Ajax wint zaal voetbaltoernooi r Parijs-Dakar: complete chaos -JUnSUGEN EN STANDS! KIHTSUGEN EN STANDEN BUDIKUIM BI STANDEN H OITSUCBI BI STANDS Wenz La Mo Honderdste zege van Groenendaal f\ Roda wil Cruijff opstellen BROER EN FEYENOORD WINT OEFENWEDSTRIJD X X X X |X Amateurs verliezen in Irak Kras Boys tweede van Europa MAANDAG 7 JANUAR11985 PAGINA SPORT2 KNVB uiterst tevreden T0T0GELIJK CIJFERSPEL BELGISCHE LOTTO DUITSE LOTTO SPEL 77 ZAALHOCKEY HANDBAL VOLLEYBAL BASKETBAL ZAALKORFBAL MAANDAG 7 JANUARI Wielerkoers tussen Ho Chi Minh-stad en Hanoi T4 ROTTERDAM (ANP) - Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB toonde zich za terdag na de finale tussen Sparta en Ajax (15-17) in sportpaleis Ahoy' in Rotter dam tevreden over de eerste editie van het zaalvoetbaltoer nooi. Uit de mond van voorzit ter Andre van der Louw viel geen enkele wanklank te be luisteren. „We zullen alle clubs zo spoedig mogelijk raadplegen, zodat we eventuele minpunten voor het volgende toernooi kunnen wegwerken", zei Van der Louw, die verwees naar de cijfers. In totaal bezochten 45.000 toeschouwers het evene ment. Tot verrassing van de KNVB kwamen de meeste liefhebbers in de eerste ronde. Van der Louw kon hiervoor geen reden geven. In Den Bosch bleef de be langstelling onder de maat. Op de vraag of dit gevolgen heeft voor het tweede zaalvoetbal- toernooi moest de voorzitter betaald voetbal een antwoord schuldig blijven. De belangstelling in Ahoy' (drieduizend toeschouwers) viel de KNVB, gezien de afwe zigheid van publiekstrekker Feyenoord, mee. Door de to taalopkomst en de bijdrage van de hoofdsponsor zal de KNVB financieel gezien quitte spelen. Ook in sportief opzicht voel de Van der Louw zich geluk kig: „We hebben het publiek spektakel en spanning gebo den". Trainer Theo Vonk van Sparta, dat in de halve finales met 12-9 van Go Ahead Eagles had gewonnen, en zijn collega Spitz Kohn van Ajax, dat Ro- da JC met 9-8 had uitgescha keld, gaven toe dat zij hun aanvankelijke scepsis hadden overwonnen. „De spelers hebben zich geamuseerd. Zij beschouwden dit toernooi als een serieuze strijd", bracht Kohn, vervan ger van De Mos, naar voren. „Elke wedstrijd was een echte krachtmeting". Over de korte rustperiode - de spelers hebben een week einde rust voordat de veld- competitie weer begint - be klaagden de trainers zich ook al niet. Het duo was nog vol van de sfeer die tijdens de eindstrijd heerste. Die finale bevatte overigens alle elementen die de voor gaande ronden hebben geken merkt. Veel doelpunten en trucs bewegingen, maar ook ergernis over het soms ruwe spel. De som van deze ingre- diienten leverde meer een Amerikaans getint spektakel op dan een serieuze ontmoe ting tussen professionele voet balploegen. „De finale was geweldig", reageerde Van der Louw, „maar we moeten niet alleen naar de eindstrijd kijken. In het hele toernooi hebben de spelers optimaal gepresteerd. Reden voor ons om een tweede editie van het toernooi serieus te overwegen". Halve finales: Ajax - Roda JC 9-8 (2-2). Scheidsrechter: Mul der, toeschouwers: circa 3.000. Doelpuntenmakers: Voor Ajax: Ophof 3, Gasselich 2, Koeman, De Wit, Vanenburg en Schoenaker. Voor Roda JC: Hanssen 2, Van der Ven 2, Gorter 2, Jans en Daerden. Strafminuten: Voor Ajax: Spelbos en De Wit, voor Roda JC: Hanssen en Jans. Spelers, die in het veld kwa men: Ajax: Grim (doel); Si- looy, Ophof, Spelbos, Koeman, De Wit, Vanenburg, Gasselich en Schoenaker. Roda JC: Dacier (doel); Hans sen, Van der Ven, Klein, Ma- rijnissen, Van Geel, Gorter, Hofman, Jans en Daerden. Sparta - Go Ahead Eagles 12-9 (5-5). Scheidsrechter: Van Swieten, toeschouwers: 3000. Doelpuntenmakers: Sparta: Schmidt 4, Van der Berg 3, Di- liberto 2, Blind 2, Eyer Go Ahead Eagles: Smit 4, Oos- trom, Kamstra, Brouwer, Boe- rebach, Ten Kate Strafminu ten: De Wolf (Sparta) Spelers, die in het veld kwamen: Spar ta: Van Noortwijk (doel), Blind, De Wolf, Andriessen, Eyer, Diliberto, Van der Berg en Schmidt. Go Ahead Eagles: Van Leeu wen (doel), Oostrom, Tular, Kamstra, Back, Witteveen, Smit, Brouwer, Boerebach en Ten Kate. Finale: Ajax - Sparta 17-15 (9- 9). Scheidsrechter: Keizer, toe schouwers: 3000. Doelpunten makers: Ajax: Koeman 5, Gasselich 4, Vanenburg 3, Schoenaker 3, Ophof 2 Sparta: Schmidt 4, Van der Berg 3, Blind 3, De Wolf 2, Andriessen 2, Diliberto Spelers, die in het veld kwamen: Ajax: Grim (doel), Silooy, Ophof, Spelbos, Koeman, De Wit, Vanenburg, Gasselich en Schoenaker. Sparta: Van Noortwijk (doel), Blind, De Wolf, Andriessen, Eyer, Diliberto, Van der Berg en Schmidt. Barcelona loopt vorder oit Reinier Groenendaal in actie tijdens de veldrit in Zillebeke. - fotoepa-belga ZILLEBEKE (ANP) - De honderdste overwinning van Reinier Groenendaal als veldrijder is een kanjer gewor den. De Brabander moest er een paar weken op wachten, maar zaterdag bij de zesde Super Prestige-cross in het Belgische Zillebeke op een besneeuwde en hard bevroren ondergrond was het eindelijk zover. Groenendaal zette het veld van 38 rijders op achter stand. Wereldkampioen Roland Liboton raakte ruim een minuut achter. Hij werd slechts vijfde. Hij verstevigde niettemin zijn leidende positie op Hennie Stamsnijder, die in Zillebeke niet verder kwam dan de zevende positie. De uitslag van de Super Prestige-veldrit in Zillebeke is: 1. Reinier Groenen daal (Ned) 25 km in 1.11; 2. Rudy Thielemans (Bel) op 16 sec.; 3. Johan Ghylle- bert (Bel) op 22 sec.; 4. Henk Baars (Ned) op 58 sec.; 5. Roland Liboton (Bel) op 1.06; 6. Rudy de Bie (Bel) op 1.09; 7. Hennie Stamsnijder (Ned) z.t.; 8. Chris Hautekete (Bel) z.t.; 9. Huub Kools (Ned) op 1.18; 10. Frank van Bakel (Ned) op 1.43; 11. Vito di Tano (Ita) op 1,52; 12. Pol de Brauwer (Bel) z.t.; 13. Radomir Simunek (Tsj) z.t.; 14. Filip van Luchen (Bel) z.t.; 15. Eric Goossens (Bel) z.t.; 16. Albert Zweifel (Zwi) z.t. Klassement Super Prestige: 1. Liboton (Bel) 88 punten; 2. Stamsnijder (Ned) 69; 3. Groenendaal (Ned) 60. Van onze sportredactie KERKRADE - Roda JC stelt pogingen in het werk om advi seur Johan Cruijff nog dit sei zoen weer actief op het veld te brengen. Het is een idee van manager Hens Coerver die er met Cruijff over gesproken heeft. Hens Coerver gisteravond: „Ik ben begonnen met Cruijff te polsen of hij niet met Roda JC mee wil trainen. Hij ant woordde: 'Dat is geen gek idee, ik denk wel dat ik het doe.' De achtergrond van mijn vraag is natuurlijk dat Cruijff mis schien weer echt zin krijgt in voetbal, zodat hij mogelijk ook met ons in de competitie wil meespelen". Zoals bekend heeft Johan Cruijff een contract voor een jaar afgesloten