Kindervoorstellingen Axel MAAR LIEFST ACHTTIEN SPORTVOORZIENINGEN Axelse baan weer ideale ijspiste Blijspel 'Slippers' in De Halle te Axel Jaarkalender activiteiten w AXEL Sport overdag ook in Axel? os Mer grijpt ti WISSELEN Daverende vrijdag in Axel AKTIVTTEITEN INDE GEMEENTE INFORM A TIEBIJEENKOMSl ZEEUWSVLAAMSE KOERIER DINSDAG 8 JANUAR11985 [Tweede plaats Ivoor Alois Ivan de Bunder Huldiging INFO-AXEL pP STEM VAN DINSDAG UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER AXEL - De eerste kinder voorstelling van het seizoen 1984-1985 in Axel, georgani seerd door de werkgroep Cultureel Contact Axel, vond eind november vorig jaar plaats. Toen trad de to neelgroep 'Dodd' op in cultu reel centrum De Halle met het toneelstuk 'Clowntje in het ziekenhuis'. Ruim 250 kinderen, afkomstig uit de gemeente Axel, genoten die middag van een zeer leuke voorstelling en toonden zich na afloop dan ook bijzonder enthousiast. Voor deze kin deren heeft de werkgroep Cultureel Contact Axel goed De Axelse jeugd staat de komende weken nog een drietal kindervoorstellingen te wachten, die ze zeker niet mogen missen. Woensdag 16 januari komt het poppentheater 'Francine Abbing' naar Axel met het toneelstuk 'De vogels gevlo gen'. Bestemd voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 8 jaar. Het is een ver haal over gevangen dieren die hun vrijheid terug weten te winnen. Hoofdfiguur is Karei de papegaai, die ver strikt raakt in het net van een dierenvanger en baas van een dierenwinkel. In die winkel wachten nog vele dieren in veel te kleine kooi en op hun verkoop. Met hulp van Martij n de Klokkenspe ler worden alle dieren be vrijd. Dit toneelstuk is een combinatie van poppen en schimmenspel, mime, pro jectie en muziek. De voor stelling begint om 15.00 uur en de toegangsprijs be draagt twee gulden per per soon. Woensdag 6 februari komt 'Tejater van Oempff' naar cultureel centrum De Halle met 'Houdt je hart vast'. Een luchtige vermaakvoorstel- ling met muziek, zang en be weging voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 10 jaar. De voorstelling begint om 15.00 uur en ook nu be draagt de toegangsprijs twee gulden per persoon. Korte inhoud: Hank en Roos runnen een spooktent op de kermis. Het griezelen in een spooktent en de echte schrik voor een ontsnapte gevange nisboef zijn in deze voorstel ling met elkaar verweven. Is griezelen leuk? JA, als je er voor kiest in bijvoorbeeld een spooktent op de kermis. Is griezelen leuk? NEE, als het je in werkelijkheid over komt en een gevangenisboef bijvoorbeeld tegen je zegt: „Handen omhoog, geef hier die kassa". Een leuk toneel stuk voor de jeugd. Woensdag 27 februari komt het poppentheater 'Pi- nokkio' met 'Buster en Ben jamin' naar cultureel cen trum De Halle. Deze voor stelling, die om 15.00 uur be gint, is bestemd voor kinde ren in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar. De toegangs prijs bedraagt ook voor deze voorstelling twee gulden per persoon. Korte inhoud: Ben jamin komt op een middag thuis uit school en vindt daar een cadeau voor hem. In het pak blijkt een beer te zitten, maar...geen gewone beer! Nee, deze beer kan praten vliegen. Samen gaan ze op avontuur tot Buster de beer gevangen komt te zit ten. Dat