au Damen neemt scheepswerf in Breskens over Politie van Goes snapt zeventien dronken rijders 'A WEER VAN GEWELD IN BINNENSTAD Trouwe vakbondsmensen gehuldigd in Vogelwaarde Man onthoofd bij ongeval op Braakmanweg Raad Hulst vergadert donderdag Cafébaas uit Rilland op vrije voeten Sandeschool knutselt voor Afrika College Sas wil af van raadsnotulen Ertstanker op eigen kracht los IE? een deze week knsen. MAANDAG 17 DECEMBER 1984 pw van litse Eifel) fterende f500,- toe! LSPEL- :RS! mee aan Jaast de ijzen van >.000,-, en f 10,- fok nog kans (life. ■Tasisi als ïfor- {MAARNIET NAAR HUIS Heikantse jeugd laat 't afweten Geschept Jongeman uit Serooskerke verongelukt Alcohol 'TE VEEL WERK VLIEGENDE ALCOHOLCONTROLE Belgisch vliegtuigje blijft voorlopig op zandplaat A?sl 076 877850 223611 RUTTCHEN GROEP VAN ZEELAND T15 PAGINA ZEELAND 1 I lotto x toto I litto-inleveradrcs Kinder "Lotto/Toto". Nachtelijl nrust in erneuzen Van een onzer verslaggevers I HULST - De Hulster gemeen- teraad komt donderdag 20 de- [cember weer in vergadering I bijeen. Gesproken wordt onder I meer over de reparatie van het dak van de Nobelhorstschool, de aanleg van riolering in Absdale, meer subsidie voor de EHBO-clubs en over de I subsidieëring in het kader van I de stads- en dorpsvernieu- I wing. De raadsvergadering wordt I gehouden in het Hulster stad huis en begint zoals gewoon- I lijk om 19.00 uur. Van een onzer verslaggevers RILLAND-BATH - De 41-ja- rige cafébaas L. van den B. uit Rilland-Bath, die op 15 no vember onder invloed van drank twee 11-jarige jongens heeft doodgereden, is voorlo pig op vrije voeten gesteld. De Middelburgse rechter i heeft, in afwachting van het proces tegen Van den B., diens voorlopige gevangenhouding geschorst. Daarbij is echter de uitdrukkelijke voorwaarde gesteld dat de cafébaas tot zijn proces op 4 januari zich niet in Rilland-Bath mag vertonen. „Deze voorwaarde is gesteld om de gevoelens van de dorps bewoners, die zeer emotioneel op het ongeluk hebben gerea geerd, te sparen", aldus een woordvoerder van het open- j baar ministerie te Middelburg. Van den B. kan niet langer in voorarrest worden gehou den, omdat dit enkel mogelijk zou zijn bij een misdrijf, waarop een veroordeling van minimaal zes jaar gevangenis straf staat. Van een onzer verslaggevers HEIKANT - De behoefte aan roeer activiteiten voor de 'eu8d in het dorp Heikant is "licht n'et zo groot als uit de enquete van het Jeugd- en "igerenwerk is gebleken. Omdat een disco-avond op et verlanglijstje bleek te staan, werd in samenwerking ktet de evenementencommis- '6 van De Warande uit Sint- ansteen een dergelijk evene nt op touw gezet in 't Heike. I 'iep uit °P een mislukking, w kwamen slechts 17 belang stellenden opdraven. Het hoeft geen betoog dat en er dan ook weinig voor t nog meer extra activitei- te organiseren. Blijkt de f ®a^eHjk jeugd toch behoefte n aan bepaalde activi- Iti d?n Ran worden aange- °pt bij Peter van Waesberg- ln de Margrietstraat 9 of bij an"Haul Saman in de Polen- lüt uDie hebben zich name- u bereid verklaard in voor- 'J,men(ie gevallen te proberen uviteiten van de grond te Van onze correspondent TERNEUZEN - Evenals in voorgaande weken was het zaterdagnacht weer onrustig in het uitgaanscentrum van de Terneuzense binnen stad. Hoewel de politie nauwelijks moest ingrijpen, heer ste er in en om de cafées en discotheken een steer van geweld. Als wraakneming voor een eerder op de avond ontstaan meningsverschil ramde R. S. uit Hoek rond drie uur 's nachts met zijn auto enkele malen de voorgevel van disoc- theek La Barca aan de Noord straat. De gevel raakte ontzet, maar de auto van S. liep slechts