 15 jan.). SINT NIKLAAS Internationaal Exllbriscen- trum - Olieverf en beeldhouw werk ontwerpschetsen van do centen van de Stedelijke Acade mie voor Schone Kunsten. Geop I weekd. 14-17 u. zo. 10-13 en 15- 18 u. (tot 4 febr.). lerikaanse arts denkt dat Maurice I ro en het concert-voor-de-linker-1 ^te van Alzheimer had. schrijven en zwemmen. Een jaar later probeerde hij I een concert te dirigeren in Pa rijs. „Het zou zijn laatste op- |8 treden worden", aldus Dales in sio. „Hij was niet meer in staal le tot het opbrengen van de kwa liteiten zoals coördinatie, die I men voor het leiden van een groot orkest moet hebben". Rave] verloor zijn vermogen I om muzikale geluiden te pro duceren of bevatten, namen te I onthouden en zelfs zijn eigen werk te herkennen. Hij be klaagde zich tegenover zijn I vrienden over alle muziek die in zijn hoofd opgesloten zat. De componist overleed op 28 december 1937 na een hersen operatie. Een Franse neuro- loog die Ravel eerder had on derzocht en ervoer dat hij be ter woorden kon begrijpen I dan spreken, vermoedde dat In zijn patiënt leed aan een dege- |h nererende ziekte van de herse nen, aldus Dalessio. Die ziekte I was vermoedelijk de Ziekte J van Alzheimer. T7 UTRECHT (ANP) - De IKV- leidinï zal de acbterban nu m oproepen mee te doen met kelastingweigeringsacties. tea dergelijke oproep zou niet steun kunnen rekepen in Jjle lagen van de samenle- "govendien zijn de andere I middelen om plaatsing van B: wuisraketten in Nederland tegen te houden nog niet uit geput. Het IKV moet blijven proberen via politieke druk plaatsing te verhinderen, on der meer door het reeds aan gekondigde volkspetitione- ment. Dat stelden de IKV-kop- stukken Faber, Ter Veer en Van Veen zaterdag tijdens een bijeenkomst van IKV-leden over burgerlijke ongehoor zaamheid. De actiegroep 'Betaal niet mee' had het Vredesberaad gevraagd een oproep te doen haar actie te steunen. 'Betaal niet mee' wil het verzet tegen de 572 nieuwe kernwapens vorm geven door te weigeren een deel van hun belasting te betalen. Het symbolische be drag van 5,72 moet worden ingehouden op de BTW van de energierekening. Ds. Jan van Veen, IKV-lid namens de Nederlandse Her vormde Kerk, zei dat de terug houdende opstelling van het IKV niet voorkomt uit angst voor de reactie van de Kerken. CLERMONT-FERRAND (DPA) - Franse doktoren heb ben voor het eerst bij een on geboren kind alle bloed ver wisseld. Naar men zaterdag meedeelde uit het Hdtel-Dieu in Clermont-Ferrand is het kind, een meisje, korte tijd la ter normaal geboren. Volgens de artsen was het verwisselen van het bloed van een kind tot nu toe alleen na de geboorte gebeurd. De in greep was nodig omdat het bloed van de moeder antistof fen bevatte die de rode bloed lichaampjes van de vrucht af braken. Van onze redactie binnenland SOWETO/WINDHOEK (UPI/RTR) - Radicale zwarte betogers hebben zondag Edward Kennedy gedwongen af te zien van het uitspreken van een afscheidsrede na zijn achtdaagse bezoek aan Zuid-Afrika. Kennedy had zullen spreken in een kerk in Soweto, de zwarte satellietstad van Johannesburg. Ongeveer 100 leden van de zwarte bewustzijnsbeweging Azapo betoogden bij de kerk tegen Kennedy. Zij verstoorden ook pogingen van de zwarte bisschop Desmond Tutu de rust te herstellen. In zijn rede stond onder meer dat zelfs de ferventste aanhangers van de regering moeten weten dat de tijd opraakt en dat de zandkorrels van apartheid onverbiddelijk door de zandloper lopen. De woordvoerder van AZAPO, Haroon Patel, verklaarde dat het protest een gevoel is van vijandigheid jegens de Verenigde Staten, niet de persoon van Kennedy. In de 18 jaar sinds (zijn broer) Robert Kennedy in Zuid-Afrika was, is in Zuid-Afrika absoluut niets fundamenteels veranderd. Zaterdag had Kennedy een bezoek gebracht aan Namibië, dat tegen de wil van de VN wordt bestuurd door Zuid-Afrika. Meeste Belgen voor uitstel BRUSSEL (RTR) - Een grote meerderheid in België vindt dat de plaatsing van Amerikaan se kruisraketten in het land moet worden uit gesteld of afgelast. Dit is de belangrijkste uitkomst van een zaterdag gepubliceerd opinie-onderzoek. Het onderzoek