aat riek STEEN-Clinge topduel Kees Fraanje blijft Zaamslag trouw Zeeuwse atletiekkalender ussei lonika lolzner srrast NA RUIM ACHTTIEN JAAR IN HET EERSTE Twee zeges voor Barbara du Fossé Winst voor Hans Lauret KNVB afdeling beland afgelast vrijdag 4 januar11985 t14 pagina sport 2 spörtT Op revanche belust Hontenisse ontvangt HVV 24 Trimloop Heikant Torres wint ermeulen- oernooi Morres-jeugd tweede in Breda Terneuzense Boys wint toernooi De Ster op weg naar titel sportredactie EN - Zes man zul week dinsdag ei het kunstijsbaa |veen strijden 09 ante plaatsen (Vai In Vergeer zijn 3 deelname) in c], het Europees kam. ■all-round op 26 ei In het Zweedse Es gijn: Frits Schalij nan, Robert Vun tnk Groen (alle, Erik Stecher ei uilen over twee da fci een kleine meer 1500, 3000 en 5000 perken. De winnaai automatisch een voor het EK. De In plus de reservi Btuna worden aan por de Begeleiding 1 Kernploegen. an der Pal, die tot lijd om de Dom-tro lede pogingen deei l kernploeg te rijden op het lijstje. Di J voor de rest van he |or de sprint. Via dii hij zich voor vol Ite kunnen bewijzei Jlist op de korte af op die manier een rplaats veilig te stel (ton (VSt)/Kevin Curren Jen Flach/Robert Seguso (7-6, 6-4, 6-4, Wojtek ïïj Mayer (VSt) - Heirc fc/Balazs Taroczy (Hon) 7-6. (derlandse deelneemster 1 de eerste ronde van he fnooi voor spelers tot 18 jaar in Caraca dreef. Vijf speelster zich voor de volgend! Mariette Verbruggei lij verloor in drie sets vai Ichoslowaakse Rachtova Ketelaar, Hester Witvoe fer Riet, Ingeliese Driehui! Re Druits wonnen met ge jongens leed Mark Koe l een nederlaag tegen di Perez Roldan. meisjes: eerste ronde Ketelaar (Ned) - Accasij 1 6-4, Hester Witvoet (Ned ir (Oos) 6-4 6-2, Hellas te Jd) - Santaugini (Ven) 6-P lliese Driehuis (Ned) - Mo* In. Rep.) 6-2 6-4, Pascal Ned) - Couto (Spa) 6-4 6-2 J eerste ronde: Perez Rol fg) - Mark Koeverman. p 6-3. ItENNEN - Claude Cri |n, wereldkampioen o| l, is gisteren gekozen to pan van het jaar val Ingrid Berghmans bij de wereldkam jbhappen judo, werd de |portvrouw. I5OOO meter. Hij bleef Oostenrijker Hadschieü zeven en een halve se- achter. Kemkers verte' Imet 7.15,31 zijn persoon- [record aanzienlijk, wal» Ij aar was hij niet snelle' [.33,86. In het eindklasse- I dat over drie afstanden opgemaakt, eindigde rlander als vierde. bor van de Israëliër Ga els. De Spanjaard behaa pvenveel punten als ed, maar werd op gt°n de Sonnenberg-Berg em geklasseerd als twe* e Nederlander Jan de W» mi ge tijd de eerste pjaa, Remero deelde, eind1®, /ierde. In de laatste ron 1de hij remise tegen 1 isman Olivier Renet. Fri x>er werd zesde en Jen* ït tiende. tand: 1. Hellers 91/2 punten, 2- K 9 1/2, 3 Oil 8 1/2, 4. De Wlto'Vj ■stein 8, 6. Nijboer 8, 7. Koztu y nussen 7 1/2, 9. Rehels 7 1/2,10 Van onze sportmedewerker AXEL - Met een klapper van jewelste wordt - als ten minste het weer wil mee werken - KNVB-zondag- voetbal uit de winterslaap gerukt. Want hoe is anders het treffen te noemen tussen de twee aartsrivalen in de derde klas, STEEN en Clin- ïe- Trouwens het regionale duel tussen Hontenisse en HVV'24 mag er ook zijn in de vierde klas. In deze derby is eveneens 'wapengekletter' te verwachten. Hetzelfde geldt voor Terneuzen, dat bij Roosendaal op bezoek, moet en RIA, dat gastheer is van Noormannen. In de 1973 stonden STEEN en Clinge tegenover elkaar om uit te maken welk team naar de derde klas mocht promoveren. STEEN was toen de