met de shirt sponsor van Roda JC. De ex- topvoetballer was gisteravond niet voor commentaar bereik baar. Hij was op de terugweg van zijn wintersportvakantie in Oostenrijk naar Vinkeveen. Deze week heeft Coerver een nieuw gesprek met Johan Cruijff. Dan komt er mogelijk meer duidelij kheid in de plan nen van Cruijff. Coerver: „Ik verwacht dat onze samenwer king zo hecht mogelijk zal zijn en je weet maar nooit waarop die ten slotte kan uitlopen...". BARENDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft zaterdagmiddag in Barendrecht een oefenwedstrijd tegen de club van die naam met 5-f gewonnen. Bij de rust stonden de Rotterdammers met 3-0 voor. Voor Feyenoord scoorden Gullit (2), Rep, Houtman en Wijn stekers, Hokker maakte de Barendrechtse treffer. Simon Taha- mata speelde mee tot een kwartier voor het einde, toen hij werd gewisseld. Scheidsrechter was Bezemer, er waren ongeveer 500 toeschouwers. BRACELONA - Barcelona heeft zijn voor sprong in de Spaanse eerste divisie opnieuw vergroot. De Catalanen wonnen de uitwedstrijd bij Real Za- ragoza met 2-4, terwijl Real Madrid op eigen veld Sporting Gijon een gelijk spel (0-0) moest toestaan. Door die resultaten groeide het verschil tussen koplo per en runner-up tot zeven punten. Real Zaragoza, dat na het vertrek van Leo Beenhakker en spits Valdano een onderge schikte rol in de eerste divisie speelt, nam voor 40.000 toe schouwers al na acht minuten de leiding door een treffer van de voormalige Joegoslavische international Surjak: 1-0. Het openingsdoelpunt had een sneeuwbal-effect en inspi reerde vooral Bernd Schuster tot grootse daden. De West duitser op de Catalaanse loon lijst nam bezit van het mid denveld en strooide kwistig en listig met subtiele passes. Drie ervan werden binnen vijftien minuten produktief afgerond. Clos, de vervanger van Car- rasco die zaterdag op de be sneeuwde weg zijn auto tegen een boom parkeerde en met een zware hersenschudding in het ziekenhuis werd opgeno men, maakte in de tiende mi nuut gelijk. Weer twee minu ten later bracht Schuster mid denvelder Esteban in sco- ringspositie (1-2) en de blonde Germaan besloot in de 22e mi nuut voorlopig zijn rol van aangever door de Schot Archi bald op maat te bedienen: 1-3. In de tweede helft beperkte Barcelona zich er toe de marge te consolideren. Zaragoza koos voor de aanval, maar pas vijf minuten voor het einde ver kleinde Surjak de achterstand (2-3). Opnieuw betekende de treffer het sein voor Schuster zich daadwerkelijk met het spel te bemoeien. Twee minu ten later stelde Archibald de zege voor de koploper defini tief veilig: 2-4. In het Bernabeu-stadion in Madrid was Real tegen Spor ting Gijon driekwart van de wedstrijd op de helft van de tegenstander te vinden. Sterk defensief spel van internatio nal Maceda en streng optreden van de scheidsrechter voor kwamen evenwel doelpunten. De arbiter gaf Real in de 50e minuut een strafschop, nadat de doelman van Gijon Juanito van Real onderuit had ge haald. Juanito benutte zelf het bui tenkansje, maar de arbiter liet de strafschop overnemen, om dat de Spanjaard tijdens de BOKSEN - De Britse bokser Lloyd Honeyghan heeft in Pe rugia de Europese titel in het weltergewicht veroverd door regerend kampioen Gianfran- co Rosi al na zeven minuten knock out te slaan. De 24-jari- ge in Jamaica geboren Ho neyghan onttroonde de titel houder in de derde ronde met een enorme rechtse directe ge volgd door een linkse hoek. De 27-jarige Italiaan, die vijf maanden geleden Europees kampioen werd, ging door de touwen heen tegen de grond en werd buiten de ring uitge teld. Door de zege voor Ho neyghan heeft Groot-Brittan- nië momenteel vijf Europese bokskampioenen. aanloop eventjes inhield. In tweede instantie schoot de be duusde Juanito de bal naast. Espanol bewees stadgenoot Barcelona een goede dienst door in een harde wedstrijd Valencia in te pakken met 3-2. Bij de rust leidde de thuisclub met 2-1. Na de rust bracht de Deense international Lauridsen Espa nol op 3-1 uit een strafschop, waarna het duel ontaardde. De Spaanse international Ro berto (Valencia) verloor zijn beheersing en kreeg de rode kaart. In de slotminuut bracht Ribes de eindstand op 3-2. De uitslagen zijn: Zaragoza - Barcelona 2-4, Real Madrid - Sporting Gijon 0-0, Malaga - Real Sociedad 1-3, Betis Sevilla - Murcia 0-2, Espanol - Valencia 3-2, El- che - Hercules Alioante 2-0, Santander - Valadolid 1-0, Athletic de Bilbao - Sevil la 0-0 Osasuna Pamplona - Atletico de Madrid afgelast. De stand is: 1 Barcelona 19 - 31, 2. Real Madrid 19 - 24, 3. Atletico de Madrid 18 - 21, 4. Valencia, Betis, Gijon, Sevilla, Real Sociedad 19-21,9. Athletic de Bilbao 19 - 20, 10. Malaga en Santander 19 - 18, 12. Osasuna 18 - 16, 13. Zaragoza 19 - 16, 14. Valadolid, Hercules en Espanol 19 - 15, 17. Murcia en Elche 19 - 13. ENGELAND In de derde ronde van het toernooi om de Engelse voet balbeker werden uit de eerste divisie Queens Park Rangers en West Bromwich Albion uit geschakeld door clubs uit la gere klassen. Doncaster uit de derde divi sie versloeg QPR met 1-0, Orient won van Albion met 2- 1. Het was een slechte beker ronde voor de Londense clubs. Lijstaanvoerder Tottenham (Charlton) en Chelsea (Wigan) werd op eigen terrein een re play afgdwongen, eveneens door lager spelende clubs. Ar senal kwam uit spelend niet langs Hereford uit de vierde divisie. Het elftal van de dag werd een club van buiten de league. De amateurs van Telford Uni ted bereikten de vierde ronde door in de slotminuten met 2-1 te winnen van Bradford City, lijstaanvoerder in de derde di visie. Zondag kwam Nottingham Forest niet verder dan 1-1 te gen Newcastle United. Bowyer redde de replay voor Forest in de tweede helft met een kop bal. Newcastle was in de 37e minuut op voorsprong geko men door Megson, die profi teerde van een misgreep van Forests Nederlandse doelman Segers. Voor de wedstrijd werd manager Brian Clough gehuldigd voor tien glorieuze jaren bij Forest. Hij tekende onlangs bij tot 1988. De uitslagen van de wedstrijden uit de derde ronde van de strijd om de En gelse voetbalbeker (FA cup) zijn: Barns- ley-Reading 4-3 Birmingham-Norwich 0-0 Brighton-Hull 1-0 Bristol Rovers- Ipswich 1-2 Burton-Leicester 1-6 Carlis- le-Dagenham 1-0 Chelsea-Wigan 2-2 Co ventry- Manchester City 2-1 Doncaster- Queens Park Rangers 1-0 Hereford-Ar senal 1-1 Liverpool-Aston Villa 3-0 Lu- ton-Stoke 1-1 Manchester United- Bour nemouth 3-0 Middlesbrough-Darlington 0-0 Millwall-Crystal Palace 1-1 Notts County-Grimsby 2-2 Oldham-Brentford 2-1 Orient-West Bromwich 2-1 Ports mouth-Blackburn 0-0 Shrewsburv-Ox- Oshor