vindt Buster maar niks, want hij is liever een vrije, blije beer. En eigenlijk is iedereen wel een beetje als Buster, want allemaal wil len we soms vrij en blij kun nen zijn. Door de combinatie van poppen en echte mensen komen er vele spannende en verrassende momenten voor in dit stuk. Voor de kinderen is er in cultureel centrum De Halle te Axel dus voldoende te be leven de komende weken. Axel is groots op sportgebied AXEL - „Axel is beslist niet klein op sportgebied. Met ongeveer 12.000 inwoners kan Axel bogen op maar liefst achttien sportvoorzieningen", zegt Ab de Feijter, ambtenaar op het bureau Welzijn van de gemeente Axel trots. De Feijters somt op: KERN AXEL ternationale concours hippi- Autocrossterrein. Gelegen op que op tweede pinksterdag. het terrein nabij de Axelse watertoren en uiterst geschikt voor vele vormen van auto sport. Te denken valt aan autocross, trekker-trekwed- strijden en wellicht in de toe komst ook oval-racing. Fietscrossterrein. Gelegen op het terrein aan de Sportlaan te Axel. Door de Eerste Zeeuwse Fietscrossvereniging Axel (EZFVA) worden regelmatig wedstrijden gehouden op dit fraai aangelegde fietscross- circuit. Motorcrossterrein. Gelegen op het terrein Smitschorre, even buiten Axel. De organi satie van de jaarlijks te hou den diverse recreatieve motor crosswedstrijden berust bij de stichting RES (Recreatieve Exploitatie Smitschorre). Ruitersportterrein. Gelegen aan de Boslaan te Axel. Dit zeer modern uitgeruste ruiter sportterrein (met clublokaal) is eigendom van de Ruiter sportvereniging Axel. Een jaarlijks terugkerend groots opgezet evenement is het in- AXEL - De actieve Stichting Streekcentrum Axel houdt vrijdag 1 februari de eerste 'Daverende vrijdag' van het nieuwe jaar. De daverende vrijdagen bleken vorig jaar geweldig aan te slaan bij het kooplustige publiek, zodat de Stichting Streekcentrum Axel besloot door te gaan op deze weg. Jan Dieleman, woordvoer der van de Stichting Streek centrum Axel: „Het wordt een groots koopgebeuren met stuntprijzen in de winkelstra ten van de kern Axel. We re kenen er ook dit jaar op dat het publiek enthousiast zal reageren op deze activiteiten". Schuttersterrein. Eveneens gelegen aan de Boslaan te Axel. Dit schuttersterrein is het oefengebied van de Axelse handboogmaatschappij 'Ons Vermaak'. Door deze vereni ging worden tijdens het sei zoen diverse handboogschie- tingen op de staande wip ge houden. Tennisaccommodatie. Adres: Boslaan 5 te Axel. De leden van de tennisvereniging Axel hebben hier de beschikking over een aantal zeer fraai ge legen (gravel) tennisbanen en een eigen clublokaal. Voetbalvelden. Gelegen aan de Kinderdijk/Boslaan te Axel. Dit uitermate fraai gele gen sportcomplex omvat een tweetal voetbalvelden, waar van er één is uitgerust met een overdekte tribune, één trai ningsveld en kantine, eigen dom van de zondagvoetbal club Axel. Voetbalvelden. Gelegen aan de Sportlaan 1 te Axel. Een eveneens goed uitgerust sport complex, uCJ-ir* uit een drietal voetbalvelden met trainingsveld en een zeer mo dern ingerichte kantine, eigendom van de zaterdag voetbalclub AZW. Sporthal 't Sportuus. Adres: Oud Oosteinde 1 te Axel. Deze, in januari 1982 geopende sporthal (29 x 44 meter) is de trots