id(st)er TAFELTJE DEKJEOOK IN CLINGE Handbal slaat aan bij schooljeugd SCHOEI! én basisschool Jongerenkoor in Hulst tracteert zijn donateurs JEUGDIGE ACTRICES OOGSTTEN APPLAUS ial „MOLENHOF" kolen^teda Nieuwjaars concerten in België ^ATERDAG 29 DECEMBER 1984 VAN ZEELAND Peter en Ingrid FerkM Het streven is om deze basischool te huisvesten in het gebouw ™an de Ter Duinenschool. Daarvoor moeten er enkele lokalen ij komen. Zolang deze voorzieningen nog niet gerealiseerd zijn, jl vanaf het nieuwe schooljaar naast het gebouw van de Ter uinenschool ook nog gebruik gemaakt worden van de Maria In Spui Peuterzaal voorziet in behoefte Man gewond bij ongeval 4Boerenmaandag9 op vrijdag ESSïSp— 1 RT ZEEUWS IN TERNEUZEN Steekpartij eist gewonde Plaatselijk nieuws Axel Clinge Graauw Kloosterzande Schietingen A. éénjarige beroepsopleidingen B. part-time opleidingen C. diverse dag- en avondcursussen Geslaagd kerstconcert Fietsster zwaar gewond in IJzendijke UIT HET ZAKENLEVEN Fusie Rabobank T erneuzen-Axel T22 PAGINA ZEELAND 2 leen de Hoogaars") IJjj |\]OOStÜ 1'ZLlll (IC hdijk 51Kloosterzande Irname zullen wij geslote! -1985 tot 11-1-1985. wij Leon en Catherine vei |sen in hun verdere tod hopen het in hen gestelJ te kunnen overnemen vaJ jle. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Kloosterzande heeft, na overleg met medezeggen schapsraden, schoolteams en ouders, besloten per 1 augustus 11985 één basisschool te vormen. i Deze basisschool zal gevormd worden uit de drie bestaande atholieke scholen de Prins Willem Axelander kleuterschool, de •ana lagere school en de Ter Duinen lagere school. JGAKKER" aan de Wan- bt bestuur van de STICH- br onderwijs op algemene functie van: |rdt verwacht: akte A en B en een volg heeft voltooid, leewerken aan het |ale schooltijden bereid is lte schenken, jd(st)er is van het lene grondslag. |n met ingang van 1 bén week na verschijning sstuur van de STICHTING iLiesboslaan 225, 4839 AB nen zich wenden tot de bol „De Hoogakker", Wan- F6-411469 (school) of 076- Lr, 076-144562. Reiwogen (topklasse J aktuele [jokbanden Erne keuze uil de etste modestotten li|deli|k von 139 voot I School. Het is nog niet bekend wanneer de uitbreiding ter hand kan lorden genomen. Ook weet men nog niet wat er te zijner tijd het de leegkomende twee andere gebouwen gaat gebeuren. SPUI - De onlangs in Spui ge starte peuterspeelzaal blijkt in een duidelijke behoefte te voorzien. Op dit moment bezoeken al zo'n 13 peuters uit Spui en om liggende gehuchten de peuter speelzaal. Ondanks de nog groeiende belangstelling is er nog volop mogelijkheid om nieuwe peu ters te verwelkomen. Nieuwe peuterspeelzaalbezoekertjes dienen minsten veertien dagen voor de dag waarop ze gaan meedoen op gegeven te wor den bij José Kalis vaart, Spui 28 te Spui. Men is nog naarstig op zoek naar een naam voor de Spuise peuterspeelzaal. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Vier jeugdige actrices uit Sint-Jan- steen, in de leeftijd van 9 en 10 jaar, hebben donderdagavond hun eerste stappen gezet op weg naar een toneelcarrière. Na enkele maanden repete ren brachten Loes Wijsevelde, Loes Verhaegen, Priscilla Lambrechts en Deborah Sa- vooy in Den Ouden Arend twee toneelstukjes voor het voetlicht. Ze kregen een open doekje van de ongeveer 35 toe schouwers, voornamelijk ouders, kennissen en vriendin netjes. Ook twee mensen van de toneelgroep