3.495,- ITING JNGEN EINDHOVENAREN 'REDDEN' COMPETITIE Hoofdplaat en Vogelwaarde delen buit Brandts popelt ONTBIJTEN mmmmm m in Vanenburg niet bij laatste zestien m SPECTACULAIRE WEDSTRIJD 24 DAGEN oavond )MERK iutoverz. enz. 16-653770. nhage kalender Thijs rgangen irgangen Dp uw: ZUIDtéDEftklNDS EXPERTISEBUREAU! I Uitvallen ending ingedekt Slachtrijp kostwii DE STEM „de 4in1 krant" p toren tot 70% kortinq 'Sreda 657595/657551 I c.v. Intermediar) rouwer tde 25.50 600.-, 10e 3 25.50 800.-. ^etse gezelligheid, 'ging. Dreef 51, Breda, un de Randgroepjon- en van Roosendaal en j itel onze or 7,50 extra aan itzegels op een brief- art te plakken m.v. alender '85". „Veren g voor Randgroepjon en", Bergrand 64, 470 Roosendaal. es wijs. Ga naar tr matrassen, woningin- iting en meubelstol-1 rwerk. Dillenburgstraal Breda, tel. 076-652708. jrootste ingen in Nederland, n 35 jaarverzorgt de rgangen andelswetenschappen in diverse Een gedegen en npak staat hierbij op irten in Roosendaal: halingscursussen. n inlichtingen bij: Grift tel: 01650 - 37569. >ruren tel: 013-365275. rgangen andelswetenschappen t 45, 5038 BC Tilburg grootste Hingen in Nederland, in 35 jaar verzorgt de ergangen, andelswetenschappen i in diverse n. Een gedegen en inpak staat hierbij op arten in Tilburg rhalingscursussen. ekhouden den), drijfseconomie >nsulent us Informatica l T2 (alleen in Den Bosch) n inlichtingen bij: tel. 013-342294 en aaf: 04248-1453. ertogs RA tel: 013-342684 'Oruren: 013-365275. ergangen Handelswetenschappen at 45, 5038 BC Tilburg M N.V.) 144140 «xoertises schaderegelingen Taxaties art 275 WvK Kalshoven 8 Breda 076-879355 MAANDAG 17 DECEMBER 1984 DE STEM PSV zet Ajax voor gek René van der Gijp maakt de derde treffer van PSV tussen Peter Boeve (rechts) Ronald Spelbos en doelman Hans Galié.* - fotoanp Door Chris van Nijnatten I AMSTERDAM - De manier, waarop PSV gis termiddag Ajax vernederde (1-4), waarborgt een spannende tweede helft van de competitie I in de top van de eredivisie. Maar het blijft niet bij die winst alleen. Het spel van de equipe van trainer Jan Keker geeft het Nederland se voetbal tevens hoop op enig internationaal aanzien. PSV voetbalde precies zoals jvan een echte topclub ver- I wacht mag worden: uiterst geconcentreerd, met snelle uitvallen, hard in de duels en gretig. Het altijd speelse en I ook deze keer aanvallend in- I gestelde Ajax had er geen ant woord op. Sterker nog, het I werd compleet voor gek gezet I in het eigen vijftig jaar oude I stadion. Ajax-PSV deed op veel mo- jmenten denken aan Neder- land-Hongarije. Net als de na- hionale selectie destijds trok Ajax met open vizier ten aan- I val zonder de defensie en het [middenveld afdoende neer te [zetten. Vergetend ook, dat er een tegenstander met een I vlijmscherpe counter op de I loer lag. Al in de eerste minuten I hadden uitvallen van Valke, Brylle en Brandts de Ajacie- I den moeten waarschuwen. I Zelfs het doelpunt in de 17de I minuut van uitblinker Ernie I Brandts, nadat eerst Kenneth Brylle de paal had getroffen, I dwong de Amsterdammers I niet tot een ander speltype. Zij I bleven op ongecompliceerde [aanvallen gokken. Dat was te I meer dom, omdat Frank Rijk- j aard, Gerald Vanenburg, Rob i Wit en Marco van Basten, [gewoonlijk toch de architecten Ivan de Ajax-offensieven, ver I beneden hun kunnen speelden. I Zij vielen door de mand in een I wedstrijd, waarin het er op I aan kwam. Ajax speelde precies op de manier zoals het in het huidige topvoetbal niet moet. Bal-vir tuozen als Vanenburg, Rijk aard en De Wit komen pas tot hun recht als er om hen heen een ploeg van waterdragers, koele spitsen en vooral keihar de verdedigers speelt. Aan die laatste categorie ontbreekt het in De Meer. Er wordt slechts in de mandekking gespeeld, verder komen de Ajax-verde digers niet. Toegegeven, tegen clubs als Haarlem, AZ en NAC blinken de Amsterdammers uit, dat is ook niet zo moeilijk. In een topduel wordt de defensie van Ajax echter rap ontmanteld. Alleen