Judo-titel Kaspers heeft weinig waarde Titel zonder perspectief n LENDL NA EERSTE SET GEDEKLASSEERD Schaatsmarathon op 'fondant-ijs' Stamsnijder wint in Asper Zurbriggen wint tweede afdaling 'Hahenkamm' I EN STANDEN DE X X X X X X X X X LOTTO T0T0GELIJK DUITSE LOTTO SPEL 77 BELGISCHE LOTTO Zaalhockeyteam dames tweede I Kloosterboer Rayonhoofden bespreken Elfstedentocht Arthur Ashe arrestant Gewichtheffers tillen te veel anabolen door douane Vanderlijde in de finale PAGINA SPQrt stand is kritiek. Zelfs h chef-arts van de rally Fransman Lannier - MAANDAG 14 JANUAR11985 T14 PAGINA SPORT 3 zaterdag tijdens de nachtrit in paniek toen hij na een ml dische behandeling de piw van de helicopter die hem in de woestijn had gedropt niet meer kon lokaliseren. In'kor te broek en T-shirt met ak enige bagage zijn dokterstas heeft de arts daardoor do lend in de Tenere door moe ten brengen. De 34-jarige Duitse inKe nieur Johannes Wahble en diens twee jaar oudere navi gator Vera Harruchwahle naar wie vliegtuigen en heli-' copters uren tevergeefs zochten, bleken uiteindelijk in de bar van het hotel achter een groot glas bier te zitten Het ingenieuze Duitse paar was vergeten de organisatie in kennis te stellen dat ze de rally voor gezien hielden. Go Ahead E. - Feyenoord Oen Bosch - Ajax Arsenal - Ipswich Town Aston Villa - Watford Everton - Newcastle United Luton Town - Nottingham Manchester U. - Coventry Norwich City - Southampton Queens P.R. - Tottenham Sheffield - West Bromwlch Sunderland - Liverpool West Ham United - Chelsea De juiste kolom is: 2-3-1-3-1-2-2-1-3-1-2- 1. Bijna 37 000 deelnemers legden 163.101,- gulden in. In de prijzenpot zit f77.473,-. De winnende wedstrijden zijn: 2-15-17- 21-27. Toegevoegde wedstrijd 13. Voorde prijzen is iets meer dan 10.000 gulden be schikbaar. De winnende getallen in de Westduitsc lotto zijn: 1-11-14-37-38-39. Reservegetal22. Voor Spiel'77 werd getrokken: 2-5-3-0-6- 2-4. Voor de Belgische lotto werden zaterdag de volgende getallen getrokken: 2-15-20- 21-23-37. Het oijkomende nummer is: 3f LONDEN (SID) - De Neder landse zaalhockeysjprs zijn cr zondagmiddag niet in ge slaagd de FIH-beker te vero veren. Nederland verloor in de fi nale van titelverdediger West- Duitsland met 7-8. Engeland besloot het toernooi in Crystal Palace met een overwinning van 3-2 op Schotland en werd derde. E en O-Blauw Wit 20-18 Hermes-Attila 22-19 Aalsmeer-Hercules 27-23 V en L-Gazellen afg. 22-18 Sw Roermond-Hellas Sittardla 13 11 2 0 24 271-227 Aalsmeer 13 10 2 1 22 270-224 Hermes 13 9 3 1 21 233-192 EenO 13 8 0 5 16233-231 Blauw Wit 13 7 0 6 14 239-226 V en L 11 6 1 4 13234-207 Gazellen 12 4 4 4 12222-232 Swift A 13 4 1 8 9251-263 Hellas 12 3 2 7 8222-234 Sw. Roermond 13 3 2 8 8 240-255 Hercules 13 2 0 11 4216-279 Attila 13 0 1 12 1206-277 DAMES Niloc-Tr. Mosam Q.tus-DES V en K-SEW PSV-Ookmeer E en O-Sw. Roermond Swift A-Hellas Hellas Ookmeer Q.tus Swift A Niloc SEW PSV Tr. Mosam Sw. Roermond 14 VenK t3 E en 0 14 DES 14 18- 8 22-11 alg. 14-22 15-20 13-13 2 21264-178 2 21230-174 4 18218-187 5 17 222-204 5 15155-148 3 14197-192 5 13182-194 6 12188-185 8 11208-220 8 10 192-231 7 5 4 4 5 5 3 0 11 6 194-261 2 0 12 4 138-214 Vervola van voorpagina sport II m ontwikkeling, die ploeg- J "L Rob Pluijmers uit Den I Lch toejuicht. Pluijmers, die 1 morgen met de damesploeg af- naar Davos en daar dan lok de heren zal treffen: „We moeten gewoon eerlijk tegen- Ier ons zelf blijven: de tijden, J jie de Nederlandse meisjes 1 Ier hebben neergezet, waren .verwachten. Alleen de Oost- uitsen zijn