RIIIWS RKHUHIE Verrassende zege Barbara du Fossé in Goes Winst Rapide en Olyrnpia ,AZ\ V keert terug in middenmoot" IN JEUGDTENNISTOERNOOI HULST iUSSEN NG WOENSDAG 2 JANUAR11985 T14 PAGINA SPORT 2 130 te Groede Idse Bar-Dan- ïszaal is daar Ivan uiteenlo- Ide hoofdzaak :g" gehouden [oll-cursussen ]>k nog de dis- het de klan- 11-1358. 01172-2193 >on 01172-1807 -OOSTBURG Bijeenkomst van scheidsrechters Succes voor Zeeuwse tennisjeugd Peter Kant succesvol Nederlaag Hulsterloo ZV Voltreffers winnaar eigen toernooi Indoor Zeeland in Kapelle Titelstrijd libre in St.-Jansteen Zaalvoetbal in Groot-Sas Koeleman in titelstrijd libre leider Corn Boys ^aat naar Haamstede DICK SCHUITVLOT AZVV-ER IN HART EN NIEREN Iderdagavond trdagmorgen uur Burchtstraat 17 OOSTBURG 250.00 49.95 45.00 7.50 Tel. 01170-3666 Van onze tennism.edewerk.er GOES - Het verlies van Hans Felius en de zege van Barbara du Fossé in het kersttennistoernooi te Goes van TSI was opzienbarend. Er vielen echter meer ver rassingen te noteren. Bij de C-heren kwam Marcel van Sabben als winnaar tevoor schijn, terwijl Antoine Kos ter en Chantal van Schelven de verrassingen waren in de D-categorie. Hans Felius had al in de halve finale de grootste moeite met zijn vroegere clubgenoot Dick Waasdorp die pas na twee tie-breaks (6-5, 6-5) capituleerde. Waasdorp had daarvoor de als vierde geplaatste Joost Thoorenaar met 6-2, 3-6, 6-1 uitgeschakeld, terwijl de als tweede geplaatste Remco Maandag in de kwartfinale met 6-4, 5-6, 6-3 was ge strand op Rob van de Boog aard. Deze stuitte echter op de kracht van Brabander Wijnand Nuijts die zich een finaleplaats verschafte via de cijfers 6-1, 6-5. Dezelfde Nuijts was verantwoorde lijk voor het verlies van Hans Felius, die in drie sets moest buigen (4-6,6-2,6-0). Barbara du Fossé behaal de een verrassende overwin ning bij de B-dames. Ankie Roedelof, gestart als de fa voriete, was haar tegen standster die zij via twee tie-breaks wist te verschal ken: 6-5, 6-5. In de halve fi nale schakelde Barbara du Fossé Judith van de Berge uit na een wat moeizame start tegen Angela Latuhe- ru. Dezelfde Judith van de Berge behaalde een ruime finalewinst bij de C-dames. Met "6-0, en 6-4 werd Marion van der Heijden geklopt. Beiden waren finalisten ge worden via overwinningen op respectievelijk Maaike Verstraeten met 6-2, 6-3 en Angela Latuheru met 4-6, 6- 3,6-4. Middelburger Marcel van Sabben kan terugzien op een goed toernooi. In de finale klopte hij Peter Heinz Schoolkate. Hij was ook ver antwoordelijk voor de uit schakeling van de als eerste geplaatste Stephan Buckens, die met 6-4, 6-3 de overwin ning aan Van Sabben moest laten. In de D-categorie heren kon Bart Felius lang zijn eerste plaats met succes ver dedigen, maar TSI-speler Antoine Koster kwam ver rassend in de finale via Hans van Oeveren (4-6, 6-3, 6-2) en bleek ook voor Felius een te groot struikelblok te zijn: 6-3,6-4. In de D 25+ groep ging de winst naar Tom Gunter, die met 6-4, 6-0 de sterkere bleek te zijn van Marcel van de Berge. De 13-jarige Chantal van Schelven uit 's- Gravenpolder vestigde in dit toernooi de aandacht op zich door eerst Antia Brand (eer ste geplaatst) uit te schake len bij de D-dames en daar na in de finale ook van Rosi- ta van Mourik met 4-6, 6-2, 6-1 te winnen. Joke Engelse •zegevierde in de oudere groep ten koste van Janny Verschuure met 6-5,6-3. Uitslagen HD-B: Felius/Car- pentier-Maandga/Thoorenaar 6-3, 6-4. HD-C: Breure/Zuid- weg-Kayser/Van Sabben 6-3, 6- 3. DD-C: 1. Van der Heijden/ Moerland, 2. Ars/Scholten. GD- C: Moerland/Van Sabben-Zuid- hof/Zuidhof 6-0, 6-3. HD-D: Fe lius/ Vasseur-Hamakers/Van der Meer 6-1, 6-2. DD-D: Van den Dries/Meerhoff-Brand/Van Mourik 6-5, 6-4. GD-D: Harten/ Nijnatten-Geerts/Van Hoorn 2- 6,6-4,6-3. DE-E: Arie van Vliet- Henk Laanen 6-2, 6-2. DE-E: Anita Balkenende-Ria Ganze- man 6-3, 6-3. DD-E: Ganze- man/Van Tuijl-Van den Dries/ Van Stee 4-6, 6-4, 6-4. HD-E: Dierikx/Kodde-Eckhardt/Van Stee 6-4, 6-5. GD-E: De Kam/ Visser-Van Vliet/Van Vliet 6-2, 6-5. Dubbele zeges Leenhouwers en Asselman Vim onze sportmedewerker AXEL - Vrijdag 18 januari houdt de scheidsrechtersvere- nlging Zeeuwsch-Vlaanderen ten clubavond in de kantine vin de voetbalvereniging Schoondijke. Deze bijeen komst begint om 19.30 uur. Aan de orde komen het iunctioneren van de COVS en benoeming van een con tactpersoon voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Na het officiële gedeelte volgt een sa menzijn in ontspannen sfeer. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse lennisjeugd was succesvol in het inviatietoernooi te Gro ningen. Er werden twee fina leplaatsen behaald. Bernd van Quekelberghe drong in de leeftijdsgroep tot en met 11 jaar door tot de finale, nadat hij in de halve finale de sterke Jeofrey Markesteln uitscha kelde met 6-5, 6-3. In de finale verloor hij van Dirk Jan Schouten met de cijfers 2-6, 3- 6. Ook Sandra Begijn was goed voor een finaleplaats bij de 13-jarigen, waarin zij ech ter moest buigen voor Pauline Mulder van TTI na drie sets: 6-3,1-6, 4-6. In de halve finale had zij gewonnen van Heieen Wesseling met 6-5,6-5. Gyon Asselman redde het tot in de tweede ronde, nadat hij eerst had gewonnen van Diederik Molier met 6-5, 6-5. Daarna schakelde Eric Koch hem uit met 2-6, 5-6. Emerence van Wingen uit Kapelle deed het eveneens verdienstelijk en eindigde op een derde plaats bij de U-jarige meisjes. RILLAND - Peter Kant uit Rilland, een van de weinige feeuwse veldritspecialisten, heeft weer een succesvol weekeinde achter de rug. Zaterdag finishte hij bij de junioren in Helmond als twee- achter René Guijt en zon dag triomfeerde Kant met rui me voorsprong in Diessen, waar de plaatselijke favoriet Van Korven tweede werd. Peter Kant, die dit seizoen lot nu toe zes overwinningen boekte, wil zaterdag als ama teur debuteren in een Belgi sche veldrit. Door Kees Hamelink HULST - Dubbele toernooizeges waren er voor Isabella Leenhouwers uit Sluis en Gyon Asselman uit Kloosterzande in het succesvol verlopen jeugdtennistoernooi in sporthal Den Dullaert te Hulst. Ook dit jaar was het toernooi sterk bezet door de aanwezigheid van enkele Belgen Niettemin zorgden Gyon Asselman en Isabella Leenhouwers er voor dat de winst in Zeeuwsch-Vlaamse handen bleef. Voor Gyon Asselman ston den er twee finaels op het pro gramma. De eindstrijd in de hoogste leef tijscategorie tot en met 15 jaar koste hem weinig moeite. Met 6-1, 6-3 klopte hij Terneuzenaar Arjen Elderson. De finalepartij bij de 13-jarige jongens was voor Asselman heel wat moeilijker. Tegen stander was Ben Maes uit het Belgische Hamme. Asselman speelde in de beginfase niet slecht, maar Maes slaagde er toch in een 5-3 voorsprong te Van onze sportmedewerker NIEUW-NAMEN - Hulsterloo heeft in een uitwedstrijd met 2-0 van Kieldrecht, uitkomend in de derde provinciale klasse, verloren. In de eerste helft was Kieldrecht de betere ploeg en de 1-0-ruststand was dan ook volkomen verdiend. Na de pauze was het hoofd zakelijk Hulsterloo dat het spel dicteerde. In de slotminu ten zakte Hulsterloo (met drie jeugspelers in de gelederen) iets weg en kon Kieldrecht op nieuw, overigens via een du bieuze strafschop, scoren. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het zaalvoet balteam van Voltreffers heeft het eigen toernooi gewonnen. Ongeslagen en op overtuigen de wijze wist het organiseren de team beslag te leggen op de eerste plaats en mag de Jaap Bakker-trofee voor een jaar in de kast gezet worden. Alleen met de winnaar van de voorgaande twee edities, Goalgetters, had Voltreffers moeite, maar wist toch met 1-0 te zegevieren. De overige duels leverden meer afgetekende ze ges op. Zo werd Kravo met 3-1 geklopt, De Post met 5-0, OAZ met 4-0 en Gemeente met 5-3. De eindstand van dit toernooi, dat in sporthal 't Zwaantje te Terneazen werd gehouden, was: 1. Voltreffers, 2. Goalget ters, 3. Kravo, 4. De Post, 5. OAZ, 6. Ge meente. nemen. Een seneidsrechterlij- ke beslissing die bij Maes niet in goede aarde viel, luidde het offensief in van Asselman die met 7-5 de eerste set alsnog naar zich toetrok. In een aan trekkelijke tweede set kwam Maes goed terug. Hij won met 6-4. In de derde set was Assel man echter niet meer te stui ten en sloot deze partij af met 6-1. Isabella Leenhouwers sloeg bekwaam de aanvallen af van zowel Manon Kienjet als Si- mone Hoornaert uit het Belgi sche Lokeren, hoewel de zenu wen haar in de finaleparitj bij de 11-jarigen danig parten speelden. Kienjet nam een 5-2 voorsprong. Leenhouwers wil de echter van geen wijken we ten. Zij vocht goed terug en trok de partij geheel naar zich toe met 7-5 en 6-1. Een vrijwel identiek partij, gekenmerkt door forse slagen, werd ge speelde door Simone Hoor naert in de finale bij de 13-ja- rige meisjes. Ze kon niet voor komen dat de eerste set met 4- 6 verloren ging. Daarmee was het echter nog niet gedaan, want het tengere Zeeuwsch- Vlaamse meisje vocht sterk terug in de tweede set die zij met dezelfde cijfers won om daarna ook in de beslissende fase te zegevieren: 4-6,6-4,6-3. Mirjam Brakman uit Groe de bleek bij de 15-jarige meis jes niet te zijn opgewassen te gen Sandra Begijn. Begijn ontnam Brakman alle illusies met 6-2, 6-3. Eerder op de dag had Begijn met ruime 6-1, 6-2- cijfers Sarie Verberckmoes uitgeschakeld. In de leeftijds categorie tot en met 9 jaar konden er twee Zeeuwse suc cessen genoteerd worden.Zo- wel Sebastien Rottier als Na- thaly Tijssen maakten de hoge verwachtingen waar. Met 6-4, 6-4 stapte Rottier als winaanr van de baan tegen TOm Wa terschoot uit Hamme en Na- thaly Tijssen drukte het krachtsverschil bij de meisjes uit in de cijfers 6-0, 6-0 tegen Tineke Beek. Uitslagen finales verliezersronde: Tot en met 9 jaar jongens: Pieter Ouwehand- Sander de Klerk 9-8; meisjes: Cora Cij- vat-Grietje Beek 9-2. Tot en met 11 jaar jongens: Kenè Montenarie-Jean-Loup Van der Wiele 9-1; meisjes: Natasja Haak-Ilse de Deckere 9-2. Tot en met 13 jaar jongens: Menno Leeuwenburg-Pa- trick Vervaet 9-7; meisjes: Francesca Adriaansens-Marisa Adriaansens 9-3. Tot en met 15 jaar jongens: Jeroen van der Walle-Alaijn Hiel 9-1; meisjes: Mi reille Antheunis-Nancy Blok 9-5. Finale jongens tot en met 11 jaar: Tim van Ro- de-Bart de Buijsser 6-2,6-0. De winnaars van het tennistoernooi in Hulst hijeen. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De heren van Olyrnpia wonnen in de zaal- hockeycompetitie ge makke lijk van het niet sterk voor de dag komende Etten-leur. Ra pide bleek te sterk voor Mid delburg. Bij de dames trok Olyrnpia aan het langste eind door Peli kaan kansloos te laten. Derde klas D heren OLYMPIA-ETTEN-LEUR 14- 3 - Olyrnpia speelde aanval lend en verdedigend goed. Et- ten-Leur kwam duidelijk te kort. Vooral de strafcorner van Olyrnpia kwam goed uit de verf via afmaker Martijn Snoodijk. De ruststand was 6- 0. Ook in de tweede helft do mineerde Olyrnpia. Overige doelpuntenmakers aan Olym- pia-zijde waren Maarten de Heus (4x), Govert van der Peijl (4x) en Hans Dieleman. RAPIDE-MIDDELBURG 9-6 - Middelburg startte goed, maar langzaam kwam Rapide meer in de wedstrijd en werd het een duel met twee gelijk waardige ploegen. De rust stand was 3-2. In de tweede helft kwam Rapide goed los en liep uit naar 5-2. Middelburg kwam terug tot 6-5, maar in de slotfase sloeg Rapide toe door uti te lopen tot 9-5. Middelburg scoorde nog wel 9-6, maar de zege van Rapide kwam niet meer in gevaar. Vierde klas dames PELIKAAN-OLYMPIA 2-9 - Een eenzijdig duel voor een veel sterker Olyrnpia. Bij rust was het al 1-4. Ook in de twee de helft domineerde Olyrnpia dat veel te sterk was voor een jeugdig Pelikaan. Doelpunten- maaksters aan Olympia-zijde waren: Marjan Dieleman (3x), Ine Bekkering (3x), Christian Dieleman (2x) en Ellen Ver munt. Een terechte uitslag. Uitslagen derde klas D heren: Rapide- Middelburg 9-6, Olympia-Etten-Leur 14-3. Vierde klas E dames: Peükaan- Olympia 2-9. Reserve vierde klas M he ren: Rapide 2-Zwart Wit 5 4-18, Cadetten 2-Push 4 12-5, Tempo 3-Push 4 9-8, Ca- detten-Rapide 2 9-15. Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - Vrijdag 4 en za terdag 5 januari wordt in ma nege Braanjenhoek te Kapelle de zesde Indoor Zeeland ge houden, een tweedaags springconcours voor pony's en paarden. De organisatie heeft de landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters uit Nisse in handen. Vrijdag vanaf half elf ko men de pony's en B-paarden in de springpiste. Er staan 85 combinaties op de startlijsten, waarvan het overgrote deel uit Zuid-Holland en West- Brabant komt. In de Z-klas pony's starten 17 combinaties, waarbij slechts zeven Zeeu wen. Kanshebbers zijn Sandy den Exter van Noord-Beve land met Sapai en Cobien, Jacqueline de Winter met Rashid van Walcheren en Nancy de Roo met Fury van Reimerswaal. De Westbra banders zijn de barragespe cialisten. Bij de paarden, die zaterdag van start gaan, worden twee wedstrijden gereden. Van de in totaal 63 combinaties zijn er 40 uit Zeeland. Een wedstrijd om de Gouden Mossel-trofee, een wisseltrofee die elk jaar centraal staat in Indoor Zee land en het provinciaal kam pioenschap indoor-springen voor de klassen L, M en Z. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - Zaterdag, zondag en zaterdag 12 januari houdt de biljartvereniging Den Ouden Arend uit St.