Van Maarleveld uitgeschakeld Breskens wint na nemen strafschoppen JEUGD VOORAAN IN DRIEBANDEN-EVENEMENT Miriam Brakman finaliste in Hulst Eindelijk zege Rini Bruggeman in veldrit Uitslagen oefenduel I Witte sokken voor trimmers DE MAANDAG 31 DECEMBER 1984 PAGINA SPORT GESLAAGD WINTERSTOPTOERNOOr TE OOSTBURG Oudej aarscross arbitersclub slaat goed aan Winst voor Oostburgse B-junioren Sturm op dreef in bekerstrijd Van Campen derde in NK libre Moeizame winst Cocq-team Swift klasse apart in Vlissingen Korfbalteam Zeeland klopt Vlaanderen B KORFBAL TENNISTOERNOOI IN GOES T2 Van ome sportmedewerker OOSTBURG - Strafschop pen waren gisteren in de Oostburgse sporthal De Veerhoek nodig om een win naar te krijgen in de zesde uitgave van het winterstop- toernooi, een zaalvoetbal toernooi voor veldvoetbal- verenigingen. Breskens benutte feilloos de reeks van vijf, terwijl me de-finalist Oostburg in de tweede beurt miste, waar door de Bressiaanders de wisselbeker voor de tweede keer in successie mee naar huis mochten nemen. Dit na een zinderende finale, waar voor Breskens zich zonder puntenverlies en Oostburg met één verliespunt wisten te plaatsen. Het enige verhes- punt voor de Oostburgers kwam tot stand in de partij tegen NMB/Vermeire, die een 1-1 eindstand te zien gaf. In die finale had Oostburg de eerste vijf minuten de zaak af moeten maken. Drie kan sen op rij werden gemist. In het tweede gedeelte van de 20 minuten durende finale nam Breskens het initiatief. Mogelijkheden kwamen er zeker voor de withemden, maar Rudy Snouwaert, Wim van de Broecke en Robbie Faes konden de bal niet voor bij Johnny Moerman krijgen. Ook in die verlenging ble ven de beide doelmannen Gruben en Moerman over eind, zodat penalty's de be slissing moesten brengen. Breskens toonde zich in die discipline beter. In de strijd om de derde en vierde plaats pakte IJzendij- ke met 4-0 de winst tegen NMB/Vermeire. Ijzendijke- naar Eric van Poucke was de absolute uitblinker. Een geslaagd toernooi. On danks het feit dat een aantal veldverenigingen het lieten afweten. Hoofdplaat, Aar denburg, Sluis en Biervliet verkozen een vriendschappe lijk duel op het veld boven dit toernooi. De prijsuitreiking werdverzorgd door Oost- burgs sportwethouder Jan Vergouwe. Eindstanden poules: A-poule: 1. Oostburg 7 pnt, 2. NMB/Vermeire 6, 3. Oude Raadhuis 5, 4. Cadzand 2, 5. Wapen van Sluis 0. B-poule: 1. Breskens 8, 2 IJzendij ke 6, 3. Bron 4,4. Groede 1,5. Schoondijke 1. Jaspers wint toernooi In Hulst Van onze sportmedewerker HULST - Dick Jaspers uit St. Willebrord heeft het invitatietoernooi driebanden op groot bil jart, dat de jeugdbiljartvereniging JBH uit Hulst hield, gewonnen. Jaspers bleef ongeslagen en realiseerde het hoogste algemeen gemiddelde. Jaspers is een groot talent dat zich wat schuchter opstelt, maar eenmaal aan de biljart tafel verandert de frêle 19-ja- rige belofte in een verbeten vechtertje. Dat hebben de deelnemers aan dit invitatie- toernooi ervaren. Geen enkele partij gaf hij uit handen en tot tweemaal toe wist hij vanuit praktisch geslagen positie te rug te komen. Dat gebeurde onder meer in de slotpartij te gen Theo Platjouw, maar ook in de openingspartij tegen Jean-Paul de Bruijn. In feite was die partij al beslissend, omdat beide biljarters als fa vorieten aan het toernooi be gonnen waren. Na 17 beurten stond Jean- Paul de Bruijn er riant voor met de stand 16-7 in zijn voor deel. Maar de produktie van de biljarter uit Hulst stokte en juist op dat moment kwam Dick Jaspers op dreef. „Ik had toen wel in de verdediging kunnen kruipen", verweerde Jean-Paul de Bruijn zich later in dit toernooi, „maar de hoofdzaak voor ons was, om een goed moyenne te draaien en daar kom je niet aan door te verdedigen". Vooral door in de laatste 7 beurten van die partij 12 ca- AXEL - De jubileumcross die de scheidsrechtersvereniging Zceuwsch-Vlaanderen in het Axelse bos hield, is een succes volle sportontmoeting gewor den. Ruim tweehonderd 'trim- lustigen' trokken de loop schoenen aan voor een race over 3200, 6400 of 9600 meter naar keuze. Een aantal, waar mee de organisatie, naast de arbitersclub werd de trimloop op poten gezet door Schelde- sport uit Terneuzen en de sportieve recreatie uit Axel, in zijn nopjes was. Uitslagen 3200 meter: 1 Peter van Grem- berghe, Koewacht 11.13; 2. Hendrik de Maayer, Kieldrecht 11.16; 3. Romeo Ram- meloo, Sluiskil 11.24; 4. Ronny Babijn, Terneuzen 11.39; 5. Joska van Waesber- gen, Axel 11.52. 6400 meter: 1. Herwald Gelderland, Sluiskil 22.32; 2. Karei Meer- tens, Terneuzen 22.48, 3 Walter Fermont, Hulst 23.11; 4. Lucien Hoop, Kloosterzan- de 23.17; 5. Jan Neeteson, Kapellebrug 23.23 9600 meter: 1. Alex Vernaeve, Westdorpe 32.48; 2. Peter Provoost, Cad zand 32.55; 3. Eddy Vink, Westdorpe 33.16; 43 Arnold Polderman, Vogelwaar de 33.36; 5. Henk Hamelink, Sas van Gent 33.46. ramboles te maken, sloeg Dick Jaspers de definitieve kloof, 25-30 in 34 beurten. Naarmate het toernooi vor derde, werd de strijd interes santer. Jean-Paul de Bruijn gaf na de verliespartij tegen Dick Japers geen partij meer uit handen en ook Dick Jas pers ging dus niet meer in de fout. Voor de laatste ronde be gon, stond Dick Jaspers met 8 matchpunten aan de leiding en volgde Jean-Paul de Bruijn met 6 matchpunten, maar met een beter gemiddelde dan Jas pers. Zou De Bruijn zijn laat ste partij tegen Dallinga win nen, dan was Jaspers verplicht om Platjouw te verslaan, wil de hij beslag leggen op de JBH-cub. Zaterdagavond had Jean- Paul de Bruijn zondr enige moeite Theo Platjouw opzij geschoven. Tegen Louis Dal linga, die tot dan toe een erg onzekere indruk maakte, zou Jean-Paul de Bruijn normali ter niet in de problemen mo gen komen. Maar in die voor Jean-Paul zo belangrijke par tij was de vorm van de voor gaande partijen ver zoek. Louis Dallinga speelde juist sterk en bewees beter te kun nen dan hij tot dan toe had la ten zien. Jean-Paul de Bruijn verloor dan ook vrijwel kans loos. Kreeg na 21 beurten, toen het scorebord 21-7 in het voor deel van Dallinga aanwees, nog volop kansen om terug te komen, maar miste de over tuiging om Dallinga nog te kunnen bedreigen en zag die na 40 beurten met de stand 25- 17 zegevieren. toen onbe reikbaar geworden, maar gal zijn toernooizege nog meer glans door ook de slotpartij te gen Theo Platjouw te winnen die te weinig training en com petitie, evenals Louis Dallin ga, om een beslissende rol te kunnen spelen. De jeugd zegevierde ruim schoots in dit toernooi, want