Terneuzenaars blijken vernielzuchtig volkje 6 Sas van Gent geen artikel 12-gemeente' Hof Zeldenrust creatief in eigen buurthuis Putte krijgt tweede casino Eerste woningen Poelstraat opgeleverd DAIHATSU] Jansteen toNDERPAG 20 DECEMBER 1984 ïterzande «waarde misse iw-Namen gemeente derde in landelijk onderzoek \mbehagen [groeit winst in 1984 een miljoen gulden bouw in plan groot majoorstraat start binnenkort burgerlijke stand Terneuzen sasse pvda in folder: Opleiding voor de bouw vraagt subsidie aan gemeenten Plaatselijk nieuws Hoek Terneuzen Westdorpe ZYU start cursus Engelse converstie GARAGi BU PONT TERNEUZEN BV iselijk nieuws - De rollendr,, linge houdt vrijdag» I- in zaal de Trout,,' I kerstbingo met tv,-» Inden. Aanvang 195! liens de pauze j bffie met een stukj, ggschieting - Aan Igschieting in cafj Sen Arend deden 23 mee. Uitslag: eerst, lel: F. Daams, tweed, lel: E. Savooy, eerst, 1 R. van de Brugge» kijvogel: A. MercW 1 vogel: J. Peersman lij vogel: E. Merck» Fogels (4 mevrou». Iruggen, E. Merckx,A. In F. Daams. Zondag Iber is er tussen lo.rj iJur een blokschietin, brijs een haas. Zate- cember is er weer eea schieting. aanvang De postduivenvere- |3e Zwaluw heeft de lig van de kampioen. 1984 bekend In café Sport werden en standaards uitge- linnaars: oude duiven lid: J. Rottier; ident jiuiven: P. Rottier; rige duiven: R. Dane- lude duiven onaange- Danckaert; idem duiven: P. Rottier; nge duiven: R. Dane- I Generaal kampioen vluchten: R. Dane- Najaarskampioen- l oude duiven: J. Ver- I idem jonge duiven: R 3D1BT1M VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 nkaarting - De kaart- I Stoere Spelers bestaat |Ter gelegenheid daar- prdt tweede kerstdag ote jubileumkaarting fen in zaal de Reizende Bnvang 20 uur. Er is 50 sten te verdienen. |g - In zaal De Vier lijden werd een kaar- ehouden waaraan 6! |:n deelnamen. Uitslag: 1 Bakker, Graauw; 2. A emput, 3. G. de Deyne. pauwers, allen Lams- 5. mevrouw Somers, Sijk. |len - In zaal Tonnj en gaaibolling gehou- paaraan 21 personen nen. Uitslag: hoge vo- Jminski, Lamswaarde; zij vogel: F. Uminski, (zeel; linker zij vogel: J. Lamswaarde; groot- |tal (9): F. van Laare, aarde. kexpo - De postduiven- ging De Scheldevliegers jzaterdag 29 december leektentoonstelling van 'ven. Deze is voor het It in café De Herberg 114.00 uur. Om 15.00 uur en bonnenverkoop van vereniging geschonken efhebbers uit de streek. meert - Woensdag M >er wordt in de paro- k St.-Jozef voor de zes een kerstconcert gege- ieraan werken mee het gd koor St.-Cecilia on ding van G. Pollet, met ;t orgel P. Pluijm, en 1 De Scheldezonen on- ling van dirigent P. van Als bijzondere gasten dit kerstconcert aan- Bert van der Keeren, ssopraan, leerling van .school Zoltan Kadaly legem; R. Baljeu, trom- Passemier, trombone; osnijder, orgel en Frank dichter-declamator. st biljartclub - In het aal bij R. Tilleman le biljartclub OBK het kse teerfeest. In de na- werd begonnen met inge wedstrijden libre dspel. Na afloop van het werden nog een paar bingo gespeeld. Alk zige kregen van lokaal- Tilleman een kerstge- waarvoor voorzittet ommaert namens de zigen een gepast dank- aan de lokaalbaas De uitslagen van de ijden: 1. Ser. Praet-P kei, 2' Et. de Kind-Pr® 3. Fl. Blommaert-P 4. Eddy van Goethe®' nen, 5. Fr. van Roeyen- Winkel. Grootste serie; Roeyen, 27 caramboles viering ouderen - Va® s er in De Drie Gehugh' e Spui de traditionele 'iering voor