ien is hen Tros mag niet adverteren op piratenzender eïreiy Vertraging in rechtszaak over RSV-smeergeld Zigeuner eist excuses van Berkel-Enschot en wethouder Acties PTT rond kerst van de baan Terechte nederlaag Brochure Buitenlandse Zaken werkt met eenzijdig vijandbeeld 'JAN EN ALLEMAN BIEDT ZE TE KOOP Tram rijdt winkel binnen «ne T28 PAGINA 3 Onderzoek naar Moermantherapie gaat niet door BRINKMAN IN BRIEF: DESTEMCOMMENTA AR ARNHEM - De Heidemij en de vakhandel ma ken zich grote zorgen over de enorme wild groei in de handel in kerstbomen. VNO: werkgever moet zelf bijdragen aan werkgelegenheid PvdA vraagt opheldering over gegevens mestoverschot BEZWAAR TEGEN DAGVAARDING DISCRIMINERENDE NOTA OVER INTEGRATIE T5 ""«•nam. navolgers niet gecompenseerd, optie opnieuw druk komen te Ie gevolgen voor |e bedrijven. 1 export betreft-, lan de laatste (jzen al op een groei. Overi- Isch gevolg van tlag in de Ame- Komie. van het gigan- Hkaanse begro- |s de rente daar de dollar sterk Jieerd. Dat is po- Ie export (Neder- rkten zijn goed- negatief voor de Isteringen (geld Dedrijven uit te Ite duur door de fagan erin het be- ort terug te drin- i rente omlaag en lollar weer goed- jituatie is dan om- edrij f sinvesterin- i goedkoper, maar aalt weer. alle reden voor- Sijn met de econo- lleving. Eén zwa- f nog geen zomer. 7ATERDAG 15 DECEMBER 1984 ]»OT1 1 BINNENLAND deN HAAG(ANP) BÜ de PPT-post is vrijdag een doorbraak bereikt over de vergoe dingsregeling voor sterk bezwarende arbeidsomstandig heden. Daardoor ,ün voorgenomen acties bij de PTT voor de kerstdagen van de baan. Dit is dsteren bekend gemaakt door de ambtenarenbond AbvaKabo. pe AbvaKabo beeft gistermiddag een 'uiterste PTT- aanbod' van 200 gulden per winter seizoen voor de be stellers aanvaard, pe bond noemt dit aanbod in een re actie te mager, maar voegt daar aan toe het onder handelingsresul taat als voorbeeld werking toch van belang te achten. Er komt snel een onderzoek naar bezwarende om standigheden bij andere werkne mers van de PTT. Volgens de Abva Kabo moet dit in februari 1985 afge rond zijn. De bond toont zich in zijn reactie overigens zeer te leurgesteld over de houding van de andere bonden. Deze zouden door hun 'afwijzing van de AbvaKabo- voorstellen de werkgever in de kaart hebben ge speeld', zo wordt gesteld. UTRECHT - Het langverwachte on derzoek naar de Moermantherapie, dat in januari zou starten, lijkt defi nitief van de baan te zijn. Van de dertig Moerman-artsen zijn er nog slechts vier bereid mee te werken aan het onderzoek dat een mini mum van vijf artsen eist. Hiermee zal het onderzoek, waar over sinds 1979 wordt gediscus sieerd, op de valreep sneuvelen. Voor het onderzoek is anderhalf miljoen gulden (1,2 miljoen van het Koningin Wilhelmina Fonds en 0,3 miljoen van het ministerie van WVC) beschikbaar gesteld. De meeste Moerman-artsen en de Patiëntenbelangenvereniging Am nestie hebben een groot aantal be zwaren tegen de opzet van het on derzoek. Er zou een te grote nadruk liggen op patiënten met een onge neeslijke vorm van kanker. Daar mee zou de uitslag van het onder zoek al vooraf te zeer worden beïn vloed. in Brussel kan ten Nederland te bordelen' wegens feke blijven. Ech- mr. Betten, ook It Hof in uitspraak pt het recht pas f de dag dat de uit gedaan. Mevrouw bft daarvan een „Indertijd zijn er bij het Hof ge- de gelijke belo- mannen en vrou- groot aantal landen liet aan een richt- lat voorschreef. Het In gezwicht voor de 1 financiële conse- voor de lidstaten, Irs miljoenen had- gen nabetalen. Men lidstaten wel ver- I maar toen ook be- I het recht pas werk- het moment van de I Want, zei Peres, wij He erkenning van on- Israël door het Vati- et diplomatieke uit- Elke joodse ge- bap moet daaraan |n en het is niet in ons jddus Peres, het Vati- |zijn chef, de paus, te |n. joodse optiek, zo rode draad te zijn, Igie en politiek nog lts onscheidbaar, ter- pe christelijke optiek i politiek