KLEDINGHAL IN DE AS GELEGD Vogelku gehuldig 6Het allermooist zijn de dingen die je niet hebt Sneeuwval en snijdende wind bederven ijspret JANSEN AUTO'S RAMMEN SCHUUR EN WINKEL ANBESTEDl politierapport VERZAMELAARSVIRUS OP TERNEUZENSE BEURS Vertragin- gen teisteren NS Orthopedisch v$ Schoentechnikers 076-148168 VAN ZEELAND Miljoen schade bij brand V ogelwaarde TERNEUZEN - De sneeuwval, gepaard gaan de met een koude en harde wind, heeft gisteren voor velen de ijspret danig be dorven. Niet dat er al op grote schaal overal geschaatst kon worden, want daar voor was het ijs op veel plaatsen nog onbetrouw baar, maar op kunstmatig aangelegde banen en on diepe plassen ging het wel. En ook deze kregen weer te lijden van de vallende sneeuw. Zo ook de baan van de ijsclub Oostburg, waar za terdag al volop werd ge schaatst en die er toen spiegelgladjes bij lag. De Oostburgse ijsclub houdt het voorlopig nog bij deze honderd bij zestig meter grote baan, omdat het ijs op het Grote Gat nog niet sterk genoeg is. Dat zelfde geldt ook voor de ijsvereniging de Rietbos te Westdorpe, die voorna melijk de schaatssport be oefent op de Molenkreek: „We hebben er zondag morgen wel over gelopen, maar het is toch nog te on betrouwbaar", aldus voor zitter Egbert van Waes, die er aan toe moest voegen dat de kwaliteit van het ijs slecht is. Hij hoopt dan ook dat daarin spoedig verbe tering komt, want het be stuur van de Rietbos wil zeker niet achter blijven om wat evenementen op touw te zetten. Zeker nu de kas van de vereniging best een stootje kan verdragen. Geschaatst werd er gis teren ook op de baan van Axel nabij het RES-terrein achter de watertoren. Een bestuurslid van het streek- centrum Axel kon gisteren melden dat de baan nu el ke dag geopend is van 13.00 tot 21.30 uur, compleet met muziek en verlichting. Ook bij de ijsclub Ter- neuzen zit men niet stil. Daar worden plannen ge maakt om zaterdag 12 ja nuari op de Otheense Kreek een grote toertocht te houden, maar dan moet het wel blijven vriezen. Mogelijk reeds eerder deze week zal worden ge schaatst op de Oostkolk en de zogenaamde Eendenvij ver. Morgenavond, dinsdag wordt in de sporthal 't Zwaantje een schaatsruil- beurs gehouden die om 18.30 uur begint, en waar men tot 20.30 uur terecht kan. Ook het ijscomité te Hoek houdt een dergelijke ruilbeurs op woensdag 9 januari in cafetaria de in stuif, die om 19.00 uur be gint. CLINGE/KOEWACHT Automobilist E.D. uit Hoboken heeft in de nacht van zaterdag op zondag de landbouwschuur van J.B. in Clinge geramd. De houten schuur liep hierbij grote schade op. De auto werd geheel vernield. Het ongeval gebeurde toe D. op de splitsing Clingeweg- Gravestraat rechtdoor reed. Daarbij scheerde hij rakelings langs de woning van B. De autobestuurder bleef on gedeerd. Hij verkeerde vol gens de politie onder invloed. In Koewacht boitste auto mobilist W.H. uit die plaats te gen de voorgevel van een lood- gietersbedrijf aan. Dit gebeur de nadat hij in de Nieuwstraat in een slip was geraakt. Bij de botsing werden de etalageruit en het kozijn be schadigd. De personenauto liep lichte schade op. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Een felle uitslaande brand heeft zaterdagochtend de Kledinghal aan de Hengstdijkse Keiweg in Vogelwaarde geheel verwoest. De schade aan gebouw en kleding wordt geschat op een miljoen gulden. De oorzaak van de brand kon ook na een in de loop van de middag ingesteld onder- mek door de technische re cherche nog niet worden vast gesteld. De vuurzee werd bestreden door de brandweerkorpsen van Vogelwaarde en Klooster- zande, in totaal 28 brandweer lieden die de vlammen te lijf gingen, maar ondanks hun in zet niet konden voorkomen dat de Kledinghal tot de grond toe afbrandde. De brand werd even na half zes zaterdagmorgen ontdekt. Onmiddellijk na de brandmel ding rukte de eerste ploeg van het korps in Vogelwaarde uit. Bij aankomst op de plek des onheils gaf postcommandant P. Jonkheim 'groot alarm'. Dat betekende dat ook de tweede ploeg van Vogelwaarde en het korps van Kloosterzande met groot materieel uitrukten. „Ik zag bij aankomst dat het hele gebouw vol met rook was gevuld. We hebben aan de zij kant een deur geforceerd en twee brandweermensen