Bomen Sasse Ivoystraat doorn in oog bewoners George Cocquit: 'Jagers zijn geen moordenaars' PART-TIMERS ZEGGEN (SOMS) BAAN OP Dronken chauffeurs mogen vele maanden niet rijden Sluiskils gezin ontsnapt aan verdrinking Wiekslag en Stelle winnen tweede dag zaalkorfbaltoernooi AL 55 JAAR OP DE BRES VOOR EVENWICHT IN DE NATUUR ZEELAND 2 VRIJDAG 4 JANUAR11985 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 Schietingen Onrust Franse r b- band speelt in Jamasj Stroper 1UTO GLIJDT IN KANAAL Gewonden bij botsing op Tholen UISARTSEN en Oostburg - Van "t maandagmorgen 8 y e Bruijckere, Brouwt tburg, tel. 01170-2323. vrij a 17.30 u. tot maan- 8 u. dokter G. Hars- dstr. 9, tel. 01155-1666 zat. 10.00-10.30 en 16.00.! oofdplaat en IJzendijke Chr. Kalkman, Bur? ~tr. 5, Biervliet, tet wacht en St. Jansteen - 18 u. tot maandagmor- dokter Adriaansens 34, St. Jansteen, tel! n Groede - Dokter r Dr. Broodmanstr. 2 tel. 01172-1956. Spreek.' zond. om 11 en 17 uur. luis, Retranchement en - Dokter Beek, Zuidzan- 70-2424. e.o. - Tot maandagmor. kter J. Geldof, Kortewec gen, tel. 01195-275. 5 1 vrijd. 19 u. tot zond. 23 Peer, Oostsingel 132 01100-15306. Spreekuur d. 10-10.30 en 17-17.30 u. and, 's Heer Arendsker- 'orp en Wolphaartsdijk- k van de artsen Harten, Aarnoutse en v.d. Vlugt rgenomen door dokter J, lara'spad 12, Heinkens- 1106-1234. (boodschappen 10 u.) n vrijd. 18 u. tot zond. 24 C.v.d. Mee, Wilhelmina- lst, tel. 01140-14215. k van dokter Niesten en ips, Gr. Bagijnestr, ie 01140-13373 wordt en verzorgd. Spreekuur Hen zat.: 9.30-10 uur en r, zond. 12.30-13 uur. t, Kruiningen en Yerseke ijd. 19 u. tot zond. 22 u. Polderman, Yerseke, tel. Boodschappen zo moge- 10 uur. Spreekuur spoed- 11-11.15 uur en 17-17.15 oetinge, Kattendijke en ge - Van zat. 8 u. tot u. dokter D. Vreeswijk, sestr. 57, Kapelle, tel, ent en Westdorpe - Van tot maandagmorgen 8 u. Puylaert, Oostkade 19, Gent, tel. 01158-1366. r zat. om 10.30 uur op Bol- nje2. Philippine en Hoek - Dok- Jongsma, Julianastr. 2, 1. 01154-1356. Spreekuur allen zat. en zond. om 11,30 n - Van zat. 8 uur tot uur dokter J. Stevens, Bolwerk 12c, tel. 14000. 8 uur tot maand. 8 uur Vercauteren, J.v. Len- 7, praktijk: Beethovenhof 01150-13768. Spreekuur allen zat. en zond. 11.30 en g - Dokter C. Verboom, 2, Zaamslag, tel. 01153- IJKVERPLEGING 'oetinge, Kattendijke er inadorp - Tel. 01100-12456. eveland en Wolphaarts- 1. 01108-1378. d-Beveland - Zuster tse, Bathseweg 52, Ril- .01135-1605. Zuid-Beveland - Zuster gen, tel. 01105-1769. Hontenisse - Tel. 01140- Gent, Westdorpe, Sluiskil, ne en Hoek - Tel. 01157- en-Tel. 01150-13360. eeuwsch Vlaanderen - Tel. 67. g, Axel, Zuiddorpe, Koe- n Overslag - Tel. 01155- DIEREN ARTSEN einkenszand en Noord-Be- Dierenarts M. Karelse, 's- Kinderendijk 118, Goes, tel. "56. Zaamslag - Dierenarts E. Wilhelminalaan 11, Hulst, -13004. -Zeeuwsch-Vlaanderen, en Axel - Dierenarts haub W. de Zwijgerlaan euzen, tel. 01150-95017, za- Terneuzen, W. de Zwijger- tel. 01150-95017, spreekuur u. en Axel Dierenkliniek, 5-1488. Spreekuur 11-12 u. volgens afspraak, tel. 017. en e.o. - Praktijk J.P. en P Kliniek voor kleine huis- en bijzondere dieren, Van str. 83, Terneuzen, tel. "28. Spreekuur: zat. van u. Verder na telefonische k. ardenburg en Oostburg rts W. Kapsenberg, I No- str. 1, Sluis, tel. 01178-1225. ur zat. en zond. om 13 uur. k IJzendijke - Dierenarts Vijver, Hoofdplaat, tel. _388, bgg. 01174-424. Spreek- om 13 uur en zond. om 12 de dierenkliniek Minne- 14, IJzendijke. TANDARTSEN -eeuwsch-Vlaanderen rts A. Bracké, praktijk: .Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 1714, privé: Wulpenlaan 6 ns, tel. 01172-2931. Spreek- en zond. 12-12.30 uur. leeuwsch-Vlaanderen rts J. Nijsten, Hondiusstr. 1 ïzen, tel. 01150-13780. Spreek* 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. Ou. »n Oostburg - Tandarts Luc Volderstr. 21, Oostburg, tel. •092. Spreekuur zat. en zond. en Noord-Beveland - Tand Rackwitsz, Volder ij laagte1. lburg, tel. 01180-356P cuur zat. en zond. 10-11 uur APOTHEKEN Apotheek Axel, Oranjestr. 6, 155-2888. Geop. zat. 10-H en uur. Verder uitsluitend voo gevallen en recepten. Q - Goese apotheek, Klokstr. 1 100-27104. Geop. zat. 8.30-1 W id. 10-11.30 en 16-18 u. ,r - Apotheek Hulst, Steensm 01140-4255. Geop. zat. 11-" 15-17 uur, zonti 15.30-16 herder uitsluitend voor spoea :uzen - Apotheek Klaassen- 150-12090. Geop. zat. van ff zond. 11.30-12.30 u. en 17-10 ENHUIZEN ZEEUWSCH' VLAANDEREN eerste hulp bij ongelukken^ dienstdoende huisarts raa St. Liwuinaziekenhuis tel- 12651. •urg - St. Antoniusziekennui 170-3355. ULANCE EN BRANDWEER vsch-Vlaanderen - Tel. 0 Van onze correspondent BEPLANTING NEEMT VEEL LICHT WEG SAS VAN GENT - Bewoners van de Sasse Ivoystraat heb ben hun verontrusting uitge sproken over de aldaar aan wezige groenvoorziening. De bezwaren richten zich met name tegen de langs het trottoir geplante bomen, die - zo zeggen de bewoners - nogal wat licht wegnemen. Bovendien is het wortelstelsel van de bijna 20 jaar oude bo men al zo wijdvertakt, dat de wortels doorgroeien tot in de voortuinen en zo nogal wat overlast veroorzaken. Het een en ander kwam vo rige maand aan het licht tij dens de jaarlijkse ledenverga dering van de woningbouw- vereniging 'Sas van Gent Vooruit'. Een van de bewo ners, mevrouw Lekens, kaart te het probleem aan bij het woningbouwbestuur. Hoewel gekscherend enkele oplossin gen aangedragen werden door voorzitter mr. G. Vioen, werd de bal teruggespeeld. Me vrouw Lekens: „Het is niet de eerste keer dat we reageren. In het verleden hebben we al verschillende mensen over ons probleem aangesproken, ech ter zonder resultaat. De bomen nemen zoveel licht weg dat we tijdens de herfst - wanneer de bomen nog bladeren dragen - al om drie uur 's middags met de lamp aan moeten zitten. Daarbij komt dan nog de overlast van de wortels. Het gazon groeit niet, staat vol met mos en dure beplanting heeft door het doorgroeien van de wortels in de bovenlaag geen kans. Wat ons betreft kunnen die bomen eruit". Ook bij graafwerkzaamhe den ondervindt men nogal wat hinder van de stug door groeiende wortels. En gedeel ten van de stoep en straat zijn door de wortels omhoog ge licht. Van gemeentezijde deel de men gistermiddag mee nog geen officiële klacht binnen gekregen te hebben. Wel kon verteld worden dat de betref fende bomen opgenomen zijn in de wintersnoei-planning. Benny Vermandei van de ge meentelijke plantsoenen dienst: „Eind februari, begin maart krijgen ook deze bomen een beurt. Ze zullen dan 'opge- kroond' worden, wat om de vijf jaar gebeurt. Omdat het essen betreft, die landschap pelijk bezien waarde hebben, kunnen wij ze niet zomaar even rooien". Voor de bewo ners betekent dit geen echte oplossing, de overlast van de wortels blijft. Belasting overspoeld met vragen 'tweeverdieners' Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het belastingkantoor in Ter- neuzen wordt overspoeld met telefoontjes van mensen die informatie willen over de Wet Tweeverdieners. Dagelijks zijn twee tot vier mensen