TOELICHTING TV EERSTE KERSTDAG TOELICHTING TV TWEEDE RADIO RADIO 6 MAANDAG 24 DECEMBER 1984 MAANDAG 24 PECEMBE) Nederlandse programma's NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 Buitenlandse programma s DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 L DUITSLAND 3 Nederlandse programma's NEDERLAND 1 03 NEDERLAND 2 Buitenlandse programma's DUITSLAND 1 Nederlandse programma's NEDERLAND 1 ra NEDERLAND 2 Buitenlandse programma s BELGIE NED. 2 DUITSLAND 1 NEDERLAND 1 Jro NEDERLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 1 Bfflö! HILVERSUM 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 c: „De computer is gevaarlijk omdat hij een pef ecte machine is" Prof. Joseph Welzenbaum [l7.4o] Sneeuwwitjes kerstfeest Hot' Ring het toch verder met Sneeuwwitje, nadut Be door de prins was wakker gekust? Ken Amerikaanse tekenfilm laat zien. dat de- twee trouwden en een doch tertje kregen, dat eveneens Sneeuwwitje genoemd werd. Ook de boze stiefmoe der komt nog steeds in het verhaal voor. Uit jaloezie hlijl't ze haar mooie stief dochter dwars zitten. Ze probeert haar kerstfeest te bederven, maar Sneeuw witje kan weer op hulp re kenen. boortestad van Vivaldi, Ve netië voor de eerste maal werd opgevoerd. Op het St. Marcusplcin tegen de ach tergrond van de indrukwek kende domkerk beeldde het ensemble van het Ballet Na tional de Marseille met een keur van solisten de vier sei zoenen uit. De sfeer van deze periodes kwam in de kleur van de costuums tot uiting. dirigeerde dan ook de pre mière van de Tweede Sym fonie in 1895 in Berlijn. 19.30 Vom Winde verweht 12.25 Leben auf dem Mississippi [l4.10] Kerwln, teken van de tijd 19.00 Dansers aan draadjes Het romantische kerst sprookje 'De Notenkraker' op muziek van Tsjaikovsky wordt vanavond gedanst door de bekende marionet ten van Gretl Aiclu-r van het Salzburger Poppentheater. Hoofdpersoon is de kleine Clara, die van haar lieve- lingsoom een notenkraker heeft gekregen in de vorm van een houten huzaar. Voordat Clara gaat slapen, doet ze een wens. Ze wil graag, dat de pop gaat leven en kijk, het wonder ge schiedt. Als de klok twaalf slaat staat er een droom prins voor haar neus. Samen vertrekken ze voor een sprookjesreis naar China en Rusland. Het Amsterdamse scholic- rencomité voor vrede en un- ti-racismc/facisme, dat reeds enkele jaren bestaat, heeft, sinds op 21 augustus 1983 de 15-jarige Kerwin Duinmeijer in de Damstraat te Amsterdam werd doodge stoken, omdat hij zwart was, er heel wat leden bij gekre gen. Door Kerwins dood werden veel scholieren wak ker geschud en sloten zich bij het comité aan. Froukjc Bos maakte een film van hun activiteiten. Na Nederland verschijnt nu tussen 25 en 39 december op het eerste Duitse net de vijf delige cyclus met tv-fllms. die gebaseerd zijn op het werk van de beroemde Amerikaanse sehrijver Mark 'Twain (1835-1910). Sa muel Langhorne Clemens zoals hij eigenlijk heette, is in Europa vooral bekend ge worden door zijn jeugdboe ken 'Tom Sawyer' en 'Huckleberry Einn'. Maar daarnaast kent zijn literaire werk een reeks van titels op de meest uiteenlopende ter reinen. Vandaag start de se rie met het autobiografische getinte verhaal 'Life on