m Belangstelling activiteiten sport overdag neemt toe illP^ STEEN wil stunten tegen Steenbergen Indoor-Vlaanderen in manege Magrette Veldrit in Koewacht EN EN Jeugdselectie is succesvol PAGINA SPORT 2 IAKT1JK member as. 11 2. '84 Verlies Axel in oefenduel Liniecross van RKHAV in Hulst Amersbeek en Oostburg delen buit Titelstrijd tweede klas driebanden ORk-V0'??1' 4" J' Lemain, V„77 Kattendijke, 0.521; 5. (lm-, ge' LBV Lewedorp, n 6- M. Hoondert, DOS Dvezande, 0.496; 7. J. Bakker, jVLM Goes, 0.496; 8. C. Gouka, Titelstrijd tweede klas libre Hoek Axel speelt oefenduels Opleiding trainers handbal geslaagd toernooi Roelofs wint boeiend duel Trimloop in Westdorpe Eerste verlies Schelde-heren Toernooi van De Block in Sas van Gent Pielaet verlaat Oostburg A5? 7ATERPAG 15 DECEMBER 1984 T14 jringen J etc. fideuren, laatwerk, |tc. 0 94263-13543 |itoor zoekt ter uit- in de regio West IT IE en of •J I I r r Iireau v/d blad. ;rs van Hulst maken b.J.G. Molthoff per 1 van de regeling tot het gemeentebestuur e Burgerzaal van het ie aan Dvenge relaties wordt geboden afscheid te ïsen te voeren, gelie- ,s. kenbaar te maken tel. 01140-13755 tst thouders voornoemd, iter, G.A. v d. Voorde 'is, J.F. van Denderen \X MFMEHGRI \o\n van land- machines en 3 show. 01152-1283-1453 Van onze sportredactie TERNEUZEN - „We willen graag voor stuntwerk zorgen op eigen terrein tegen Steen bergen. De Brabanders staan wel op de derde plaats, maar dat zegt ons niets. We gaan steeds beter draaien", zegt Walter van Duyse, de oefen- meester van de Zeeuwsch- Vlamingen. De nipte nederlaag tegen koploper Baronie en het ge lijke spel tegen het sterke Roosendaal hebben Van Duyse het nodige vertrou wen gegeven. STEEN moet het zondag zonder Frank de Rechter doen. Hij is voor vier weken geschorst en dit bete kent zijn tweede week van afwezigheid in het STEEN- team. Van Duyse: „Gelukkig is Eddy de Beule weer be schikbaar. Hij brak een arm in de wedstrijd tegen JEKA, was lange tijd afwezig, maar maakt zondag zijn rentree tegen Steenbergen. Ik kan dan ook een sterk team in het veld brengen en als het aan de jongens ligt wordt het winst". Terneuzen, de kampioen van de gelijke spelen in de derde klas D, staat er niet zo goed voor. Zondag wordt het het duel van de waarheid voor de ploeg van Maurice de Windt, want dan speelt Ter- neuzen, de nummer voor laatst op de ranglijst, tegen rode lantaarndrager JEKA in Breda. Een kwestie van moeten winnen voor de Ter- neuzenaren, anders komt de ploeg in grote problemen. De Windt kan nog niet beschik ken over Rinus Kolijn (hij 'zit' zijn tweede week schor sing uit) en Onno Ribbens (geblesseerd). Gelukkig voor de Belgische oefenmeester zijn Rob Wieland, Frank Bo- gaert en Hans de Klerk weer fit en spelen mee in Breda. Corijn en De Cuyper comple teren het team. Clinge - nog steeds zonder Danny van Puyvelde (licht in training na een meniscusoperatie), Bennie van de Branden en Luc Mangnus - gaat bij DI- VO op bezoek. Een gelijk spel moet zeker haalbaar zijn voor de Clinge-equipe. In de tweede klas B krijgt Sluiskil DOSKO op bezoek. Hanne van der Hooft, de man die zich uitstekend thuis voelt bij Sluiskil, kan zijn sterkste formatie in het veld brengen, want de ka naaldorpbewoners zijn ein delijk verlost van blessure problemen. De Bruijn en Sa- venije zijn weer fit en dat betekent optimisme in het Sluiskil-kamp. Breskens, knap derde op de ranglijst, moet deze positie moeiteloos kunnen handhaven tegen Taxandria. Een uitwedstrijd weliswaar, maar Taxandria moet gepakt kunnen worden door de mannen van Piet de Winde. In de vierde klas gaat de race om de titel op dit mo ment vooral tussen Vogel waarde - comfortabel op kop - en Axel. Het verschil be draagt drie punten. Vogel waarde wacht een zware kluif. De uitwedstrijd tegen Hoofdplaat is een lastig kar wei, want de elf van trainer Rini Dey zijn van plan om stuntwerk af te leveren. Axel krijgt het al net zo moeilijk. Thuis tegen Philippine moet het zeker niet op presentjes rekenen. RIA-Biervliet is een duel tussen de degrada tiekandidaten. De Westdor- penaren zijn licht favoriet. Programma tweede klas B: Sluiskil-DOSKO, Veerse Boys- Zierikzee, Virtus-Middeiburg, Vlissingen-Boeimeer, NOAD-In- ternos, Taxandria-Breskens. Derde klas D: Baronie-Roosen- daal, STEEN-Steenbergen, Goes- De Schutters, SC Gastel-Cluzona, JEKA-Terneuzen, DIVO-Clinge. Vierde klas H: Axel-Philippine, Hoofdplaat-Vogelwaarde, IJzen- dijke-Noormannen, Hontenisse- Koewacht, RIA-Biervliet, HW'24-Jong Ambon. Van onze paardesportmedewerker AXEL - In manege Magrette in Axel wordt zaterdag 15 december de eerste wedstrijd verreden in een serie van vier in het kader van Indoor-Vlaanderen. Het betekent dit jaar de vierde editie van dit hippische spektakel, een internationaal spingconcours hippique voor paarden en pony's in alle klas sen in competitieverband. De beste drie resultaten in de reeks van vier wedstrijden tellen mee voor de eindklasse ring. Van onze sportmedewerker AXEL - Axel heeft in een vriendschappelijk duel met 8- 5 van het Belgische Stekene verloren. In deze uitwedstrijd werd zonder grensrechters ge speeld en dat had mede tot ge volg dat er enkele dubieuze (buitenspel) doelpunten, voor al aan Belgische zijde, bij wa ren. Daarnaast lukte alles bij de aanvallers, want bijna iedere kans werd omgezet In een doelpunt. Axel zag een 0-1-voor- sprong door Fonny Verstrae- ten omgezet in een 4-1-achter- stand bij rust. Na de pauze scoorde Fonny Verstraeten opnieuw, waarna Stekene uit liep naar 6-2, voordat Mels Verhelst en weer Fonny Ver straeten de score tot 6-4 terug brachten. Nu was het weer de beurt aan Stekene, dat naar 8- 4 ging. Dickie de Pooter scoor de de vijfde Axel-treffer. Van onze atletiekmedewerker HULST - De Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV houdt vandaag (zaterdag) de vijfde uitgave van de Liniecross, een prestatieloop over de keuze afstanden 214, 5, 714 of 10 kilo meter. Naast de seniorenloop is er ook een prestatieloop voor de jeugd tot en met twaalf jaar. Deze jeugdloop start om kwart voor drie, waarna de senioren om drie uur worden weggeschoten. Start en finish zijn gelegen bij de grote tv- mast aan de Koolstraat te Huist. Inschrijven ter plaatse vanaf twee uur. Naast de ge bruikelijke herinnering wor den er na afloop in het club huis van de organiserende vereniging aan de Tabak straat prijzen verloot op de startnummers. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Amersbeek verspeelde kostbare punten in de Ador-damestenniscompeti- tie, want het 2-2-gelijke spel tegen. Oostburg 1 leverde een gedeelde eerste plaats op in de Al-poule met Van Veldhoven. De twee verliespunten kwa men voor rekening van het duo Ria Siewert/Jannie Diele- man, dat de punten met 7-13 moest laten aan het koppel Buise/De Milliano. Daarvoor hadden Jannie Amersbeek en Marijke Robe sin al voor twee punten ge zorgd tegen Catsburg/ Pro voost: 12-3. In de A2-poule was de overwinning van Dey op Oostburg 2 van