IN84 GEEN VERLIES: RODE INKT KAN DE KAST IN' Dertig groepen melden zich voor bonte avond 'Goes te$ Staten akkoord met 'halve' consulent gehandicaptensport Plaatselijk nieuws 'Onzin' verbeterd Overeenkomst Braakman rond met familie van den bosch zeldenrust-college terneuzen achttien inzendingen actieweek in d Sluis krijgt archief en haardplaat ZATERDAG 15 DECEMBER 1984 VAN ZEELAND Toch geld voor riolering Sas Kerstman in Sas van Gent Terneuzen Westdorpe Sas van Gent Zuiddorpe Braakman Sluiskil Kerstman naar bejaarden in Terneuzen 'Kerst-markt' actiegroepen in Terneuzen 'Pech onderweg' ook in Terneuzen Pr ij suitreiking wedvluchten Groot-T erneuzei politierapport 7ATERDAG 15 DECEMBE Schr ij favonden Amnesty in W-Z-V laander en Engels koor maandag in Aardenburg T16 PAGINA ZEELAND 3 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het alge meen bestuur van het re creatieschap De Braakman kan in de vergadering van dinsdag 18 december de de finitieve overeenkomst met de familie Van den Bosch bekrachtigen. Die familie neemt zoals bekend de volledige exploi tatie van het recreatieter rein over van de in het schap samenwerkende gemeenten Terneuzen en Sas van Gent. Het bestuur besloot daartoe eerder dit jaar om van de te korten af te komen. Volgens de begroting 1985 van het schap gaat het al snel die kant op. Voor 1984 stond nog een nadelig saldo van ruim 3,5 ton in de boe ken, voor volgend jaar is dat nog maar 50.000 gulden. De definitieve overeen komst is pas tot stand geko men na uitvoerig overleg met juristen, de provincie, de dienst der Domeinen en andere direct betrokkenen, zoals Isabella BV (beheerder van jachthaven en indoor - sportcentrum) en de vereni ging van bungaloweigena ren. Wat de laatste twee be treft zijn de belangrijkste hobbels inmiddels genomen. Het overleg met de dienst der domeinen is echter nog lang niet afgerond. De dienst zou graag de hele Braakman verkopen aan het recreatieschap. Wordt men het daarover niet eens, dan zou de erfpachtcanon ver hoogd moeten worden. In beide gevallen kibbelen het schap en de domeinen nog over de prijs. Het heeft tot gevolg dat het schap nu alleen dat ge deelte, waarop onroerende goederen staan, kan ver pachten aan de familie Van den Bosch. Voor het overige moet men het terrein tijde lijk verhuren. Met de over name van de gebouwen e.d. door de familie is een bedrag gemoeid van 2,3 miljoen gul den. Als de overeenkomst is bekrachtigd, heeft het re creatieschap in de Braak man enkel nog een 'toezicht houdende functie'. Die zal zich toespitsen op de finan cien en op de recreatieve be tekenis van de Braakman voor de inwoners van de twee gemeenten. Winst voor Zuid-Chemie Van onze correspondent SAS VAN GENT - Zuid-Chemie BV in Sas van Gent zal het jaar 1984 afsluiten met een posi tief resultaat, met winst dus. Dat was de belangrijkste en meest verheugende boodschap die Zuid-Chemie-directeur K. Horstra zijn mensen gistermiddag kon doen tijdens de jaarlijkse personeelsbijeenkomst in cultureel centrum De Speye. „De pot met rode inkt kan in de kast en we zullen trachten ervoor te zorgen dat hij daar in alle rust kan verdrogen", aldus de heer Horstra. Na drie magere jaren met grote verliezen, kan Zuid- Chemie de komende jaren met een zeker optimisme tegemoet zien. Een zeer hoge afzet van kunstmest-eindproducten, dankzij een verkoopinspan ning in vele landen en een in de laatste jaren sterk doorge voerde kostenverlaging, zijn de belangrijkste factoren die Zuid-Chemie in 1984 