kerstkoopwijzer lage van de stem m i -.—Él >INGEN^ SHOP V A51 iïÊÈÊÊÊÈÊÈÈÊÊÊSÈéiÊÈÉËÈÊÊËÈÊÊËÊÈÊÊ®l9ÈÊÈÈÈÈÊIÊÈÊÊÊÊÊÈÊÈÈÈÊÊÈSÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÈ$ÈêÈM WËM I i ttHW* SÊ aag zien. nonnee warf.j donker- bat 50 É2370 LUTZ TEUTLOFF Mario Rosella Oestreich in [TRAAT 137c B9 BREDA alist ïze in klasse keuken5 De Priester biedt u 4 toon- Europese keukenmerken tpohl, Goldreif, Pronorm eJ kompleet programma, m® verschillende fronten, zov"1 kunststof en in elke prijsklas Dit alles, naast de 47 jaar# 1 dat u bij L&P uitstekend wj es over vorm en kleur ook»' tdien gewenst plaatsen we rvice en garantie ook veiM BREDA Kijkhuis: Crogtdijk 58. Industrieterrein: De Crogten. Tel, (076) 87 92 39, telex 54241 (Donderdag koopavond tot 21 uur) Mini schilderen Iedere nieuwe hobby moet men niet te groot aanpakken. En dat hoeft ook juist niet bij het mini- schilderen. Voor deze nieuwe vrijetijdsbesteding is slechts weinig materiaal nodig. In een praktisch en kleurrijk boekje van de firma Talens wordt het ontstaan van een mini-schilderijtje beschreven en getoond in tientallen illustraties. Om met deze hobby te beginnen heeft men kleine tubetjes olieverf nodig, drie penseeltjes, een flacon medium, terpentine en ondergrondjes. Deze zijn in vele maten en soorten verkrijgbaar. De "mini-schilder" kan volstaan met de maat 9x12. Voordelig is het gebruik van zgn. canvas board, een stevige kwaliteit karton overtrokken met geprepareerd doek. waterspel In de categorie kleuterspeelgoed werd dit waterspel dit jaar gekozen tot speelgoed van het jaar. Aqua-play is een waterwegsysteem waarin bootjes kunnen drijven. Het systeem bestaat uit losse onderdelen die met behulp van rubber plakstrips in elkaar gezet moet worden. De bootjes kan men met de hand voortbewegen maar ook is er een simpel schoepenrad dat gedraaid kan worden waardoor er golfbewegingen in het water ontstaan en de bootjes echt gaan varen. Het schoepenrad kan als ophaalbrug omhoog zodat de bootjes eronderdoor kunnen varen. Legpuzzels Een wereldprimeur van de Nederlandse spellenfabrikant Jumbo: op kunststof gedrukte legpuzzels. Voordeel is, dat legpuzzels met een groot aantal legstukjes op een veel kleiner formaat aan voorheen kunnen worden gefabriceerd. De nieuwe Jumbo puzzels b.v. zijn zéér bescheiden van afmeting (17x17 cm), maar toch samengesteld uit maar liefst 210 stukjes. Dat is minder dan een derde van het gebruikelijke formaat. Andere voordelen zijn Qat na 'even aandrukken' de stans-naden nauwelijks meer zichtbaar zijn en dat de kleuren zeer sprekend erkomen. Dat is goed te zien in de nieuwe Jumbo galerie-legpuzzels', een serie van negen wereldberoemde schilderijen. Een leuk cadeautje en met duur. Baby-reiskoffer In de handige baby reiskoffer heeft de jonge moeder alle babyspulletjes bij de hand. De royale kunststof j baby-reiskoffer is gemakkelijk te dragen aan de brede kunststof greep die door een speciale vergrendeling tijdens het dragen niet wiebelt. Binnenin een meescharnierend bakje voor kleine spulletjes. Verkrijgbaar in de kleuren wit, blauw en beige/bruin. Triviant Een nieuwe rage in Canada en de Verenigde Staten is Triviant een grote rage. Van dit spel is nu ook een Nederlandse versie uitgekomen. Triviant lijkt het meest op de gezellige ouderwetse bordspelen als Ganzebord en Monopoly. Het wordt gespeeld met een speelbord, een dobbelsteen, zes speelstukken en duizend vraagkaarten met elk zes vragen in evenveel verschillende interessegebieden. En om die vragen