Dick Passchier: presentator zonder zenuwen I 7 r_ PLAN BENT WEER WAT AAN TE GAAN DOEN en g :nt personeel en organisatie communicatie openhaar restuci rechten makelaariïïTA Banj Verslaafd NEDERLAND 1 programma s DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 NEDERLAND 2 DUITSLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 HILVERSUM 5 A61 WOENSDAG 2 JANUAR11985 Haag nog de studiegids van het bndelinge opleidingen beginnen rt. U kunt nog inschrijven. >uden (CBA) ktijk jk :ting °P nt eider) ek voor mager 'iensten sistente Middle Management Voorbereidend Hoger Management Management voor Non-Profit organisaties Vbortgezet Management voor Non-Profit org. Hoger Management vodi Non-Profit organisaties Hogere Bedrijfsleiding Directie-Secretaris m/v Persoonlijke Vormingen Presentatie Management en Kwalite Leergang Personeelszaken Aktueel Sociaal Management Organisatiekunde Public Relations Praktische Journalistiek Management in Overheidsorganisaties Bedrijfsrecht Makelaar in onroerende] goederen Repetitiecursus Makelaar o.g. jtuur de bon even op. vend de ISW-Studiegids toegezonden rnet de opleiding. tters s.v.p. Plaats: &ST-218 pe zonder postzegel sturen naar imer 10120,2300 VB LEIDEN IGEN EN BEDRIJFSTRAININGEN 'n 1908 bracht een schandaal 'ond Giacomo Puccini de componist op de voorpagi- 3r Sociale Wetenschappen 9,2310 XG LEIDEN „Een jongere moet blij zijn dat hij voor een verlaagd minimumloon mag werkenwant dan doet hij werkervaring op" S.J. van Eijkelenburg, voorzitter NCW Door Jan Koesen je NCRV-studio is propvol. Ongeveer lijf tig dames uit Sassenheim zitten iaarsrecht en blij van zin op de onge makkelijke stoeltjes. Dick Passchier pendelt tevreden tussen de NCRV -Studio en zijn twee winkels in Zwijndrecht. - FOTO 'T STICHT Boven hun hoofden hangt jektronica, rechts in de hoek lijkt een klein combo'tje naar jaar dirigent die gezeten aan njn piano de hand verheft. At- Bitie. Dick Passchier kijkt Kjes op. Dan klinkt de geoe- >nde stem door het ganse and. NCRV's populaire twaalfuurtje' is begonnen, li- want met Dick krijg je toch looit problemen en zijn pu- iliek is ook bepaald niet van :et rebelse genre. Muziek. Een praatje. Wat inateurs die bevend of bevro- m van de zenuwen het land sogen toezingen. En natuur- jk Henk Molenberg, eens ac- eur, thans vooral bekend van jn avocado-soep, reerug met jstanje-puree en bloemkool la crème. Hij houdt de dames het gehoor thuis zijn Kerst- lenu voor en wijst verma nd op de honger in Ethiopië, luziek. Routine Het 'Twaalfuurtje' verloopt ilekkeloos, geen wonder, want Passchier heeft dit radio-pro- [tamma al 204 keer gedaan, jovendien is hij de man niet an experimenten, prima don- ia-maniertjes en toneelkoorts, televisie of radio, het dondert iet, zonder enige voorberei- ng stapt Dick de ether in, vertrouwend op zijn routine, Sair en nuchterheid. Een man lie zijn beroepsleven in twee- jn heeft gespleten. De ene telft van de week bij de SCRV, de andere in een van ajn twee Zwijndrechtse zaken ia rotan-meubilair en cadeau- irtikelen. Middenstander en iresentator van christelijk iUsement. Met Legien Kromkamp irengt Passchier 'Wissels', het middagtelevisie-programma an de NCRV. Ook hier de zelfde lakonieke, onverstoor- are techniek. Om Passchier zal niemand ooit kwaad wor den, maar evenzeer zal hij maar zelden een hart doen bonken in opwinding. Ook hier wordt Dick koud noch warm van. 'Voor dat Twaalfuurtje be reid ik niets voor, trouwens ook niet voor Wissels. De on derwerpen worden door de re dactie bepaald. Ik hoor ze een half uurtje voor de uitzending en ik praat even enkele minu ten met de gasten om te weten wat voor viees ik in de kuip heb. Dat is alles.' Hij noemt zijn pogramma's 'een feestje, iedere keer, omdat het lekker loopt en toch verrassend is. Ik denk dat mijn 'Wissels' toch veel verschilt van 'Middagedi tie' van de KRO, omdat ik veel meer items heb, wel vijftien. En als het ene je niet bevalt, niks aan de hand, wantje weet dat er over vijf minuten iets kan komen dat je wel leuk vindt. 