Williams van Port Vale (links) komt handen en voeten tekort om Geoff Pike van West Ham United af te stoppen. West Ham versloeg Port Vale met 4-1. - fotoanp ford 0-2 Southampton- Sunderland 4-0 Telford-Bradford 2-1 Tottenham Hot- spur-Charlton 1-1 Watford-Sheffield United 5-0 West Ham United-Port Vale 4-1 Wimbledon- Burnley 3-1 Wol ver - hampton-Huddersfield 1-1 York-Walsall 3-0 Fulham- Sheffield Wednesday 2-3. SCHOTLAND In de Schotse eerste divisie be hield Aberdeen moeiteloos de leiding. Op eigen veld versloeg het Hibernian met 2-0. Con current Celtic kwam niet in actie. Het veld in Glasgow werd voor het duel tegen hek- kesluiter Morton afgekeurd. Nummer drie en vier op de ranglijst verspeelden punten. Glasgow Rangers kwam in Dundee tegen de club van die naam niet verder dan 2-2, ter wijl Dundee United bij St.Mir- ren verloor (1-0). De uitslagen zijn: Aberdeen-Hibernian 2-0 Celtic-Morton afgelast Dundee- Glasgow Rangers 2-2 Hearts-Dumbar ton 5-1 St.Mirren- Dundee United 1-0 De stand is:l. Aberdeen 22-35 2. Celtic 21-31 3. Rangers 22-28 4. Dundee United 22-26 5. St.Mirren 22-23 6. Hearts 22-22 7. Dun dee 22-17 8. Dumbarton 22-16 9. Hiber nian 22-1110. Morton 21-9. ITALIË Buitenlanders hebben zondag op de veertiende speeldag in de Italiaanse eerste divisie de hoofdrollen vertolkt. Diego Maradona was voor 71.000 toe schouwers bij Napoli buiten gewoon op dreef. Hij regis seerde zijn medespelers in het duel tegen Udinese (zonder Zi- co) voortreffelijk en gebruikte twee strafschopppen. Zijn Argentijnse landgenoot Daniel Bertoni weigerde een ondergeschikte rol en scoorde eveneens twee keer, waardoor de Napolitanen de thuiswed strijd met 4-3 afsloten en de gevarenzone verlieten. Applaus was er ook voor Hans-Peter Briegel, de West- duitse vedette van koploper Verona. Hij werkte voor twee, had pech met een afstands schot dat via de onderkant van de lat weer in het veld kaatste en kon niet verhinderen, dat Atalanta aan de uitwedstrijd een gelijk spel (1-1) overhield. Konsekwenties had dat overi gens niet voor Verona. De concurrenten moesten eveneens genoegen nemen met puntendelingen. Bij Torino- Fiorentina (2-2) vielen twee Brazilianen op. Junior bij To rino in positieve zin. Hij was de uitblinker en scoorde een magistraal doelpunt. Socrates bij Fiorentina in negatieve be tekenis. Hij voelde zich op de besneeuwde ondergrond hul peloos en werd halverwege de tweede helft gewisseld. Uitslagen: Como - Avellïrio 2-1, Cremo- nese - Ascoli 2-0, Internazionale - Roma 0-0, Napoli - Udinese 4-3, Sampdoria - Juventus 1-1, Torino - Fiorentina 2-2, Verona - Atalanta 1-1, De wedstrijd La- zio Rome - AC Milan werd afgelast we gens sneeuwval. De wedstrijd is voorlo pig voor maandag vastgesteld. De stand: 1. Verona 14 - 22, 2. Torino en Internazionale 14 - 20, 4. Sampdoria 14 - 18,5. AS Roma 14 - 17,6. AC Milan 13 - 15, 7. Juventus 14 - 15, 8. Fiorentina en Ata lanta 14 - 14,10. Como 14 - 13,11. Avellino 14 - 12, 12. Napoli 14-11, 13. Lazio 13 - 9, 14. Udinese 14 - 9, 15. Ascoli 14 - 7, 16. Cremonese 14 - 6. Waterschei - AA Gent Anderlecht - Standard Luik KV Mechelen - Beveren Waregem - Cercle Brugge Beerschot - Lierse SK Club Luik - FC Antwerp Club Brugge - Kortrijk St.