mikrogids [OCCASIONS! \GINA ZEELAND DONDERDAG 10 JANUAR11985 ek waterstof, steem bij ow Chemical tudiedag over iperheffing de Braakman nwonertal erneuzen >leef gelijk PAUL MEYER (70): VAN SHYL0CK TOT BUL SUPER ffn von do BMW-dcalej I Garage VeHmiggsby Philippine Sas van Gent St.-Kruis NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 0 DUITSLAND 1 programma s BELGIE NED 2 DUITSLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 3 c; an een onzer verslaggever I KNEUZEN - In een afsk I van het waterstofsystec»! de aromatenfabriek vtgl iv Chemical te TerneuicJ teren een lekkage ontdekt. Volgens een door Dow mt.i ;even persbericht zou het| terstofsysteem uit beta] genomen, waarna de ltJ ;e werd verholpen. Zo'n 451 nuten na de ontdekking vd l lek kon het sein 'alles vei.l weer worden gegeven. I Omdat waterstof brandbasJ werd uit voorzorg de be-l ijfsbrandweer in paraatheid bracht, maar deze hoefde lus Dow - niet in actie te ko-| :n. ran een onzer verslaggevers DEK - In het restauru|| aakman aan de Middenweg te Hoek wordt op dinsdag u nuari vanaf 13.00 uur eet udiemiddag over de gevol-l n van de superheffing voor melk- en veehouder gehou-| sa. H. Wieling van het Proel-I ation voor de Rundveehöu- arij te Lelystad en M. West- lis, bedrijfsvoorlichter bij ;t Consulentschap voor undveehouderij uit Tilburg buden lezingen. Na de paua| er een forumdiscussie. Van een onzer verslaggevers ERNEUZEN - Het aantal /oners van de gemeente Ter- euzen is in 1984 praktisch gr ijk gebleven. Waren dat er januari van het vorig ji 5.339, een jaar later zijn dat 5.334, dus vijf minder. In totaal werden 1661 nieu-| ye inwoners (geboorten vestigingen) ingeschrevei daartegenover stond echtf ;en vermindering van 1# lersonen (overleden en ver-I Tokken). In Terneuzen werden vo aar 202 huwelijken voltrok-l ren en 59 echtscheidingen in-| geschreven. Door Jan Koesen ARNHEM - Deze week is hij Mventig geworden. 55 jaar ac teur. 1 meter 72.220 pond. Bee- bop haar. Bruine, rommelende stem- Gouden nekketting en een digitaal horloge. Van Shy- lock tot Bul Super, van rhino- eeros tot boef, held en komiek. Paul Meyer woont vier hoog in flat in Arnhem. Veel eiken, planten, een lome hand druk. De acteur zit gebogen op een pluche bank, gehuld in een sensationele pyama-broek (blauwe met witte gala-stre pen), een roodgeruite Heer Bommeljas, daaronder een leelwit jaeger-onderhemd. Het machtige boeddha-lijf wordt geteisterd door astmati sche bronchitis en longemfy seem. Het ruitjasje gaat uit na een half uur, de sigaret in de linkerhand nimmer. „Op 8 januari, mijn verjaar dag, stond ik precies 55 jaar op het toneel. Maar op de lagere school was het al begonnen, f met Romeinse stukken over christenvervolgingen en zo. Maar beroeps werd ik op mijn vijftiende verjaardag bij de oude Johan Steenbergen sr., de vader van Paul. Mijn eerste rol kan ik me niet meer herin- neren, alleen dat het iets was in De Ellendigen van Victor Hugo. Wat ik nog wèl weet, f was dat ik een heleboel rollen tegelijk moest spelen. Zo was ik zelfs een man van zeventig, tachtig jaar. Veel had ik niet te zeggen, maar ik rende me rot van toneel naar de schminktafel." Het borstelige hoofd, be kend van menig kinderserie en niet te vergeten van die pastoor die likt van sauzen van de Vos Lemmens, blikt tobberig het verleden in. Geen lachje kan er van af. Meyer is geen raconteur met bulderen- I de lach. Zijn uiterlijk is bars en wreed, hij vindt zichzelf ge moedelijk. Kermissen „Na Steenbergen ben ik ge gaan naar de schouwburgtent van Piet Vink die met kermis sen rondtrok. Daar heb ik vooral stukken gedaan als De Twee Wezen, Moeder en Mar-? telares, de Voddenraper van 'Op het toneel ben ik gelukkiger dan daarbuiten' Parijs en de Bokkenrijders, van die draken, bedoel ik. Het was een gezellig en hard leven. Zelfs de gerenommeerde ac teurs moesten meehelpen met het opzetten van de tent. Dat was zo'n houten geval waar vierhonderd mensen