'Wissels' is een magazi ne, een weekblad met de func tie van een dagblad.' 'Wissels' heeft 30 november de een miljoen kijkers gepas seerd, een cijfer waar Pas schier niet ongelukkig mee is. 19 jaar geleden stapte hij aan boord bij de NCRV en is daar sindsdien gebleven.'Ik voel me daar lekker op mijn gemak, de NCRV is een integere en keu rige omroep, in al die tijd heb ik met niemand daar ruzie ge had.' „Wissels", zegt Dick Pas schier, „is niet bedoeld als per sonality show, heeft ook niet die pretenties, ik zie me niet zo gauw aan een tafel zitten met een vissenkom zoals Duys. Ik gruwel van praatschows, al die onzin, waarbij een pro gramma volledig afhankelijk wordt gemaakt van de presen tator. Het geheim van presen teren is jezelf zijn. En presen teren is gewoon een vak. Je moet niet denken dat een ac teur zomaar presenteren kan, rences te geven. Voor ik bij de radio kwam, kreeg ik een ein deloze ervaring met praten voor van alles, voor scholieren tot en met de bond van melks- lijters. Je leerde toen omgaan met het publiek en ik heb nog steeds veel plezier van het vakmanschap dat ik daar op gedaan heb. Maar bij de radio en tv ben ik er achter gekomen dat ik als cabaretier te matig was, dat presenteren me veel meer lag". 'tW4 W'WM -/: mÊÊKm Ik gruwel van praatshows' dan valt hij vaak op zijn bek. Maar ook het omgekeerde geldt, ik hou niet van collega's die zo nodig zelf moeten zin gen en dansen". Zijn lijst van verdiensten? 'Tweekamp, Zeskamp, 9 maal het défilé op Koninginnedag, 85.000 voetbalwedstrijden, ja, van alles.' De invloed van tv, doceert hij, is enorm groot, het is geen medium waar de mens zomaar in kan berusten. Het is zeer indringend. „Ik draag persoonlijk het christelijke van de NCRV niet zo uitvoerig over. Maar ik zal er wel altijd rekening mee houden. Ik doe nooit uitspraken die schok kend zijn. Maar ook bij andere omroepen zou ik nooit de men sen tergen en uitvloeken, om maar iets te noemen.'de hele dag toneel te spelen en confe- O Hij" schrijft revue-tjes, treedt met banjo op in buurt huizen, krijgt een militaire vlieger-opleiding, wil sociale en politieke wetenschappen gaan studeren, maar belandt op een reisbureau. Dan krijgt hij een baan aangeboden bij een importeur van Oosterse gebruiksvoorwerpen. Tien jaar later opent hij zijn win kel. Op 15 oktober 1965 krijgt Dick Passchier zijn kans. Hij wordt meteen voor de leeuwen geworpen: een spelletjes-in terland Nederland en België. Live. „Dat was een voorloper van Spel zonder Grenzen. En in die tijd hadden we nog maar één zender: Nederland 1. Ik stierf duizend doden, maar toen ik echt begon, was ik op eens niet zenuwachtig meer. Ik had zoiets als: wat er ook gebeurt, we zien wel. Dat heb ik vaak, vooral bij live pro gramma's. Maak je een vergis sing, so what, je gaat gewoon verder, en als je je act goed doet, valt het het publiek nau welijks op. Ik heb er veel meer moeite mee om een tekst uit te brallen die een ander geschre ven heeft. Ik heb 96 uitzendin gen van Studio Sport gedaan en bij voorkeur heb ik daarbij van mijn eigen teksten ge bruik gemaakt. Ik wil geen su pervedette zijn. Dat vind ik zo'n flauwe kul. En wat is in 's hemelsnaam een vedette?" Hij heeft tot dusver een rimpelloze carrière achter de rug. 'Ja, ja, ik ben nooit zo'n extreem type geweest. Wat ik zou maken als ik de beschik king kreeg over een onbeperkt budget? Dat is moeilijk te zeg gen, niet iets enorms, met al die glitter en goud, nee. Ik denk iets met sport. De achter gronden belichten van een sportieve gebeurtenis van de dag.' Het publiek kent Dick voor al van spelletjes waaraan zijn NCRV verslaafd raakt. Twee kamp voor scholieren, Zes kamp, Spel zonder Grenzen, Stedenspel: massaal opgezet en beantwoordend aan de eisen van christelijk vertier. Er wordt veel in gesprongen en in water gedonderd, door gaans met een leerzaam ka rakter. Een opmerking teveel hierover brengt de geïnter viewde tot licht wenkbrau wen-fronsen. „Jij vindt me nog altijd het jongetje van de spelletjes, maar dat is toch niet helemaal waar. Want 'Wissels' is totaal anders dan een spelletje en dat geldt ook voor mijn verslagen van ko- ninginne-feesten". Door twijfels wordt hij zel den geknaagd. 