Ruitenberg wint op IJsselmeer 1 p te win tainesleai TWEE PERSOONLIJKE RECORDS VOOR NOORDHOLLANDER Zoekactie deelnemers in de woestijn GSC-FORI De Sterre te sterk voor KPJ 'hilippine Tuchtcommissie onderzoektl uitspraken van Westerhof Twee selectie-wedstrijden dames voor WK sprint Yep Kramer: geen grote toernooien Amateurteam verliest weer in Irak pagina sport?] Woensdag 9 januaf Politie neemt Van Helden te grazen EK schaatsen met 26 dames LOTTO Afgelastingen Kloosterboer eist excuses van Boorsma Zege Ruud Remise in tweekamp Thomas Bürgl er last belofte in Timman blijft derde op ELO-lijst Björn Borg tennisser van het decennium Heger weg bij Den Bosch HINDELOOPEN (ANP) - Op de bevroren boorden van het IJsselmeer bij Hindeloo- pen heeft Henri Ruitenberg, leider in het klassement om de KNSB-beker, bewezen ook op natuurijs uitstekend uit de voeten te kunnen. De 27-jarige marathon schaatser, die won, duldde gedurende de gehele wed strijd, door de barre weers omstandigheden ingekort tot vijftig kilometer, slechts één tegenstander aan zijn zijde: Dries van Wijhe. Vanaf het begin reed het tweetal voor de groep van voornamelijk natuurijshel- den uit. In de laatste ronde loste Ruitenberg ook zijn vriend en streekgenoot. Het was de eerste over winning in de loopbaan van de verwarmingsmonteur, zes jaar geleden voor zijn plezier begonnen met schaatsen, op natuurijs. Eer der dit seizoen was hij reeds zes keer de snelste op kunst ijs. De wedstrijd aan de kust van het Ijsselmeer werd ge reden tijdens zware sneeuw val en een gure wind. De or ganisatie was door de weersomstandigheden ge noodzaakt geweest de start met een uur te vertragen. De autoreis naar Hindeloopen had veel rijders in moeilijk heden gebracht. De oor spronkelijke baan van 1200 meter werd met de helft te ruggebracht, omdat de sneeuwschuivers hun werk niet aankonden en de lengte van de wedstrijd werd ten slotte ingekort met tien kilo meter. Slechts het ijs, kei hard en spiegelglad, was uitstekend. De elementen deerden Ruitenberg en Van Wijhe, rijdend voor dezelfde geld schieter, allerminst. Meteen na de start gingen zij er vandoor om het peloton op verscheidene ronden te rij den. Slechts vier mannen wisten de schade beperkt te houden tot een achterstand van 600 meter. Onder hen was Jeen van den Berg, de winnaar van de Elfsteden tocht in 1954. Op de dag van zijn 57ste verjaardag bewees Van den Berg, pas dit sei zoen toegetreden tot de vete ranen, op natuurijs nog al tijd een grootheid te zijn. Schijnbaar moeiteloos en zonder zich te forceren („Er volgen immers nog tal van natuurijswedstrijden".) ein digde de leraar uit Heeren veen als vijfde. Ook voor hem waren Ruitenberg en Van Wijhe, inmiddels aan gesloten bij het groepje van vier, evenwel ongenaak baar. De twee Veluwenaren stonden in de slotfase slechts toe, dat Jan Wessels, ook al een ploeggenoot, alleen op weg mocht voor de derde plaats. Uitslag: 1. Henri Ruitenberg (Olde- broek), 2. Dries van Wijhe (Oosterwol- de), 3. op 400 meter: Jan Wessels (Mar- kelo), 4. op 1 ronde: Lubbert van der Molen (Nuis), 5. Jeen van den Berg (Heerenveen), 6. Anne Postmus (Lutjesgast), 7. op 3 ronden: Jan van der Meulen (Stiens), 8. Evert van Ben- them (Sint Jansklooster), 9. Sjoerd Fransbergen (Heerenveen), 10. Tjeerd Uitterdijk (Koudum). Progressie Hopman zet door Door Rob van Deursen HEERENVEEN - Veel sneller dan verwacht ontwikkelt Emiel Hopman zich tot een vol waardig all-rounder op de schaats. Gisteren tijdens de eerste dag van