druk in de weer de grote stroom aan telefoontjes te beantwoorden. „Je komt aan niets anders meer toe", aldus een woord voerder van het belastingkantoor. Een groot deel van de vra genstellers, de part-timers, is namelijk bang dat de nieuwe regeling zo inhakt op het sala ris van de andere partner, dat het nauwelijks nog de moeite loont om te blijven werken. Het gros van de vragen is afkomstig van de groep waar van de man een inkomen rond de 40.000 gulden heeft en de vrouw tot 5.000 gulden bijver dient. „Het is de grootste groep. Die mensen moeten wel inleveren, maar het loont best nog wel de moeite om te blij ven werken. Het tikt pas goed door als de man een salaris van 60.000 tot 70.000 gulden heett. Dan valt men in de 52 procents-tariefgroep. Als de vrouw dan 5000 gulden ver dient, gaat meer dan de helft naar de belasting. Ach, en echtparen waarvan beide partners een goed salaris heb ben, die bellen niet. Die maken zich daar niet druk over". HEIKANT - Zaal Th. de Block-van Troost, 50 schutters: beide hoge vo gels: Ronald Verschuren, Walsoor den; beide zij vogels Hoger Herre- wegh, Heikant; grootste aantal (5): Kees Verschueren, Lamswaarde. HEINKENSZAND - Soranus 2, liggende wippen: Wip 1: eerste ho ge vogel: J. van Steenbergen, Wil lem Teil; tweede hoge vogel: H. Koens, Spes Nostra; eerste en tweede zij vogel: Jac. Traas, Eens gezindheid; derde zij vogel en grootste aantal (7)P. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vo gel: H. Eijke, St.-Andries; tweede hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zij vogel: J. van de Velde, So ranus 2; tweede zij vogel: J. Rent- meeser, Willem Teil; derde zij vo gel. C. Jeremiasse, Zorg vlied; vier de zij vogel: J. van Hoorn, Soranus 2; grootste aantal (8): M. Koole, So ranus 2. NIEUW-NAMEN - Zaal Trouba dour, 38 schutters: hoge vogel: J. Herwegh, Meerdonk; eerste zijvogel: KWilking, Hulst; tweede zijvogel: E. Nieu w-Namen; grootste R. de Vos. Clinge. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, lig gende wip, 35 schutters: eerste hoge vogel. J Smallegange, Zorgvlied; tweede hoge vogel: G. Voet, Sora nus, eerste zijvogel: L. Verdonk, Concordia; tweede zij vogel: A. van den Dries, Eensgezindheid; derde fijvogel: F. van Steenbergen, Wil lem Teil; vierde zij vogel: B. van de Dries, Eensgezindheid; grootste aantal (8): H. de Jonge, Soranus; vliegende vogel: J. Smallegange, ^rgvlied. De volgende schieting is dinsdag 8 januari. S-HEERENHÓEK - Vrije Schutters, schutters: Wip 1: eerste hoge vo- 6*1: G. Voet, Soranus; tweede hoge vogel: K. Traas, Eensgezindheid; eer- zij vogel: M. Nijsten, Vrije Sehut- 'ers, tweede zij vogel: J. van de Dries, ^gezindheid; derde zij vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij - v°gel: J. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (7): H. van de Dries, vrije Schutters. Wip 2- eerste hoge Ch. Wijs, Vrije schutters; weede hoge vogel: K. Traas, Eensge- ^ndheid; eerste zij vogel: P. Boon man, tweede zij vogel: J. Rentmees- beiden Willem Teil; derde zijvo- «el: <1 de Rijke, Edele Handboog; i'erde zij vogel: J. van de Dries, ^gezindheid; grootste aantal (7): Kosten, Doel naar Hoger; vliegen- vogels: C. Stouthamer en S. de «i°nge. JUIDDORPE - Bejaardenschieting, «al t)e Herberg, 30 schutters: hoge A. de Mey, Zuiddorpe; eerste Pogelj van Damme, tweede zij— »eel E. Janssens, beiden Moerbeke; srootste aantal (5): J. Suy en T. de uwé Koewacht. De telefoon bij het belas tingkantoor staat roodgloeiend omdat kennelijk veel mensen zich de financiële