the Mississippi' over het loods wezen. De vertoning van 'Gejaagd door de wind' op de televisie vormt een gebeurtenis van de eerste orde. De met tien Oscars bekroonde film is de beroemdste uit de geschie denis van Hollywood. Na 45 jaar wordt het 3 Vt uur du rende monumentale werk nog steeds in bioscopen over de hele wereld gedraaid. De verfilming van de roman van Margaret Mitchell fas cineert niet alleen op grond van zijn boeiende handeling, maar ook door de acteer prestaties en zijn dramati sche expressie. Scarlet O'Hara, Klictt But ler, Meianie Hamilton, Ash ley Wilkes zijn in deze pro ductie van David O'Selznick levende figuren geworden temidden van dramatische gebeurtenissen in de zuide lijke staten van Amerika gedurende de Burgeroorlog (1891-1894). 15.00 Eurovisie kertsconcert 22.40 De vier jaargetijden Antonio Vivaldi's compositie 'De vier jaargetijden' inspi reerde choreograaf Roland l'etit tot een ballet, dat afge lopen september in de ge- In diverse Europese landen kunnen de kijkers en radio luisteraars vanmiddag ge tuige zijn van het traditio nele kerstconcert in het Concertgebouw Orkest te Amsterdam. Onder leiding van Bernard Haitink speelt het Concertgebouw Orkest de Tweede Symfonie van Gustav Mahler (1890-1911). Na het voltooien van zijn Eerste Symfonie, waarvan Mahler de première zelf di rigeerde, was een deel van zijn aanhangers enthousiast, een ander deel kritiseerde de compositie zeer fel en deed haar als waanzinnig af. Ri chard Straus schaarde zich onder de aanhangers en hij 20.15 Freund mlt Rolls-Royce 20.15 Eiger Hoe komt een Condense werkster in het Lagerhuis? Had men Ada Harris kort na haar intrede in het parle ment deze vraag gesteld, dan zou zij verteld hebben, hoe zij op een dag bij de po liticus Sir Wilmot aan het werk was. Tijdens het poet sen praatten zij samen over de regering en de politiek in het algemeen. Sir Wilmot lag juist met een zware kou in bed en hij voelde zich he lemaal niet goed. En nadat Ada Harris duidelijk haar opvattingen naar voren had gebracht, vroeg Sir Wilmot haar of zij geen zin had om zich verkiesbaar te stellen. Twee jonge alpinisten Tiger en Simmi hebben zich voor genomen de liigcr te beklim men. De Eiger is een bijna tweeduizend meter hoge noordelijke bergwand in Bcrner Oberland. Hoewel de Eiger veel beklommen is, blijft de bergwand nog steeds het hoogste doel van iedere alpinist. Dagen lang wachten Tiger en Simmi op gunstig weer. Als het einde lijk zover is, krijgt Tiger een ongelukje met zijn hand en het avontuur lijkt van de baan. Maar Simmi heeft ge luk. Kurt Löffler, een erva ren alpinist, die ook plan is de Eigerwand te beklimmen, heeft tevergeefs op een part ner zitten wachten. Een kerstfeest om nooit 14.00 De wind In de wilgen In het jaar 1908 schreef Ken neth Grahamc zijn bekende boek 'Wind in the willows', waarnaar deze Amerikaan se tekenfilm is gemaakt. Hierin worden de avonturen verteld van de dieren, die langs de Grote Rivier en in het Wilde Woud leven. Van de hoofpersoncn Mol, Rat, Das, Otter en Pad, vindt Pad zich het enige volmaakte dier, dat langs de Grote ri vier woont. Als hij op een dag even niet thuis is wordt zijn landgoed Paddenburg bezet door