in kon den. Het was altijd een hele klus voor hij stond. De tent was altijd stampvol. Vergeet niet, in die tijd was er niets voor de mensen, hooguit een draaimolen, de cakewalk en de danstent". Meyer kijkt treurig naar een leeg pakje sigaretten, gaat met zichzelf in beraad, staat steunend op en haalt een nieuw pak. Hij vraagt beleefd of hij zijn jasje uit mag doen. Imposante bundels vet en vlees worden zichtbaar. Een Michelin-marmetje in jaeger. „Waar was ik gebleven? O ja, (ADVERTENTIE) DEZE WEEK OVERAL LOS TE KOOP VOOR MAAR Ingrid Bergman in haar laatste rol als Golda Mrir Of bel voor een abonnement 035-284 333 Dan ontvangt u de eerste 20 nummers voor slechts f 11,- het zal rond 1935 geweest zijn, ik weet het niet meer precies, dat ik een engagement kreeg bij het gezelschap van Christi ne van Meeteren in de Achter hoek. In mijn leven heb ik honderden rollen gespeeld, veel kluchten, maar het mees te plezier heb ik gehad van de rol van Arnolphe van Moliè- re's 'Ecole des Femmes.' Het leven van een acteur was armoede, vooral in de tijd van 'Moeder haal je was bin nen want de komedianten ko men eraan.' Toen de oorlog uitbrak viel er niet veel te spe len. Ik ben de rivieren overge stoken naar het zuiden en ben uiteindelijk in Antwerpen te recht gekomen, waar de Ame rikanen me titulair tweede luitenant hebben gemaakt. Met een showkapel trok ik langs de troepen, bracht ik amusement." Het doorploegde gezicht kijkt vermanend naar de gast. „Ik wil er eigenlijk weinig ruchtbaarheid aan ge ven, ik wil niet als verzetsheld geëerd worden, begrijpt u?" De reporter zegt dat hij het begrijpt. „Na de oorlog kwam ik in Den Haag terecht. Daar kreeg ik de rol van Father Brown in 'Jongensstad'. En als Father Brown werd ik begeleid door De Damrakkertjes en twee misdienaars, de ene heette geweld een schurk voorstel len? vraagt Wertheim. En toen ik dat las, werd ik zeer om- ntdaan, want dit had ik nooit bedoeld. Ik dwing mijn direc teur om meneer Wertheim uit te nodigen naar mijn Shy lock te komen kijken. Na de voorstelling heb ik Wertheim zijn oordeel ge vraagd. Toen bleek eruit dat hij alleen was afgegaan op de vertolking van Steenbergen. En hij begreep nu dat mijn Shylock het leed van het hele joodse volk op die ene man overbracht; dat de Koopman eerder een rol was die sympa thie en medeleven verdiende dan haaten dat ik niet als de Haagsche Comedie een vrek neerzette die zeikte om zijn pondje vlees. Later is op Wer- theims advies de joodse ge meente bij mij in de schouw burg geweest en ze hebben mij in de zaal bedankt met een staande ovatie. Dat is mijn grote voldoening geweest." Spanning De zeventigjarige acteur Paul Meyer is precies 55 jaar acteur. - FOTO SPA FOTO Wim Poncia en de ander Willy Alberti. En dan zong Willy, met gesloten ogen en wonder zoete stem het Panis Angeli- cus." Grote toneel De carrière van Paul Meyer vertoont na de oorlog een op- waartste curve. Het is gedaan met het vriendelijke gedoe in de provincie, het grote toneel heeft hem nodig. Hij veran dert langzaam in een rhinoce ros in een spel van Ionesco en leent zijn stem aan Marten Toonders vaste boef Bul Super in de tekenfilm 'Als je begrijpt wat ik bedoel.' Bij de Haag sche Comedie verandert de ac teur even van beroep. Hij wordt chef technische dienst en de opkomende ster, Paul Steenbergen, op weg naar het directoraat, iaat zijn vroegere makker afgemeten weten dat hij er geen prijs meer op stelt om door hem getutoyeerd te worden in het bijzijn van der den. Is er niemand in de buurt, dan mag Paul Paul Paul noe men. Meyers wraak komt la ter. „Erik Vos van De Nieuwe Komedie vroeg mij of ik bij hem Shylock wilde spelen. Ik zei, Erik, jongen, bespaar me dat. In godsnaam niet, dan haal ik me de legende van de ouwe Louis Bouwmeester op mijn nek. Moet ik echt optor nen tegen de oude Louis? Dat durf ik niet. Dat heeft een an der al geprobeerd en die is toen de mist ingegaan.' Tot ik die avond een bar binnenloop