lichte schade op. Uit een verhoor door de politie kwam naar voren dat de be stuurder enkele uren eerder in La Barca onenigheid had ge kregen met de exploitant en daarna besloten had wraak te nemen. Om elf uur zaterdagavond was in de Korte Kerkstraat de bejaarde Terneuzenaar M. V. geschept door een hard rijden de auto toen hij de weg over stak. De bestuurder reed door, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Deze laatste moest met een hersenschud ding en een beenwond naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. SEROOSKERKE - Bij een on gelijk in zijn woonplaats is vrijdagavond de 19-jarige D. J Remijn uit Serooskerke zo ernstig gewond geraakt dat hij later is overleden. De jongeman raakte op de Houdegemseweg met zijn auto in een slip, waarschijnlijk om dat hij met te hoge snelheid reed. In een bocht in de weg kwam hij op het linkerwegge deelte terecht en botste fron taal op een vrachtauto, be stuurd door de 33-jarige A. M. Het slachtoffer raakte bekneld in zijn auto. Hij is in overge bracht naar het Bethesda zie kenhuis te Vlissingen, waar hij zaterdagmorgen is overle den. KLOOSTERZANDE - De leerlingen van de openbare Sandeschool in Kloosterzande zijn druk doende met het ma ken van kerstkaarten ten bate van Afrika. De kerstkaarten, die tijdens de handvaardigheidslessen worden gemaakt, verkopen ze aan familie en kennissen. De opbrengst is bestemd voor de actie Eén voor Afrika. Tot nu toe is er al een aardig bedrag bij eengeknutseld. Alle kinderen gaan vanmid dag naar de voorstelling van de Bonetti Clowns in Den Dul- laert te Hulst. Er wordt ge bruik gemaakt van het open baar vervoer, voor de aller kleinsten een belevenis op zich. Ze worden begeleid door leerkrachten en ouders. Op de Sandeschool vindt men dat in het onderwijs over het algemeen 'cultuur' weinig aan bod komt. Ouders en leer krachten vinden het dan ook goed dat de kinderen eens een uitstapje naar het 'theater' maken. De kosten van tripje zijn door de leerlingen zelf opge bracht middels de eerder dit jaar gehouden rommelmarkt en fancy fair. Direct na het ongeval had den enkele omstanders het kenteken van de betrokken auto opgenomen en doorgege ven aan de politie. Enkele uren later meldde de bestuurder, P. de R. uit Terneuzen, zich ech ter vrijwillig op het politiebu reau. Daar verklaarde hij te zijn doorgereden 'van de schrik'. De politie vermoedt echter dat De R. mogelijk onder in vloed van alcohol heeft gehan deld en stelt daar een onder zoek naar in. Rond half twee zaterdag nacht werd een steen gegooid door een grote ruit van snack bar De Lekkerbek aan de Nieuwstraat. De dader(s) maakte(n) zich direct uit de voeten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Het colle ge van B en W van Sas van Gent wil af van het inte graal uitwerken van de no tulen van gemeenteraads vergadering. Reden: het kost te veel werk. Want ondanks het ge bruik van een tekstverwer ker staat tegenover elk uurtje vergaderen een pe riode van maar liefst 8 a 9 uur voor het uitwerken en corrigeren van het bespro kene. Vandaar dat de schrif telijke notulen van langdu rige zittingen, zoals bij de begrotingsbehandeling, 'niet zelden enkel via overuren te klaren vallen', zo meldt het college zuinigjes. „Wij achten deze werk wijze niet langer te handha ven binnen de prioriteitstel ling, die de prangende werk belasting ter secretarie noodzakelijk maakt", schrij ven B en W in een raads voorstel, waarin tevens een alternatief wordt aangedra- Ben- Dit komt er op neer dat, wanneer de raad donderdag akkoord kan gaan, in het vervolg enkel nog besluiten, mededelingen en toezeggin gen uit een raadsvergade ring zullen