tegengevallen. En aarnaast hebben die Oost- J'duitsen stom gereden. Tegen |l je wind in bleven ze lange I dappen maken. En dan ga je 1 kapot, hoe goed je conditie is". Praktijk I pat naar het DDR-model I toc de medische aanpak een stuit beter zou moeten, staat volgens Pluijmers buiten kijf. I Alleen dit seizoen staat de I theorie dichter bij de praktijk. Voor de rest is er niet zo veel veranderd met voorgaande ja ren. Mijn baas heeft nog voor ie grootste ommekeer ge zorgd, Die gaf me tien dagen extra vrij om meer aandacht aan het schaatsen te kunnen eden. En verder ben ik nu I élke donderdagavond in Hee- I renveen beschikbaar". Voor Kloosterboer een van I designalen dat het binnen het vaderlandse schaatsen nog ds draait om 'liefde, oud ,er', omdat Pluijmers dat [nzijn vrije tijd doet. „Wij zijn slechts op weg ge- I gaan. Ergens geeft Groningen aan dat het de juiste richting zou kunnen zijn. We kunnen veel beredeneren, maar soms moet ik toch te vaak op intuï tie afgaan. En dat is verkeerd. Vandaar dat we het vrij ideale plaatje verder moeten invul len. Ik leer nog steeds. Ik ben slechts een brood etende pro feet, die ook niet alle wijsheid in pacht heeft. Daarom zullen we pas eind dit seizoen weten waar we staan. En dan bijstu ren of niet. Maar in ieder ge val niet de totale aanpak om gooien. Immers, we zijn pas op En de top ligt nog heel I ver van Groningen vandaan". De winnende getallen zijn: 1-9-11-18-22- I 33. Reservegetal :38 Er waren 501.000 deel- I nemers, die ruim 2,5 miljoen gulden in- I legden Voor de prezen Is beschikbaar 1.272,229,- (inclusief do jackpot van 82,000 gulden). Voor het Cijferspel werd getrok ken: 538710. VEENENDAAL (ANP) - Ed dy Kaspers uit Amsterdam is zaterdag in Veenendaal na tionaal judokampioen alle categorieën geworden. In de finale versloeg hij Gerrie Theunissen uit Nij megen op beslissing van de scheidsrechter. Kaspers nam de titel over van Ben Spij kers, die afwezig was wegens deelneming aan de interna tionale wedstrijden in Parijs. De derde plaats was voor Theo Meijer uit Amersfoort en Barry Oudshoorn (Den Haag). Twee jaar geleden besloot Eddy Kaspers zich voor on bepaalde tijd geheel op judo te richten. Dat leverde twee achtereenvolgende Neder landse kampioenschappen in het middengewicht op, als mede zaterdag dat in de open klasse. Het belang van die in Vee nendaal behaalde titel kan echter licht worden over schat. Evenmin als andere nationale hoofdprijzen biedt deze eerste plaats toegang tot de grote internationale toer nooien. Bovendien was de ti telstrijd in waarde gedaald door de afwezigheid van Wil Wilhelm, Jan Rapmund en Ben Spijkers. Kaspers was de eerste, die de betrekkelij ke waarde van zijn triomf erkende. Onmiddellijk stelde de 26-jarige Amsterdammer het vizier op de titelstrijd in zijn gewichtsklasse, over twee maanden in Den Haag. Daar zullen de andere fina list van Veenendaal, Gerrie Theunissen, en de dit week einde voor het internationale toernooi van Parijs uitgeno digde Spijkers de voornaam ste tegenstanders zijn. De resultaten in maart moeten een aanwijzing ge ven over de mogelij kheder voor deelneming aan het toernooi om de Europese titel. Voorwaarde is dat Kas pers een prijs behaalt in een van de drie Westeuropese ju- doklassiekers, de internatio nale kampioenschappen van Engeland, West-Duitsland en Nederland (Kerkrade). Dat selectiecriterium is met de komst van de nieuwe bondscoach Chris de Korte, die na de Olympische Spelen Peter Snijders opvolgde, niet veranderd. De afwezigheid van zwaardere judoka's van ni veau is daar