van de gemeente Axel op sportgebied. Met name in de avonduren is deze sporthal ruim bezet door tal van ver enigingen en overdag wordt door een tweetal scholen ge bruik gemaakt van de sport hal. De sporthal biedt moge lijkheden voor uitoefening van de volgende takken van sport: basketbal, badminton, tennis, volleybal en zaalvoet bal. Voorts is in de sporthal een dojo-ruimte onderge bracht ten behoeve van de ju do- en karatesport. De ope ningstijden voor het publiek luiden: maandag tot en met vrijdag van 13.00-23.00 uur; zaterdag van 09.00-23.00 uur en zondag van 10.00-18.00 uur. Zweefvliegveld. Terrein ge- Als de vorst invalt wordt er jaarlijks druk gebruik gemaakt van de ijsbaan, zoals deze archieffoto laat zien. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel was er weer op tijd bij om in sa menwerking met de mannen van de Stichting RES (Re creatieve Exploitatie Smit schorre) de ijsbaan bij het motorcrossterrein in Axel onder water te zetten. Zoals bekend wordt als de weer goden hun medewerking verlenen en koning winter toeslaat, jaarlijks het par keerterrein onder water ge zet en bij vorst omgetoverd in een ideale ijspiste. Een initiatief van Sam Hamelink, de ex-voorzitter van de Axelse motorcross club, die tijdens een nieuw jaarsreceptie eind 1978 een lans brak voor een ijsbaan in Axel. De Stichting Streekcentrum Axel haakte daar spontaan op in, kwam met een fiks bedrag op tafel en de zaak kon gerealiseerd worden. Er verscheen een Axelse ijspiste met een op pervlakte van maar liefst 60 x 180 meter, aangelegd door aannemer De Bokx uit Ter- neuzen, die een knap staaltje werk leverde. Jan Dieleman, woord voerder van de Stichting Streekcentrum Axel, zegt: „We zijn er weer op tijd bij dit jaar. We willen ons niet door de vorst laten verras sen. We beschikken er over een geweldige accommoda tie. De baan is verlicht in de avonduren en er hebben in het verleden al duizenden enthousiastelingen gebruik van gemaakt. De accommo datie bij het crossterrein, waar we over verschillende faciliteiten kunnen beschik ken, mag je gerust uniek noemen. Als Stichting Streekcentrum Axel steunen we deze zaak graag. We zijn blij dat we dit initiatief des tijds hebben gesteund. De ijspiste blijkt duidelijk in een behoefte te voldoen. En de schaatsliefhebbers zijn voor dit initiatief dankbaar. Zij kunnen dicht bij huis hun sport beoefenen. legen nabij het Watertorencir cuit. Zwembad 't Plaatje. Adres: Sportlaan 9 te Axel. Dit geheel verwarmde buitenbad bestaat uit een wedstrijdbad (50 me ter), een familiebad en een bad voor de allerkleinsten. AXEL - Zoals bekend is de werkgroep Cultureel Contact Axel (CCA) er in geslaagd een zeer aantrekkelijk theaterpro gramma in elkaar te draaien voor dit seizoen. Na het optre den van het cabaret 'Purper 3' (zaterdag 27 oktober) en het Theater van de Lach met de doldwaze klucht 'Hoe versier ik een stuk' (zaterdag 24 no vember) is 'Het dagboek van Anne Frank' aan de beurt in cultureel centrum De Halle in Axel. De grote zaal van De Halle is vrijdag 25 januari - aanvang 20.00 uur - tot de laatste plaats bezet, want de kaarten zijn al lange tijd uit verkocht. Dit zeer tot genoe gen van de werkgroep Cultu reel Contact Axel. In februari staan er nog