de eerste drie plaatsen werden door de beloften opgeëist. Dick Jaspers en Jean-Paul de Bruijn lieten duidelijk zien in de toekomst ook in het drie- .banden hun mannetje te kun nen staan. De eindstand was (respectievelijk matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Dick Jaspers (St.Wille brord) 10-0.710-6, 2. Jean-Paul de Bruijn (Hulst) 6-0.672-7, 3. Roland Lemmens (Meersum) 5-0.598-8, 4. Theo Platjouw (Axel) 5-0.558-4, 5. Louis Dallinga (Sluis kil) 4-0.484-4, 6 Johnny van der Stappen (Waalwijk) 0-0,381-6. Van onze tennismedewerker HULST - Miriam Brakman uit Groede behaalde afgelopen weekeinde een gemakkelijke overwinning op de favoriete Belgische Kathy van der Gucht in het jeugdtennistoer- nooi te Hulst. De 6-2, 6-2 zege was mede te danken aan een te weinig gevarieerd spel van haar opponente, die zich vaak vergaloppeerde aan het rusti ger spelpatroon van de Zeeuwsch-Vlaamse. Met deze overwinning plaatste zij zich als finaliste bij de 15-jarige meisjes. Voor een verrassing bij de even oude jongens zorgde Ter- neuzenaar Arjen Elderson, die de tweede geplaatste Ronald van Remortel met succes be streed (7-5, 6-1) en zich daar mee in de finale plaatste te genover Gyon Asselman. Isabella Leenhouwers uit Sluis weet zich in twee finales. In haar eigen leeftijdscatego rie (t/m 11 jaar) gunde zij in de halve finale Francesca Adriaansens slechts een game (6-1, 6-0), terwijl zij bij de 13- jarigen via Manon Kienjet (6- 4, 6-4) de finale bereikte, waar zij de tegenstandster wordt van de Belgische Simone Hoornaert. Dezelfde Manon Kienjet leverde gisteren een verbeten strijd bij de 11-jarige meisjes tegen de Belgische fa voriete voor de eindzege, Ste phanie Dincq. Kienjet vocht zich in drie sets naar de finale (2-6, 6-2, 6-2) en mag het daar in opnemen tegen Isabella Leenhouwers. Voor Hulstenaar Jeroen Verstraeten is het toernooi ten einde, want Ben Maes uit het Belgische Hamme bleek voor hem een te groot struikelblok (6-1, 6-2). Bij de 11-jarige jon gens bleek er eveneens sprake te zijn van een te grote Belgi sche overmacht. Zo sneuvelde Guido Tolhoek tegen Bart de Buijsser (1-6, 5-7) en ook Tim van Veldhoven klaarde het net niet tegen Tim van Rode (4-6, 6-4, 3-6). In de jongste leeftijdscate gorie werd Sebastien Rottier finalist via Jean-Loup van der Wiele (6-0, 6-1), terwijl Natha- ly Tijssen via een 6-0, 6-0 overwinning op Annemieke Ouwehand de finale bereikte bij de meisjes. Het toernooi wordt vandaag beëindigd met de finalepartij en in de diverse leeftijdscate gorieën. Uitslag halve finale jongens: Tom Wa terschoot - Richard Hamelink 7-5,6-2. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Het eerste B- juniorenteam van de voetbal vereniging Oostburg is win naar geworden van het KNVB-zaalvoetbaltoernooi in de Oostburgse sporthal De Veerhoek, dat door SV Oost burg werd gehouden. De rood-zwarten bleven on geslagen en moesten slechts tweemaal een gelijkspel toe staan Tegen Sluis BI en Sluis B2 werd het 0-0. De eindstand van dit toernooi was: 1 Oostburg BI 10 punten, 2. Groede BI 7 punten, 3. Hoofdplaat BI 7 punten, 4. Sluis B2 6 punten, 5. Breskens BI 5 pun ten, 6. Sluis BI 4 punten, 7. Oostburg B2 3 punten. Van onze sportmedewerker HULST - Het Hulsterse