Best met Kerst in de cel WIJNSTEKERS BLIJ MET IEDERE OVERWINNING Van Kooten vertrouwt het niet erg EK jeugdschakei Jong Oranje naar nederlaai s- Dieven slaan slag in huis van Pele Zwemrecord HPC-dames JEl 1ERNEUZEJS f w SATERDAG 22 DECEMBER Verrassende winst voor volleybalteam Australische zwemploeg naar Amersfoort Van Boeckel in halve finale PEC voor rechter gedaagd Op >ySS LONDEN (RTR) - De voor malige voetbalvirtuoos George Best heeft in hoger beroep geen mededogen ge kregen van de Londense rechter en hoorde andermaal twaalf weken gevangenis straf tegen zich eisen wegens rijden onder invloed, beledi ging van een politie-ambte- naar en het geen gevolg ge ven aan een dagvaarding. De dagen van weleer, waarin Best uitgroeide tot een aanbeden vedette bij Manchester United en tevens beroemd werd als ongekun steld levensgenieter, lijken daarmee voorgoed voorbij. De voormalige Noordierse international, ongeschoren en totaal verslagen, werd na de zitting over gebracht naar de Pentonville gevangenis, waar hij met Kerst in de cel zijn zonden kan overdenken. Advocaat Philip Havers trachtte de meest trieste de gradatie van zijn cliënt af te wentelen door de achter gronden van de voetballer, geboren in een achterbuurt van Belfast, te schetsen. „Eenmaal behorend tot de beste spelers ter wereld, voor wie een vergelijking met grootheden als Pele, Cruijff en Di Stefano niet misstond, zocht hij als zoveel anderen een vluchtweg in de alcohol om aan de enorme druk te ontsnappen". Rechter Gerald Butler was van het pleidooi echter niet onder de indruk. Evenmin liet hij zich vermurwen door Bests plannen de feestdagen met zijn driejarig zoontje door te brengen, noch door zijn aanbod zich te laten ope reren om een pilletje in te brengen, dat hem van zijn drankzucht moet bevrijden. Al twee keer eerder onder ging Best deze ingreep, maar zonder succes. Ook moet het de rechter bevreemd hebben, dat 'Georgie Boy' in het weekeinde voorafgaande aan het hoger beroep weer eens door een fotograaf werd be trapt in het Londense nacht leven. Een aantal oud-collega's wenst Best, die met Man chester United in 1968 de Europa Cup veroverde en Europees voetballer van het jaar werd, ondanks de te loorgang als een beroemd heid te herinneren. „Mensen zijn geneigd te vergeten, welk een groot voetballer hij was. Maar als je de United-supporters nu zou vertellen, dat Best mor gen op Old Trafford ver schijnt, komen er 50.000 men sen opdraven om hem te zien. George heeft slechts één le ven vergooid en dat is zijn eigen leven. Ik blijf echter zijn goede kanten zien, die overtreffen de slechte verre", aldus Crerand, die bij Man chester United met Best speelde. De Noordierse doelman Pat Jennings, die in 1964 met Best in de nationale selectie debuteerde, steekt zijn be wondering evenmin onder stoelen of banken. „Er werd wel beweerd, dat er veel be tere spelers dan Best rond liepen, maar ik heb ze nooit gezien". 'Cyprioten staan op scherp' Door Bert Willemsen NICOSIA - De gebeurtenissen van de 29e april 1981 zijn in het geheugen van Ben Wijnstekers danig verbleekt. De Feyenoord- aanvoerder is met Willy van de Kerkhof de enige in de Oranje-selektie, die destijds deel uitmaakte van de winnende Nederlandse ploeg in Nicosia. Veel herinnert hij er zich niet meer van: „We wonnen met 1-0 door een goal van Kees van Koo- ten. Een moeilijke wedstrijd was het, op een slecht veld en met en stugge tegenstander. Het waaide ook nog hard. Meer zou ik er echt niet van kunnen ver tellen." Veel zullen de omstandig heden zich niet hebben ge wijzigd. Vandaar dat het nog puntloze Oranjeteam bij de hernieuwde kennismaking met Cyprus in zijn derde kwalifikatiewedstrijd voor hpt wereldkampioenschap 1986 een allerminst gemak kelijk karwei krijgt op te knappen. Het zal de vraag zijn in hoeverre Oranje mor genmiddag dezelfde stoot kracht en schotvaardigheid kan produceren als de afge lopen week in de twee oefen wedstrijdjes tegen DSVP en Wilhelmina. Beide keren werd het 10-0. „Tegen Cyprus ben ik met elke zege content", vertelde Ben Wijnstekers gisteren tij dens de saaie, vijf uur du rende vlucht van Schiphol naar Larnaca. „De Cyprioten zijn amateurs, net als onze sparring-partners van de af gelopen dagen, maar houdt elke vergelijking mee op. DSVP en Wilhelmina speelden ook verdedigend, net zoals Cyprus dat zal doen. Ze gingen echter niet tot het uiterste. Reken maar dat de Cypriotische ploeg wel op scherp zal staan. Die heeft de laatste jaren aange toond, dat ze verdraaid goed weet wat er in het interna tionale voetbal te koop is. Kijk maar naar de uitslagen. Oostenrijk en Hongarije hebben in Nicosia op het nip pertje gewonnen en eerder kwam Italië er niet verder dan een gelijk spel." Als voorbeeld dat ook een minder gerenommeerde te genstander toch niet altijd een probleem hoeft te zijn, haalt Wijnstekers Turkije- Engeland aan. Vorige maand, op dezelfde dag dat Oranje in Wenen onderuit ging, zegevierde Engeland in Turkije met liefst 8-0. „Je kan dus best goed wegkomen tegen zo'n land", zegt Wijn stekers, die blij is de eento nigheid van de reis even te kunnen onderbreken met een praatje op de vrije vierkante meter ruimte achterin de ca bine van de Fellowship. „Als je maar een beetje ge luk hebt. Engeland kwam al snel op voorsprong en zo'n vroeg doelpunt is het halve werk. Ook konden de Engel sen een paar keer scoren door ballen die terugkwa men van de Turkse doelman. Maar zelfs als het een beetje meezit voor ons, hoeven we toch niet zo'n hoge uitslag als bij Turkije-Engeland te ver wachten. Op de tv kon je zien dat die Turken af en toe nog uit de verdediging kwamen. Cyprus zal daarentegen wel Enkele heren van het Nederlands voetbalelftal kort voor het vertrek naar Cyprus; van links naar rechts Michel Valke, Peter Houtman, Mario Been, Ernie Brandts en 'Generaal' Michels. - fotoanp de hele tijd achterin blijven hangen, zodat we niet hoe ven te verwachten ruimte voor onze aanvallen te krij gen." Toch heeft Rinus Michels zijn ploeg in de twee oefen duels duidelijk gemaakt wel ke speelwijze gehanteerd moet worden. Wijnstekers: „Het bleek al uit de selektie van de 16 man en tegen de amateurs werd dat nog eens bevestigd, dat we opportu nistisch gaan spelen. Geen mooi en goed verzorgd voet bal, maar de bal zo snel mo gelijk in het Cypriotische strafschopgebied zien te krijgen en dan maar hopen dat er daar wat gaat gebeu ren. We zullen het vooral moe ten hebben van de hoge bal len. Van Kooten had drie jaar geleden in Nicosia suc ces met een kopbal, dat moet Peter Houtman nu ook luk ken. Bovendien zal Ernie Brandts met zijn lengte eveneens voor gevaar zor gen, vooral bij corners en vrije trappen. Van de Kerk hof neemt dan zijn plaats achterin over, zo hebben we het in de oefenwedstrijden gedaan. Inderdaad, het ge beurde op precies dezelfde manier als bij PSV." Het was al donker toen het Oranje gisteren tegen het einde van de middag in Lar naca arriveerde. Schaarse lichtbundels pal buiten de luchthaven prezen de Cy priotische gastvrijheid en vriendschap aan. Met die gastvrijheid zal het voor Oranje best loslopen, maar of het morgenmiddag in het Makarios-stadion ook een vriendschappelijke aangele genheid wordt, dat is