en daar tref ik Paul Steenber gen aan. Hij heeft een flinke borrel op en vertelt me dat hij de Shylock gaat spelen bij Erik Vos. Toen ben ik weer naar Erik gestapt en heb hem gevraagd of die rol nog vrij voor me was. En ik kon nu die Steenbergen laten zien dat hij niet zo kapsones moest heb ben. Dan gebeurt het. Op een avond sta ik met de Nieuwe Komedie met Shylock in Cen traal in Amsterdam en een paar honderd meter verderop is de Haagsche Comedie met Paul Steenbergen, eveneens met de Koopman van Venetië. Dan komt het mooie. Twee redacteuren van een krant ha len een stunt uit. De een gaat vóór de pauze naar Paul en dan bij mij. De tweede ziet eerst bij mij de Koopman en gaat dan naar Paul. En ze schrijven samen een recensie waarin zwart op wit staat dat mijn Shylock die van Steen bergen met slag en stoot heeft verslagen, op alle punten. Schurk Ik ben heel gelukkig, totdat er een ingezonden stuk in de krant verschijnt, van Nico Wertheim, schrijver van De Herberg van het Misverstand, een jood. Hij schrijft het ver schrikkelijk te vinden dat veertien jaar na Goebbels op nieuw het beeld van de joodse vrek, eeuwen geleden door een Brit verzonnen, op het toneel wordt gebracht Moet de Koopman van Venetie met alle „Op het toneel, zegt Paul Meyer, „ben ik gelukkiger dan daarbuiten. Nog steeds heb ik spanning voor ik de planken opga. Ik heb veel met Ko ge speeld, Ko van Dijk, bijna elke dag was het lachen met die man." Toen de televisie kwam, was dat voor mij een opluchting. Je kon een fout verbeteren, mijn laatste grote rol was in een stuk van Guy de Maupassant. Ik kan, terugblikkend, zeggen dat ik tot de top heb gehoord. En ik wil nog graag, heel graag, doorgaan. Maar dan voor tv of film, want het toneel kan ik lichamelijk niet meer aan. Bitterheid ken ik niet. De enige bitterheid is dat ze te genwoordig acteurs uit Enge land huren voor onze tv-recla- mes. Die zijn veel goedkoper, en ik zie het meteen. Zodra het niet meer precies lipsynchroon is, weet ik dat daar een Brit acteert. In Engeland hoef je dat niet te flikken, daar krijg je de vakbond op je nek. Maar hier in Nederland doen de bonden en de regering er niets aan, laten, ze Engelsen ons van ons brood beroven.'1'-" (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 j j 4538 AG Terneuzen 1 Telefoon 01150-13451 Wagenbouwersbal - Cart valsstichting De Mossel*" i wers houdt zaterdagavond) januari, onder leiding Prins Jakkes I, een gr°°i genbouwersbal in De Mej paal. Voor dit festijn, dat 20.30 uur begint, zijn diveP Raden van Elf uitgenod' Muzikale medewerking leent het orkest Nico Sylve7 and the All Rounders. Schaats ruilbeurs - °P '"jï, tief van de stichting Soc f Kultureel Werk (SKW) 1 zaterdag 12 januari tl 10.00 en 11.00 uur een scttf* ruilbeurs in De Roselaer-1 toegang is gratis. Altern - De Terneuzense voor alleenstaanden, A houdt zaterdag 12 janu De Speye in Sas van Gen gezellige avond. Aanvang uur. Er wordt twee rnaa bingo gehouden. Weerpraatje - Vrijdag nuari houdt de heer D U uit Vlissingen, oud-mea ker van het KNMI, 1 dorpshuis een lezing me over het onderwerp KNMI in de weer'. De a begint om acht uur, de toe. bedraagt drie gulden. AMSTERDAM - In Bintje- werden 405 contracten ye j voor levering april bu van f 18,40 tot f 17,50 per JW' 134 contracten voor 1®, e-- ctl tegen f 18,60 tot f 17,90- ming was nauwelijks dend. Alfred Lagarde presenteert ditmaal uit de Delta MAVO in Hendrik Ido Ambacht Veronica's jongerenpro gramma, waaraan de scho lieren zelf meewerken. Be halve een korte impressie van de school komen diverse onderwerpen aan de orde als Popmuziek, theater, sport en de vaste rubrieken, waaron der'Mijn mening'. Bijzonde re aandacht krijgt vanavond het verschijnsel manlijk fo tomodel, waarvan de be- toepsaspecten worden beke ken. Als gast is Gerrit de Ja ger, de tekenaar van de strip 'familie Doorzon', uitgeno digd. 19.00 School- pleln zoekt en een 'gebruiker' is. Christiane