RUSSEN IN TOUR DE FRANCE? Borussia MG verslaat Bayern M Ajax spaart zich JÈi so jm UITBUNDIGE VREUGDE NA ONVERWACHT RESULTAAT Rinus Michels mogelijk jaar langer coach Record score PSV Den Bosch moeiteloos langs VVV Tweede zege Girardelli Vitesse te sterk voor SC Cambuur p.v.tilburg-IM PAGINA SPORT 1 Menotti naar Fiorentina Zege Kooiman Stam en Meijer starten toch in Groningen Celstraf voor poging tot omkoping SVV haalt uit EERSTE DIVISIE SPORT IN 'T KORT Bekeruitslagen LOTTO i degelijkheid betrouwbaarheid i service DE STEMStX£l£ Van onze sportredactie ZEIST - Binnen het bondsbestuur van de KNVB leeft de ge dachte om Rinus Michels een jaar langer dan gepland als bonds coach te handhaven. Afgesproken was, dat er uiterlijk op 1 juli 1985 een nieuwe coach zou zijn, waarna Michels zo goed als ze ker zijn functie van bondsmanager weer zou oppakken. Zekerheid hieromtrent is er nog niet. „Het staat op een zacht pitje", aldus KNVB-voorlichter Wim Jesse. „Er wordt over ge sprokén. De kans is groot dat dat besluit er vandaag of morgen uit komt rollen". Het vertragen van de aanstelling van een nieuwe bondscoach heeft naar verluidt alles te maken met de onkosten, die het plot selinge vertrek van ex-coach Kees Rijvers met zich meebracht. Aanvankelijk leken die kosten door de gehele KNVB gedragen te worden. De amateur-sectie verzet zich daar echter tegen. In dien het salaris van de nieuw aan te stellen bondscoach gedu rende een jaar niet in de boekhouding van de voetbalbond voor komt, is de betaalde sectie in staat de financiële gevolgen van het vertrek van Rijvers zelf te dragen. Van onze sportredactie ROTTERDAM - De kans be staat dat volgend jaar een Russische amateurpioeg aan de Ronde van Frankrijk zal deelnemen. Tour-directeur Felix Levitan houdt daar ern stig rekening mee, omdat van uit de Sovjet-Unie uitgebreid informatie is aangevraagd over het af te leggen parkoers. Ook vanuit Tsjechoslowakijke en Polen bestaat belangstel ling om een amateur-afvaar diging naar Frankrijk te stu ren. Levitan wil tot eind januari wachten, alvorens hij een de finitieve beslissing neemt over de grootte van de deelnemende ploegen. Mochten er veel ama- teurploegen aan het vertrek komen, dan is de Fransman bereid de deelnemende ploe gen van tien tot acht renners terug te brengen. Als maxi mum heeft Levitan 22 ploegen van acht coureurs elk in ge dachten. Levitan gaat er vanuit dat Frankrijk met zes equipes het leeuwedeel zal leveren. Daar naast rekent hij in ieder geval op twee Italiaanse, twee Spaanse, vier Belgische, twee Nederlandse, een Colum- biaanse en misschien een Zwitserse ploeg. Dat brengt het totaal op zestien. Zes plaatsen houdt Levitan voor lopig nog vrij voor amateur equipes. De kosten van in schrijving bedragen 125.000 gulden per formatie. Hockeyteam bedwingt Pakistan Van onze speciale verslaggever KARACHI - Het leek alsof de Nederlandse hockeyploeg wereldkampioen was geworden. Zo uitbundig waren de vreugdetonelen in het stadion van Karachi na het even onverwachte als fraaie gelijke spel tegen Olympisch- en wereldkampioen Pakistan: 2-2. De champagne vloeide rijkelijk, de uitgeputte spe lers omhelsden elkaar dolblij en aanvoerder Arno den Hartog werd nog extra in het zonnetje gezet, omdat hij een gedenkwaardige honderdste interlandwed strijd had bekroond met een doelpunt. Het begin kon niet slechter voor Nederland. Binnen tien seconden had de razendsnelle Hanif Khan de bal achter doelman Bos gewerkt, tot groot leedvermaak van de on geveer achtduizend toeschou wers. Alleen Heijn