van het dag- jlad 'La Libre Belgique' on derstreept nog eens de proble men die premier Wilfired Hartens te wachten staan wanneer hij vandaag in Washington een ontmoeting zal hebben met de Ameri kaanse president Reagan. De peiling werd gehouden voorafgaande aan de Ameri- kaans-Sovjetrussische bespre kingen in Genève over de her vatting van de onderhandelin gen over wapenbeheersing tussen beide landen. Van de ondervraagden is 45 voorstander van een regel rechte stopzetting van het Bel gische kruisrakettenprogram- ma, terwijl maar 18 een on middellijke plaatsing onder steunt. Nog eens 30 zei voor uitstel van drie maanden tot een jaar van de beslissing te zijn. Ongeveer 54 van de on dervraagden zei dat de kwes tie zeker of mogelijk een rol zal spelen bij de bepaling van hun keuze tijdens de algemene verkiezingen, die later dit j aar in België zullen worden ge houden. Dit percentage onder streept de gevoeligheid van de plaatsingskwestie in de Belgi sche politiek. Amerikaanse functionaris sen zeggen dat Reagan er bij Martens op aan zal dringen het plaatsingsschema van de raketten verder uit te voeren. Dit omdat een eventueel afha ken van België de Sovjet-Unie een onverdiende overwinning zou opleveren en omdat het een doorbreking van de soli dariteit in het NAVO-bondge- nootschap zou betekenen. Premier Martens heeft za terdag in een radio-interview toegegeven dat zijn kabinet verdeeld is over de kwestie. Op de luchtmachtbasis in Flo- rennes, ten zuiden van Brus sel, zijn ongeveer 800 Ameri kaanse technici al enige tijd doende de basis voor de plaat sing van de kruisraketten in gereedheid te brengen. De eer ste raketten van in totaal 48 moeten op 15 maart operatio neel zijn. Belgische functionarissen hebben gezegd te hopen dat de VS hun fiat willen geven aan een uitstel van de plaatsingbe slissing tot na de verkiezingen om daarmee een grote over winning van de socialisten, die tegen kernwapens zijn, te voorkomen. Diplomaten zei den dat West-Duitsland sterke druk op Brussel uitoefent om zich te houden aan het plaat singsschema. Ook Groot-Brit- tannië heeft de Belgen duide lijk gemaakt dat het er van uitgaat dat België zich houdt aan de Navo-afspraken, aldus de diplomaten. MOSKOU (AFP/DPA/RTR) - Verdere plaatsing van nieuwe Amerikaanse raketten in West-Europa zal de komende wapenonderhandelingen met de VS in ge vaar brengen. Dit heeft de Sovjetminister van Bui tenlandse Zaken, Andrej Gromyko, zondag verklaard in een vraaggesprek voor de televisie. Gromyko voegde eraan toe dit de Amerikaanse partij in Genève ook gezegd te hebben. De Amerikaanse minister Shultz antwoordde gisteren onmiddelijk met de medede ling dat de plaatsing van ra ketten in West-Europa door gaan. Voor de tv verklaar de hij dat Gromyko heel goed weet dat alleen bij een ak koord sprake kan zijn van niet (verder) plaatsen door de NA VO. Met klem herhaalde Gro- rr|yko de Sovjet-eis dat Franse en Britse kernwapens worden Meegerekend in de onderhan delingen. „Deze wapens moe ten bij de Amerikaanse wa pens worden gerekend om een strategisch evenwicht te be- feiken op het niveau van kernwapens voor de middel- ange afstand", aldus Gromy ko. Gromyko waarschuwde ook dat de VS de kwestie van de humtewapens serieus moeten nomen, daar zij anders daar door de komende onderhande len zouden doen misluk ken. Hij wees de Amerikaanse Positie dat de VS tijdens de onderhandelingen zullen doorgaan met het onderzoek naar ruimtewapens zonder meer af. Gromyko, die zelden op de tv verschijnt, zei in het ge sprek van bijna twee uur met Vler journalisten ook dat, als er een verbod op ruimtewa- pens wordt overeengekomen, de Sovjet-Unie bereid zou zijn om de strategische kernwa pens drastisch te verminderen. Volgens westelijke diplomaten is dit aanbod sterker dan voorheen. Over de vooruitzichten voor een nieuw akkoord over stra tegische wapens zei Gromyko dat de regering Reagan uitein delijk tot het besef begint te komen dat de kernwapenarse nalen van de beide supermo- gendheden verschillend wor den gewogen. Van onze correspondent PARIJS - Vijfhonderd Fran se parachutisten zijn giste ren vanuit Parijs vertrokken