uweH ender \d Israel Omroepen: gezamenlijk verweer tegen straffen samenwerking progressieven Mediteren voor positief nieuws Hoofdcommissaris Amsterdam gelast nieuwjaarsbijeenkomst politie af Alleen experiment met bevers in de» Biesbosch UPN uit op Premier Israel naar Nederland Landbouwschap: gas tuinders is niet te goedkoop Bezwaarschrift volgende week naar Brinkman Hoogovens: >roduktie hoger 3D® BINNENLAND PAGINA 3 NA TUURBESCHERMINGSRAAD: Resolutie voor partijcongres Buil van 2 miljoen bij bankoverval Polen keren niet terug op cruiseboot De Bilt registreert kernproef in Sovjet-Unie Inbraak in hoofdbureau politie in Utrecht Verweerschrift naar EG Engwirda kraakt remigratieplan Straffen van twee en een jaar in stra,nd moord Weer geding van 'Sommoswereld' tegen De Stem T PAGI L^TERPAG 29 DECEMBER 1984 gekomen. Maar in de prai| tijk hebben de vrouwen een lange weg te gaan vtól zij deze rechten ook werkl lijk zullen genieten, een rapport uit Ghana. De grondwet van Gha» dat in 1957 als eerste Alil kaanse kolonie onafhantj lijkheid verwierf, bepaaltda'l mannen en vrouwen goljjJ rechten hebben. Maar II door mannen gedominj overheid van dat land v.^l gert een VN-resolutie te o-J T28 dertekenen die elke van discriminatie van vroJ wen verbiedt. Het argument is dat ratifi, catie van het VN-verdrasl dat gelijke rechten binJ het huwelijk garandeert; zou betekenen dat vrouwJ in deze polygame gemcej schap voortaan ook niJ mannen zouden mogen trou. wen, aldus het rapport. Dat er althans enige voor. uitgang is geboekt bij j strijd om gelijke rechtennj ge blijken uit enkele in M eindrapport opgenomen op. merkingen van afgevaardij.' den die waarschuwen voor, een „verzetsreactie van map. nen die zich bedreigd door de opmars van vroï wen". ir n- de on e- gd de in Iet ig- it- ïet eft zal ri ten de aël an ïe- uit in- .sj- DA aar us- is- \.r- de Amerikaanse steunzender»! Israëlisch grondgebied tH een investering van twef honderd miljoen dolla>' zl'! gemoeid. Nadat de Amei'i» nen van Spanje, Grieken|a,5 en Turkije nul op hun rek® hebben gekregen, hebben hun verzoek aan Israël #1 langs bekrachtigd door door president Reagan soonlijk te laten onderteKfl De VOA wordt als het Pd tekind van Reagan *1 schouwd. De Amerikaa» president heeft opdracht 6 geven propaganda-ni'zf dingen tegen het common' tische systeem in de programma's op te nemen volgens Washington, j» zo'n 32 miljoen Sovjet-W gers regelmatig zouden tf den beluisterd. Wegens s ringen van de meeste uiüh dingen wordt al geruime naar mogelijkheden gel' om dichter in de buurt van Sovjet-grenzen uit te zend. De linkse oppositiepal hebben de regering- opgeroepen zich niet meer voor het Amerika^ karretje te laten spannen het Amerikaanse verz niet in te willigen. De Isra sche oppositie meent data toestemming te verieD1[ voor de bouw van een rikaans relaisstation voor anti-Sovjetpropaga zal worden gebruikt, he van de joden in de Unie kan verzwaren en eventueel herstel vah plomatieke betrekkin tussen Moskou en Jeruza zal bemoeilijken. \)ok weer winst Van een onzer verslaggevers ^HUSSEL - Hoogovens heeft in de eerste elf maanden van jjl jaar 5236 ton ruwstaal ge produceerd, bijna 30 procent Leer dan in die periode van torig jaar. Nederland heeft [ierinee de grootste produk- Ictoeneming weten te realise- len van de 29 landen die hun [cgevens aan het IISI (Inter- jational Iron and Steel Insti tute) sturen. i Aan de produktie van ruw- [taal (halfprodukten) zijn door je EG geen grenzen gesteld, K\ aan die van eindproduk- iii van staal, zoals warm en loud gewalste platen en blik. bi do laatste sector vindt een fepaciteitssanering plaats, (ndanks de daardoor afne- iende vraag naar ruwstaal leeft Hoogovens zijn produk- a sterk kunnen uitbreiden. De binnen de Estel-con- Rructie opgedane ervaring en [e voor het transport gunstige igging aan de zee bij Velzen azorgen het concern een ster- e concurrentiepositie. Dit [aar raakt Hoogovens ook voor Tet eerst uit de rode cijfers. Voorzitter J.Hooglandt ver- Jfacht oen jaarwinst van circa |200 miljoen. De vijf afgelo- icii jaren leverden nog een jellies op van in totaal ruim 1900 miljoen. 