zaal voetbal stond afgelopen week in het teken van het beker voetbal. Dc grootste zege werd behaald door Spitters Sport dat met 12-4 van Walhout/De Visser won. Prijsschutter bij Spitters Sport was Jo Sturm, die vijf keer de roos trof. Zijn ploeggenoot Peter Tuin was iets zuiniger. Hij schoot drie keer raak. Kindt en Bau- wens brachten met elk twee doelpunten het totaal op twaalf. Voor de leider uit de tweede klas scoorde Verdur- men drie keer en nam Van de Brande de vierde goal voor zijn rekening. Verrassend was eveneens de winst van GTI. Deze tweedeklasser klopte eersteklasser Vervaet met 3-1. Overige uitslagen: Klaus/Napoleon- Biesbroeck 3-3, The Movies-De Meerpaal 2-3, Goossen-Disco Love 5-2, Necker- mann-De Snor 0-2, 't Witte Huis-Cap- pendijk 1-5, Disco Love-AZWZ 1-3, Van Jole/Anthonis-Paul de Vliegere 0-3. Van onze sportmedewerker DELFT - Richard van Cam pen, de jeugdbiljarter uit Hoofdplaat, is op een eervolle derde plaats geëindigd in het Nederlands kampioenschap zesde klas libre jeugd. In 'Het Trefcentrum' te Delft wist Richard van Cam pen van de biljartvereniging 't Turp vier wedstrijden in winst om te zetten en behaalde een algemeen gemiddelde van 0.88. Tevens scoorde hij de hoogste serie in dit kampioen schap. In zijn kortste winst partij (30 caramboles in 26 beurten) maakte hij een serie van 13. Kampioen van Neder land werd E. Mennen uit Mierlo-Hout. De deelnemers achter de groene tafel. Vlnr. Jean Paul de Bruin, Louis Dallinga, Dick Jaspers, Ronald Lem mens, John van der Stappen, Theo Plat jouw. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In het Oost burgse recreatieve zaalvoetbal werd afgelopen week een ma ger eindejaarsprogramma af gewerkt. Slechts twee duels stonden op het papier van competitieleider Rinus van de Voorde. Er werd slechts een wedstrijd gespeeld, want OLS-Breksens kwam met te weinig mankracht naar De Veerhoek, waardoor tegen stander Rode Leeuw uit Zuid- zande volgens de reglementen een 5-0-zege kreeg toegewe zen. Het andere duel ging tussen leider Cocq en hekkesluiter De Block. Het werd een uiterst moeizame 6-2 zege voor de Aardenburgers, die met 3 pun ten voorsprong het nieuwe jaar instappen. Stand tweede klasse: 1. Cocq 11-18, 2. Te- lepost 10-15, 3. GL Shop 10-14, 4. Van Looy/Groosman 9-11, 5. Rode Leuw 10- 10,6. Rabo 1 10-10,7. Kombuis 9-9,8. Chez Renè 9-9, 9. Rabo 2 10-8, 10. Riemens 9-7, 11. OLS-Breskens 10-6, 12 PZEM 9-5, 13. De Block 10-4. Van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - Aan het in de Vlissingse sporthal gehouden jeugdtoernooi korfbal, waar voor alle Zeeuwse vereni gingen waren uitgenodigd, werd deelgenomen door onder andere Tjoba en de drie Zeeuwsch-Vlaamse vereni gingen BKC, Luctor en Zaam- slag. Toevallig zaten die ploegen allemaal in dezelfde poule, waarin ook Swift geplaatst was. Swift was duidelijk de sterkste ploeg. Tjoba eindigde als tweede, gevolgd door Luc tor. BKC moest genoegen nemen met de laatste plaats, terwijl Zaamslag de vijfde plaats be zette door de eerste twee wed strijden te winnen, maar daarna alles te verliezen. Tjoba was in de kruisfinale beter dan Animo en won met 2-4, terwijl Swift weer eens zijn aparte klasse demon streerde door TOP met 0-7 kansloos te laten. In de finale klopte Swift ook Tj oba met niet minder dan 1-7. De nieuweling Eddie Crom- heecke uit Aardenburg, die de meeste overwinningen (vier) boekte tijdens de competitie, ontving een fraaie bokaal. Uitslagen dagklasscment: Amateurs: 1 R. Bruggeman (Goes), 2. J. van Trijp (Putte). 