gelukkige. Clinge mocht daarna nog elf jaar in de wachtkamer voor die stap gezet kon worden. In tijd leed de rivaliteit er echter niet onder. Het elkaar iets toegeven is dan ook niet te verwachten. „Wij moeten met mini maal een punt terugkeren naar Clinge. Minder zou me zwaar tegenvallen", stelt Clinge-trainer Jo de Block, zelf ooit begenadigd mid denvelder van de grensbe woners. Clinge komt uit zonder Jacky Everaert (va kantie) en Danny van Puy- velde, die al lange tijd met een onwillige meniscus suk kelt. Voor De Block betekent dit wel een aderlating, maar nog geen ongerustheid. „Met name op het middenterrein moeten we onze slag slaan. We moeten daar simpel ge zegd sterker zijn", aldus de Clinge-trainer, die het vol ste vertrouwen in zijn twee spitsen, Boudewijn van Craenenbroeck, leider in het De Stern-klassement om de zilveren schoen, en Fred van Kauteren, heeft. „We zijn op een fel STEEN voorbereid, dus verrassen zullen ze ons niet", zegt De Block, die een pittig duel verwacht. Zijn collega Walter van Duysse, overigens als speler eveneens lange tijd een steunpilaar van STEEN, is eveneens optimistisch. „De plaats, die we momenteel op de ranglijst innemen, is dui delijk beneden onze stand. Niet ik alleen, maar de hele ploeg weet dat. Het resultaat hiervan is dat we ons be wuster zijn gaan opstellen en dat we daardoor weer be ter gingen spelen. Trouwens na twee jaar als tweede te zijn geëindigd, is het vrij normaal dat er dan eens een terugslag komt. Die zijn we dacht ik te boven en daarom gaan we zoals altijd het veld in om te winnen. Zeker te gen Clinge", aldus de STEEN-trainer, die voor stopper Frank de Rechter moet missen wegens een knieblessure. Voor hem speelt Eddy de Beule, die zich reeds eerder een be trouwbare vervanger toon de. De derde Zeeuwsch- Vlaamse derdeklasser, Ter- neuzen, vertrekt naar Roosendaal, waar het de elf van trainer Van Boom moet gaan bekampen. Voor de equipe van trainer Maurice de Windt betekent dit een zwaar duel. Toch moet het met goed defensief voetbal mogelijk zijn een punt te pakken. „Dat zou een opste ker zijn", stelt men in het rood-zwarte kamp. In de vierde klas is tijdens de inhaaldag het treffen tus sen Hontenisse en HYV '24 een blikvanger. „In Hulst verloren wij kansloos met 3- 0 en dat roept om revanche. Die opgelopen smet willen we zondag dan ook uitwis sen", zegt Hontenisse-mid- denvelder Frans van Meele. die de confrontatie met de Hulstenaars best ziet zitten. Zijn collega Peter van Eekelen is trouwens dezelf de mening toegedaan. „Mo menteel zijn we uiterst ge motiveerd. Temeer daar we de lijn, die je van HVV '24 had mogen verwachten, te pakken hebben. Ik durf dan ook te stellen dat de strijd in de vierde klas nog lang niet beslist is. De beslissende klappen moeten nog uitge deeld worden. Wij zijn van plan daar stevig aan mee te doen", aldus de Hulstenaar die zijn ploeg een goede tweede seizoenhelft ziet ma ken. Voor het Westdorpse RIA liggen de zaken wat anders. Via een zege op het bezoe kende Noormannen moeten de elf van trainer Jaap Len- sen bewijzen een goede vier deklasser te kunnen zijn. Programma: tweede klas B: Virtus-Boeimeer, Zierikzee- DOSKO, Veerse Boys-Inter nos; derde klas D: Goes-DI- VO, SC Gastel-JEKA, Roosendaal-Terneuzen, STEEN-Clinge; vierde klas H: Hontenisse-HVV'24, RIA-Noormannen. laecke verlaat Hoofdplaat Van onze at letiekmedewerker PHILIPPINE - Hans Lauret won bij de senioren de tradi tionele