-Niklaas - Seraing Lokeren - Racing Jet Internazionale - AS Roma Sampdoria - Juventus Torino - Fiorentina Een juist ingevulde kolom sporttoto (nr 1) ziet er als volgt uit* 2-1-2-3-1-1-1-3-1-3-3-3 Deelnemers: 33419, we, 136.580,00, Pfijzenbedra 64.192.60. 1 2-19-24-25-31-39 Reservegetal: 34. Deelnemers: 475.156, ƒ2.398.977,00, prijzenbedrar 1.239.606,76. 9-17-18-19-27 Toegevoegd: 23. Deelnemers: 40f inleg: 20.192,00, prijzenbedra 10.586,19. 118395 2-11-13-33-35-38. Bijkomend cijfer: 9. 10-21-27-34-37-40. Bijkomend cijfer: 32 0-2-0-6-7-8-5 BAGDAD (ANP) - Het natio nale amateur-elftal heeft it. eerste van twee vrienschappt lijke wedstrijden tegen Irak verloren. Zondag werd het ii Bagdad 3-1 voor de Irakezen. Nadat het gastland voo: 10.000 toeschouwers een voor sprong van 1-0 genomen had kwam het door Ron Groene- woud getrainde Oranje op lijke hoogte via Peer Scheper: van Geldrop. Daarna bleek Irak te sterk voor Nederland. door Jos Maas TAMANRASSET - De rally Parijs-Dakar dreigt te ont aarden in een complete cha os. Gisteravond heerste nog altijd onduidelijkheid over het aantal gewonden dat per helikopter afgevoerd moest worden. Voorlopige berich ten spreken dat in ieder ge val vier deelnemers met het hospitaalvliegtuig van de organisatie afgevoerd wer den. De ergste gewonde van dit kwartet was de 40-jarige Fransman Jean-Luc Therier die met zijn Citroen Visa over de kop sloeg en daarbij een zware schedelbreuk en verwondingen aan de borst kas opliep. Hij werd gister avond nog met een speciaal vliegtuig naar een Frans ziekenhuis overgevlogen. Op het moment van het zware ongeluk was Therier nog virtueel leider in het autoklassement omdat hij Gabreau en Darniche had ingehaald. Ook de Franse Honda-coureur Jean-Michel Baron, die het klassement van de motoren aanvoerde, moest afgevoerd worden. Enkele honderden kilo meters voor de finish sloeg hij door te hoge snelheid over de kop en liep daarbij een sleutelbeenbreuk op. De Belg Jean-Pierre Galeyn trof eenzelfde noodlot en moest met een schouder breuk de rally vaarwel zeg gen. Na al deze zware gewon den en uitvallers (gister avond laat schatte de orga nisatie dat er wel zo'n 140 uitvallers waren) moet Thierry Sabine, ondanks dat hij op eenzame hoogte denkt te leven, toch wel grijze ha ren hebben gekregen. Im mers zo vroeg in de rally was het aantal gewonden en uitvallers nog nooit zo groot als in deze 7de editie. De Belg Guy Consoun schreef gisteravond voor een uniek stukje historie in Pa rijs-Dakar door met zijn tweewielig aangedreven Opel Manta de leiding in het algemeen klassement van de Fransman Darniche (in een Audi Quattro) over te ne men. De bloemen voor de dagzege gingen naar de Rover-equipe Pescarolo/ Fourtic. Jacky Ickx verspeelde op nieuw vele kostbare minu ten en werd zelfs door de zware truck van Jan de Rooij voorbijgestreefd. Bij de motoren heeft Gas ton Rahier, de winnaar van vorig jaar, alle hoop op een prolongatie van deze zege opgegeven. Rahier verloor zaterdag opnieuw meer dan een uur door een gebroken voorwiel. De ritzege ging naar de Amerikaan Chuck Stearns (op een Yamaha). De oude rot Serge Bacou (Yamaha) maakte van alle voorvallen gebruik zich aan de kop van het algemeen klassement van de motoren te nestelen. Het uitstapje van prinses Caroline van Monaco en haar echtgenoot Stefano Casiraghi in de zevende edi tie van Parijs-Dakar