wezels en herme lijnen. Maar ondanks zijn opschepperig karakter heeft hij toch vrienden, die hem op het beslissende moment helpen. Kerstmis in een country- jasje. Onder deze dekmantel hebben Dolly Parton en Kenny Rogers dan eindelijk samen een televisieshow ge maakt. En de eerste moei zaam tot standgekomen voorbereidingen lopen als een rode draad door het pro gramma heen. Behalve een hoeveelheid country wes ternsongs bevat de show eveneens een aantal klassie ke kerstliederen als 'White Christmas' en 'Silent Night'. De bewerkster Olga Madscn maakte er aan bijzonder verhaal van. In haar opvat ting zijn Adam (Alexander van Ilctcren) en Eva (Chris tine Ewcrt) niet de eerste maar de laatste mensen op aarde. Het paradijs is ver anderd in een ruïne; het ein de Is nabij. ticsten als Nana Mouskoi Paola en Kurt Felix, Rol; Kaiser, Martin Bcnrt) Brigitte Fassbaender, Pet Ilofmann, Peter Weck, Oli Schenk, de Kcssler-twcelU en de Spider Murphy Ga] hebben hun medcwerkli toegezegd. Dit programma] eveneens gelijktijdig op Belgische tweede net te zit 22.05 Welsse Holle 20.15 Stars in de Manege 13.30 Placldo 20.33 De boezem vriend Toen deze film twee jaar ge leden in première ging, was de kritiek niet mals. De re censies varieerden van mie zerige kluchtigheid tot ran zige oplichterij. Het door Di- mitri Frcnkcl Frank ge schreven en geregisseerde verhaal moet ergens iets weg hebben van het stuk 'De revisor' van Gogol en speelt in de Napoleontische tijd. Hoofdpersoon is een zekere professor Pasdupain (Andre van Duin), die als rondrei zende kiezentrekker ternau wernood ontsnapt aan de ronselende soldaten van de keizer. Als hij vervolgens in een kasteel van een kolonel terecht komt, denkt deze, dat hij met een inspecteur- generaal van kcizer's belas tingen te maken heeft. De nog gloednieuwe film over de tenor Placido Do mingo geeft een beeld van het drukke leven van een veelgevraagde operazanger. Domingo behoort met Lu ciano Pavarotti en José Car- rcras tot de populairste te noren van deze tijd. Domin go werd in Madrid geboren, maar hij verhuisde op zijn negende jaar naar Mexico, waar hij zijn muziekoplei ding kreeg. Toen hij zijn studies afsloot was hij te vens een uitstekend pianist en een redelijk goede diri gent. In deze film zingt hij een aantal opcral'ragmen- tcn, maar treedt hij ook sa men met Charles Aznavour als dirigent op. En net als Marco Bakker begeeft hij zich ook graag op het lichte vlak. Hij maakte een plaat met John Denver en hij zingt tevens tango's. Ook dit jaar wordt er in Cir cus Krone te Miinchcn een circusgala georganiseerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan oude arties ten en journalisten. De Beierse Omroep maakt dit programma mogelijk in sa menwerking met de 'Abend- zeitung' in Miinchcn. Désirée Nosbusch presen teert de voorstelling, die door de Miinchncr Philhar- moniker o.l.v. van Loriot wordt geopend. Bekende ar- Een zeer spannend vontuur uit de Noordamti kaanse Rocky Mount; beleeft vanavond zijn Dull première. Door een lawl worden drie onervaren j; ge alpinisten op een springende rots geisolcti Een helicopter stort tijd; een reddingspoging ni waarbij de drie bcmi ningslcdcn omkomen, tweede reddingspoging