met persluchtmasker op zijn toen naar binnen gegaan. De hitte was zo groot dat ze slechts een paar meter in het gebouw konden doordringen", aldus Jonkheim. Een groot verschil met de temperatuur buiten, waar het op dat moment twaalf graden vroor. Bevriezen De pompiers moesten dan ook terdege rekening houden met het bevriezen van de brandweerslangen. Dit kon worden voorkomen door er voortdurend water door te la ten stromen, ook als ze even niet nodig waren. Omstreeks half negen kon het sein 'brand meester' wor den gegeven. Een op vier me ter afstand van de Kledinghal staande bungalow bleef be houden dankzij het 'water- scherm' dat de brandweer op trok. Een caravan aan de ach terzijde van het gebouw kon tijdig worden verplaatst. Het nablussen duurde tot ongeveer drie uur 's middags. Wegens gevaar voor instorting werden aan de voorzijde enke le muren omlaag gehaald. Tl 5 PAGINAZEELANcl frl Aardt AARDENBURG - De West-Ze< bers hebben zaterdag tijdens de hun kampioenen gehuldigd. De 10-jarige Dennis Doens jongste volgelliefhebber het V kampioenschap eigen kweek en nen EK. Kampioen EK en OK kanarie: man uit Oostburg en het kampi OK werd toegekend aan de heer jjet kampioenschap tropen open de Oostburger I.J. de Back. Wethouder W. van Helden ver: burgs gemeentebestuur de prijst van De Edelzanger, café De Zw van de tentoongestelde kampioe zanger voor de geslaagde kam] memoreerde tevens dat deze Aai een van de actiefste van West-Ze Ook de lezing met dia-projecti uit het Belgische Torhout genoot grote bijval. Hierin besprak de 1 voeding en huisvesting van inte gels. Volgens de heer Van Helden i dag voor herhaling vatbaar. Van de kledinghal bleef nagenoeg niets over betei De met groot materieel uitgerukte brandweer kon niet voorkomen dat het gebouw geheel afbrandde - FOTO'S DE STEM/CORJ DEBC ILINGE - Zaterdagmiddag m 14.00 uur reed automobilist V.W. uit Clinge op de Graven- traat tegen de daar gepar eerde auto van H. de B. uit luist. Hierbij ontstond mate- iële schade. RNEUZEN - Vrijdagnacht ingebroken bij de firma I. de aan de Vlooswijkstraat. ten had zich toegang tot de nkel verschaft door eerst op it platte dak te klimmen en arna een raam open te bre in. Uit de kassa werd een be- ag van 450 gulden meegeno ten. RNEUZEN - Uit een nabij let Juliana ziekenhuis gepar- jeerd staande personenauto [an J.F. uit Terneuzen werd ijdagavond een koffer met leding gestolen, ter waarde in ongeveer 500 gulden, toe horend aan D.B. uit Terneu- n. Men was het voertuig bin- ngedrongen door het force- m van een portier. RNEUZÉN - Mevrouw I.M. Hoek heeft bij de gemeente- 'litie van Terneuzen aangifte jedaan van diefstal uit haar [an de Axelsestraat te Ter- ieuzen geparkeerd staande rsonenauto. Daaruit werden Jitvreemd een portemonnee et 75 gulden, rijbewijs, pas- 'rt en deel II en III van het kei tui TE opl nin vai eer pei ha; me bui vri ont da| Ni< zer kw de aai to Scl TE gei wa Te sta De pa mi doi de: da sin bij cal tai na de m< gei po He aa Bq Door Jan Jansen TERNEUZEN - „Dag meneer, ik moet u iets bekennen". De bleke jongeman heeft alle reden om de Belgische postzegelfreak schuchter te benaderen. „Een paar jaar geleden heb ik eens een paar vellen postzegels van u meegeno men". 'Gestolen' krijgt-ie niet over de lip pen. „Maar nu ben ik bekeerd tot het christelijk geloof. Ik heb er spijt van en wil het graag goedmaken. Kies hier maar een paar vellen uit, die net zoveel waard zijn". Bestolene en dief vinden elkaar op een ruilbeurs in het Zuidlandtheater in Ter neuzen, een tamelijk onopgemerkt geble ven hoogtepunt van deze meeting der verzamelaars. Hun dag is in ieder geval al goed. De Terneuzenaren Ronnie Verberk- moes en Kees Dees organiseren nu al weer elf jaar dergelijke ruilbeurzen in de foyer van het theater. Het soort evene ment dat publiek blijft trekken uit heel Zeeland en Vlaanderen, of de conjunc tuur nu op- of neergaat. Nieuwtjes en aanwinsten worden er uitgewisseld. Postzegels en munten zijn de meest gangbare ruilobjecten, maar ansichtkaarten, sigarenbandjes, suiker zakjes en bierviltjes worden even serieus genomen. Sigarendoos „Ja", beaamt verzamelaar (munten en ansichtkaarten) G. Klaaijsen (55) uit Aar denburg, „ik ben er eigenlijk al