ZEELAND Dan een witte jaarwisseling? Zeeuwse Babbels Spotrympjes: Azynalzen en Maoneblussers Spraakverwarring: naar de veerboot! MEESTERLIJKE TRUCJES Sluier Weerman Willy iGlNA ZEELAND 3 Plaatselijk nieuws reskens fostburg ZATERDAG 29 DECEMBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 [as van Gent lluis Terneuzen festdorpe Zandstraat iJzendijkse symbolen komen niet uit de verf I Gebittenmakers r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten Ijaardenmiddag - De Oost- jrgse ziekenomroep Radj0 llta verzorgt vandaag in het leskense bejaardentehuis Ir Schelde een middag voor plaatselijke ouderen. Het eint om 13.45 uur. Een van [gasten is de West-Zeeuws- laamse zanger Piet Brak- bn. Het hele gebeuren wordt bhtstreeks uitgezonden, z0- It de patiënten van het zie- pihuis en het verpleegtehuis I Oostburg ook mee kunnen mieten. T20 tiling - Bolclub Raak tegen laak hield weer een bolling I- uitslag hiervan was als flgt: 1. W. Mariman, 2. n lijs, 3. S. Mussche, 4. w tillie, 5. J. Roet. Er waren in )taal 51 deelnemers. piling - Bolclub Ons Genoe- In uit Sas van Gent hield on- Vigs de jaarlijkse kerstbol- hg. De uitslag hiervan was: 1. (Kalfsvel 40 punten, 2. M. van fcker 38, 3. R. Cardon 37, 4. A. 1 Maesschalck 34, 5. F. Pieters I punten. lieuwjaarsreceptie - De leuwjaarsreceptie van de ge- Ieen te Sluis is donderdag 3 Januari vanaf 20.00 uur in de laadzaal van het stadhuis. fijne keuken - De afdeling Dost-Zeeuwsch-Vlaanderen ran de ZVU start donderdag |7 janauri een cursus 'fijne Jeuken' in scholengemeen- Ichap De Leeuwtjes in Ter- leuzen. In tien avonden leren lursisten warme en koude [oor- en nagerechten en vlees- In visgerechten bereiden. In Tén les wordt het klaarmaken [an een rijsttafel behandeld, J'ursisten mogen tijdens de laatste les onder leiding van pocent A. de Ruysscher een jcoude schotel maken. Wie mee vil doen, kan zich opgeven bij [iet ZVU-kantoor aan de 7eststraat in Axel. |Gezinsdienst - In de kerk van Vestdorpe bestond een goede elangstelling voor een ge- zinsdienst. Het thema van de Ibijeenkomst, die werd geleid Idoor pastor Jos Thiellier, was TWaar ook ter wereld'. Het [kinderkoor van de basisschool 1st. Joseph zorgde voor de mu- Izikale omlijsting. Schoolkin- Ideren hadden voor deze gele- I genheid een krantefoto van I iemand uit het buitenland op leen stukje karton geplakt en meegebracht naar de kerk. Al- lle bezoekers waren tevreden over deze goed voorbereide kerkdienst. Energiecentrum - In een huis- aan-huis bezorgde circulaire worden de inwoners van Westdorpe uitgenodigd een bezoek te brengen aan het Energiecentrum dat vanaf dinsdag 8 tot en met donder dag 10 januari in het dorp wordt ingericht. Het energie centrum, waar alle bij de Coördinatiegroep Energiebe sparing Zeeland beschikbare kennis op het terrein van de besparing van energie bijeen gebracht is, zal die dagen on dergebracht zijn in het vereni gingsgebouw Concordia te Westdorpe. Het is gedurende deze drie dagen ook de plaat selijke vraagbaak. De bezoe kers zullen er gratis adviezen, brochures en andere docu mentatie ontvangen. Kerstbomen - Onder toezicht van het plaatselijke brand weerkorps wordt 4 januari een kerstboomverbranding gehou den. De bewoners kunnen de kerstbomen vrijdag 4 januari voor de woning deponeren. Deze worden 's mdidags opgu' haald en naar een terrein in de Alvarezstraat gebracht. s Avonds om zeven uur worden de bomen in brand gestoken. KVO - Ruim 70 dames waren aanwezig op de jaarlijkse KVO-kerstviering in vereni gingsgebouw Concordia. De bijeenkomst begon met een uiteenzetting over het werk van Amnesty International. Vijf vrijwilligers van de afde ling Terneuzen deden dit op voortreffelijke wijze. Uit het groot aantal vragen bleek dat er bij de dames belangstelling bestaat voor deze organisatie Hierna werd de avond verder in kerstsfeer doorgebracht met het voorlezen van een kerstverhaal