niet vreemd aan. De oppositie in Kaspers' gewichtsklasse is echter aan zienlijk. Dat toonde Theunis sen aan, die in de eindstrijd pas na beslissing van de scheidsrechter moest buigen. De Nijmegenaar ontworstel de zich knap aan een om klemming, maar bleek daar in zoveel energie te heben gestoken, dat hij de boeiende partij met het geringste na deel verloor. „Mijn moeilijkste partij vandaag", oordeelde Kas pers, die eerder zijn clubge noot Henk Numan en de Ha genaar Barry Oudshoorn de pas naar de finale had afge sneden. Op weg naar de be slissende ontmoeting had Theunissen oudgediende Hennie Pleizier en het hoofdstedelijke talent Ro nald Joorse opzij geschoven. De kwantitatieve zwakte van 'Veenendaal' heeft de Judo Bond Nederland tot de overweging gebracht het toernooi als afzonderlijk evenement van de agenda af te voeren. „Met niet meer dan dertig deelnemers kost dit toernooi veel te veel", liet JBN-bureaudirecteur Cees van de Graaf weten. „En als er gelijktijdig studenten kampioenschappen (met on der meer Rapmund) zijn, wordt het eigenlijk zinloos". McEnroe In 'Masters' niet te stniten LEEUWARDEN (ANP) - Maandagmiddag komen de rayonhoofden van de Vereniging de Friesche Elfsteden in Leeuwarden bijeen om de mogelijkhe den van een eventueel binnenkort te houden Elfstedentocht te bespre ken. Tijdens de vergadering zullen onder meer de knelpunten in de route worden aangegeven en komen maatregelen aan de orde om de toestand van het ijs op diverse plaatsen te verbeteren. Het ligt niet in de bedoe ling tijdens deze verga dering al een datum vast te leggen voor de mara- thontocht door Friesland. AMMERSTOL (ANP) Weersvoorspellingen blijven vaak een slag in de lucht. Dat heeft het bestuur van IJsclub de Vooruitgang zaterdag in Ammerstol ondervonden. De club zou zaterdag de veertiende marathon voor het klassement om de KNSB-be- ker, de eerste in de historie op natuurijs, huisvesten. Plotse ling invallende dooi verander de de fraaie ijsbaan op de och tend van de wedstrijd echter in een zwembad. Na overleg met Hans Brand van de Lan delijke Technische Commissie I (LTC) marathon, raadpleeg- I den de organisatoren het KNMI, dat voor de middag uren een forse daling van de temperatuur voorspelde. Op grond daarvan besloten LTC en ijsclubbestuur de wedstrijd met enige vertra ging te laten doorgaan. Met man en macht ging de Voor dgang in de vroege uren aan net werk. Dertig vrijwilligers werden opgetrommeld om de haan te dweilen en rond het middaguur lag de ijsvloer er 'oor het gezicht perfect bij. 'acht ijs, dat wel, maar de 'orst zou in de middaguren de noodzakelijke hardheid aan- Helaas, de meteoro- i in De Bilt zaten er enke le uren naast. Vriezen deed het zaterdag in Ammerstol wel, maar pas tegen zessen, veel la ter dan door het KNMI was voorspeld en zeker te laat voor IJsclub de Vooruitgang. Toch werd er geschaatst. Punten voor het klassement vielen er echter niet te verdienen. De uitslag van de marathon Is: Heren (1QO ronden van 400 meter): 1. Frans Boon (Hem) 50 minuten en 39,2 seconden; op 300 meter: 2. Wim Westerveld (Eem- nes); op 330 meter: 3. Jan van Capelle (Delft)op 340 meter: 4. Theun Busser (Utrecht); op 1 ronde: 5. Gerrit Molenaar (Waddinxveen) 6. Ruud Christoffers (Vlaardingen) 7. Herman Fokker (Koc- kengen) 8, Jaap Jonkman (Andljk); op 2 ronden: 9. Sjaak Bakker (Berkhout) 10. Jan Wessels (Markelo). Dames (30 ronden): 1. Ingrid Paul (Ze venhuizen) 23.54,7; 2. Lilian van Tol (Nes aan de Amstel); 3. Nel Schipper (Stompe- toren); 4. Joke van der Voort (Poeldijk) 5. Ineke Kooiman (Ammerstol). WASHINGTON (DPA) - Oud- Wimbledonkampioen Arthur Ashe is vrijdag in Washington tijdens een demonstratie tegen de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika gearresteerd. Met hem werden nog 43 lera ren, die voor de Zuidafrikaan- se ambassade demonstreer den, vastgenomen. Na enige tijd werd Ashe met de anderen weer vrijgelaten. NEW YORK (RTR) - John McEnroe heeft zon dag in New York slechts een uur en 55 minuten nodig gehad om het Masterstoernooi voor de derde maal op zijn naam te brengen. Vooral in de tweede en derde set deklasseerde de 25- jarige, linkshandige Amerikaan zijn opponent Ivan Lendl. De een jaar jongere Tsje- choslowaak, die slechts twee aces sloeg tegen elf voor McEnroe, bracht het in de een uur durende eerste set nog tot behoorlijk weerwerk om na een voorsprong van 5-4 toch met 5-7 te verliezen. McEnroe stoomde onmid dellijk door, won elf games achtereen en knakte daarmee het zelfvertrouwen van Lendl volledig: 6-0, 6-4 in respectie velijk 26 en 28 minuten. In de laatste acht games van de wedstrijd wist Lendl meer doorbraken te voorkomen. Zijn lot was toen echter al be zegeld. Lendl had McEnroe in 1983 in de Mastersfinale nog ver slagen, maar de Amerikaan nam vorig jaar op ondubbel zinnige wijze revanche. Nu deed McEnroe het nog eens dunnetjes over. Het leverde McEnroe, die het toernooi ook al in 1978 had gewonnen, een eerste prijs van 100.000 dollar (ongeveer 360.000 gulden) op tegen 60.000 dollar (210.000 gul den) voor Lendl. Volgens de Oosteuropeaan, die overigens meer buiten dan in zijn vader land Tsjechoslowakije ver toeft, was de voornaamste oorzaak van zijn ondergang het niet in staat zijn de opslag van de New Yorker behoorlijk te retourneren. McEnroe was na afloop tij dens de persconferentie zo met zichzelf ingenomen, dat hij zich zonder blikken of blozen liet ontvallen: „Misschien staat er over een jaar of twin tig nog eens een speler op, die beter kan tennissen dan ik". Even tevoren had een van de directeuren van de hoéfd- sponsor, een Zweedse autofa brikant, McEnroe bij het over handigen van de 'gouden che que' ietwat knorrig toege voegd: „Ik schenk deze cheque aan mijn best betaalde werk nemer in de wereld". Big Mac bedankte daarop minzaam voor de dollars, bedankte zijn vader en moeder voor het feit „dat zij mij hebben" en had ook een dankwoordje over voor het publiek: „Het is een fijn gevoel voor toeschouwers uit mijn woonplaats te win nen". McEnroe versloeg Lendl voor de zevende keer in de do ,nie stamsnijder in actie bij de Super Prestige Cross in het Belgische Asper, gevolgd or landgenoot Reinier Groenendaal. Dat was ook de volgorde in de eindrangschik- n9; Stamsnijder won, Groenendaal werd tweede. - fotoepa laatste acht onderlinge partij en. Alleen in de finale van het toernooi om de open Franse ti tels in Parijs gaf de Ameri kaan door een enorme inzin king de winst, die toen voor het grijpen lag, alsnog uit handen. Geen moment zag het er naar uit dat hem iets derge lijks nu weer zou overkomen. McEnroe kon voortdurend vertrouwen op zijn geweldige service. Hij behoefde ook geen enkele maal een doorbraak toe te staan en brak zelf vijfmaal door de service van zijn tegen stander heen. Voor de eerste keer gebeurde dat bij de stand 4-5 voor Lendl in de openings set. Bij 6-5 voor McEnroe ont stond beroering toen de Ame rikaan zichzelf door een on achtzaamheid blesseerde. Hij liet de bal al stuiterend van zijn racket tegen zijn gezicht komen en moest prompt de toernooiarts consulteren. Na de toegestane pauze van drie minuten dreigde