3. I. Schenk (Huijbergen), 4. J Poleij (Kruiningen), 5. P. Raas ('s-Hee- renhoek), 6. E. Verreecken (St Jansteen), 7 J, van der Horst (Souburg), 8. S. de Kok (Lewedorp), 9 R de Jonge (Ovezande), 10. J. de Jonge (Lewedorp), tl. C. Sinke (Kruiningen), 12. T. Vermeulen (Kloetin- ge), 13. J. Blok (Wemeldinge), 14. S. Aarts (Kruiningen) Junioren: 1 (Fijnaart), 4. N. de Taeije (Eede), 57 A. Goense (Ovezande), 6. R. Traas ('s-Hee. Van onze sportmedewerker KRUININGEN - In de vijfde en laatste veldrit van de Zeeuwse crosscompetitie is de Zeeuw Rini Brugge man er in geslaagd de zege te pakken bij de amateurs. De Goesenaar moest in de voorgaande ritten steeds zijn grote rivaal Louis Schenk uit Huijbergen laten voorgaan. Schenk was gisteren wat min der op dreef en had geen ant woord op de krachtsexplosie van Bruggeman. Ook de goed rijdende Jack van Trijp wist Schenk achter zich te houden. Laatstgenoem de, die als derde finishte, had overigens in de voorgaande ritten reeds een eerste plaats veilig gesteld in het eindklas sement. Bij de junioren onderstreep te de Brabander Hans Suij- kerbuijk zijn superioriteit nog eens en won met ruime voor sprong. Verrassend en sterk voor de dag bij deze categorie kwam de Zeeuwsch-Vlaming Frank Geensen, die tweede werd voor Hans Boogers en Niek de Taeije. Rudy Brosus zegevierde bij de nieuwelin gen, waar Eddie Cromheecke (al zeker van zijn eerste plaats in het eindklassement) het dit keer kalmpjes aan deed en als zevende finishte. Ko Tolhoek triomfeerde op zijn slofjes bij de liefhebbers en van de re creanten was de Belg Eddie Uitdewilligen opnieuw de snelste. Hij streefde daarmee Patrick van Hulle voorbij in het eindklassement. Uitstekend op dreef bij de recreanten was Sjaak Rom- mers, die de tweede plaats voor zich opeiste. In Kruinin gen vormden de recreanten met 33 deelnemers wederom de grootste groep. ben- n: 1. H. Suijkerbuijk (Nispen), isen (Terneuzen), 3. H Booge] :t), 4 N de Taeije (Eede), 5 i (Ovezande), 6. R. Traas ('s-Hel renhoek), 7. B. Hogesteger ('s-Heeren- hoek), 8. R. van de Guchte (Heinkens- zand). Nieuwelingen: 1 R. Broosus (Huijbe: gen), 2. V. Timmermans (Hoogerheide), L. Goeree (Kruiningen), 4. C. Faes (Wa terlandkerkje), 5. R. Tolhoek (Yerseke), 6. A. de Crom (Hoogerheide), 7. E. Crom heecke (Aardenburg/, 8. M Remijn (WiJ- helminadorp). 9. J. van Stel (Wemeldin ge), 10. R. de Vrieze (Goes). Liefhebbers veteranen: 1. J Tolhoek (Yerseke), 2. E. Koets (Biggekerke), 3. P. Oose (Middelburg), 4. A. de Jong (Goes), 5. L. Wolf (Vlissingen). Reereanten: 1. E. Uitdewilligen (Essen B.), 2 J. Rommers (Rilland), 3. W Ma- chielse (Heerle), 4. K. Schrijver (Krab- bendijke), 5. C. Dietvorst (Hoogerheide), 6. P. van Hulle (Sas van Gent), 7. J. de i de Berge i (Goes), 10. Munck (Yerseke), 8. F. van (Krabbendijke), 9. G. Geerlij S. Brooijmans (Huijbergen) Eindklassementen: Amateurs: 1. Schenk 74 pnt. 2. Bruggeman 69, 3. Poleij 43, 4 Verreecken 39,5. Van der Horst 26.6. Van Beek 26, 7. R. de Jonge 23, 8. P. Raas 22, 9. S. de Kok 19.10. J. de Jonge 15. Junioren: 1 A. Suijkerbuijk 77. 2. H. Boogers 56, 3. N. de Taeije 47,4. Hogeste- Nieuwelingen: 1. Cromheecke 80, 2. Broosus 65,3. Timmermans 60,4. Tolhoek 50. 5. Remijn 47, 6. Van Stel 37, 7. Van Loon 36, 8. Goeree 30, 9. De Vrieze 25. 10. J Fortrei 24. Licthebbcrs: 1. Koets 71. 2. Wisse 64, 3. Oose 63,4. Tolhoek 60,5. Wolf 50. Recreanten: 1 Uitdewilligen 80, 2. Ma- chielse 65,3. Van Hulle 64.4. Rommers 60, 5. Van de Berge 36, 6. Van Loon 36, 7. Dietvorst 32, 8. Brooijmans 32, 9, De Groot 30,10. De Leeuw 26. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen weekeinde werd er wj volop vriendschappelijk gevoetbald. Die wedstrijd zijn samengevat in het onderstaande overzicht. SCHOONDIJKE-BIER VLIET 2-0 - Een verrassend, maar wel verdiende zege van een beter Schoondijke. In de eerste helft ging de strijd nog enigs zins gelijk op, maar ook al in die periode wist Schoondijke te scoren via Fons Boone. Na de pauze een sterker Schoon dijke dat via Ad Dieleman op 2-0 kwam. CORN BOVS-SPUI 2-2 - Twee gelijkwaardige ploegen. In de slotfase was Corn Boys sterker. Via Mark Stam kwam Spui op voorsprong, maar nog voor de pauze stond Corn Boys op voorsprong door goals van Ronald de Bruijne en Frank de Meijer. Nadat Gijs Koek koek Spui in de tweede helft op gelijke hoogte had ge bracht, ontketende Corn Boys een slotoffensief, dat echter geen treffers opleverde. HVV24-AZVV 3-0 - HW'24 draait sterk in de vriend schappelijke duels. Na eerder in de week Hoek geklopt te hebben werd nu AZVV versla gen. Een verdiende zege voor een beter voetballend HVV'24, dat vooral voor rust een over wicht had en dat bekroond zag met twee treffers van Theo Warrens en Bert Emeleer. Diezelfde Emeleer scoorde na de pauze 3-0. ZAAMSLAG-VOGELWAAR DE 0-3 - De uitslag doet an ders vermoeden, maar Zaam slag was in het veld niet min der dan Vogelwaarde. Vogel waarde toonde zich doelge richter en dus ook gevaarlij ker. Peter Erpelinck zorgde in de eerste helft voor de ope ningstreffer en na rust werd die voorsprong vergroot door Emery de Schepper en Jos Lambert. HOOFDPLAAT-AARDEN BURG 1-0 - Een gelijk op gaande wedstrijd met een iets gevaarlijker Hoofdplaat, maar met een beter samenspelend Aardenburg. Het enige doel punt viei in de eerste helft toen Stanny Soulimans, na voorbereidend werk van Fons Baart en Tom Sinack, scoorde. HONTENISSE-CLINGE 0-2 - In de eerste helft een gelijk opgaande wedstrijd. Beide ploegen kregen kansjes, maar die bleven onbenut. Halver wege die eerste helft moest Hontenisse-doelman George van Damme met een hoofd wond uitvallen. Die blessure bleek daarna mee te vallen. Pas in de tweede helft wist Clinge de wedstrijd naar zijn hand te zetten en scoorde het via Boudewijn van Craenen- broeck en Nelis Visser. KOEWACHT 1-KOEWACHT 2 2-0 - Koewacht 1 was uiter aard de betere ploeg, maar het kostte die formatie veel moeite om de geboden kansen t nutten. Na een half uur vi het 1-0 door Fonny van Vloet en pas tien minuten tijd scoorde diezelfde spel, 0. TERNEUZEN-MIDDEL. BURG 1-2 - Er was nam iijks sprake van kia: schil. Dat kwam vooral een gemotiveerd Term goed tegenstand bood. i5 eerste helft was Middelt] nog wel iets sterker en rj toen ook een 0-2-voorspi door Johnny Livramento rust een beter Terneuzen, op 1-2 kwam via Boudei Corijn, daarna nog kreeg op de gelijkmaker,ni niet meer scoorde. 