gevolgen van de verandering in de tweeverdieners-regeling niet tijdig gerealiseerd heb ben. Er heerst grote onzeker heid en verwarring. Deze on zekere situatie heeft bij maat schappelijke instellingen, die doorgaans veel met part-ti mers (vrouwen) werken al ge leid tot ontslagaanvragen om dat voor een aantal part-ti mers de voordelen nauwelijks nog opwegen tegen de nadelen. „Het hangt natuurlijk af van het inkomen van de man, maar wij hebben al vijf opzeg gingen binnen gekregen van mensen, die om die redenen niet meer willen werken. Er gaat zoveel af dat ze liever thuisblijven", aldus directeur Horowitz van de stichting Maatschappelijke Dienstver lening in Terneuzen. Er wer ken daar 260 vrouwen part-ti me in de gezinsverzorging. „Als het een grote uittocht zou worden is dat natuurlijk een ramp. Vooral voor de cliënt, maar ik durf er geen ver wachtingen over uit te spre ken". „We voelen wel dat er on rust leeft, maar met concrete opzeggingen hebben we nog niet te maken gehad", aldus Horowitz' collega in Hulst. „Voor zover ik het begrepen heb, krijgen vooral de mensen die minder dan zestien uur in de week werken de klappen. Bij ons zijn dat er maar een paar. Het gros van de gezins verzorgers werkt meer dan zestien jaar. Die zijn vorige jaar, toen de tweede fase van de wet inging al getroffen". Bij de maatschappelijke dienstverlening in Oostburg kregen de part-timers rond Kerst al een brief in de bus waarin de gevolgen van de wet globaal stonden omschre ven. „We hebben een opstel ling van getallen gemaakt. Naar aanleiding daarvan zijn er veel telefoontjes geweest, van mensen die langer willen gaan werken om in een gun stiger tarief te komen. Maar dat kunnen wij niet zomaar toezeggen", aldus de directeur. Er zijn ook enkele opzeggin gen geweest, maar veel was dat niet. Tussen de vijf en de tien. De hele zaak is zo on doorzichtig, dat een aantal om die reden ook gewoon blijft zitten en afwacht wat er ge beuren gaat. Ik heb de indruk dat de hulp er niet onder zal lijden. In de komende weken zal de zaak zich wel stabilise ren". MIDDELBURG - Het was gisteren dringen geblazen voor het beklaagdenhekje van de rechtbank in Mid delburg. Een 15-tal rijders onder invloed werd op de eerste zittingsdag van het nieuwe jaar ter verant woording geroepen. Het ritueel van blazen en bloed proef had alcoholpromillages opgeleverd van 1.37 tot 2.44, opgedaan tijdens vrolijke, trieste en zelfs serene buien. Een voorbeeld van dit laat ste gaf de 28-jarige J. van L. uit het Belgische Kieldrecht. Na de hoogmis (op 25 augus tus) in zijn woonplaats ging hij in een Hulster café over tot het nuttigen van geestrijk vocht. Dat bracht de man tot een alcoholpromillage van 1.45, waarmee hij rijdend in zijn auto werd betrapt. Van L. kreeg een boete opgelegd van 1000 gulden, terwijl hij boven dien gedurende zes maanden het café dichter bij de kerk zal moeten zoeken, omdat hij in die periode in Nederland geen motorvoertuig mag besturen. De 29-jarige J. E. uit Vogel waarde kreeg het record van de eerste alcoholzitting op zijn naam met een promillage van 2.44. Hij was op 12 februari na cafébezoek in Kloosterzande op een tegenligger geknald. Allen kwamen, zoals dat heet, met de schrik vrij en E. werd veroordeeld tot een boete van 1500 gulden, een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar en negen maanden niet rijden. Het rijgedrag van de 32-ja rige D. D. uit Schoondijke viel observerende politiemannen op, toen hij op 2 februari in Breskens over het Veerplein reed. Na