McEnroe even in moeilijkheden te ko men toen Lendl zich een door braakpunt verwierf. Hij her stelde zich echter bijzonder snel, produceerde prompt een ace en smashte de eerste set uit: 7-5. In de tweede set raakte Lendl geen bal meer. McEnroe deed met zijn moedeloos ogen de tegenstander wat hij wilde en had binnen een half uur ook de tweede set met de voor Lendl ontluisterende score 6-0 te pakken. Pas bij 2-0 in de derde set kwam Lendl weer enigszins bij zijn positieven en slaagde hij er voor het eerst weer eens in zijn opslag te houden. McEnroe gaf de Tsjechoslo- waak echter geen gelegenheid veel meer terug te doen, bleef koel en keihard serveren, ver loor geen moment zijn concen tratie en maakte het tennisles- je met zijn elfde ace uit: 6-4. „Ik had vandaag het gevoel, dat ik alles met de bal kon doen, wat ik wilde", zei een diep voldane McEnroe na af loop. „Gedurende zeker tien games speelde ik op het top punt van mijn kunnen en mis schien wel beter dan ik ooit heb gepresteerd". Uitslagen halve finales enkelspel: John McEnroe (VSt)-Mats Wllander (Zwe) 6-1, 6-1; Ivan Lendl (Tsj)-Jimmy Connors (VSt) 7-5,6-7, (5-7) 7-5. Finale: John McEnroe (VSt)-Ivan Lendl (Tsj) 7-5,6-0, 6-4. MOSKOU (AFP, SID) - De ge wichtheffederatie van de Sov jet-Unie heeft zijn super zwaargewichten Aanatoli Pis- sarenko en Aleksandr Koerlo- vitsj voor het leven geschorst. Volgens Sovjetski Sport we gens het toebrengen van ern stige schade aan de eer van de sport in de Sovjet-Unie door criminele handelingen. Pissa- renko, met 265 kilo wereldre cordhouder in het stoten en Koerlovitsj waren in decem ber door de douane op het vliegveld van Montreal aange houden, toen in hun bagage anabole steroïden werden aangetroffen tot een totale handelswaarde van bijna 50.000 gulden. Volgens het sportdagblad hebben de beide gewichthef fers schuld bekend en om cle mentie gevraagd bij de beoor deling van de coach van de na tionale ploeg, die mede ver antwoordelijk werd gesteld. De elubtrainers van de ge wichtheffers zullen wel wor den gestraft. Michail Kemel (van Pissarenko) werd zijn titel verdienstelijk trainer ontnomen en Pjotr Savitskii (Koerlovitsj) wacht dezelfde straf. STOCKHOLM (ANP) - Met Arnold Vanderlijde (zwaarge wicht) en Pedro van Raams- donk (halfzwaar) heeft Neder land maandagavond twee fi nalisten in het internationale boks toernooi van Stockholm. De Limburger Vanderlijde, die het toernooi in 1984 op zijn naam bracht, zegevierde zon dagmiddag over de Zweed Pe ter Nyman, die binnen een mi nuut door de scheidsrechter uit de strijd werd genomen, nadat er voor de derde maal voor hem geteld was. Arnold Vanderlijde, die in 1984 in de halve finales de Ca nadees Willie de Wit uitscha kelde, ontmoet in de finale de Fin Kyllonen. Pedro van Raamsdonk, die evenals Vanderlijde door het lot rechtstreeks in de halve fi nale was gekomen, was bin nen een -onde klaar met de Noor Hytten. Nadat Hytten voor derde keer was neerge gaan werd de handdoek ge gooid ten teken van opgeven. De Amsterdammer ontmoet in de finale de Zweedse favoriet Ungesson. Lichtwelter Reino van der Hoek moest in Stockholm te vreden zijn met het brons. De bokser uit Leeuwarden, die zaterdag in de kwartfinales door knock out in de eerste ronde had gewonnen van de Zweed Gert-Inge Karlsson, verloor zondagavond in de halve finales op punten (5-0) van de Canadees Harold Grant. Door Hans Braat 'S-HERTOGENBOSCH - De pas aangestelde adviseuse van de Nederlandse Kunst- rijdersbond, Sjoukje Koss- maier-Dijkstra, heeft tij dens de nationale kam pioenschappen