belang om lei der Smolders te kunnen blij ven volgen. Uitslagen: Amersbeek-Oost - burg i 2-2, Dey-Oostburg 2 4-0, De Visser-Oostburg 3 2-2, Van Ovost- Oostburg 4 2-2. Van onze sportmedewerker GOES - De biljartvereniging Avontuur uit Goes houdt van zaterdag 15 tot en met zondag december het kampioen schap tweede klas driebanden van het district Walcheren/De "evelanden van de Koninklij ke Nederlandse Biljart Bond. Voor deze eindstrijd, die in afe Flora te Goes wordt ge houden, hebben zich de vol gende spelers geplaatst: 1. S. e Kok, ONDA Krabbendijke, T^,enne °'574; 2- M. Vermue, o v Lewedorp, 0.547 3. A. poortvliet, VEG/ABV Sou- jp/ABV Souburg, 0.478. 0«nS,erves zijn p- Traas van 047B3 u Kwadendamme met Vvn', „.van de Linden van Souburg met 0.461 J- Rijk van DOS Ovezande et een moyenne van 0.510. Van onze sportredactie TERNEUZEN - De belangstelling voor sportbeoefening overdag neemt toe. Steeds meer mensen krijgen, al dan niet gedwongen, overdag meer vrije tijd. Bij een invul ling van vrije tijd kiezen veel mensen voor één of andere vorm van sportbeoefening. Hier en daar hebben sport verenigingen al initiatieven genomen en zijn gestart met sportactiviteiten op daguren. Ter uitbreiding van bestaande mogelijkheden - voor iedereen die betrokken is bij/of geïnteresseerd is in het organiseren van sport overdag - houdt de Zeeuwse Sport raad in samenwerking met de Nederlandse Sport Fede ratie informatie-avonden in januari en februari 1985. Ka der van sportverenigingen, vertegenwoordigers van plaatselijke sportbundelingen, ambtenaren sportzaken, mensen uit het jeugd- en jongerenwerk, kortom al die mensen die een rol kunnen spelen bij voorbereiding, or ganisatie en uitvoering van sport overdag, zijn welkom op deze informatiebijeenkomsten. Tijdens deze avonden, die worden gehouden in Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Schouwen- Duiveland, wordt onder andere aandacht besteed aan het werven van deelnemers, kaderproblematiek, financiële consequenties, mogelijkheden voor sportverenigingen en dergelijke. Aan het bijwonen van deze avonden zijn geen kosten verbonden. Voor verdere informatie kan contact worden opgenomen met de Zeeuwse Sportraad, Dam 31 of Postbus 407,4330 AK Middelburg. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - In Koewacht wordt zaterdag 15 december de derde veldrit, meetellend voor de Zeeuwse crosscompetitie, ver reden. Het eerste startschot op het 1700 meter lange parkoers aan de Emmabaan klinkt om 13.30 uur. Op dat moment gaan de trimmers en liefhebbers van start voor hun wedstrijd over 25 minuten en één ronde. Na hen vertrekken de fietscrossers voor twee verkorte ron den, waarna de nieuwelingen en junioren het parkoers opgaan voor hun strijd over eveneens 25 minuten en één ronde. Onder hen mannen als Eddy Cromheecke uit Aardenburg en Niek de Taaye uit Eede. Nadat deze crossers de baan hebben verlaten, komen de amateurs en profs aan de start. Zij leveren drie kwar tier strijd en één ronde. Aan de start zijn hier onder andere te verwachten Patrick Tolhoek uit Yerseke, Louis Schenk uit Huybergen, Eric Vereec- ken uit St.