gescheiden zijn; weliswaar niet dwarsverbindingen, ne liggen dan toch be- liders. Dat maakt bij- lid dat kritiek op de raël in joodse kring i" look wordt verstaan lek op de joodse gods- pn omgekeerd. Dit is achtergrond dat de ende kritiek in Ne- op Israëlisch optrS' bezette gebieden, in In en tegenover de Arabische burgers op- wordt als een verkeren fiendsehap in vijand' :elfverstaan van joden goed recht, al maak' dialoog niet eenvou- ragen beginnen ech- rijzen wanneer de ene van de andere met z°' oorden overname van m positie eist, voordat en dialoog sprake ka' n wel die eigen posits g doel van de dialo"8 Men kan zich dan o°'' afvragen of de aanva- van de laatste tijd al' naar berusten op ib's' nden en communie3' ringen. HILVERSUM(ANP) - Minister Brinkman van WVC wil dat de Tros ophoudt met het uitzenden van Ieden- werfspotjes op piratenzenders. In een brief die de mi nister deze week aan de omroeporganisatie heeft ge stuurd stelt hij vast dat de Tros hiermee in strijd met de wet handelt. Het openbaar ministerie is al enkele weken bezig met een onderzoek naar de illegale re clame-activiteiten van de Tros. Deze omroep heeft in middels overigens te kennen gegeven na de jaarwisseling te willen stoppen met de piraten- spotjes. De Tros begon vorige maand met het uitzenden van leden werf spotjes bij lokale etherpriaten in enkele steden en bij Coraline en Laser, twee in de Noordzee dobberende in ternationale piratenstations. Brinkman wijst de Tros er op dat hij het onjuist acht 'dat een landelijke zendgemachtig de tegen betaling gebruik maakt van de illegale diensten van etherpiraten om leden- Kunstenbond protesteert De Kunstenbond FNV heeft met kracht geprotesteerd te gen de nieuwe bezuinigingen op de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR), zoals staats secretaris De Graaf van Socia le Zaken en Werkgelegenheid met ingang van 1 januari 1985 heeft aangekondigd in zijn zo genoemd Evaluatierapport 'Van vorige week. wervende spots te kunnen uit zenden'. Het zenden zonder machtiging en het verlenen van medewerking daaraan zijn strafbare feiten, aldus de minister, die tevens vaststelt dat de Tros op deze manier 'in hoge mate' het beleid door kruist om de etherpiraterij te rug te dringen. De minister attendeert de Tros erop dat deze omroep best extra reclame mag maken voor zichzelf, maar dat de om roeporganisatie dan gewoon zendtijd dient aan te kopen bij de STER. De STER derft door de huidige handelswijze van de Tros inkomsten, terwijl de Hilversumse omroepen juist voor een belangrijk deel af hankelijk zijn van de STER- opbrengsten, aldus Brinkman. Minister Brinkman zal vol gende week bekend maken welke straffen de omroepen krijgen die de afgelopen we ken teveel reclame in hun pro gramma's hadden. Eerder was verwacht dat hij dit eind deze week al zou melden. Alle om roepen - uitgezonderd de VPRO, die niet is betrapt op het overtreden van de recla meregels van de Omroepwet - krijgen nu volgende week per brief te horen wat hen te wachten staat: een berisping, een boete of zelfs intrekking van enige zendtijd. Zeer terecht heeft de meerderheid van de Tweede Kamer het wetsontwerp van het kabinet inzake de gelijke behandeling van mannen en vrouwen in de WWV (wei werkloosheidsvoorziening) getorpedeerd. Want het plan van staatssecretaris De Graaf was volstrekt in strijd met de geest van de reeds zes jaar geleden door de Europese Gemeenschap vastgestelde Derde Richtlijn. Daarin worden de lidstaten verplicht uiterlijk op 23 december 1984 de Bestaande ongelijke behandeling van mannen en vrouwen in de sociale verzekeringen ongedaan te maken. Dat kost geld, maar daar had De Graaf het volgende op gevon den schaf de WWV-uitkering voor mannen die geen kostwinner zijn af zodat ze gelijk worden behandeld als de vrouwen al jaren- rang. Met andere woorden, als iedereen even slecht wordt be handeld is er geen sprake meer van discriminatie en voldoet Ne derland