Ronald Spelbos mocht van PSV zijn gang gaan. Tij dens de wedstrijd werd op een genante wijze duidelijk waar om. Spelbos in balbezit is een angstige speler, die werkelijk niet een goede pass kan geven. Er verdiende bij Ajax maar een speler een dikke voldoen de; Ronald Koeman. Eenheid Het elftal van PSV ontpopte zich in de hoofdstad als een vastberaden eenheid. Iedereen wilde knokken voor de over winning. Vandaar ook, dat PSV veel meer overtredingen maakte - de Eindhovenaren maakten er ruim dertig - dan Ajax. Wat daarbij opviel, was het aandeel van matchwinner René van der Gijp. Negen keer greep hij dermate fors in, dat arbiter Van Ettekoven floot voor een vrije trap. De inzet van Van der Gijp was onge kend; hij bikkelde vrolijk mee en maakte sliding op sliding. Als hij zelf een keer onderuit werd gehaald door zijn oppo nent Peter Boeve, keerde hij zich slechts om en trok een brede grijns. „Ik heb vannacht in het trainingskamp in Bussum bij Huub Stevens op de kamer ge slapen", verklaarde Van der Gijp zijn agressie. „Die gozer heeft me helemaal gek ge maakt. Hij heeft me ook ver teld, dat ik aan Philips eens moet laten zien waarom ik ge kocht ben. Stevens heeft me de ideale mentale warming-up voor deze wedstrijd gegeven". Goudhaantje Van der Gijp was zonder twijfel de opval lendste PSV-er. Hij maakte het tweede en derde doelpunt, de eerste van de twee koppend na een inzet van Brylle en de tweede na een schouderduw tegen Silooy met een slim schot. Valke maakte 0-4, het mooiste doelpunt van het duel. Hij prikte de bal zeer subtiel in een lege hoek naast Hans Galjé. Behalve Brylle, de spits sprong wat slordig om met een handvol doelkansen, speelde iedere PSV-er een vrijwel perfecte wedstrijd. Het ijzer- sterke verdedigingsduo Ste vens-Brandts was heer en meester in het strafschopge bied, Hans van Breukelen keepte formidabel, het mid denveld oogde zeer solide en de flank-aanvallers Hallvar Thoresen en René van der Gijp counterden razendsnel en zeer diep in de Ajax-defensie. De invallers bij Ajax gaven de uitslag voor de lijstaan voerder een iets draaglijker aanzien. Felix Gasselich zette fel door tot aan de achterlijn, hij plaatste voor en John Bos man tikte in. AJAX-PSV 1-4 (0-2) 18. Brandts 0- 1, 39. Van der Gijp 0-2, 51. Van der Gijp 0-3, 70. Valke 0-4, 88. Bosman 1-4. Scheidsrechter: Van Etteko ven. Toeschouwers: 29.300 (uitver kocht). Gele kaart: Van Aerle (PSV). AJAX: Galjé; Ophof (Gasselich), Spelbos (Bosman), Rijkaard en Si looy; Schoenaker, Koeman en Boe ve; Vanenburg, Van Basten en De Wit. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Stevens, Brandts en Heintze; Lok- hoff, Thoresen, Van de Kerkhof en Valke; Van der Gijp en Brylle (Hy- sên). Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Hoofdplaat en Vogelwaarde hebben gisteren in het duel, dat tot de laatste fluit- stoot van Jan Maranus boeiend bleef, de buit moe ten verdelen. De 1-1 score, die na 90 mi nuten op het bord stond, was de enige juiste uitslag van de wedstrijd waarin Vogel waarde wellicht beter ver zorgd voetbalde, maar waarin Hoofdplaat weer eens bewees dat het fysiek niet kapot te krijgen is. De objectieve kijkers wa ren derhalve dik tevreden, maar beide trainers dachten daar anders over. Hoewel Rinus Zeegers vooraf nog voor een gelijkspel zou heb ben getekend, liet hij zich na afloop in tegengestelde zin uit; „Hoofdplaat viel me te gen. Het beste voetbal kwam vandaag veruit van ons", al dus Zeegers. Ook het andere kamp was men niet tevreden. Rini Dey; „In het eerste halfuur was er maar één ploeg die voetbal de en dat waren wijAls wij we op 2-0 komen, heeft nie mand iets te klagen. Maar Ja, je krijgt er een om je oren en de wedstrijd neemt een andere wending". Hoe dan ook, het gelijk zal, zoals gewoonlijk, wel er- i gens in het midden liggen. Vogelwaarde speelde het spelletje in de eerste helft knap. Men liet de thuisploeg komen, schoof op de juiste momenten goed op en kwam na een half uur verdiend op voorsprong. Een