twee voorstellingen op het programma. Zaterdag 9 fe bruari is er een optreden van de Vlaamse volkszanger Wil lem Vermandere. Willem Ver- mandere, geboren te Lauwe op 9 februari 1940, is zijn loop baan als bard eigenlijk begon nen op het humorfestival 1968 te Heist, waar hij de eerste prijs won. Sindsdien is hij in Vlaanderen niet meer weg te denken uit de kleinkunstwe- reld. Waar hij komt, weet hij met weinig middelen zijn toehoor ders uren achtereen te boeien. Met zijn muzikanten Guido Desimpelaere, Freddy Des- medt, Freddy Possenier en Ri chard Vanderstay, vertelt hij nu al weer jarenlang over zijn geboortestreek, de gebeurte nissen daar en over zijn buurtgenoten, mensen als een ander. Willem Vermandere zal op zaterdag 9 februari (aanvang 20.00 uur) zijn muziek en ver tellingen presenteren in ge meenschapshuis 't Kaaike te Zuiddorpe. Het blijspel 'Slippers' is te zien op zaterdag 23 februari om 20.00 uur in cultureel cen trum De Halle te Axel. Twee jonge mensen willen trouwen, maar er staat een kleinigheid je in de weg: zij moet een einde maken aan de relatie met een oudere vriend, waarvan hij denkt dat het haar vader is. Terwijl de oudere vriend in de jongeman de minnaar van zijn vrouw meent te zien. Een verrukkelijke komedie, waaraan veel plezier te bele ven valt. Dat 'Slippers' weer terugkomt - nu in een geheel nieuwe, ijzersterke bezetting - zal dan ook veel liefhebbers van een goed blijspel verheu gen. Zeker als men de sterbe zetting van deze produktie, met Luc Lutz, Trins Snijders, Liz Snoyink en Derek de Lint, hierbij beziet. KERN KOEWACHT Schuttersterrein. Gelegen aan de Lange Akkers te Koe wacht. Dit schuttersterrein is het oefengebied van de Koe- wachtse schuttersmaatschap- pij Sint Sebastiaan, die daar regelmatig handboogsehietin- gen op de liggende wip houdt. Sportzaal. Gelegen nabij de lagere school 'De Eikelaar', Eikenlaan 22 te Koewacht. Di verse Koewachtse sportver enigingen, zoals de volleybal vereniging Attack'77, de da mesgymnastiekclub Koewacht en de turnvereniging Vlug en Lenig, houden hier hun trai ningen en competitiewedstrij den. Tennisaccommodatie. Gele gen aan 'De Eikenhof' te Koe wacht. Het betreft een nog vrij recent aangelegde accommo datie, bestemd voor leden van de Koewachtse tennisvereni ging 'De Eikenhof'. Voetbalvelden. Gelegen aan de Berlaerstraat 2 te Koe wacht. Dit voetbalterrein be schikt over een tweetal voet balvelden en één trainings veld, alsmede een onlangs ge heel verbouwde, modern inge richte kantine. Van dit voet balterrein wordt gebruik ge maakt door de zondagvoetbal club Koewacht. Zwembad. Gelegen aan de Berlaerstraat 1 te Koewacht. Dit niet-verwarmde buiten bad, bestaat uit een wedstrijd- bad (25 meter) en een familie bad. KERN ZUIDDORPE Schuttersterrein. Gelegen aan de St.-Sebastiaanstraat te Zuiddorpe. Zowel het schut tersgilde St.