lel tot een dramatisch hoogi punt, als de onervaren ri ger MacDonald (I)ah Janssen) bij zijn onba; zuchtige poging cvenc; verongelukt en in een rol pleet terecht komt. 20.15 Adam fn ballinschap Vorig jaar met Kerstmis voerde het Publiekstheatcr Vondels 'Adam in balling schap' op, dat vanavond in een tv-bcwerking te zien is. f IJ 19.30 Heiraten 1st immer Risiko Placido Domingo (woensdag, Nederland 2, 13.30 uur). - FOTOARCHIEF DE STEM Inspecteur Campbell prt beert tevergeefs met de hi van zijn assistent twee hi bijzondere moordenaars pakken. De oude ovcnl Brocklcsby en ook LyJlj Barbent zijn reeds zckimi in hun leven door tragisc! ongevallen van hun par ners alleen ovcrgcblcvi Iedere keer vermocht aanzienlijk vermogen verdriet over het verlies beetje goed maken. I)e lil spcctcur heeft tegen de brij ve mensen absoluut geen la wijs, maar door zijn assli tent brengt hij de twee hl welijksspccialisten met tl kaar in contact. Anton Pieck deurwaarder een inboedel moet ophalen. Hij stuit daarbij op de excentrieke Eugénie Oldevelt (Ellen Vo gel), die alles in het werk stelt om haar boeltje te be houden. 23.50 Nachtmis uit Bastogne Naar aanleiding van zijn aanstaande negentigste ver jaardag heeft de AVRO een portret gemaakt van de te kenaar Anton Pieck. Als il lustrator van sprookjes en series romantische kerst kaarten geniet hij al meer dan een halve eeuw bekend heid. Zijn beroemdste crea tie is ongetwijfeld het sprookjespark de Efteling. Bovendien bezit hij reeds een eigen museum, het An ton Pieck Museum in Hat- tcm. Dit portret bestaat vooral uit gesprekken met de kunstenaar over tekenen, dat hij als werk beschouwt en schilderen, dat zijn hobby is. 20.15 Goedkoop in augustus Mary Watson, de vrouw van een hoogleraar in de lette ren, heeft haar man wijsge maakt, dat ze met een oude schoolvriendin op vakantie gaat naar een Caribisch eiland. In werkelijkheid is ze alleen en zoekt het avon tuur. Ze hoopt later bij de vrouwen van de collega's een leuk verhaal te kunnen opdissen. Inderdaad ont moet ze iemand: de Ameri kaan Henry Ilackslaughter. Hij wijkt af van alle man nen, die ze tot nu toe gekend heeft. Vannacht wordt in Bastogne het feit herdacht, dat veertig jaar geleden het Ardenne noffensief werd ingezet, waarmee de uiteindelijke bevrijding van Europa een feit werd. Aan de nachtmis in de St. Pieterskerk gaat daarom een korte film voor af over Bastogne en de Slag om de Ardennen. Marticn van Ituuren van de KRO geeft de toelichting bij deze nachtmis, die wordt gecele breerd door de hulpbisschop van Namen, mgr. J. B. Mus ty. De uitzending is in diver se Europese landen te zien. 20.50 Borsalino 23.00 Mensen zoals Jij en ik 21.35 Uit de grond van mijn hart Een nieuwe serie met korte verhalen van de Duitse schrijver Herbert Rcinec- kcr, waarin Kees Brusse ook deze keer weer de hoofdrol vertolkt gaat vanavond van start. In het verhaal 'De waarzegger' verhuist hij als de heer Huisman naar een woning, waar een ziener heeft gewoond. De klanten weten echter nog niet dat hun waarzegger vertrokken is. Het tweede verhaal 'Ur- sus' is het relaas van een verhuizer die op last van de Ook het kerstverhaal wordt door ouders en kinderen meestal