oudejaarscross in Phi lippine. Lauret liep de 8000 meter op de door de vele re genval loodzware omloop na bij het sportpark De Mossel - bank in 30 minuten en 54 se conden. Hij had aan de finish 16 seconden voorsprong op Jo- han Huigh uit Schoondijke, die in de slotfase nog erg sterk kwam opzetten. Bij de veteranen (4500 me ter), was Lucien Rammeloo de snelste. Nancy Cornelis was de snelste dame, terwijl bij de jeugd Johan van der Vinnen en Mark Corijn met de winst gingen strijken. Ondanks de erbarmelijke weersomstan digheden - het regende vrijwel onophoudelijk - kwamen zich voor het evenement toch nog 76 deelnemers melden. De or ganisatie was in handen van de voetbalvereniging Philippi- Uitslagen pupillen: 1. J. van der Vinnen 19.55,2. M. Roekers 21.10,3. E. Pielaet 22.15, 4. P. Segers 23.00, 5. E. Dooms 24.10. Junioren: 1. M. Corijn 25.20, 2. A. Hae.-s 25.22, 3. J. •Segers 25.22,4. E. Segers 25.23, 5. R. Bosman 25.40. Dames: 1. N. Corne lis 25.54, 2. E. Bosman 26.13, 3. R. Rammeloo 26.20, 4. M. Rammeloo 26.40. Veteranen: 1. L. Rammeloo 15.22, 2. J. Spuessens 20.12, 3. G. Segers 23.23, 4. H. Vertr.eire 23.38, 5. A. Rijckaert 26.25. Senioren: 1. H. Lauret 30.54,2. J. Huigh 31.10,3. W. Corijn 32.00, 4. O. Haers 32.35, 5. F. Haers 32.57. Van onze tennismedewerker GOES/TERNEUZEN - In de strijd om de Zeeuwse in- door-tenniskampioenschappen voor de jeugd prolon geerde Barbara du Fossé uit Sluis haar succes van af gelopen week in het TSI-toernooi. De in een poule spelende van Remortel werd zijn eerste in een meisjes tot en met 18 jaar speelden gisteren in Goes haar eerste partijen. Het leverde Barbara du Fossé twee over winningen op. Janine Moer land werd met 6-3, 6-2 versla gen. Ook de partij tegen Ju dith van de Berge leverde Du Fossé een zege op, hoewel de eerste set een ruime winst op leverde voor Van de Berge (1- 6, 6-1, 6-1). De confrontatie tussen Judith van de Berge en Corina van der Borgt resul teerde eveneens in een drie sets-partij, die uiteindelijk door Van de Berge werd ge wonnen (6-5, 2-6,6-5). Bij de meisjes tot en met 14 jaar speelde Emerance van Wingen zich reeds in de finale. Na eerst Brigitte Oostrom te hebben verslagen werd daar na ook de als vierde getipte Chantal van Schelven kans loos naar een nederlaag ge speeld (6-0,6-0). Walter Montenarie was de verrassing bij de 16-jarige jongens, voor wie de ADOR- hal gisteren het strijdtoneel was. Hij schakelde met schijn baar groot gemak twee ge plaatste spelers uit. Ronald Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Teleurgesteld heeft Peter Baecke na ruim 18 jaar in het eerste van Hoofdplaat gespeeld te hebben, het geel-zwar- te tenue diep in de kast gestopt. Na een controverse met trainer Rini Dey heeft hij overschrijving aangevraagd naar Terneuzense Boys. Vlak voor het treffen tegen Philippine, de voorlaatste wedstrijd voor de winterstop, barstte de bom. Hoofdplaat-trainer Rini Dey: „Tegenover het bestuur wn Hoofdplaat ben ik ver antwoording verschuldigd niet tegenover een speler. Zo eenvoudig ligt dat". - foto de stem/cor j de boer Van onze sportmedewerker HEIKANT - Zaterdag 5 januari staat in Heikant de tweede trimloop van het huidige winterseizoen op het programma. De afstanden van deze trim- loop, die voor het grootste gedeele op Belgisch grondgebied wordt afge werkt, zijn 11,2, 6,8 en 3 kilometer. Alle drie de afstanden worden om 15.00 uur bij het gemeenschapscen trum 't Heike weggescho