bezwijkt al gauw en als ze verliefd wordt op de zwaar verslaafde Detlef (Thomas Haustein) gaat ze al gauw op heroïne over. Gemene delers Chiefs 'n de laatste aflevering van Chiefs' vordert Tyler Watts, do zwarte politiecommissa ris van Delano, langzaam •net zijn onderzoek naar de vermiste jongens. Maar zijn terreur geeft aanleiding tot 'eel spanningen en sheriff Siteeter Willis heeft maar jveinig nodig om Tyler "atts te arresteren wegens vermeende geweldpleging. j>e gouverneurs Billy Lee en "fghes Holmes zorgen er- J°°r. dat hij weer vrijkomt, ty'er zet zijn speurtocht oaar de vermisten voort, die he» naar het huis van Foxy rtuiderburke voert. Van de sociale komedie van Mike Leigh volgt vanavond het tweede deel, waarin de 'niet zo snuggere' Colin vol ledig in de ban raakt van een agressieve skinhead. Deze heeft Colin tot vriend gebombeerd en samen gaan ze op bezoek bij het meisje Hayley, dat aUeen thuis is. Broer Mark zich zorgen over Colin, die absoluut niet op zijn bemoeizucht gesteld is, temeer daar zich misschien in het gezin Pollack een gro te verandering gaat voor doen: een baantje. Japanse regisseur Imamura in 1983 de Gouden Palm van Cannes. Hoewel hij niet meer tot de jonge generatie van Japanse cineasten gere kend kan worden, is het westen nog niet zo lang met zijn werk bekend. In 'Na- rayama' gaat het om een noordelijk bergdorpje in vroeger tijden. Volgens een eeuwenoud geloof moeten mensen die zeventig jaar worden door hun oudste zoon naar een plaats in de bergen gebracht worden om daar hun dood af te wach ten. De 69-jarige vrouw Orin staat op het punt door haar zoon Tatsuhei naar de berg gebracht te worden. De laatste twijfelt echter sterk aan de zin van deze traditie. 20.18 Krieg der Bomber 20.20 De ballade J van Narayama Met deze film veroverde de 122.10 Christiane F j?e. in 1980 uitgebrachte "<J"se film 'Christina F: lr Kinder von Bahnhof r04' maakte destijds reeds '^i emoties los, omdat mgsverslaving nu eenmaal •f" beladen onderwerp. Ul- 'ch Edel goot de film in de »orm van een gedramati- •Wrde documentaire. Het orhaal van de 13-jarige Tistiane (Natja Brunk- ,.?rst) begint in 1975 in Ber- 1"- Door moeilijkheden Vanavond start de Duitse televisie met het eerste his torische document over de bombardementen op Duitse steden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Jochen von Lang schreef de vijfdelige serie met de bedoeling de gebeurtenissen te laten zien en de samenhangen duide lijk te maken. Samen met documentatie-man Peter Latzel raadpleegde hij Duit se, Engelse en Amerikaanse archieven met meer dan 150.000 meter filmmateriaal, onderzocht bergen foto's, do cumenten en literatuur en interviewde ruim 300 getui gen. 22.50 Peter Hofmann 'buil ,)s Mekt ze genegenheid en vindt die bij ^tenshuis vriendin Kessi, die re- 'matig discotheken be- Peter Koelewijn in 'Show van de maand' (Nederland 2, 20.30 uur). - FOTO ARCHIEF DE STEM In de lente van het vorige jaar vertrok tenor Peter Hofmann voor een grote toernee door Duitsland en zong in aUe belangrijke con certzalen voor een enthou siast publiek. Op enkele lie deren na presenteert het ZDF vanavond het bijna volledige concert, waarin Peter Hofmann rock-oldies als 'Yesterday', 'House of the Rising Sun' en 'It gotta be rock'n'roU music', evenals de nummers van zijn nieuwe productie 'Ivory Man' zingt. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie: Leve de koning in ons midden; 10.30 Cursus voor niet-Friestaligen (Feduco/ROF); 11.30 Hier en nu voor de scholen (14). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Videoclips (onder voorbehoud). 17.15 SuperTed, tekenfilm. 17.30 Journaal (NOS). 17.44 Agenda. Informatie culturele evenementen. 17.50 Feduco: Medelanders, Nederlanders. Voor Italianen (herh.). 19.00 Schoolplein, jongerenprogramma door Alfred Lagarde. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Chiefs (slot), Amerikaanse serie. 