op een verschillende manier beleefd. De ouderen komen in hun beleving vaak niet verder dan de uiterlijke verschijnselen van Kerst, dat hen dan ook het gebrui kelijke 'holle' gevoel geeft. De jongeren zouden graag meer oprechtheid in de kerstviering willen hebben. Vrede op aarde betekent voor hen werken aan een andere maatschappij. De boeiende, vrij lange gangsterfilm van Jacques Deray kreeg de naam van een sjieke, dure hoed, omdat deze hoed in de dertiger ja ren hét hoofddeksel was voor de betere stand en de gangsters. In deze film gaat het om Siffrcdi (Alain De- ion) en Capella (Jean-Paul Belmondo), twee zware jon gens, die na een fikse vecht partij elkaar partners en vrienden worden. Hun sa menwerking begint met de ontvoering van een ren paard. Het succes brengt hen in contact met de twee gangsterbazen van Marseil le; Marcllo en Poli. Door het succes overmoedig gewor den willen ze het gebied van Poli inpalmen. 21.05 Anastasia Caroline Brouwer en Kees Brusse in 'Mensen zoals jij en ik' (vanavond, Nederland 1, 23.00 uur). - fotoanp In het jaar 1928 ontmoet de Russische ex-generaal Bou- nine (Vul Brynner) in Parijs een jonge vrouw (Ingrid Bergman), die zich Anna Koreff noemt. Blijkbaar heeft ze een zware tijd ach ter de rug, want ze lijdt aan geheugenverlies en ze weet niet wie haar ouders zijn. Wat Bounine het meest in de vrouw fascineert is haar verbluffende gelijkenis met prinses Anastasia, de doch ter van de laatste tsaar Ni- colaas II. NOS J.30 Nieuws voor doven en Jcchthorendcn. hjH) Omrocpparochle. Op net Hoogfeest van Kerstmis Bering van de dagmis in de [t.Franciscus Xaveriuskerk te Imersfoort. .50 Urbi et Orbi. kersttoespraak en de zegen Jrbi et Orbi door paus ■ohannes Paulus II. ■2.30 Kerstliederen. Door het Jongens- en Mannenkoor van Je kathedrale kerk St. Bavo in Taarlem. [OS J.00 Nieuws voor doven en [echthorenden. i.00 rvu: Nanzi Anansi (1). ;ro (.30 Jodi en het hertcjong Xhe Yearling), Amerikaanse Ëeugdfilm uit 1947. 17.30 Journaal (NOS). kro [17.40 Sneeuwwitjes kerstfeest, •kenfilm O J.25 Het verhaal, lijbei vertelling. Afl.: (verleven in de woestijn.. 8.30 Telcac: [ursusinformatie. 1.00 Dansers aan draadjes, larionetten van het .alzburger Poppen Theater Jansen het ballet 'De [otenkraker'. 1.00 Journaal (NOS). J.10 De 1-2-3-Show, foelshow. Thema: Tomantische Kerst. i.50 Er is meer tussen hemel [n aarde, programma met fcees Brinkhuizen en Milou pan Sprang. 2.40 De vier jaargetijden, tallet van Roland Petit op nuziek van Antonio Vivaldi, litgevoerd door I Musici. D los „40 Journaal. 3.45 Nieuws voor doven en lechthorcndcn. iOS .00 Nieuws voor doven en lechthorenden. 1.05 Ice Show. Internationale tunstrij wedstrij den. jl4.10 Kerwin, teken van de tijd, film over de activiteiten an het Amsterdamse cholierencomité voor vrede n anti-racisme/fascisme. 5.00 Eurovisie Kerstconcert 984: Tweede Symfonie van 4a hier door het NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 15.30 Cursus Bridge (11). 15.45 Oma Fladder. 19.00 Kinderbios. 19.30 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine. 17.00 AVItO's sportpanorama. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 AVRO's Toppop, gepresenteerd door Ad Visser. 