worden opgeno men in een besluitenlijst. Voor degenen die, om welke reden dan ook, kennis willen nemen van het woordelijk besprokene, is er dan altijd nog de mogelijkheid de van de vergadering gemaakte bandopname te beluisteren. B en W wijzen er op dat dit nieuwe systeem onder meer ook in buurgemeente Axel 'tot volle tevredenheid' wordt toegepast. De jubilarissen op een rijtje. Niet aanwezig waren P. TruimanJ. van Vlierberghe en P. van Wolffelaar FOTO WIM KOOIJMAN Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Scheepswerf Damen te Gorkum zal binnenkort scheepswerf en machinefabriek Van de Sande BV te Breskens overnemen. Voor de werkgele genheid van de 30 personeelsleden heeft dat geen na delige consequenties. Met Van de Sande ging het al enige tijd slecht. In juli moest het bedrijf surséance van betaling aanvragen. Op dat moment bedroeg de uit staande schuld enkele miljoe nen. De enige aandeelhouder in Van de Sande BV is momen teel nog het sleep- en ber gingsbedrijf Wijsmuller uit IJmuiden. Deze kreeg het aan delenpakket in handen na overname van de sleepdienst Willem Muller te Terneuzen, maar is bereid dit aan Damen over te doen voor de symboli sche prijs van een gulden. De Gorkumse scheepswerf heeft zich inmiddels bereid verklaard een miljoen te in vesteren in het Breskense be drijf. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De Bouw- en Houtbond FNV heeft za terdagavond in het dorpscentrum van Vogelwaarde acht le den gehuldigd vanwege hun langdurig lidmaatschap. Veertig jaar lid waren J. de Schepper, L. de Smet, A. van Stevendaal, P. Truiman, J. van Vlierberghe, F. Vonk en P. van Wolffelaar. Ook een bondsinsigne voor 25 jaar lidmaat schap kregen: J. van de Vijver, P. Everaart, G. Hayette en J. de Klerk. Districtsbestuurder Lenting huldigde verder nog voorzit ter G. Janssens (25 jaar voorzitter) en F. de Schepper (40 jaar bestuurslid). In zijn toespraak zei Lenting dat de Bouw- en Houtbond FNV blij was om zoveel afdelingen te hebben (in Zeeuwsch-Vlaanderen 44) en zodoende zeer dicht bij de le den staat. Hij waarschuwde verder om niet te vlug het lid maatschap op te zeggen nu overal de sociale zekerheid aan het afbrokkelen is. „Indien er geen sterke bond was om dit proces enigszins af te remmen, zouden de dertiger jaren weer spoedig aangebroken zijn", aldus Lenting. Voor de jubilerende afdeling was het feestprogramma be gonnen met een heilige mis voor de overleden leden. Na de huldigingsvergadering was er een uitgebreid koud buffet, gevolgd door een gezellige dansavond. Van een onzer verslaggevers HANSWEERT - De 250 meter lange Belgische ertstanker Permeke, die vrijdagavond door 13 sleepboten werd vast gezet op de slikken in het Mid delgat bij Hansweert, is zater dagochtend vroeg bij hoog water weer op eigen kracht losgekomen. De supertanker, geladen met 100.000 ton ijzererts, kon daarna zijn reis naar Antwer pen voortzetten. Het schip liep vrijdagavond rond zeven uur bij Hansweert aan de grond als gevolg van een storing in de machineka mer. Omdat gevreesd werd dat het schip zou breken scho ten 13 sleepboten te hulp. Deze wisten rond half elf de tanker los te trekken en te verslepen naar het buiten de vaarroute gelegen Middelgat. Van onze correspondent HOEK - Bij een verkeerson geval op rijksweg 61 tussen Biervliet en Hoek is zaterdag morgen de 42-jarige R. van Loock uit het Belgische plaatsje Nijlen onthoofd en op slag gedood. Twee andere in zittenden van zijn busje, even eens Belgen, werden gewond. Eén van hen, J. B. uit Hee- renthout, moest met zeer ern stige verwondingen per am bulance worden overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Terneuzen. Operatief