had de bal na de afslag van de Pakistani kunnen raken. Zijn 'tikkie te rug' in de richting van Den Hartog mislukte echter volko men. De direct naar voren ge stormde Hanif Khan pikte de bal op en legde vervolgens de ene na de andere Nederlandse verdediger in de luren. „Zoiets mag in een dergelijk toernooi natuurlijk niet ge beuren", zei Bellaart. „Het FLORENCE (DPA) - Cesar Luis Menotti wordt de nieuwe trainer van Fiorentina. Vol gens het Milanese sportblad Gazetto deiio Sport is het con tract tussen de Argentijn en de Italiaanse club uit de A-afde- ling al een maand geleden ge sloten. De vroegere bondscoach van het Argentijnse elftal wordt de opvolger van Giancarlo de Sisti. ALKMAAR (ANP) - De eerste schaatsmarathon in de zes daagse is gisteren in Alkmaar gewonnen door Jan Kooiman uit Ammerstol. Hij had 200 meter voorsprong op de aan staande beroepswielrenner Gert Jakobs uit Emmen. S^,!?eren: Jan Kooiman (Ammer- ïni 5 in 1 14 23> 2- ^rt Jakobs r0p 200 meter, 3. Henri Ruiten- ,n^01(£l?r.<?ek) °P 1 ronde.4- Jos Pronk L\ gSraftdij'k), 5. Jan Wessels (Marke- L2; ;/rans Boon <Hem). 7. Albert Bak- «er (Groningen, op 2 ronden, 8. Henk !™fen (Nederhorst den Berg), 9. Zl ut J (Kockengen), 10. Bennie van Rnrct 'Heerenveen); dames: 1. Coby öoret (Krommenie), 2. Lilian van Tol (Smemtof) AmStel)> 3" Ineke Kooiman Van onze sportredactie GRONINGEN - Marieke Stam en Els Meijer zullen dit week- ^nde buiten mededinging eeJnei?!en aan vierlanden- wedstrijd schaatsen in Gro- ningen. Daarmee wordt voor tweetal de mogelijkheid vergroot zich te plaatsen voor «e Europese titelstrijd. De organisatie van de ont- oetmg en de begeleidings commissie kernploegen (BCK) 8 ngen akkoord met de start va? m en Mei3er na nermf Van kernPioeg-trai- Tjaart Kloosterbloer. vh,i6. eers'e twee Nederlandse lusters in de wedstijd tegen Noorwegen, Zweden en Fin- and plaatsen zich recht reeks voor de EK-ploeg. De andere twee Nederlandse Rn Jleems*ers worden door de ,>K aangewezen. Het toer- 0°°™* °P 12 en 13 januari, u£m Gronings, gehouden. Idens de wedstrijden om L Uk Trofee wer en V® el"nPloegleden Stam Jer d°or 'outsider' Alle b"'ten de Ploeë voor interland gereden. leek wel of de ploeg nog niet helemaal wakker was". Den Hartog dacht dat het ongeluk kige begin misschien juist wel voordelen met zich mee had gebracht. „Misschien kreeg Pakistan toen al een mis plaatst gevoel van superiori teit, wie zal het zeggen", meende hij. Door het wegvallen van de met een liesblessure sukkelen de Pierik mocht de achterhoe de, met in totaal precies zestig interlands voor vijf spelers, de minst ervaren Oranje-defen sie van het laatste hockey-de- cennium worden genoemd. Na de supersnelle openingstreffer van Pakistan vreesde ook Bel laart een totale ineenstorting tegenover gewiekste aanval lers als Hassan Sardar, Man- zoor jr., Kallimullah en Hanif Khan. „Ik zat 'm te knijpen als een dief in de nacht", gaf Bel laart toe. In de eerste wedstrijd sinds de zomer van 1975 zonder Van Heumen op de bank kwam de overrompeling echter niet. De defensie, met nieuweling Van Stekelenburg tegenover groot heid Kallimullah, stelde zich allengs beter in op de flitsende aanvallen van de Pakistani. Vooral laatste man Klaassen bracht keer op keer rust en opluchting. Al na een kwartier had Oranje de nadelige marge weggewerkt. Heijn, de meest actieve speler van de met de onwennige Volkers en met zijn vorm worstelende Van Grim bergen fysiek ook te zwakke voorhoede, bediende de mee gekomen Den Hartog, die van dichtbij Shahid Ali Khan pas seerde (1-1). