MES ERIE xood De Scheldegalm brengt 4De Gouwe Bruiloft Soos voor jonge vrouwen 'waar je jezelf kan zijn'' DIK? MUZIEK EN TEKSTEN VAN JO EGGERMONT fieurella Met UIT naar ballet en show Toon Hermans Sport- en spelinstuif in Veerhoek Oostburg 425.' 450.' 395.- IRTING ORNELIS WEEWIELERS Cine '83: een snel groeiende filmclub HERWEIJER Is van Hoeve WOENSDAG 2 JANUAR11985 VAN ZEELAND lEFRAME ÏEFRAME JNIOR AME 295.- Conflicten Belangrijk politierapport markten Plaatselijk nieuws Schieting IN TERNEUZENS JONGERENCENTRUM JAMASJ Regionale expo van postduiven Clinge Eede Heikant Hulst Koewacht Ossenisse Sluiskil Westdorpe I De Heer is mijn herder Psalm 23:1 or alles wat zij in haar leven voor ons allen heeft [ij u met droefheid mede pmorgen na een dappere engegaan mijn innig ge- zorgzame moeder en lie- Igenote van f7 jaar |rg: I. van Hoeve I.J. van Hoeve t.N.C. van Hoeve- fooijman onrad |lean i.J. Boidin-v. Hoeve I.P. Boidin ndré larc j 1 januari 1985 [plaatsvinden op vrijdag 4 |uur op de algemene be stburg na voorafgaande |familie en belangstellen- neerde kerk, aanvangen- begrafenis is er gelegen- i in gebouw „Pro Rege". T16 Ivoor luis ivoor brige fietsen voor broeken [gewicht fietstassen voor En voor nog meer koopjes zie onze etalage ledestraat 12-14, Oostburg bl. 01170-2338 076-222356/222375 flguurvorrtttie- en KftoonlwJtfntrtJo Halstraat 29 BREOA Mundaflt/m donderdag 10 00-20 00 uur vnidag 10 00-16 00 uur Clarins Pier Augé Chanel Biotherm Clinique Givenchy Lancóme Sans Soucis Dior Krizia KLOOSTERZANDE - To neelvereniging De Schelde galm uit Kloosterzande brengt dit seizoen aan het toneelstuk 'De Gouwe Brui loft'. De première van het nieuwe stuk is op 11 januari in zaal Van Leuven te Kloosterzande. 'De Gouwe Bruiloft' werd speciaal voor De Schelde galm geschreven door Jo Eggermont, die al meerdere toneelstukken in het dialect van de grensstreek van het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen op zijn naam heeft staan. 'Ge lijk een vlam' en 'N'en vrim- den kostganger' werden al eerder opgevoerd door De Scheldegalm en trokken uit verkochte zalen. Reden genoeg voor De Scheldegalm om ook van de nieuwe opvoering weer veel te verwachten. Niet in het minst, omdat Jo Eggermont in dit stuk een heel nieuwe kant van zijn talent Iaat zien. „Als een rode draad lo pen door dit stuk liedjes heen, waarvan de schrijver zowel de tekst als de melo dieën heeft geschreven", vertelt Wies Bogaert van De Scheldegalm. 'De Gouwe Bruiloft' ver telt het verhaal van Rosalie, Peet en hun kinderen. Het speelt af in de week, die voorafgaat aan de gouden bruiloft van het echtpaar en eindigt in een groot feest. Rosalie en Peet hebben een buur, Joos de Wilde, die 's avonds bij hen in de buiten lucht komt zitten en dan liedjes zingt, die hij zelf heeft geschreven en gecom poneerd. Het verhaal speelt rond 1925. „Het was een arme tijd, maar ook een waarin een grote saamhorigheid be stond tussen de mensen. In mijn teksten heb ik iets van die tijd en van de volksaard van de bewoners van de Zeeuwsvlaamse grensstreek willen weergeven. Heel het gewone, dagelijkse leven van de arbeidersstand komt aan bod. Met veel werk en weinig verdiensten; met het pieren en schieten op zon dagmiddag, de duivensport. En wat men daarbij, on- De Scheldegalm uit Kloost erzande tijdens een van de vele repetities voor 'De Gouwe Bruiloft - foto erik ossewmrde danks het zware bestaan, voor elkaar over had. Het weggeven van de opbrengst van een duivenwedstrijd aan iemand die het bitter hard nodig had, het toestop pen van een boterham met stroop aan een buurkind", aldus Jo Eggermont. Uiteraard spelen in dit stuk ook conflicten een rol, want zonder dat bestaat geen enkel stuk. Staf Pilaet, docent aan de Zeeuwse Mu ziekschool en dirigent van de .Muziekvereniging Hei kant studeert op dit moment de liedjes in met enkele le den van de muziekvereni ging. „Het is de bedoeling dat ze daarna tweemaal worden opgenomen", zegt hij, „eenmaal alleen instru mentaal (waarbij de leden van De Scheldegalm ze tij dens de opvoering zingen) en eenmaal vocaal, zodat we al tijd safe zitten als er iemand mocht uitvallen". Staf Pilaet heeft de mu ziek bewerkt en is er bijzon der enthousiast over. „Jo Eggermont was de eerste di rigent van de Heikantse mu ziekvereniging, de oprichter en de eerste voorzitter. Als je dan bedenkt, dat die ver eniging vijftig jaar oud is, dan is de liefde voor de mu ziek van de schrijver al van heel vroege datum", stelt Pi laet vast. „Ach", zegt Jo Eggermont, „muziek is voor mij altijd al belangrijk geweest. Ik luis ter er ook nog dagelijks naar en ik had me ook al eens eer der gewaagd aan het schrij ven van een liedje. Maar dat lukte dan niet zo als ik het wilde. Dan legde ik het maar weer weg. Nu is het er dan toch eindelijk van geko men". 'De Gouwe Bruiloft' wordt geregisseerd door me vrouw N. Bogaert-de Bak ker en de heer L. van Goe- them. Er staan al heel wat opvoeringen op het pro gramma. Op 11, 12, 14 en 19 januari is men te gast in Kloosterzande, op 26 januari in Axel, 2 februari in West- dorpe, 9 februari in Hulst en op 23 februari in het Zuid- landtheater in Terneuzen. Kaarten zijn nu al verkrijg baar a 7 bij Nellie en Wies Bogaert,tel. 01148-2567. BRESKENS - Maandagavond omstreeks vijf uur is een per sonenauto bij garage Van R. bij starten in brand geraakt. De brandweer van Breskens was snel ter plaatse en had het vuur spoedig onder controle. IJZENDIJKE - Maandag avond omstreeks half twaalf ontstond op de Vlasmarkt brand in de schoorsteen van de woning van de heer L. De brandweer was vrij spoedig ter plaatse en kon het hout dat bij een open haard in huis lag veilig stellen voor het verder uitbreiden van de brand. Rotterdam - Consumptie aardappelen, los verladen af be drijf. in gulden per 100 kg, exclu sief btw: Klei-aardappelenBintje 35-50mm 12,50-13,50, Bintje 35- 55mm 13,50-14,50, Bintje 50mm op waarts 15,50-16,00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 16,00-17,00, Eigen heimer 35mm opwaarts in zakken 31,00-34,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50mm 12,00-12,50, Bintje Wmm opwaarts 15,50-16,00 Ex- portaardappelen: Bintje klei 45mm opwaarts 15,00. Aardappeluitval, geschikt voor industrie 9,00-11,00. Voeraardappelen 7,00-8,50. Stem ming rustig. KLOOSTERZANDE - Bij een eenzijdig ongeval is maandag middag de personenauto van E. de S. uit Terneuzen geheel vernield. Zelf kwam de be stuurder met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde om streeks half drie op rijksweg 60 nabij Kloosterzande. Door nog onbekende oorzaak raakte de bestuurder met zijn voer tuig van de weg, botste tegen een ANWB-wegwijzer en kwam vervolgens tegen de vangrail tot stilstand. OOSTBURG - Op de kruising Zandstraat en Breedestraat verleende E. O. uit Waterland kerkje met zijn personenauto geen voorrang aan P. F. uit Oostburg. Beide voertuigen werden beschadigd. ST.