18.30 Teleac: Handwerken (3). 19.00 Anton Pieck, een leven als een sprookje. Portret. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 In de hoofdrol, programma van Mies Bouwman. 21.30 Marco Polo (slot), tv- serie. 23.00 Mensen zoals jij en ik, serie verhalen van Herbert Reinecker met Kees Brusse in de hoofdrol. 1. De waarzegger. 2. Ursus. 00.00 Journaal (NOS). NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 TL, populair wetenschappelijk programma voor de jeugd. 19.00 Journaal. 19.12 HV: Kwartslag. Koks praten over eten. KRO 19.27 Tom Jerry, tekenfilm. 19.45 De beste Muppetshows. Gaste: Raquel Welch. 20.15 Goedkoop in augustus, tv-film van Alvin Rakoff naar een verhaal van Graham Greene. 21.05 Hints, spelprogramma. 21.35 Uit de grond van mijn hart (4), praatprogramma met ouders en kinderen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. IKON 22.50 Die de stem van mijn geweten is geworden. Oecumenische kerstnachtviering. 23.47 De Wilde Ganzen. KRO 23.50 Nachtmis uit Bastogne. Met een inleidende film over Bastogne en de Slag om de Ardennen in 1944. 15.30 Nieuwe liederen voor een nieuwe wereld. 19.10 De kerstster die verdween, Noorse jeugdfilm. 17.40 Kerstfeest bij de dieren, Tsjechische tekenfilm. 17.50 (ZW)Gagomania: Krabben maar. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, voor de allerkleinsten. 18.05 Kameleon, jeugdprogramma. 18.30 Take it easy, tv-cursus Engels. 19.00 Juke Box. 19.10 Programma van de PO. 19.40 Paardckoerscn, mededelingen en programma overzicht. 19.45 Kerstboodschap door Koning Boudcwijn. Aansl.: Journaal. 20.05 Weerbericht. 20.10 Videomatch, videospelletjes. 20.20 Isaura (27 en 28), Braziliaanse serie. 21.30 Als Willem zingt. Willem Vermandere praat met Bob de Groef over wat hem zoal bezighoudt. 22.20 Kcrsstallen in Vlaanderen. 22.45 Kerstconcert (1): Per la Notte di Natale. 23.50 Nachtmis vanuit de Sint-Pieterskerk te Bastogne. Aansl.: Coda. 19.00 Zwaluwen en Amazones, Britse j eugdserie. 19.25 (ZW)Gagomania: Naar de bioscoop. 19.30 Tijdrover: Lieve plantjes. Afl.: De Hyppeestrum. 19.40 Mededelingenen programma-overzich t. 19.45 Kerstboodschap door Koning Boudewijn. Aansl. Journaal. 20.05 Weerbericht. 20.10 Villa Tempo of: Gejaagd door de rockcultuur (herh.). 20.50-22.50 Borsalino, Franse speelfilm van Jacques Deray (1979). Met: Jean-Paul Belmondo, Alain Delon en Michel Bouquet. 19.00 Ecran des vacances. 17.35 Lollipop spécial. 19.00 Cesoir. 19.25 Consumententips. 19.30 Kerstboodschap door Koning Boudewijn. 19.40 Journaal. 20.10 Le Grand Ballet National Polonais 'Slask'. 21.10 l'Oiseau Bleu, Franse tv- film. 22.35 Branduardi il concerto. Kerstprogramma. 23.35 Kerstliederen. 23.50 Nachtmis vanuit Bastogne. 10.00 Tagcsschau. 10.02 Programma-overzicht. 10.15 Gesucht wird.Jiirgen Pons. Ein Mann, der helfen wol lte. 11.00 Kindergartenkonzert: Das Taschentuch. Met het Radio-Symfonie Orkest van Bazel. 11.30 Weihnachtcn (1), uiteen drieluik van Felix Timmermans. 12.00 Florian - Ich gehör'dazu, over een geestelijk gehandicapt kind op een 'gewone' school. 12.45 Ticrc der Bibcl, documentaire. 13.30 Musik und Lieder der Weinachtszeit. 14.25 Wir warten auf's Christkind, ki nderprogramma. 