-Jansteen en Conno van de Sande uit IJzendijke. De organsiatie, in handen van de wieier- en supportersclub Koe wacht, verwacht in totaal een honderdtal veldrijders aan de in schrijftafels in permenance Walhout/De Visser. De prijsuitrei king is in café Zeelandia, waar tevens enkele oud-gedienden van de Koewachtse club gehuldigd worden. Deze eer valt Geor ge Druppel (25 jaar) en Arthur Vermast (15 jaar lid) te beurt. De huldiging begint om 17.00 uur. Moeizame zege België op zeer sterk Zeeuws elftal Boudewijn van Craenenbroeck; doelpunt tegen de Belgen. - foto de stem/cor j de boer Van onze sportmedewerker BRESKENS - Een verrassend sterk spelend Zeeuws elftal, waarin notabene de spelers ont braken van Vlissingen en Oostkapelle, heeft gisteren als sparring-partner gefungeerd te gen het met name in de eerste helft falend Bel gisch elftal. Pas in het laatste kwartier zagen de Zeeuwen zich genoodzaakt om achter de duur betaalde vedettes aan te hollen, met als resultaat een magere 2-4 zege. Guy Thijs reist met zijn mannen komende week naar Zuid-Oost-Europa om in het kader van de wereldbeker eerst Griekenland en een paar dagen later Albanië te bekam pen. Als een slechte generale een goede voorstelling waar borgt, moet de Belgische coach zich niet druk maken, want ook gisteren op een goed bezet Baerszande - 1500 toeschou wers - konden zijn witte dui vels nooit omponeren. Net zo als een paar dagen geleden toen in St. Niklaas tegen een Oostviaamse selectie er weinig van gebakken werd. In de eerste helft speelden de Belgen een erg zwakke par tij, en brachten de keurig in het blauw gestoken mannen van Jo de Waal de defensieve problemen in het Belgische kamp meerdere malen voor het voetlicht. Het middenveld in de Zeeuwse ploeg bemand door Paul van Kouteren, Rudy Snouwaert, Robby de Muynck en Henk de Noord, speelden een grandioze partij. Vooraan bezorgde Boudewijn van Craenenbroeck en hangende spits Jacob van den Berghe de zuiderburen meer problemen dan hen lief was, terwijl er achteraan gevestigde namen als Ceulemans, Czerniatinsky en Claessen uit de wedstrijd hield. Het was dan ook volko men verdiend dat de Zeeuwse ploeg na 22 minuten wedstrijd op voorsprong kwam. Dit mid dels een penalty, nadat Boude wijn van Craenenbroeck, goed gelanceerd door Robby de Muynck door Frank van der Eist was gevloerd. Absolute uitblinker Paul van Kouteren stuurde Jean-Marie Pfaff van het machtige Bayern naar de verkeerde kant, en het stond 1-0. België kon daar in de eer ste 45 minuten bijzonder wei nig tegenover stellen. Het enigste wapenfeit was een af standsschot van Eddy Jaspers, dat op de paal belandde, waar na Nico Claessen de rebound richting Westerschelde zond. Gevolg dus een volkomen ge rechtvaardigde 1-0 ruststand. In de tweede helft draaide het aanmerkelijk beter bij de Belgen, met Eddy Voordec- kers, Marc de Grijse, Leo van Van onze sportmedewerker HOEK - De biljartvereniging DOS uit Hoek houdt zaterdag 15, zondag 16, zaterdag 22 en zondag 23 december het kam pioenschap tweede klas libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklij ke Nederlandse Biljart Bond. Voor deze eindstrijd, die za terdag 15 december om 13.00 uur begint in cafetaria De in stuif te Hoek, hebben zich de volgende spelers, in volgorde van behaald algemeen gemid delde, geplaatst: 1. F. de Buck, Het Groene Laken Sas van Gent, moyenne 3.93; 2. B. de Kraker, De Molenhoek Hoek, 3.88; 3. J. Ivens, HBC'34 Hulst, 3,75; 4. E. van Goethem, Den Ouden Arend St.-Jansteen, 3.53; 5. G. Bertram, De Steense Carambole St.-Jansteen, 3.424; 6. R. de Bie, 't Turp Hoofd plaat, 3.423; 7. B. Visser, WBC Walsoorden, 3.35; 8. B. Picavet, Den Ouden Arend St.