naar Nieuw-Caledonië. Van daag of morgen zullen nog eens 500 gendarmes worden overgevlogen. De Franse premier Lau rent Fabius heeft zaterdag tot versterkingen besloten nadat bij schietpartijen op Nieuw-Caledonië drie men sen waren gedood, onder wie een Tanakkenleider. Eerder dit weekeinde had de specia le Franse regeringscommis saris Edgard Pisani er al de noodtoestand afgekondigd. Nog geen week na de pre sentatie van het omstreden plan Pisani, dat 'onafhanke lijkheid in associatie met Frankrijk' behelst, lijkt de toestand op het eiland uiterst explosief. Met moeite konden Franse politie-agenten za terdag aan confrontatie tus sen gewapende blanken en kanakken, de oorspronkelij ke Melanesische bevolking, voorkomen. Zowel op Nieuw-Caledo nië als in Parijs heeft vooral de dood van Eloi Machoro, de Geweld in de straten van Noumea. Inzetje: Eloi Ma- ChOTO(t) - FOTO'S AP 'Che Guevara der kanakken' veel indruk gemaakt. Vol gens de officiële lezing stierf hij tijdens een vuurgevecht tussen eenheden van de Franse gendarmerie en een 50-tal Melanesiërs. Machoro en zijn mannen zouden van plan zijn geweest een boer derij van een Europeaan te omsingelen. Vrijdag was een 17-jarige blanke jongen bij een soortgelijke actie dood geschoten. Dat in het vuurgevecht tussen kanakken en gendar mes echter alleen Machoro en diens rechterhand Marcel Nonaro zijn omgekomen, duidt volgens het voor onaf hankelijkheid strijdende FLNKS, het bevrijdingsfront der Kanakken, op een ge richte actie van de Franse gendarmes, die voor de gele genheid waren versterkt met enkele scherpschutters van het elitekorps GIGN. Het FLNKS heeft het overleg met regeringscommissaris Pisani voor onbepaalde tijd afgebroken. WASHINGTON (DPA/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie krijgt medezeg genschap bij beslissingen over de export van moderne tech nologie naar vijftien niet- communistische landen. Dat heeft het dagblad Washington Post gemeld. President Reagan heeft daarmee een al twee jaar du rend conflict tussen het Penta gon en het ministerie van Handel beslecht. Het besluit zou zijn vastgelegd in een ge heim schrijven van veilig heidsadviseur McFarlane. De nieuwe regeling houdt volgens de Washington Post in dat het Pentagon bezwaar kan maken tegen export van be paalde goederen (computeron derdelen en wetenschappe lijke apparatuur). MANAGUA/NEW YORK (DPA/AFP) - De katholieke kerk in Nicaragua heeft sanc ties aangekondigd tegen de priesters die in de Nicara guaanse regering minister sposten bekleden. De voorzitter van de bis schoppenconferentie, mgr. Pa- blo Antonio Vega heeft presi dent Ortega geschreven dat de niet nader aangeduide disci plinaire maatregelen op geen enkele wijze een oordeel in houden over het regeringssys teem dat de priesters dienen. Honduras, El Salvador en Israël zijn in de plaats getre den van de Verenigde Staten als hulpverleners van de Con tra's in Nicaragua,meldt de New York Times. De Nicaraguaanse regering maakte bekend dat zich in het noorden van het land, met na me in de buurt van Estéli, om en nabij de 1500 opstandelin gen van het FDN ophouden. Zij zijn daar twee weken gele den binnengedrongen. In de guerilla-oorlog tussen de rechtse rebellen en de rege ringstroepen zijn volgens een berekening van het ministerie van Defensie in 1984 in totaal 4600 mensen gedood. Van een onzer verslaggevers TILBURG - Het vak maat schappijleer komt in het mid delbaar onderwijs steeds meer in het verdomhoekje. Op meer dan de helft van deze scholen moeten onbevoegde leraren, vaak tegen hun zin dit vak ge ven. De oorzaken zijn de bezuini gingsmaatregelen, de inkrim ping van scholen en de ver plichting voor MO-B-Ieraren in de vakken geschiedenis, aardrijkskunde, staathuis houdkunde, statistiek en pe dagogiek er een 'vreemd' vak bij te nemen. Dit is in veel ge vallen de maatschappijleer. Dit is het direct gevolg van een in 1981 door het ministerie voor onderwijs en weten schappen gemaakte vergis sing. De Vereniging 'Ons Middel baar Onderwijs' heeft bij 31 aangesloten scholen navraag gedaan. Daarbij is gebleken dat bij 21 van die scholen de gevolgen desastreus genoemd