ten. Er kan worden inge schreven vanaf 14.00 uur in 't Heike. Na afloop worden de herinnerin gen, die de twee lopen omvatten, uitgereikt ter wijl er tevens een verlo ting op het startnummer is. De organisatie van dit evenement berust bij Trimclub Heikant. kon onze volleybalmedewerker KüNEUZEN - Een team van 'lorres uit Hulst is winnaar Sfworden van het Dré Ver- ®tulen-volleybaltoernooi, dat traditioneel op oudejaarsdag j£rd gehouden in de MTS/ MEAO in Terneuzen. Niet al- 061 de competitieteams werk- t® een toernooi af, ook op re latief gebied kwamen enke- teams in actie. De heer Vermeulen reikte 1 afloop zelf de prijzen uit, /wonder een door de heer ket, Nes gemaakte wisselbe- Deze beker ging naar lorres. Sl'jMstMiden waren als volgt: Compe erMorres, 2. Scheldesport, 3. De «reaif'f4, Stars, 5. Voorwaarts. Re- MTc 1 Voorwaarts, 2. Leerlingen Van t AO, 3. Scheldesport, 4. familie 'iLaere, 5. Lions. Fan onze sportredactie ®ÏEDa - De KNVB - Afdeling Jwland heeft alle wedstrij- J®. die zaterdag en zondag in afdelingsvoetbal in het ka- tr van het inhaalprogramma wspeeld zouden worden, op- afgelast. Dit in verband weersomstandigheden. Baecke: „Samen met John ny Cornelis werden we door Dey voor aanvang van de wedstrijd apart genomen met de mededeling: jongens ik ga verjongen. Je mag er bij blij ven, maar ik garandeer je niets. Ik werd het eerste slachtoffer van die verjonging, mocht zelfs niet invallen. Het was alsof ik door de grond ging, temeer omdat hij een paar weken vooraf op de trai ning nog blijk gaf alle ver trouwen in me te hebben. Toen er maar een zevental kwam opdagen voor de training, stel de hij duidelijk: jongens ik geef jullie alle vertrouwen. Ik hoop dat jullie me niet teleur stellen. Voor mij een reden om er aan toe te voegen, nog een jaartje door te gaan, waarop hij nota bene antwoordde: moet je zeker doen, want je kunt nog mee. Als dan voor aanvang van een wedstrijd eventjes wordt meegedeeld tussen de regels door, ik heb je niet meer nodig, dan gaat er wel wat door je heen. Echt, ik ben thuis geko men, heb de zaak met mijn vrouw besproken en een nacht niet geslapen. Door dit alles kwam wel naar voren dat mijn besluit vast stond. Over schrijving naar Terneuzense Van onze volley balmedewerker BREDA - De jeugd van Mor res tot 20 jaar leverde een knappe prestatie door tijdens het 'TOP-jeugd-toernooi' in Breda tegen een team van Brevok met 1-1 gelijk te spe len. In het team van Brevok waren drie spelers van het eredivisie-team (Arno Baeck- landt, Eric Gras en Paul Vree- ke) en tweede spelers van het tweede team opgenomen. Verder wist zowel Morres als Brevok de resterende wed strijden te winnen. Brevok eindigde door een aanmerke lijk beter setgemiddelde op de eerste plaats (plus 20). Morres werd tweede (plus 13), gevolgd door Zuid-Holland, Midden- Brabant en Zaan. Boys. Als ze je niet meer nodig hebben, laat ze het dan recht uit zeggen, maar je niet ge bruiken als een wegwerparti kel. Tien jaar heb ik wekelijks drie keer op en neer gereisd van Terneuzen naar Hoofd plaat. Altijd was ik present, dan verwacht je toch wel een ander afscheid. Aangeslagen Nogmaals, als hij wil ver jongen, dan is dat zijn zaak. Als hij me er vorig seizoen naast had geplant, dan had ik daar vrede mee gehad, want ik speelde slecht, maar nu en op deze manier, daar heb ik geen woorden voor. Ik heb niets te gen hem als trainer, maar wel als mens", besluit de duidelijk aangeslagen