de kleine vier kamp in Heerenveen, die moet gaan uitmaken wie naast Van der Duim en Vergeer de twee plaatsen voor het Europees kampioenschap in Eskilstuna gaan in vullen, bewees de 21-jarige Noordhollander dat aan zijn progressie nog lang geen einde is gekomen. Hopman, die na de 500 en 3000 meter aan de leiding gaat voor Frits Schalij, zette twee persoonlijke records (40.3 en 4.14.7) neer en deelde tegelij kertijd richting Robert Vun- derink een geweldige klap uit wat betreft diens kansen op deelname in Zweden op 26 en 27 januari. Vandaag, als op de Thialf-kunstijsbaan de 1500 meter en de vijf kilometer zul len worden verreden, heeft Hopman in feite alleen nog maar Egbert Post te vrezen. Post staat in het tussenklasse- ment derde met iets meer dan een half punt achterstand op Hopman, maar dicht in de buurt van Schalij. Vandaar dat er misschien een levens grote verrassing in de lucht hangt. Want Post acht zichzelf in staat om Schalij vandaag te passeren. En dan claimt hij een plaats in de EK-ploeg. Al bestaat er in dat geval een ontsnappingsclausule voor Frits Schalij, omdat in de se- lectie-regels staat omschreven dat de vierde man voor Eskil stuna wordt aangewezen door de Begeleidings Commissie Kernploegen (BCK). En daar BCK-voorzitter Dirk van Zanten de schaatser uit Weesp al direct na de interland Noor- wegen-Zweden-Nederland in Oslo een startbewijs voor de Europese titelstrijd wilde ver strekken, maar later door de andere leden van de commis sie werd teruggefloten, moet het wel heel gek gaan als Schalij niet de voorkeur krijgt. Toch wanhoopt Egbert Post niet. „Ik heb Schalij dit seizoen drie maal verslagen. Dus dat geeft vertrouwen. Ik ben afge lopen weekeinde niet naar het NK sprint in Utrecht gegaan, omdat ik me helemaal op deze wedstrijd wilde concentreren. Vandaar dat ik bijna zeker weet dat ik Schalij ga kloppen. Gebeurt dat, dan zal ik die plaats voor Eskilstuna opei- Van onze sportredactie HEERENVEEN - Yep Kra mer, die begin november aan een hernia werd ge opereerd, ziet zichzelf dit seizoen niet meer in het grpte schaatstoernooien in actie komen. Aanvankelijk had de Heerenvener het plan tij dens het Nederlands kam pioenschap all-round be gin februari in Alkmaar zijn rentree te maken. Dat streven heeft hij echter moeten opgeven, omdat het in de training niet zo voor spoedig gaat als hij had verwacht. „Misschien dat ik alleen tijdens de wedstrijden om de Gouden Schaats aan het eind van het seizoen kan meedoen", luidde Kramers verwachting van de nabije toekomst. De Fries zal ove rigens volgend jaar wel weer deel uitmaken van de kernploeg. „Dat heb ik zwart op wit staan". sen. Ik rijd hier tenslotte niet voor Piet Snot. Als al vast staat dat Schalij gaat, hadden die heren dat moeten zeggen. Dan was ik thuis gebleven". Frits Schalij zelf is niet zo zeker van zijn zaak. De (te) flegmatieke schaatser kwam gisteren bepaald niet goed uit de verf. „Ik was niet geconcen treerd genoeg. Ik heb te veel zorgen aan mijn kop gehad sinds Oslo. Iedereen bleef maar zeuren over het feit dat het zo lullig was dat ik hier nog moest rijden. Had die Van Zanten na de interland maar niks gezegd. Op het laatst ging ik nu ook geloven dat mij on recht werd aangedaan", aldus Schalij. Emiel Hopman zag het ge krakeel van Post en Schalij van een afstandje met een glimlach aan. Het moet wel heel raar lopen immers als hij vandaag het vliegticket voor het EK niet in zijn zak zal mo gen steken. Hopman: „Ik krijg er steeds meer lol in. In Utrecht