moeten worden. Volgens OMO, met onder meer een aantal scholen in West-Bra bant, leeft dit probleem in het hele land. De niet voor maat schappijleer opgeleide docen ten zien het doceren in dit vak als een zeer zware belasting. Dit is, constateert OMO, na tuurlijk zeer nadelig voor het vak èn de kwaliteit van dit on derwijs. Zij zet grote vraagtekens bij de binnenkort te beginnen ex perimenten met het eindexa men maatschappijleer. „Wel iswaar zijn we blij met de er kenning van maatschappijleer als eindexamenvak, maar welke school zal bereid zijn zich allerlei opofferingen (lees lerarenlessen) te getroosten, wanneer duidelijk is dat bin nenkort de 'echte docent' maatschappijleer moet ver dwijnen? Die zal plaats moe ten maken voor iemand die niets van het vak weet en er ook niet in is geïnteresseerd", aldus OMO. De interscholaire vaksectie maatschappijleer van OMO stelt voor docenten die geen prijs (meer) stellen op de gra tis verkregen bevoegdheid voor een 'vreemd' vak daar van te ontheffen. Daarmee wordt voorkomen dat zij over belast raken en worden de do centen met een 'echte' be voegdheid maatschappijleer minder in hun rechtspositie bedreigd, aldus OMO. ZEVEN Afghaanse vliegtuigen hebben een bom- en raketaanval uitgevoerd op een Pakistaans dorp nabij de Afghaanse grens. Dat heeft een Pakistaanse regeringswoordvoerder zaterdag ver klaard. Hij zei dat geen melding is gemaakt van slachtoffers of schade. DE Spaanse regering heeft een generaal ontslagen die openlijke de vroegere dictator Franco had geprezen. Brigadegeneraal Fer nandez Teijeiro was de militaire commandant van de provincie Leon. VIETNAMESE officieren en militairen zijn tijdens de inneming van de legerplaats van de Kampucheaanse opstandelingen in Ampil overgelopen naar Thailand, berichtten zondag militaire kringen in Bangkok. Volgens de Thaise militaire kringen heb ben de zes gezegd dat meer Vietnamese militairen wilden over lopen omdat velen van hen afkomstig zijn uit wat eens het niet- communistische Zuid-Vietnam was. BIJ een brand in een trein zijn zondag in Bangladesh zeker 150 mensen om het leven gekomen. Honderden andere passagiers moesten in ziekenhuizen worden opgenomen, zo heeft de politie meegedeeld. Vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Van onze redactie binnenland NIJMEGEN - Het aantal aanvaringen op de Waal is het afgelopen weekeinde opgelopen tot negen in één week tijd. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. De schade was in enkele gevallen groot. Bij Eist voer een tanker door na in aanvaring te zijn gekomen met de veerpont Ingen-Elst. De schipper van de tanker ontkent erbij betrokken geweest te zijn. De tanker zou een der an- kerboten van de pont heb ben geramd. Verder kwam bij Tiel een tanker in aanvaring met een duwstel. Hetzelfde gebeurde bij Ubbergen. Van onze correspondent LONDEN - De dief, die afgelopen weekeinde in de West-Side Express sandwich bar van het chique Londense warenhuis Harrods aan de haal is ge gaan met een fraaie zwarte handtas in duur kro- kodilleleer, zal wel raar opgekeken hebben, toen hij later de inhoud van zijn buit zag. Toen de handtas ver dween, zat het Arabische echtpaar met dochter in Harrods' West Side Express Bar een democratische hamburger te nuttigen. In de gelijkvloerse Wes1 Side Express Bar zitten de Klan ten op hoge krukke 1 aan een smal buffet, waaronder haken zijn aangebracht, bestemd voor hun bood schappentassen. Aan een dergelijke haak hing de handtas van de Arabische dame. Toen het tijd werd om op te stappen, was de handtas verdwenen. De Arabische dame slaakte een angst kreet en viel flauw. Er ont stond paniek en de politie moest komen. Zaterdag avond bood de Arabische echtgenoot een beloning van 50.000 pond aan voor informatie, die zou leiden tot het terugvinden van de handtas en haar inhoud. Op Scotland Yard werd gisteravond aangenomen, dat de dief van de handtas met de waardevolle juwe len geen raad zou weten. „Dat soort dingen is niet de buit die een gewone zak kenroller verwacht", ver klaarde een zegsman van de Yard. „Hij zou niet eens weten hoe en waar hij het spul voor een zacht prijsje