Baecke, die de Hoofdplaat-deur voorgoed heeft dichtgegooid. De man tegen wie Baecke zich afzet, trainer Rini Dey, vindt de reactie wel begrijpe lijk, maar keurt de handelwij ze niet direct goed. Dey: „Ik wil verjongen. Op dit moment verkeren we in de omstandig heden dat we geen uitzicht hebben op de titel en dat er ook geen degradatieproblemen zijn. Als trainer ben je dan verplicht jonge gasten een kans te geven. Voor het begin van de wedstrijd tegen Philip pine heb ik dat duidelijk tegen Johnny Cornelis en Peter Baecke gezegd. Dat wil niet zeggen dat ze dan automatisch hun plaatsje kwijt zijn. Ik vind zoiets als trainer realiteit. Is die jongere speler beter, dan gaat die er in, punt uit. Als sportman moet je dergelijke dingen kunnen accepteren en dat ontbrak, want hij wordt één keer vervangen en dan zie je hem niet meer. Ik kies in alle eerlijkheid voor de beste. Natuurlijk krijg je dan kritiek, wat ik dit sei zoen al eerder heb meege maakt toen ik Mare Pielaet onder de lat verving door Ben Thomaes. Voor mij was Tho- maes beter en dan staat die er in. Als iemand zijn plaatsje kwijt is, sorry, maar zo simpel ligt dat in de sport. Als Dey het niet goed doet, moet het bestuur ingrijpen. Tegenover het bestuur ben ik verant woording verschuldigd, niet ten opzichte van een speler die er naast staat en om die be grijpelijke redenen teleurge steld is". Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG - Kees Fraanje lijkt zijn vaste stek in Zaamslag te hebben gevon den. Fraanje kwam twee keer eerder naar het Zeeuwsch-Vlaamse dorp, maar daaruit mag niet de conclusie getrokken worden dat het de eerste keer niet goed beviel. De eerste keer dat hij zich aanmeldde kwam omdat hij op 16-jari ge leeftijd van Middelburg naar Zaamslag moest ver huizen. Zijn vader had in Zaamslag daar werk had gevonden. Die periode duur de niet zo lang. Vader trok weer naar het Walcherse schiereiland. Voor Kees Fraanje was dat zeker geen bezwaar, integendeel. Hij zat inmiddels op de pedago gische academie in Middel burg en kon weer bij zijn ouders gaan wonen. Vlak voor de eerste Zaamslagse periode was hij gaan korfballen bij Swift, waar hij bij de junioren uit kwam. Een sportief type kon je hem niet noemen. Hij be kent voor zijn veertiende jaar eigenlijk nooit te heb ben gesport. In Zaamslag ging hij direct bij de plaat selijke korfbalclub, waar hij eerst bij de junioren uit kwam, maar daar al opviel door zijn technisch kunnen. Hij belandde dan ook snel in het eerste team, maar het meeste stak hij toch op in Middelburg. Hij meldde zich weer bij Swift, waar hij na korte tijd in het tweede speelde. Daardoor kwam hij onder de vleugels van Rob Van Schijndel, de hoofdtrai ner. Het eerste team lag in het verschiet, maar dat is er nooit van gekomen. Na het behalen van zijn diploma als onderwijzer was de eerste de beste sollicitatie raak en het toeval wilde dat het in Zaamslag was. Swift trok nog sterk aan de belof tevolle korfballer, maar dat was tevergeefs. Fraanje: „Ik had het er niet voor over om steeds maar heen en weer te reizen, twee keer in de week trai nen en zaterdag spelen, vond ik niet te doen". Dat tekent de nu 30-jarige Zeeuwsch- Vlaming: wel willen win nen, maar daar hoeft niet alles voor te wijken. Daarom zegt hij ook nooit overwogen te hébben bij Luctor in Ter neuzen te gaan spelen, al is het niveau daar hoger. Bij Zaamslag vond hij niet alleen een baan als on derwijzer, maar ook