duurde nog geen vier volle etappes. Bij een wilde inhaalma noeuvre van Stefano sloeg de Astra-vrachtwagen uit de bocht en kantelde op zijn zijde. Omdat de Casiraghi's op het moment van het on geluk al een achterstand van vele uren hadden opgelopen, en het optakelen van de vrachtwagen ook nog enkele uren in beslag nam, gaven zij de pijp aan Maarten en hielden Parijs-Dakar voor gezien. HOOFDKLASSE A Tilburg-Groningen MEP-Kampong 14-14 8-15 Or. Zwart Amsterdam KI. Zwits Graspiep. Wageningen 52-34 35-31 27-36 33-45 33-57 Kampong A A 0 0 8 48-25 Groningen 4 2 1 1 5 43-40 Sch.weijde 3 2 0 1 4 23-26 Tilburg 4 1 1 2 3 33-37 MEP 4 1 0 3 2 37-41 Hattem 3 0 0 3 0 17-32 HOOFDKLASSE B HDM-KI. Zwits. 18- 7 Amsterdam-Graspiep. 12- 8 Wageningen-Or. Zwart 4-17 HDM 4 4 0 0 8 57-34 PSV 13 Tr. Mosam 13 V en K 13 Sw. Roermond 13 E en 0 13 DES 13 5 4 13168-172 4 5 12 180-167 0 8 10192-231 1 8 9188-205 0 10 6179-241 0 11 4127-192 V en L 11 Gazellen 12 Swift A 12 Hellas 11 Sw. Roermond 12 Hercules 12 Attila 12 1 4 13 234-207 4 4 12222-232 1 7 9 232-243 2 6 8204-212 2 8 6218-237 0 10 4193-252 1 11 1 187-255 Orca's 14 1 0 13 2 1045-1300 EREDIVISIE HEREN DAMES DES-Tr. Mosam SEW-Qtus Ookmeer-V en K Sw. Roermond-PSV Hellas-E en O Swift A-Niloc Hellas Ookmeer Qtus Swift A SEW Ni loc 12 10 12 13 9 1 7 2 13 8 0 12 12 9-16 13-13 22-14 14-14 30-10 17-10 2 20251-165 2 19208-160 4 16196-176 5 16209-191 3 14197-192 5 13137-140 HEREN Sittardia-E en O 18-17 Hellas-Swift A Blauw Wit-Hermes Attila-Aalsmeer Hercules-V en L Gazelfen-Sw. Roermond 22-20 12-13 12-16 17-23 21-21 EREDIVISIE HEREN Werkend.-Den Bosch 86-84 Orca's-Landlust 77-82 Leiden-Weert 108-76 EREDIVISIE DAMES MSV-Landlust BOB-D.Helder Jolly Jump.-Amstelv. Hoofddorp-Den Bosch R.dam Zuid-Voorburg EREDIVISIE DAMES Sittardia Aalsmeer Hermes Blauw Wit EenO 12 10 12 9 12 8 12 7 12 7 Den Bosch 14 11 0 3 22 1159-1040 Leiden 13 10 0 3 20 1172- 959 2 0 22251-208 Haaksberg. 13 8 0 5 16 1122-1071 2 1 20243-201 Werkend. 14 8 0 6 16 1134-1147 3 1 19211-173 Landlust 13 7 0 6 14 963- 957 0 5 14221-206 Weert 13 6 0 7 12 1047-1081 0 5 14213-213 o.Helder 12 2 0 10 4 975-1062 D.Helder Landlust 11 Amstelv. 10 Jolly Jump, 11 Den Bosch 9 R.dam Zuid 10 Hoofddorp 9 BOB 9 Voorburg 10 MSV 11 10 10 9 0 20 2 18 8 0 2 16 0 0 0 0 0 0 8 0 11 5 12 4 10 6 8 6 6 7 4 8 4 50- 94 42-116 70- 67 65- 80 56- 37 832-541 750-560 601-500 678-653 572-484 581-616 514-576 431-620 466-591 516-800 Longa-Sudosa 0-3 WC-Zaan 1-3 Olympus 15 13 0 2 26 38- 9 AMVJ 14 12 0 2 24 39-15 Orion 15 12 0 3 24 33-14 DVC 14 11 0 3 22 35-18 Zaan 17 11 0 6 22 36-29 Voorburg 15 7 0 8 14 31-28 WC 15 7 0 8 14 30-32 VCH 14 6 0 8 12 22-32 Longa 15 3 0 12 6 16-37 Set Up 15 3 0 12 6 19-37 Sudosa 16 3 0 13 6 18-37 Valbovol 15 2 0 13 4 11-40 Martinus-Lycurgus Z,huizen-WC Valbovol-AMVJ Brevok-Blokkeer Voorburg-Orion Animo-Maastr. Voorburg 16 15 0 1 30 AMVJ 15 14 0 1 28 Martinus 15 13 0 2 26 Orion 16 10 0 6 20 Animo 14 9 0 5 18 Brevok 15 9 0 6 18 Lycurgus 16 5 0 11 10 WC 16 5 0 11 10 Valbovol 16 5 0 11 10 Z.huizen 15 4 0 11 8 Maastr. 16 3 0 13 6 Blokkeer 16 1 0 15 2 3-0 0-3 1-3 3-0 3-1 3-1 46-10 44-13 35-10 35-22 28-20 31-26 23-34 21-36 25-43 18-37 20-43 10-42 HOOFDKLASSE A HOOFDKLASSE B Die Haghe-Pams 9- 9 Dalto-Samos 13-1' LDO-O. Arnhem 8-12 Fortuna-DÓS 8* 134 A Weerb.