werd ik negende in het eindklassement. Toch niet gek voor een marathon schaatser. Ik geloof echt dat ik dit seizoen op de sprint nog onder de veertig seconden duik. Dat moet maar in Davos gebeuren". De 1.92 meter lange stayer vreest de kortste afstand bij het schaatsen steeds minder. „Elke keer dat ik een 500 meter moet rijden, gaat het beter. Neemt mijn angst af. Ik geloof dat ik Vunderink nu al ge klopt heb. Alleen Post moet ik goed in de gaten houden. Wat hij op de mijl op mij wint, kan ik op de vijf kilometer terug pakken. Zo ga ik het spelen". Henk Gemser, de coach, temperde het optimisme van Hopman een beetje. „Er blij ven problemen voor Hopman op de 500 meter. Zijn lijf kan die afstand aan, maar de moeilijkheid zit in z'n kop. De start kan nog veel scherper. Die bangheid moet gewoon slijten. Gelukkig heeft Hop man een ijzerstrek karakter. Voor de race op de drie kilo meter vroeg hij of hij een sneeuwbril moest opzetten of niet. Ik zei: doe het maar niet. Rijd gewoon een persoonlijk record. En hij krijgt dat nog voor elkaar ook in deze sneeuwstorm. Dat betekent dat die jongen enorm sterk is. En dat we in de toekomst veel van hem kunnen verwachten". Uitslagen eerste dag (achtervolgens 500 meter, drie kilometer en puntentotaal na twee afstanden) 1. Emiel Hopman 40,3 (3) 4.14,6 (1) 82,733,2. Frits Schalij 40,1 (2) 4.17 .17,8 (3) 83,067,3. Eg- bert Post 40,5 (4) 4.16,9 (2) 83,317, 4. Harm van der Pal 39,4 (1) 4.24,9 (5) 83,550, 5 Ro bert Vunderink 41,1 (5) 4.23,4 (4) 85,000, 6. Henk Groen 41,7 (6) 4.34,0 (6) 87,366. BAGDAD (ANP) - De Neder landse voetbalamateurs heb ben de, vriendschappelijke trip naar Irak afgesloten, zoals zij waren begonnen: met een ne derlaag. De tweede wedstrijd tegen het nationale elftal van het gastland eindigde in 2-0 voor Irak. Van onze sportredactie ZEIST - Het sectiebestuur Betaald Voetbal van de KNVB hu; gisteragavond tijdens een vergadering in Zeist besloten 4 tuchtcommissie een onderzoek in te laten stellen naar de tjL vorige week gepubliceerde uitspraken van Clemens Westerhdl Deze oud-Feyenoord-trainer maakte In een interview me: - voetbalblad Elf onder meer melding van gebruik van stin* rende middelen door Feyenoorders tijdens een competitic-v.pl strijd tegen AZ '67 vijf jaar geleden. Ook hekelde hij het KNvjf onderzoek van enkele jaren geleden naar het gebruik vanrj in het betaalde voetbal. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft zich gisteragavoJ vrij uitvoerig over die uitspraken gebogen. Men wilde er ijl zonder meer aan voorbijgaan en heeft de kwestie daarom aan J tuchtcommissie in onderzoek gegeven. Van onze zwemmedewerker MULST - „Ik zou zo graag heneden de één minuut ge zwommen hebben, maar het lukte net niet. Jammer van jje eentiende seconde, maar komen nog meer kansen", Zei Anton Thoen na afloop van zijn race op de 100 meter Zrije slag, die in het Hui verse zwembad De Drie hoek werd gezwommen. In het begin van deze door de zwemclub Koewacht geor ganiseerde nieuwjaarswed strijd, had de sterke knaap uit Koewacht al volop strijd eieverd met zijn clubgenoot Wim den Engelsman voor de zege op de 100 meter school slag- Den Engelsman bleef de sterkste schoolslagzwemmer van Zeeuwsch-Vlaanderen Emiel Hopman, de leider na de eerste dag van de selectie-wedstrijd, in actie in Heerenveen. HEERENVEEN - Door zijn opmerking over de produc ten die hij gebruikt, heeft Hans van Helden zater dagavond in het AVRO- programma van de verkie zing van de sportman/ vrouw van het jaar