21,15 Op jacht naar de schat, met runner Leo van der Goot, twee kandidaten in de studio en studiopresentator Paul Boots. 22.10 Christiane F, Duitse speelfilm van Urich Edel (1980). Met: Natja Brunkhorst, Thomas Haustein e.a. O 00.35 Journaal (NOS). NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Gemene delers (2), jeugdserie. O 19.38 Kenmerk, actualiteitenrubriek. AVRO 20.00 Vinger aan de pols, gepresenteerd door Ria Bremer en Peter Lens. 20.30 Show van de maand. Gastpresentator: Peter Koelewijn. Hij ontvangt o.a. het Gronings Salonorkest Pluche, Babe en de Rockets. 21.20 Opsporing verzocht, programma om samen met politie en justitie misdrijven op te lossen en misdrijven te voorkomen. Presentatie: Catherine Keyl en Will Simon. 21.55 Babbelonië, spelprogramma. 22.30 Journaal (NOS). 22.45 Simon en Simon, Amerikaanse detectiveserie. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden (NOS). 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Rondomons: Sleehonden bevriezen nooit, Zweedse jeugdfilm. 18.35 DeFreggels, poppenserie. 18.55 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: Mosselbereiding. 19.25 Programma van T. en O. 19.40 Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 DaUas, Amerikaanse tv- serie. 22.35 Journaal en Coda: 'C4 uit KKWTT' van Fred van Hove. 19.00 Nederlandse Literatuur na 1830 (10). 19.30 Korte film. 19.40 Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20-22.20 De ballade van Narayama (Narayama Bushi- Ko), Japanse speelfilm van Shohei Imamura (1983). E3 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Vandaag: Vochtige huizen. 20.25 Les chalnes de sang (Bloodbrothers), Amerikaanse speelfilm van Robert Mulligan (1978). Met: Richard Gere. 22.20 Carrousel aux images, filmrubriek. 23.10 Journaal en politieke uitzending. 19.00 Politieke uitzending. 19.30 Journaal met gebarentaal. 20.00 La dernière mer, historische documentaire, 21.10 (Onder voorbehoud) lies de Paix, documentaire. '21.30 Concert: Messa da Requiem, van Verdi. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Julia (herh.). 11.50 Umschau. 12.10 ZDF-Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Expeditionen ins Tierreich. Vandaag: Tiere im Alpenzoo (herh.). 16.55 Kernbeisser: Rettet die Frösche. 17.40 Tele-Lexikon. Arbeitslieder mit Don Paulin. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Tiere und Menschen. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. 20.18 Krieg der Bomber (1), documentaire serie over bombardementen in de Tweede Wereldoorlog. 21.15 Karei, Hits und Karneval, show met Karei Gott en zijn Ensemble. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Tatort, misdaadserie. Afl.: Het meisje op de trap. 00.35 Tagesschau. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 (S)Enorm in Form (herh.). 15.40 Teletekst-overzicht. 15.56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 doch die Mode bringt's hervor', serie over de geschiedenis van kleding. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Die Höhlenkinder (2), kinderserie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-IUustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.20 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie. Afl.: De modejongens. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der grosse Preis, spelprogramma i.s.m. Aktion Sorgenkind. 20.50 Die grosse Hilfe, balans Aktion Sorgenkind. 21.00 Wie würden Sie entscheiden? Afl.: Euthanasie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die Kinder des Sieges oder Von den Miihen, den Prieden zu gewinnen. Reportage over Vietnam, 10 jaar na de oorlog. 22.50 (S)Peter Hofmann Special. Tenor Peter Hofmann zingt 'Oldies of rock 'n' roll'. a 00.10 Heute. (09.25 Die Sendung mit der Maus). 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 (ZW)Der nackte Kuss (The Naked Kiss), Amerikaanse speelfilm van Samuel Fuller (1964). 21.45 Landesspiegel: Landschaft mit Denkmal und Leuten. Reportage. 22.15 Nachtstudio: Ein Leben für den Tanz. Documentaire over danspedagoge Tatj ana Gsovsky. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe: Subway. Jazz met Philip Catherine, Christian Escoudé en Didier Lockwood. 00.10 Journaal. 16.00 Sky-fi music. 19.05 Green Acres, tv-serie. 19.30 The Brady Bunch. 20.00 Charlie's Angels. 20.50 Skyways, tv-serie. 21.45 The Untouchables, politieserie. 22.30 The Tommy Hunter show, country westernmuziek. 23.30-00.30 Sky-fi music. Ieder heel uur nieuws. NCRV7.03 Het Levende woord. 7.10 Van daag... donderdag, vervolg (7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Ak- tualiteitenoverz. 7.45 Over kopen gesproken. 7.50 Programma- overz.). 8.06 Hier en Nu (ca. 8.19 Weerman Hans de Jong. 8.23 Kran tenoverzicht. 8.30 Verkeersinfor matie). 8.54. Perspectief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever Woont? 10.30 Muziek bij de koffie. 11.03 NCRV-speciaal. Ontmoeting met sprookjesdeskundige mevrouw Woelinga. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. Gast: Werkgeversvoorzitter S.J. van Eij kelenburg. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echomagazine (17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Kruispunt interview. 18.30 Discus sie). 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter overweging. 20.03 Tombo la. 22.02 Goal op' donderdag. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02 Rust zacht met Joop van Tijn. 01.02 VPRO's nachtleven: Great guitar solos of our time. 03.02 Kill by death. 06.02 Rockers in the mornin'. AVRO: 7.00 Nws. 7.06 AM. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). 9.30 Nws. 9.33 Buiten (10.30 Nws). 10.50 Snotneus ahoy! 11.00 Hollywood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 11.58 Per saldo. 12.00 Buitenland spectrum. Overh.voorl.: 12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 AVRO's radiojour naal. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Hersengymnastiek. 14.00 Hilver sum 3 bestond nog niet (14.30 Nws). 15.00 De burgemeester is jarig (15.30 Nws). 16.00 Er wordt wat af gepraat (16.30 Nws). 17.00 AVRO's radiojournaal. 17.30 Nws. VOO: 17.36 Nieuwsradio (18.00 Nws.). 19.00 Veronica Sport. NCRV: 20.00 Nws. 20.03 De wereld zingt Gods lof. 21.00 In beweging. 21.30 Bij de tijd. 22.00 Literama-donderdag. 22.15 Onder de kop. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Nocturne. 23.00 Waken en dromen. Ieder heel uur nieuws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow. 11.03 De pol- derpopparade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS top 50 show. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 De Nederlandstalige top tien. 20.02 Ferry Maat's soulshow. 22.02 De LP-show. VARA: 7.00 Opmaat (8.00 Nws). 9.00 Salzburger Festspiele 1984. Muz. voor sopraan en piano (In de pau ze: Strijkkwartet van Donizetti). 10.55 De componist Martinu. 12.00 Operette. Benedict Silberman diri geert (1). VPRO: 13.00-22.00 De be weging. Met om: 13.00 Nws. 13.02 Muz. actualiteit. 14.30 De wande lende tak. Afl.: Appenzell. 16.00 Het portret: Cornelius Cardew. 17.00 Het concert. 18.00 Nws. 18.02 De ta fel van IV. 19.30 De laatste bewe ging: Claxon Festival 1984. 20.30 Live vanuit de IJsbreker: pianist Yvar Mikashoff. NOS: 22.00 Muz. uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord: Accademia St. Cae- cilia uit Lecco. 23.00 Musica nova live. NOS: 9.03 NOS-sportief. 9.25 Wa terstanden. RVU: 9.30 Alleen op 5. KRO/RKK: 10.00 Uit de grond van mijn hart (herh.). 10.30 Pluim van de maand (4). 10.45 Hobbeltje-2 (6). 10.57 Het Onze Vader (1). 11.10 Switch on (15). IKON: 18.05 Kwar tier. PP: 18.20 Uitzending van de PPR. IKON18.30 Liturgie en kerkmuziek. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers, 19.20 Marokkaans- Arabisch. 19.30 Spaans). Teleac: 19.40 Turkse vrouwen projekt (herh. 11c). 20.10 Duits voor begin ners (herh. 9c). 20.40 Cadcam (5). 21. J - -

de Stem | 1985 | | pagina 17