ouderen- uitend aan de viering n gezamenlijke brood- ijd. De eigen bijdrage S Dm 15.30 uur gaat de zaal om 16.00 uur begint de ijke viering, kaarting - Morgen is e' Drie Gehughten te Spul ijskaarting. Inzet is een Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In Terneu zen worden, landelijk ge zien, op grootscheepse schaal openbare eigendom men vernield. Uit een onder zoek van de Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNG) blijken in 1983 in Temeuzen 487 vernielingen te hebben plaatsgevonden. Van de 23 grote, middelgrote en kleine gemeenten die bij het onderzoek betrokken waren plaatste Terneuzen zich ais zevende. De kosten om een en an der te herstellen bedroegen in totaal ƒ293.763 gulden. Omgerekend is dat 8,29 per inwoner, waardoor Terneu zen de twijfelachtige eer ge niet zich als derde te rang schikken. Een bronzen me daille waarmee men op het gemeentehuis niet zo blij is. Vernielingen baren al langere tijd zorgen bij het Terneuzens gemeentebe stuur. Reden waarom men van harte deelneemt in de plaatselijke Werkgroep Be strijding Vandalisme, die zich met diverse acties ma nifesteert. Momenteel loopt het pro ject 'Hou heel die bus'. „Het is zo zonde van het geld en de moeite die aan de repara ties van vernielde zaken wordt besteed. Voor het be drag dat Terneuzen hiervoor in 1983 kwijt was zou, om maar iets te noemen, elke inwoner van een gratis bootkaart voorzien kunnen worden", aldus Piet van Driel, lid van de werkgroep. Bushokjes, de zogenaam de abri's, zijn dikwijls on derwerp van vernieling. Veel van deze bushokjes in Terneuzen staan in de buurt van scholen voor lager en voortgezet onderwijs. Tij dens de introductie van het project 'Hou heel die bus' opperde C. A. Blaakman van de vervoermaatschappij Zuidwest-Nederland (ZWN) het idee abri's nabij scholen te laten 'adopteren' door de school die er het dichtste bij staat. „Op die manier kun je misschien de scholieren wat nauwer betrekken bij het heelhouden van deze voor zieningen. Je legt verant woordelijkheid bij de jonge ren en er ontstaat dan een soort sociale controle van scholieren onderling, dat lijkt mij heel belangrijk". De werkgroep zegde toe dit idee in zijn eerstvolgende be spreking aan de orde te stel len. g prachtige prijzen. O® 20.00 uur wordt met de ng begonnen. De deelne' cunnen kiezen uit biedc1 r roem en j okeren. Van een onzer verslaggevers PUTTE - Eind deze week wordt in Putte een tweede ca sino geopend. Het etablisse ment, Casino Royale geheten, is gevestigd in café Putse Duin aan de Putseweg. Er wordt het zogenoemde Golden Ten Spel gespeeld. Het college van burgemees ter en wethouders van Putte heeft momenteel nog geen wa pens in handen om deze speel- gelegenheid te sluiten. „Onze nieuwe algemene politieveror dening (waarin staat dat voor het vestigen van een casino her se een vergunning moet worden aangevraagd) is nog niet goedgekeurd door Gede puteerde Staten en is als ge- Volg daarvan nog niet in wer king getreden. Wellicht valt de zaak nu onder de overgangs bepalingen. Dat wil zeggen dat ze drie maanden ongestoord kunnen draaien, maar dat binnen dat tijdvak wel een vergunning moet worden ge vraagd", legt A. van Kaam, de woordvoerder van de gemeen te Putte uit. Het Putse gemeentebestuur is overigens niet formeel in kennis gesteld van de vesti ging van Casino Royale. Net zo min is bij de gemeente en de politie bekend wie er verant woordelijk voor is. Vermoed