-Sebastiaan als het schuttersgilde Willem Teil houdt op dit terrein regelma tig handboogschietingen op de staande wip. Sportzaal. Gelegen naast de lagere school Canisius, Boek weitstraat 10 te Zuiddorpe. Naast de activiteiten, georga niseerd door de leiding van de lagere school, wordt deze sportzaal veelvuldig in ge bruik genomen door de plaat selijke sportvereniging De Sterre. Deze vereniging houdt in de sportzaal wekelijks vol leybaltrainingen en wedstrij den voor de competitie. AXEL - Aan het begin van het jaar is het gebruikelijk dat de VVV, in nauwe samenwerking met de gemeente Axel, een nieuwe activiteitenkalender in de publiciteit brengt. Ook dit jaar werd niet afge weken van deze gewoonte en werden de eerste activiteiten overzichten 1985 verspreid on der de bezoekers en bezoek sters van de nieuwjaarsrecep tie, die op 2 januari in cultu reel centrum De Halle in Axel werd gehouden. Door de aan wezigen werd deze VW-ser- vice als positief ervaren. De jaarkalender vond gretig af trek. Een eerste blik op deze kalender leert dat het aantal activiteiten in de gemeente Axel nog steeds groeit. De ka lender bevat immers maar liefst zeven bladzijden activi teiten, van soosmiddagen in de jeugdcentra tot tentoonstellin gen in het Axelse streekmu seum. Eerlijkheidshalve dient hierbij opgemerkt te worden dat de organisatoren van eve nementen steeds beter de weg weten te vinden naar de sa menstellers van deze kalender. Ook hierdoor wordt deze jaar kalender dus steeds groter en omvangrijker. Voor een ieder biedt deze kalender een leuk overzicht van in Axel aanwezige moge lijkheden tot besteding van de vrije tijd. Een dergelijke ka lender is uiteraard slechts een momentopname en niet com pleet. Dit hiaat wordt opge vangen door het om de twee weken verschijnen van een gemeentelijke activiteitenka lender in de regionale kranten. Op deze wijze kunnen ook de nog niet in het jaaroverzicht opgenomen evenementen de nodige aandacht krijgen. Acti viteitenkalenders van de ge meente Axel kunnen gratis worden afgehaald in het stad huis. Vrijdag 11 januari: basketbalwed- strijd jongens-aspiranten Voor- waarts-Souburg 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 20.00 uur. Clubkaarting Ons Genoegen in clublokaal aan de Tuinstraat, aan vang 20.30 uur. Zaterdag 12 januari: weekmarkt kern Axel van 09.00 tot 17.00 uur. Basketbalwedstrijd dames: Voorwaarts-Souburg 2 in sporthal 't Sportuus, aanvang 12.30 uur. Toneelspel 'De toog van Absdale' door toneelgroep St.-Jan ten Stee- ne in cultureel centrum De Halle, aanvang 20.00 uur. Zondag 13 januari: training mo torcross op terrein Smitschorre vanaf 13.00 uur. Soos in gemeenschapshuis 't Kaaike te Zuiddorpe, aanvang 15.00 uur. Woensdag 16 januari: kindervoor stelling van het poppentheater Francine Abbing in cultureel cen trum De Halle, aanvang 15.00 uur. Vrijdag 18 januari: basketbalwed strijd jongens-junioren Voor- waarts-Dynamo in sporthal 't Sportuus, aanvang 21.00 uur. Clubkaarting Ons Genoegen in clublokaal aan de Tuinstraat te Axel, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 19 januari: weekmarkt kern Axel van 09.00 tot 17.00 uur. Indoor-Vlaanderen. Internatio nale springwedstrijd voor paarden en pony's in manege Magrette van 09.00 tot 19.00 uur. Jeugdkaarting in het Gezellen- huis aan de Walstraat, aanvang 13.30 uur. Zondag 20 januari: training mo torcross op terrein Smitschorre vanaf 13.00 uur. Soos in gemeenschapshuis 't Kaaike te Zuiddorpe, aanvang 14.00 uur. Woensdag 23 januari: filmvoor stelling voor de lagere schooljeugd in het Gezellenhuis aan de Wal straat, aanvang 14.00 uur. Vrijdag 25 januari: filmvoorstel ling voor de lagere schooljeugd vanaf 12 jaar in het Gezellenhuis aan de Walstraat, aanvang 19.30 uur. Basketbal wedstrijd jongens-ju nioren Voorwaarts-Scheldesport in sporthal 't Sportuus, aanvang 21.00 uur. Theatervoorstelling 'Dagboek van Anne Frank' in cultureel cen trum De Halle, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 januari: weekmarkt kern Axel van 09.00 tot 17.00 uur. Basketbal wedstrijd dames Voor waarts-Jumping Crabs in sporthal 't Sportuus, aanvang 11.30 uur. Soos voor alleenstaanden in ge meenschapshuis De Vlaschaard in Koewacht, aanvang 20.00 uur. Disco-avond in gemeenschaps huis 't Kaaike te Zuiddorpe, aan vang 19.30 uur. Toneelstuk 'De gouden bruiloft' door toneelgroep Scheldegalm in cultureel centrum De Halle, aan vang 20.00 uur. Zondag 27 januari: training mo torcross op terrein Smit» vanaf 13.00 uur. Filmvoorstelling in gen, schapshuis 't Kaaike te Zuiü aanvang 14.00 uur. Bingo-avond in gemeenscJ huis 't Kaaike te Zuiddon#! 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 29 januari: vergad, gemeenteraad Axel in aanvang 19.00 uur. Vrijdag 1 februari: 'Davei vrijdag'. Groots koopgebeurenl stuntprijzen in de winkelstr, van de kern Axel. Basketbalwedstrijden waarts in sporthal 't Sp aanvang 20.00 en 21.00 uur. Clubkaarting Ons Geno. clublokaal aan de Tuinstraat! vang 20.30 uur. Zaterdag 2 februari: week. kern Axel van 09.00 tot 17.00 u Bingo-avond Showband 4 clublokaal aan de Tuinstraat! vang 19.45 uur. Zondag 3 februari: trainingn, cross op terrein Smitschorre v 13.00 uur. Soos in gemeenschapshui! Kaaike te Zuiddorpe, aanJ 14.00 uur. Woensdag 6 februari: kinder stelling van 'Tejater van (M in cultureel centrum De H| aanvang 15.00 uur. Zaterdag 9 februari: weekn! kern Axel van 09.00 tot 17.00 ut! Indoor-Vlaanderen. Intern! nale springwedstrijd voor paal en pony's in manege Magrette 1 09.00 tot 19.00 uur. Basketbal wedstrijd dames \'J waarts-Operatie'71 in sporthal Sportuus, aanvang 13.00 uur I Optreden Willem Vermande:! gemeenschapshuis 't Kaaike Zuiddorpe, aanvang 20.00 uur, Zondag 10 februari: trainingd torcross op terrein Smit vanaf 13.00 uur. Filmvoorstelling in gei schapshuis 't Kaaike te Zuiddi aanvang 14.00 uur. Vrijdag 15 februari: filmvo ling voor de jeugd in het huis aan de Walstraat, aam) 19.30 uur. Clubkaarting kaartclub Ons) noegen in het clublokaal Tuinstraat, aanvang 20.30 uur, Zaterdag 16 februari: week kern Axel van 09.00 tot 17.00 uui| Disco-avond in gemeen huis 't Kaaike te Zuiddorpe,; vang 19.30 uur. Zondag 17 februari: trainingJ torcross op terrein Smit vanaf 13.00 uur. Dinsdag 19 februari: CarnaJ feest in gemeenschapshuis tK ke te Zuiddorpe. Vrijdag 22 februari: wedstrijd jongens-aspii Voorwaarts-Smokkelhoek sporthal 't Sportuus, aanvang^ uur. Zaterdag 23 februari: week kern Axel van 09.00 tot 17.00 uur| Blijspel 'Slippers' in culiu centrum De Halle, aanvang! uur. Kaartavond Showband Axt!