kunstrijden in Den Bosch, gemerkt dat het met de kwaliteit droevig gersteld is. Zij zag Tjin Li Wang in een halflege hal de titel van haar zus overne men, maar om de Apel- doorn.se nu direct te betite len als een begenadigd ta lent zou buiten elke realiteit staan. Voor Sjoukje Dijkstra zit er daardoor weinig an ders op dan haar aandacht maar te richten op de junio ren. Van de senioren valt in de toekomst internationaal maar weinig te verwachten. Dat maakten de wedstrijden in Den Bosch meer dan dui delijk. Tjin Li Wang was de enige die een dubbele axel durfde uit te voeren. Een minimaal vereiste om inter nationaal zelfs maar een beetje mee te kunnen tellen. Dat de Apeldoornse tiener op de eerste plaats eindigde was dan wel verdiend te noemen, tegelijkertijd moet echter geconstateerd wor den dat in het land der blin den eenoog koning was. De telkenjare even uit Amerika overkomende Bar bara van der Hoogen vorm de in feite de enige concur rentie. De Canadese be heerst echter de verplichte stof onvoldoende om de dan inmiddels opgelopen achter stand nog goed te kunnen maken via de kür. Enig ta lent kan de zestienjarige, met de merkwaardige hobby van bierflessen verzamelen, evenwel niet ontzegd wor den. Daarnaast traint Bar bara van der Hoogen het meest frequent, namelijk zo'n 22 a 28 uur per week. „Maar dat staat niet in vergelijking tot de zes uur per dag van mij", aldus Sjoukje Dijkstra. Met Tjin Li Wang en Barbara van der Hoogen zijn direct alle per sonen genoemd die in de toe komst nog op nationaal ni veau van zich kunnen doen spreken. Van Rudina Pas veer en Li Scha Wang valt dat niet te verwachten. Bei den komen alleen nog op het ijs, omdat ze daar plezier in hebben, maar veel trainen is er niet meer bij. Het tekent natuurlijk wel de teloorgang van het va derlandse kunstrijden en de eerstkomende jaren valt daar, alle goede bedoelingen ten spijt, ook geen kentering in te verwachten. De meest succesvolle clubcoach van de vaderlandse titelstrijd, Wang La Liu (ze traint Li Scha en Tjin Li Wang en vroeger Rudina Pasveer, die het nu zonder begeleiding doet), is de eerste om te be kennen dat er nog heel wat water naar de zee zal stro men eer we in Nederland weer over een begenadigd kunstrijdsters als Sjoukje Dijkstra kunnen beschik ken. De onlangs door het Da gelijks Bestuur ontvouwde plannen om de sport weer in de lift te krijgen bekijkt ze uiterst kritisch. „Het klinkt allemaal zo leuk. Meer tijd om te schaatsen, cursussen voor de coaches en meer van dergelijke dingen, maar ik moet eerst nog zien dat dit verwezenlijkt wordt." „België en Duitsland kan men toch moeilijk als schaatsnaties betitelen, maar daar is men al veel verder dan hier. Ik hoop dat ik het mis heb, maar ik ge loof er niet zo in dat een KNSB extra geld in het kunstrijden wil steken: het hardrijden zal wel de groot ste slokop blijven en zolang dat niet verandert zullen we met de kruimels die er over blijven nimmer de achter stand kunnen inlopen. Zo simpel ligt dat. In België en West-Duitsland staan de meisjes dagelijks op het ijs, omdat de bond dat finan cieel mogelijk maakt." Uitslag Dames: 1. Tjin Li Wang (Apeldoorn) 4.2 punten; 2. Barbara van der Hoogen (Den Haag) 5.4; 3. Li Scha Wang (Apeldoorn) 5.8; 4. Rudina Pasveer (Groningen) 8.6; 5. Magdi Stolcenber- ger (Den Haag) 9.0; Liselotte Schrep- pers (Nijmegen) Heren: 1. Ed van Campen (Heeren veen) 2.0 punten; 2. Alcuin Schuiten (Rotterdam) 4.0. Junioren A: I Mireille van Boge (Den Bosch); 2 Claudia Vincken (Nijme gen). KITZBUHEL (SID) - Pirmin Zurbriggen heeft binnen 