'Ik ben 'n gelukskind in de jazz' tjes KRO,STUDIO DUBBELDIK KERSTNUMMER gaat 'Europe a go go': live popmuziek op Europese televisie L- tnburgj innen WZA Rotterdam krijgt Nationaal Architectuurmuseum JA ZEELAND j nONDERDAG 20 DECEMBER 1984 RITA REYS 60 JAAR OUD EN 45 JAAR ZANGERES: \T-PROJEO\ IBÜiBV NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 DUITSLAND 2 HILVERSUM 5 ie het feit dat i J-Zeeuwsch-Vlaa, !||werk stellen onïj| r het gebied roa nog niet voor Ig voor 1985. Vei| leling aan bod eren. Uiteraard |ook de acties van eren in 1971 de re hoogtepunten de bli de veerponten en har Brussel om er Bren tegen het [leid. Juwen plijkt nu echter, aid; pat de landbouw w# trekken komt. Ma: ^schotten werpen donkere schaduvia evenals de superhei J de mestproblematia |eel geld kostende ui!-| van de milieuwetg onte riep de overhei| Ie hebben voor de lan pmdat dit een toelanjl onomische pijler is i ket van 48 miljard Jgemene voorzitter ir. A. Latijnhouweiil op dat Aardenbutj de loop van de jan peen oog heeft geh: eigen problemen ej B, maar ook voor zaka jen de regio uitgingail "eling heeft deze zakal atig aangekaart bij h>| pstuur, zoals uit de; te lezen valt. Latijn-I bs bezwoer de NCB-lfl (tief te blijven en m»| en versterking vans Jen goed was voor i gemeenschap, ens de gemeenten Aarl |g en Sluis, waarviil 'rgemeester mr. J. Aif Is aanwezig was, ïlukwensen uitgesprel pr burgemeester drs.'l er van. AardenbuiJ |iw M. de Üijkê-de Do1 deed dat namens NCB-kringvoorzitt |ie Meijer bood de juH organisatie de NCJ| In. Door Wim Schulpen tita Reys, Europa's 'first lady if jazz' en Nederlands meest ekroonde jazzartiest(e), viert jorgen haar 60ste verjaardag, jet feest wordt gemarkeerd ioor twee mijlpalen in haar irrière: zij is 45 jaar zangeres en treedt een kwart eeuw op iet het trio van pianist Pim lacobs, haar man. Een open- rartig gesprek met Rita Reys jver verleden, heden en toe- :t, maar ook over sex, Slic es en ouder worden in de jazz. Rita Reys en Pim Jacobs ilus dochter Leila wonen in iet meest imponerende land- ïuis dat langs de Nieuw-Loos- jrechtsedijk in Loosdrecht staat. In de grote parkachtige lin, die met een adembene- ïend mooi uitzicht grenst aan ;n waterplas, staat een pe- ;rdure Mercedes. Het met reel smaak (en antiek) inge richte interieur van het statige luis straalt luxe uit. Allemaal literlijkheden die aantonen dat het echtpaar Jacobs-Reys [kan bogen op een glanzende rarrière: Rita als zangeres, 'im als pianist en tv-presen- tator. „Als mijn stembanden en [gezondheid goed blijven, dan ga ik zo lang mogelijk door iet zingen. Mijn stem is thans [beter dan ooit. Vroeger was je gedwongen alle schnabbels [aan te pakken die je kon krij gen. Je moest immers van het vak leven. Dat kwam de stem- banden niet ten goede, want je stond vaak avond na avond tot [diep in de nacht in een rokeri- [ge jazzclub achter de micro- [foon. Nu kan ik selecteren, omdat ik financieel niet meer afhankelijk ben van het vak. lik doseer de optredens dan ook [om mijn stem in topconditie te houden. Bovendien leef ik ge- [zond: vroeg naar bed, verstan dig eten, niet roken, drie keer per week zwemmen, regelma tig naar de sauna die we in (huis hebben, en spaarzaam met alcohol. Ik ben nog steeds Rita Reys. - foto archief de stem Europa's 'first lady of jazz', en die titel wil ik voorlopig niet; afstaan. Ik zal er hard voor blijven knokken om zo lang mogelijk op dat niveau te blij ven staan", zegt de zangeres. - Kleddernat Een optreden van Rita Reys met het Trio Pim Jacobs is voor haar na al die jaren nog steeds een feest. „We geven ons alijd voor 200 procent. Na afloop van een concert zijn we kleddernat van het zweet. Jazz is een spectaculaire muziek die van de beoefenaars de uiterste inspanning, inspiratie en emotie vergt. Je moet een vonk op het publiek