7 De Nederlandse ruwstaal- jroduktie in november was pet 460 ton 19,8 procent groter jan in november vorig jaar. imnnmim/iurnv 1TV-. AT.. ...1t 4mtvm irlnnrJ Ir.'.,» Irnrw4 in V/vlrrAMe rir\ Mnfiuifhnc'/ilvni' tinal M'lt lllflotfoilf] U/firflffl PO- „Deze mensen weten huil zeker dat zij naar, gebiedffll willen waar ze een beter lel ven zouden kunnen hebbflj Ik vind dat tie buitenwereld de verantwoordelijk!»! heeft de rehabilitatie-in! spanningen van de regerinj| te steunen", zei hij. In een kamp in Makelltl ontmoette een hulpveriewl een jong meisje van een jaitl of zes dat in november «lil aangekomen als een wandel lend geraamte. Door inten sieve voeding was ze gered. „Vier weken later kwamal bij ons en deed de armbanil van plastic af die ze had gel kregen als machtiging datal hier gevoed kon worden. Zn was gelukkig en vrolijk en dl zei dat ze voorgoed uit Ma! kelle wegging naar «tl nieuw tehuis in het west»! van het land", aldus de hul|>j| verlener ZWOLLE(ANP) - Bij een bankoverval door drie mannen op het kantoor van de NMB aan de Melkmarkt in Zwolle is gistermorgen twee mil joen gulden buitgemaakt. Om zeven uur 's och tends wachtten de drie overvallers de schoonma kers van de bank, een man en een vrouw, op in het gebouw. Het tweetal kreeg handboeien om en een pleister op de mond. De adjunct-directeur van de bank, die later kwam, werd ook vastge zet, Met diens sleutels maakten de daders een kluis open en haalden er het geld uit. Zij verdwe nen met een auto van één van de twee schoonma kers. De wagen werd la- 1 ter teruggevonden op de parkeerplaats van het Postiljon Motel in Zwolle. De twee miljoen gul den was bestemd voor de veemarkt in de Overijs selse hoofdstad. Mede- werkers van Van Gend en Loos, die om kwart voor acht met een auto het geld bij het bankfi liaal wilden ophalen, sloegen alarm toen ze merkten dat er 'iets niet klopte'. De Zwolse politie is een grootscheepse actie ge- j start, om de overvallers te achterhalen. Om hoe- I veel daders het gaat is niet precies bekend. Het zijn er drie of vier. Zij spraken Duits, waren in het zwart gekleed en droegen bivakmutsen. .MSTERDAM(ANP) - Het jool.se cruiseschip Rogalin is londerdagavond uit de haven ijn Amsterdam vertrokken 'et 23 passagiers minder dan [>»j de aankomst op tweede ierstdag. J De marechaussee neemt aan dat deze Polen zijn gevlucht. Gistermorgen hadden zich in totaal elf Polen gemeld, negen bij politiekorpsen in Amster dam en omgeving en twee in West-Duitsland. Het MS Rogalin vaart nor- faal een veerdienst tussen jolen en de Westduitse haven plaats Travemünde. Het deed tijdens de kerstdagen dienst s cruiseboot. Het schip ver- ok donderdag uit Amster- m met ruim 300 passagiers S1 circa 125 bemanningsleden, plus de marechaussee. I Het komt volgens de woord voerder van de marechaussee ker voor dat Oosteuropea- nen aan boord van schepen in de Amsterdamse haven be- sluiten politiek asiel aan te vragen. Het ging tot nu toe hter meer om individuele vallen. Wel lag de nadruk al op Polen. Eind vorige maand keerden vijf Polen niet terug op het Poolse passagiersschip Stefan Batory, dat een etmaal in de itterdamse haven had gele gen. Drie van hen hebben poli tiek asiel aangevraagd. UTRECHT(ANP) - De Na- tuurbcschermingsraad heeft minister Braks van Landbouw en Visserij geadviseerd alleen in de Biesbosch de bever op nieuw in te voeren en dan al leen nog maar bij wijze van experiment. Het opnieuw invoeren van uit ons land verdwenen dieren moet naar de mening van de raad met grote terughoudend