Geen nieuwe brandweer kazerne in Zuiddorpe Bej aa rd e n we rk in Hontenisse wil begin 1985 starten mam GEMEENTE DERDE Terneuzc vernielzu Hobbyclub Koewacht springlevend AANGETAST DOOR ZURE REGEN EN LUCHTVER VUILING Oudste inwoonster van Clinge wordt 95 Putte krijgt tweede casino DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND RAAD AXEL WACHT OP RAMPENBESTRIJDINGSPLAN Succes voor De Vossen TENTOONSTELLING OP 26 DECEMBER PZEM-kalender over Oost- Z.-Vlaanderen WACHTEN OP BESLUIT GEMEENTE Ouderen Hulst vieren Kerst GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE VAN DUYSE-MAHU Activiteiten van Weldoen door Vermaak VOOR OUDEREN Kerstsurprise van kleuters Nieuw-Namen Schieting Axel RESERVEER TIJDIG VOOR KERSTAVOND Ie en 2e KERSTDAG en OUDEJAARSAVOND pnNDERPAG 20 DECEMBEI Clinge Sint-Jansteen Kloosterzande Lamswaarde Ossenisse Nieuw-Namen Spui ONBEHAGEN GROEIT' T22 Van een onzer verslaggevers AXEL - Zuiddorpe moet het voorlopig nog even zonder nieuwe brandweerkazerne doen. In afwachting van het rampenbestrijdingsplan, waarin de taak van de brand weer nader omschreven wordt, wilde de gemeenteraad van Axel dinsdagavond nog geen geld opzij leggen voor een andere behuizing. Dat plan wordt pas tegen 1987 ver wacht. De PvdA deed dinsdag avond een hardnekkige poging wél al wat geld te reserveren voor nieuwbouw en toverde een paar ton uit de hoed. De socialisten vonden daar naast dat met de aanleg van de riolering aan de Tragel nog even gewacht kon worden en stelde ook voor de reconstruc tie Wouterij en Schoolstraat in Koewacht gefaseerd uit te voeren. Met beide klussen kan volgens het college echter niet langer gewacht worden. De PvdA drong daarna niet ver der aan. In de Kerkdreef in Axel worden voorlopig nog geen veranderingen aangebracht. CDA'er A. Kesbeke vroeg het college dinsdagvond te over wegen daar éénrichtingsver keer in te voeren, om het voor ondernemers aantrekkelijker te maken zich daar te vestigen. Wethouder H. de Mul liet Kesbeke weten dat daar voor lopig zeker geen sprake van kon zijn. Verkeersmaatrege len in Axels drukste door gangsroute zijn volgens hem pas mogelijk als de Butstraat, even buiten Axel, rondweg wordt. Subsidie-aanvragen daarvoor zijn lange tijd gele den alweer de deur uitgegaan. Het wachten is op rijksgelden, maar veel hoop had De Mul daar niet op. Het CDA, bij monde van Kesbeke, wil de bezoekers van het Axelse winkelcentrum wat gemakkelijker de weg wijzen door links en rechts borden van tenminste een vierkante meter groot langs de wegen plaatsen. De huidige borden vallen volgens hem nauwe lijks op. Wethouder P. Apers vond niet dat Axel daarmee een goede dienst bewezen zou worden. Overigens betwijfelde hij, rekening houdend met welstand, of het wel mócht. Opknapbeurt nodig voor basiliek Hulst Van een onzer verslaggevers HULST - Het majorettenpe- loton De Vossen uit Hulst blijft succes op succes stape len. Tijdens de majoretten- kampioenschappen in Et- ten-Leur behaalde Tamara Vermeulen in de jeugddivi- sie B 91 U punt, goed voor een tweede prijs. Ivonne Pe ter was succesvol in de der de divisie. Zij ging schuiven met een eerste prijs met pro motie (102 punten). Dezelfde Ivonne Peters deed zondag op'een concours in Doesburg een succesvolle greep naar de eerste prijs, 102 Vs punt, het leverde haar tevens de eervolle vermel ding 'lof en onderscheiding' op. In de derde divisie kwa men ook Natasja Hendriks (98 punt, eerste prijs) en Na tasja van Dorsselaer (99 Vi punt, eerste prijs) uit. Jacintha Ferket en Sonja Heyens brachten het er erg goed van af in de tweede di visie, respectievelijk 86 punt, tweede prijs en 84 punt, tweede prijs. Het optreden van het duo Natasja Hen driks en Brigtitte Schelfhout was goed voor een derde prijs (80 Vi punt). Het koppel Danielle Casteels en Jacque line Roegies behaalde even eens een derde prijs met het zelfde aantal punten. De duo's kwamen uit in de der de divisie. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster St.-Willibrordus Basiliek is dringend toe aan een flinke opknapbeurt. De Monumentenwacht, die jaarlijks het gebouw controleert, heeft geconstateerd dat vooral de westge vel (hoofdingang) ten gevolge van zure regen en luchtvervuiling ernstig is aangetast. De steen begint te verpulveren. In vergelijking met een foto van de westgevel uit 1930, toen de basiliek was teruggekocht van de Nederlands Hervormde Gemeente, is de situatie nu weer net zo erg. In de periode 1931-1935 werden de nodige Tekenen en schilderen in De Vlasschaard. Eddy Verschraegen (rechts) kijkt toe. Van onze correspondente KOEWACHT - Hobbyclub Koewacht is springlevend. Wie eens op een woensdag avond in gemeenschapscen trum De Vlasschaard te Koewacht een kijkje neemt, ziet onmiddellijk dat er kei hard gewerkt wordt. De hobbyisten werken op deze avond aan verschillende projecten: tekenen, schilde ren, hout bewerken, kant klossen en jazz-ballet. Als kroon op het werk wordt op 26 december in De Vlasschaard een tentoon stelling gehouden, waar het werk van de cursisten te zien is. De expositie begint om 13.00 uur en duurt tot on geveer 17.00 uur. De hobbyclub bestaat twee j aar en sinds de start is de animo erg toegenomen. „Het initiatief is van de in woners van Koewacht zelf gekomen." Men wilde wel eens hun hobby's uitdiepen. Dat heb ik aangepakt en de uitkomst is bekend. We heb ben nu zelfs groepen die vol zitten. Mensen kunnen zich nog wel aanmelden, maar sommige activiteiten hebben we een wachtlijst aan moe ten leggen. Ik ben erg tevre den", aldus Eddy Verschrae gen uit Koewacht. Hij houdt zich voornamelijk bezig met de groep tekenen en schilde ren. Vakken, die hij tot in de puntjes beheerst, want Ver- Oo/c voor de cursus houtbewerking bestaat veel belangstelling. FOTO'S ERIK OSSEWAAROE schraegen hield zich lange tijd speciaal met die vakken bezig op diverse basisscho len. Onder de cursisten vindt men trouwens ook mensen, die bij wijze van spreken nog nooit een potlood heb ben vast gehad. Maar dat deert niet. Iedereen wordt de kunst bij gebracht. „Je moet de drempel zo laag mogelijk houden. Je begint aan het begin en dan zie je wel wat er uitkomt. Met goede wil kom je erg ver", stelt Ver schraegen. De afdeling houtbewer king wordt onder handen genomen door Sjef de Groot. Mevrouw Emiliënne Schuurman geeft les in kantklossen. In de zomermaanden trekken sommige cursisten er ook op uit. Dat geldt voor namelijk voor de cursus te kenen en schilderen. „Voor het tekenen van landschap pen is dat ideaal. En de bui tenlucht inspireert ook vaak", meent Verschraegen. Wie belangstelling heeft voor deelname aan een van de cursussen kan contact op nemen met het bestuur van de hobbyclub Koewacht, be staande uit Ilse Raes (secre taresse), Frans Martens (penningmeester) en Sjef de Groot. De contributie be draagt een tientje per maand. herstelwerkzaamheden ver richt, maar de toenemende luchtverontreiniging heeft een verdergaande aantasting van de gevel tot gevolg gehad. Samen met het kerkbestuur is een voorlopig rapport opge steld, waarin de wankele toe stand van de gevel onder de loep wordt genomen. De lucht bogen en de penakels (kleine torentjes) vertonen steenkan- kerverschijnselen en de ijze ren strips in de ramen komen los. In het voorjaar wil het kerkbestuur met de architect van het bisdom en een verte genwoordiger van Monumen tenzorg