-Jan- steen, 3.29. Reserves zijn: Ch. de Vos, Ed Horemans Axel, 3.38; F. Kersbulck, CBC Clinge met 2.92 en A. van Drongelen, Ed Horemans Axel met 3.03. De partij lengte in deze klas be draagt 100 caramboles en de moyennes schommelen van 2.50 tot en met 3.99. Van onze sportmedewerker AXEL - Tijdens de winterstop blijft Axel, het keurkorps van trainer Rudy Steel, actief in oefenduels. Zondag 23 december ont vangt Axel op eigen complex Sluiskil. Dit duel begint om 14.30 uur. Donderdag 3 januari komen de oranje-witten in Nieuw-Namen binnen de lij nen tegen Hulsterloo (19.30 uur), waarna op dinsdag 8 ja nuari AZW op bezoek komt bij de Axelaars (20.00 uur). Tot slot ontvangt Axel Clinge op zondag 13 januari. Dit treffen begint om 14.30 op het terrein in het Axelse bos. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De kans is groot dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen voor het eerst een cursus wordt gehouden voor de opleiding tot handbal trainer. Zoals het er nu naar uitziet zijn er veel deelnemers uit deze regio en dat is de maatstaf vol gens coördinator Hans van der Linden. Hij zegt: „Als de meeste deelne mers uit Zeeuwsch- Vlaanderen komen, wordt de cursus aan deze kant van de Westerschel de gehouden. Er zijn momenteel 19 aanmeldingen en het grootste deel komt uit de ze regio. Het zou goed zijn vooral voor het Zeeuwsch-Vlaamse handbal, want dan komt er meer kader en dat ont breekt nogal eens bij de meeste verenigingen. Het is veel antrekkelijker dicht in de buurt een cur sus te volgen, want het is toch twintig weken elke zaterdagmorgen van de partij zijn. In de cursus zit meteen de opleiding tot jeugdhandbaltrainer en de ABO-opieiding. Er kunnen echter nog steeds kandidaten bij. Om deze mensen en de reeds aangemelde deel nemers meer wegwijs te maken, houden we maandag 17 december een informatie-avond in café Dallinga te Sluiskil, aanvang 19.45 uur. We hopen op een grote op komst. Niet alleen deel nemers zijn welkom, maar ook bestuursleden en andere belangstellen den". HULST - De volleybalvereni ging Morres uit Hulst hield een geslaagd mini-volleybal toernooi, waarbij vooral de or ganiserende vereniging goed voor de dag kwam. De eindstanden waren als volgt: E- jeugd: 1. Morres 2,2. Wiska 3,3. Morres 3, 4. Wiska 2, 5. Morres 1, 6. Philippine, 7. Savok 1,8. Wiska 1. D-jeugd; 1. Morres 7, 2. Morres 6, 3. Morres 5, 4. Voorwaarts 5, 6. Morres 4, 7. Athanatos. C~meisjes: 1. Morres, 2. Voorwaarts 2,3. Voorwaarts 1, 4. Athanatos 1,5. YVC, 6. Athanatos 2. C- jongens: 1. Morres 1,2. Morres 2,3. Wiska 2 4. Philippine 2,5. Philippine 1. Jean-Marie Pfaff moest in Breskens twee keer de bal uit het net vissen. - fotoanp der Eist en leo Cluysters voor Enzo scifo, Jan Keulemans en George en Alex Czerniatinsky zat er vooral aanvallend meer vaart in de ploeg. Bij de Zeeu wen werden Rob Gruben, Jan Hamelink en Jacob van de berghe vervangen door John Jasperse, Ronny de Ruysscher en Peter Zwart. Jasperse stond amper in het hok toen hij al moest cappituleren. dit op een uithaal op Leo van den Eist 1-1. Boudewijn van Craenen broeck zette de Zeeuwen ech ter in de zelfde minuut op nieuw op voorsprong. Handig ontweek hij Michel Renquin, dribbelde ook Pfaff en besloot kalm in de gapende doelmond 2-1. Het sprookje leek te mooi om waar te zijn, maar werd een half uur voor het indruk ken geweld aangedaan, toen in 1 minuut tijd de Belgen op voorsprong kwamen. Eddy Voordeckers gleed goed gelan ceerd door Renquin door de Zeeuwse defensie en versloeg Jasperse met een boogbal, en vervolgens verstoorde Claesen met een succesvolle solo de Zeeuwse illusies 2-3. Eddy Jaspers wist 5 minuten voor tijd op aangeven van Claessen van dichtbij de schande enigs zins weg te werken 2-4. Een tiental minuten eerder had Robby de Muynck met terecht applaus nog plaatz gemaakt voor de in laatste instantie op geroepen Jos van Belzen. Het geheel werd geleid door Rob Mittelmeyer, die wel eens voor hetere vuren moet hebben ge staan. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Spanning kenmerkte het boeiende duel tussen Timmerman en Roelofs in de Jarino-damestenniscom- petitie. Roelofs zegevierde uit eindelijk met 4-0, nadat het twee spannende partijen in zijn voordeel kon beslissen. Greet Bochardt en Anneke Meinhardt wonnen weliswaar met 10-6 van de combinatie Timmerman/Everaert, maar niet nadat laatstgenoemd duo tot de stand 6-6 bij was geble ven. Ook Magda Roelofs en Nel den Haan ondervonden de nodige tegenstand van het koppel Capello/Van Straaten, maar konden via 8-8 toch de winst binnenhalen met 11-8. Uitslagen: Van de Velde-Van Klave ren 4-0, Veraart-König 4-0, Timmer- man-Roelofs 0-4. Stand aan kop: Veraart 4-16, Roelofs 4-15, Hofman 3-10, Does burg 3-9, Meyer 4-8. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - De voetbal vereniging RIA uit Westdorpe houdt zaterdag 22 december in samenwerking met de sport vereniging SV Aloy uit Graauw een trimloop in West dorpe. Deelname aan deze trimloop staat voor iedereen open. Deze trimloop kwam mede tot stand door de medewer king van de bekende trimloop- organisator Remy Mangnus. De af te leggen afstanden be dragen respectievelijk 2, 414, 8 en 1314 kilometer. Deze af standen mogen ook wandelend worden afgelegd. De deelne mers kunnen zich vanaf 14.00 uur laten inschrijven in de kantine van de voetbalvereni ging RIA, waar ook vertrek en aankomst gepland zijn. De trimloop in Westdorpe begint om 15.00 uur. Van onze waterpolomedewerker ZUIDZANDE - In het kring- polo leden de Schelde-heren hun eerste nederlaag van dit seizoen. De Terneuzenaren verloren in het ondiepe 'hand- balbad' te Middelburg van Stormvogel 2. Door deze ne derlaag is de titelstrijd weer volledig open, want drie ploe gen staan nu op gelijke hoogte aan de top van het klassement. Dankzij een beter doelsaldo voert Scheldestrooam, dat af gelopen weekeinde niet in ac tie kwam, dit trio aan. Bruin vis, dat Stormvogel 4 moeite loos klopte, volgt op twee pun ten en zou wel eens de scherp- rechtersrol in het verdere ver loop kunnen gaan vervullen. Ook bij de dames is de strijd volkomen open. Luctor klopte Ganze, zodat alle drie de teams met hetzelfde aantal wedstrijdpunten kwamen te staan. Uitslagen heren: Bruinvis-Stormvo gel 4 14-3, Ganze-Stormvogel 3 15-2, Stormvogel 2-Schelde 10-2, Dames: Luc- tor-Ganze 9-2. Stand heren: Scheldes trooam 5-8, Stormvogel 2 5-8, Schelde 5- 8, Bruinvis 5-6, Ganze 5-4, Stormvogel 4 6-2, Stormvogel 3 5-0. Dames: Stormvo gel 4-4, Ganze 4-4, Luctor 4-4. De organisatie is opnieuw in handen van de landelijke rij- vereniging en ponyclub Grae- ve Jan uit Sas van Gent, die de thuishaven heeft in manege Magrette. Het actieve bestuur van Graeve Jan wordt ge vormd door Willy de Groote (voorzitter), Nel Hallegraaf (penningmeesteresse) en de le den Martine Stevens en Adrié van de Velde. Het secretariaat is op dit moment niet bemand. Het totaal aantal inschrij vingen ligt beduidend lager dan vorig jaar. Overigens geldt dit niet alleen voor In door-Vlaanderen, maar dit is een tendens die bij alle indoor- concoursen dit seizoen te be speuren is. Dit jaar heeft men voor het eerst een ander sys teem