'Goes tegen Apartheid' is op sterven na dood Eerste uitloop gezinshulpen is al begonnen Sluise maakt kaarsen volgens oud procédé Geen protest uit W-Z-Vlaander en naar de regering eterd B EN W IN VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD: )RT ZEEUWS 'ngen actieweek in maart afgelast tegen minima-beleid Sluis krijgt archief en haardplaat ft ZEELAND 3 uitreiking luchten t-Terneuzen litierapport JeLBURG - Op de Pa- Veg naast de Nieuwe igseweg is de 21-jarige t. uit Vlissingen door te ;nelheid de macht ovet lur kwijt en in een flau' VANZÉELAND Schrijfavonden Amnesty in W-Z-V laanderen Engels koor maandag in Aardenburg Kinderclubwerk in Hoofdplaat begint januari EFFECT VAN TWEEVERDIENERS WET MIDDELEEUWS AMBACHT IN DE VESTE Verveling Geduld r.k. kerkdiensten i p,c, kerkdiensten Plaatselijk nieuws Breskens Hoofdplaat markten Heinkenszandse raakt gewond in Hoogerheide nd brengen van arbij het gaat om steden/ toewij zen elen (voorname- ciën)". 'troepen van een gisteren tijdens vergadering, was akkelijk karwei. bestaande uit de wezige journalis- medewerker van vinciaal bureau ing en het staten- kwalificeerde de ndingen als 'hoog alte, maar geen puntgaaf. s, een bedrag van werd uiteinde- kend aan Janny esteloo uit Mid- Ontwapenend ze: „Provinciaal zorgen dat de be- e middelen zó ver- rden over grote én meenten, dat men kan leven". De rdt haar uitgereikt de nieuwjaarsre- 'an D'66 in Hein- d. onze correspondent ZEN - Vanavond café Driewegen de eiking verricht van de oen gehouden wed- van Groot-Terneu- uit Orleans en Door- r het gemeentebe- n Terneuzen beschik- stelde beker wordt lid van het college Jnnaar overhandigd, e winnaar van de door De Stem beschikbaar trofee wordt in de g betrokken. Dit alles klok van half acht tij- n korte onderbreking jaarlijkse expo van venvereniging Een- Maakt Macht te Ter- UZEN - De Terneuze- van V. deed gistermid- de gemeentepolitie in nplaats aangifte van uit zijn woning aan de brockstraat te Terneu- aruit werd tussen don orgen en vrijdagmid- ~r enkele duizenden aan sieraden gestolen, as binnen gekomen t breken van een ruit. UZEN - Bij een aan- op de kruising Axelse- Verlengde van Steen- an te Terneuzen wer- bromfiets en een per- uto aanzienlijk bescha- ët ongeval gebeurde iddag omstreeks 13.30 in automobilist B. B. uit 'uzen geen voorrang ver- aan bromfietser J S neuzen. S. werd bij de ■ding licht gewond. ■v VLIET - Gistermid- Bnstreeks drie uur is op ■uising Provincialeweg- Biijedijk een aanrijdins d waarbij A. H. uit vliet geen voorrang ide aan een andere per- iuto, bestuurd door J K- idzande. Beide voertui- pen schade op. (:ht met zijn auto geslipt- ;enovergestelde richting ie op hetzelfde moment* ersonenauto, bestuurd e 64-jarige A. van H. J® elburg. Een botsing volg- heer Van H. werd aan [zicht gewond en is over- :ht naar het Gasthuis- Bihuis te Middelburg auto's werden zwaar be- igd. fcsTERZANDE - Gister; len om halftwaalf r urder W. de V. uit St.- met zijn vrachtau® |de Schapersdijk. Op en moment slipte itauto en belandde tet |boom. Hierbij ontston riële schade. Persoonlij» ukken deden zich rue 1st - DonderdagavonJ igeveer 23.00 uur vondi OP kruising Zoetevaart-" jaelstedeweg een aanriJj Iplaats tussen twee pers0" |rto's. Hierbij ontstol1 riële schade. «stuurder P.B. uit Borne» Me Zoetvaart op, komen»' |het centrum van Hu» r:ag de op de Zoetvaa kde auto, bestuurd door t |de W. uit Hulst te W B. remde krach® I zijn auto schoof door Ie auto van Van de IV. 7ATERDAG 15 DECEMBER 1984 T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers gOES - De werkgroep 'Goes tegen Apartheid', die van plan was in maart een groots opgezette actieweek tegen het regime in Zuid-Afrika te organiseren, is wegens gebrek aan deelneming en enthousiasme op sterven na dood. Tijdens de laatste vergadering in de wereld