5an»« bal I' Van onze korfbalmedemb VLISSINGEN - De 1 wedstrijd tussen Vlaandti B en Zeeland viel wat tt| Door een misverstand Int;1 Vlaanderen uit met een jet team (tot 23 jaar) en dal niet opboksen tegen de gei tineerde Zeeuwse ploeg. In de eerste helft zag hel, naar uit dat Zeeland eenn steroverwinning zou behal Het werd snel 5-1, man Belgen kwamen terug tot(j bij de rust. Na de pauze bleef dienj; lang gehandhaafd. Pas ei slotfase wisten de Zeeuws, te lopen naar 15-7. Doelpunten Zeeland: Hans de Schij (5x), Janet Mijnsbergen (3x), JohanS rinck (2x), Peter Crucq (2x), Iiennk I Nooyer, Aarnout Crucq en Sieka&lójs De uitslagen van de korfbalcompetit» het afgelopen weekeinde, waren volgt: DISTRICT: Derde klas B: All Ra Merwede 8-11 AFDELING: TwetdtL A: Stormvogels 3-Atlas 2 4-2, Tm klas B: Swift 3-Tjoba 5 15-5. DerdeL A: ONDO 3-TOGO 2 5-4, Animo4-Z. westes 3 9-4, Zesde klas B: ONDO Zaamslag 3 6-2, Swift 6-Luctor 55-31 de klas C: Animo 8-Stormvogels6i Atlas 4-Seolto 6 7-4 Junioren 2;ONKl Atlas 5-7. Junioren 3: Zuidwesten Swift 3 8-5, Animo 3-Stormvogels f Junioren 4A: Swift 4-Seolto 0-1 STANDEN AFDELING: Tweede kl* Seolto 2 5-10, TJoba 4 5-6, All Re BKC 5-4, Stormvogels 3 5-4, Atlas 11—, Tweede klas B: Swift 3 5-7, Stormy 2 4-5, Zuidwesters 2 4-5, Tjoba 55-2,1 R; tor 2 4-0. Derde klas A: Animo 4 5-9, DO 3 5-8, Seolto 3 4-4, TOP 2 4-4.T0G 5-2, Zuidwesters 3 5-1. Junioren 1: Ar. 4-8, Zuidwesters 4-6, Swift 2 4-5, ON 4-3, Tjoba 4-2, TOGO 4-0. Junlore Animo 2 4-6, ONDO 2 4-6, Luctor4-9 las 4-3, TOP 4-2, All Ready 4-1 Junk 3: Blauw Wit 5-8, Stormvogels 5-7, Z-j westers 2 4-7, Volharding 4-4, Animo! 2, Swift 3 4-2, BKC 4-0 JunloreniA: DO 3 4-8, Luctor 2 5-8, Seolto 4-6, SW vogels 2 5-5, Zuidwesters 3 5-4, Swlll! 3. Van onze tennismedewerker GOES - In de hal Schelde International te Gi thuishaven van tennisvereniging TSI dat de Marti van Maarleveld het volgende seizoen in het tel j heeft, leed de Axelse gisteren een gevoelige nederlt tegen Judith van de Berge in het kersttoernooi var Goese vereniging. De als tweede geplaatste Maarleveld verloor met 6-1,6-2. Van de Berge had eerder ge wonnen van Elizabeth Buijs met 6-2, 6-3. De als eerste ge plaatste Ankie Roedelof speel de zich gisteren wel in de hal ve finale door met 6-1, 6-1 Ariënne den Hollander terug te wijzen. Judith van de Berge zal het in de halve eindstrijd moeten opnemen tegen Barba ra du Fossé die Angela Latu- heru met 6-2, 6-4 de weg ver sperde. De 12-jarige Latuheru KRUININGEN - De wieler en supportersclub Koewacht was tijdens de laatste cyclo cross, meetellend voor het Zeeuws klassement, present. Reden dat Walter van Acker en Jo Verschuren aanwezig waren, was het feit dat zij nog een schuld te vereffenen hadden met het merendeel der trimmers. Immers, in Koewacht had men zich vergist. In plaats van zes gulden inschrijfgeld te vragen aan de trimmers vroeg men een tientje. Een deel van de trimmers kreeg dat geld al direct na de koers in Koewacht terug toen de vergissing werd ontdekt. Walter van Acker had be loofd naar Kruiningen te komen