zijn Kees Fraanje: misschien weer een trapje hoger met Zaamslag... - foto de stem/cor de boer echtgenote Marian de Vos, waarmee hij in 1980 trouw de. Jarenlang gold zij als Zaamslag's beste speelster. Daarmee vormen zij samen een ideaal korfbalplaatje: als onderwijzer een korfbal lend echtpaar vormen. Dat belet hem overigens niet om inmiddels ook aan tennis te doen, zij het duidelijk op het tweede plan. Echtgenote Marian doet dat ook, maar is wel een stuk verder gevor derd. Over de korfbalclub Zaamslag laat hij zich posi tief uit. Zeker over de huidi ge trainer Hennie Minnaert. Hij heeft een goede analyse in huis en stelt eisen die hij consequent volgt". De goede resultaten in de zaal zijn daar volgens hem het gevolg van. Hij hoopt (en ziet dat rooskleurig in) met Zaam slag weer eens een stapje hoger te komen. Na eerst op het veld een kampioenschap met promotie naar de twee de klas te hebben meege maakt, volgde de terugslag enkele jaren later toen het team weer terug naar de derde klas moest. De toe komst ziet er volgens Fraan je overigens niet al te rooskleurig uit. De jeugd bij Zaamslag stelt momenteel niets voor. Het gebrek aan kader breekt op, al tracht het bestuur door schoolkorf- bal en speldagen er alles aan te doen. Op zijn bekende rustige manier, ook in de wedstrij den straalt hij die rust uit, vertelt hij eens het idee te hebben opgevat uit Zaam slag te vertrekken, toen hij zijn MO-Nederlands haalde. „Dat is nu helemaal van de baan, zeker met alle peri kelen rond de banen van on derwijzend personeel en de vorming van de basisschool. Dat is een klus, die een zwa re druk op de onderwijzers legt, temeer omdat het nu als een soort saneringsplan wordt bekeken. Onderwijs kundig vind ik dat wel een duidelijke verbetering, maar het laat op het mo ment niet veel vrije tijd over", aldus Kees Fraanje. Zaamslag hoeft dus voor lopig nog niet bang te zijn om de meest technische spe ler te verliezen. Als is hij de dertig gepasseerd, hij heeft er nog volop zin in. Van onze atletiekmedewerker ZLTDZANDE - Ook komend zomerseizoen is de Zeeuwse atletiekkalender goed gevuld. Dit ondanks dat men van 57 wedstrijden in 1984 terug gaat naar 45 wedstrijden. De kalen der kan overigens nog wijzi gingen ondergaan. Dit betreft dan de wedstrijden die in Zie- rikzee door Delta Sport wor den gehouden. Zoals de zaken er nu voorstaan wordt daar in het voorjaar van 1985 begon nen ipet de aanleg van een kunststofbaan, waardoor de wedstrijden van Delta Sport verhuizen naar een andere ac commodatie of worden afge last. Nieuw in het avondpro gramma is de 3000 meter voor dames, het discuswerpen voor A-junioren en speerwerpen voor B-junioren. Het zomer seizoen wordt traditioneel ge opend met de onderlinge paas ei wedstrijden in Vlissingen, terwijl 5 oktober het clubkam pioenschap van AV'56 de zaak afsluit. Programma: 8 april: paasei wed strijden te Vlissingen, Zeeland Sport; 18 april: dualmeeting RKH AV-Scheldesport, Hulst; baanwedstrijd CD-junioren en pu pillen te Goes, AV'56; 20 april: baanwedstrijd, senioren, AB-ju nioren te Zierikzee, Delta Sport; 27 april: 25 km-wegwedstrijd natio naal te Middelburg, Dynamo'70; 28 april: baanwedstrijd onderling te Vlissingen, AWOC; 30 april: tiende omloop van Menheere Middelhar- nis, AV Flakkee. 