gaat het. Het absurde, belachelijke, ironische en verwarrende vragen moet men proberen de tegenspelers het verder spelen te beletten. De vragen bij Triviant zijn geheel aan Nederland aangepast en hebben veelal betrekking op Nederlandse situaties. Het duurt wel even voordat men alles zesduizend vragen uit het hoofd geleerd heeft. De antwoorden op de vaak moeilijke vragen staan gelukkig achter op het kaartje. Glas graveren Er zijn momenteel diverse soorten glasgraveersets in de handel. Van eenvoudige graveerstiften tot complete machinale sets. Glasgraveren is een leuke hobby. Na wat oefening heeft iedereen de techniek al gauw onder de knie. Er zijn speciale voorbeeldmappen met schitterende illustraties die onder het glas gelegd kunnen worden, waarna ze met de graveernaald worden nagetrokken. Maar men kan ook de fantasie de vrije loop laten. In dat geval wordt met watervaste viltstift de afbeelding op glas getekend. Knoopaanzetter Voor mensen die een hekel hebben aan knopen aanzetten, of die een groot gezin hebben, heeft Singer een knoopaanzetter ontworpen. Dit apparaatje is licht en handzaam en zet knopen met twee of vier gaten snel en stevig aan textiel. Dit gebeurt met echt garen. Het verwisselen van het garen gaat snel en gemakkelijk en de knoopaanzetter knipt automatisch de draad af als de knoop eenmaal vast zit. Wisselsteen-sieraden Momenteel zijn gouden en zilveren ringen, hangers en armbanden verkrijgbaar die geleverd worden met 6 edelstenen. Deze stenen hebben verschillende kleuren en zijn gemakkelijk in het sieraad te verwisselen. In een handomdraai kunnen de sieraden aan de kleding worden aangepast. Qua ontwerp is er rekening mee gehouden dat een set van ring, hanger en armband kan worden opgebouwd. Ook zijn er bijpassende oorknopjes verkrijgbaar. Heeft men aan zes edelstenen nog niet genoeg dan zijn nog een twaalftal extra edelstenen per stuk verkrijgbaar. i Alarmsysteem I ITT ontwikkelde een I eenvoudig alarmsysteem I voor alle alleenstaande bejaarden en gehandicapten. Zodra men over de apparatuur beschikt heeft men een verbindingsmogelijkheid met de centrale meldpost in Apeldoorn. 24 Uur per etmaal kan hulp worden opgeroepen. Het systeem bestaat uit een kastje dat met de telefoon wordt verbonden en een kleine kortegolfzender. Zodra men de knop van het zendertje indrukt, ontstaat automatisch verbinding met de centrale meldpost. Direkt na ontvangst van het alarm verschaft de computer alle tevoren opgegeven noodzakelijke informatie. Telefonisch wordt dan een van de hulpverleners zoals b.v. dochter, buurvrouw of arts gewaarschuwd. Het signaal van het zendertje dringt door alle muren. Met behulp van het bijgeleverde haakje of kettinkje is het zendertje gemakkelijk te dragen. Privé pennen Op de nieuwe pennen van Paper Mate kan men bij 33 aankoop een initiaal laten aanbrengen zonder bijkomende kosten. Heeft men liever een sterrebeeld erop in plaats van een letter dan kan dat ook in een handomdraai geregeld worden. De pennen zijn verkrijgbaar in diverse uitvoeringen van strak chroom tot mat-zijde en zelfs met een goudlaagje. Men kan kiezen uit vulpennen, balpennen, drukpotloden en de nieuwe ballrollers/fineliners. Elke pen wordt geleverd in een fraaie geschenkcassette. Stopwatch met printer Seiko heeft een nieuwe professionele stopwatch op de markt gebracht met bijbehorende printer. Door de stopwatch aan de bijgeleverde printer te verbinden kunnen de gemeten tijden op een papierstrook worden geprint. Automatisch wordt eerst