overbren gen. Zingen is voor mij dan ook altijd een passie geweest. Pim Jacobs, die op de ach tergrond toehoort terwijl een mooie rashond in zijn schoot ligt te slapen, vult aan: „Het vak is over het algemeen af gegleden naar een bedenkelijk niveau. Steeds meer artiesten werken met orkestbanden en zingen playback. Dat is een slechte zaak. Ik noem dat volks verlakkerij. Je moet het publiek waar voor z'n geld ge ven. Wij hebben door de jaren heen altijd levende muziek ge bracht, en dat beginnen de mensen hoe langer hoe meer te waarderen. Ze keren zich af van dat playbackgedoe. Ze la ten zich terecht niet beduve len. Hierdoor trekken onze concerten steeds meer toeho orders, waaronder veel jonge lui die de pop voor gezien hou den. Anderzijds heeft dat ver schijnsel eveneens iets te ma ken met een soort 'revival' van de jazz." De reuzen van de vader landse jazz vergrijzen. Zo vierde Peter Schilperoort, lei der van de roemruchte Dutch Swing College Band, in no vember zijn 65ste verjaardag. Menige generatiegenoot is er niet meer. Enkele weken voor dat Peter de pensioengerech tigde leeftijd bereikte, stierf de acht jaar jongere Jan Morks, die lange tijd de sterklarinettist in het orkest van Schilperoort was. Rita Reys over ouder wor den: „De mensen staan zo vre selijk gauw stil bij iemands leeftijd. Laatst, na een concert, stapt een met parels behangen dame op me toe. Zegt die trut met bekakte stem: 'Zeg, je zingt nog steeds mooi.' Alleen al dat woordje 'nog'. Een criti cus schreef eens dat hij naar me was komen luisteren om te horen of ik na al die jaren nog goed was. Veel mensen zijn bevooroordeeld als ze mijn concerten bezoeken. 'Zal ze nog goed zingen? Hoe zal ze er na al die jaren nog uitzien?' Met een dergelijke instelling wonen ze een concert bij. Je moet je steeds weer waarma ken om dat leeftijdsimago weg te zingen. Ik haat dat, want een vrouw kan op haar 60ste best nog prima zingen en er lekker uitzien als ze zich goed kleedt, iets aan haar uiterlijk doet en ervoor zorgt dat ze zelfverzekerd, vitaal en in een goede conditie is." Bekroningen Rita Reys kan als zangeres bogen op een indrukwekkende staat van dienst. Haar succes sen en bekroningen werden in de Nederlandse jazzhistorie door niemand geëvenaard. Met het Trio Pim Jacobs won ze in 1960 het jazzfestival van Juan-les-Pins, in 1961 viel haar een Edison ten deel, di verse platen werden met goud bekroond (hetgeen in het jazz- genre een zeldzaamheid is), in binnen- en buitenland trad ze met tientallen giganten van de jazz op, tijdens een toernee door de Verenigde Staten kreeg Rita het ereburgerschap van New Orleans toegekend, en als enige jazzartiest(e) in ons land werd de zangeres Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gaat ze gebukt onder de ex pansie-beperktheid die onze moerasdelta voor een groot jazztalent in petto heeft? Zon der zich te bedenken ant woordt de zangeres: „Neen, helemaal niet. Die wereldwij de roem zegt mij niet bijster veel. Ik heb nooit zo ver schrikkelijk zitten springen om carrière te maken, want dan had ik beter op de com merciële toer kunnen gaan. Ik maak alleen ontzettend graag muziek; meer niet. Tijdens mijn toernee door de Verenig de Staten had ik de kans om het daar te maken. Maar zodra je die kans krijgt gaan allerlei dingen meespelen. Dan moet je eerst naar bed met mana gers en impressario's, en langs deze weg wil ik bepaald geen carrière maken. Vervolgens zie je alleen nog maar podia en hotelkamers, want het leven van een ster is hard en eenzaam. Dat ligt mij niet. Daar ben ik te zeer een doodgewone, zorgzame Neder landse huismoeder voor, die het liefst thuis is om te zorgen voor haar man en kind. Ik hoef zo nodig niet net zo be roemd te zijn als Ella Fitzge rald of Sarah Vaughan. Ik ben zeer tevreden over hetgeen ik heb bereikt. Ik voel me dan ook een gelukskind in de we reld van de jazz." Frankie goes to Hollywood. - foto archief de stem HILVERSUM (ANP) - Onder de titel 'Europe a go go' zenden vijftien Europese omroepen op zaterdag 5 januari gelijktijdig een vijf en een half uur du rend live Eurovisie-program ma uit, waarin negen pop groepen optreden. 'Europe a go go' wordt in Nederland door de NOS uitgezonden via Ne derland I van 22.30 tot 04.00 uur. 'Europe a go go' geldt als startsein voor het Internatio naal Jongerenjaar 1985, dat door de Verenigde Naties is uitgeroepen. De Nederlandse bijdrage bestaat uit live optredens in Paradiso van Golden Earring en Time Bandits en de premiè re van het lied 'België, Neder land, Luxemburg' van Het Goede Doel. De artiest Jango Edwards presenteert deze op tredens. Verder zijn optredens van de Britse groepen Frankie goes to Hollywood, UB 40 en Immaculate Fools te verwach ten, van de Spaanse groepen Alaska y Dinarama en Loquil- lo y los Trogloditas, de Ierse groep Auto Da Fé en de Finse groep Hanoi Rocks. De centrale presentatie is in handen van RTBF-disc jockey Ray Cokes. Gerard Loverius, eveneens van RTBF, tekent voor de regie. Harry de Winter en Marijke Klasema van ID TV and Film Productions in Amsterdam produceren het programma in samenwerking met de NOS. De VARA heeft een deel van zijn zendtijd voor het programma ter beschik king gesteld. DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationale Architectuurmu seum komt in Rotterdam. Minister Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft hiertoe besloten. Cultuur-po litieke argumenten hebben bij de keuze de doorslag gegeven. Dit is het ministerie gisteren bevestigd. komt niet in aanmerking om dat het geen cultureel centrum van voldoende niveau vormt voor de architectuur van de twintigste eeuw, aldus WVC. Hilversum, dat eveneens naar het museum dong, bleef buiten beschouwing, omdat het in het geheel geen plan ervoor had ontwikkeld. Rotterdam heeft voor huis vesting de voormalige Ge meente-Bibliotheek aan de Nieuwe Markt beschikbaar. De andere serieuze gegadigde was Amsterdam, dat het mu seum in de Koopmansbeurs aan het Damrak wil vestigen. Delft, dat zich ook als vesti gingsplaats had opgeworpen, (ADVERTENTIE) MET ALLE INFORMATIE OVER TWEE WEKEN RADIO EN TELEVISIE SLECHTS Koop de vernieuwde KRO- Studio in de winkel voor maar één gulden, of bel voor een abonnement of proefnummer 035-284333 Nederlandse milieu j bruari volgend jaül een stuk of acht ort-l lingen en dan moeten #1 ije aankruisen, een soojl le choice dus. Want Al 1 stank heeft een duidel nmerk. Zo weten we"11! ig dat de 'verbrand J ipellucht' afkomstig s| egusa en de 'bedorvfl lucht' van Bayer", alif I ïan. proberen om deze ter-1 lgemene geldigheid'! zodat de mensen *1 >n beter kunnen 0®j en", legt Deeleman ;gt daar nog aan toe^'l jwiligers, die voor W| project worden aangf I een cursus zullen W| de diverse chemist' te herkennen. iamse Autoclub 0*®" Wildrit. ling. Start en finish na afloop ook de pró I leuzen/ Groede met 322 *511 H. Korst, Sas van Gent 441- I i. Basting/mevrouw De ui^lj iardenburg 424; 2. equipe Ve *1 4. J. en J. Steijaert, Zuid** I ke 514. C-klas. 1. Arja BuÜ^I iK); 3. equipe Van Schaick- .,:p kiigh,/Stoldcermans, Schoon Ij 20.40 Onze man In Havanna de communisten af te staan. Duitsland 2 20.28 Chiefs Voor de derde aflevering van 'Chiefs' springt het ver haal naar 1946, als het stadje Delano opnieuw groter is geworden. Men viert er de terugkomst van de vetera nen uit de Tweede Wereld oorlog, onder wie zich de zoon van de vermoorde poli tiechef Will Henry Lee, BiUy Lee en Sonny Butts bevin den. Ondanks zijn geweld dadig karakter wordt Butts met algemene stemmen tot de nieuwe politiechef be noemd. Maar daarmee zijn allerminst de rassenproble men opgelost. Diverse