-Jan- steen het kampioenschap eer ste klas libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Een interessant kampioen schap voor de organisatie, om dat twee van de eigen leden deel uitmaken van het gezel schap dat in café Den Ouden Arend in actie komt. Zaterdag beginnen de wedstrijden om ongeveer één uur. Voor deze eindstrijd hebben zich de vol gende spelers geplaatst: 1. Co Dieleman, BCD Draaibrug, moyenne 4.68; 2 George Roets, BCD Draaibrug, 4.81; 3. Jo Josias- sen, Den Ouden Arend St. Jansteen, 4.50; 4. Jan Baart, GBC Groenendijk, 4.32; 5. Florent Rombout, Den Ouden Arend, 4.57; 6. Jos Scheele, KOT Terneuzen, 4.37; 7. Raf Vonck, HBC34 Hulst, 4.38; 08. George Mahu, Ons Vermaak Lams waar de, moyenne 4.09. Reserves zijn Charles Reijns van HBC'34 uit Hulst met 4.08 en Eddy d'Hooghe van Den Ouden Arend met 4.00. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Zaterdag 5 en zaterdag 12 januari houden de gezamenlijke jeugdafdelin gen van de gemeentelijke voetbalverenigingen in Sas van Gent een groot zaalvoet baltoernooi voor jeugdleden. Aan dit toernooi, dat gehouden wordt in sporthal De Vlaande ren in Sas van Gent, nemen verspreid over beide zaterda gen 40 jeugdteams deel. Zater dag 5 januari komen de junio ren aan bod en op zaterdag 12 januari spelen de pupillen. Op beide dagen start men om 9.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De jeugdcommissies van Corn Boys, Philippine en RIA maken dit 'Groot-Sas zaal voetbaltoernooi' tot een tradi tioneel en jaarlijks terugke rend gebeuren. Het toernooi wordt zaterdag 5 januari om 9.00 uur oficieel geopend door een der collegeleden. Het toer- nooischema ziet er als volgt uit: zaterdag 5 januari: 9.00- 11.00 uur: C-junioren, 11.00- 14.00 uur: B-junioren, 14.00- 16.00 uur: A-junioren. Zater dag 12 januari: 9.00-12.00 uur: D-pupillen, 12.00-14.00 uur: F- pupilien, 14.00-16.00 uur: E- pupillen. Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - Na vier ronden zijn er nog vier kans hebbers voor de titel in het kampioenschap eerste klas li bre van het district Walche ren/De Bevelanden. De stand na vier ronden is (respectie velijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1 Rinus Koeleman 8-5.90-44 2. Jos Menheere 8- 5.14-37; 3. Henk Quakkelaar 6-4 21-29; 4 Lau Rijk 6-4.01-30; 5. Jan Rijk 2-3.75-23; 6. Jo de Groot 2-3.55-30; 7. Rob Tupanwel 0-3.26-55; 8. Jan Rentmeester 0-3.17-18, Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Ter onder breking van de winterstop heeft het eerste elftal van de voetbalvereniging Corn Boys een leuk initiatief genomen. Van vrijdag 4 tot en met maandag 7 januari gaat dat elftal voor een sportief week einde naar het bungalowpark Bohemen in Haamstede. Tij dens dit weekeinde, waarin gezelligheid voorop staat, wordt er ook op sportief ge bied het een en ander afge werkt. Zo zal na aankomst op vrijdagavond om negen uur een volleybaltoenooi gehouden worden en zaterdagmorgen 5 januari is er een strand- en bostraining voor de selectie gepland. Ook voor zondagmorgen 6 januari staat er een training op het programma. In de mid daguren wordt er een onder ling zaalvoetbaltoernooi ge houden. Voorts is er ook plaats voor uitstapjes, zoals een be zoek aan Zierikzee, een geza menlijk diner en nog diverse ontspannende bezigheden. Zondagavond of maandag morgen keert het gezelschap terug naar Sas van Gent. Een leuk initiatief, dat grotendeels door eigen bijdragen van de spelers en giften van enkele sponsors bekostigd wordt. De man van de eerste aanzet was trainer Hans Radt, die zijn initiatief verder voltooid zag worden door de spelers Frank de Meijer, Frank Ingels en Ro nald