aan die EG-richtlijn. Dat heet omgekeerde discriminatie want de EG-richtlijn is juist bedoeld om de ongelijke behandeling van vrouwen ongedaan te maken door hen dezelfde rechten toe te kennen als mannen hebben, niet om mannen een recht af te nemen. Ook het argument van het kabinet dat het slechts om een tijde- e over9angsregeling ging snijdt geen hout. Weliswaar krijgen vrouwen straks in de sociale verzekering gelijke rechten als man en als het bestaande sociale zekerheidssysteem wordt herzien i juh volgend jaar), maar dat ontslaat het kabinet niet van de P'icnt tijdig te voldoen aan richtlijnen, die mede door de Neder- in iQVD89er'ng zi'n °P9este|d- Bovendien, de Derde Richtlijn is al '978 door de EG-lidstaten goedgekeurd. Er kan dus geen sprake zijn van tijdnood. De enige reden voor het kabinet om met een dergelijk krom eisontwerp te komen is het geld, dat onverkorte uitvoering van sta rich"'in de schatkist zou kosten. Wat dat betreft kan atssecretaris De Graaf zijn eigen vindingrijkheid roemen, want on nftSOntwerP kostte n'els, rtet leverde de schatkist zelfs geld FNv kortzichtig is zal de komende maanden blijken als de ne<l r^nst maakt met het dreigement de regering voor het Euro- ponu»f«r?c^s'10' 'e slePen- Elke vrouw die daar haar recht (op schat! ."u'tkerin9^9aat halen za' dat krijgen ook. En dat zou de toste uiteindelijk wel eens heel wat meer geld kunnen gaan UTRECHT(ANP) - 'Het minis terie van buitenlandse zaken probeert in haar voorlich tingsbrochure 'Over veiligheid en vrede', naast het geven van voorlichting in belangrijke mate het Nederlands bewape- ningsbeleid door middel van een sterk eenzijdig vijand beeld te legitimeren'. Dit zegt het studiecentrum voor vredesvraagstukken van de Katholieke Universiteit van Nijmegen na een analyse van de inhoud van de brochu re. De onderzoeksresultaten worden vandaag in Utrecht gepresenteerd op de conferen- tie 'Op zoek naar de vijand'. De bijeenkomst is belegd door de Nederlandse Vereniging voor Medische Polemologie. De onderzoekers, drs T. Otten- heijm en drs L. Wecke, hebben bij hun analyse niet alleen de tekst, maar ook de illustraties betrokken. Het in de brochure gehan teerde beeld van de vijand be staat volgens hen vooral uit negatieve aspecten van het militair gedrag van de Sovjet- Unie en de aanvalsmogelijk- heden van het land. Deze ne gatieve aspecten krijgen een extra accent door de positieve manier waarop over het Wes ten en Nederland in het bij zonder wordt geschreven. An dersluidende opvattingen ko men niet aan bod, stellen de onderzoekers. In de 75 pagina's tellende brochure van Buitenlandse Zaken staat als doelstelling dat deze 'is bedoeld voor infor matie en discussie'. De onder zoekers menen dat dit doel niet is waargemaakt, gezien de mate waarin het gevoerde be leid wordt gerechtvaardigd. Ze vinden de brochure om die reden misleidend. De publika- tie had volgens hen achterwe ge moeten blijven of nadruk kelijk als rechtvaardiging van het beleid moeten worden ge presenteerd. Het studiecentrum verwij zen in hun kritiek ter vergelij king naar de bezwaren die Kamervoorzitter Dolman eni ge tijd terug uitte op een voor lichtingsblad voor het onder wijs van het ministerie van Financiën. Volgens de Kamer voorzitter gaf dit ministerie weliswaar een uitgebreide uit eenzetting van het regerings beleid maar werd te weinig aandacht aan andersluidende opvattingen besteed. Wildgroei bedreigt handel kerstbomen Van een onzer verslaggevers Kwaliteitskerstbomen kosten dit jaar gemiddeld 10 tot 15 gulden. Mét kluit komt daar vijf gulden bij. Maar er zijn er ook voor een habbekrats te koop. „Meestal van inferieure kwaliteit", zegt de Heidemij. De aanvoer is ruim. Er zul len er naar schatting zo'n 3 miljoen stuks worden ver kocht, waarvan de helft wordt geïmporteerd uit West-Duits- land en de Ardennen. Kerstboomdeskundige G.Pelgrum van de Heidemij: „Jan en alleman biedt ze te koop aan. Er wordt mee ge stunt. Het zegt al genoeg dat ze die bomen zowat voor niks kunnen wegdoen. Meestal zijn ze danook van inferieure kwa liteit". „Dat stunten gaat ten koste van de gerenommerde bedrij ven, zoals tuincentra, bloe menwinkels en de markt. Die kunnen het zich niet veroorlo ven bomen te leveren van mindere kwaliteit, waarvan de naalden in de kortste keren uitvallen. Dat krijg je omdat de handel niet beschermd is. Wie bij een boomkwekerij of bij een particulier wat bomen inkoopt kan er zó mee de straat op." De wildgroei in de kerstbo- menhandel is het grootst in Gelderland, Brabant en Noord-Limburg. In het Wes ten groeien die bomen nu een maal niet. Pelgrum: „Wie daar inferieur materiaal wil slijten zal ze eerst daarheen moeten vervoeren, en daar begint men vanwege de kosten minder gauw aan." De boom-met-kluit wint erg langzaam terrein. Enkele ja ren achtereen was zijn aan deel 5 procent. Dit jaar wordt gerekend op een lichte groei tot 7 a 8 procent. Kunstbomen 'slaan niet aan', zegt Pelgrum, die dit constateerde bij de tuincentra. „Het plastic tijdperk ligt vrij wel achter ons. Het is een be paald type publiek dat die bo men koopt - over het algemeen mensen die erg nétjes zijn. Bo vendien zijn die bomen duur. Voor een mooi en niet te klein exemplaar zit je al gauw rond de honderd gulden." Van zure regen hebben de kerstbomen geen last gehad. Daar zijn ze te jong voor en ze hebben meer weerstand. Vol gend jaar krijgen we echter met een gevolg van de verzu ring van het milieu te maken. Pelgrum: „Het ziet er naar uit dat West-Duitsland maatre gelen zal nemen. Ze worden daar zuiniger op de bomen en men zal er minder mogen kap pen. Daarnaast is de aanplant bij ons ook kleiner geworden. De aanvoer zal volgend jaar dus krapper worden en de bo men een stuk duurder." Faber burgemeester Dr. Sytze Faber, CDA-Tweede Kamerlid hoofdredacteur van het Friesch Dagblad, is met ingang van 15 januari 1985 be noemd tot burgemeester van Hoogeveen. Aldus een mede deling van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Moord in Eindhoven De Eindhovense politie heeft een 50-jarige man uit die plaats aangehouden die heeft bekend zijn vrouw C. M. (48) door verwurging om het leven te hebben gebracht. Volgens de politie heeft de man zijn vrouw gewurgd in een vlaag van verstandsverbijstering. Er was al langer sprake van hu welijksproblemen. De man heeft zelf de politie gebeld OOSTERBEEK(ANP) - Het groeiende begrip en thans ook de daden van politieke zijde ten gunste van het bedrijfsle ven, schept voor de werkge vers de verplichting bij te dra gen aan het terugdringen van de werkloosheid. Daar zullen de ondernemers de komende jaren zeker op worden beoordeeld. Dat hield voorzitter mr C.J.A. van Lede van het Verbond van Neder landse Ondernemingen (VNO) vrijdag in Oosterbeek de jaar vergadering van de Vereni ging van Verf- en Drukinkt fabrikanten voor. In dit verband noemde hij het ook in het belang van de ondernemingen zélf de be staande jeugdwerkplannen van de grond te krijgen. De ondernemers zullen een uiter ste inspanning doen om tot cao-afspraken te komen over een extra plaatsing van twee procent jongeren, in een leer- praktijk/ervarings- of deel- tijdsituatie. Hij waarschuwde tegen verdere collectieve ar beidstijdverkorting (wat de vakbeweging wil), die duur is en organisatorisch moeilijk te verwezenlijken. Er is nog nau welijks ervaring opgedaan met 38 uur. Van Lede pleitte ervoor de 'zekere loonruimte' die er voornamelijk dank zij de on der invloed van de toegeno men wereldhandel gestegen export is, aan te wenden voor selectieve arbeidstijdverkor ting. De looneisen van de vak beweging, die zijn gebaseerd op een veronderstelde loon ruimte van 3 a 4 procent, wees hij af. DES HAAG(ANP) - Het PvdA-Kamerlid Tazelaar wil weten wat er waar is van berichten dat door een vertragingstaktiek van het ministerie van Landbouw en Visserij publikatie van gegevens van het CBS over het mestoverschot jaren lang zijn tegengehouden. In schriftelijke vragen aan minister Van Aarden- ne (Economische Zaken) verwijst de socialist naar uitlatingen van de chef van de hoofdafdeling Mi lieustatistieken van het CBS in het Wagenings Ho geschoolblad. Tazelaar wil tevens op heldering of het CBS in derdaad al in 1972 een be rekeningsmodel voor de mestoverschotten heeft op gesteld. Hij vraagt zich af of het niet meer verant woord was geweest als het CBS ondanks onzekerheid over de te gebruiken nor men toch de mestover schotberekeningen had ge publiceerd, zodat de om vang van het probleem tien jaar eerder duidelijk was geworden en de huidi ge interimwet terzake niet nodig was geweest. Aan de Kleiweg in Rotterdam is gisteren rond het middaguur een tram van de Rotter damse Vervoersbedrijf RET een bakkerswinkel binnengereden. Het voertuig is uit de bocht gevlogen. TT. Vier mensen raakten lichtgewond. De schade bedraagt eni ge tienduizenden gul dens. - FOTO ANP Van Aardenne is van plan vol gende week in de Tweede Ka-' mer een boom op te zetten. Een boom over zijn rol, u weet wel waarin. De vraag is nu wat voor boom het zal worden. Wordt het een kunstboom? Een afwasbare, plastic mast met strakke zijstukken? Een glinsterwerk dat pijn doet aan de ogen? Met andere woorden: een onecht produkt met valse vredesengel tjes? De kans bestaat dat het grote lijf van Van Aardenne op de kniëen gaat. Dat Gijs de mond vol heeft over spijt, communi catieproblemen, tekortkomin gen en begrip voor de woede- golf. Misschien drijft er een traantje over zijn granieten wangen. Mogelijk vraagt hij aan het slot heel zachtkens om een beetje medelijden. Dat be doel ik nou met een onechte boom. Nederlanders wensen geen kunstboom, hebben de kerst boomverkopers ontdekt. Waar om nietZe willen de kluit niet belazeren, als u begrijpt wat ik bedoel. Wij willen dat Van Aardenne een echte boom opzet. Eentje die je ruikt zodra je de kamer binnenkomt. Hij mag best groot zijn. Hij móet zelfs groot zijn. Hij moet ver uitkomen boven de stapel boeken van het RSV-rapport. Die boom kan de eerste dagen in de Tweede Kamer blijven staan. Tot hij begint te verpie teren. Daarna mag hij uit het raam gekieperd worden. En dan maar hopen dat we in het nieuwe jaar niets, maar dan ook niets meer horen van Van Aardenne en zijn boom. MÈRIJN ADVERTENTIE I INFORMA B."V. computer-serviceburo DEALER Engelsestraat 27, Bergen op Zoom Tel. 01640-55300 Ia Auiuv )- Vrouwen kwetsbaar bij hartoperaties Vrouwen lijken bij hartopera ties meer risico te lopen dan mannen. De leeftijd schijnt daarentegen van minder be lang. Dat blijkt uit een onderzoek naar de resultaten van de 776 operaties. De sterfte was on der de ouderen (1,6 procent) niet veel hoger dan onder de jongeren (1,3 procent). Veel groter zijn de verschillen tus sen mannen en vrouwen: de sterfte, gemiddeld 1,4 procent, was bij de mannen 0,6 en bij de vrouwen 4,2 procent. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Het parlement zal geen duidelijkheid hebben over de smeergelden die door RSV zijn betaald om een aan tal marine-orders te verwer ven. De rechtszaak tegen RSV-directeur Van Rijn, die weigert daarover in het open baar uit te weiden, is ver traagd. Van Rijn had dinsdag voor de Haagse rechtbank moeten verschijnen. Zijn raadsman heeft echter bezwaar gemaakt tegen de dagvaarding. Over dat bezwaar oordeelt de raad kamer van de rechtbank op 4 februari. Ook als het bezwaar ongegrond wordt verklaard, zal pas ruimschoots na het Kamerdebat (5, 6 en 7 februa ri) over het RSV-rapport dui delijk worden of Van Rijn d.e enquêtecommissie tegemoet dient te komen. Van Rijn, de enig overgeble ven RSV-bestuurder, meent dat het noemen van 'bemidde laars' RSV en de uit dat con cern afgesplitste bedrijven kan schaden. De Enquêtewet biedt getuigen de mogelijk heid in dat geval te zwijgen. De Enquêtecommissie heeft van Van Rijn wel (vertrouwe lijk) een lijst gekregen