een heel andere zaak. HAARLEM (ANP) - Neder land is het vier-Iandentoer- nooi volleybal in Haarlem uit stekend gestart. De Neder landse ploeg won met 3-1 van Zuid-Korea, dat tijdens het Olympische Spelen in Los An geles als vijfde was geëindigd. De setstanden waren 11-15,15- 8,5-10 en 15-5. In de openingswedstrijd, eerder op de avond, had Cuba al met met 3-0 van de Bonds republiek Duitsland gewon nen. De setstanden waren 15-6, 15-11, 16-14. De Cubanen had den voor 2000 toeschouwers nog geen vijf kwartier nodig om de Westduitsers te ver slaan. De Nederlandse dames heb ben vrijdagavond de ope ningswedstrijd in het vier- landenvolleybaltoernooi te Nürtingen met 3-0 van de Bondsrepubliek Duitsland verloren. De setstanden waren 15-5, 15-7, 15-7. Voor 1700 toeschou wers heeft Nederland het de Westduitse dames geen mo ment moeilijk kunnen maken. In het zelfde toernooi won Cuba met 3-0 (15-10, 15-13, 15- 7) van Zuid-Korea. door Gerard Hachmang DEVENTER - Voor Kees van Kooten staat het zeker niet als een paal boven water dat het Nederlands elftal mor genmiddag de gelegenheid zal aangrijpen om in de race te blijven voor de eindron den van het wereldkam pioenschap voetbal over twee jaar in Mexico. Het uitgangspunt voor Oranje is winnen. En dat is een zware opgave, zeker op Cyprus. Kees van Kooten weet waarover hij praat. Hij was het immers, die op 29 april 1981 het enige en tegelijk winnende doelpunt maakte, toen Nederland, ook in Nico sia, moest proberen zich de Cyprioten van het lijf te hou den, in het kader van de WK-kwalificatie voor Span je. De inmiddels vanwege een ernstige knieblessure ge stopte spitsspeler was door interim-bondscoach Rob Baan opgeroepen, omdat Re- né van de Kerkhof en Dick Nanninga hadden moeten afhaken. Kees van Kooten ging er aanvankelijk vanuit, zelfs op de reis naar Cyprus nog, dat hij als een soort pinchhitter zou moeten fungeren. Maar tot ieders verbazing zou hij op notabene 32-jarige leeftijd toch zijn debuut maken. „En als je dan de beslis sende goal maakt, kun ie al leen maar tevreden op je eer ste interland terugkijken," zegt Kees van Kooten. Wat is de grote moeilijk heid van een tegenstander als Cyprus, die internatio naal gezien toch nauwelijks wat voorstelt? „Kwalitatief mag zo'n ploeg natuurlijk nooit een probleem zijn. Maar juist landen als Cyprus en Malta zijn in hun thuis wedstrijden altijd moeilijk te kloppen." „Het is bijna altijd een richtingsverkeer. Als je er dan niet snel inslaagt een doelpunt te maken, dan pro beren ze met steeds meer overgave de nul vast te hou den. Ze gaan dan massaal in de verdediging. En dan wordt het een zware klus er doorheen te komen. En zo zal het morgen ook gaan, reken daar maar op." „Drie jaar geleden had Oranje een stormram nodig in mijn persoontje, nu heeft Michels Houtman in het elf tal gehaald. Ik denk dat het vooral zaak is de bal vanaf de vleugels voor het doel te gooien. Dan is Houtman met zijn kopballen op zijn sterkst." Kees van Kooten, als voet baller begonnen bij Hermes DVS, vervolgens verhuisd naar Telstar en uieindelijk door Wiel Coerver naar Go Ahead Eagles gehaald, is be paald niet zo erg te spreken over de selectie die Rinus Michels uit de hoge hoed heeft getoverd. „Dat een jongen als Dick Schoenaker er niet bij is, is voor mij een regelrecht schandaal. Dick is nou ty pisch een speler die in derge lijke wedstrijden goud waard kan zijn. Hij gaat al tijd en pikt ook nog de nodige goaltjes mee. En Huub Ste vens had natuurlijk ook een plaats in de selectie ver diend. Ik geef toe dat op elke selectie wel iets aan te mer ken is, maar deze