en het gezamen lijk zingen van kerstliederen. Crossbal - De fietscrossclub De Kreekcrossers houdt zon dag 30 december in Het Ou® Raedhuys een crossbal. Hier aan verleent Roland met zijn orkestorgel muzikale mede werking. De avond begint orn acht uur. Kaarting - Aan de kerstkaar* ting in wijkgebouw De Strae' te, namen 77 kaarters de® Uitslag: 1. mevrouw Reyer Terneuzen; 2. mevrouw PopP Sluiskil; 3. E. Swartelee, a® van Gent; 4. mejuffrouw v Winkel, Kloosterzande; 5. van Deurzen, Zandstraat. JILLE is op klopjacht. Dat belooft wat voor 1985! Hoge kerstboom in Terneuzen: een piek in de kerst-hausse. Daar zullen ze in Overslag even aan moeten wennen. Een in vasie van schatzoekers. Zouden die meeuwen ook met hormonen ingespoten vlees uit Antwerpen smokkelen? Weer vergeefs gedroomd van een witte kerst in Zeeland. En al die weer- en kerstmannen daar maar fatalistisch in be rusten. Als ze nou volgend jaar eens gewoon sneeuw beloven in plaats van die zure regenvoorspellingen. Misschien wordt het wel een echte kerstprofetie: eentje die zichzelf vervult. Melkman van geldtas beroofd. Zc hadden beter z'n boterberg meegenomen. Actie voor herbenoeming Lockef eer: Wegen die handteke ningen wel op tegen de kanttekeningen? Die hotels in Vlissingen kregen dus billenkoek. Smelt-nectar. Zou er met één suikerfabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen ook minder slik op de weg liggen? Swanborn, een glas-harde heelmeester. Avondzorg in heel Zeeland. Wordt onze provincie dan toch nog het avondland. Die startbaan op de Hooge Platen ligt er natuurlijk voor de douane-luchtmacht, die die vleessmokkel in de gaten moet houden. Met zo'n meesterlijke voorzitter gaat Sas van Gent Vooruit. Tijdens de laatste dagen van z'n openbaar leven moet Molt- hoff zich nog bezighouden met inspraak-rondes. Hadden ze daar nu niet mee kunnen wachten tot na 1 januari. EEN MOOI besluit van de serie Spotrympjes op de Kezandse bynaom'n: Schööndyke en Yzendyke. De Maoneblussers moeten het flink ontgelden: De maone keek deu 't kèrkeraom, Schööndyke pakt'n 't blusallaom; de zaok wier nie intyds gesust, de maon' is dan ook nie geblust! En een zuur rympje over de Azynalzen: Dao waor'n êês vaot'n mee azyn, die mocht'n in Yzendyke zyn; per ong'luk kwaom'n z' in d' Oöfplaot' an, dao komt die zotte naome van! Symbool van de paardenfokkerij aan het voormalige gemeentehuis van IJzendijke: 'VOQQQQVQTfd'FOTO DE STEM COR J. DE BOER 'JE KUNT natuurlijk ook zelf die bomen kappen. De boete van vier tientjes die daarop staat, moet je er dan maar voor over hebben'. Eén van de 'meesterlijke' adviezen die voorzitter mr. G. Vioen van de woning bouwvereniging Sas van Gent Vooruit onlangs gaf op een ledenvergadering, waar een huurder klaagde over bomen voor zijn deur. 'Ze nemen het licht weg en de wortels groeien tot in m'n gazon' mopperde hij, eraan toevoegend dat de gemeente nog niets had ondernomen. ■jr>. Daar wist mr. Vioen wel iets op, een advocaat is niet voor een gat te vangen. Gek scherend riep hij op tot 'bur gerlijke ongehoorzaamheid' of nog meer. 'Je zou de ramen van de verantwoordelijke wethou der eens zwart kunnen schil deren' suggereerde hij het opstandige lid. Een andere manier is volgens Vioen om zelf een 'brief van goedkeu ring' - die bomen mogen plat - op te stellen, onderte kend: 'het gemeentebestuur'. Aan deze 'valsheid in ge schrifte' voegde hij de tip toe om zonder meer zelf de bo men te vellen. Want het op ruimen van zoveel ongemak is wel een boete van vier tientjes waard, meende de voorzitter. Zijn suggesties werden door de vergadering opgevat, zoals ze waren bedoeld: met een korrel zout. BEHALVE VOOR eigentijd se problemen, heeft de im mer actieve dorpsraad van IJzendijke ook oog voor het verleden. Niet verwonderlijk in een plaats met zo'n lang durige en rijke historie, die hier en daar nog tastbaar is. Zoiets tastbaars vormen de