'Ik zou niet we ten hoe ik mijn leven anders zou moeten indelen dan nu. Het gaat toch prima zo. Ik ben gezond, heb leuk werk, een keer per jaar vakantie. Ik hou daar wel van, twee totaal ver schillende beroepen. Als ik te levisie heb gedaan, kom ik de volgende dag als een totaal ander mens in de winkel. Vroeger had ik daar erg veel moeite mee. Dan was ik zes dagen in Schotland geweest, of kwam ik terug van een Spel. En als ik weer in mijn zaak stond, had ik de grootste moei te met het verkopen van een hangertje van .3.95. Dat is nu heel anders. Als ik nu thuis kom, met het gebulder van het vliegtuig nog in mijn oren, vind ik het heerlijk om een klant te helpen. In al die 19 jaar heb ik nog nooit van mijn bekendheid ge bruik gemaakt om voor mijn zaken te adverteren. Integen deel. De mensen zeggen, ver hip, bent u soms een broer van die Passchier? Of: weet u dat u sprekend op Dick Passchier lijkt? Het een heeft totaal niets met het andere te maken. Ik erger me aan die bekende voetballer die een eigen win keltje op zijn naam drijft. Ze moeten in je zaak komen om dat je produkt goed is, niet omdat je Jan Pieterszn. Coen bent.' Vraag: heb je de ziel van een middenstander? „Ja, ik betrap mezelf erop dat ik die begin te krijgen. Ik heb een ontzettende hekel aan pretenties, ik heb die onrust niet. Iets wat echt goed is, komt er altijd. Dat weet ik ze ker. Durf maar rustig nee te zeggen als je onzeker bent. Ik heb een praktische aard, ik ben geen dichter, ik ben de he le dag bezig met dingen waar bij ik niet zweverig kan zijn. Bijna iedere dag krijg ik een uitnodiging om iets in het land te gaan doen. Een kwis leiden voor de Rabo-bank, spelletjes. Laatst moest ik voor 600 tot 700 man van Tupperware iets doen in de Rijnhal van Arn hem. Daar waren drie ploegen van twintig mensen. Het was een soort van Zeskamp. Die organiseren ze zelf. Ik kom zo'n twee uur voor aanvang binnen, corrigeer wat, maar er zijn Zeskampen bij die perfect zijn en die op zijn Jan Boeren Fluitjes opgezet zijn. Meestal is het een ware happening. Laatst had ik een jubileum van gepensioneerden van de Hoogovens, dat was weer heel wat anders. Ik heb een sympo sium van Esso Veilig verkeer gepresenteerd. Schnabbels? Nee, want ik zeg genoeg af. Ik doe bijvoorbeeld nooit een mo deshow. Vaak word ik gebeld door mensen en dan voel ik meteen dat het niet goed zit. Dan gaat het bijvoorbeeld om een weddenschap in een café gesloten, of ik een kanarie concours wil verslaan Tegenwoordig vraag ik al tijd naar details en vaak zeg ik: mensen, moet ik nu drie uur gehuurd worden alleen om de opstelling van jullie club voor te lezen? Dan kun je toch beter veel goedkoper zelf doen. Ze hebben vaak een mi serabel geluid. Ik zeg: huur mij nou maar niet en koop voor die centen een goede in stallatie". 21.25 Aktua- special Een van de taken van de Ko- ninkijke Marechaussee is de grensbewaking op luchtha ven Schiphol. Aktua-ver- slaggeefster Yvonne Habets volgde twee dagen lang de werkzaamheden van deze dienst en stelde uit het ge filmde materiaal een portret samen. Dagelijks worden de in- en uitreizende passagiers op Schiphol gecontroleerd op paspoorten en andere do cumenten, waarmee de grens overschreden mag worden. In 1983 passeerden zo'n 10 miljoen mensen de balie van de Marechaussee, die met een team van 135 man op Schiphol gestatio neerd is. De film laat zien boe hun dagtaak verloopt. gedramatiseerde documen taire 'Puccini' dit schandaal, dat niet meer was dan een driehoeksverhouding