twee spe lers hadden nooit mogen ont breken." „Kijk, Van Basten wordt geprezen, maar die is er nog lang niet. Dat heb je de laat ste wedstrijden wel kunnen zien. En dat geldt ook voor Vanenburg. Die gaat pas lekker draaien als Ajax flink op voorsprong staat. Dan kan hij alles. Maar voordat het zover is, is hij onzicht baar. Het gaat niet alleen om de technische hoogstandjes, maar ook om karakter." Waarmee Kees van Koo ten direct op zijn stokpaardje zit. Immers, karakter en doorzettingsvermogen zijn altijd zijn handelsmerk ge weest. „Natuurlijk moet je zoiets wel van nature hebben meegekregen, maar tegen woordig worden de voetbal lers veel te veel in de watten gelegd en vaak gek gemaakt door allerlei mensen die om die gastjes zwermen. Dat is geen goede zaak. Ze moeten het zelf maken, anders zullen ze nooit echte toppers wor den." HEEMSTEDE (ANP) - Een damesploeg van HPC heeft vrijdagavond in eigen bad te Heemnstede een vijf jaar oud zwemrecord verbeterd. Brigit te van der Lans, Petra Hille- nius, Ingrid Baars en Marlies van Deursen legden de 4X100 meter wisselslag af in 4 minu ten 25,8 seconden. Het nieuwe dames- en meis jesrecord voor clubteams werd met hand geregistreerd. Het oude record was in het bezit van Zwemlust-Den Hommel. Dat kwartet kwam op 18 juli 1979 tot een de tijd van 4.28,07. De nieuwe toptijd kwam tot stand via 1.05,3 (rugslag, Van' der Lans), 1.15,8 (schoolslag, Hillenius), 1.05,3 (vlinderslag, Baars) en 59,4 (vrije slag,'Van Deursen). GRONINGEN (ANP) - De Nederlander Jan de Wit heeft zijn partij voor de tweede ronde van de Europese jeugdttiï strijd schaken gewonnen. FIDE-meester De Wit zegevierde: zwart over de Deen Karsten Rasmussen. De twee andere Nederlanderse deelnemers, Friso Nijboeri Jeroen Piket, braken hun partijen af. Alleen Lembit OU uil] Sovjetunie en Gadi Richlis uit Israel hebben nog geen ret hoeven toestaan. Uitslagen tweede ronde: Korhonen (Fin)-Bogaerts (Bel) Vi-Vt Oil (Sov)-Renet (pd 0 Hellers (Zwe)-Howell (Eng) Vi-Vt Remero (Spa)-Nijboer (Ned) 1-0 Kozul (Joe)-i vath (Hon) 0-1 Dobrev (Bul)-Richlis (Isr) 0-1 Hickl (WDl)-Thorstein (IJsl) (Ier)-Belotti (Ita) 0-1 Gazis (Gri)-Blatny (Tsj!) 0-1 Berend (Lux)-Weglarz (Pol) l-oi reira (Por)-Sawa (Cyp) 1-0 Rasmussen (Den)-De Wit (Ned) 0-1 Stewart (Wal)-vJ (Mal) 1-0 Alegro (Zwi)-Agdestein (Noo) 0-1 Burgess (Sch)-Moser (Oos) Ms-ft (Ned)-Norwood (Eng) 1-0. Stand aan kop: 1. Remero, Richlis, Horvath en Oil 2 punten, 5. Thorstein, Howell, Belotti, Kozul, Hellers en Korhonen 1 Vt punt. yan onze tennismedewerker BIjLST - Voor de derde ach tereenvolgende keer gaat zon- |ag 23 december het jeugdten- Tistoernooi in sporthal Den lullaert te Hulst van start. Nog maar nauwelijks het C- in D-toernooi achter de rug, 'teeft de tenniscommissie van Lornoemde hal een totaal van 185 inchrijvingen verwerkt op de schema's in de diverse leef tijdscategorieën. In tegenstelling tot voor- Jaande jaren heeft de organi satie besloten af te stappen ran het zogenaamde poule- rsteem en heeft men gekozen jor het 'echte' knock-out- /steem, compleet met een ,eI llezersronde, hetgeen veel- al de voorkeur verdient boven Tet eerst gehanteerde systeem, feker in de jeugdcategorieën. I Zoals ook vorig jaar het ge- lal was, weet men zich verze- rerd van een sterke Belgische inbren schap' ging het Be Nieuw chen i: tijd sp tot V€ nooier sets. gens bleme krijgei Piet A zekeri Dat komer enkele spelen tijdsce UTRECHT (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Speedo-meet zal een Australi sche afvaardiging naar Amersfoort komen, waar de internationale zwemwedstrij den om geldprijzen - een we reldrecord is goed voor dui zend gulden - op 25, 26 en 27 januari voor de tiende keer worden gehouden. Inmiddels hebben 22 landen, waaronder belangrijke zwem- naties als de DDR, Canada, de Bondsrepubliek Duitsland en de Sovjetunie, toegezegd een ploeg te sturen. En nu dus ook Australië, dat op de Olympi sche Spelen van Los Angeles opmerkelijk succesvol was. De Oostduitse zwembond heeft verzekerd, dat het 14-ja- rige sprinttalent Heike Frie- drich, die overigens vorige week in Bergen door Annema- rie Verstappen werd versla gen, aan de start zal komen in het Amersfoortse 50 meter- bad. Ze is in goed gezelschap van onder anderen Katrin Zimmermann, de aanvoerster van de wereldranglijst van 1984 op de 200 meter rugslag, en veelvoudig Olympisch, we reld- en Europees kampioene Ute Geweniger; tegenstand sters van formaat voor met name de Nederlandse winna ressen van Olympisch goud Jolanda de Rover en Petra van Staveren. ADELAIDE (AFP) Huub van Boeckel heeft verrassend de halve fina< le bereikt van het inter, nationale, met ruim etc kwart miljoen gulden ge. doteerde tennistoernooi ii Adelaide. De Nederlander won eerst zijn nog openstaan de partij in de tweedi ronde tegen de Ameri kaan Kelvin Belcher (3-6, 6-4, 6-1) om vervolgens ii de kwartfinale ook dt Australiër John Frawlej in twee sets de baas blijven: 7-6,6-4. Van Boeckel, die in 1 nationaal en internatio naal weinig successen boekte, schroefde daar mee op de valreep zijn jaarinkomen flink om hoog. De in Adelaide als eer ste geplaatste Amerikaan Tim Mayotte kon het ii de kwartfinale niet bol werken tegen de Austra liër Peter Doohan. De uitslagen zijn: Tweede rondt Huub van Boeckel (Ned)-Kelvin Belcher (VSt) 3-6,6-4,6-1 Kwartfi nales: Mike Bauer (VSt)-Shahar| Perkiss (Isr) 7-5, 7-6 Peter Doohar, (Aus)-Tim Mayotte (VSt) 4-6,6-2, 7-6 John Fitzgerald (Aus)-Miloslav Mecir (Tsj) 6-3, 6-3 Huub vanl Boeckel (Ned)-John Frawley (Aus) 7-6,6-4. antes KARATSJI (ANP) - De tweede wedstrijd van I hockeyteam van Jong Oranje tijdens de toernee di Pakistan is vrijdag in Karatsji tegen Jong Pakisfi met 1-3 verloren gegaan. Bij de rust stond Nederlai met 0-2 achter. Donderdag was het eerste treffen in 2 geëindigd Onder tropische omstandig heden (het was ongeveer 35 graden) speelde Jong Oranje in de eerste helft erg slordig. Een tweemansvoorhoede en een versterkt middenveld bleek niet afdoende om de sterke Pakistani af te stoppen. In de zesde minuut gaf cen trumspits Mumtaz Haider Jong Pakistan de leiding. Zes tien minuten later maakte Ayaz er uit een door Prinsen veroorzaakte strafbal 2-0 van. Met Bovelander voor Prin sen in de ploeg ging Jong Oranje na de pauze onstuimig ten aanval. De fraaie hoge ballen van Van der Meulen en Delissen bleven echter zonder resultaat. De wedstrijd, die onder leiding stond van de Ne derlander Peter von Reth en Yunuz Sidiqui uit Pakistan, kreeg een grimmig karakter. Zo kreeg Zahid van Jong Pa kistan een gele kaart wegens naslaan. Vier minuten voor tijd gaf Faber Jong Oranje, met als uitblinkers Vaal en Van der Meulen, nog hoop op een beter resultaat dan een nederlaag, maar uit de daaropvolgende afslag kwam de bal bij Ajmal, die de onfortuinlijk keepende Zijp passeerde (1-3). Zaterdag vliegt Jong Oranje naar Lahore, waar de derde testwedstrijd (van de ree van vijf) wordt gespeeld. De opstelling van Jong Oranje wu:2 Van der Meulen, Prinsen (Bovelanc Vaal, Vriesendorp, Van Ede, Fabej Brinkman (Van de Wal), Delissen, vliet en Weterings. SANTOS (EFE) - Het huis van de vroegere voetbalster Pele, dat in de buurt van de Braziliaanse stad Santos ligt, is