| het clublokaal aan de Tuin aanvang 19.45 uur. Jeugdkaarting in het Gezeüj huis aan de Walstraat, 13.30 uur. Soos voor alleenstaanden in meenschapshuis De Vlaschaai Koewacht, aanvang 20.00 uur, Zondag 24 februari: trainings torcross op terrein Smitschr vanaf 13.00 uur. Soos in gemeenschapshui^ Kaaike te Zuiddorpe, 14.00 uur. Bingo-avond in gemeenscha huis 't Kaaike te Zuiddorpe t 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 26 februari: vergader] gemeenteraad Axel in stad1 aanvang 19.00 uur. Woensdag 27 februari: voorstelling poppentheater Pirj kio in cultureel centrum De P aanvang 15.00 uur. Van ome tennismedewerker NEUZEN - Sandra Begijn k. t Hulst boekte afgelopen „k een toernooizege in het de I iÜuedtoernooi te Heemskerk, (4- l arin zij deel uitmaakte van la tü? districtsploeg, die aan dit sic tornooi deelnam om punten 6-' Ïp kunnen verzamelen voor de ■nationale jeugdranglijsten. Zii bereikte bi] de meisjes tot nt en met 14 j aar de finale via gei verwinningen op Felice Snij- zei AXEL - In Nederland neemt de sport- en spelbeoefening een belangrijke plaats in bij de besteding van de vrije tijd. Ongeveer 7.000.000 mensen ne men voornamelijk in de avonduren en in de weekein den deel aan sport- en spelac tiviteiten. Inmiddels is gebleken dat de vraag naar sportbeoefening overdag toeneemt. In steeds meer plaatsen en regio's wor den overdag activiteiten geor ganiseerd voor deeltijd-wer kenden, mensen in ploegen dienst, werklozen, vervroegd gepensioneerden, WAO-ers en huisvrouwen. Ook in de provincie Zeeland neemt de belangstelling voor sport overdag toe. In meerdere plaatsen werden activiteiten gehouden, waarbij bleek dat de belangstelling groot is. De Zeeuwse Sportraad heeft het idee opgevat om in 1985 extra aandacht te besteden aan sport overdag. De bedoeling is na te gaan welke belangstelling er be staat voor sport overdag en op welke wijze deze vorm van be steding van vrije tijd in de ge meente Axel kan worden ge organiseerd. Tevens zal moe ten worden vastgesteld welke instanties en personen bij de voorbereiding kunnen worden betrokken. Ervaringen elders hebben geleerd dat een bunde ling van krachten voorwaarde is om tot resultaat te komen. Hierbij kan men denken aan sportverenigingen, plaatselij ke sportbundelingen, het ge meentelijk ambtelijk appa raat, het sociaal en cultureel werk en projecten mensen zonder werk. In verband hiermee wordt voor alle belangstellenden op Mme Van onze sportmedewerker [wOUW - Alois van de Bunder uit IJzendijke en lid van de 'biljartvereniging OBV uit [Dostburg, heeft een eervolle 'tweede plaats behaald in het lampioenschap derde klas li- ire van het gewest Zuid-Ne- lerland dat in het Brabantse ouw werd gehouden. Tot aan de finalepartij in :afé 't Trefpunt te Wouw, itond Van de Bunder in kans rijke positie voor de titel. Hij lad toen evenveel matchpun- :n (10) verzameld als Jos de irouwer uit Kaatskeuvel, ïaar stond geklasseerd met ;en beter algemeen gemiddel de. Een remise zou voldoende :ijn voor Van de Bunder om de Stel te pakken. Voor de OBV- speler kwam nog wel om de loek kijken, dat hij zijn aoyenne ietwat moest druk ten wilde hij bij het veroveren 'an de titel gerechtigd zijn af- jevaardigd te worden naar iet nationaal kampioenschap. Zover kwam het niet. Tot tan de 70 caramboles was deze iinalepartij spannend en ging [elijk op. Toen nam Brouwers ifstand om met de cijfers 80- [0 in 23 beurten te winnen en [ewestelijk kampioen te wor- len. Van de Bunder eindigde net 10 matchpunten, 3.06 ge- hniddeld en 15 was zijn hoogste 