19.30 Die Madels vom Immcnhof, Duitse speelfilm van Wolfgang Schleif (1955). 17.55 Tagesschau. 18.00 Evangelische Christvcspcr, vanuit Kusel. 18.45 Winhöringer Weihnachtsspicl. 19.15 Wunder der Weihnacht. Kerstliederen. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.05 Der Handkuss, tv-spel. 21.05 Anastasia, Amerikaanse speelfilm van Anatole Litvak (1956). Met: Ingrid Bergman. Cl 22.50 Kirchen, Glocken und Landschaften, vanuit Rheinland-Pfalz. 23.05 Nachtmis vanuit Munster. 10.00 Heute. 10.03 Programma-overzicht. 10.10 Europaisches Filmfestival im ZDF: Und sie folgten dem Stern (slot), tv- film van Ermanno Olmi. 11.30 Weihnacht'in den Bergen. Kerstliederen en - verhalen. 13.00 Heute. 13.05 Ab nach Nazareth, tv- film. 13.30 Die Verwandlung des bösen Wolfs, tekenfilm. 13.50 Bananen-Paul, jeugdfilm. 15.20 Vier Engel in der Schule. Muzikale versie van bijbelverhalen. 19.05 Mustang, Biir und Jager (Mustang Country), Amerikaanse speelfilm van John Champion (1976). 17.25 Ilcute und damals, twee kerstverhalen van Peter M. Thouet. 18.25 ZDF-regionai: Dies Stadtlein in der Stadt. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.15 (S)Hcinz Rühmann liest Gcsehichtcn zur Weihnacht. 20.00 (ZW)Drei Manner im Schnee, Oostenrijkse speelfilm uit 1955 naar verhaal van Erich Kastner. 21.30 (S)Nostalgie in Noten. Bekende en onbekende melodieën. 22.30 Evangelische Christvesper: 'Uns is ein Kind geboren'. 23.30 Trapper und Eskimos in Alaska, Amerikaanse documentaire. 19.00 Der kleine Weihnachtsmann, tv-spel. 17.00 Handeln hilft: Die stillen Heller. 17.45 Die Nacht ist vorgedrungen. Nadenken over het kerstfeest. 18.15 Krippe 1984, documentaire over kerststalletjes. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.05 Wir sind keine Engel (We're no angels), Amerikaanse speelfilm Ieder heel uur nieuws. TROS: 7.03 Aktua. 7.06 Continu muziek (8.06 Aktua). 9.03 Aktua. 9.06 Gerard de Vries draait op verzoek (10.03 Ak tua). 11.03 Aktua. 11.06 Te gast bij Herman Emmink. 12.03 De Euro parade (12.30, 13.30 en 13.55 Aktua). VPRO: 14.03 Het Spoor (1). Fast food. 16.03 Een uur Ischa. EO: 17.03 EO-Onderweg. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Tijdsein. 18.30 Waar waren we ook alweer? 18.50 De wolken wagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 20.03 De muzikale fruitmand. 21.02 In dienst van de vrede (1). 21.30 Kerstsamenkomst. 23.02 Tussen Bethlehem en Jeruzalem. IKON: 0.00 Voorleesdienst. 0.58 Wilde Ganzen. AVRO: 1.02 Easy liste ning. 3.02 'n Zilveren nacht met gouden ouwen. 9.00 Moment. 9.05 De NCRVi| daag. 9.10 Over kopen gesprd 9.30 Nws. 9.33 Plein PubliekJ in en om het verpleeghuis (I Nws). 11.00 De wereld zingt G lof (11.30 Nws). 12.00 Boer en 1 der. Overh.voorl.: 12.16 Rizasc NOS: 12.26 Meded. voor land tuinbouw. 12.30 Nws. NCRV! Hier en Nu (12.55 Kunst- enV: werk. 13.00 Nws. 13.10 Bui) comm. van Herman Ameli 13.30 Nws. 13.33 Kerk vani 14.00 Van stad en land 14.30 14.33 Molukse kerstviering I Uit de goede oude tijd. 15.3011 15.33 Studio 55. 16.30 Nws.1 Woord in de middag. 16.45 NC 60. 17.00 Hier en Nu. KRO Nws. 17.36 Echo-magazine II Nws. 18.20 Kerkelijk nws.) I Goal op maandag. 19.30 Man] paard. 