de om roep op kosten (waar schijnlijk boete van het ministerie van WVC) ge jaagd. Zijn optreden voor de TV heeft hem zelf echter ook geld gekost. Een attente agent van de rijkspolitie in Oosterwolde zag Van Helden op het Van onze sportredactie scherm en herinnerde zich dat er nog een bedrag van 500 gulden aan boetes voor verkeersovertredingen van Van Helden openstond. De rijkspolitie besloot Van Helden, die samen met zijn ook schaatsende vrouw al in Groningen verblijft, waar zaterdag en zondag het Europees kampioen schap voor vrouwen wordt verreden, zaterdagavond op de rijksweg Heeren- veen-Groningen op te wachten. Van Helden werd inderdaad tot stoppen ge dwongen en meegenomen naar het bureau. Daar ver bleef hij enkele uren, om dat hij aanvankelijk wei gerde het bedrag te beta len. Uiteindelijk ging de voor Frankrijk schaatsen de Nederlander overstag, waarna hij zijn reis naar Groningen kon vervolgen. Van onze sportredactie HEERENVEEN - De dames van de kernploeg (minus Yvonne van Gennip, die zich tijdens het NK sprint in Utrecht al plaat ste) plus Ali Boorsma zullen in twee wedstrijden gaan uitmaken wie het tweede startbewijs zal krijgen voor het wereldkam pioenschap sprint, eind februari in Heerenveen. De selectie-wedstrijden zullen op 26 en 27 januari (Davos) en 17 en 18 februari (Inzeil) worden verreden. Van onze sportredactie GRONINGEN - De deelne merslijst van de strijd om het Europees schaatskampioen schap voor dames, het komend weekeinde op de kunstijsbaan van Groningen, telt 26 rijd sters uit negen landen. De deelneemsters per land: West-Duitsland: Angelika Hassmann en Sigrid Smuda; Finland: Maila Lehtima- ki en Aila Tartia; Frankrijk: Marie- France van Helden; reserve: Stephanie Dumont; Oost-Duitsland: Sabine Brehm, Heike Schalling, Gabi Schonbrunn, An drea Schone; reserve: Andrea Schulze; Nederland: Yvonne van Gennip, Thea Limbach, Grietje Mulder, Ria Visser; re serve: Marieke Stam; Noorwegen: Edel- Thérèse Hoeiseth, Minna Nystedt, Marie Tollefsen; reserve: Hanne Eriksson; Po len: Lilianna Morawiec-Jezierska, Erwi- na Rys-Ferens, Zofia Tokarczyk; Sovjet- Unie: Irina Bogotova, Irina Fateva, Na- talja Petrosjeva, Olga Plesjkova; reser ve: Galina Voilosjnikova; Zweden: Lena Andersson, Annette Carlén, Jasmin Krohn; reserve: Rosé-Marie Karlsson. DEN HAAG (ANP) - De eerste lot to van 1985 kende geen winnaar van de hoofdprijs. De tweede prijs telde één winnaar, die bruto f. 300.000,- won. Lotto 1: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f. 300.000,- ontvangt; derde prijs: 101 winnaars, die f. 2.431,90 ontvan gen; vierde prijs: 4889 winnaars, die f. 50,20 ontvangen; vijfde prijs: 73.196 winnaars, die f. 5,- ontvan gen. Cijferspel 1 (vaste prijzen): eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars; derde prijs: 19 win naars; vierde prijs: 203 winnaars; vijfde prijs: 1.732 winnaars. Toto 1: eerste prijs: 11 winnaars, die f. 1.770,10 ontvangen; tweede prijs: 266 winnaars, die f. 48,80 ont vangen; derde prijs: 2.128 w3in- naars, die f. 15,20 ontvangen. Toto-gelijk 1: eerste prijs: 1 win naar, die bruto f. 4.035,20 ontvangt; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 34 winnaars, die f. 75,20 ont vangen; vierde prijs: 802 winnaars, die f4,90 ontvangen. DEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse rugbybond heeft gisteren het hele competitie programma voor het komend weekeinde afgelast in verband met de slechte toestand van de velden. De organisatoren van de wielerveldritten