aanhouding bleek dat D. een royale slok teveel op had (2.26). Dat kwam hem te staan op een boete van 1500 gulden, twee weken voor waardelijk en negen maanden niet rijden. De 62-jarige J. R. uit Cad- zand tenslotte werd betrapt, nadat hij op 19 juli werd aan gehouden omdat een van de achterlichten van zijn auto de fect was. R. scoorde een alco holpromillage van 1.32, Hij werd veroordeeld tot een boete van 400 gulden en vier maan den niet rijden. AARDENBURG - In d< Brandstraat ontstond een aan rijding, waarbij de auto var J. W. uit Aardenburg, die al daar geparkeerd stond, were beschadigd. Een personenauto komende uit de Weststraat reed de auto aan in de Brand straat, doch de bestuurdei reed na de aanrijding door. De rijkspolitie toog op onderzoek uit in Aardenburg en vijf a tien minuten later kon G. T. D uit Aardenburg worden aan gehouden. Van D. is een bloed proef afgenomen. De auto van W. werd aan de zijkant zwaar beschadigd. ST.-JANSTEEN - Gisteroch tend om 11.00 uur wilde de be stuurder van een personenau to, E. H. uit Terneuzen, die over de Wilhelminastraat kwam gereden vanuit richting Heikant, afremmen voor de rechts van de weg geparkeer de personenauto van A. V. uit St.-Jansteen. Tengevolge van het gladde wegdek slipte de auto van H. echter. Hij botste met de voorzijde tegen de ach terzijde van de auto van V. Hierbij ontstond materiële schade. VLISSINGEN - In de Vlis- singse schoenenzaak Ploef in de St.-Jacobstraat werd inge broken. Men is binnengeko men door een bovenraam door te zagen. Er wordt een klein bedrag aan wisselgeld uit de kassa vermist. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Franse r b-formatie Hot Pants treedt zondagavond op in het Terneuzense jongerencentrum Jamasj aan de Dijkstraat. Hot Pants komt uit Parijs en maakt momenteel een pro- motietoer door Nederland en België. Aanvang 22.00 uur. ÏBSSS George Cocquit: nieuwe maatregelen tegen haviken en grauwe kiekendieven. - FOTO WIM KOOYMAN EEDE - „Jagers zijn geen moordenaars, maar mensen met een oerdrang, die via de jacht het natuurlijk even wicht in stand helpen hou den". Deze duidelijke uitspraak is afkomstig van de 70-jari- ge George Cocquit uit Eede, al vele jaren een jager in hart en nieren. „Mensen denken vaak dat jagers het wild voor hun ge noegen afslachten, maar niets is minder waar", stelt hij. „Een jager schiet, meest al op een zo pijnloos moge lijke manier, zieke, gebrek kige en zich te snel verme nigvuldigende dieren af". En daarnaast ziet hij er op toe, aldus Cocquit, dat de wildstand in zijn jachtge bied intact blijft. „Voor dat doel laat ik bijvoorbeeld elk jaar een deel van mijn ter rein onbejaagd. Want het gezonde wild moet zich kun nen voortplanten". Maar dat moet dan wel op een verantwoorde manier gebeuren, weet George Coc quit. Neem bijvoorbeeld de hazen. Daarvan mogen de 'moeren' (vrouwtjes) slechts in beperkte mate worden af geschoten, terwijl bij de 'bokken' (mannetjes) zeven op de tien exemplaren kun nen worden geliquideerd. Bij de fazanten gaat het net zo, met als enig praktisch verschilpunt dat bij deze vo gels de hennen en hanen heel gemakkelijk te herken nen zijn, vanwege hun ver schillende vedertooi. „Maar bij de hazen levert de herkenning van een 'moer' of een 'bok' nog wel eens problemen op", zegt Cocquit. „Mijn Aardenburge collega Louis Cauwels is bij mijn weten de enige jager, die vanaf grote afstand een 'moer' van een 'bok' kan on derscheiden. Maar hij is met zijn 90 jaar dan ook de oud ste nog actieve jager in Zee land. En