St. Jan ten Steene kwamen het jeugdige acteertalent bewonderen. Het idee voor een toneel clubje ontstond enkele maan den geleden. De vier vriendin netjes gingen aan de slag om geschikte stukjes te vinden, maakten op inventieve wijze met eenvoudige middelen de decors en repeteerden bij oma op zolder. Een loterijtje dat donder dagavond werd gehouden le verde een nieuwe basis op om verder te gaan. Het viertal wil het clubje met meer jeugdige acteurs en actrices uitbreiden om te gaan werken aan een volgende uitvoering. De ouders steunen het plan. Mo gelijk, zo hopen ze, staan ze een volgende keer op het 'ech te' toneel in gemeenschapcen trum De Warande. eld voor uitbreiden aaltij d-voorziening Van onze correspondent HULST - Gisteren verzorg de het Jongerenkoor en zijn Combo onder leiding van Adrie Boogaert een avond voor al zijn donateurs. Ook familieleden van de zangers en muzikanten wa ren van de partij. Om 20.00 uur startte een soort dank- concert in het zalencentrum Tiffany te Hulst. Tweemaal drie kwartier werd er en thousiast gemusiceerd. Het koor zong enkele Neder landse en buitenlandse lie deren waaronder ook enkele bewerkingen van de hand van de dirigent. Liederen van Abba (I ha ve a dream) en Belafonte (Mary's boychild) vielen bij het publiek (ongeveer 250 belangstellenden) zeer in de smaak. De zang werd afge wisseld met enkele gedich ten en voordrachten van de tekstgroep onder leiding van Kees van Geloof. Ook het Combo zorgde voor enkele goede instrumentale num mers. In de pauze kregen de aanwezigen een kop koffie met kerstbrood aangeboden. Hierna volgde nog een ge zellig samenzijn. Drie leden maakten hun debuut als Folk-trio. Adrie Boogaert (blaasinstrumenten), Pa trick van Dorsselaer en Wil ly Selis (guitaren en zang) verzorgden een eerste pu bliekelijk optreden. Een ge zellige avond door het jon gerenkoor voor de steun die zij tot nu toe van velen kre gen. Op tweede Kerstdag zon gen zij in de Hoogmis in de parochiekerk te Heikant en binnenkort zijn ze te beluis teren te Graauw en in fe bruari in Lamswaarde. Vanwege de drukke werk zaamheden zal het koor nog slechts eenmaal, per maand de dienst in de Blaauwe Hoeve verzorgen. Deze nieu we regeling gaat per 1 ja nuari in. Van onze correspondent HULST - Bestuurder G.V.P. uit Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto van de weg geraakt in een bocht op rijksweg 60 tussen de Absdaalseweg en de Tivoliweg. De wagen kwam via een sloot op een stuk bouwland te recht. G.v.P. liep hierbij een hoofdwond op. De auto raakte zwaar beschadigd. Auto en be stuurder werden na het onge val door de politie aangetrof fen. G.v.P. werd een bloed proef afgenomen. Van een onzer verslaggevers HULST - Vroeger was het de gewoonte dat op de eerste maandag in januari vele mensen die met het boerenbe drijf in het Land van Hulst te maken hadden naar Hulst trokken om de avond in gezelligheid met dansen door te brengen. 