op zaterdag in Hulsberg en op zondag in Stein hebben besloten hun wedstrijden te annuleren. Als gevolg van de weersomstan digheden zijn de parkoersen te gevaarlijk geworden. Van onze sportredactie HEERENVEEN - De coach van de Nederlandse dames kernploeg, Tjaart Klooster boer, verlangt vandaag van schaatster Ali Boorsma excu ses voor enkele opmerkingen, gemaakt in een interview in een krant. Mocht Boorsma vandaag tijdens het geprek met Kloos terboer niet bereid zijn tot een 'knieval', dan zal zij zich in haar eentje moeten voorberei den op de selectie-wedstrijden in Davos en Inzeil. Klooster boer neemt de Friezin dan na melijk niet in zijn ploeg op. Kloosterboer: „Ik heb de za ken met Boorsma driemaal doorgesproken. En steeds her haalt dat zij niet om haar per soon geen plaats in de kern ploeg heeft gekregen, maar om minder presteren en een stuk motivatie. Boorsma blijft ech ter maar steeds in mijn rich ting hakken. Dat moet nu maar eens afgelopen zijn. Ik geef haar de kans schoon schip te maken. Doet zij dat niet, dan neem ik haar niet in de ploeg op. Dan moet ze het maar uitzoeken". CORTINA D'AMPEZZO (SID) - De Noor Roger Ruud heeft gisteren in Cortina d'Ampezzo een wedstrijd schansspringen voor de wereldbeker gewon nen. Hij kwam beide malen tot sprongen van 87,5 meter en kreeg 206,6 punten. Ook de tweede plaats was voor een Noor, Halvor Pers- son. Hij kreeg 206,4 punten. De Oostenrijker Andreas Felder behield de leiding in de stand om de wereldbeker. Uitslag: 1. Roger Ruud (Noo) 206,6 pun ten (87,5 en 87,5 m), 2. Halvor Persson (Noo) 206,4 (88 en 85 m), 3. Andreas Bauer (WD1) 205,7 (87 en 89 m), 4. Reed Zühlke (VSt) 204,6 (86 en 89 m), 5. Mike Holland (VSt) 204 (86,5 en 90 m). Stand wereldbeker: 1. Andreas Felder (Oos) 115 punten, 2. Jari Puikkonen (Fin) 84,3. Ernst Vettori (Oos) 82. MOSKOU (AFP/Rtr) - Zoals maandag al was voorspeld, is ook de 39ste partij voor de tweekamp om de wereldtitel schaken in remise geëindigd. Sommige experts dachten dat de partij zelfs niet meer een echte tweede zitting zou beleven. Dat was niet zo. Na het nachtelijke analysewerk namen Karpov, die een tik keltje gunstiger stond in de af gebroken stelling, en Kaspa rov hun gebruikelijke plaat sen in de Zuilenzaal in. Kas parov, die zwart had, bleek de zet Pe4-f6 onder couvert te hebben afgegeven. Karpov probeerde nog een uurtje er uit te halen wat er niet meer in zat. Na 48 zetten zag de we reldkampioen in, dat remise onontkoombaar was. Kaspa rov, die op de nieuwste ELO- ranglijst bovenaan staat met 2715 punten, tien meer dan Karpov, aanvaardde het aan bod van Karpov uiteraard. Vandaag mag Karpov, die met 5-1 voorstaat, en nog al tijd maar één overwinning no dig heeft voor prolongatie van zijn titel, opnieuw proberen ijzer met handen te breken. Afgebroken stand: wit (Karpov): Kg2, Tb5, Pf3, Pg4, pion nen e3, f2, g3en h2; zwart: Kg7, Td7, Lc3, Pe4, pionnen d5, f7, g6 en h6. Zetten verloop in de tweede zitting: 41Pe4-f6, 42. h2-h3 h6-h5, 43. Tb5-b3 Pf6-e4, 44. Tb3-a3 Kg7-g8, 45. Ta3-a4 Pe4-f6, 46. g3-g4 h5xg4, 47. h3xg4 Pf6xg4, 48. Pf4-e2 d5-d4, remise. SCHLADMING (SID/AFP/ Rtr) - Met de overwinning in de reuzenslalom in Schlad- ming, de eerste in zijn loop baan in een wedstrijd voor de wereldbeker, heeft Thomas Bürgler de familie-eer hoog gehouden. Uitslag reuzenslalom: 1 Thomas Burgier (Zwi) 2 minuten en 36,65 seconden, 2. Mare Girardelli (Lux) 2.36,76, 3. Martin Hangl (Zwi) 2.38,33, 4. Gunther Mader (Oos) 2.38,57 5. Joel Gaspoz (Zwi) 2.38,87. Stand wereldbeker reuzenslalom: 1. Gi rardelli 90 punten, 2. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 68,3. Bürgler 65. Stand algemene wereldbeker: 1. Girar delli 140, 2. Zurbriggen 104, 3. Andreas Wenzel (Lie) 101. LUZERN (UPI) - Jan Timre heeft zijn derde plaats op ELO-ranglijst behouden. Op de nieuwe lijst per lj; nuari heeft de Nederland wederom een totaal van !f punten. De top drie is in vol orde en ELO-getal ongew zigd gebleven. Dat beteke dat Gari Kasparov opnieu GSC 1 liet geeil steek val eerste is met 2715 punten, vu \\alcheren 2. Volharding wereldkampioen Karpov, i pmiM 3 v\/-\rr nltiirl mintnn üi" Zi nog altijd 2705 punten heeft De top-tien van de ELO-lijst bij dt ren per 1 januari (tussen haakjes klasseringen op de lijst van 1 juli 19&I) Gari Kasparov (Sov) 2715 (1), 2 Anat Karpov (Sov) 2705 (2), 3. Jan Timm n de tweede klas zegevierde fVH knap over HVSV 3. Ope- atie'71 verloor in een span- ïend duel van EMM 4. Honte- (nfedT2650 (3), 4.'Rafael vaganim'S ijsse bond in Zierikzee Delta 2640 (6), 5. Aleksander Beljavski (Sc 2635 (13) en Lajos Portisch (Hon) 2635I 7. Viktor Kortsjnoi (Zwi) 2630 (5), 8 Poloegajevski (Sov) 2625 (7), 9. Jcfi Nunn (GBr) 2615 (23), 10. Zoltan ft (Hon) 2615(13). NEW YORK (Rtr) - Dl vereniging van tennisproli (ATP) heeft de Zweed Björn Borg uitgeroepen lot speler van het decennium en de Amerikaan John McEnroe tot speler van hel jaar 1984. In de stenuninj kreeg Borg de voorkeur boven McEnroe, Jimmy Connors en Ivan Lendl. Björn Borg behaalde vijl Wimbledonkampioen- schappen en veroverde zes keer de open Franse titel Hij werd vijf maal uitge roepen tot speler van het jaar tussen 1976 en lf" Voor John McEnroe was het de derde uitverkiezing tot speler van het jaar. Eerder kreeg hij die titel in 1981 en 1983. Met Peter Fleming vormde McEnroe voor de derde maal ook het t dubbel van het jaar. De Amerikaan Robert Green werd door de ATP gekozen tot de beste 'nieuwkomer' van het jaar 1984. Green bereikte de vierde ronde van de strijd om de open Amerikaanse titel in 1984, nadat hij zich, voor het hoofdtoernooi op Flushing Meadow had j plaatst. Hij klom in 1! van de 369ste plaats op wereldranglijst naar de 40ste. DEN BOSCH (ANP) - In derling overleg tussen de sturen van de Nederland Basketbal Bond en Den Bos' en Wladimir Heger is beslot' dat Heger zijn functie als P>' time-coach bij Den Bosch of geeft. Door Jos Maas IFEROUANE - Thierry Sabine heeft ze dit jaar wei erg bruin gebakken. Nog voordat de rally Algiers uit was, telde het veld al de helft uitvallers. In de etappe naar Iferouane was het opnieuw raak. Gisteravond bij het slui ten van deze editie, waren er nog tiental len deelnemers niet de finishlijn gepas seerd. De meesten van hen hebben daar door de nacht in hun eentje in de woes tijn moeten doorbrengen. De vermisten hebben vrijwel allen een verkeerde route genomen, waardoor ze midden in de Sahara zonder brandstof kwamen te staan. Vanwege de intreden de duisternis besloot Sabine pas heden ochtend een zoekaktie te laten beginnen. Hij zal daarvoor waarschijnlijk de hulp Inroepen van helicopters, vliegtuigen en een peloton soldaten van 'la douce Fran- Van de deelnemers, die tot de kans hebbers gerekend moeten worden van deze zevende editie, verspeelde bij de motoren tweevoudig winnaar Hubert Auriol liefst anderhalf uur. Ook de num mer twee in de algemene rangschikking, de Italiaan Franco Picco, dwaalde ruim een uur doelloos in de woestijn rond. De Franse leider Serge Bacou