een volledige inventa risatie van de restauratie ma ken. Dan zullen ook de ge raamde kosten bekend wor den. Verwacht wordt dat het karwei in de tonnen zal lopen. Aanvraag Met het rapport in de hand wil men dan zo snel mogelijk een aanvraag tot restauratie indienen. Het kerkbestuur houdt er echter al rekening mee, dat het wel tien jaar kan duren voordat men die toe stemming op zak heeft. Tot die tijd moeten de onderhouds kosten ieder jaar zelf worden opgebracht. Jaarlijks wordt er zo'n 15.000 gulden aan het ge bouw vertimmerd, maar voor wat men meer kwijt is dan 10.000 gulden kan subsidie worden aangevraagd. Momenteel wordt ook nog onderzocht of er een mogelijk heid is om gebruik te maken van de regeling waarbij werk lozen met behoud van uitke ring aan de herstelwerkzaam heden kunnen werken. De Hulster Basiliek is gebouwd tussen 1460 en 1533. Het oudste gedeelte dateert al uit de 13e eeuw. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De kalender 1985, die de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschap pij deze keer aan de relaties presenteert, richt de schijn werper op Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Dertien, in kunstdruk ver vaardigde, pentekeningen van Trees Verwilligen, tot voor en kele jaren woonachtig in Hulst, laten karakteristieke plekjes in de streek zien. Een korte toelichting staat op de achterkant van de tekeningen. De kalender is verschenen in de reeks 'Levende herinne ring Zeeland'. Eerder versche nen onder hetzelfde motto soortgelijke kalenders over Walcheren (1981), Zuid-Beve land (1982), Schouwen-Duive- land (1983), Tholen, St.-Phi- lipsland en Noord-Beveland (1984). Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Als het gemeentebestuur de plannen goedkeurt, kan wellicht begin volgend jaar al in Hontenisse een gecoördineerd bejaardenwerk van start gaan. moet er nog geschikte huisves ting worden gevonden. Vol gens de commissie moet het bejaardenwerk er snel komen. Niet alleen omdat op die wijze allerlei bejaardenactiviteiten en voorzieningen op elkaar kunnen worden afgestemd, maar ook omdat de gemeente tot nu toe altijd een flink be drag aan subsidie van het rijk heeft laten liggen. Een gecoördineerd bejaar denwerk kan bovendien bij dragen aan het uitgangspunt, dat ouderen zolang mogelijk zelfstandig moeten kunnen blijven wonen. Dat kan via za ken als 'tafeltje dek je' en een alarmsysteem. In de grote Hontenisser kernen zijn de voorzieningen en activiteiten voor de ouderen vrijwel geen probleem. Voor de kleinere kernen ligt het vaak wat moeilijker. Daarom verwacht de commissie dat een gecoör dineerd bejaardenwerk daar verbetering kan inbrengen. B en W buigen zich momen teel nog over de door een on derzoekscommissie ingediende begroting, maar hebben zich in principe niet onwelwillend opgesteld tegenover het initia tief. De wens om te komen tot gecoördineerd bejaardenwerk in Hontenisse werd een half jaar geleden op tafel gelegd door de plaatselijke CDA-af- deling. Een informatiebijeen komst in juni wees uit dat de meeste bejaardenbonden in de gemeente flink wat bezwaren hadden tegen een gecoördi neerd bejaardenwerk. Onder het motto 'we weten nu wat we hebben, maar niet wat we krijgen', leefde vooral de vrees dat het initiatief ten koste zou gaan van de subsidie die de bonden voor elk lid vangen. Het CDA ging daarop eens kijken hoe het bejaardenwerk in Terneuzen en Hulst func tioneerde en ging vervolgens weer met alle bonden apart om de tafel zitten. Nadat werd gewezen op de vele voordelen van een gecoördineerd bejaar denwerk, gingen de bonden overstag. Een speciale com missie werd opgericht, die de mogelijkheid van een bejaar