'serie. De Wit uit Zierikzee ein- ligde als vierde met 8-2.61-13 in Timmerman uit Middel- >urg als zesde met 4-2.39-18. t: d€ he m te 0-> pii De SP 47 ref de de: te loc toe Be eei sp< br< hei aai ter lij' sie de hei vo< Vi« SP 41 Te zoc the we bei opt ont me als eer noj lan hac goc vai kw sta Ma vel Van onze sportmedei donderdag 10 januari een' formatiebijeenkomst belt! Het is de bedoeling tijdens' ze bijeenkomst vast te stelij voor wie sport overdag P doeld is en door wie het gtj ganiseerd en uitgevoerd k worden. Daarbij zullen vrajj over kader, accommodatie nanciën en publiciteit aan orde komen. Deze bijeenkonj op 10 januari wordt gehowj in het Axelse stadhuis en f gint om 19.30 uur. AXEL - Evenals voorga» jaren zal er ook in 19® huldiging plaatsvinden inwoners en inwoonsters Axel en Axelse verenigi» die in 1984 bepaalde op®e' lijke resultaten of kamp'' schappen hebben behaald het terrein van de sport. Inmiddels zijn alle verenigingen aangescn® met het verzoek, gegad»g voor deze kampioenen®" ging aan te melden. Kan® ten moeten een kampi schap hebben behaald, rt selijke kampioenschappen clubkampioenschappen uitgesloten. Kandidaten ten in Axel woonachtig Leden van een Axelse ver ging die geen inwoner zijn 1 Axel kunnen wel in tea® band, maar niet iniav® worden gehuldigd. Aan dingen moeten vóór 18 jan binnen zijn bij het bu welzijn van de gemeente j De huldiging van de pioenenen in de ge® Axel zal vrijdag 8 few worden gehouden in cut centrum De Halle in Ax beeint om 19.30 uur. Ki Gi 3.7 3.1 I'S-HEERENHOEK - Jos Men! eniging Delta uit Colijnsplaal [in de eerste klas libre van he "Bevelanden van de Koninkli, pond. Grote verliezer in dit kam pioenschap, dat in café De Moon te 's-Heerenhoek ge houden werd, was Rinus Koe lman van VEG/ABV uit Sou burg. Hij voerde na vier ron den de ranglijst aan, maar kon daarna geen enkele partij hieer winnen en zakte daar door nog naar de vierde plaats. Toch had hij nog een minie- ne kans op de titel, voordat de patste ronde van dit door De oekomst georganiseerde kampioenschap begon. Als hij Menheere in die slotpartij met fors verschil zou verslaan, dan kon hij nog op moyenne win- L?n- Al snel ging die vlieger ™et meer op, omdat Lau Rijk an ALM uit Goes tien match- punten vergaarde en dus door fhnus Koeleman niet meer te achterhalen was. Toen restte :°eleman nog mogelijkheden tweede plaats, maar ")h a .gmgen in r<X)k op toen J de finalepartij tegen Men- j ere met groot verschil ver- f or' '30-69 in 19 beurten. Os Menheere dus kampioen t verkreeg daarmee het tia afgevaardigd te worden L,ar, de gewestelijke eind tijd in Kaatskeuvel. Een ti- Iphl 3d.die van 8 tot en met 10 L Uan wordt gehouden. Te- tien deze sPe'er deelne- J'jfn het kampioenschap Erif.fi ttbre van het dis- Öen ivalcheren/De Beve'an" rtiet' kampioenschap werd !Lz,even spelers beëindigd, öelh rto.b Tupanwel uit Mid- Bev Vrg zicb wegens een sterf- f,1 terug moest trekken. :la_e eindstand van de eerste irprw e\ opgemaakt door lVPH 4 upgciIlddKL UUU1 fVatT, eileider Leo de Jonge, nat 'respectievelijk aantal wfcnten'u a'gemeen ge- •- ®'oe en hoogste serie) 1. Lai, yenheere 10-5.27-37; 2. 3uL. Hk '0-4.50-30; 3. Henk kelaar 8-4.40-29; 4. Rinus D( fa Cc

de Stem | 1985 | | pagina 8