met na men en betalingen. Maar zij vindt nader onderzoek nodig. „Het gaat om aanzienlijke be dragen waarachter omvang rijke (buitenlandse) corruptie en concurrentievervalsing kunnen schuilgaan, terwijl evenmin vaststaat dat, zonder medeweten van RSV, niet aanzienlijke bedragen zijn doorbetaald, mogelijk zelfs in Nederland". De enige naam die wel in het openbaar is gevallen, is die van de voormalige Koeweitse consul Mahmoed Rabbani, thans consul van Jordanië. Die kreeg éénderde procent van de totale omzet van RSV in de arabische landen. Het Alge rijnse debacle leverde hem 1,5 miljoen op. In één van de verhoren van ir. A. Stikker heeft ondervoor zitter Van Dam van de com missie gezegd dat het wel eens om bedragen kon gaan die bo ven de 10 miljoen liggen. Stikker ontkende dat niet, maar verklaarde dat hijzelf altijd buiten de besteding van die gelden door de eerste tus senpersoon is gebleven. Van onze rechtbankverslaggever BREDA - De gemeente Ber kel-Enschot en haar VVÜ- wethouder P. van den Bossche moeten ophouden de 45 zigeu ners in die gemeente te discri mineren. Afgelopen donder dag stond in de NRC een inter view met deze wethouder, dat de gisteren in kort geding ge wraakte uitlatingen van bei den in een artikel van 20 no vember jl in het Nieuwsblad volledigonderschreef. Dat stelde mr. Poeth giste ren in kort geding voor de Bredase rechtbank. De artike len gaan over de tweede eva luatienota over de integratie in Berkel-Enschot. De gemeente concludeert in haar nota dat de integratie grotendeels mislukt en legt de schuld daarvan volledig bij de zigeuners. In een toelichting op dat door hem geschreven rapport ging de wethouder nog wat verder. De aanklacht is gericht tegen de hele zigeu nergemeenschap in ons land. Hajdar Sejdic uit Berkel- Enschot voelde zich door dat eerste verhaal al zo gediscri mineerd, dat hij gisteren voor rechtbankpresident mr. B. Pronk een excuus-advertentie op de voorpagina van het Nieuwsblad in Tilburg en een verbod op verdere grievende en krenkende uitlatingen door de gemeente en haar wethou der eiste. Dat laatste op straffe van een boete van 25.000 gul den per overtreding. Mr. Pronk zal over twee we ken uitspraak doen. Hij hield de mogelijkheid van een tus senbeslissing open. Wethouder Van den Bossche liet gisteren verstek gaan. Zodoende kon zijn raadsman mr. M. van der Aa hem ook niet vragen hoe het NRC-interview tot stand is gekomen. Namens Sejdic stelde mr. H. Poeth in een doorwrochte toe lichting op de vordering dat Berkel-Enschot haar uitblij ven van een snel resultaat heeft vertaald in een beleid van 'niet goedschiks dan kwaadschiks'. In de nota en de toelichting daarop zijn de grenzen van het toelaatbare overschreden. „De groep zi geuners wordt tot zondebok verklaard voor problemen die een aantal van hen veroor zaakt heeft", aldus de raads man. Hij haalde twee citaten van de wethouder aan. „Het enige dat de zigeuners hebben ge daan, is hun handje ophouden en roepen: vullen maar" en „bij hun komst hadden ze niets dan goede voornemens, maar ze hebben niets ondernomen om daar maar iets van tot stand te brengen". Hij noemde die uitlatingen grievend, on juist, ongenuanceerd en bele digend. Van een overheidsor gaan mag de nodige terughou dendheid verwacht worden in het doen van uitlatingen, al dus de raadsman. De stelling van de wethou der dat hij dit alles niet heeft gezegd, werd door hem ver worpen. Hij toonde een brief van het raadslid Franken waarin die aangeeft dat de wethouder tegen hem en an deren de uitlatingen wel heeft toegegeven. De gemeente heeft zelf de publiciteit gezocht. Zij heeft op geen enkele wijze te genover het Nieuwsblad laten blijken dat het artikel niet klopte. Volgens mr. Van der Aa klopt de publikatie niet en is dit de verantwoordelijkheid van het Nieuwsblad. De ge noemde citaten zouden onjuist en uit hun verband gerukt zijn. Hij wees de vordering van de hand.

de Stem | 1984 | | pagina 3