winkel in Goes was de opkomst bedroevend; zeven mensen in totaal. Toen werd besloten de geplande actieweek in maart, waar de enkele initiatiefnemers grote verwachtingen van hadden, af te gelasten. Voor de organisatie van de actieweek schreef de werkgroep in Goes een aantal scho len, kerken en politieke partijen aan. De reac tie was vrijwel nihil. Van de zeven scholen reageerde er niet één; de kerken voelden er wel wat voor, maar ze stelden de voorwaarde dat deelnemeing van andere zijde gegaran deerd zou zijn. En van de politiek reageerden alleen D'66 en de linkse gemeenteraadsfracties positief. De VVD en het CDA stonden welwil lend tegenover de actieweek, maar wensten niet deel te nemen. Kortom: matheid troef. De werkgroep kende al een teruglopend ledenbestand en is sinds de oprichting nooit goed van de grond gekomen. Er zijn nu zeven vergaderingen geweest, maar die hebben hoegenaamd geen vruchten afge worpen. Soms gebeurde het dat er maar drie apartheidsbestrijders rond de tafel zaten. Het geringe enthousiasme voor de actieweek, die in feite een stedenactie van de landelijke Boycot Outspanactie is, lijkt nu de doodsteek voor de Goese groep te worden. Goes is de tweede stad in Nederland waar de actie mislukt is; Maas tricht ging wat dat betreft voor. Tijdens de laatste vergadering werd overi gens wel besloten door te gaan met enkele kleinschalige activiteiten zoals een open dag organiseren en een forumavond met landelijke politici beleggen. Van een onzer verslaggevers SLUIS - De gemeente Sluis heeft het oude archief van de familie Bekaar gekregen. Me vrouw C. Pauw-Bekaar uit Den Haag heeft het onlangs aan de gemeente overgedra gen. Het archief bevat een stam boom van de familie en alle toespraken, lezingen en een aantal acten van de heer J. Bekaar. Deze man is geboren in 1790 in Sluis. Tijdens z'n le ven heeft hij tal van bestuur lijke functies vervuld in ij- zendijke, Biervliet, Water landkerkje en Hoofdplaat. Zo was hij tussen 1857 en 1881 burgemeester van deze vier plaatsen. Ook was hij vrede rechter, dijkgraaf en secreta ris van allerlei verenigingen. De werkgroep voor de ge schiedenis van 't Protestantis me in Brugge en 't Brugse Vrije hebben ook een geschenk aan de gemeente aangeboden. Het is een gipsen afgietsel van een haardplaat. Op de plaat komen een wildeman en een wildevrouw voor, tesamen met het blazoen van 't Vrije. Tijdens de vergadering van de Sluise gemeenteraad op donderdag 20 december komen de beide schenkingen aan de orde. Van onze correspondente isteljjbésb.V nay j i&jn BRESKENS - De werkgroep West-Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty International houdt volgende week vijf schrijfavonden en één schrijf- ochtend. De reeks wordt komende maandag geopend in Hoofd plaat, waar tussen 20.00 en 22.00 uur brieven kunnen wor den geschreven bij de familie Van de Ameele, Oostlangeweg 9. Een dag later kan men in Zuidzande terecht bij de fami lie Kramer, Zegveldstraat 5 van 19.00 tot 21.00 uur en in de bejaardensoos aan de Roze marijnstraat te IJzendijke, zelfde tijd. Woensdag 19 december (19.30 tot 21.30 uur) is er een schrijfavond in de koffiekel- der onder de rk kerk te Bres kens en (19.00 tot 21.00 uur) in het dorpshuis van Waterland kerkje. De schrijfochtend, die voor de eerste maal wordt gehou den en die bedoeld is voor mensen die 's avonds verhin derd zijn, vindt donderdag 20 december plaats van 9.30 tot 11.30 uur ten huize van de fa milie Van de Ameele, Oostlan geweg 9 te Hoofdplaat. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het beroemde Engelse jon genskoor van het St. Mi chael's College uit Ten- uury geeft maandag een concert in de O.L. Vrou- wekerk te Aardenburg. Het optreden vindt plaats onder auspiciën van het plaatselijk Bach- comité en omvat diverse beroemde Engelse Christmas carols' en ver der werken voor koor en orgel van onder meer Weelkes, Buxtehude, d Aquin, Britten, Bach en Sweelinck. Zeer recent is de vijfde elpee van het St. Michael's College Choir cutgekomen, die geheel is gevuld met Christmas ca rols. Het concert in Aarden burg begint om 20.15 uur. Geen niet-raadsleden in Sluise commissies Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het college van B en W van Sluis is principieel tegen het vervangen van raadsle den in commissies door niet-raadsleden. Dit schrijft het college in een voorstel aan de ge meenteraad. Al geruime tijd dringen de fracties van D'66 en PvdA er op aan niet-raadsleden in commissies te benoemen. De eenmansfractie D'66 is daar voorstander van omdat soms twee commissievergade ringen op het zelfde tijdstip worden gehouden, waardoor het voor raadslid H. Masclee onmogelijk is beide bijeen komsten te bezoeken. Het col lege ziet zijn verzoek voor toe lating van niet-raadsleden dan ook als een oplossing van meer praktische dan princi piële aard. De PvdA wil de steunfrac- ties van de verschillende par tijen meer betrekken bij het raadswerk en vindt dan ook dat alle fracties de mogelijk heid moeten krijgen om niet- raadsleden in de commissies te benoemen. *De "andere tWee fracties (VVD en CDA) zijn van oor deel dat de politieke verant woordelijkheid ligt bij de raadsleden, die tenslotte door de kiezers zijn aangewezen. Ze vinden dat deze verantwoor delijkheid niet gelegd mag worden bij mensen die niet ge kozen zijn in de raad. Het college is ook die laatste mening toegedaan omdat het mandaat, dat de kiezers aan de raadsleden hebben gegeven, niet geldt voor mensen die geen zitting hebben in de ge meenteraad. Wel kunnen uiteraard raadsleden als plaatsvervangend lid in de commissies optreden, maar daar heeft een eenmansfractie als D'66 natuurlijk weinig baat bij. De Sluise gemeenteraad be handelt het voorstel van B en W tijdens de maandelijkse bij eenkomst, die donderdag 20 december wordt gehouden in het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Het kinder clubwerk te Hoofdplaat is or ganisatorisch rond. Vanaf 14 januari komen de kinderen, verdeeld over drie groepen, wekelijks in het dorpshuis bij een. De 4- t/m 6-jarigen hebben hun club op maandag van 15.45 tot 17.15 uur. Dinsdag (zelfde tijd) is het de beurt aan de 7- t/m 9-jarigen en de groep van 10- t/m 12-jarigen komen op donderdag van 18.30 tot 20.00 uur aan bod. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/UTRECHT - Bij stichtingen en organi saties voor gezinshulpverlening in Zuidwest-Neder land hebben zich al de eerste opzeggingen van partti me-medewerksters aangediend als gevolg van de ef fecten van de Wet Tweeverdieners. Door de nieuwe tweeverdie- nerswet gaan deze parttimers, gezinsverzorgsters en alpha- hulpen, over hun inkomen in '85 belasting betalen, doordat de (fulltime) werkende part ner dit inkomen bij zijn inko men moet optellen. Na vier officiële opzeggin gen houdt directeur A. Pou- welse van de stichting gezins verzorging Walcheren in Vlis singen rekening met een ware golf van opzeggingen als de effecten van de nieuwe wet in '85 goed duidelijk worden. Het probleem, dat vooral geldt voor de alpha-hulpen (100 in Walcheren) verwacht Pouwel- se ook bij de andere parttime medewerksters. Pouwelse vreest zelfs een vertrek van 50 a 60 medewerksters. De stichting gezinsverzor ging Terneuzen zegt dat van de 300 medewerksters nog geen enkele voor het begin van '85 haar medewerking heeft opgezegd. De stichting Centrale Raad voor Gezinsverzorging in Utrecht, een koepelorganisatie van alle gezinszorginstellin gen, heeft inmiddels uit het hele land signalen opgevangen dat grote aantallen parttimers (veelal gehuwde vrouwen die 6 tot 20 uur per week werken) en alpha-hulpen het in het ko mend jaar voor gezien zullen