'Boerenmaandag' was een begrip. Sinds een paar jaar probeert de kring Hulst van de NCB, KVO en KPJ de tra ditie in ere te herstellen. Zij het, dat dat de 'Boerenmaan dag' nu wordt vervangen door een nieuwjaarsbal op de eerste vrijdag in het nieuwe jaar. Ook vrijdag 4 januari is er weer een nieuwjaarsbal, om 20.30 uur in Den Dullaert te Hulst. De muziek wordt ver zorgd door het bekende orkest van Frans Bonnen. Deze dansavond is voor iedereen toegankelijk. Van een onzer verslaggevers IULST - Het Hulster Gekoördineerd Bejaar- Benwerk heeft van het rijk bijna een ton ge kregen voor een verdere uitbreiding van de varme maaltijdvoorziening ('Tafeltje dek je'). Het geld wordt gebruikt voor de aanschaffing van nateriaal om de warme maaltijden te vervoeren en peciale keukenspulletjes. Afitow dus moot getusU_ - Het rijk heeft voor de war- maaltijdvoorzieningen in let land een potje van enkele jliij oenen opzij gezet en het Buister Gekoördineerd Be- Bardenwerk heeft met succes In plan ingediend om wat van dat geld mee te pikken. Het probleem was tot nu toe peats'- issamenst®^"|d, \_eet1 iVe!oP z°ndef P |0sue9e* zeb° V B Mg IOES - Volksdansen - De folksdansvereniging Vodago ■ft al jaren voor leerkachten [an het KO en GLO instruc- iecursussen in kinderdansen. [n samenwerking met de 'olskdansvereniging Hava laguila uit Vogelwaarde, de irovincie Zeeland en het ieuws Steunpunt voor lunstzinnige Vorming wordt in januari en februari, bij vol- ■nde deelname, een cursus inderdansen gehouden in ferneuzen of Vogelwaarde en loes door Vera Baris. De da- ims zijn bij voldoende deel- ime: Terneuzen of Vogel- faarde de maandagen 7,14, 21 28 januari en 4 en 11 febrari [an 19.00 tot 21.00 uur. Goes: [onderdagen 10, 17, 24, en 31 inuari en 7 en 14 februari, [an 19.30 tot 21.30 uur in de 'uwse bestuursacademie, 'estsingel 90A Goes. De kos- m bedragen ƒ40,- per per- in. Er wordt aandacht be lteed aan muzikale ontwikke- ing, oriëntatie in ruimte en lijd, aansluiting op andere rakken, integratiemogelijkhe- len bij projecten, expressie- logelij kheden, lichamelij ke jntwikkeling en het leren sa- lenwerken. fcoES - Zaalkorfbal - Voor fcholieren van het voortgezet Uierrwijs van Walcheren/De fevelanden wordt vrijdag 4 Inuari voor de elfde keer een Picrozaalkorf bal toernooi ge- puden. Er zijn 18 teams inge- fhreven. De organisatie is in anden van TOGO uit Goes en ft toernooi wordt gehouden 1 een van de hallen van het puwe Sportcentrum. Het fernooi begint om negen uur imorgens. Het christelijk ly- lum is dit jaar sterk verte- Inwoordigd met 5 teams. De pules zijn ingedeeld naar feftijd. Voor iedere leeftijds- jfoep is een wisselbeker be- fchikbaar, terwijl iedereen ee' herinneringsvaantje fHjgt. De finale wordt om- eks half vier gespeeld. USSINGEN - Antiekbeurs - In het Maritiem Hotel Brita- nia in Vlissingen vindt in het jeekend van 4, 5 en 6 januari een nieuwjaars-antiekbeurs Üaats. Vijftien antiquairs to en die dagen hun artikelen die varieren van meubels tot pper- en zilverwerk. De or- Inisatoren zijn van plan de eurs jaarlijks te houden. Het tibliek kan de vrijdag tussen 1.00 en 22.00 uur in het hotel Ireeht, zaterdag tussen 11.00 en 18.00 uur en de laatste dag ^»n 11.00 tot 17.00 uur. dat slechts een deel van de Hulsterse bejaardenbevolking van deze voorziening gebruik kon maken. Met name enkel mensen in de kernen Hulst en Sint-Jansteen. De Stichting wil echter alle bejaarden uit de gemeente Hulst eenzelfde mogelijkheid geven om thuisbezorgde war me maaltijden te kunnen nut tigen. In het ingediende plan is de ontwikkeling voor de ko mende drie jaar geschetst. Dan zullen er, zo wordt ver wacht, in de gehele gemeente zo'n 120 deelnemers aan de maaltijdvoorziening zijn. Nu zijn dat er in Hulst en Sint- Jansteen samen ongeveer 30. Becijferd is dat met de aan schaf van het benodigd mate riaal