4 mei: nationale halve marathon Terneuzen, Scheldesport; loop/ werkmeerkamp, senioren en AB- junioren te Goes, AV'56; eerste wedstrijd CD-juniorencompetitie West 2 Hulst, RKHAV; 11 mei: eer ste wedstrijd pupillencompetitie Terneuzen, Scheldesport; 11 en 12 mei: Zeeuws kampioenschap CD- junioren meerkamp Zierikzee, Delta Sport; 22 mei: a vond wed strijd, senioren, AB-junioren Goes, AV'56; 27 mei: pinksterbaanwed- strijd Hulst, RKHAV. 1 juni: nationale 10 EM Middelburg wegwedstrijd, Dynamo'70; tweede wedstrijd CD-competitie Terneu zen West 2, Scheldesport; 8 juni: tweede wedstrijd pupillencompeti tie Hulst, RKHAV12 juni: Zeeuws kampioenschap senioren en AB- junioren, avondprogramma Hulst, RKHAV; 15 juni: baanwedstrijd CD-junioren en NIS-nummers, Goes, AV'546; 19 juni: avondwed strijd senioren en AB-junioren, Vlissingen, AWOC; 22 juni: derde wedstrijd CD-competitie West 2, Vlissingen Dynamo'70; nationale 20 km-wegwedstrijd Vlissingen, Zeeland Spórt. 25 juni: avondwed strijd senioren, AD-junioren, Zie rikzee, Delta Sport; 28 juni: Dau- wendaele-stratenloop, 10 km, Mid delburg, Dynamo'70; 29 juni: Zee land-WB AC voor CD-junioren en pupillen Goes, AV'56. 2 juli: achtste Singelloop te Zierik zee, Delta Sport; 3 juli: avondwed strijd senioren, AD-junioren, Vlis singen, AWOC; 6 juli: derde wed strijd pupillencompetitie Vlissin gen, AWOC; Zeeuws kampioen schap CD-junioren individueel Terneuzen, Scheldesport; 10 juli: avondwedstrijd en estafettes, se nioren en AB-junioren, Goes, AV'56; 12 juli: stratenloop Dom burg, Dynamo'70; 24 juli: avond wedstrijd veteranen, senioren en AD-junioren, Vlissingen, Dyna mo'70. 1 augustus: tweede Bombokaal- stratenloop Haamstede, Delta Sport; 3 augustus: nationale halve marathon Goes, AV'56; 17 augus tus: nationale 15 km-wegwedstrijd Wolphaartsdijk, AV'56; 23 augus tus: a vond wedstrijd senioren en AD-junioren Zierikzee, Delta Sport; 24 en 25 augustus: Zeeuws kampioenschap meerkampen, se nioren en AB-junioren, Vlissingen, AWOC; 31 augustus: Zeeuws kam pioenschap senioren en AB-junio ren individueel Vlissingen, Dyna mo'70. 7 september: vierde wedstrijd pu pillencompetitie Goes, AV'56; De Kempen-Zeeland-Rotterdam voor senioren, Eindhoven; 14 septem ber: clubkampioenschappen te Zierikzee, Terneuzen, Hulst, van respectievelijk Delta Sport, Schel desport en RKHAV; 21 september: vijfde wedstrijd pupillencompeti tie Zierikzee, Delta Sport; record- baanwedstrijd Vlissingen, AWOC; 28 september: Zeeuwse ploegwed- strijden AB-junioren met 5 afde lingen/verenigingen in Zuid-Hol land; werpmeerkamp CD-junioren Hulst, RKHAV; 29 september: clubkampioenschappen te Vlissin gen van respectievelijk Marathon eil ^eeland Sport. 5'oktober: clubkampioenschappen te Goes, AV'56. De clubkampioen schappen van Dynamo zijn nog niet gepland. slachtoffer: 6-2, 6-1. Ook Jos Verschuure bleek gisteren niet bij machte Montenarie af te stoppen (6-2,6-1). De andere finalist maakte wel zijn plaatsing waar. Goe- senaar Paul-Richard Helle mans, getipt als favoriet, had in zijn eerste partij geen moei te met Michel Ouwehand (6-3, 6-1) en liet zich daarna even min verrassen door Marcel Wolfert (6-3, 6-2), die daarvoor een felle strijd had geleverd tegen Gillis van de Gruiter (6- 3,1-6,6-4). Uitslagen: jongens t/m 10 jaar: kwartfinales: Sebastian Rottier - Michiel Visser 4-1, 4-1, Jean-Loup van der Wiele - Patrick Kint 4-1,4- 0, Richard Hamelink - Martin El- derson 4-1, 4-0, Lennard van den Boom - Joost Rijk 4-1, 4-1; meisjes t/m 10 jaar: halve finales: Nathaly Tijssen - Marije Delfsma 4-0, 4-0, Femke Clerq - Cora Cijvat 4-2,3-4, 4-2; meisjes