zwar te veteranen maken zich zelfstandig, o.a. Peters, die een garage begint. De mees te blanken kunnen deze ver andering niet accepteren. Een van de weinigen, die dat wel kan is Billy Lee, maar tegen hem richt zich dan ook de eerste wraakactie van de Ku Kiux Klan. Aansluitend op het tv-por- tret van Graham Greene volgt de verfilming van zijn satirische spionageroman 'Our man in Havanna', waarvoor hij zelf het scena rio schreef. Carol Reed re gisseerde de film en hij is eigenlijk de enige regisseur, wiens werk Greene's goed keuring kon wegdragen. Hij werkte met Greene ook sa men aan de verfilmingen van The Third Man' en 'Fallen Idol'. In het verhaal is James Wormold (Alec Guinness) een stofzuigerhandelaar in Havanna, die ook contacten heeft met de Engelse Gehei me Dienst. Omdat hij niet precies weet, wat er van hem verlangd wordt en toch graag het geid wil vangen, verzint Wormold geheime berichten. 22.05 Moskaus Drang nach Süden Reeds in de tsarentijd droomden de Russen van een open verbinding met de warme zeeën. Tot op heden is die drang naar het zuiden in de Russische politiek on veranderd gebleven. In een tweedelige documentaire probeert de Sovjet-histori cus Helmut Lange de onon derbroken lijn aan te tonen, die van de tsaren-oorlogen tegen de Turken tot aan de Russische interventie in Af ghanistan rijkt. Zondag 23 december volgt het tweede deel, waarin de ontwikke ling van de betrekkingen tussen de Russen en de Chi nezen vanaf de tsarentijd centraal staat. 22.50 Reise in die Zartllchkeit 20.18 Muttersuche - Nicholas Gage Graham Greene Van de Engelse schrijver Graham Greene, die de openbaarheid schuwt en nooit voor een gefilmd inter view te strikken is, volgt vanavond het eerste tv-por- tret, samengesteld door An dre Truyman. De thans 80- jarige schrijver wilde Truy man wei een gesprek toe staan; het filmmateriaal komt echter van de Bayeri- sche Rundfunk, dat ooit in net verleden opnamen van Greene maakte. Wat de ver dere opzet van de documen taire betreft laat Truyman aantal Greene-kenners aan het woord om op deze manier zijn portret te schet sen. Dit zijn o.a. zijn vrien- .Tma Hegeman, de schrijver-politicus Max Gallo en kanunnik Herman Servotte. Als eerste bijdrage in een nieuwe documentaire serie, die onder de titel 'Ziele' zal worden uitgezonden, ver schijnt een film van Ebbo Demant over Nicholas Gage. Demant volgt de tocht van de inmidddels beroemd ge worden Griekse schrijver ter opheldering van de moord op zijn moeder, die in 1948 in Griekenland ter dood werd veroordeeld, omdat zij weigerde haar kinderen aan Twee oude vriendinnen rei zen samen voor een paar da gen naar de Provence. De een, Helene (Dominique Sanda) is een zachtzinnig, rustig, sterk en beschou wend type; de andere, Lucie (Geraldine Chaplin) is weekhartig, druk, humeurig en een beetje hysterisch. Beiden zijn getrouwd. Hele ne heeft twee kinderen en een creatief beroep, Lucie heeft net haar man in de steek gelaten. De dagen in de Zuidfranse zon werken rustgevend en ontspannend. Lucie bloeit op en heeft er plezier in met jonge mannen te flirten, die haar haar schoonheid bevestigen. He lene kijkt dit alles met toe nemende reserve en irritatie aan. Scene uit 'Cymbeline' (België-Nederlands, net 2, 20.20 uur). - foto anp NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Feduco: Medelanders Nederlanders. Voor Chinezen (herh.). 11.00 Schooltelevisie: Boek in beeld (10). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke, middagprogramma door Tineke de Nooij. 17.20 SuperTed, tekenfilmserie. Afl.: SuperTed en de dodenstad. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 Agenda, culturele evenementen. 18.30 Teleac: Duits voor beginners (herh. 9). 19.00 Countdown, popprogramma. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Chiefs (3), Amerikaanse serie. Cl 21.15 Hollanders. Met: Will Luikinga, Paul Vasseur, Monique Emmen en Alexander Curly. 21.30 De heilige koe, auto- en motormagazine. 22.00 RUR, Jan Lenferink praat met drie gasten. 22.45 Today's FBI, Amerikaanse serie. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 De filmers (3), tv-serie van Mia Meijer. Afl.: Woensdag. 19.38 Kenmerk, actualiteitenrubriek. KRO 20.00 Graham Greene, tv- portret van deze schrijver, die in oktober 80 jaar is geworden. Samenstelling: André Truyman. C1 20.40 (ZW) Onze man in Havana, Engelse speelfilm naar een scenario van Graham Greene. Met: Alec Guinness, Burl Ives, Maureen O'Hara e.a. Regie: Carol Reed. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Rondomons: Karina, het Indiaanse meisje uit de Andes. Het dagelijks leven ven een klein meisje in Ecuador. 18.35 DeFreggels, poppenserie. Afl.: Ik wil zijn zoals jij. 19.00 Bojan, animatiefilm. Afl.: De jager. 19.05 Tijdrover: Kwizien. Afl.: Dessert voor de feestdagen. 19.15 Programma van het ACV-Informatief. 19.40 Mededelingen en programma -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, tv-serie. 22.40 Journaal en Coda: 'Syrinx' van Claude Debussy. 19.00 De betekenis van quilts in het leven van een vtouw, documentaire. 19.30 Port Moresby, korte documentaire over deze stad in Nieuw-Guinea. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Cymbeline, drama van William Shakespeare. Regie: Elijah Moshinsky. 11.30 Teletekst-magazine. 17.00 Mededelingen ONEM. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal programma. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 Minute papilion, informatief programma. 20.35 La passante du Sans- Souci, Franse speelfilm uit 1982. Met: Romy Schneider. 22.20 Carrousel aux images, filmmagazine. 23.10 Journaal. 23.25 Politieke uitzending. 15.30 Teletekst-magazine. 19.00 Politieke uitzending. 19.30 Journaal met gebarentaal. 20.00 L'Ordre Nouveau (slot). Discussie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 Der Granitkopp, komedie. Regie: Helmut Kissel (herh.). 11.35 All tag in Asien. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.10 Teletekst-overzicht. 15.30 Tagesschau. 15.40 Cheek to cheek, schlager-nostalgie met de zanger/danser Taco. 16.25 Weihnachten im Ersten. 16.30 Die Spielbude, j eugdprogramma. 17.20 ARD-Spot extra: WK Skiën. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Tiere und Menschen. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. 20.18 Ziele: Muttersuche. Nicholas Gage, documentaire van Ebbo Demant. 21.00 Geschichten aus der Heimat: 1. Kohl und Pinkel, von Hans Helge Ott; 2. Der nette Herr Schmidt, von Helmut Kissel; 3. Nachtliche Begegnung, von Herbert Reinecker; 4. Die Lautseligen, von Klaudi Fröhlich en Jürgen von der Lippe. 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der König und sein Narr, tv-spel van Ulrich Plenzdorf naar de gelijknamige roman van Martin Stade. 00.50 Tagesschau. Verhalen over ouder worden. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 16.35 Enid Blyton: Fünf Freunde im Nebel, Engelse jeugdserie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte extra. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.20 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli, van en met Hans Rosenthal. 21.00 Das Ende der grünen Holle (3), uit de serie 'Aus Forschung und Technik'. 21.45 Heute-journal. 22.05 Moskaus Drang nach Süden (1), documentaire serie van Helmut Lange. Afl.: Van Kaboel tot aan de Bosporus. a 22.50 Reise in die Zartllchkeit (Le voyage en douce), Franse speelfilm van Michel Deville (1980). Met: Dominique Sanda, Geraldine Chaplin e.a. 00.25 Heute. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Gefangene von Zenda (The Prisoner of Zenda), Amerikaanse speelfilm van Richard Thorpe (1952). 