nam daar door een grotere voorsprong. Bij de auto's ging de etappe-zege naar de Franse equipe Derniche/Mahé in een Audi Quattro. Zij gingen de winnaars van 1984 Metge/Lemoyne licht vooraf. De Belgische leiders Guy Colsoul/Lopez raasden in hun Opel Manta naar de vijf de plaats. Jacky Ickx en zijn co-equipier, de Franse filmster Claude Brasseur, zijn in het totaalklassement opgerukt naar de vijfde plaats. Hun achterstand op lei der Colsoul bedraagt nog 52 minuten en 12 seconden. Van onze hockey medewerker De dames van hebben de derby in de n.f j„ck«ye°mpetitie tegen Olym- Bij de vrachtwagens heeft de uf nipt gewonnen. Bij de he- equipe van de Franse pers een prijs 8' -nkwam Rapide niet in actie, kregen, omdat ze zich moeiteloos wee'« de slechte weersgesteld- handhaven in de top van het tow «j werd de wedstrijd tegen autoklassement. De Rooy kwam giste1! J®"-Leur uitgesteld. De he als twaalfde binnen, waardoor hij i"' _^.n Olympia kwamen wel algemene rangschikking naar de plaats opklom. em Van onze handbalt TERNEUZEN - De her in de eerste klas onver iaalhandbalcompetitie land. jport 2 aan de zegekar. Bij de lames kwam Hontenisse niet n actie, omdat Marathon niet ip kwam dagen. In de tweede :las kon Volharding het niet jolwerken tegen Delta Sport n bleef Operatie'71 verdiend aas over HVH. ierste klas heren: GSC 2- IVSV 20-18 - Een onverwacht erlies voor HVSV. Vooral in Ie eerste helft nam HVSV het gemakkelijk op en bij rust tond het dan ook al 11-5. In de weede helft kwam HVSV nog oed terug. Via 15-13 werd het nkele minuten voor tijd 19-18, naar HVSV gaf toen zijn te enstander teveel ruimte, raarvan GSC profiteerde. De loese ploeg stelde de zege vei- g- 1SC-WALCHEREN 2 21-12 - gemakkelijke zege voor 5AS VAN GENT - In de Sasse ecreatieve volleybalcompeti- ie begon De Sterre zijn eerste wedstrijd in het nieuwe jaar ;oed. KPJ Philippine kreeg te- ;en de Zuiddorpenaren geen chijn van kans. De Sterre ron met 3-0. In de tweede klas heren had ;arioga weinig problemen "et Gemeente. Het pakte de |erste set zelfs met 15-2. De 3- -eindstand was dan ook ver wend. Uitslagen eerste klas heren: Sa- OK-Zaamslag 3-0 (Zaamslag niet ipgekomen). Tweede klas heren: -a"°ga-Gemeente 3-0 (15-2, 15-5, »-10). Eerste klas dames: CPC-De 'liet 2 2-1 (15-3, 13-15,15-4). Twee- klas dames: De Vliet 3-Philippi- d I2"15. 4-15, 8-15), Buurtsuper "Buurtsuper 1 1-2 (15-13, 7-15, 8- v' klas gemengd: Sluvoc- 0-3 (Sluvoc niet opgeko- 'KPJ Philippine-De Sterre 0- 7-15,8-15,8-15), Spuitelf-CSM 0- (1-15,8-15,10-15). iaais upaioin. nBlnjV ""scu en in Vlissingen De Duitser Jochen Mass maakte' ei, maar verdiend, tweemaal toe een koprol met zijn fj> sche. Mass bleef, evenals zijn naviga® de Duitse ingenieur Ekkehard Ki» p|®rde klas dames: OLYM- ongedeerd. Voor de 'gelukkige' volhouders t* ..a kende de rit van gisteren in feite de sti' leiding. Vlot werd het 1-1 voor de storm. De zenuwen zijn nu n er ontstond een gelijkwaar- het uiterste gespannen voor de Tene» S duel. Beide teams waren er woestijn, de verschrikkelijkste zan® P ge op aarde, die tot de rustdag in Aga® ,_rd zaterdag, als een scherprec™ «.t». -uvcruub, .rf ft», J "l kit L WfcftfUe IltUIl moet fungeren. De volhouders kuro auel waarin beide partijen dus hun borst nat maken. k,lj!"e en wonnen de wed- d teeen i rcauia wdiciici ra !and te winnen. De rust bereikt met een 2-2- 9°k in de tweede helft tand, rja o8',aar gewaagd waren. natste2 Werd ,het 3-3. In de V1lf minuten scoorde

de Stem | 1985 | | pagina 6