bijna een ton gemoeid is. Dat geld is inmiddels door het rijk toegezegd. Het Gekoördi neerd Bejaardenwerk is de af gelopen dagen druk bezig ge weest, in overleg met de ge meente en de Blaauwe Hoeve, om een zo verantwoord moge lijke keuze te doen voof de be steding van het bedrag. Haast Daarmee is enige haast ge moeid, omdat voor het eind van dit jaar de nieuwe spul letjes besteld moeten worden. Dat is een van de voorwaar den waaronder het rijk het geld beschikbaar heeft gesteld. Gebeurt dat niet, dan loopt Hulst de kans dat het geld aan de neus voorbij gaat. Na in tensief overleg over de keuze van het juiste materiaalsys teem is de bestelling geplaatst. Autokosten Het Bejaardenwerk wil in de toekomst komen tot een kostendekkend systeem. Mo menteel krijgen de vrijwilli gers te weinig vergoeding voor de autokosten en wordt er op het materiaal te weinig afge schreven. Met de van het rijk gekregen subsidie en de bij drage van de gebruikers hoopt men dat te kunnen realiseren. Die bijdrage moet daarom te zijner tijd van 7 gulden per maaltijd worden opgetrokken naar maximaal 7,50 gulden. Renovatie Het doorgaan van het uit breidingsplan is ook nog mede afhankelijk van de capaciteit van de keuken in de Blaauwe Hoeve, waar de warme maal tijden worden bereid. In het kader van de renovatie van de Blaauwe Hoeve wordt ook de keuken geheel vernieuwd. Pas na deze verbouwing kan de warme maaltijdvoorziening op volle toeren gaan draaien. Intussen wordt echter wel geprobeerd alvast zoveel mo gelijk uitbreiding te krijgen. Zo zullen ook met ingang van het nieuwe jaar de ouderen in Clinge hun eten thuis bezorgd kunnen krijgen. Belangstel lenden kunnen zich daarvoor aanmelden bij de Stichting Gekoördineerd Bejaarden werk aan de Broodmarkt, te lefoon 01140-15513. Ook vrij willigers voor het vervoer van de maaltijden zijn nog nodig. Van onze correspondent HULST - Ongeveer 250 kinderen van een zestal lagere scholen in de gemeente Hulst hebben gisteren genoten van een succesvol handbaltoernooi in het cultureel cen trum Den Dullaert. Het werd voor de zesde maal georga niseerd door de leden van de handbalvereniging Hulst. De kinderen die aan het toernooi deelnamen kwamen van de scholen Nobelhorst, Moerschans, St. Willibrordus (allen uit Hulst), St. Aloysius (St. Jansteen), St. Bernardus (Clinge) en St. Jozef (Nieuw-Namen). Het waren allemaal leerlingen uit de vijfde en zesde klassen. Omdat alle kias- sen een apart toernooi speelden en bovendien ook de meisjes, waren er in totaal vier poules. Er werden meer dan 50 wedstrijden gespeeld. Bij de meisjes werden de prijzen uitgereikt door wet houder W. Kaiser. Hij spoorde hen aan om door te gaan met de handbalsport. Ook voorzitter Verburg, die bij de jongens de prijzen uitreijtte, was vol lof over de prestaties. Daarom raadde hij de jongens aan om zich aan te sluiten bij de vereni ging. De winnaars kregen allen een beker en een wisselbe ker. Deze laatste wordt voor de toekomst afgeschaft. De overigen kregen een herinneringsplaquette. De uitslagen waren: Meisjes zesde klas: 1. Moerschans, 2. St. Willibrordus, 3. Nobelhorst 2,4. St. Jozef, 5. St. Aloysius, 6. St. Ber nardus, 7. Nobelhorst 1. Meisjes vijfde klas: 1. Nobelhorst 2,2. No belhorst 1, 3. St. Aloysius, 4. Moerschans. Jongens zesde klas: 1. Nobelhorst 2, 2. St. Willibrordus, 3. Nobelhorst 1, 4. Moerschans. Jongens vijfde klas: 