overigens nog niet erg oude smeedijzeren borstwe ringen op de vijf ramen van het voormalig gemeentehuis, nu streekmuseum, aan de Markt. En daar is iets mee aan de hand dat de dorps raad in de pen deed klim men. Een ferme brief aan B en W van Oostburg was het resultaat. De dorpsraad begint met een geschiedenislesje. Het gemeentehuis werd in 1951 herbouwd onder leiding van de bouwkundige ir. Hekke- ma, die de borstweringen ontwierp. Het midden van elke borstwering stelt in de vorm van een schild symbo- lisch een der voornaamste bestaansbronnen van de IJ- zendijkenaren voor, in verle den en heden: visvangst, ak kerbouw, veeteelt, vlasbe werking, paardenfokkerij. Zoiets moet goed uit de verf komen. Daarom liet Hekkema de symbolen ver gulden en werd het resteren de smeedwerk zwart gehou den. De eerste aanslag op de fraaie symbolen dateert van enkele jaren geleden. Bij een onderhoudsbeurt, noodzake lijk omdat het verguldsel was verweerd, werd niet op nieuw bladgoud gebruikt, maar alles in de gele verf ge zet. Toen zeer onlangs weer de schilder eraan te pas kwam, was de aanslag op de histori sche symbolen compleet. Al les, de symbolen èn de rest van het smeedwerk, ging on der de 'koperverf'. Het resul taat is volgens de dorpsraad dat de symbolen, in plaats van op te vallen, nu 'als het ware zijn weggeverfd'. Bij zonnig weer, zo mer ken de briefschrijvers iro nisch op, zullen de borstwe ringen 'tot aan de overzijde van het Marktplein op letter lijk schitterende wijze de aandacht trekken naar het streekmuseum'. Maar zo moet het natuur lijk niet. „De dorpsraad van IJzendijke beveelt een be handeling der symbolen met bladgoud, zoals uiteen gezet, alsnog dringend bij u aan", zo besluit de brief. NA EEN LANGE reeks van jaren mocht een Oostburgse familie een dierbare nicht uit Australië en haar man in de armen sluiten. De aange trouwde neef, een succesvol Australisch zakenman van Oostenrijkse afkomst, moest een trip naar Europa maken en nam zijn wederhelft mee. Het was een gezellig weer zien, daar in Oostburg. Maar op zeker moment moest de zakenman toch naar Dene marken, naar Kopenhagen om precies te zijn. Besloten werd de reis per trein te ma ken, vanuit Vlissingen. De afspraak luidde dat hij op de terugreis zou uitstappen in Kruiningen om zo via Perk- polder naar Hulst te reizen, waar nog andere neven en nichten op hem zaten te wachten. Zo gezegd, zo gedaan. De zaken in Kopenhagen gingen naar wens en aan het eind van de terugreis per trein stapte de zakenman uit, op een vrij druk station zo te zien. Buiten riep hij een taxi aan. „To the ferry, please (naar de veerboot, alstu blieft)", zei de Australiër, na dat de koffers waren ingela den en hij zich comfortabel op de achterbank genesteld had. De taxichauffeur, die met Engels gelukkig weinig moeite had, vroeg op enigs zins verbaasde toon naar welk eiland zijn passagier dan wel moesten. „Ik moet helemaal niet naar een eiland, ik moet naar Zeeuwsch-Vlaanderen, naar Hulst", was het antwoord. „Nou, da's een flink ritje, een kleine 400 kilometer, denk ik", zei de chauffeur, die gou den horizonten zag opdoe men. „Maar ik ben toch in Krui ningen?", vroeg de Austra liër, die weliswaar in zijn va derland flinke afstanden ge wend is, maar van zijn vorige oversteek over de Wester- schelde toch had begrepen dat Kruiningen niet zó ver van de veerpont lag. „Nee meneer, u bent in Groningen uitgestapt en niet in Krui ningen", aldus de chauffeur. De zakenman onderging dit treffende staaltje van spraakverwarring gelaten. Even later wachtte hij op het Groningse station de volgen de trein richting Zeeland af. Hij is inmiddels in Hulst gearriveerd. Eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij HOEWEL WEINIG voor spellingen wijzen op sneeuw tijdens de jaarwisseling, wil ik deze, zij het zeer kleine, mogelijkheid niet uitsluiten. Momenteel wordt het weer in Zeeland bepaald