-KRUIS - De heer O. is op zijn boerderij aangevallen door een beer (mannetjes-var ken), die op zijn erf aanwezig was voor het dekken van zeu gen. De heer O. is met verwon dingen in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Van onze correspondente HULST - De Hulster filmclub Cine '83, die in september 1983 vol goede moed van start ging, kon na een jaar trots vertellen dat er een vaste kern van 60 leden was. Daarom voerde de club bij het begin van het tweede seizoen de lidmaat schapskaarten in, die voor een rijksdaalder te verkrijgen wa ren en die de bezitter ervan enkele aantrekkelijke voorde len biedt. Naast de nodige in- formatite krijgt men namelijk een aardige reductie op de toe gangsprijs. Nu, na vier voorstellingen ir het tweede seizoen, heeft d« succesvolle filmclub al meei dan honderd leden. Dit heug lijke feit viert de filmclut morgen, op de als vaste maan delijkse filmavond geldende eerste donderdag van de maand. De trouwe filmfans worden getracteerd op koffie met gebak. Het bestuur heeft voor deze gelegenheid ook een speciale film aan te bieden. Als ope ning begon de club anderhall jaar geleden met 'Fanny en Alexander' van Ingmar Berg man. Morgen draait de nieuw ste Bergman-film 'Na de repe titie', een rolprent over drie personages die intens met el kaar zijn verbonden. Simpe' van decor en opzet, maar een razend knappe, diepgaande studie van menselijke verhou dingen volgens het vertrouw de Bergman-concept, Cine '83 draait steeds in het Cinecentrum De Koning van Engeland te Hulst. Aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs is onveranderd: zes gulden. Van onze correspondente OOSTBURG - UIT West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt deze maand drie reizen naar culturele en ontspannende manifesta ties. De shows die Toon Hermans in Antwerpen geeft, zijn alle zes reeds uitverkocht. UIT heeft echter kans gezien om nog 54 plaatsen te reserveren voor de show van 28 januari. Wie nog een plaats wil, wordt aangeraden snel te reageren en te reserveren. De busreis kosten bus en entree 40 loopt via Oostburg (vertrek 18.15 uur), Schoondijke, IJzendijke en Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren. Ook Brugge en Brussel staan op het januari-pro- gramma van de stichting UIT. Op 17 januari kan een kennis makingsbezoek worden ge bracht aan de Stadsschouw burg in Brugge, waar de op voering is van Romeo en Julia door het Ballet van Vlaande ren op muziek van Serge Pro- koviev. Vertrek vanuit Oost burg om 19.00 uur. Er zijn slechts 29 plaatsen beschik baar. Op 27 januari is een reis naar Brussel. Deze dag kan als een uitgangsdag worden ge zien, omdat er verschillende mogelijkheden gecombineerd worden. Vertrek vanaf het Le- delplein in Oostburg om 10.00 uur. In Brussel wordt een be zoek gebracht aan het pas ver nieuwde en geopende museum voor oude- en nieuwe kunst. Een bezoek aan de stad zelf en het bijwonen van het concert door het nationaal Orkest van België om 15.00 uur, met wer ken van Beethoven en Tjai- kowski staan ook op het pro gramma. Nadere informatie bij Den Hoekzak te Oostburg. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 48 schutters: hoge vogel: L. Martens, Hoofdplaat; eerste zij vogel: R. van Hootegem, Bassevelde; twee de zijvogel: J. Martens, Hoofdplaat, grootste aantal (3): D. de Sutter, B. van de Voorde en R. de Dies, Basse velde en R. Lipoens, Waarschoot. Van onze correspondent OOSTBURG - De gemeente Oostburg houdt morgen in sa menwerking met diverse Oostburgse sportverenigingen en sportleraren opnieuw een Instuif. Om 9.00 uur gaan de deuren open van het sport- eomplex en kunnen leerlingen van alle lagere scholen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan de bak. De activiteiten vinden plaats vanaf 9.30 tot 16.00 uur. De jeugd kan deelnemen aan allerlei sport- en spelacti viteiten, zoals een spelencir- cuit in het zwembad, verschil- fende balsporten en trimbaan. Ook staat er een luchtkasteel. Verder is er een leeshoek en tan tie jeugd de krachten me ten op de rollen. In alle ruim ten van De Veerhoek zijn ge zelschapsspelen en worden di verse films vertoond. De deelnemers kunnen tus sen de middag hun brood ver orberen in De Veerhoek. De entree voor de sport- en spel activiteiten bedraagt ƒ3 per persoon. 's Avonds worden de activi teiten voortgezet voor de jeugc van 12 tot 16 jaar met een dis co. Van 19.00 tot 20.00 uur vindt die plaats in het zwembad en van 20.00 tot 22.30 uur in de foyer-en de sporthal van De Veerhoek. De organisatie raadt de deelnemers aan sport- en zwemkleding alsme de sportschoenen en 'brood met fruit' mee te nemen. De entree bedraagt ook bier f 3. De initiatiefneemsters voor de oprichting van een meidensoos in Terneuzen tonen het affiche dat hen meer bekendheid moet geven foto de stem/ corj de boer Van onze correspondent TERNEUZEN - Monica de Bokx, Cora Peters, Conny Hoogstra, Anita Kools en Liesbeth van de Wege hebben het initiatief genomen om in Terneuzen te starten met een soos voor 'meiden' van 14 tot en met 17 jaar. Op 9 januari hou den ze een disco-avond in het jonge rencentrum Jamasj in de Dijkstraat. „Als je vijf meiden en twee jongens bij elkaar zet, valt het direct op dat de jongens, hoewel in de minderheid, het gesprek naar zich toe trekken. Zij pro beren de leuke jongen uit te hangen. Meiden, die hier niet van gediend zijn blijven de volgende keer weg. Het is ook niet leuk om steeds in de schaduw van de jongens te staan", zegt Cora. Ze krijgt gelijk bijval van de anderen. De groep constateert een groot hiaat in het jongerenwerk op dit punt. Conny Hoogstra„Zelf ben ik nauw betrokken bij het vrouwentrefpunt Joke en er vaar ik het als bijzonder prettig dat ik daar mezelf kan zijn als ik dat wil. Voor 14- tot en met 17-jarigen bestaat die gelegenheid niet. Daar willen wij met deze nieuwe soos nu verandering in gaan brengen". Men denkt al snel aan een nieuwe emancipatiegroep of vrouwenwork shop. Toch is dit volgens het vijftal ze ker niet de opzet. Op de eerste ontmoe tingsavond, 9 januari, is er een disco met een vrouwelijke disc-jockey. Men probeert dan een eigen gezellige sfeer te creëren. De initiatiefneemsters wil len daarna een bemiddelende functie gaan vervullen. Als de bezoeksters dit willen, kan er bijvoorbeeld een film- thema-avond of een cabaretgroep uit voortkomen. Anita Kools: „Dit hoeft niet, we worden niet graag in een hokje geduwd. De bedoeling is dat de meiden zelf verantwoordelijkheid nemen". Intussen is een affiche ontworpen om de nieuwe soos bekendheid te ge ven. Verder worden alle middelbare scholen benaderd. Voorlopig is het iedere woensdag, met ingang van 9 ja nuari, meidenavond van zeven tot tien uur in het jongerencentrum Jamasi aan de Dijkstraat. Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAGVEER - Postdui venvereniging Voorwaarts uit Zaamsiagveer hield in haar clublokaal een regionale ten toonstelling van postduiven. Er waren voor dit evenement 180 duiven ingezonden, voor namelijk door liefhebbers uit de Zeeuwsch-Vlaamse Ka naalzone. Als keurmeester fungeerde W. Walraven uit Middelburg. Succesvol was j. Geeihoedt uit Terneuzen. Hij werd kampioen met een vab zijn ingezonden oude duivin- nen. Tevens behaalde hij eet) eerste prijs met een jaarling- duivin en als klap op de vuur pijl kreeg hij het predikaat mooiste collectie. De verder^ prijzen werden behaald door: jonge doffers P. Zegers uit Hoek; jaarlingdoffers mé- vrouw Wiemens uit Zaamslag; oude doffers Jac. van Gadsand uit Axel tevens kampioen dof fers; jonge dui vinnen M. Scheele uit Zaamslag. In dè categorie najaarsduiven ginfe de eerste prijs naar P. Zegers uit Hoek. belangstelling voor deze expo was groot. In de avonduren werd en verko ping gehouden van door de deelnemers aan deze dag ge schonken bonnen, recht ge vend op een jonge duif, broed 1985, die vlot van de hand gin gen. Jongerenkoor - Het Jongeren koor Clinge blijft voorlopig deze naam houden, totdat een meer toepasselijke naam is ge vonden. De repetities worden maandag 7 januari om acht uur hervat. Mochten er nog geïnteresseerden zijn om tot het Jongerenkoor toe te tre den, dan is dat nog altijd mo gelijk. Bovendien is er nog steeds een tekort aan instru menten, zoals een drumstel, een gitaar en nog enkele ande re instrumenten. Toneel - De toneelgroep van de fanfare Weldoen Door Ver maak komt ook deze winter op het podium met het toneelstuk 'Het heeft in de Gazet gestaan'. Op 19, 20 en 21 januari zijn de opvoeringen in zaal De Trou badour. Telkens om acht uur. Voor de kinderen is er zater dagmiddag 19 januari om half twee een aparte kindervoor stelling. Toneel - Vrijdag 18 januari brengen de Eedese toneellief hebbers in zaal Cecilia te Mal- degem voor de derde keer het toneelstuk 'Bij tante Wanne' van Romain Deconinck op de planken. Voor meer informa tie en kaarten tel. 01177-1617. Bejaarden - De Bond van Ouderen in Heikant houdt vandaag in zaal 't Helleken in de Hellestraat een bejaarden- schieting. De zaal gaat open om 13 uur en de eerste pijlen worden afgeschoten om 13.30 uur. Donderdag 3 januari wordt in 't Heike een kaart- en bingomiddag voor ouderen ge houden. Aanvang 13 uur. Snelschaken - In De Stadsher berg werd het half jaarlijkse interne snelschaaktoernooi gespeeld. Er waren 7 ronden volgens het Zwitsers systeem. Na 5 ronden was alleen P. Sanders ongeslagen. Hij maakte echter een foutje in de zesde ronde tegen A. van Op stal, zodat hij uiteindelijk op 6 punten kwam. Datzelfde aan tal punten werd ook behaald door P. Dhondt, die tegen eer dergenoemde Sanders in de derde ronds het punt liet lig gen. Het gevolg was een be slissingswedstrijd die werd gewonnen door P. Dhont. Hij kreeg van voorzitter P. van Ginneken de wisselbeker. Ook voor de derde plaats was een beslissingwedstrijd nodig en daarin toonde P. Tack zich de betere van W. Schillemans. Bingo - Aan de bingo bij Ron de Vilder deden 32 belangstel lenden mee. Uitslag: 1. Me vrouw Van de Ven, Klooster zande, 2. mevrouw T. van de Branden, Hulst, 3. mevrouw De Potter, Kloosterzande, 4. mevrouw Ferket, Hulst, 5. me vrouw L. Leenknegt, Sint- Jansteen. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting bij Ron de vilder de den 55 kaarters mee. Uitslag: 1. J. de Winckel, 2. G. Sponse- lee, 3. E. van de Brande, 4. J. van de Ende, 5. G. de Bruin. Harten Aas - 22 spelers kwa men opdraven voor de compe- titiekaarting van kaartclub Harten Aas. Uitslag: 1. me vrouw Peeters, 2, mevrouw Gijsel, 3. D. Scheele, 4. P. van Kerkhoven, 5. mevrouw Bur ger. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 58 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Martinet, Kloosterzande; 2. J. de Winkel, Nieuw-Namen; 3. R. Verha gen, Axel; 4. P. Praet, Nieuw- Namen; 5. M. van Immerseel. Hulst. Biljarten - In zaal Oude Moler werd een biljartwedstrijd ge houden waarbij de biljartcluk Oude Molen uitkwam tegejr Blommaert uit Hulst. Hel werd een 10-10-gelijk spel. Kaarting - In zaal De Herberg werd een kaarting gehouden waaraan 62 personen deelna men. Uitslag: 1. P. van de Vel- pen, Ossenisse; 2. R. van Hijf- te, Koewacht; 3. J. de Cock, 4 Th. Cambeen, beiden Kloos terzande; 5. R. de Kort Hengstdijk. Winnetou - In zaal Dallinga werd door Winnetou een jene- verschieting gehouden. Uit slag: hoge vogel: René Ger- naert, Lembeke; linker zijvo- gel: Ans van Puyvelde,'Sluis kil; rechter zij vogel: Erik van Damme, Moerbeke; grootstlf aantal (3): Luciën van Helle Zaffelaere en Chris Sandijk Evergem. Er waren 44 schut ters. De volgende schieting is vrijdag 18 januari, aanvang 19.30 uur in zaal Dallinga. KVO - Na een succesvol vere nigingsjaar, zijn voor hèi nieuwe jaar veel activiteiter genoteerd voor de Katholieke Vrouwen Organisatie. Morger houdt het bestuur 's middags vanaf twee uur een nieuw jaarsreceptie in Concordia Dinsdag 15 januari komt eer Turkse vrouw praten ovei haar cultuur en leefwijze Maandag 11 februari wordl een bak- en braaddemonstra- tie gegeven door het Bedrijfss- schap voor het Slagersbedrijf Donderdag 28 maart verzorgt mevrouw Kayser een diaserie over de bloemen- en planten wereld. In april wordt een bij eenkomst gehouden, waarbij van gedachten gewisseld wordt over 'Kinderen lopen van huis weg, waar komen ze terecht?'. In mei wordt naast de jaarlijkse reis een fietstocht gehouden naar de Benedisti- nessen in Sluiskil. Ook worden cursussen bloemschikken en broodbakken gehouden. RIA - In de kantine op d< sportvelden aan de Kapittel,- straat werd een ontspannings bijeenkomst gehouden voor d( senioren-spelers van de voet balvereniging RIA. Tijdens di diverse gezelschapsspelei ging het er gezellig aan toe. Ei waren leuke prijsjes te win nen. Er was een goede belang stelling. Gezinsfilm - In verenigings gebouw Concordia vertoondi het SKW voor de derde ke| een gezinsfilm. Evenals d< voorgaande keren bestonc hiervoor goede belangstelling De film Mary Poppins were gedraaid, een vrolijke musical Veel mensen hebben van dezi film genoten. kreekcrossers - In Het Oud< Raedhuys hield de fietscross club De Kreekcrossers eer crossbal. Veel dansliefhebbr: konden hun hart ophalen tij dens het optreden van Rolanc met zijn orkestorgel. Alle aan wezigen waren vrolijk, maai de man met de beste buit wa; ongetwijfeld de penningmees ter van de populaire fiets- crossclub. Collecte - In de kerk werd eei collecte gehouden tijdens d feestdagen voor de central verwarmingskosten, een vai de grootste posten op de be groting. De opbrengst wa- f 1784.75. w I I

de Stem | 1985 | | pagina 13