tussen Puccini, zijn vrouw en het dienstmeisje Doria. De film wordt gecombineerd met re petitiefragmenten van Puc cini's Türandot, de opera, die de NOS de volgende week uitzendt. huis. Tussen schoonmoeder en schoondochter komt het dikwijls tot wrijvingen, om dat beiden een sterk karak ter bezitten. De grootouders, die beiden al jong uit Duits land, naar Cliili geemigreerd waren, voefen zich beperkt in hun doen en laten en dro men van een rustige oude dag met z'n tweetjes in het hen dierbaar geworden Chi li. Vooral de intussen ver lamd geraakte grootvader verstoort met zijn potsierlij ke buitensporigheden de fa- milierust. 20.15 Liebe lasst alle Blumen. 21.15 Jacques Brei 21.55 Blood Money Vanavond en vrijdag zendt ie TROS een tweedelige tv- film uit van de BBC, waarin ie hoofdrol wordt vertolkt ioor Bernard Hepton, in ons land wel bekend van de se rie 'Geheim commando'. Blood Money' is een verhaal over kidnapping door terro risten. Rupert Fitzcharles, bet zoontje van een hoge ambtenaar bij de VN wordt m een huis ergens in Londen verborgen gehouden, terwijl ie ontvoerders een losgeld van een miljoen pond eisen, vrijlating van politieke ge vangenen en publiciteit voor bun zaak. De politie en anti terreurbrigades proberen aanvankelijk de zaak tot een oplossing te brengen, maar als dat niet lukt wordt de Inlichtingendienst inge schakeld. De knappe en succesvolle architecte Kathinka Braun (Béatriee Kessler) laat in een dolle bui een advertentie plaatsen: Dame met auto zoekt charmante begeleider voor vakantiereis naar bet zuiden. Onder de reacties bevindt zich slechts één in teressante brief. In de enve lop zit een klein wit pa piertje met een telefoon nummer en een aasvlieg er op geprikt. De afzender, Ludwig Zipka (Giovanni Friih) is ontwerper van aas vliegen en altijd 'in' voor een grapje. Kathinka raakt daar eerst door van streek, maar tenslotte vertrekken ze sa men naar de Camargue, zonder echter te merken, dat ze gevolgd worden. 22.35 Abschied in Berlin Drie generaties van een ge vluchte Chileense familie le ven samen in Berlijn in een Een in 1980 uitgezonden por tret van de Belgische zanger en acteur Jacques Brei wordt vanavond in het NDR/WDF-programma herhaald. De in 1929 geboren fabrikantenzoon schreef en componeerde meer dan vijf honderd chansons, waaron der 'Les Flamandes', 'Am sterdam', 'Ne me quitte pas' en 'Les Bourgois' de bekend ste zijn. In 1956 trok hij zich als zanger terug, toen hij te horen kreeg, dat hij aan longkanker leed. Hij hield echter nog genoeg energie over voor een eigen bewer king van de musical 'De man van La Mancha', waar in hijzelf Don Quichote speelde, vervolgens rollen in tien films en een zeiltocht rond de wereld. Hierna ves tigde hij zich voor goed in Polynesië. In 1977 kwam hij doodziek naar Parijs terug voor de opnamen van zijn LP 'Brei', dat een felle aan klacht tegen zijn Vlaamse geboorteland was. Op 49-ja rige leeftijd overleed hij in 1978 aan een longbloeding. Puccini waardoor bijna zijn carrière, maar zeker zijn Privéleven werd verwoest, auteurs.Charles Wood en >ny Palmer onthullen in de Grant Ashley als Rupert en Nicolas Young als detev- tive Baxter in 'Blood Money' (Nederland 1, 21.55 uur). - FOTO ANP NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 14.00 Knobbel en zijn vrienden (3), tekenfilm. 14.12 Arjan (3), tekenfilmserie. 14.20 Scruffy (slot), tekenfilm. 14.42 Emma en haar opa (1), kinderserie. Afl.; Januari. 14.52 Teddy Hangoor, poppenserie. 15.00 De film van ome Willem. TROS 15.30 Rosco leest voor in Calimero's bioscoop. 15.50 Bassie en Adriaan en de huilende professor (10). 16.12 Dierenmanieren (10), herh. 16.30 Peking Opera, theatervorm uit China, waarin acteren, mimiek, zang, vechtkunst en Iichaamsbeheersing de onderdelen vormen. 17.30 Journaal (NOS). 17.44 Formule 1, popprogramma. 18.30 Land van honderd vulkanen, documentaire over de Canarische Eilanden. 