wordt dat het speelpaleis door ben exploitant van een van de plaatselijke sexhuizen op sta pel is gezet. „Wij zijn er maar bij toeval achter gekomen. Een van ons is er voorbij gereden en die zag eind vorige week dat er wat aan dat café werd vertim merd", zegt Van Kaam, die van harte hoopt dat de Hoge Baad zich snel zal uitspreken pver het al dan niet geoorloofd zijn van het Golden Ten spel. „Je merkt namelijk steeds meer dat er bij de mensen gro tere onrust ontstaat. Iedereen waar je mee praat, klaagt dat het uit de hand loopt. Het is onderhand een geweldige puinhoop, sexwinkels, sexhui zen. bordelen en daar nog eens ten casino boven op. Ik kan me voorstellen dat het voor de mensen finaal de spuigaten uit gaat lopen. Ik mag lijden dat snel een beslissing nemen over de APV, want het gevoel van onbehagen bij de mensen Broeit met de dag". Het dage lijks bestuur van Putte heeft inmiddels van diverse bewo ners petities ontvangen over oeze kwesties. Be komst van het eerste ca- in° in Putte, dat gevestigd is eafe-zaal De Roskam, ver oorzaakte al grote commotie rider de Putse bevolking, «aar tot op heden heeft de po lo daar nog niet ingegrepen. '1 m dat spel te observeren om bezien of het echt een be- lB u Pel of een gokspel l'c0 gewoon vee] tijd en die nebben we niet", legt adjudant m;.„,? pper' de groepscom- J van de rijkspolitie heiHu voegt daar eerlij k- wel aan toe dat «em weinig klachten bereiken ieventuele overlast van Casino Putte. „En wat dat het v gt het tweede ideaal, Ke, ïgt belemaal vrij", aldus •vetelgpper. GOES - De personenauto van de héér C. W. H. werd openge broken. Daaruit werden een cassetterecorder en versterker ter waarde van 2000 gulden en een portefeuille met daarin een paspoort, een rijbewijs en een bankpas, gestolen. HULST - Gistermorgen om 11.40 uur reed bestuurder G. I. uit 's-Gravenhage met zijn personenauto over rijksweg 60 vanuit richting Hulst naar richting Kapellebrug. Ter hoogte van Neckermann kwam hij door onbekende oor zaak in de berm terecht. I. raakte de macht over het stuur kwijt en belandde in de sloot. De materiële schade was aanzienlijk. Niemand liep ver wondingen op. WILHELMINADORP - Me vrouw A. W., eigenaresse van het café Het Hoekje, deed aan gifte van diefstal van diverse flessen drank. De flessen ver tegenwoordigen een waarde van 277 gulden en werden ont vreemd uit een bergruimte achter het café. VLISSINGEN - De 38-jarige heer L. R. uit Souburg deed aangifte van diefstal van 20 li ter benzine uit zijn personen auto. De auto stond voor zijn woning geparkeerd in de Pier- sonstraat. VLISSINGEN - De 34-jarige heer B. B. uit Souburg deed aangifte van diefstal van een tas met geld, inhoudende 1200 gulden. De heer B. had in een eetgelegenheid te Vlissingen wat gegeten en had daar de geldtas naast zich gezet. Toen hij vertrok, vergat hij de tas, doch toen hij even later terug ging was de tas verdwenen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Gunstige cijfers haven T erneuzen Van onze correspondent SAS VAN GENT - Gistermiddag zijn in Sas van Gent 22 wooneenheden aan de Poelstraat opgeleverd. De wonin gen, in het merendeel bestemd voor twee-persoonshuis houdens, werden officieel in gebruik genomen tijdens een korte bijeenkomst. Bij die gelegenheid overhandigde de voorzitter van de woningbouwvereniging Sas van Gent Vooruit, mr. G. E. Vioen, aan de familie Caluwé als eerste de sleutels van hun nieuwe woning. In