25 uur ook de tweede afdaling van de Hahnenkamm bij Kitz- bühel gewonnen. De Zwitser veroverde daarmee een plaatsje in het elitekorps van skïers als Toni Sailer, Jean- Claude Killy, Karl Schranz en Franz Klammer die meer dan een overwinning behaalden in de beroemde en beruchte af daling van de Hahnenkamm. Vrijdag raasde Zurbriggen in 2 minuten 8,65 seconden om laag, zaterdag was hij bijna twee seconden sneller over de ruim 3500 meter lange weg omlaag. De Oostenrijker Hel mut Hoflehner behoefde slechts drie-tiende van een se conde op hem toe te geven. Zurbriggen kwam overigens geblesseerd over de streep. „Vlak voor de finish voelde ik plotseling iets kraken in mijn linker-knie en daarna kostte het mij moeite mijn been nor maal te bewegen." Een eerste onderzoek door een arts wees uit dat Zurbriggen vermoede lijk een vrij ernstige spierbles sure heeft opgelopen. De uitslag van de afdaling van zaterdag is: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 2 minuten 6,95 seconden; 2. Helmuth Hoflehner (Oos) 2.07,21; 3. Todd Brooker (Can) 2.00,10; 4. Franz Heinzer (Zwi) 2.08,55; 5. Peter Müller (Zwi) 2.08,58; 6. Peter Wirnsberger (Oos) 2.08,98. De stand in het klassement om de we reldbeker is: 1. Zurbriggen 179 punten, 2. Girardelli (Lux) 140,3. Wenzel (Lie) 117. De stand in het afdallngsklassement is: 1. Zurbriggen 59 punten, 2. Hoflehner 57 punten, 3. Wirns berger 48 punten. De voor Luxemburg uitko mende Oostenrijker Mare Gi rardelli heeft zondag de sla lom voor de wereldbeker in Kitzbühel gewonnen. De Ita liaan Oswald Tiotsch eindigde als tweede, derde werd de Joe goslaaf Bojan Krizaj. De Liechtensteinse skiër Andreas Wenzel had aan de zesde plaats in de slalom ruimschoots genoeg om eerste te worden in het combinatie klassement van de wedstrij den in Kitzbühel. De uitslag is: 1. Girardeili (Lux) 1.40,68 (52,81-47,87); 2. Tiotsch (Ita) 1.40,86 (52,52- 48,34); 3. Krizaj (Joe) 1.41,05 (51,53-49,52); 4. Giorgi (Ita) 1.42,27 (53,05-49,22); 5. De Chiesa (Ita) 1.42,37 (53,48-48,89). Eindstand combinatie (afdaling en sla lom): 1. Andreas Wenzel (Lie) 48,70 pun ten, 2. Franz Heinzer (Zwi) 109,18, 3. Ge rard Rambaud (Fra) 135,70, 4. Peter Wirnsberger (Oos) 150,43, 5. Peter Müller (Zwi) 153,93. Stand wereldbeker: 1. Pirmin Zurbrig gen (Zwi) 179 punten, 2. Mare Girardelli (Lux) 165,3. Andreas Wenzel (Lie) 152, 4. Thomas Bürgler (Zwi) 93, 5. Franz Hein zer (Zwi) 78. Stand wereldbeker slalom: 1. Mare Gi rardelli (Lux) en Andreas Wenzel (Lie) 75 punten, 3. Paolo de Chiesa (Ita) 70, 4. Bojan Krizaj (Joe) 58, 5. Jonas Nilsson (Zwe) 52. Landenklassement na 17 wedstrijden: 1. Zwitserland 676 punten, 2. Oostenrijk 398. 3. Italië 378, 4. Liechtenstein 167, 5. Luxemburg 165. De Zwitserse Michela Figini heeft zondag in Pfronten een reuzenslalom meetellend voor de strijd om de wereldbeker gewonnen. Zij had een voor sprong van 0,35 seconde op de Westduitse Marina Kiehl en van 0,88 op haar landgenote Maria Walliser. Uitslag: 1. Michela Figini (Zwi) 1 minuut en 23,13 seconden, 2. Marina Kiehl (WD1) 1.23,48, 3. Maria Walliser (Zwi) 1.24,01 4 Elisabeth Kirchler (Ooe) 1.2406, S. Oiga Charvatova (Tsj) 1.2407, 6. Blanca Fer nandez (Spa) 1.24,54, 7 Erika Hess (Zwi) 1.24,59, 8. Brigitte Ortll (Zwi) 1.24,63 9 Eva Twardokens (VSt) 1.24,68,10. Ariana Ehrat (Zwi) 107,78. Stand wereldbeker slalom: 1. Kiehl 71 punten, 2. Walliser 68, 3. Figini 63 4 Schneider (Zwi) 49,5. Kirchler 35. Stand algemene wereldbeker: 1. Figini 165 punten, 2. örtli 145, 3. Walliser en Kiehl 137,5. Kirchler 129.

de Stem | 1985 | | pagina 11