19.00 Flappie, kleuterprogramma. 19.05 Het A-Team. Amerikaanse serie. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Stichting Nederlandse Vrijwilligers. TROS 20.33 Op volle toeren- jaaroverzicht 1984. 21.25 Aktua Special: De grensbewakers van Schiphol. Documentaire over Koninklijke Marechausse. 21.55 Blood Money (1), tweedelige Engelse tv-film. 23.55 Journaal (NOS). NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Programma van het GPV. 19.22 Van gewest tot gewest. 20.10 Nederland C, kunst- en cultuurprogramma met om: 20.25 Puccini, gedramatiseerde documentaire van Tony Palmer en Charles Wood over het leven van Puccini in verband gebracht met zijn opera's (Tosca en Turandot). Met: Robert Stevens, Virginia McKenna en het Koor- en Orkest van de Schotse Opera o.l. v. Sir Alexander Gibson. 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 De kat zonder staart, Zweedse animatiefilm. 16.20 Delta Commanmdo (Sky Riders), Amerikaanse speelfilm van Douglas Hichox (1976). Met: James Coburn, Susannah York en Charles Aznavour. 17.45 Nepal, documentair filmpje. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak. 18.05 Zeppelin, jeugdprogramma. 18.30 Kabouters, tekenfilm. 19.15 Programma van de KTRO. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje. 20.25 Namen noemen, spelprogramma. 21.00 Allemaal beestjes, dierenmagazine. 21.35 Pluk de Dag, komische reeks. 22.00 De geschiedenis van de tijd, documentaire over tijd en wetenschap. 22.50 Nationale Loterij, Journaal, paardekoersen en Coda: Gedicht. 19.00 De zonen van Abraham (1), serie over religieuze groeperingen. 19.25 Tijdrover. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Der Bettelstudent, operette van Carl Millöcker uitgevoerd door het Antwerps Orkest en het Koor van de Opera van Vlaanderen. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Le Grand Piano, jazzconcert. 21.05 Les rues de San Francisco, (The Streets of San Francisco), politieserie. 21.55 Propos et confidences: Romain Gary (1). 22.25 Trekking Nationale Loterij. 22.30 Journaal en sport. 22.40 Informations, reflexions, interrogations laïques. 20.00 Ier Gala des Variétés de la Promotion Artistique Beige de la SABAM. 21.10 Toto-prognoses. 21.15 Internationaal Danstoernooi 1984 van Spa. 18.25 Von Wölfen gejagt, vervolg. 18.55 Mittwochslotto - 7 a us 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 P.I.T.-Peter Illmanns Treff. Hits News. 20.15 Kennzeichen D. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), serie. 21.45 Heute-journal. 22.05 (S)1000 und 1 Nacht. Klaus Lage en zijn band. 22.35 Abschied in Berlin, tv- film van Antonio Skarmeta. ca 23.40 Zeugen des Jahrhunderts. Jean R. v. Salis in gesprek met Alfred A. Hasler. 00.35 Heute. Aansl.: Gute Nach-Musik: Menuet in C gr. t. van Haydn. 10.00 Heute. 10.03 Alte Siinden rosten nicht, komedie (herh.). 11.45 David. Een clown speelt met zijn publiek (herh.). 12.15 Hundert Meisterwerke. 12.25 Gott und die Welt. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Das Bild, das aus dem Rechner kam, documentaire (herh.). 16.55 Lemmi und die Schmöker, kinderserie. 17.20 Kein Tag wie jeder andere, jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Lucky Luke. 19.00 Fame, Amerikaanse serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Liebe lasst alle Blumen blühen, tv-spel naar de roman van Heinz G. Konsalik. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak), misdaadserie. 23.45 Tagesschau. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.25 Programma-overzicht. 14.30 Wettlauf nach Bombay (1), vierdelige tv-film van Christian-J aque. 16.00 Heute. 16.04 Morgen schon, serie utopische verhalen, 16.35 Mickys Trickparade. Met: Spass für Spass vogel. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. - 17.50 Von Wölfen gejagt, Canadese tv-serie. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.00 Kein Tag wie jeder andere: Annettes erstes Biwak. 