de winst geven. Voorbeeld van de hoge afzet is een verzending van 400.000 Generaliteits- straat SAS VAN GENT - Als het B en YV van Sas van Gent ligt, komt er toch snel geld be schikbaar voor een dringend noodzakelijke opknapbeurt van de riolering in de Genera- liteitsstraat. Volgens een voor stel dat op maandag 17 decem ber wordt besproken door de financiële commissie wordt daartoe negen mille gehaald uit de pot reserve rioleringen. Dat bedrag ligt aanzienlijk lager dan de aanvankelijke kostenraming (45 mille) voor dit werk, een gevolg van het in eigen beheer uitvoeren ervan. Volgens het college duldt de opknapbeurt in de Generali- teitsstraat geen uitstel. Ge beurt het niet, dan zouden verkeersmaatregelen, moge lijk zelfs sluiting van de weg, onvermijdelijk worden. De commissie vergadert maandag om 19 uur in het gemeente huis. ton gekorrelde kunstmeststof fen als mijlpaal in 1984. De af slanking van de organisatie van ruim 300 naar 240 mede werkers - een harde maatre gel, die werd genomen in 1982 en uitgevoerd in 1983 - heeft voorkomen dat ook 1984 als verliesjaar geboekt zou moe ten worden. Ondanks een goed jaar ge loofde Horstra niet nu aan het begin van een reeks van vette jaren te staan: „Met zwoegen en zweten hebben we een eind gemaakt aan de reeks verlie zen, maar we zullen goed wakker moeten blijven", hield hij zijn gehoor voor. De aan slagen op het inkomen van hun afnemers, de boeren, noopt Zuid-Chemie een met wijsheid en voorzichtig prijs beleid van meststoffen te voe- Kwaliteit Volgens de Zuid-Chemie manager zal het begrip 'kwa liteit' in 1985 een sleutelbegrip moeten zijn. Zowel wat betreft de afnemers, in eigen produc tie-eenheden en bij de mede werkers in het bedrijf. „Voor deze laatsten is het belangrijk met elkaar een gemeenschap te vormen, waarin mensen zich kunnen ontplooien en thuisvoelen. Openstaan voor elkaar en het leveren van een extra inspanning, zijn dan vereisten". In aanwezigheid van het Zuid-Chemie-personeel werd de heer C. A. de Meyer uit IJ- zendijke uitgebreid gelukge wenst met zijn 25-jarig jubi leum. Uit handen van direc teur Horstra ontving de jubi laris, tevens lid van de onder nemingsraad en diverse com missies, een edelmetalen draagpenning als blijk van waardering voor 25 jaar trou we dienst. Een van de groepen tijdens de auditie voor de bonte avond. FOTO WIM K00YMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Maar liefst 30 groepjes hebben zich bij de Bonte-Avond-commissie van het Zeldenrust College opgegeven om het bonte ge deelte van de uitvoering op vrijdag 1 maart gestalte te geven. De eerste auditie werd donderdag gehouden, om het kaf van het koren te schei den en het vijf uur durende optreden terug te brengen naar anderhalf uur. Dans, sketches en muziek vulden deze 'eerste ronde'. Op 17 ja nuari is er een tweede editie, die tevens als herkansing geldt. De rollen voor de musical 'Beestachtig', die aan het bonte gedeelte vooraf gaat, werden onlangs reeds ver deeld. In totaal werden 175 leerlingen aangenomen, die een rol krijgen als varken, als koe, als een kip die met muzikaal gevoel kan kake len of een van de andere fi guranten-rollen. De musical handelt over de bio-indus- trie. Voor de uitvoering is on geveer 15.000 gulden uitge trokken. De toneelmuziek, decor en dansgroepen wer ken koortsachtig naar die uitvoering toe. Tijdens het bonte gedeelte toont zich heel wat aankomend talent. Joost Snelders, medewerker van het Zuidland Theater, gaf de juryleden en leraren van het Zeldenrust college advies over het niveau en het uitbouwen van de optre dens. De Bonte-Avond- Commissie zal zijn handen nog vol hebben om het bont gedeelte te perfectioneren. De leerlingen staat een spannende tijd vol repetities te wachten. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Vandaag komt de kerstman naar Sas van Gent. Samen met de Sasse jeugd en harmonie 'De Vereenigde Vrienden' zal hij rond drie uur op het Keizer Karelplein welkom worden geheten door een vertegen woordiger van midden standsvereniging Sas '70. Om 14.15 uur haalt de Sas- se harmonie de kinderen op bij de Roselaer, waar van daan men vertrekt naar be jaardentehuis De Redoute waar de kerstman wordt op gehaald. In een heuse arre- slee gaat hij dan in optocht door de Sasse Nieuwe Wijk en het centrum naar het Keizer Karelplein. Hier staan ook zes flinke kerstbo men opgesteld, waarin de kinderen hun zelfgemaakte versiering kunnen ophan- **8n' Na afloop ontvangen alle deelnemertjes een pas sende kerstverrassing. De organisatie is in handen van de Sasse middenstandsvere niging Sas '70 en het SKW. Van een onzer verslaggevers confessionelen tegen MIDDELBURG - De Zeeuwse staten zijn gisteren akkoord gegaan met de aanstelling van een part-time consulent voor de gehandicaptensport. Maar dat gebeurde niet eensgezind. Na een uitvoerige discussie stemden CDA en de streng-ge- reformeerde fracties tegen. De consulent komt in dienst bij de Zeeuwse sportraad, voorlopig voor een periode van een jaar. Sport-gedeputeerde E. Maris-Koster (VVD) wees erop dat de consulent voor de sportieve recreatie tegenwoor dig zoveel tijd steekt in de on dersteuning van de gehandi captensport dat het werk waarvoor hij oorspronkelijk werd aangenomen in het ge drang komt. Hij zou dit jaar al 130 overuren hebben gemaakt. CDA-woordvoerder J. Roo- se liet zich daardoor niet over tuigen. Provinciale ondersteu ning van de gehandicapten sport is volgens hem overbo dig en dubbel werk. Volgens Roose biedt de Nederlandse Invaliden Sportbond al vol doende ondersteuningsmoge lijkheden. In plaats van een provinciale consulent is er in zijn ogen bij de gehandicap tensport veel meer behoefte aan geld voor transport en materiaal. J. van Zieten (WD) bracht daar tegenin dat de Ne derlandse Invaliden Sport bond niet het hele terrein van de gehandicaptensport be strijkt. Roose pleitte verder voor 'breed overleg' tussen allerlei geëigende instanties (zoals baanlozenprojecten, regionaal educatieve centra en beroeps- kwalificerende educatie), die samen de gehandicaptensport op plaatselijk niveau van steun zouden kunnen voor zien. Gedeputeerde Maris- Koster zegde hem toe de mo gelijkheden van een dergelijke krachtenbundeling te zullen bekijken. De 'halve' consulent wordt betaald door een deel aan te spreken van de 100.000 gulden, die de staten tijdens het debat over de provinciebegroting 1985 opzij hebben gelegd. De staten gingen er gisteren ook mee akkoord om een jaar lijks terugkomend bedrag van 15.000 gulden voor de gehandi captensport uit de algemene middelen te halen. Aanvanke lijk was het de bedoeling dit geld uit het provinciaal sport- budget weg te halen. Dat zou ten koste van de sportclubs zijn gegaan. De staten stelden de provin ciale sportnota verder zonder wijzigingen vast. Alleen de streng-gereformeerde fracties konden zich daar niet in vin den. R. van Ommeren (SGP) verklaarde zich niet alleen te gen zondagsport, sportveraf- goding en lotto, maar stelde ook dat de