don derdag door twee. bewapende mannen overvallen. Het tweetal overrompelde de huisbewaarder en laadden een koffer vol met spullen, onder meer herinneringen aan Pele's rijke voetballoopbaan. De dieven verdwenen met de buit in de auto van Pele's vader. De concierge vertelde de politie, dat hij machteloos stond tegenover de twee met revolvers bewapende bandieten. De vroegere voetbalheld verbleef tijdens de overval in Rio de Janeiro. AMSTERDAM (ANP) Stichting Bevordering tiesport Amsterdam (SBFj heeft voetbalvereniging Zwolle voor de rechter daagd. De civiele procedure voor1 Zwolse arrondissementsri bank is volgens de Ams' damse stichting, die een v( balschool in Amsterdam hi opgericht, een gevolg van weigering van de Zwolse divisieclub een afkoopsom betalen voor oefenmeester Adriaanse. Adriaanse trad aan het t' gin van het seizoen voor W jaar in dienst bij PEC, ter" hij zich in april contracl als hoofdtrainer aan de SBP' verplichtte, met in die verbi tenis een boeteclausule vc het geval hij zou worden W gekocht. PEC-manager Henk vi Ginkel reageerde vrijdag vf baasd. „Ik heb nog geen vaarding gezien. Ik snap niet waarom PEC Zwolle r de rechter moet verschijn' De club heeft niets uit te sta' met die stichting. Als het ej zaak is, betreft het in eer instantie de trainer zelf. En is met vakantie en niet baar". Van onze handbalmedewerker 'ERNEUZEN - De [ames van HVSV uit Terneuzen komen voor het eerst uit op landelijk niveau. Zij spelen in de derde divisie en doen het uitste kend. Momenteel staat HVSV, dat and vorig seizoen is ontstaan uit de fusie tussen Utopia en Sluiskil, op een gedeelde derde plaats. Een positie die vooraf zeker niet verwacht werd. Het iEtgangspaunt was handha- ing, maar men ging in het _VSV-kamp met gemengde gevoelens van start. Niemand in de dames had ooit op lan- :lijk nvieau geacteerd en >or bijna iedereen was het hieuw. Grote vraagtekens dus aan de vooravond van de competi tie. Vandaar dat HVSV mo- lenteel vriend en vijand ver ast. Coach Tonnie de Brou- rer: „We hebben tijdens de orbereiding hard getraind an dit werpt toch al zijn vruch ten af. Belangrijk voor ons as, dat we zo snel mogelijk naar elkaar toe zouden groeien, want er ontstond een selectie van oud-speelsters van Utopia en Sluiskil. We hebben San ook veel oefenduels ge- speeld. Langzamerhand zijn we naar een hechte eenheid igroeid. Als groep hebben we jeel voor elkaar over en ik [enk dat dat momenteel onze ootste kracht is. Daarnaast ip het van groot belang dat we kunnen beschikken over een brede selectie, waarbij het verheugend is dat ons tweede team ook goed presteert in de eerste klas van de afdeling. Dit is het voordeel van een grote treniging, zoals HVSV nu is". Nu men halverwege de com petitie is, moet er een goede irgelijking gemaakt kunnen 'orden tussen de afdeling en de derde divisie. Tonnie de Brouwer: „Het verschil is le vensgroot. In de afdeling had je maar enkele moeilijke wed- Tijden. In de meeste gevallen jas het een 'kat-en-muis- lelletje'. In de derde divisie is dat niet zo. GSC is duidelijk de beste ploeg en steekt er met top en schouders bovenuit, paar de overige teams zijn jan elkaar gewaagd. Zelfs te gen EBHV 2, dat momenteel Toni zaalhcf onderj denke; want I deerd| Heti staanj veel en nie teit. bal, t| recrea meestj voert.) ren al het o<f handH SCHAKEN - Oud-werf kampioen schaken Mikail 1 uit de Sovjetunie en de Joe slaaf Dragoljub Velimiro^l hebben tijdens het interna»! nale schaaktoernooi van grado na negen ronden de J ding. Het tweetal heeft punten Louis Dallinga. - foto de stem c<

de Stem | 1984 | | pagina 8