21.50 Landesspiegel. Ein Mann denkt um (1): Gründung eines Öko-Hofes. 22.20 Nachtstudio. Tips für Leser zu Weihnachten. 23.05 Nachtstudio Spatausgabe: Lyrics (2). 23.50 Journaal. derdag. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 0.02 Rust zacht met Joop van Tijn. 1.02-7.00 VPRO's nachtleven, met om: 1.02 Musica Exotica. 3.02 Action directe. 32 Rockers in the mornin'. AVRO: 7.00 Nws. 7.06 AM. (7.30,8.00 en 8.30 Nws) 9.00 Menselijkerwijze gesproken. 9.30 Nws. 9.33 Uit de re gio. 9.50 Snotneus ahoy! 10.00 AVRO's radiojournaal. 10.03 Bui ten (10.30 Nws). 11.00 AVRO's ra diojournaal. 11.03 Hollywood Bou levard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO's radiojournaal. 12.03 Buitenland-spectrum. Overh.voorl.: 12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 AVRO's radiojour naal. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Hersengymnastiek. 14.00 AVRO's radiojournaal. 14.05 Hilversum 3 bestond nog niet (14.30 Nws). 15.00 De burgemeester is jarig (15.30 Nws). 16.00 In de wandelgangen (16.30 Nws). 17.00 PM. 17.30 Nws. VOO: 17.36 Nieuwsradio (18.00 Nws). 19.00 Sport. NCRV: 20.00 Nws. 20.03 De wereld zingt Gods lof. 21.00 In beweging. 21.30 Bij de tijd. 22.00 Literama-donderdag. 22 15 Onder de kop. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Nocturne. 23.00 Waken en dromen. Ieder heel uur nieuws. TROS: 7.03 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow. 11.03 De pol- derpopparade. 12.03 50 pop of een envelop. 14.03 TROS top 50 show. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 De Nederlandstalige top tien. 20.02 Ferry Maat's soulshow. 22.02 De LP-show. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 (S)Enorm in Form (herh.). 15.40 Teletekst-overzicht. 15.56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Un-Huhestand. Ieder heel uur nieuws. NCRV7.03 Het Levende woord. 7.10 Van daag... donderdag, vervolg (7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Ak- tualiteitenoverz. 7.45 Over kopen gesproken. 7.50 Programma- overz.). 8.06 Hier en Nu (ca. 8.19 Weerman Hans de Jong. 8.23 Kran tenoverzicht). 8.54. Perspectief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.30 Muziek bij de koffie. 11.03 De vrouwen van Willem van Oranje (5), hoorsp.serie. Zijn vier de vrouw: Louise de Coligny. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpau- zedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. Gast: Paul Huf. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echomagazihe (17.55 Meded. (NOS) 18.20 Kruispunt interview (18.30 Discussie). 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter overweging. 20.03 KRO's Tombola. 22.02 Goal op don- VARA: 7.00 Opmaat. 9.00 Elly Ameling zingt Debussy en Ravel. 9.40 Luitmuziek. 10.35 Kamermuz. door het Alban Berg Kwartet. 11.35 Pianomuziek van Schumann. 12.00 Operette. VPRO: 13.00-22.00 De be weging. Met om: 13.00 Muz. actua liteit. 14.30 De wandelende tak: Tangokwintet van Astor Piazolla. 16.00 Het portret. 17.00 Het concert 18.00 De tafel van IV. 19.30 De laat ste beweging: Concert door vier pianisten. 20.30 Live vanuit Rotter dam een optreden van de groep Di verse. NOS: 22.00 Muziek uit Mid deleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova live. NOS: 9.03 NOS-sportief. 9.25 Wa terstanden. RVU: 9.30 Alleen op 5. KRO/RKK: 10.00 Uit de grond van mijn hart (herh.). 10.30 Straks boe ken lezen. 10.45 Hobbeltje. 10.57 Jeugdkatechese. 11.10 Liedjes uit Europa. IKON 18.05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending WD. IKON: 18.30 Liturgie en kerkmuziek. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Arabisch. 19.30 Spaans). Teleac: 19.40 Turkse vrouwen projekt (herh. 11). 20.10 Duits voor beginners (herh. 9). 20.40 Cadcam (4). 21.10 Follow me II (herh. 42).

de Stem | 1984 | | pagina 17