de toekomst zal de woningbouwvereniging Sas van Gent Vooruit nog meer aandacht gaan besteden aan de bouw van woningen voor kleinere gezinnen of voor een- of tweepersoonshuishoudens. Met name in de nieuwbouw in het veelbesproken gebied Groot Majoorstraat/Kloos terlaan is in een aanzienlijk aantal van dergelijke woon eenheden voorzien. De totale nieuwbouw aan de Groot Majoorstraat/ Kloosterlaan zal in drie fasen worden uitgevoerd, stelde voorzitter Vioen gisteren. Vioen: „Het eerste deel, dat de bouw van ongeveer 25 woningen behelst, zal niet zo lang meer op zich laten wachten. We hebben de plannen voor de uitvoering van deze fase zo goed als klaar. Het plan zal waarschijnlijk dit jaar nog, of anders begin volgend jaar worden ingediend". De heer Remy de Caluwé (rechts) ontvangt uit han den van de voorzitter van de woningbouwvereniging de eerste sleutel. Aannemer Vernaave kijkt toe. - FOTO WIM K00YMAN - Geboren: Cornelia, dv A. Dees en J. Brandes, Terneuzen; Marinus, zv F. Bakker en A. den Engels man, Axel; Linda, dv J. de Vos en M. de Vries, Axel; Jesse, zv A. Senf en A. Blok, Zaamslag; Jeffrey, zv J. van der Stelt en T. van Breugel, Biervliet; Fa- dime, dv M. Sever en D. Ka- vak, Terneuzen; Nadia, dv P. Brandt en E. Naessens, Axel; Lammert, zv I. Wisse en J. Bax, Terneuzen; Daisy, dv J. van der Hooft en E. de Kraker, Sluiskil. Ondertrouwd; Marinus de Leijser, 19, Terneuzen en Ger- mania de Visser, 20, Sas van Gent; Johannes Datthijn, 19, Terneuzen en Denise Maude, 20, Terneuzen; Werner Helm, 42, Terneuzen en Margaretha de Graeve, 30, Terneuzen; Wouter van der Veeke, 26, Terneuzen en Dianne de Jon ge, 21, Terneuzen; Cornells Geensen, 27, Terneuzen en Anita Pieters, 23, Terneuzen; Hendrik Jonker, 38, Bruinisse en Catharina Goossen, 30, Ter neuzen; Michiel van Alphen, 28, Terneuzen en Johanna van der Klis, 30, Terneuzen; Léon Bogaart, 24, Terneuzen en Sandra Smolenaers, 20, Ter neuzen; Francois van de Vel de, 23, Terneuzen en Cathalina de Bruijne, 19, Terneuzen; Jan Hanegraaf, 27, Terneuzen en Cornelia Simonse, 22, Goes. Getrouwd: Karei Molegraaf, 24 en Ingrid Hamelijnck, 27 te Sluiskil; Paul de Vos, 25 en Francina Hamelink, 21 te Ter neuzen; Aloijsius Kint, 22 en Cornelia Verhelst, 20 te Sluis kil; Franciscus de Maat, 22 en Sara Veerman, 24 te Terneu zen; Mattheus Romeijn, 25 en Johanna van Lare, 24 te Oost burg. Overleden: Pieter den Exter, 81, wed v T. van Tatenhove, Hoek; Martha van Doorn, 63, wed v C. Jansen, Hontenisse; Catharina Harte, 66, wed v L. Dezutter, Terneuzen; Albertus Pauwels, 28, Hulst; Lucien van Branteghem, 57, België; Teu- nis Smit, 77, Terneuzen; Louis de Groote, 93, Hoek; Julienne de Rycke, 93, Terneuzen; Alber van Leuven, 74, Terneuzen; Cornells Dierx, 71, Terneuzen; Maria Dekker, 73, ev L. Hame link, Axel; Maria Neve, 88, wed van Th. Tieleman, Axel; Rozalia van Puij velde, 77, wed v J. d'Hont, Sas van Gent; Paulina Pieters, 90, wed v P. de Splenter, Sluiskil; Urbain Talboom, 58, Axel; Cornells Loggen, 64, Sas van Gent; Adriaan de Kraker, 67, Ter neuzen; Geerard de Hamer, 60, Axel; Sara Koster, 83, ev F. Jansen van Rosendaal, Axel; Alfred Kindt, 79, Sas van Gent; Octave Colle, 77, Sas van Gent. SAS VAN GENT - De Partij van de Arbeid in Sas van Gent is ervan overtuigd dat het huidige financiële be leid, dat de Partij van de Arbeid zelf voorstaat, de laatste kans vormt voor de gemeente Sas van Gent om niet failliet te gaan. Sas wordt dan ook geen zoge naamde 'artikel 12'-gemeente. Dit stelt de Sasse PvdA in een deze week huis-aan-huis verspreide folder met als titel 'Sas van Gent failliet?'. Behalve een antwoord op de in de titel gestelde vraag, doet de PvdA uit de doeken wat het eigenlijk inhoudt om een 'arti kel 12'-gemeente te zijn. De partij wil Sas van Gent hier echter van weerhouden en ROOSENDAAL - De Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw in de regio West-Brabant en Tholen heeft aan de gemeenten bin nen het streekgewest Weste lijk Noord-Brabant een subsi die van 35 cent per inwoner eevraaed. Tijdens de vergadering van 30 januari wordt ook gespro ken over de uitwisseling van woningen in de contingenten voor volgend jaar en het plan om een regionale commissie volkshuisvesting in westelijk Brabant op te richten. „ziet er nog wel degelijk een gat in", aldus de folder. Fractievoorzitter Wim Ros kam in een toelichting: „Ons financiële beleid betekent dat we op dit moment duidelijk een pas op de plaats moeten maken. We moeten zeker even inhouden om een duidelijk beeld te krijgen van de in het verleden geleden verliezen". Hiermee duidt Roskam on der meer op het ongecontro leerde financieel beleid van het vorige, confessionele colle ge. „Om nu duidelijk te kiezen aan welke zaken we wel of geen geld meer kunnen beste den, wordt er op ons verzoek een voorjaarsnota gemaakt, waaruit moet blijken hoeveel geld er in 1985 beschikbaai komt voor herstel van riole ringen en andere noodzakelij ke voorzieningen. Geld, dat andere fracties reeds wilden besteden, zonder dat het dui delijk was of dit geld wel echt beschikbaar komt", aldus de PvdA'er. „Op deze manier zullen wij ondanks extra kortingen in de komende jaren op eigen kracht uit het financiële dal omhoog kunnen krabbelen", zo staat in de folder te lezen. „Dit beleid moet kunnen sla gen wanneer alle fracties in de gemeenteraad hun eigen be langen en ruzietjes opzij zet ten". TERNEUZEN - Het havenschap Terneuzen heeft over 1984 uitstekende resultaten geboekt. Het positief saldo zal ongeveer 1 miljoen gul den bedragen. Daarmee is Terneuzen opnieuw het enige winstge vende havenschap in Nederland. Het goede resultaat wordt vooral veroorzaakt door een stijging van de overslag van kunstmest en kolen. Het havenschap Terneuzen komt dit jaar naar verwach ting uit op een totale overslag van ruim 8 miljoen ton. Vorig jaar was dat 7,6 miljoen ton. Vooral de overslag op de rede van Terneuzen steeg aanmer kelijk, met in totaal 200.000 ton. Het gaat hierbij in eerste instantie om kolen maar ook om erts, in de meeste gevallen bestemd voor Gent en Ant werpen. Vooral de Nederlandse Stik- stofmaatschappij(NSM) nam een aanzienlijk deel van de stijging voor haar rekening (200.000 ton). Bij het bedrijf werden 200.000 ton meer fosfa ten overgeslagen, vooral be stemd voor de export. Momen teel circuleren in Gentse ha venkringen geruchten als zou de Terneuzense haven volgend jaar een deel van de Gentse fosfaat-verwerking 'inpik ken'. Havenschapsdirecteur W. H. Blok kon dat gisteren overigens niet bevestigen. Wel is bekend dat Aug. de Meyer Terneuzen in augustus 1985 een nieuwe bulkterminal opent aan de Zevenaarhaven. Ook de aanvoer van kolen bij de Cokesfabriek nam enigszins toe. De overslag in Terneuzen werd ook wat beïn vloed werd door de kolensta- king in Engeland. Het Terneu zense bedrijf Ovet kon als di rect gevolg van dat conflict 