sportnota verwach tingen wekt die financieel niet zijn te realiseren. Première - Maandag 17 de cember is de première van de videofilm Terneuzen 400 jaar stadsrechten, gemaakt door de heer Kramer en voorzien van commentaar door de heer Van Tol. De vertoning is voor de vereniging Oud-Terneuzen, het feestcomité en genodigden. De avond begint om kwart over acht in het Zuidlandthea- ter. Bridge - Leden van de bridge club Emergo speelden in res taurant De Milliano de zesde wedstrijd in het kader van de najaarscompetitie. Uitslag: A- groep: 1. mevrouw Bruijns-de heer Van Geel, 2. heren Sand- rini-Visser, 3. heren Kramer- IJsebaert. B-groep: 1. dames Aerts-Widdershoven, 2. dames Hoogenboom-De Heus, 3. echt paar Enthoven. Jazz - Zaterdag 15 december wordt in café Porgy en Bess aan de Noordstraat een Big band jazzconcert verzorgd met platen uit de jazz-discotheek van Hans Zuiderbaan, die ook de presentatie voor zijn reke ning neemt. De avond begint om negen uur. Duiven - Het generaal kam pioenschap bij de postduiven- verneiging De Eendracht is dit jaar gewonnen door A. Arens en dochter. Tweede werd M. de Roo en de derde plaats was voor de combinatie Koch-Rie- mens. Onaangeduide kam pioenschappen vitesse oude duiven: R. de Schoolmeester; midfond oude duiven: A. Arens; fond oude duiven: A. Arens; na vluchten: J. Ris- seeuw en zoon. Aangeduide kampioenschappen vitesse oude duiven: J. den Hamer; midfond oude duiven: A. Arens; fond oude duiven: C. Willemse en zoon; na vluchten: A. van Houdt en zoon; onaan- geduid jonge duiven vitesse: F. Temmerman; aangeduid: Jos Koch; onaangeduid jonge dui ven fond: K. Buyz en zoon; aangeduid M. de Roo. Jeugd- kampieonschap: 1. J. Harte, 2. E Buvze. 3 H. Dees. Kerstvieringen - In vereni gingsgebouw Concordia houdt de plaatselijke bejaardenbond een kerstbijeenkomst op maandag 17 december. Tijdens deze bijeenkomst houdt pastor Jos Thiellier, geestelijk advi seur van de afdeling Westdor pe, een lezing waarbij een aantal dia's wordt vertoond. Dinsdag 18 december viert De Zonnebloem afdeling West dorpe een kerstmiddag in het verenigingsgebouw. Hieraan verleent het parochieel zang koor muzikale medewerking. Eveneens in Concordia houdt de Katholieke Vrouwen Orga nisatie een sfeervolle kerst middag. De bewoners van het bejaardentehuis 't Verlaet hebben een speciale kerstvie ring maandag 24 december, 's avonds om zeven uur. Ook hier verleent het gemengd koor muzikale medewerking. Tenslotte wordt 31 december in de kerk een speciale oude- j aarsdankdienst gehouden. Bezinning - In verenigingsge bouw Concordia te Westdorpe wordt voor de leden van de plaatselijke bejaardenbond een speciale bijeenkomst ge houden op maandag 17 decem ber. Tijdens deze bijeenkomst zal pastoor Jos Thiellier een mooie diaserie met klank ver tonen, met als titel: „Wat is ontwikkelingssamenwerking in onze tijd?", Het is een kerst- bezinning, verzorgd en bege leid door de pastoor. Tevens zal het bejaardenkoor onder leiding van de heer O. Hemel- soet enkele liederen ten gehore brengen. De samenkomst be gint 's middags om twee uur. Zonnebloem - Dinsdag 18 de cember houdt de Sasse afde ling van De Zonnebloem een kerstmidag in cultureel een- is bedoeld voor (landurig) zie ke mensen, gehandicapten en eenzamen. Leerlingen uit de hoogste klassen van de basis- schoool De Valckeburcht voe ren een musical in kerstsfeer op. Daarna volgt een gezellig samenzijn met aansluitend een koffietafel. De kerstvie ring begint om 14.00 uur. v Kerstmusical - De kinderen van de lagere school van Zuid dorpe brengen op vrijdag 21 december vanaf 14.00 uur in de Lindenhof een kerstmusical. De ouders van de kinderen zijn van harte welkom. Kerstavond - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling de Braakman, houdt woensdag 19 december vanaf 20.00 uur in de Gehoor zaal te Hoek een kerstavond. Op donderdag 3 januari houdt de afdeling om 10.00 uur een 'nieuwj aars-koffiemorgen' bij Zaal Faes in Hoek. Gildefeesten - Het Gildecomi- té heeft met een vergadering met de betrokkenen een eerste aanzet gegeven voor de Gilde- feesten in 1985. Men viert dan het eerste lustrum. Men was enthousiast over de dit jaar gehouden beurs, zodat deze voor volgend jaar weer op het programma geplaatst wordt. Een middenstandsactie wordt door de plaatselijke winkeliers overwogen. Het bestuur van het Gildecomité is naarstig op zoek naar een aardige ope ningsstunt. De Gildefeesten zijn volgend jaar in het laatste weekeinde van augustus. Op 15 december wordt er weer vereaderd Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Een bij drage aan de strijd tegen 'onze gemeenschappelijke vijand'; de taalvervuiling. Zo karakteriseert het sta tenlid C. de Schipper (D'66) de 18 inzendingen, die bin nenkwamen nadat hij vo rige maand een prijs uit loofde voor degene die een 'onzin' uit een nota over het provinciale 'kleine ker- nenbeleid' het kortst en bondigst zou weten te ver talen. De gewraakte zin: „Met betrekking tot provinciaal beleid kan in het algemeen, en in principe dus ook ten aanzien van de kleine ker nen, worden onderschei den: een aspect van af stemmen van ontwikkelin gen op elkaar (coördinatie) waarbij voorgestelde ont wikkelingen worden ge toetst op hun evenwichtig heid in bijdrage tot verbe tering van het provinciale leefklimaat in de meest ruime zin, en een aspect van tot stand brengen van zaken waarbij het gaat om het besteden/toewijzen van middelen (voorname lijk financiën)". Het uitroepen van een winnaar, gisteren tijdens de statenvergadering, was geen gemakkelijk karwei. Een jury, bestaande uit de drie aanwezige journalis ten, een medewerker van het provinciaal bureau voorlichting en het staten lid zelf, kwalificeerde de beste inzendingen als 'hoog van gehalte, maar geen van allen puntgaaf'. De prijs, een bedrag van 66 gulden, werd uiteinde lijk toegekend aan Janny Rijkse-Kesteloo uit Mid delburg. Ontwapenend meldde ze: „Provinciaal beleid is: zorgen dat de be schikbare middelen zó ver deeld worden over grote én kleine gemeenten, dat men er goed kan leven". De prijs wordt haar uitgereikt tijdens de nieuwjaarsre ceptie van D'66 in Hein- kenszand. Van onze correspondent TERNEUZEN - Maandag krijgen alle bewoners van de bejaardentehuizen De Blide, Scheldeoord en Bachtendieke in Terneuzen bezoek van de kerstman. De kerstman wordt er op uit gestuurd door de stichting Noordstraat Promenade Ter neuzen en heeft de opdracht alle bejaarden een kerstca deautje te bezorgen. Naast het bezoek aan de be jaardentehuizen brengt de kerstman ook twee bezoekjes aan de Noordstraat Promena de zelf. Aan het winkelend pu bliek worden vrijdagavond 21 december en zaterdagmiddag 22 december presentjes uitge deeld. Ook voor de kinderen zorgt de kerstman voor een presentie. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse afdelingen van zeven ideologische en actiegroepen houden vandaag een 'kerst markt' in Terneuzen. Aan het evenement - van middag in de Noordstraat - werken de volgende groepen mee: Amnesty International, Greenpeace, Nanai (opkomend voor de Indianen in Noord- Amerika), Unicef, Vrouwen voor Vrede, Werkgroep Kern energie Zeeuwsch-Vlaanderen en de Wereldwinkel. De Wereldwinkel biedt in haar kraam het gebruikelijke assortiment aan artikelen, de andere groeperingen willen in de eerste plaats informatie over hun activiteiten versprei den. Daarnaast liggen er in de kraampjes zaken als tassen, buttons, posters en kerstkaar ten. Volgens de organisatoren is het er niet om begonnen 'kas sen te spekken', maar om aan dacht te vragen voor de groe pen en hun werk: „We moeten onder meer duidelijk zien te maken dat vrede meer is dan 'kernwapens weg'. Dat heeft bijvoorbeeld ook te maken met de honger in de derde wereld". Van onze correspondent TERNEUZEN - De ANWB heeft besloten ook dit seizoen in Terneuzen de cursus 'Pech onderweg' te houden. De cur sussen worden gehouden de woensdagen 22 en 29 januari, 5 en 12 februari, 6, 13, 20 en 27 maart, 17 en 24 april, 1 en 8 mei in de brandweerkazerne, In dustrieweg 18, aanvang 19.30 uur. Het accent ligt op het zelf doen, met als doel de automo bilist een zeker mate van han digheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik ge maakt van een auto waaraan van tevoren storingen zijn aangebracht door de instruc teurs, ervaren wegenwachten en keurmeesters van de ANWB Belangstellenden kun nen zich opgeven bij de ANWB, Markt U-13 te Ter- Van onze correspondent TERNEUZEN - Vanavoi wordt in café Driewegen prijsuitreiking verricht van: dit seizoen gehouden wel vluchten van Groot-Ternti zen vanuit Orleans en Dooi nik. De door het gemeentel* stuur van Terneuzen beschik baar gestelde beker woii door een lid van het i aan de winnaar overhandigd Ook de winnaar van de do: dagblad De Stem beschikte: gestelde trofee wordt in 1 huldiging betrokken. Dit alk rond de klok van half acht tij dens een korte onderbreki» van de jaarlijkse expo postduivenvereniging dracht Maakt Macht te Te TERNEUZEN - De Terneua naar C. van V. deed gisterrail dag bij de gemeentepolitie, zijn woonplaats aangifte va diefstal uit zijn woning aam Diepenbrockstraat te Temet zen. Daaruit werd tussen doi derdagmorgen en vrijdagmii dag voor enkele duizendi guldens aan sieraden Men was binnen door het breken van een ruit TERNEUZEN - Bij een rijding op de kruising A: straat-Verlengde van Steer bergelaan te Terneuzen we den een bromfiets en een pe sonenauto aanzienlijk besch digd. Het ongeval gebeur gistermiddag omstreeks 13 uur, toen automobilist B. Ei Terneuzen geen voorrang vt leende aan bromfietser J uit Terneuzen. S. werd bij aanrijding licht gewond. NIEUWVLIET - Gisterrai dag omstreeks drie uur is de kruising Provinciale® Mettenijedijk een aanrijdt' gebeurd waarbij A. H. Nieuwvliet geen voorrar verleende aan een andere pi sonenauto, bestuurd door J uit Zuidzande. Beide voer® gen liepen schade op. MIDDELBURG - Op de B rallelweg naast de Nieu' Vlissingseweg is de 21-jari! W. J. B. uit Vlissingen door hoge snelheid de macht o het stuur kwijt en in een fl® we bocht met zijn auto geslil Uit tegenovergestelde richt naderde op hetzelfde mornet een personenauto, bestuit door de 64-jarige A. van H Middelburg. Een botsing v< de. De heer Van H. werd het gezicht gewond en is over gebracht naar het Gast!