18.30 Regenbogenprinz (5), kinderprogramma. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 lm Geist des Mittelalters: 1985 - Das Jahr der romanischen Kirchen in Köln. 21.15 Jacques Brei (Nous les artistes: Jacques Brei), portret (herh.). 22.15 Wiedersehen mit der Fremdenlegion, reportage. 23.00 Literaturim Kreienhoop. Afl.: Jani Oswald. 23.35 Journaal. 16.00 Sky music box. 17.00 Sky mUsic box premiere. 18.00 Sky-fi music. 19.00 Green Acres, tv-serie. 19.30 The Brady Bunch. 20.00 The Magician. 20.50 The last escape of Billy the Kid, speelfilm. 22.20 International Motor Sports. 23.25-00.30 Sky-fi music. mance, licht klassiek. 2.02 Nach texpress. 6.02 In't voorbijgaan. 6.07 Vandaag donderdag. VARA. 7.00 Nws. 7.06 De wekker radio (7.06 en 8.11 Dingen van de dag 7.30,8.00 en 8.30 Nws). 9.30 Nws. 9.33 Hoor haar! 10.30 Nws. 10.33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 Radioweekblad (12.36 Dingen van de dag. Overheidsvoorl: 12.16 Tekst en uitleg. 12.26 Meded. voor land en tuinb. 12.30, 13.00 en 13.30 Nws). 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blij dorp. 14.30 Nws. 14.33 Wel en wee. 15.00 Leef - tij d- genoeg. 15.30 Nws. 15.33 Het zout in de pap-magazine. 16.00 Hartzeer (13), hoorsp. NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-ombudsman. 17.30 Nws. EO: 17.36 Tijdsein. NOS: 18.00 Nws. 18.10 Meer over minder. EO: 19.30 Het arendsnest. 20.00 Nws. 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bijbel open. 21.05 De zaak Eichmann (1). 21.30 EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.32 De open cirkel. 22.00 De EO in de regio. 22.30 Nws. 22.35 De schoolagenda. 22.50 Zicht op Israël. 23.10 Theologische verkenningen. 23.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 23.45 Iyi Haberler (Goed nieuws). Ieder heel uur nieuws. EO: 7.03 Ronduit music-time. 9.03 Gospel sound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De wilde wereld. 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De nationale hitparade. 18.04 De avondspits. VPRO: 19.02 Gonzo ra dio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Live Concert. 23.02 Heartlands. Ieder heel uur nieuws. VOO: Om 7.30, 8.30 en 10.30 Nieuwsradio. 7.03 Ook goeiemorgen. 9.03 Muziek ter wijl U werkt. 10.30 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 13.06 Nederland mu ziekland. NCRV: 14.03 Kletsma joor. 14.15 Douce France. 14.30 Mid denin. 17.03 Hier en Nu-woensdag- magazine. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan. 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 NCRV- woensdag-sport. NOS: Hobby- scoop. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op mor gen. NCRV0.02 Volgspot. 1.02 ïfco- NCRV7.00 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Cultureel nws. 8.07 Platennws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. Werken van de Bach (2). 10.30 Mu ziek in studio 2: Het Radio Kamer orkest o.l.v. Ernest Bour. 11.35 De soloconcerten van Haydn (7). 12.25 Promenade. 13.00 Nws. 13.02 NCRV Vocaal Ensemble. 13.30 Kerkcon- cert voor orgel en hoorn. AVRO; 14.00 AVRO's radiojourn. 14.03 Te lefoonnummer 035-39211. 15.30 Puur cultuur. 15.40 Affiche 4. 15.45 Muziektheater. 16.30 Hans Kox, Nederlands componist, portret. AVRO: 18.00 Nws. 18.02 AVRO's radiojourn. 18.05 Affiche 4. 18.05 Plaatgraag. 19.00 Puur cultuur. Oude jazz en andere klassieke randgebieden. 19.15 Rauwkost. 20.00 Concertgebouworkest. 21.30 Klassieke liederen voor bariton en piano. 22.45 Oude blaasmuz. 23.15 Over boeken. NOS: 9.03 NOS-sportief. 9.25 Wa- terst. Teleac: 9.30 Follow me II, ex tra les 1. RVU: 10.00 Taairevue. IKON: 18.05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending van de CPN. KRO- RKK: 18.30 Uit de grondvan mijn hart. NOS: 19.00 Nieuws voor bui tenlanders (19.00 Turks. 19.10 Ber bers. 19.20 Marokkaans-Arabisch. 19.30 Spaans).

de Stem | 1985 | | pagina 15