de datum en de normale tijd ingedrukt. Voor het gemak van de trainer/coach wordt een bijpassende tas met draagriem meegeleverd. Drankdispenser Sinds kort kan men drank gekoeld en wel in eigen huis tappen. Speciaal daarvoor is een zgn. drankdispenser ontwikkeld, die los verkrijgbaar is en in de deur van vrijwel elke gangbare koelkast past. Aan de onderkant van dit makkelijk te vullen drankreservoir, dat een inhoud heeft van 1 liter zit een tappunt, dat ook door kinderen makkelijk te bedienen is. De dispenser wordt geleverd via alle zaken voor huishoudelijke apparatuur en is gemaakt van een kunststof die geen enkel effect heeft op smaak of geur. Fiets met vering De nieuw in Nederland geïntroduceerde meisjesfiets Arsenal Girl is niet alleen uiterlijk een „beauty". De fiets werd ontworpen door een topontwerper, hetgeen in één oogopslag zichtbaar is o.a. aan de opvallende „afgehoekte" vorm en de aparte kleurstelling (zwart-roze). Het belangrijkste is echter een constructie-noviteit. Deze meisjesfiets is namelijk middels een ingenieuze en technisch uiterst duurzame constructie voorzien van een comfortabele achtervering. Het achterwiel is scharend gemonteerd aan het frame waardoor schokken en trillingen niet worden overgedragen op het frame. Hierdoor houdt men zelfs op de slechtste bestrating een comfortabel gevoel. Yog-flx Met de yoghurt kan men zelf een uitstekende kwaliteit yoghurt maken. In een glazen pot doet men enkele lepels van een zeer goede kwaliteit yoghurt. Het principe van yoghurt maken berust op het vermenigvuldigen van bepaalde bacterieën onder een constante temperatuur. De glazen pot met de lepels yoghurt wordt aangvuld met gekookte melk. De houder van de yog-fix zorgt door middel van een thermostaat voor constante temperatuur. Als na iedere keer een rest yoghurt wordt weggezet en de pot steeds goed wordt schoongemaakt, kan het proces vele malen herhaald worden. Feestelijke glazen Van Wedgewood zijn prachtige christallen glazen verkrijgbaar in een moderne vormgeving. Het christal heeft een loodgehalte van 24 procent. De glazen zijn met de hand gemaakt en met de mond geblazen. Ontwerper is Frank Thrower. De glazen zijn per paar in een doos verpakt. Wijnzuil Een moderne variant op de verzilverde wijnkoeler is een van plexiglas vervaardigde wijnzuil. Omdat het materiaal sterk isoleert blijft de wijn langer gekoeld. Door de sterke isolatie condenseert de zuil vrijwel niet aan de buitenkant, hierdoor blijft de hoeveelheid wijn en het etiket duidelijk I zichtbaar. De fles wordt in een schuine koker geplaatst. Deze koker ligt in het ijs. De fles blijft dus droog. De wijnzuil is 66 j cm hoog en kan j uitstekend op de grond naast de tafel geplaatst worden. Kleine I uitsparingen aan de zijkant van de zuil vergemakkelijken het oppakken en verplaatsen. Almanak Voor de tiende keeri<- Elseviers Almanak voorde Vrouw verschenen en vanwege dit jubileum heeft men de Almanak in een nieuw jasje gestoken en bovendien voorzien van een door velen lang verbeide handige ringband. Gesteund door de ervaring van de voorgaande jaren zijn auteurs en samenstellers er weer in geslaagd, met behoud van de vertrouwde succesformule, een hoeveelheid informatie bijeen te brengen die afgestemd is op de vrouw van deze tijd. De Almanak is tevens als agenda voor 1985 te gebruiken. Dit agendagedeelte heeft een handige uitscheurbare boodschappenlijst. Tevens treft men er wekelijks een exclusief recept uit binnen- of buitenland aan. L

de Stem | 1984 | | pagina 23