-PKC 7-10 Archipel-Blauw Wit Deetos-SCO 8- 7 DKOD-Rohda 13-' Die Haghe 7 2 5 0 9 88-82 Rohda 7 6 0 1 12 ui- j LD0 7 3 3 1 9 74-68 Fortuna 7 4 2 1 10 92-5 PKC 7 4 1 2 9 85-85 Blauw Wit 7 5 0 2 10 9 1(M-J SCO 7 3 2 2 8 83-74 DK0D 7 4 1 2 99-5 0. Arnhem 7 3 2 2 8 80-73 Samos 7 2 2 3 6 86-H A. Weerb. 7 3 0 4 6 70-75 DOS 7 1 2 4 4 82- 5 Deetos 7 2 1 4 5 63-73 Dalto 7 1 1 5 3 98-tü Pams 7 0 2 5 2 60-73 Archipel 7 1 0 6 2 82-<i LONDEN (RTR) - De Ameri kanen Ken Flach en Roberto Seguso hebben zondag in Lon den verrassend de finale van het masters dubbeltoernooi gewonnen. Het tweetal ver sloeg de Zwitser Heinz Gün- thardt en de Hongaar Balazs Taroczy, de sterksten in 1982 en 1983, in vier sets. Voor de 21-jarige Ken Flach en de even oude Roberto Segu so was de zege net een sprook je. „Maar daar geloof ik in", reageerde Flach na de finale, „niemand kende ons tot nog toe. Met deze eerste grote winst is dat drastisch veran derd". Het jonge duo, dat 69.000 dollar (bijna 250.000 gulden) verdiende, versloeg de ervaren Günthardt en Taroczy door onverwacht nauwkeurig en agressief spel. HANOI (AFP) - Op 30 april begint in Ho Chi Min-stad, het voormalige Saigon, een wielerwed strijd over 1800 kilometer naar Hanoi. De koers is het eerste evenement in een reeks festiviteiten ter geden king van de binnenkomst van communistische troepen in Vietnam tien jaar geleden. Het Vietnamese nieuwsagentschap maak te niet bekend uit welke landen wielrenners zul len worden uitgenodigd. LA MONGIE (RTR/AFP) - De, Wenzel heeft zondag in de Franl een slalom gewonnen die meetelf reldbeker. Wenzel legde de basis ling langs de 55 poortjes. Hij finishdoek door. Bij na de helft van de 74 man tellende deelnemersveld slaagde daar op de ijzige flan ken, het vroor zeventien gra den, van de Pyreneeënberg niet in. Onder anderen kwam Mare Girardelli niet voor in de uitslag door een val. De tweede manche leverde aanmerkelijk betere tijden op. Wenzel behoefde niet meer tot VITERBO (Belga) - Kras Boys, de Nederlandse zaal voetbalkampioen uit Volen- dam, is zondag in het Italiaan se Viterbo op de tweede plaats I geieindigd in de eerste uitgave van de Europese beker voor landskampioenen zaalvoetbal. De Volendamse ploeg ver loor in de finale na twee ver lengingen met 3-4 van het Bel gische Hoboken. De winnende treffer werd 15 seconden voor tijd gescoord. Kras Boys haal de eindstrijd door het Spaanse La Coruna met 4-2 te verslaan. Hoboken kwalificeerde zich door de overwinning (2-1) op AS Roma. In de finale, die door 1000 toeschouwers werd bijge woond, was Hoboken voor de rust heer en meester. Door doelpunten van Pittcoors en Uebruyn hadden de Belgen halverwege een voorsprong van 2-0. Na de pauze waren de i rollen volledig omgedraaid. Ge Volendammers over speelden hun tegenstanders en hogen de achterstand door "oelpunten van De Boer, Sil- ven en Veerman binnen vijf ten minuten om in een voor hoge marge van 3-2. Een slotoffensief bracht Ho- o.ken terug in de strijd. Twee minuten voor het einde bracht ebruyn beide partijen weer Pgelijke hoogte.In de twee ingingen van vijf minuten erden beide ploegen geremd °or faalangst. Met nog vijf- „hh seconden te spelen waag- de Belg Van Overloop een standsschot dat zowaar doel u ,en de beker in Belgische handen bracht.

de Stem | 1985 | | pagina 10