de Bruijne. AXEL - „AZVV voor het eerst 'cht in de rol van kansheb ber". was de kop op pagina een 'an het blad dat de Axelse tweedeklasser voor de compe titie uitgaf. „AZVV titelkandi daat", meende vleugelverceid- **'r Dick Schuitvlot. Halver wege de competitie constateert aiji ..Tot nu toe is het teleur stellend verlopen". Een terechte conicusie. De A*e^ars bezetten momenteel een degradtieplaats. Een Plaats die in augugusus voor onmogelijk werd gehouden in "et toen bijzonder optimisti sche AZVV-kamp. Dat opti misme is echter nog niet hele maal verdwenen. „Kampioen J'wden we niet meer, maar -graderen, daar geloof ik ?®enmin in", aldus Dick "Ohuitvlot, die zijn team zon der meer in de tweede peridoe 'an de competitie de de mid denmoot ziet binnen trekken. »In januari is, voor zover ik nu kan bekijken, iedereen tr lveer bij en kunnen we dus weer spelen met de formatie die in september begon. Met deze groep moet het mogelijk zijn het zelfvertrouwen terug te krijgen, want juist dat heeft door de tegenslagen een enor me deuk opgelopen", stelt de 24-jarige Schuitvlot, die een AZVV-er in hart en nieren is. En dat is eignelijk heel begrij pelijk. Als 8-jarige voetballer in spé trapte ij voor het eerst een balletje in clubverband bij de rood-witten. Sindsdienis is hij er nooit meer weggeweest. Al scheelde dat niet veel. Een vrij ernstig verkeerson geluk speelde hem parten. Met een gebroken kuitbeen en een verbrijzeld scheenbeen leek zijn voetbalcarrièrre een vroegtijdig einde te kennen. „Voor de beloftevolle A-junior is het afgelopen", werd toen gezegd. Schuitvlot vocht ech ter terug. Met schroeven en platen in zijn been begon hij al vrij snel met lopen, zij het met veel pijn en moeite. Dit door zettingsvermogen leidde er toe dat hij anderhalf jaar na zijn die fatale dag zijn heroptreden in het tweede team mocht ma ken. Een jaar later speelde hij op een plaats die hem toege dacht was. In het keurkorps. Eerst als middenvelder, later als verdediger door het ver trek van Sar Hanny. Het is met name op deze stek dat zijn inzet goed van pas komt. „Ik voel me daar best op mijn plaats", aldus de karaktervolle Axelaar. Dat veel ploeggenoten de mentaliteit van Schuitvlot niet hebben, valt op te maken als de opvolger van trainer Pau wels ter sprake komt. „Het moet er één zijn met een harde hand en één die boven de groep staat. Tevens moet hij wat meer agressie in ons spel kunnen brengen, want dat is wat we missen". Pratend over agressie, kom je automatisch bij de arbiter terecht. Immers hij is de man die het in de wedsatrijd voor het zeggen heeft en die bepaalt wat mag en niet mag. De in breng van de man in het zwar te pak kan dus van grote in vloed zijn op het spelverloop. Iets wat Schuitvlot weet, maar daarbij tevens tot de conclusie is gekomen dat er niet altijd consequent gefloten wordt. „Het maken van een grove overtreding vindt de scheids rechter minder erg dan com mentaar op de leiding". AZVV moet volgens Schuit vlot in de toekomst dus ener gieker en steviger aanpakken. Een uitganspunt dat mede ge stalte moet krijgen door een betere wisselwerking op het veld. „De linies moeten beter aansluiten. Met als centrale fi guur een man die de zaken re gelt, een echte leider dus". Al met al nog heel wat werk in het AZVV-kamp. AZVV-verdedig er Dick Schuitvlot (gestreept shirt) in actie. - foto wim kooyman

de Stem | 1985 | | pagina 9