houden. Landelijk zijn rond 70.000 gezinsverzorgsters en 40.000 alpha-hulpen werk zaam. Naar aanleiding van de ont stane verwarring heeft het ministerie van financiën gis teren een brief doen uitgaan waarin wordt verzekerd dat de wet voor alpha-hulpen geen nadelige financiële ge volgen zal hebben. In een aan tal vergelijkende bereke ningsmodellen komt het mi nisterie tot de conclusie dat het 'schokeffect' van de wet (waardoor in de eerste helft van '85 een inkomensvermin dering ontstaat), aan het begin van het tweede helft van het jaar weer teniet wordt gedaan door een belastingverminde ring. De Centrale Raad heeft er gistermiddag naar aanleiding van deze brief in een persbe richt op gewezen dat alpha- hulpen die meer dan 6.451 gul den verdienen er wel degelijk op achteruit (kunnen) gaan. Ook geldt de achteruitgang in inkomen voor de 70.000 gezins verzorgsters en -helpsters. Het ministerie heeft die bereke ning van de Centrale Raad niet ontkend. Mevrouw Ubach demonstreert het dompelen van de kaarsen - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente SLUIS - Kersttijd, kaarsentijd? „Ja en nee", zegt mevrouw A. Ubachs uit Sluis. „Voor mij is er altijd wel een gelegenheid om kaarsen te branden, want ze brengen het hele jaar door bij allerlei gelegenheden sfeer in huis". En mevrouw Ubachs weet waar ze het over heeft, want deze energieke vrouw heeft sinds kort haar eigen kaarsenmakerij De Veste aan de Hoogstraat te Sluis. 'Voor kaarsen kloppen aan de achterdeur', meldt een bordje bij de toegangspoort. In het piepkleine atelier hangen witte en gekleurde kaarsen in allerlei formaten te drogen. Voornaamste blikvangers zijn de bloemenkaarsen, door mevrouw Ubachs ver vaardigd naar eigen ontwerp. Deze bloemenkaarsen zijn de specialiteit van de Sluise. De veldbloempjes, varens, tak jes en blaadjes, die als versiering in de kaar sen worden afgedrukt, zijn door de maakster zelf bijeengezocht in de natuur en daarna ge droogd. „Het gaat om zuiver handwerk vol gens de middeleeuwe ambachtelijke metho de", zegt mevrouw Ubachs. De grootste kaarsen bevatten precies een pond parafinewas en branden daardoor maar liefst 70 uur. De gotische gebruikskaar- sen gaan acht uur mee, maar dat is nog altijd tweemaal zo lang als bij fabriekskaarsen. De kaarsenmakerij is overigens niet opge zet uit idealisme of uit belangstelling voor het ambacht. „Maar uit pure verveling", zegt mevrouw Ubachs. „Toen ik een paar jaar ge leden van Eindhoven naar Sluis verhuisde was ik al te oud om nog te kunnen hopen op een baan. Daarom heb ik toen gezocht naar een bezigheid om m'n gedwongen vrije tijd toch nuttig te besteden. Uit verveling begon ik toen wat knutselboeken door te werken en zo kwam ik uiteindelijk bij die kaarsen te recht". Eerst experimenteerde ze op bescheiden schaal in haar keuken en na een jaar had ze het ambacht volledig onder de knie. Daarna werd het tijd voor het eigen atelier. „Hier kan ik in alle rust in drie dagen zo'n 100 kaarsen gieten. Zelfs maatwerk is mogelijk, als een klant z'n kandelaar(s) meebrengt. Van restaurants krijg ik zeer regelmatig be stellingen, omdat mijn kaarsen niet druipen". Het produktieproces is vrij eenvoudig, maar vergt wel enig geduld. De lont wordt afgeknipt op de gewenste lengte en wordt daarna in een ketel parafinewas (vloeibaar op 70 graden) gedompeld, er weer uitgehaald en weggehangen om op te stijven. Deze be handeling wordt enkele malen herhaald, tot dat de kaars de gewenste dikte heeft gekre gen. Omdat alles met de hand gebeurt is geen enkele kaars gelijk. De belangstelling voor het werk van me vrouw Ubachs groeit nog steeds, ook bij de toeristen die Sluis in grote getale aandoen. De Veste is dagelijks geopend van 14.30 tot 17.00 uur en 's zomers van 13.00 tot 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers AARDENBURGSLUISOOSTBURG - De gemeenten Aardenburg, Sluis en Oostburg gaan noch samen, noch afzonderlijk in Den Haag protesteren tegen het beleid van de regering ten aanzien van de koop krachtdaling van de minima. Aanvankelijk leek het er op dat dit wel zou gebeuren. On langs steunde de Aardenburg- se gemeenteraad unaniem een plan daartoe van het CDA, ge baseerd op een verzoek van de FNV-afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan al le gemeenten in de streek. Om het lokale protest meer kracht te geven, vroeg de Aar- denburgse raad aan B en W de gemeentebesturen van Oost burg en Sluis te benaderen om tot een gezamenlijke West- Zeeuws-Vlaamse actie te ko men. De gemeenteraad van Oost burg heeft het verzoek van de FNV-afdeling echter al voor kennisgeving aangenomen en B en W van Sluis stellen de raad voor hetzelfde te doen. In beide gevallen luidt de moti vatie, dat een gemeentebe stuur niet behoort te treden in zaken die door het rijk gere geld dienen te worden. En Aardenburg gaat alleen ook niet meer protesteren bij de regering. Wethouder R. van de Wijnckel deelde gisteren mee dat het verzoek van het FNV voor de raadsvergade ring van afgelopen dinsdag opnieuw op de lijst van inge komen stukken was geplaatst. Volgens hem hebben geen van de raadsleden er echter alsnog op aangedrongen als gemeente zelfstandig een protest te laten horen in Den Haag. „Zonder Oostburg en Sluis heeft het ook geen enkele zin onze stem te verheffen", aldus de wet houder. Welzijn Ouderen - De Stich ting Welzijn voor Ouderen houdt woensdag 19 december een algemeen bestuursverga dering, die om 20.00 uur begint in Goedertij t. Op de agenda onder meer de aanschaf van maaltijdboxen, bestuursver kiezingen en het werkverslag van de functionarissen. Kerstbingo - De r.-k. bejaar- denbond te Hoofdplaat houdt dinsdag 18 december om 13.30 uur een kerstbingo in de soos- ruimte van het dorpshuis. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62 zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria- -oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond 10.30 u. Rilland-Bath- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lom- bardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcen trum De Hoeksteen, Rozenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcentrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 OOST - ZEEUWSCH - VLAANDEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Triniteits- kerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Ver rezen Christus: Maand. t.m. zat 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 15 december ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. F. Teeuwen. Middelburg (Doopsgezinde Kerk): 10 u. ds. W. Altink. Vlissingen ('t Anker: 9.15 u. ds. W. Al- tink. zondag 16 december HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J.v.d. Hoek, Oostburg. Biervliet: 11 u. ds. Meeuse (HA). Breskens: 9.30 u. ds. Koornstra, Adorp. Cadzand: dienst te Retranchement. Groede: 9.30 u. mevr. Maassen. Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. Breskens: llu. dhr. W. Polman. Hontenisse: 11 u. ds. R. Hartog. Hulst: 9.30 u. ds. R. Hartog (HA). Nieuwvliet: 9.30 u. dhr. Knidenier. Oostburg: 10 u. ds. p. Feenstra. Philippine: 11 u. ds. J. Spiering. Retranchement: 11 u. ds. C. Balk. Sas van Gent: llu. dhr. v. Vliet, Axel. Schoondijke: 14.30 u. ds. H.v.d. Berg, Axel. St. Anna ter Muiden: dienst te Sluis. St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. ds. C. Balk (HA). Sluiskil: 9.30 u. ds. J. Spiering. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn, 17 u. mevr. M. Taal man- de Ruiter, Biervliet. (Grote Kerk): 10 u. ds. E. Rietveld. (Opstandingskerk): 9 u. ds. C. Hoogendoorn. Waterlandkerkje: zie Breskens. IJzendijke: 9.30 u. ds. Meeuse (HA). Zaamslag: 10 u. ds. Koelman. Zuidzande: 9.30 u. dhr.v. Es. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 u. kand. E.v.d. Weide, IJsselmui- den. 17 u. drs. C. Weijs, Veere. Hoek: 10 u. leesdienst. 15 u. kand. mevr. v.d. Putte. Terneuzen (Noordstraatkerk): 9 u. dhr. D. de Best. (Opstandingskerk)10.30 u. dhr. D. de Best. 17 u ds. M. Voet. Zaamslag: 10 u. ds. M. Voet. 15 u. dhr, D. de Best. Aardenburg: 9.30 u. ds. J. Paksy. Breskens: 9.30 en 17 u. ds. J.v.d. Heijden, Serooskerke. Oostburg: 11 u ds. J. Paksy. Schoondijke: 10 en 15 u. ds. a. Vercoute- ren, Voorburg. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJ GEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. J. Borgdorff. Hoek: leesdienst. Terneuzen: 10 en 15 u. ds, C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Kruizinga. GEREFORMEERDE CHRISTELIJKE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij (HA). LEGER DES HEILS Terneuzen (Gebouw Donze Visserstr.): 9.30 u. bidstond. 10 u. Heiligingssamen komst. 17 u. verlossingssamenkomst. AMSTERDAM - Aardappelter- mijnmarkt - In bintje 50 mm wer den 10 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 16,30 tot 16,10 per 100 kg, voor leve ring mei 25 contracten tegen 16,50 tot 16,20 alsmede 14 contracten voor leering november tegen 23,70 tot 23,50. De stemming was kalm. TERNEUZEN - Markten. Per bos selderij 58, per kilo boerenkool 88- 92, prei 61-65, spruiten klasse A 58- 68, witlof A 180-190, A2 170-190, af wijkend 60-120. HOOGERHEIDE - Bij een botsing in Hoogerheide zijn gisteren drie mensen gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Huijbergse- weg, Postweg en Groene Pape gaai. Mevrouw M. O. uit Hein- kenszand reed over de Post weg en gaf geen voorrang aan mevrouw J. K. uit Bergen op Zoom, die over de Huijbergse- weg reed. De beide bestuursters raak ten gewond, evenals de heer D., die bij mevrouw K. in de auto zat. Ze werden naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom overgebracht. Beide auto's werden geheel vernield. GOES - Vrede - In verband met de komende feestdagen is er zaterdag 22 december een extra Stille Kring op de Goese markt voor de trappen van het stadhuis. Iedereen is welkom tussen 11.00 en 11.30 uur. GOES - Diefstallen - Nu de Goese politie een paar ver dachten in de kraag heeft ge vat is het aantal diefstallen in de kleedkamers van het nieu we sportcentrum beduidend teruggelopen. Vooral in de week voor en na de opening van het centrum werd vrij veel uit jassen en tassen gesto len. GOES - Pech onderweg - De ANWB houdt in Goes weer een cursus Pech Onderweg. De sQ lessen worden gegeven in ja nuari en in april en mei in de lts aan de Bergweg 14. Ze be ginnen steeds om 19.30 uur. De cursus bestaat uit lesavon- den van 2 Vz uur, verdeeld over vier achtereenvolgende we ken. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het ANWB-kantoor in Middel burg aan de Lange Geere 26. OVEZANDE - De Klomp - Het jongerencentrum De Klomp in Ovezande pakt flink uit wat activiteiten in het splinter nieuwe dorpshuis 't Trefpunt ,in Ovezande betreft. .Zo is er vandaag een play- backfestival. Zowel jongeren als ouderen kunnen meedin gen naar de prijzen. De jeufd van 6 tot 12 jaar komt het eerst aan de beurt; van 14.30 tot 17.30 uur. 's Avonds vanaf 20.00 uur kunnen de ouderen een imitatie voor de uitgeschakel de microfoon ten beste geven. De kerstperiode staat bij De Klomp in het teken van films, en wei van Nederlandse films. De agenda; - Vrijdag 21 december: Het feest en de grote leugen, aan vang 20.30 uur. - Zaterdag 22 december: Vi deo-avond, toegang gratis. Zondag 23 december: Schatjes, aanvang 20.30 uur. - Maandag 24 december: De Stille Oceaan, aanvang 21.00 uur. - Maandag 24 december: De witte waan, aanvang 23.30 uur. - Woensdag 26 december: De illusionist, aanvang 21.00 uur. v

de Stem | 1984 | | pagina 19