1. St. Berbardus, 2. St. Willibrordus, 3. Nobel horst 2,4. Nobelhorst 1,5. Moerschans. Ongeveer 250 kinderen namen deel aan het toernooi in Den Dullaert - foto de stem/cor j de boer Van onze correspondent TERNEUZEN - Bij onenig heid is gistermiddag de Ter- neuzenaar T. O. door messte ken, toegebracht door J. van E., dusdanig gewond geraakt dat hij overgebracht moest worden naar het Julianazie- kenhuis in zijn woonplaats. Het handgemeen ontstond in de Debussyhof. Over de aanleiding is niets bekend. Bridge - Eindstand najaars competitie van de bridgeclub Axel. Groep a: 1. heren Pel- Moeliker, 2. dames Pel-Kock, 3. mevrouw Van de Dries-de heer Olyslager, 4. heren L. Scheele-Van Bambost, 5. he ren Bisschop-De Maagt. Groep b: 1. mevrouw Dekker-de heer Koek, 2. echtpaar Haagsma, 3. dames Van Himschoot-de heer Van der Heijden. Groep c: da mes Van de Casteel-Groene- woud, 2. heren Van de Casteel- Esselbrugge, 3. echtpaar IJse- baert, 4. mevrouw Van de Heijden-de heer Scheele sr., 5. dames lings. Mattheeuws-Duime- Prijskaarting - In de zaal De Troubadour werd een prijs kaarting gehouden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de fanfare Weldoen door Vermaak. Er waren 67 deelne mers. De uitslag was: 1. H. Willaert, 2. J. van den Ende, 3. J. van Overloop, 4. W. Polfliet, 5. J. de Letter, 6. A. Ruyloft. Dansen - De dansavond die voor vanavond (zaterdag) op het programma stond in het sportcentrum Aloy gaat door omstandigheden niet door. Kerstviering - De kerstviering van de Zonnebloem Klooster zande in het Poorthuis te Kloosterzande werd bijge woond door zo'n 50 belangstel lenden uit Ossenisse, Lams waarde en Kloosterzande. De viering begon met een kerk dienst, die werd voorgegaan door pastoor Verster. Het slot woord werd verzorgd door do minee Hartog. Na een gezelli ge koffietafel trad 's middags het jeugdorkest van de har monie uit Kloosterzande op, onder leiding van Annemarie J ansen-Hoef eij zers. Van onze correspondente HULST - Rond de jaarwisse ling zijn de volgende concer ten te beluisteren. 30 December te Antwerpen in De Singel, De Negende Sym- phonie van L. von Beethoven met medewerking van gereno- meerde solisten en onder lei ding van Sylvain Cambreling, aanvang 20.00 uur. 30 December en 2 januari in de Stadsschouwburg te Ant werp en, De Komediantenshow, een gevarieerd, vrolijk stuk to taaltheater, aanvang 20.00 uur. 1 januari in De KVO te Ant werpen een selectie uit de Ber- lijnse Operette door de Opera van Vlaanderen onder leiding van Silveer van de Broeck, aanvang 15.00 uur. 2 Januari in de Opera te Gent, hetzelfde programma als in de KVO te Antwerpen, aan vang 20.00 uur. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 16 schutters: hoge vogel: M, van Schaick; eerste zijvogel: J. Mei; tweede zij vogel: F. Visser, allen Boschkapelle; grootste aantal (4): J. van Dijk, Vogelwaarde. HULST - Zaal W. Blommaert, 32 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel A. de Waal, Kloosterzande; tweede zij vo gel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (12): A. Verdurmen, Graauw. HULST - Zaal W. Blommaert, 40 schutters: hoge vogel: H. Geerts, Moerbeke; eerste zij vogel: R. Her wegh, Heikant; tweede zij vogel: R. Wilking, Hulst; grootste aantal (7): mevrouw Dobbelaar, Boschkapelle. HULST - OZO, 21 schutters: hoge en beide zijvogels: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (5): M. Baeke, Hulst en R. Dankaert. Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kas tanje, 26 schutters: eerste hoge en eerste zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge vogel: H. Heye, Heikant; tweede zijvogel: H. van Rijt, Kloos terzande; grootste aantal (6): F. van Kruyssen, Kloosterzande. (ADVERTENTIE) 5038 EC Tilburg Stationsstraat 39 Tel. 013-42 41 28' 43 42 32 Inschrijving voor: (aanvang september) Secretaresse Europees secretaresse Afdelingssecretaresse Receptioniste-lnformatrice Receptioniste Secretariaatsassistente Kantoorassistente Managementassistent Toeristisch Managementassistent (Al deze opleidingen bevatten een cursus Tekstverwerking pp een micro-computer) (aanvang september) 2-jarige opleiding voor Afdelingssecretaresse 3-jarige opleiding voor Secretaresse (2 avonden of 3 ochtenden per week) (Al deze opleidingen bevatten een cursus Tekstverwerking op een micro-computer) Moderne talen (handelscorrespondentie en conversatie in Nederlands, Frans, Duits, Engels, o.a. First Cert. Proficiency Cambridge, Spaans, Italiaans) Speciale cursussen: Taal voor toeristen Basiscursus Nederlandse taal Nederlands voor buitenlanders Typen (audio-visuele methode) ook spoedcursussen, duur 1 a 3 maanden Stenografie (Ned. en moderne talen) Middenstandsexamen Boekhouden Notuleren Toerisme, SEPR, IATA Marketing (Nima-A) Management Tekstverwerking Computerboekhouden Inlichtingen maandag t.m. donderdag 10-12, 2-4, 7-9 uur en vrijdag 10-12,2-4 uur. Prospectus (ook voor schriftelijke cursussen) gratis. Instituten zijn ook gevestigd te Den Haag, Rijswi|k, Rotterdam, Vlaardingen. Utrecht. Arnhem, Ni|megen, Amsterdam, Hilversum. NIEUW-NAMEN - Op tweede kerstdag hield het zangkoor St. Cecilia uit nieuw-Namen onder leiding van G. Pollet sa men met de plaatselijke fan fare De Scheldezonen onder leiding van P. van Hecke voor de zesde keer een sfeervol kerstconcert in de parochie kerk. Ook R. Baljeu (trompet), R. Passenier (trombone), P. Stroosnijder (orgel) en Frank Poliert (dichter/declamator) werkten mee aan dit muzikale gebeuren. Voorts kon het pu bliek genieten van de stem van Bert van de Keere uit Schilde. Deze leerling (13) aan de muziekschool Zoltan Koda- ly in Wijnegem kreeg een staande ovatie na zijn solo in Zuza Nina. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Gisteravond omstreeks vijf uur is op de kruising Parkzicht mevrouw M. de D. uit IJzendijke zwaar gewond geraakt bij een aan rijding. Dit gebeurde toen zij de weg overstak en door een motorrij - der, J. Z. uit Terneuzen, werd aangereden. Deze raakte het achterwiel van de fiets, waar bij mevrouw De D. kwam te vallen. Per ambulance is zij naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. TERNEUZEN - Op 1 januari gaan de Rabobanken in Ter- neuzen en Axel volledig sa men. Door deze fusie ontstaat een bankbedrijf met ruim 21.000 cliënten die gezamenlijk zorgen voor een balanstotaal van bijna ƒ400 miljoen. De nieuwe bank behoort daarmee tot de grootste in de provincie Zeeland. Alle 80 personeelsle den van de beide oude banken blijven werken onder leiding van de directie die wordt ge vormd door de heren J. Wisse en H. Geilleit. Voorzitter van het nieuwe bestuur is de heer J. Dieleman, voorheen al voor zitter van het bestuur van de Rabobank Terneuzen. Als vi- ce-voorzitter zal fungeren de heer M.L.M. IJsebaert.

de Stem | 1984 | | pagina 13