mee bezig sinds de oorlog. Niet echt verzamelen, maar dingen bewaren omdat ze een be paalde gevoelswaarde voor je hebben. En zo groei je er langzaam in. Je krijgt steeds meer en gaat op zoek naar steeds nieuwe dingen en dan wordt het wel een verzameling, waarover je weer contact krijgt met anderen en ga zo maar door". Ronnie Verberkmoes bestempelt ver zamelaars als 'mensen met een tic'. Klaaijsen noemt het een virus, of een bacterie. Dat sprake is van een lichte af wijking wordt door niemand bestreden. Voor allen geldt dat het genot van de be geerte groter is dan van het bezit. „De allermooiste dingen zijn altijd de dingen die je niet hebt. En daar jaag je dus net zo lang achter tot je ze hebt. Zit ten ze eenmaal in je verzameling, dan valt het misschien tegen, krijg je spijt van de ruilhandel die nodig was om er aan te komen, maar ja, zo zitten verza melaars in elkaar". Het sparen van mooie ansichten, soms met heel aardige persoonlijke nootjes op de achterkant, is bij Klaaijsen ingegeven door nostalgie. „Op die kaarten staan mensen, gebouwen, situaties die er niet meer zijn. Dat maakt het zo aantrekke lijk". Zijn verzameling gaat dan ook te rug tot de vorige eeuw. Wie spaart er nou bierviltjes? vindt het 'gewoon leuk'. „Ja, overal wall je komt, zie je verschillende viltjes. J| hebt natuurlijk die standaard-dingel van alle grote biermerken, maar daaif naast worden er erg veel gemaakt voel bijzondere gelegenheden, in het buitel land nog meer dan bij ons". Trots tocr-l hij de achterkant van Oranjehof®! viltjes, waarop bierdrinkers een 'boe'! opzetten, onder bomen schuilen en in»! hoogste boom klimmen', 't Is waar, da leuk. Duur is zijn verzameling niet. „Alsil een etablissement binnenkomt, bestel 11 gewoon een pilsje. Het viltje mag je alWI meenemen. Een heleboel caféhouders ge| ven er zelfs nog wat andere bij. Somse hele stapel", zegt Ton, die het verzamel®! wel serieus neemt. „Je hebt er ook d>eöl dubbele gewoon meetellen. Dan is t wel moeilijk om aan honderden viltjes teK0| men, maar daar doe ik niet aan mee". VLISSINGEN - De Ne derlandse Spoorwegen hebben het afgelopen weekeinde grote overlast gehad van de felle win- terkou. Het hele weekeinde kreeg men op het station 'n Roosendaal -het knooppunt van de ver bindingen tussen Rotter dam en Antwerpen en Breda-Vlissingen- te ■baken met kleine tot for se vertragingen. De vertragingen waren vooral te wijten aan het Uitvallen van materieel °P het Belgische grond gebied. (ADVERTENTIE) Fiets 'Een tic', zegt Honny Verberkrno&l „Maar wie heeft er geen tic. Ik weet wat erger is, postzegels verzamelen twee keer per week je auto wassen I sfeer in de foyer van het Zuidland on1de I streept de woorden van de echte vei l es Verzamelaar G. Klaaijsen uit Aardenburg achter zijn muntencollectie - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Wie is niet zo begonnen. In een lege si garendoos de bandjes bewaren van sto mende ooms en opa's of de plaatjes van je voetbalhelden inplakken in een album, verstrekt door een koffie- of soepfabri kant. „Ma, nou moetje wel de goeie koffie kopen hoor". Goed stond dan niet voor lekker, maar voor 'een blik of pak met een plaatje'. Viltj Ongeveer vier jaar geleden begon voor Ton de Vries (19) uit Terneuzen de speur tocht naar bierviltjes. Als-ie tussentijds de verslaving niet een keer had opgege ven, en zijn hele verzameling verkocht, zat hij waarschijnlijk al aan de 500 viltjes. Nu moet Ton genoegen nemen met 260 verschillende exemplaren. meiaar: 'Rustig verzamelen is een iczi ivuaug vciz-amciuu voor het leven'. Trouwe klanten buig zich ingetogen over al het fraais. Verberkmoes kent ze zonder uitzowi-j ring persoonlijk. „Jammer dat die Bei sche dame uit Kemzeke er nou niet is, zal het weer wel zijn". Sneeuw en zijn zaterdag voor menigeen de I ners, voor de Kemzeekse zeker. ,,1>' »-■ „j ontbreekt zelden, maar ja, ze moet op fiets komen, met d'r sigarenbandjes. Spreekuur bij de Ia. Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak inia,r or®"Wlsche schoenen, sm' steunzo|en. steunkou- srhA Qrttl0Pedische semor- 0„m ,nen' verbandpantoffels en 9eniaksschoenen G< stl m< va an eei bcH ov zie m< V G G< ze: 19- be elk he zij de

de Stem | 1985 | | pagina 6