heid worden toegepast. De te rugkeer van een soort in een levensgemeenschap waarin zij van oorsprong thuishoort vindt de raad het belangrijk ste argument voor herintro ductie. De Biesbosch is het enige gebied dat thans voor het uit zetten van bevers in aanmer king komt. De Weerribben in noordwest-Overijssel wijst hij af. De bevers moeten bij voor keur komen uit de Elbe-popu- latie in de Duitse Democrati sche Republiek. Die populatie is de dichtsbijzijnde en wat milieu-omstandigheden be treft het meest verwant aan de vroeger in ons land aanwezige bevers. Volgens de Natuurbescher- mingsraad mag worden ver wacht dat herintroductie van de bever in de Biesbosch geen nadelige effecten heeft voor en geen schade van betekenis be rokkent aan met name de vis serij, landbouw, houtteelt en waterhuishouding. De ontwikkelingen moeten wel nauwlettend worden ge volgd en zonodig moet er wor den ingegrepen. De raad heeft de aanbeveling gedaan de be ver tegelijk met het uitzetten aan te wijzen als beschermde diersoort. De bescherming van het gebied waar het dier wordt uitgezet moet bovendien op langere termijn zijn verze kerd. HILVERSUM(ANP) - De vijf omroepen die van minister Brinkman van WVC voor 2,3 miljoen aan boetes opgelegd hebben gekregen wegens sluikreclame gaan met de NOS een ge zamenlijk bezwaarschrift naar de minister sturen, om hem te wijzen op de onredelijkheid van zijn reclamebeleid. Dit hebben de voorzitters van de betrokken omroep verenigingen (Veronica, KRO, Tros, Avro en Vara) gisteren in Hilversum besloten, zo heeft een NOS- woordvoerder meegedeeld. AMSTERDAM(ANP) - De Communistische Partij van Nederland (CPN) zal plaatselijk, regionaal en landelijk initiatieven nemen om te komen tot een pro gressief samenwerkingsakkoord. De CPN 'treedt op voor bun deling van krachten om te be reiken dat er een andere rege ringsvorming komt, en voor een regeringsvorming die be rust op zulk een progressieve krachtenbundeling', aldus de toelichting op een ontwerp- congresresolutie voor krach tenbundeling tegen rechts be leid. De ontwerp-resolutie wordt behandeld op een op 1, 2 en 3 maart van volgend jaar te houden CPN-congres in Am sterdam. In de toelichting wordt het Minister Brinkman heeft de omroepen tot half januari de tijd gegeven om hun bezwaren tegen de boetes kenbaar te maken. Daarna beslist hij of de straffen definitief worden. Afhankelijk van het uiteinde lijke oordeel van de minster zullen de omroepen zich er over beraden of zij naar de rechter stappen om de boetes ongedaan te maken. In het gezamenlijk be zwaarschrift zullen de omroe pen nog eens uiteenzetten waarom zij het reclamebeleid van de minister onjuist vin den. De onduidelijkheid die volgens de omroepen in de huidige richtlijnen schuilt en de strenge visie van de minis ter op bedrijfsinformatie die volgens de omroepen geen re clame Is maar journalistiek onmisbare informatie zullen daarbij centraal staan. '■Itót WAvaarschrift, dat door mr. B. Geersing, juridisch adviseur van de omroep zal worden opgesteld, wordt vol gende week naar de minister gestuurd, voorzien van bijla gen waarin alle gevallen van vermeende reclame per om roep worden behandeld. Naar verwachting zal de minister daarna rond half januari met zijn uiteindelijke besluit over de boetes komen. De omroepen hebben beslo ten om met het aankondigen van eventuele verdere juridi sche stappen te wachten totdat de boetes geheel vaststaan. De minister heeft donderdag in de Kamer laten weten dat hij be reid is om te bezien of er - ge zien de bezwaarschriften - mogelijk in enkele gevallen nog iets aan de hoogte van de boete moet worden gesleuteld. Veronica heeft al laten we ten zeker via een verkorte procedure bij de Raad van State te zullen trachten om de boete aan deze omroep onge daan te maken, wanneer de minister de straf niet eigen handig