ingrij pen werd daar noodzakelijk geacht. De chauffeur van het busje, P. Ie C. uit Lier, raakte licht gewond, terwijl de overige tien inzittenden ongedeerd bleven. Het gezelschap was met het busje op weg naar Breskens, om van daaruit per boot een dagje te gaan vissen op de Westerschelde. Het ongeluk gebeurde om streeks kwart over zeven ter hoogte van het recreatiegebied De Braakman. Vanuit de rich ting Biervliet naderde een rij dende marktwinkel, bestuurd door J. F. uit Oostburg. Net voordat beide voertui gen elkaar zouden passeren schoot de zijklep van de win kelwagen aan de bovenzijde los en doorkliefde horizontaal de gehele linkerzijde van het busje. Van Loock werd daarbij letterlijk onthoofd en stierf ter plekke. De materiële schade was aanzienlijk. Het busje van de Belgen vlak na het ongeluk. Op de voor grond een onderdeel van de klep van de winkelwagen, die zich de linkerzijde van het voertuig doorkliefde en één der inzittenden letterlijk onthoofde. - FOTO WIM K00VMAN Van onze correspondent GOES - De gemeentepolitie van Goes heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag alcoholcontrole gehou den in deze plaats. Daarbij werden 175 automobilisten gecontroleerd. Tegen zeventien automobilisten werd na het afnemen van een bloedproef proces-verbaal opgemaakt. Drie andere automobilisten die ook ge dronken hadden, maar niet in aanmerking kwamen voor een bloedproef kregen evenals de zeventien an deren een rijverbod opgelegd. VLISSINGEN - De Belgische rijksluchtvaartdienst heeft zaterdag op de zandplaat voor Breskens een onderzoek inge steld naar de mogelijke oor zaak van de storing in de mo tor van het Belgische militaire vliegtuigje, dat vrijdagmiddag een noodlanding moest maken op die zandplaat. Het toestel verkeert na op heffing van de storing door de bemanning zelf in uitstekende Staat. Het toestel, een lesvlieg- tuig van de Belgische land macht, een Brittain Norman Islander 306 uit Brasschaat, heeft in verband met de slech te toestand van de zandplaat geen toestemming gekregen om via de lucht te vertrekken. Volgens waarnemend bri gadecommandant van de Ko ninklijke Marechaussee in Vlissingen, W. Passchier, zal waarschijnlijk vandaag wor den beslist of het vliegtuigje gedemonteerd en via pontons afgevoerd zal worden naar België of op een andere ma nier van de zandplaat zal wor den verwijderd. Het vliegtuig je wordt bewaakt door mare chaussees. Aan de controle, die om 23.30 uur begon en die tot 05.00 uur duurde, namen negentien poli tiemensen deel. Er werden zes auto's ingezet. In vergelijking tot de traditionele alcoholcon troles werd niet gekozen voor een vast controlepunt, maar voor een rijdende controle met als uitgangspunt, dat in prin cipe elke bestuurder werd ge controleerd op het gebruik van alcohol houdende dranken. Een dergelijke controle heeft als voordeel, dat er niet plaatsgebonden wordt opge treden, maar door de mobili teit van de controle op ver schillende plaatsen in de ge meentes controles kunnen worden uitgevoerd. Behalve wegens alcoholge bruik, werd nog proces-ver- baal opgemaakt tegen een be stuurder, die niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en tegen een bestuurder die reed met een personenauto, waarvan de uitlaat defect was. Daarnaast moesten de diverse bestuurders hun rij- en of kentekenbewijs aan het bu reau komen tonen, omdat zij dat niet bij zich hadden. Te vens werd proces-verbaal op gemaakt tegen een bestuurder die eerder op de avond door de gemeentepolitie Goes was aangehouden en toen al een rijverbod had gekregen. In to taal werden 2 rijbewijzen in gevorderd.

de Stem | 1984 | | pagina 7