misschien wel in heel Nederland". Het jachtgebied van George Cocquit is 345 ha groot en strekt zich uit van af de Rijksweg en de Graaf - jansdijk tot de Lievestraat en vanaf de Eeklose water gang tot aan het Schepen dom te Aardenburg. De ja gers uit het gebied rond Eede respecteren eikaars territorium, maar dat kan niet worden gezegd van de zuiderburen. „We hebben veel last gehad van Belgi sche stropers, die 's nachts vanuit hun auto met licht bakken opereerden, maar dat is gelukkig de laatste tijd wat teruggelopen". Cocquit jaagt al vanaf zijn 14e jaar en herinnert zich zijn eerste jachtpartij nog als de dag van gisteren. „Va der was een stroper en ter wijl hij naar de vroegmis was, pakte ik stiekem zijn geweer, ging het veld in en schoot m'n eerste haas". Pas na de Tweede We reldoorlog werd het jagen ook voor 'de gewone man' een officiële sport en konden jachtactes bij het rijk wor den aangevraagd. George Cocquit kreeg zijn acte in 1946 en vroeg bij de boeren in Den Biezen een vergun ning om op hun landerijen te mogen jagen. Over de bezettingstijd, een periode waarin het streng verboden was 's nachts buiten te komen, ze ker om te jagen, heeft Coc quit nog een aardige anec dote paraat. „In 1943 ging ik op een nacht, samen met een kennis, naar het park rond kasteel De Elderschans om onze voedselvoorraad aan te vullen. We werkten met een lichtbak en hadden binnen een half uur dan ook zeven of acht hazen te pakken". De Duitsers, die in De El derschans hun hoofdkwar tier hadden gevestigd, ont dekten toen echter de stro pers en gingen er op af. „We moesten rennen voor ons le ven, want de kogels floten ons om de oren. Over de vel den vluchtten we tot aan Den Biezen, dwars door doornhagen en prikkel draad, zodat de broek van onze kont scheurde. We moesten ook door grachten en sloten heen, deden daar voor onze schoenen uit, die we moesten achterlaten. Twee dagen hebben we ons verborgen gehouden, totdat de Duitsers hun zoekactie staakten. Uiteindelijk kwa men we thuis. Zonder broek, schoenen en jachtbuit, maar we konden het tenminste navertellen". Het wildbestand in de vel den rond Eede is de laatste 25 jaar sterk veranderd. Toen wemelde het er van de patrijzen (Cocquit: „Je schoot er toen gemakkelijk 50 op een dag, een aantal dat je nu in een jaar nog niets eens haalt") en waren hazen eerder zeldzaam. Na de ver kaveling nam de hoeveel heid hazen en fazanten ech ter enorm toe. Ondanks de ziekten, die regelmatig onder de dieren voorkomen (zoals 'leverbot', een gevreesde wildziekte) is de wildstand de laatste ja ren duidelijk verbeterd, vindt Cocquit. „We kunnen in feite het hele jaar door ja gen. Van 24 juni tot 31 de cember is de jacht op eenden open, van 1 september tot eind van het jaar op patrij zen en vanaf 15 oktober zijn hazen en fazanten vogelvrij. Voor het schadelijk wild, zo als eksters, kraaien, Vlaam se gaaien, bosduiven en wil de konijnen is er geen tijds limiet". George Cocquit is vrijwel dagelijks te vinden in het veld, altijd vergezeld van zijn hond, een 7-jarige kort- harige Duitse staander. Wat de Eedenaar het meest op valt, is dat het jagersbestand aan het vergrijzen is. „Er zijn bijna geen jonge jagers meer", zegt hij. „Wellicht omdat het toch wel een dure sport is. Alleen het examen dat je moet afleggen om een jachtacte te kunnen krijgen, kost al 2000 gulden. De acte zelf 130 gulden en de verze kering 90 gulden per jaar. En dan heb je nog niet eens een geweer en patronen". Tot slot van het gesprek doet George Cocquit - uit naam van