denwerk zou gaan bekijken. In de commissie zitten twee ver tegenwoordigers van iedere bond, uit het open bejaarden en welfarewerk en uit de oor spronkelijke CD A-commissie. De commissie heeft inmid dels dus bij B en W een begro ting gedeponeerd, die uitgaat van 130.000 gulden. Het rijk zou daarvan 80 procent moe ten bijdragen, de gemeente twintig. Bovendien denkt de commissie dat Hontenisse kans maakt op zo'n 80.000 gul den subsidie uit de zogeheten 'witte vlekken pot', voor ge meenten die nog geen gecoör dineerd bejaardenwerk heb ben. Omdat Hontenisse te wei nig ouderen heeft voor een zelfstandig bejaardenwerk, zal aansluiting worden ge zocht bij het Hulster Gekoör- dineerd Bejaardenwerk. In Hulst heeft men al laten weten daaraan mee te willen wer ken. Een deel van het begrote be drag is nodig om een eigen be roepskracht voor Hontenisse te kunnen aantrekken. Voorts Van onze correspondent HULST - Ruim 250 leden van de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Hulst hiel den in cultureel centrum Den Dullaert hun jaarlijkse kerst viering. Het begon met een plechtige eucharistieviering, waarbij geestelijk adviseur P. van der Veeken de voorganger was. Mevrouw Van der Zee las enkele passende verhalen voor. Nog voor de pauze werden door mevrouw Hamelinck ge maakte kerststukjes verloot. Na de koffiemaaltijd waren er optredens van toneelspeler Fran de Schepper, van het duo De Schepper/Orlebeek en van drie leden van de Camera van Rhetorica De Transfiguratie. (ADVERTENTIE) DELFTS BLAUW Porc. lies MAKKUM - Tichelaar WEDGWOOD Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUBEN LUXE GESCHENKEN Steenstraat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12068 Van onze correspondent CLINGE - De oudste inwoonster van het dorp Clinge, Marie van den Branden-Ruyloft, hoopt zondag haar 95e verjaardag te vieren. Dat gebeurt met familie in huiselijke kring. Marie van den Branden-Ruyloft werd geboren in Graauw en is later in Clinge komen wonen. Het zal haar zondag niet aan be langstelling ontbreken. Met name de plaatselijke bejaar- denbond is van plan haar in het zonnetje te zetten. Van onze correspondent CLINGE - Fanfare Wel doen door Vermaak heeft voor de feestdagen een paar activiteiten op het programma staan. Op Tweede Kerstdag houdt men een prijskaar- ting in zaal de Trouba dour. Voor de kaarting zijn konijnen, varkens vlees, bollen kaas en ha nen ter beschikking ge steld. De kaarting begint om 20.00 uur. Tegelijkertijd is er ge legenheid om te tritsen. Iedereen kan hieraan meedoen. Hier zijn de prijzen twee zware konij nen. Donderdag 27 decem ber tenslotte is er een wa felactie. Vanaf 's mor gens tien uur worden de wafels thuis bezorgd. De majoretten rijden de hele dag op en neer om de be stelde wafels te bezorgen. Van een onzer verslaggevers NIEUW-NAMEN - Morgen ochtend geven de kleuters van de St.-Jozefschool te Nieuw- Namen zelfgemaakte kerst stukjes aan alleenstaande be jaarden uit het dorp. Het is de eerste keer dat iets dergelijks plaatsvindt. Het is een initiatief van de ouder werkgroep en leidster me vrouw Van Domburg-Thie- lens. De kerststukjes worden tussen 9.00 en 12.00 uur bij de ouderen thuis afgeleverd. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 49 schutters: hoge vogel: F. Sterkx, Zelzate; eerste zij vogel: T. de Munck, Zuiddorpe; tweede zij- vogel: J. van Damme, Moerbeke; grootste aantal (5): P. van Hoeke en F. van Damme, Zuiddorpe en F. de Caluwé, Koewacht. Kerstviering - Vandaag houdt de Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk Axel een kerstviering in Het Trefpunt aan de Singelweg 63. De vie ring, die duurt van 16.00 tot 19.00 uur, bestaat uit een me ditatie door ds. Borgdorff en een tulbandmaaltijd. Voor de viering hebben zich 98 deelne mers gemeld. (ADVERTENTIE) Café-Restaurant YJ 't VOSKE Hulst ijl Bierkaaistraat 8 r Y-. Tel. 01140-13444 Kerstbingo - De rollen^, daagse Clinge houdt vrij<ja, december in zaal de Trout dour een kerstbingo mett» gratis ronden. Aanvang ij uur. Tijdens de pauze is gratis koffie met een styj kerstkrans. Kruisboogschieting - Aan kruisboogschieting in Den Ouden Arend deden schutters mee. Uitslag: eer hoge vogel: F. Daams, twei hoge vogel: E. Savooy, een zij vogel: R. van de Brugj. tweede zij vogel: A. Merci derde zij vogel: J. Peersnu vierde zij vogel: E. Merci meeste vogels (4 mevr# Van de Bruggen, E. Mercki Merckx en F. Daams. Zonj 23 december is er tussen en 11.30 uur een blokschieti met als prijs een haas. Zat dag 29 december is er weer» gewone schieting. aanvj 15.00 uur. Duiven - De postduivenve: niging De Zwaluw heeft einduitslg van de kampioe schappen 1984 bekend maakt. In café Sport werii de bekers en standaards reikt. Winnaars: oude duivi aangeduid: J. Rottier; idj jaarlingduiven: P. Rottii idem jonge duiven: R. Dat kaert; oude duiven onaang duid: R. Danckaert; jaarlingduiven: P. Rottii idem jonge duiven: R. Dat kaert. Generaal kampi# Franse- vluchten: R. Dat kaert. Najaarskampioe schappen oude duiven: J. Vb heijden; idem jonge duiven: d'Hooghe. Jubileumkaarting - De kaar, club De Stoere Spelers bests 10 jaar. Ter gelegenheid das van wordt tweede kerstè een grote jubileumkaartii gehouden in zaal de Reizen Man. Aanvang 20 uur. Er is; kilo harsten te verdienen. Kaarting - In zaal De Vii Jaargetijden werd een k; ting gehouden waaraan personen deelnamen. Uitsla; 1. G. de Bakker, Graauw; 2, van Leemput, 3. G. de Deyn 4. H. Lauwers, allen Lant waarde; 5. mevrouw Soma Hengstdijk. Gaaibollen - In zaal Toni werd een gaaibolling g den, waaraan 21 persont deelnamen. Uitslag: hoge vi gel: E. Uminski, LamswaarA rechter zij vogel: F. Uminst Londerzeel; linker zij vogel: Gerrits, Lamswaarde; groot ste aantal (9): F. van Laat Lamswaarde. Duivenexpo - De postduives vereniging De Scheldevliege: houdt zaterdag 29 decemk een streektentoonstelling vr postduiven. Deze is voor kt publiek in café De Hert»; vanaf 14.00 uur. Om 15.00 ut begint een bonnenverkoop vï aan de vereniging geschonke beste liefhebbers uit de streek Kerstconcert - Woensdag december wordt in de pai chiekerk St.-Jozef voor de i de keer een kerstconcert gegt ven. Hieraan werken mee li gemengd koor St.-Cecilia der leiding van G. Pollet, aan het orgel P. Pluijm, fanfare De Scheldezonen o> der leiding van dirigent P.V Hecke. Als bijzondere g zijn op dit kerstconcert wezig Bert van der Keers jongenssopraan, leerling muziekschool Zoltan Kadil te Wijnegem; R. Baljeu, trof: pet; R. Passemier, trombon P. Stroosnijder, orgel en Frad Pollet, dichter-declamator. Teerfeest biljartclub - In 1* clublokaal bij R. Tillen® hield de biljartclub OBK jaarlijkse teerfeest. In de na middag werd begonnen onderlinge wedstrijden li® en bandspel. Na afloop van® diner werden nog een pa' rondjes bingo gespeeld. aanwezige kregen van loka® baas R. Tilleman een kerstgt schenk, waarvoor voorzit® Fl. Blommaert namens aanwezigen een gepast dank woord aan de lokaalbat richtte. De uitslagen van wedstrijden: I. Ser. Praet-f de Winkel, 2' Et. de Kind-P® Praet, 3. Fl. Blommaert-» Vlegels, 4. Eddy van Goethe»' E. Coenen, 5. Fr. van Ra Alb. de Winkel. Grootste se® Fr. van Roeyen, 27 carambole' Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In Terneu- zen worden, landelijk ge zien, op grootscheepse schaal openbare eigendom men vernield. Uit een onder zoek van de Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNG) blijken in 1983 in Terneuzen 487 vernielingen te hebben plaatsgevonden. Van de 23 grote, middelgrote en kleine gemeenten die bij het onderzoek betrokken waren plaatste Terneuzen zich als zevende. De kosten om een en an der te herstellen bedroegen in totaal ƒ293.763 gulden. Omgerekend is dat 8,29 per inwoner, waardoor Terneu zen de twijfelachtige eer ge niet zich als derde te rang schikken. Een bronzen me daille waarmee men op het Kerstviering ouderen - Va' daag is er in De Drie Gehug' ten te Spui de traditions' kerstviering voor oude®1 Aansluitend aan de viering er een gezamenlijke bro® maaltijd. De eigen bijdrage» 10. Om 15.30 uur gaat de open, om 16.00 uur begint"' eigenlijke viering. Kerstkaarting - Morgen is in De Drie Gehughten te SP" een prijskaarting. Inzet ise® serie prachtige prijzen. 0* exact 20.00 uur wordt met® kaarting begonnen. De deel1»" mers kunnen kiezen uit bied'1 zonder roem en jokeren. .If Van een onzer verslaggevers PUTTE - Eind deze week wordt in Putte een tweede ca sino geopend. Het etablisse ment, Casino Royale geheten, is gevestigd in café Putse Duin aan de Putseweg. Er wordt het zogenoemde Golden Ten Spel gespeeld. Het college van burgemees ter en wethouders van Putte heeft momenteel nog geen wa pens in handen om deze speel- gelegenheid te sluiten. „Onze nieuwe algemene politieveror dening (waarin staat dat voor het vestigen van een casino per se een vergunning moet worden aangevraagd) is nog niet goedgekeurd door Gede puteerde Staten en is als ge volg daarvan nog niet in wer king getreden. Wellicht valt de zaak nu onder de overgangs bepalingen. Dat wil zeggen dat Ze drie maanden ongestoord kunnen draaien, maar dat binnen dat tijdvak wel een vergunning moet worden ge vraagd", legt A. van Kaam, de woordvoerder van de gemeen te Putte uit. Het Putse gemeentebestuur is overigens niet formeel in kennis gesteld van de vesti ging van Casino Royale. Net zo min is bij de gemeente en de politie bekend wie er verant woordelijk voor is. Vermoed wordt dat het speelpaleis door een exploitant van een van de plaatselijke sexhuizen op sta pel is gezet. „Wij zijn er maar bij toeval achter gekomen. Een van ons js er voorbij gereden en die zag eind vorige week dat er wat aan dat café werd vertim merd", zegt Van Kaam, die van harte hoopt dat de Hoge Baad zich snel zal uitspreken pver het al dan niet geoorloofd zijn van het Golden Ten spel. „Je merkt namelijk steeds meer dat er bij de mensen gro tere onrust ontstaat. Iedereen waar je mee praat, klaagt dat het uit de hand loopt. Het is onderhand een geweldige puinhoop, sexwinkels, sexhui zen. bordelen en daar nog eens een casino boven op. Ik kan me voorstellen dat het voor de mensen finaal de spuigaten uit gaat lopen. Ik mag lijden dat GS snel een beslissing nemen over de APV, want het gevoel van onbehagen bij de mensen groeit met de dag". Het dage- jijks bestuur van Putte heeft inmiddels van diverse bewo ners petities ontvangen over ueze kwesties. De komst van het eerste ca- ?ln° in Putte, dat gevestigd is in café-zaal De Roskam, ver oorzaakte al grote commotie onder de Putse bevolking. Maar tot op heden heeft de po litie daar nog niet ingegrepen. ..Urn dat spel te observeren om te bezien of het echt een be hendigheidsspel of een gokspel Is'*®' gewoon veel tijd en die ebben we niet", legt adjudant Ketelapper, de groepscom- "^ndant van de rijkspolitie Hij voegt daar eerlijk- erdshalve wel aan toe dat em weinig klachten bereiken hvfr_ eventuele overlast van et Casino Putte. „En wat dat oetreft ligt het tweede ideaal, et hgt helemaal vrij", aldus Ketelapper.

de Stem | 1984 | | pagina 14