ver teruggezakte Henk Ottens stond aan de basis van die goal. In plaats van de bal naar voren te Werken passte hij ter hoogte van net strafschopgebied in de breedte in de richting van laatste man Ronald Corne lls, die, fel op de huid geze ten door de alom tegenwoor dige Ronald Bun, niet kon ontzetten. De bal kwam bij de totaal ongedekte Mark van Bunderen. De vaardige middenvelder liet er geen gras over groeien en knalde beheerst langs Ben Tho- maes: 0-1. Een uitstekende uitgangs positie voor de 'herfstkam- pioen', die nu rustig de ge beurtenissen kon afwachten om met snel uitgevoerde te genacties gevaarlijk te blij ven. De twee-mans voorhoede Bun/De Jonge, goed aange vuld met de opkomende mensen Emery de Schepper en Mark van Bunderen bleef de Hoofdplaat-defensie be stoken. Zo kreeg Cor de Jon ge op aangeven van Ronald Bun een mogelijkheid. Hij nam het leer ineens op de pantoffel, maar de bal zeilde over. Toch kreeg ook de thuis ploeg mogelijkheden. De beste was ongetwijfeld voor Stanny Soulimans, een vijf tal minuten voor de pauze. Guido Gelderland kwam niet hoog genoeg op een lan ge bal. Fons Baart was ter plaatse, zag Soulimans in een betere positie staan en bediende hem op maat. De centrumspits raakte de bal maar half en weg was de kans. Ronald Bun deed in de be ginfase van de tweede helft het thuisbastion meerdere malen wankelen, maar een knap keepende Ben Tho- p- Hoofdplaat kwam steeds meer in de wedstrijd en Guust de Schepper -gebles seerd aan de dij bij inkomen van Fons Baart- moest alle zeilen bijzetten om zijn doel schoon te houden toen de bal van Richard van Dijk op het lichaam van Herbert Ver- sluys in zijn richting caram boleerde. Spelmoment uit de belangrijke Zeeuwsch-Vlaamse derby in de vierde klas H tussen Vogelwaarde en Hoofdplaat. Richard van Dijk (rechts in lichte broek) in duel met een van de Hoofdplaat-verdedigers. - fotowimkooyman maes was steeds bij de les. Toch mocht het thuiskamp niet klagen toen in de 17e minuut een vlotte combina tie, met als tussenstation Cor de Jonge en Emery de Schepper, door Ronald Bun naast een leeg doel werd be sloten. Achttien minuten voor tijd kwam Hoofdplaat ver diend langszij. De mee-op- gerukte Jacky Jacobse kopte een voorzet van Fons Baart binnen: 1-1. Vanaf dat mo ment was Vogelwaarde, waar Peter Erpelinck Ger Sponselee was komen ver vangen, slachtrijp. Hoofdplaat vergrootte de druk op de ketel, maar op lettendheid bleef geboden. Zeker omdat er een Bun rondliep, die maar weinig ruimte nodig had. Toch zou ook deze spits een dot van een kans niet kunnen af werken. Tien minuten voor tijd werd hij in de diepte ge stuurd door Mark van Bun deren. Hij liep vlot langs de uitkomende Ben Thomaes, maar gleed uit op de spekgladde mat. Identiek Een identieke situatie ont stond drie minuten voor tijd aan de overkant. Henk Ot tens, hard werkend maar niet altijd even efficiënt, stuurde Stanny Soulimans weg. Deze strandde op doel man Guust de Schepper, waarna Guido Gelderland voor opluchting zorgde door een corner weg te geven. Vo gelwaarde bleef in het war me laatste kwartier over eind en was blij met toen Maranus voor de laatste keer op zijn fluit blies. Van onze sportredactie ZEIST - Gerald Vanenburg is door bondscoach Rinus Michels niet opgenomen in de selectie van de laatste zestien spelers van het Nederlands elftal, dat zondag 23 december in Nicosia tegen Cyprus de derde kwali ficatiewedstrijd voor de eindronde van het wereld kampioenschap zal spelen. De Ajacied, die de vooraf gaande twee wedstrijden mis te door een schorsing, werd door Michels gepasseerd ten faveure van Mario Been van Feyenoord. „Vanenburg heeft tegen PSV zondag niet beantwoord aan de eisen, die een aanval lende speler op de rechter po sitie moet hebben", verklaarde Michels zijn verrassende zet. „Hij functioneerde niet goed aan de rechter kant. Daarom heb ik op hem geen beroep ge daan voor de wedstrijd tegen Cyprus". Ook Ton Lokhoff van PSV, de debutant tegen Oostenrijk, viel