door een enorm hogedruk- gebied, waarvan het cen trum onze provincie nadert. De luchtstroom is noord oostelijk en brengt ons koud weer met middagtempera- turen van nauwelijks drie graden. In deze luchtstroom wor den - ik vertelde het u al eerder - zeer veel wolken velden aangevoerd, omdat het water van de Oostzee te warm is voor de tijd van het jaar. De lucht is erg vochtig en veroorzaakt naast de wolkenvelden soms hard nekkige mist, ook in Zee land. Waar deze mist blijft han gen, komt de thermometer niet boven de twee graden. Is het zonnig, dan wordt net nog niet warmer dan nau welijks vier graden. De zon heeft te weinig kracht om voor enige warmte te zor gen. De kans op nachtvorst is levensgroot aanwezig als de lucht uitklaart. Maar de wind kan zondag van noord-oost draaien naar zuid-west en dan neemt de kans op sneeuw toe. De mogelijkheid dat we toch nog een strenge winter krijgen is nu ook met de computer berekend. Die aangevingen spreken over 20 procent kans, terwijl dat op 1 december nog 30 pro cent was. Deze percentages hebben betrekking op Zee land. Wij maandag een kleine kans op sneeuw, in de win tersportgebieden is het rampzalig. Pas boven de 1500 meter komt men daar de eerste sneeuw tegen. Het jaar 1984 zit er bijna op. Daarom is het wellicht interessant te weten wat het afgelopen jaar ons aan weercijfers te zien geeft. Het regende 894 mm, tegen 623 mm vorig jaar en 788 mm in 1982. De zon scheen 1460 uur tegen 1497 uur vorig jaar en maar liefst 1747 uur in 1982. De gemiddelde temperatuur bedroeg 12,5 graden. Even hoog als vorig jaar, maar warmer dan in 1982 toen het gemiddelde 10,38 graden be droeg. Wat de maandcijfers be treft. December, normaal goed voor 107 mm regen, bracht ons 76 mm en was dus een erg droge maand. De zon schijnt in de laatste maand gemiddeld 50 uur. Vorig jaar was dat 44 uur en dit jaar 49 uur. De tempera tuur bedraagt gemiddeld 5,7 graden. Vorig jaar was dat 9,2 graden en nu 7,8 graden. Vandaag is het de dag van Thomas van Kantelberg. De weerspreuk geeft dan ook aan: 'Waait op Tomas' dag de wind uit oost, hij brengt de zieken geen troost'. Veel geluk en vooral goed weer in 1985. Zo wordt een gebit gemaakt. TANDTECHNICI mag ook. De gebroeders Dick en Ton Boon uit Axel hebben dat wellicht zelfs liever, maar feit is dat ze aan gebitten knutselen om den brode. Re ken maar dat daar meer bij komt kijken dan het maken van kunstgebitten, zeker te genwoordig. De tijd dat mensen zich bij de eerste rot tende kies een compleet kunstgebit lieten aanmeten is voorbij. „Nu nemen ze eerst kronen en bruggen, of ze proberen op allerlei andere manieren hun eigen gebit zo lang mo gelijk in tact te laten" zegt Ton Boon. De gebroeders hebben van die ontwikkeling weinig last. Er blijft voor hen genoeg werk te doen, meer dan genoeg zelfs om de in 1976 overgenomen zaak voort te zetten. Hoe oud tand-prothesen zijn, is moeilijk te achterha len. Uit opgravingen is ge bleken dat de Etruriërs al in de tiende eeuw voor Christus primitieve kunstgebitten ge bruikten. De echte ontwik keling van de tand-prothese dateert echter van na de middeleeuwen. In de vorige eeuw kwam de fabricage op gang en sinds de eeuwwisse ling is er sprake van een stormachtige ontwikkeling. Nu gebruiken de Boons nieuwe materialen - vooral - FOTO DE STEM COR J DE BOER kunsthars rukt op - en zijn de technieken verfijnd. „RJaar het principe van het meten en maken van prothe sen en andere hulpstukken blijft hetzelfde. Daar is na de tweede wereldoorlog eigen lijk weinig verandering in gekomen." Toch moeten ze zich regelmatig laten bij scholen. En ze zijn niet zomaar even tandtechnicus gewor den. Na een middelbare op leiding volgde in hun geval een vijf jaar vergende studie, een dag per week. Wie Dick Boon handig een tand in een kunstgebit ziet plaatsen, kan zich indenken dat er een grondige voorbereiding aan vooraf moet gaan. DIE