geheel ongedaan maakt. Van onze correspondent JERUZALEM - De Israëlische premier Shimon Peres zal waarschijnlijk nog voor het einde van het volgend jaar een bezoek aan Nederland bren gen. Peres kreeg deze week via de Nederlandse ambassade in Tel Aviv een uitnodiging uit Den Haag die hij onmiddellijk aanvaardde. Vanwege de economische DE BILT(ANP) - De Sovjet- Unie heeft gisterochtend in het proefgebied van Semipa- latinsk in Oost-Kazachstan een kernlading tot explosie ge bracht. Dit heeft het KNMI in De Bilt bekendgemaakt. Volgens de seismologische dienst van het KNMI bedroeg de kracht van de explosie 7,1 op de schaal van Richter, het geen overeenkomt met een la ding van 150 kiloton TNT. crisis in Israel zal Peres echter niet op korte termijn aan de Nederlandse uitnodiging ge volg geven, daar hij zich zo veel mogelijk aan het zoeken oplossingen voor de ernstige economische problemen wil wijden. De politieke achtergrond van het officiële bezoek van de Israëlische premier ligt in het belang dat in Jeruzalem wordt gehecht aan goede betrekkin gen met de Europese Gemeen schap. Nederland zal vanaf 1 ja nuari 1986 gedurende zes maanden het voorzitterschap van de Europese ministerraad bekleden. Israel is er erg op gebrand nog voor de toetre ding van Spanje en Portugal tot de EG een nieuwe regeling te treffen, zodat de Israëlische citrus-export naar Europa geen schade zal oplopen door de uitbreiding van de Ge meenschap. Peres zal de komende lente wel een bezoek aan Italië brengen dat vanaf 1 januari als voorzitter van de EG-mi- nisterraad zal optreden, ten einde in Rome dezelfde pro blematiek aan te snijden. Dezer dagen wordt in de Haagse Houtrusthallen een bijeenkomst gehouden van aanhangers van zijne hei ligheid Maharishi Mahes Yogi. Die aanhangers geloven dat er door het samenzijn van zoveel geloofsgetrouwe broeders en zusters een golf van positief nieuws over Nederland en omstreken zal spoelen. Het positieve nieuws wil men bewerkstelligen door gezamenlijk te mediteren om zo een collectieve, positieve energie, het zogenaamde Maharishi-effect op te wekken. In totaal worden 6.000 aanhangers in Den Haag verwacht. De Maharishi zelf zou gisteravond laat per privé-vlieg tuig op Schiphol arriveren. - fotoanp UTRECHT(ANP) - Het in brekersgilde heeft rond de kerstdagen toegeslagen in het hol van de leeuw: doel wit was het Utrechtse hoofdbureau van politie waar uit een kamer een koffertje met 26 mille aan in beslag genomen geld werd weggenomen. De inbraak, waarbij een bovenraampje van de ka mer werd geforceerd, werd in de loop van donderdag geconstateerd en moet ver moedelijk rond de kerstda gen zijn gepleegd. De politie breekt zich het hoofd over de vraag hoe de inbreker tot de bewuste kamer heeft kunnen door dringen. Het vertrek is al leen toegankelijk via een binnenplaats die altijd hermetisch is afgesloten. De dader moet zich van tevoren zeer goed hebben georiënteerd, aldus een po litiewoordvoerder. Voor alsnog heeft de politie ove rigens geen reden om aan te nemen dat een 'insider' uit het politickorps zelf de boosdoener is geweest. Een uitgebreid onderzoek is in middels in volle gang. DEN HAAG(ANP) - Het Landbouwschap is het niet eens met de Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de Europese Gemeen schap, die de gasprijs voor de Nederlandse glastuinbouw te laag vindt en beschouwt ais een ongeoorloofde steunmaat regel. De verschillende energie markten (stookolie, steenkool, gas) zijn volgens het schap sterk in beweging. De prijs van zware stookolie, waaraan de tuinbouwgasprijs is gekop peld, is relatief zo sterk geste gen dat deze niet meer in ver houding staat met de prijzen van andere energiesoorten, zo als kolen. Het stoken van steenkool is volgens het schap weer aantrekkelijk geworden. AMSTERDAM(ANP) - Hoofdcom missaris J. Valken van de Amster