uit de boot. Michels: „Lok hoff heeft zeker voldaan tegen Ajax. Maar hij past niet in mijn strategie voor Cyprus. Daarin geef ik de voorkeur aan Ronald Koeman". Met Vanenburg en Lokhoff vielen ook de beide Ajacieden Ophof en Schoenaker af voor de laatste zestien. Terug in de selectie, die uit drie club mootjes van vijf spelers plus Groninger Adrie van Tiggelen bestaat, keerden naast Ronald Koeman ook de Feyenoorders Wijnstekers en Houtman, Wijnstekers was tegen Oos tenrijk absent door een bles sure en kreeg nu de voorkeur boven Ophof. Houtman dankt zijn uitverkiezing min of meer aan de onwil van Pisa, dat Wim Kieft geen toestemming geeft op Cyprus aanwezig te zijn. In de selectie van Jong Oranje, dat een dag eerder op Cyprus in actie komt, heeft Michels twee dispensatie-spe lers opgenomen. Het zijn Rutjes van Excelsior en Roos- sien van FC Groningen. De selectie van het Nederlands elf- f-1: Spelbos, Boeve, Silooy, Van Basten, Koeman (Ajax), Van Breu kelen, Van der Gijp, Brandts, Van de Kerkhof, Valke (PSV), Hiele, Wijnstekers, Gullit, Been, Hout man (Feyenoord), Van Tiggelen (FC Groningen). De selectie van Jong Oranje: Snel- ders, Van Benthem (FC Twente), Boessen (Fortuna S.), Rutjes (Ex celsior), Roossien (FC Groningen), Bosman, Menzo, De Wit (Ajax), Corbijn, Van de Boogaard (PSV), Bakker (Willem II), Bijl (Heeren veen), Godee, Verkuyl (FC Utrecht), Boerebach (Go Ahead Eagles), Schmidt (Sparta). AMSTERDAM - Ernie Brandts laat er geen enkel misversfand over bestaan. Hij staat te popelen om naar Manchester United te gaan. Zeer waarschijnlijk valt deze week een beslissing over zijn transfer van PSV naar de roemruchte Engels club. Onder meer de aanwezig heid gistermiddag in het Ajax-stadion van United-ma nager Atkinson, coach Brown en Ger Lagendijk, de zaak waarnemer van Brandts, ga ven aanleiding tot die veron derstelling. „Wat denk je", sprak Brandts. „Als Manchester United bij je aan de deur staat. Dan hoef je niet lang na te denken. Met de club zelf heb ik nog geen gesprek gehad. En gelse clubs praten pas met spelers, nadat ze met de club in kwestie tot overeenstem ming zijn gekomen. Via La gendijk weet ik wat ik daar kan verdienen. Het geld is voor mij echter niet het be langrijkst, de naam van Uni ted doet me ook veel". Het contract van Brandts met PSV, hij speelt al acht jaar bij die club, loopt aan het eind van dit seizoen af. Als PSV hem dan pas laat ver trekken, levert dat de Eindho- vense club beduidend minder op, dan nu het geval kan zijn. In het contract van Brandts staat namelijk een clausule, waarin bepaald wordt dat hij bij verkoop na dit seizoen de helft van het transferbedrag in zijn zak mag steken. Nu kan PSV het volledige bedrag in casseren. „Ik denk dat dat niet veel uitmaakt", aldus Brandts. „PSV is Philips en Philips heeft de poen niet nodig, zo simpel is dat. Bovendien heeft de overwinning van vanmid dag mijn vertrek niet eenvou diger gemaakt. We kunnen nog kampioen worden en daar zijn ze nogal gek van in Eind hoven. Ze willen me daarom niet graag missen". Vanavond spreekt Ger La gendijk met het bestuur van PSV over een eventueel ver trek van Brandts. Dat gebeurt na de wekelijkse bestuursver gadering van de Eindhovena ren. Manager Kees Ploegsma liet gisteren weten de zaak rustig op zich af te laten ko men. „Winst of verlies, kansen op een kampioenschap of niet, we zien wel. Formeel weet ik nog niets van United, als die club komt, zal er over flink wat geld gepraat moeten wor den. We laten Brandts niet zo maar gaan". K«»kwI utAristo i.Aamwm mms Naam: Dat kan met DE STEM GIDS, met z'n omhullende showbizz-interviews. dat overzichtelijke radio en t.v.- program, kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem, die wakkere 4 in I krant met daarnaast DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO I Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS f 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, ^4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 11