TANDJES in de linker bovenhoek ontsluierden net genoeg om u op het spoor te zetten van de vorige opgave. Het resultaat: dertig inzen dingen waarvan het meren deel goed. Van de twee foute inzendingen noemen we een opmerkelijke uitschieter: klompschoenen maken. Het was dus in werkelijkheid een kunstgebit in de maak. De twee Stem-Parkers gaan deze week naar E. Ver- bist-de Waal uit Hulst en Angelique de Milliano uit Terneuzen. Proficiat. U krijgt nog een kans om mee te dingen naar deze prijsjes. Aan alles komt een eind, daar ontkomt ook deze ru briek niet aan. Het laatste Tipje behoeft geen verdere toelichting. Dit mooie oude ambacht haalt u er zo wel uit. Inzendingen verwachten we weer graag, op een brief kaart met vermelding Tipje van de Sluier op dit adres: Redactie Zeeland Rond, Nieuwstraat 9, 4531 CV, Ter neuzen. De oplossingen moe ten uiterlijk donderdag 10 januari binnen zijn. Succes. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER NOORD-ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat. 9u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Ma- ria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emma us. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozen burglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond, 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H, Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse- H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart. zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart. zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 29 december ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. Mandemaker. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. B. Slond. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. B. Slond. zondag 30 december HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk (ge- zinsdienst in Ontmoetingskerk). Axel: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Biervliet: 11 u. ds. Meeuse (Combi- dienst). Breskens: 9.30 u. ds. M.v. Manen. Cadzand: dienst in Sluis. Groede: 9.30 u. da. M. Stol, (HA). Hoek: 10 u. ds. w. van Meeuwen. Hontenisse: 11 u. ds. R. Hartog. Hulst: 9.30 u. ds, R. Hartog. Nieuwvliet: 9.30 u. mevr. Taalman. Oostburg: 10 u. dienst door ouderlin gen. Philippine: II u. ds. J. Spiering. Retranchement. dienst in Sluis. Sas van Gent: 11 u. ds. J.v.d. Hoek. Schoondijke: 10 u. ds. Francke, Mid delburg. St. Anna ter Muiden: dienst in Sluis. St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 10 u. ds. C. Balk (dienst voor heel de combinatie). Sluiskil: 9.30 u. ds. J. Spiering. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. E. Rietveld. (Grote Kerk): 10 u. ds. D. Koelman. (Opstandingskerk): 9 u. ds. C. Hoogendoorn. Waterlandkerkje: 11 u. cand. v.d. Blauwhede. IJzendijke: 11 u. dienst in Biervliet. 9.30 u in huize Emmaüs: ds. Meeuse (HA). Zaamslag: 10 u. ds. Hoogendoorn. GEREFORMEERDE STEN KERKDIEN- Axel: 10 u. dhr. Arendse. 17 u. ds. H.v.d. Berg. Hoek: 10 u. ds. J. Juijens. 15 u. ds. M. Voet. Terneuzen (Noordstraatkerk)9 u. dhr. D. de Best. (Opstandingskerk): 10.30 en 17 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 10 u. ds. M. Voet. 15 u. ds. J. Jurjens. Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. (ge- zam. dienst in Ontmoetingskerk). Breskens: 9.30 u. ds. J. Blok. 17 u. ds. J. Ytsma. Oostburg: 11 u. ds. J. Ytsma, Middel burg. Schoondijke: 9.30 u. ds. j. Ytsma. GEREFORMEERDE KERKEN VRIJGEMAAKT Axel: 10 u. ds. J. Verkade. 15 u. ds. J. Borgdorff. Hoek: 10 u. ds. j. Borgdorff. 15 u. ds. J. Verkade. Terneuzen: 10 u. ds. C. Mewe. 15 u. ds. A. Kruizinga. Zaamslag: 9.30 u. ds. A. Kruizinga. 15 u. ds. C. Mewe. CHRISTELIJKE GEREFORMEER DE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. LEGER DES HEILS Terneuzen (gebouw Donze Vis- serstr.): 10 u. heiligingssamenkomst. 17 u. verlossingssamenkomst.

de Stem | 1984 | | pagina 17