damse politie heeft vrijdag besloten de traditionele nieuwjaarsbijeen komst van het korps, die woensdag 2 januari gehouden zou worden in de RAI, af te gelasten. Reden hiervoor is de door de afde ling Amsterdam van de Nederlandse Politie Bond (NPB) aangekondigde actie tegen burgemeester Van Thijn tijdens die bijeenkomst in verband met onenigheid over een reiskosten vergoeding. De NPB heeft zijn leden opgeroepen demonstratief de zaal te verlaten als de burgemeester aan zijn toespraak zou beginnen. Van Thijn heeft onlangs zijn goed keuring onthouden aan een voorstel van de hoofdcommissaris en de poli tiebonden om jaarlijks 239.000 gulden uit de gemeentekas te besteden voor een verhoging van de reiskostenver goeding van de politiemensen die meer dan 30 kilometer buiten Am sterdam wonen. De burgemeester had bij het rijk voor een verbetering van de reiskostenregeling gepleit, maar minister Rietkerk van binnenlandse zaken oordeelde hier negatief over, In een verklaring stelt Valken dat het traditionele karakter van de nieuwjaarsbijeenkomst zich niet ver draagt met het voeren van acties. 'Nu de door de NPB voorgenomen actie zich bovendien richt tegen de burge meester van Amsterdam, de korpsbe heerder, wil ik de verantwoordelijk heid niet dragen voor een openlijke confrontatie van een deel van de poli tie met het bevoegde gezag', aldus Valken. Overleg over deze zaak heeft volgens hem niet tot een oplossing ge leid. De hoofdcommissaris zal zijn nieuwjaarsrede via het dagelijkse korpsbericht verspreiden. Burgemeester Van Thijn zegt in een reactie de voorgenomen actie een slecht begin van het jaar en een diep tepunt in de relatie tussen korpsbe- heer en de NPB te vinden. Hij onder schrijft en respecteert de beslissing van Valken en keurt het plan 'de bij eenkomst te misbruiken voor een de monstratie van ongenoegen over een onderdeel van het sociaal beleid' vol strekt af. Hij vindt de actie niet alleen misplaatst maar ook voorbarig omdat het overleg tussen de korpsleiding en de vakbonden over de opheffing van enkele knelpunten nog niet is afge rond. Van Thijn wijst erop dat de ar beidsvoorwaarden van de politie in beginsel vastgesteld en bekostigd worden door het rijk. Hij is het niet eens met de beslissing van Rietkerk over de reiskostenvergoeding, omdat hij vindt dat die moet aansluiten bij de gemaakte kosten. Tegen deze achtergrond heeft hij echter besloten niet akkoord te gaan met vergoeding van die kosten uit de gemeentekas, temeer omdat de raad onlangs heeft besloten voor groepen geme?ntepersoneel de reiskostenver goeding te verlagen. Dit geldt niet voor het overgrote deel van het politiepersoneel en het gaat de burgemeester te ver dit voor deel te vergroten door aan een be perkte categorie politie-ambtenaren nu een verhoging toe te kennen. Tegen die achtergrond zijn de onderhandelingen over een nieuwe tuinbouwgasprijs ge voerd. Dit is de essentie van het verweerschrift dat het Land bouwschap bij de Commissie heeft ingediend. Het had daar voor tot vrijdag 28 december de tijd gekregen. Eind september bereikte het schap met de Gasunie en de Vegin (exploitanten gasbedrij ven) een akkoord over een eenjarig contract voor de glas tuinbouw. De tuinbouw be taalt nu tot 1 oktober 1985 42,5 cent per kubieke meter. Sinds juli bedroeg de prijs 46,4 cent per kuub. PURMEREND(ANP) - Maar ten Engwirda, fractievoorzit ter van D'66 in de Tweede Ka mer, meent dat het recent ge publiceerde remigratieplan (voor de vrijwillige terugkeer van in ons land werkzame buitenlandse arbeidskrachten) volstrekt onvoldoende is. Het plan voldoet niet aan de wensen van in ons land woon achtige buitenlandse werkne mers, zo zei hij gisteravond op een spreekbeurt voor zijn par tij in Purmerend. Engwirda noemde het plan 'een doodgeboren kindje': Met de in het plan opgenomen re geling voor