35.000 ton meer kolen verwer ken, bestemd voor havens in Groot Brittannië. „Kleine hoe veelheden", aldus Blok „in ko len denk je immers altijd in miljoenen tonnen". De binnenvaart heeft het in 1984 voor wat betreft Terneu zen ook goed gedaan. Deze vervoerstak scoorde 750.000 ton meer, deels ging het daar bij om kolen, deels om een toe genomen afvoer van de petro- leumprodukten van Dow Che mical. De toekomstplannen van het havenschap Terneuzen zijn concreet voor wat betreft de aanleg van een nieuwe ka de van 300 meter in het Zui derdok. Deze kade, een projekt van 4 a 5 miljoen gulden, wordt aangelegd ten behoeve van Ovet. Minder duidelijk zijn de vooruitzichten voor de aanleg van een buitenhaven westelijk van de Braakmanhaven. Be langrijkste oogmerk van deze haven is het behouden van de lucratieve overslag-aktivitei- ten van Ovet voor Terneuzen. Het bedrijf liet in het nabije verleden verschillende keren doorschemeren havenfacilitei ten aan open water nodig te hebben. Tot nu toe heeft Ter neuzen die niet, in tegenstel ling tot bijvoorbeeld Vlissin gen. Over de actuele discussie rond een eventuele samenvoe ging van de havenschappen Terneuzen en Vlissingen zei Blok desgevraagd, dat uit lan- W. H. Blok:havens on der één noemer brengen is een moeilijke zaak. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER delijk oogpunt gezien een der gelijke concentratie weinig verschil uitmaakt, omdat de structurele verliezen van het havenschap Vlissingen wor den gecompenseerd door de rendementen van het haven schap Terneuzen. De havens onder eén noemer brengen is volgens Blok een moeilijke zaak, niet alleen omdat er 'een Westerschelde' tussen ligt, maar ook omdat beide havens een verschillende structuur en een ander achterland hebben. Blok: „Een gezamenlijk op treden zoals de minister sug gereert doen we al, maar dat wil niet zeggen, dat als we een goederenpakket voor Terneu zen kunnen krijgen dat graag kwijtraken aan Vlissingen. Anderzijds is het zo, dat als we zelf bepaalde overslag niet kunnen krijgen, dat liever in Vlissingen dan in Antwerpen terecht zien komen". Kerstbal - Zaterdag is er in buurthuis De Hoekse Rakkers een groot kerstbal. De muziek wordt verzorgd door De Schokbrekers. De entree be draagt vijf gulden. Medewer kers en donateurs hebben gra tis toegang. Het kerstbal be gint om 20.30 uur. Kerstfeest - Vandaag houdt de stichting Welzijn voor ouderen een kerstfeest voor alle Hoek se ouderen vanaf zestig jaar. De bijeenkomst wordt gehou den in de gehoorzaal. Men be gint om 16.00 uur. Kerstactiviteiten - Zaterdag geeft buurthuis De Hoekse Rakkers kerstactiviteiten voor kleuters en kinderen tot en met klas zes. Er kunnen van 13.30 tot 15.00 uur kerststukjes gemaakt worden. Deze kerst stukjes worden na afloop door de kinderen naar alleenstaan den en bejaarden gebracht. De entree is één gulden. Kerstmusical - De leerlingen van de Terneuzense rooms- katholieke lagereschool Op de Hoogte voeren vandaag in de Triniteitskerk een kerstmusi cal op. Het begint om 9.30 uur. Voor en na de musical zingen de kleuters van Op de Hoogte enkele kerstliederen. Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in hotel De Post een wedstrijd in het ka der van de wintercompetitie. Uitslag: A-lijn: 1. heren Meeuwse-Risseeuw, 2. me vrouw Bruijns-de heer Bies- broeck, 3. echtpaar Voorhans. B-lijn: 1. mevrouw Olijslager- de heer Geene, 2. echtpaar Bo de, 3. heren Olijslager-Remijn. C-lijn: 1. echtpaar Hamelink, 2. heren Arnoldi-Bode, 3. me vrouw Hanneleker-de heer Luiiks. Bridge - Uitslag laatste wed strijd najaarscompetitie van bridgeclub Emergo, gespeeld in restaurant De Milliano: A- groep: 1. mevrouw Verloop-de heer Meulenberg, 2. heren Sandrini-Visser, 3. dames Vis ser-Den Haan, 4. mevrouw Biesbroeck-de heer Van Dijk, 5. mevrouw Bruijns-de heer Biesbroeck. B-groep: 1. heren Burm-Walraven, 2. dames Hoogenboom-De Heus, 3. echt paar Nijsten, 4. echtpaar Van Alphen, 5. dames Haagsma- Van de Casteel. Kerstkaarting - De FNV- werkgroep houdt zondag de tradtionele kerstkaarting in Het Oude Raedhuys. Als prij zen zijn er konijnen. Ook wor den twee kalkoenen verloot. De kaarting, bieden, begint om half drie 's middags. Gezinsdienst - Zaterdagavond wordt in de kerk een gezins dienst gehouden met als the ma 'Waar ook ter wereld', waarin wordt vooruit gekeken naar Kerstmis. Aan de dienst, die wordt geleid door pastor Jos Thiellier, verleent het kin derkoor van de St.-Joseph- school muzikale medewer king. De kinderen van de ba sisschool en de kleuterschool zullen bij deze gelegenheid een foto van iemand uit het bui tenland opplakken op een stukje karton en meebrengen naar de kerk. Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de ZVU start dinsdag 15 januari een cursus Engelse conservatie in het Zeldenrust- college in Terneuzen. Cursisten leren sneller En gels spreken door gesprekken met elkaar en docente M. Bor des te voeren. De cursus duurt tien avonden van twee uur. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij het ZVU-kantoor, Weststraat 65 te Axel. Van onze correspondent TERNEUZEN - De buurtvereniging Hof Zeldenrust hield gisteren voor het eerst in het eigen buurthuis aan de IJsselstraat een creatieve dag. 's Middags kwamen er zo'n 85 kinderen kerstversieringen maken, 's Avonds was het de beurt aan de volwassenen om een brooddeegbaksel en kerstkaarten te maken. Sinds 1 december van dit jaar heeft de buurtvereniging Hof Zeldenrust een eigen on derkomen gevonden in de se- mi-permanente lokalen aan de IJsselstraat. De buurtvereni ging kon een huurcontract van een jaar afsluiten met de ge meente, terwijl er een aan vraag in behandeling is voor interne verbouwing. Voorzit ter Peter van Loo: „Wij zijn blij met deze overeenkomst, waarbij we echter wel zelf gas, (ADVERTENTIE! officiële dealer verkoper: Bertrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 0f150-13451 licht en water moeten bekosti gen. Ook andere verenigingen binnen de wijk kunnen van het buurthuis gebruik maken. Vermoedelijk vindt de officië le opening 30 april 1985 plaats". Gistermiddag had de jeugd het buurthuis al volledig in gebruik genomen. Met wat passen en meten konden de 85 kinderen allemaal een plaatsje vinden. Petra Schaart van de buurtvereniging had thuis al een enorme deegbal gemaakt, zodat de kinderen gelijk aan de slag konden om van brood deeg engeltjes, kerstballen, harkjes en kerstklokjes voor de naderende kerst te maken. In de pauze kregen de kinderen een glaasje limonade aangebo den, waarna men kerstkaar ten ging maken. Een veelge bruikte techniek hierbij was het spatten. 's Avonds kwamen er zo'n 30 volwassenen om in een gezel lige sfeer hetzelfde program ma als 's middags af te wer ken. Ook enkele geestelijk ge handicapten uit het gezinsver- vangendtehuis in het Rivie renpark waren aanwezig.

de Stem | 1984 | | pagina 15