alle jagers in het zuidwestelijk deel van West-Zeeuwsch-Vlaande ren - een oproep aan de overheid. „We hebben de laatste tijd erg veel last van haviken en grauwe kieken dieven, twee soorten roofvo gels die vroeger vrijwel uit gestorven waren, maar en kele jaren terug beschermd werden verklaard. Sinds dien is hun aantal sterk toe genomen en ze vallen bij voorbeeld zeldzaam gewor den patrijzen aan. Daarom zijn nieuwe maatregelen te gen deze roofvogels weer op hun plaats". RETRANCHEMENT - De familie H. uit Sluiskil is gistermiddag aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Tengevolge van gladheid be landde hun auto in het kanaal, dat ter plaatse ongeveer 2,5 me ter diep is. Het ongeval ontstond toen de auto, waarin de familie H. zat, begon te slippen en tegen een tegenligger, bestuurd door mejuf frouw D. uit Berchem, botste. De wagen reed van de dijk af en kwam in het kanaal terecht. De familie wist de auto te verlaten. Inzittenden van een passerend busje, B. uit Werkendam en P. uit Schoondijke, haalden hen uit het zeer koude water met een touw en planken. De familie H. werd ter plaatse door een arts behandeld en na enige verwarmende drank te hebben genuttigd voor nader on derzoek naar het ziekenhuis in Oostburg vervoerd. Later op de dag konden zij weer huiswaarts keren. Van een onzer verslaggevers THOLEN - Bij een frontale botsing op het eiland Tholen zijn twee personen gewond geraakt. Als gevolg van de gladheid raakte B. uit Tholen gisterochtend op de Postweg in een bocht met zijn auto in de slip. Hij botste frontaal op de auto van J. uit St.-Maar- tensdijk. B. werd met een ernstige verwondingen aan het hoofd naar het Lievensbergzieken- huis te Bergen op Zoom over gebracht. Inzittende Van P. uit St.-Maartensdijk werd even eens gewond naar het zieken huis afgevoerd. Beide auto's zaten behoorlijk in de kreu kels. Van onze correspondent TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje werd gisteren de tweede dag van het zaalkorf- baltoernooi voor lagere scho len uit Terneuzen afgewerkt. Bij de 10 tot 12-jarigen traden tien ploegen in het strijdperk. Winnaar werd De Wiekslag. Bij de 8- en 9-jarigen waren er drie poules van elk vier ploe gen. Hier was het de ploeg van De Stelle 1, die zegevierde. Om 8.30 uur werd begonnen met de poulewedstrijden voor de 10 tot 12-jarigen. Uiteinde lijk wisten zich acht ploegen te plaatsen voor de finalewed strijden. Om de derde en vier de plaats werd gestreden door de teams van De Stelle en De Zeemeeuw. De Stelle won met 3-1. De finale ging tussen de ploegen van De Meerpaal en De Wiekslag. De beide ploegen kwamen niet verder dan een gelijkspel, 1-1. Na 15 minuten verlenging werd overgegaan tot het nemen van strafwor- pen. Hierna was het De Wiek slag die met slechts 1 goede strafworp winnaar werd. Bij de 8 en 9-jarigen werden poulewinnaars Prins Willem wan Oranje, St.-Willibrord en 'De Stelle. De Stelle won de wedstrijd tegen St.-Willibrord met 2-0, evenals die tegen Prins Willem van Oranje. ei volgens won St.-Willi brord met 2-0 van Prins Wil lem van Oranje, zodat deze ploeg op de tweede plaats ein digde. Derde wérd dus Prins Willem van Oranje. De prijzen werden uitgereikt door voor zitter R. Nieuwdorp van KV Luctor. duitslag: 8 en 9-jarigen: 1. De Stelle, 2. St.-Willibrord, 3. Prins Willem van Oranje, 4. Wiekslag 2, 5. De Stelle 2,6. Oudevaart. 10 tot 12-jarigen: 1. De Wiekslag 2,2. De Meerpaal, 3. De Stelle, 4. De Zeemeeuw, 5. Prins willem van Oranje, 6. De Hille.

de Stem | 1985 | | pagina 11