een maandelijkse uitkering is het kunnen voor zien in eigen levensonderhoud niet mogelijk, zo meent hij. Engwirda heeft ook kritiek op de in het plan gehanteerde leeftijdsgrens van 55 jaar. Hij voelt veel meer voor een grens van 45 jaar. Volgens de frac tievoorzitter van D'66 heeft de overheid de plicht om bij het maken van een remigratie plan rekening te houden met de wensen van de betrokke- noodzakelijk genoemd, dat de regering van CDA en VVD zo snel mogelijk verdwijnt en na de verkiezingen niet terug keert. Naar de mening van het partijbestuur is progressieve krachtenbundeling mogelijk, gezien 'het feit dat zich op een aantal punten, die wezenlijk z-ijn voor een andere rege- ringspolitiek, groeiende over eenstemming aftekent tussen progressevie partijen en be wegingen'. Als centrale punten van ge meenschappelijke inzet wor den genoemd: onvoorwaarde lijke afwijzing van plaatsing van kruisraketten, verdedi ging en vernieuwing van de sociale zekerheid en het be vorderen van drastische ar beidstijdverkorting (een 25- urige werkweek). De CPN - zo wordt in de toelichting opgemerkt - streeft naar een gemeenschappelijke inzet van progressieve partij en bij de komende Tweede Kamerverkiezingen. Daarbij onderzoekt de partij de moge lijkheden van een gemeen schappelijk program op hoofdpunten van progressieve partijen. Uit de ontwerp-resolutie blijkt verder, dat de CPN zich in de komende tijd zal inzetten voor versterking van de akties voor sociale zekerheid, koop kracht, verkorting van de ar beidstijd en uitbreiding van de werkgelegenheid De CPN gaat verder initia tieven nemen om te komen tot een 'versterkte aktie' tegen ra cisme en voor gelijke rechten van in ons land wonende 'bui tenlanders'. AIviSTERDAM(ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren drie jongens veroordeeld tot gevangenis straffen van twee jaar en een jongeman tot een jaar, waar van de helft voorwaardelijk, in de zogenaamde Egmondse strandmoordzaak. Daarbij werd op 22 juli van dit jaar de 26-jarige Jochem Ceesman zodanig mishandeld dat hij aan de gevolgen daar van overleed. Zijn 29-jarige vriend John Spies werd ern stig gewond. De procureur-generaal had in alle vier de zaken twee en een half jaar geëist. De zaak tegen een vijfde verdachte wordt later behandeld. De rechtbank in Alkmaar veroordeelde de vijf Egmon- ders eind oktober tot gevange nisstraffen van vijftien maan den, terwijl de officier vier jaar had geëist. Tegen deze in de ogen van velen te lage straf, rezen veel protesten. Van een onzer verslaggevers BREDA - De oprichter van de 'Stichting Sommoswereld' uit Bosschenhoofd, de heer Ben de Vos, heeft tegen de hoofdre dactie en redacteur H. Lindc- lauf van dagblad De Stem een kort geding aangespannen. De Vos voelt zich in eer en goede naam aangetast door beschuldigingen aan zijn adres, zoals die door zijn voor malige assistent werden geuit in een interview in De Stem van 8 december jl. Het kort geding dient op dinsdag 8 januari voor de pre sident van de arrondisse mentsrechtbank in Breda. Geëist wordt dat De Stem de beschuldigingen rectificeert en in de toekomst over De Vos niet meer schrijft in de nega tieve termen als op 8 december is gebeurd. In het betreffende artikel kijkt de vroegere assistent en 'algemeen manager' van De Vos terug op drie jaar erva ring met Sommoswereld en de wijze waarop cursussen wer den gehouden voor 'zoekers naar het supramentale' door de stichting, die intussen haar naam heeft gewijzigd in 'Aka- demie Supramentaal Zonnela- serprojekt'. Het is het tweede kort ge ding dat door De Vos tegen De Stem wordt aangespannen. Begin dit jaar verloor de stich ting het eerste kort geding naar aanleiding van een Stern-publicatie over wonder baarlijke steentjes die door de Inspecteur Volksgezondheid als bedrog waren omschreven.

de Stem | 1984 | | pagina 3