zou kunnen verkopen. Als de dief het zekere voor het onzekere neemt, geeft hij de handtas met alle juwe len erin terug, in ruil voor de niet te versmaden belo ning van 50.000 pond." De handtas, eigendom van een 50-jarige Arabi sche dame, bevatte juwe len, waaronder armbanden, halssnoeren en ringen bezet met diamanten, smaragden en saffieren, die niet verze kerd waren maar volgens hun eigenares een geza menlijke waarde van 1 mil joen pond hadden. In de portefeuille staken boven dien nog voor ongeveer 700 pond Japanse yens. De naam van het slacht offer van deze diefstal wordt door Scotland Yard geheim gehouden. Ze is de echtgenote van een zaken man uit het Midden-Oos ten. Dit Arabische echtpaar bezit in Londen een eigen huis. Ze was maar voor en kele dagen naar de Britse hoofdstad gekomen. De vrouw vond, dat haar ju welen veiliger waren in haar handtas dan thuis. Telkens wanneer ze de stad inging, nam ze alles mee. Vorige week bracht dit echtpaar een bezoek aan Harrods, waar momenteel de zesmaandelijkse uitver koop volop aan de gang is. Deze trekt niet alleen rijke buitenlanders aan (want zelfs multimiljonairs doen graag koopjes), maar ook hele benden zakkenrollers. Dergelijke dieven komen onder meer uit Australië en Zuid-Amerika naar Lon den om daar in warenhui zen en drukke straten zoals Oxford en Regent Street kopers en voorbijgangers te beroven. Van onze redactie binnenland ZWOLLE - Het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwape ning (ICTO) dient de hoogste voorrang te geven aan de ver wijdering van de partijpoli tiek uit de kerk. Een verdediging, die geba seerd is op ruimtewapens ('Star Wars') is ethisch beter te verdedigen dan het huidige afschrikkingssysteem. Het Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) heeft van het be grip beraad een aanfluiting gemaakt met haar monomane gedram. Het wordt hoog tijd dat de kerkelijke overheden weer naar het kerkvolk luiste ren. Deze stellingen bracht afge lopen weekeinde oud-Euro parlementariër mr. J. L. Jans sen van Raaij naar voren bij zijn installatie in Zwolle tot voorzitter van het ICTO. Secretaris Jan ter Laak van Pax Christi, gast op de eerste lustrumviering van het ICTO, toonde zich verbijsterd over Janssens' warme voorliefde voor ruimtewapens. Volgens Ter Laak pleit de nieuwe IC TO-voorzitter in feite voor be wapening terwijl men zegt voor tweezijdige ontwapening te zijn. De nieuwe ICTO-voorzitter is het volledig met de Ameri kaanse president eens dat al leen vanuit een positie van kracht met Moskou gepraat kan worden. Hij gunde in dit verband aan het IKV de char mante prinses Irene die in ok tober 1983 het woord voerde op de massabetoging in Den Haag. Janssen van Raaij's sympathie ging naar eigen zeggen uit naar de prinses Ire ne Brigade die met de stengun in de hand in 1944 in Norman- dië aan land was gegaan. De kerken moeteri zich vol gens de nieuwe ICTO-voorzit ter op grond van de bijbel wel met vrede en gerechtigheid bezighouden, maar de verant woordelijkheid voor de veilig heid in de wereld komt exclu sief de overheid toe. Het IKV is volgens hem behept met an ti-Amerikaanse gevoelens. Ruimtewapens zijn daarom ethischer, omdat een defensie ve strategie de inzet is. Het af schrikkingssysteem is niet af gestemd op bijvoorbeeld con flicten die landen als Israël of Zuid-Afrika met kernwapens zouden willen beslechten. Op het eerste lustrum van het ICTO, dat bijna 10.000 le den telt, noemde de Tilburgse hoogleraar Alting von Geusau het een absolute noodzaak dat het ICTO de verwarring ont maskert waaronder veel Ne derlanders gebukt gaan als gevolg van de opvatting van vredesbewegingen dat Europa door twee supermachten is be zet. Ook hekelde hij drie valse vredesbegrippen: het Russi sche 'njir' wordt klakkeloos Vertaald door vrede, maar de Russen bedoelen in feite com munistische wereldoverheer sing; onbijbels is het utopische vredesbegrip dat uitgaat van de goede mens die slechts door zondige politieke structuren wordt bedorven; fout is ook om vrede te zien als hoogste morele waarde waarvoor alle andere waarden zouden moe ten wijken. I

de Stem | 1985 | | pagina 3