gelanceerd voor de op volging van de verschillende rubrieken. Vanaf negen uur 's morgens komen de pony's aan het vertrek, die meteen in de volgorde van de verschillende klassen - B, L, M en Z - hun wedstrijden afwerken. Ston den er vorig jaar nog zestig combinaties op de startlij sten, dit jaar zijn het er ruim veer tig. De Z-klasse is sterk be mand. Alleen een drietal com binaties van De Kleppert] es laat het afweten. Marcel Knoester met Moestafa, John den Hamer met Romano en Walther Murre met Till's Jip- pie komen niet aan de start. Zij hebben een druk seizoen achter de rug en laten de stu die prevaleren. Vanaf een uur 's middags komen de paarden aan de beurt. Eveneens in de volgorde van de klassen: B, L, M en Z. Het totaal aantal combinaties bij de paarden is ongeveer ge lijk aan dat van de pony's. Bij de rubrieken bij de paarden komen zo'n zeventien Belgen in actie. De Belgen bleken in voorgaande edities van In door-Vlaanderen de smaak makers te zijn en ook nu wordt veel verwacht van de verrichtingen van onze zui derburen. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - In sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent wordt zaterdag 15 de cember het derde Johan de Block-zaalvoetbal toernooi voor dames gehouden. Dit toernooi, waaraan deelgeno men wordt door zes ploegen, begint om 18.00 uur en zal tot ruim 22.00 uur duren. De deelnemende ploegen spelen een halve competitie en de wedstrijdduur is bepaald op veertien minuten. De wis seltrofee, die omstreeks 22.30 uur door Johan de Block in de bovenzaal van De Vlaanderen uitgereikt zal worden, werd tijdens eerdere edities gewon nen door de teams van Napo leon/Klaus en De Smickel (nu Ko Jansen) uit Hulst. De wed strijden worden geleid door Rein Biesheuvel en Johan van de Bergen. De deelnemende ploegen zijn: Ko Jansen, Paul de Vliegere, en Napoleon/ Klaus uit Hulst, Johan de Block en Racing White uit Sas van Gent en Van Hecke uit Terneuzen. Ook nu hopen ini tiatiefnemer Johan de Block en het organiserende FC Ra cing White op een succesvol en sportief verloop. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Peter Pielaet verlaat aan het eind van het lopende seizoen Oostburg. Dit deelde hij afgelopen week het bestuur van Oostburg, uitko mend in de eerste klas van het zondagvoetbal in de KNVB af deling Zeeland, mee. De in Philippine woonachti ge trainer is bezig aan zijn derde seizoen bij de rood zwarten. Van onze sportmedewerker VEERE/HOOFDPLAAT - De Zeeuwse geselecteerde voet- baljeugd oefende deze week tegen teams uit Veere en Hoofdplaat. Zowel de groep onder de 14 jaar als die onder de 15 en 16 jaar besloten hun wedstrijd met winst. In Veere bleven de geselec teerden onder de 14 j aar met 4- 1 baas over de B-junioren van de thuisclub. De doelpunten werden hier aan Zeeuwse zij de gemaakt door Verwey (Zeelandia), Flore (Robur), Van Raalte (RCS) en Van Dorsselaer (HVV'24). De jeugd onder de 16 jaar trad aan tegen de A-junioren van Veere. Met een 8-0-zege wonnen zij dit treffen, door doelpunten van Van Garsel (VCK), Hendriks (Vlissingen), elk twee keer, Pieters (Vogel waarde), Van de Marei (Ril- landia), Gijssels (Breskens) en Meyer (Terneuzen). De jeugdigen onder de 15 jaar kwamen in Hoofdplaat uit tegen de plaatselijke A-ju- nioren en wonnen met 4-2. De treffers aan Zeeuwse zijde kwamen hier op naam van Pellier (Middelburg) 2x, Zuid- weg (Wemeldinge) en De Smet (RIA). Coach van de jeugdelf- tallen was Hans Mewiss.

de Stem | 1984 | | pagina 9