20.00 Nws. 20.03 KRO'sl rette-album. 21.30 Uit het KROj chief. 22.30 Nws. 22.35 Uw Kon^ rijk kome. 22.45 Da Capo. 1 Kerstnachtviering. Ieder heel uur nws. AVRO Cees van Zijtveld (7.30 en AVRO's radiojourn.). 9.30 Rof Altenberg (9.30 AVRO's rad journ.), 11.03 Arbeidsvitaitf (11.30 AVRO's radiojourn.) j AVRO's kerstbal. (13.30, 15.30] 17.30 AVRO's radiojourn), J 18.04 Honderd bewonderd. Aj 19.02 De zwevende hemel. 20.02' tionale LP-top 50. 22.02 Ca* light. 23.02 Swingtime. KRO: 7.00 Aubade (7.35 Het Er* Trio. 8.00 Tape-radio: StrijkkJ tet. 9.00 Plaat van de week. 7" 8.50 Daar vraag je me wat) Daar word ik stil van. 10.00 Concert op maandag. Werta* Rachmaninov. 11.35 Muz. v. kj net en piano. 11.50 Spektakel"» ma. 12.00 Vivace, populair K[ muz. 13.50 Spektakel proza KRO's muzikaal spreekuur: de Reede, fluit. VARA: Strijkkwartet v. Schönberg De pianist Murray Perahia. Harpconcert v. Handel. Vi 18.20 London Symf. Ork. 10.50vj ken v. Skrjabin. 20.35 Radio harm. Ork. 22.00 Jazz-op-vier. Het zout in de pap. NCRV: 7.00 Nws. 7.06 Het levende woord. 7.15 Barok op maandag. 7.30 Nws. 7.35 Hier en Nu (ca. 7.57 Weerman Hans de Jong. 8.00 Nws). 8.30 Nws. 8.33 Te-Deum Laudamus. NOS: 9.03 NOS-sportief. terstanden. RVU: 9.30 De braak. KRO: 10.00 KRO's sch< praat. 10.05 Als je haar maar zit. Hum.Verb.: 18.05 Het vooj van de twijfel. NCRV: 18.20 smaak van macht. KI. Zenc machtigden: 18.30 Uitz. Stem Hoop: Jezus kwam niet als - vreemde. 18.45 Bond zonder Na3 NCRV: 18.50 Er staat geschrei NOS: 19.00 Nws voor buitenlar (19.00 Turks. 19.10 Berbers. Marokkaans-Arabisch. Spaans). Teleac: 19.40 Marokkj se en Berbervrouwen projekt 20.10 Programmeren met H (8a). 20.40 Handwerken, hern troduktieprogr. 21.10 Ca< (herh. 4). 21.40 Kind en basiss< (herh. 3). IKON: 0.00 Voort' dienst. 0.58 Wilde Ganzen. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 14.00 De wind in de wilgen, tekenfilm. es BIOS 15.40 Rosco leest voor in Caiimero's bioscoop. 15.50 De duvel is oud, programma voor oudere fnensen. 16.35 Jakob Adele, Duitse jerie. Laatste afl.: Een goed Jeven. 16.47 ATV Sport: Oud tegen hieuw. Jonge tennistalenten nemen het op tegen gevestigde ioppers. .17.30 Journaal (NOS). 17.40 TROS Formule 1, lopprogramma. 18.30 Dierenmanieren, irogramma van Martin Gaus [herh.). 18.45 Teleac: lursusinformatie Kind en basisschool. 19.00 Mickey and Donald, tekenfilmshow. 19.25 Gloria (slot), Amerikaanse tv-serie. Als ïoey's eerste kerst zonder zijn rader uitloopt op een teleurstelling komt dr. Adams hulp. l.OO Journaal (NOS). 80.28 Socutera: Ned. Centrale roor Pleeggezinnen. 10.33 De boezemvriend, speelfilm van Dimitri Frenkel Frank. Professor Pasdupain (André van Duin), een kiezentrekker, raakt verzeild in een persoonsverwisseling. Verder met: Leen Jongewaard, Geert de Jong, "anouk van der Meulen, 'anessa e.a. '1.55 Een Kersfeest om nooit vergeten, show met Dolly 'arton en Kenny Rogers. es 3.45 Ten voeten uit.Dave Hen, speciale :erstaflevering. NOS 3.35 Journaal. 3.40 Nieuws voor doven en plechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.30 Placido, portret van gperazanger Placido Domingo. 5.00 Hendrik IV (1), öneelstuk van Shakespeare.

de Stem | 1984 | | pagina 22