t/m 16 jaar: Monique van der Borgt - Ellen de Jong 6-2, 6-2, Anita Brand - Dorine Brasser 6-1,6-2. OOSTBURG - Terneuzense Boys Cl is winnaar geworden van het KNVB-zaalvoetbal- toernooi dat gehouden werd door SV Oostburg in sporthal De Veerhoek. Terneuzense Boys eindigde op gelijke hoog te met Terneuzen Cl, maar had een aanmerkelijk positie ver doelsaldo. Het doelsaldo van Terneu zense Boys was 53-2 terwijl Terneuzen met de doelcijfers 31-2 het toernooi afsloot. Eindstand: 1. Terneuzense Boys Cl, 2. Terneuzen Cl, 3. Terneuzense Boys C3,4. Biervliet Cl, 5. Terneuzense Boys C2, 6. Sluiskil Cl AXEL - In de regionale zaai- voetbalcompetitie werd slechts de helft van de op het programma staande duels af gewerkt. In sporthal 't Zwaantje in Terneuzen kwamen alleen de arbiters opdagen en in Oost burg gingen de twee op de rol staande wedstrijden niet door, omdat men daar de zaal voor een instuif aan het gereedma ken was. Zodoende werden de duels De Post - De Kreeft, De Tol - Cornboys en NMB/Ver- meire - De Rijke uitgesteld. Wei binnen de lijnen kwa men de leiders in deze klas. De Ster won in Hulst van Fabri- com met 2-0 na een ruststand van 0-0. De Smickel kon het in Axel tegen Verpoorte niet bol werken. Het verloor met 2-1. Pierrot kwam uit tegen De Pooler en won met 3-0. Stand: De Ster 15-23, De Smickel 17-23, Pierrot 16-22, Fabricom 17- 22, Oude Raedthuys 17-21, Wapen van Axel/Kesbeke 16-20, Verpoor te 17-19, De Kreeft 16-17, De Post 15-13, De Pooter 17-13, De Rijke 13- 10, NMB/Vermeire 16-10, De Tol 14-9, Cornboys 16-2. VOETBAL ST.-JANSTEEN - STEEN en Sluiskil hebben in een vriend schappelijk treffen met 0-0 ge lijk gespeeld. Een terechte uit slag. De gehele wedstrijd ontlie pen beide ploegen elkaar qua kracht nauwelijks. Ook wat de doelkansen betrof, die trou wens schaars waren, omdat het spel zich hoofdzakelijk tot het middenveld beperkte. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Lewedorpse Boys-Domburg, Walcheren-Hulsterloo, KORFBAL District: Tjoba-Oranje Nassau (tweede klas), aanvang 15.50 uur. Afdeling: Luc tor-Atlas (eerste klas), aanvang 16.00 uur. ONDO 2-TOGO (eerste klas), aan vang 18.00 uur. BKC-Seolto (tweede klas), aanvang 16.00 uur. Animo 5-Zaam- slag (derde klas), aanvang 18.00 uur. ZAALHOCKEY Olympia-Rapide (vierde klas dames), Oude Vaart Terneuzen, aanvang 16.20 uur. ZAALHANDBAL Afdeling: Hontenisse-Marathon (eerste klas dames), Den Dullaert Hulst, aan vang 13.30 uur. HVH-Operatie'71 (tweede klas dames), Den Dullaert Hulst, aan vang 14.40 uur. BASKETBAL Vrijdag 4 januari: Operatie'71-Dyna mo'70 (vierde klas heren), De Veerhoek Oostburg, aanvang 21.00 uur. Schelde sport 1-Jumping Crabs 4 (derde klas he ren), 't Zwaantje Terneuzen. Zaterdag 5 januari: Scheldesport-Jumping Crabs 2 (tweede klas dames), 't Zwaantje Ter neuzen, aanvang 18.30 uur. Zondag 6 ja nuari: Stone Dunkers-De Bucket (vierde klas heren), Den Dullaert Hulst, aan vang 19.00 uur. VOLLEYBAL De Sterre-IKS (derde divisie heren), 't Sportuus Axel, aanvang 15.45 uur. Schel desport-Morres 2 (promotieklas heren), 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.30 uur. YVC-Dynamo (promotieklas heren), sportzaal IJzendijke, aanvang 18.30 uur. Kikkers-Mytilus 2 (promotieklas heren), sportzaal Aardenburg, aanvang 18.00 uur. De Sterre-Kikkers (promotieklas dames), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 16.00 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 7