om de schuld te ver effenen. En hij kwam zijn belofte na. De trimmers die bij hen in het krijt stonden, kregen hun geld terug. Maar dat was niet alles. De heren van de wieier- en suppor tersclub hadden ook een grote doos bij zich met daar in witte sokken. De trim mers die hun geld kwamen ophalen kregen een paar witte sokken mee. Een sym pathiek gebaar. Overigens hadden die sokken ook al in Koewacht uitgedeeld kun nen worden, want dat stond eigenlijk op de rol. Maar ja, vergissen is menselijk. De trimmers die in Koewacht reeds hun geld terug hadden gekregen, wilden ook best een paar witte sokjes in ont vangst nemen. De voorraad is nog lang niet op, zodat ook deze trimmers een paar sok ken kunnen krijgen. Opmerkelijk bij het veld rijden in Zeeland is, dat bij na geen enkel comité precies weet hoeveel inschrijfgeld de trimmers moeten betalen. In Wemeldinge vroeg men eerst ook een tientje, want Koewacht had dat immers toch ook gedaan. Maar toen enkele trimmers daar hun geld terug eisten, gingen de organisatoren toch maar eens in de reglementen kij ken. En verdraaid. Er mocht maar ten hoogste zes gulden gevraagd worden. In Kruiningen vroeg men overigens alweer een tientje. Maar na afloop kregen de renners wel vier gulden te rug. Maar niemand is eigen lijk duidelijk geworden waarom er eerst een tientje betaald moest worden, zodat daarna weer geld terugge geven moet worden. Het kan toch veel simpeler. Achteraf bekeken is Koe wacht bijzonder gul geweest door vijf gulden terug te ge ven. Dat moesten er waar schijnlijk maar vier zijn. Of dat met het ruilen van sok ken geregeld gaat worden is nog niet bekend had daags daarvoor in categorie voor een verras] gezorgd door Jeanet Engels kloppen. Ook in de B-catfc rie vestigde zij de aandacN zich door Karin van Maa' veld uit te schakelen door# keer in de tie-break tt schoots aan het langste ei»- trekken. De standen in break waren 7-2 en 7-4. In de C-categorie bij 4' ren zijn de kwartfinalisten' kend. De als eerste gepla»' Stephan Buckens stond® kwartfinale Antoine van kei geen game toe: 6-0. terwijl Marcel van Sabbe» als vierde getipte Mark weg in drie sets tegen bie»(W 4, 2-6, 6-5. De als tweede- plaatste Peter Heinz Sc»1 ka te wist zich te handW ten koste van Vlissinger Dn tri Kaijser met 4-6, 6-4. terwijl Diederik van denk vel in drie sets Ard Breuk verdere spelen belette (6-'-' 6-4). Bij de C-dames speelde rion van der Heijden reeds in de finale door in sets Angela Latuheru te j slaan (4-6, 6-3, 6-4), terOT] andere finaliste zal t komen uit de partij tussen dith van de Berge en Verstraeten. Enkele uitslagen: HE-B' St Buckens-Chris Versteeg 6-t Frans Verhulst-Mark Zuid»" 5, 6-2; Peter Willemse-Antoi» Bockel 4-6, 6-5, 6-5; Jaap land-Robert Jan van der F# 4-6, 6-4; Erik Pietersz-Fons Zundert 6-2,6-3. DE-B: Jea» j gelse-Marjolein Cijsouw 3'., 6-2. DE-C: Maaike Verstrak sette Petit 5-6, 6-2,6-3. HE-"-; Felius-Walter Montenarie c e-5 Jac Hanegraal I d ook een •ed' jaar. De ige Westbra- intse wielerprof >n de enige Ne- rlandse profklas- teker van formaat, de Amstel Gold !ace. Uit de Tour erde Hanegraaf rug met de rode vi, het teken van le eindoverwin- laar in het klasse tent van de tus- nsprints. FOTO ANP I

de Stem | 1984 | | pagina 8