® ziekenhuis te Middelbit Beide auto's werden zwaar k schadigd. KLOOSTERZANDE - Gis® morgen om halftwaalf i* bestuurder W. de V. uit S Kruis met zijn vracht® over de Schapersdijk. Op® gegeven moment slipte vrachtauto en belandde tf een boom. Hierbij ontstc' materiële schade. Persoonlij ongelukken deden zich f voor. HULST - Donderdags"1' om ongeveer 23.00 uur vond' de T-kruising Zoetevaart-" de Maelstedeweg een aan# ding plaats tussen twee p®* nenauto's. Hierbij ontsW materiële schade. Bestuurder P.B. uit Bor» reed de Zoetvaart op, kom®; van het centrum van H» Hij zag de op de Zoetva' staande auto, bestuurd do"' van de W. uit Hulst te staan. B. remde krach® maar zijn auto schoof door' pen de auto van Van de tv Van een onzer verslaggever. GOES - De werkgroep 'Goes tegen A die van plan was in maart een groots actieweek tegen het regime in Zuid organiseren, is wegens gebrek aan d en enthousiasme op sterven na dood. Tijdens de laatste vergadering in winkel in Goes was de opkomst be zeven mensen in totaal. Toen werd t Van een onzer verslaggevers SLUIS - De gemeente Sluis heeft het oude archief van de familie Bekaar gekregen. Me vrouw C. Pauw-Bekaar uit Den Haag heeft het onlangs aan de gemeente overgedra gen. Het archief bevat een stam boom van de familie en alle toespraken, lezingen en een aantal acten van de heer J. Bekaar. Deze man is geboren in 1790 in Sluis. Tijdens z'n le ven heeft hij tal van bestuur lijke functies vervuld in IJ- zendijke, Biervliet, Water landkerkje en Hoofdplaat. Zo was hij tussen 1857 en 1881 burgemeester van deze vier plaatsen. Ook was hij vrede rechter, dijkgraaf en secreta ris van allerlei verenigingen. De werkgroep voor de ge schiedenis van 't Protestantis me in Brugge en 't Brugse Vrije hebben ook een geschenk aan de gemeente aangeboden. Het is een gipsen afgietsel van een haardplaat. Op de plaat komen een wildeman en een wildevrouw voor, tesamen met het blazoen van 't Vrije. Tijdens de vergadering van de Sluise gemeenteraad op donderdag 20 december komen de beide schenkingen aan de orde. Van onze correspondente ..U bo'jb v BRESKENS - De werkgroep West-Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty International houdt volgende week vijf schrijfavonden en één schrijf- ochtend. De reeks wordt komende maandag geopend in Hoofd plaat, waar tussen 20.00 en 22.00 uur brieven kunnen wor den geschreven bij de familie Van de Ameele, Oostlangeweg 9. Een dag later kan men in Zuidzande terecht bij de fami lie Kramer, Zegveldstraat 5 van 19.00 tot 21.00 uur en in de bejaardensoos aan de Roze marijnstraat te IJzendijke, zelfde tijd. Woensdag 19 december (19.30 tot 21.30 uur) is er een schrijfavond in de koffiekel- der onder de rk kerk te Bres- kens en (19.00 tot 21.00 uur) in het dorpshuis van Waterland kerkje. De schrijfochtend, die voor de eerste maal wordt gehou den en die bedoeld is voor mensen die 's avonds verhin derd zijn, vindt donderdag 20 december plaats van 9.30 tot 11-30 uur ten huize van de fa milie Van de Ameele, Oostlan geweg 9 te Hoofdplaat. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het beroemde Engelse jon genskoor van het St. Mi chael's College uit Ten- bury geeft maandag een concert in de O.L. Vrou- wekerk te Aardenburg. Het optreden vindt Plaats onder auspiciën van het plaatselijk Bach- comité en omvat diverse beroemde Engelse Christmas carols' en ver der werken voor koor en orgel van onder meer Weelkes, Buxtehude, d'Aquin, Britten, Bach en Sweelinck. Zeer recent is oe vijfde elpee van het St. Michael's College Choir uitgekomen, die geheel is gevuld met Christmas ca rols. Het concert in Aarden- ur§ begint om 20.15 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 18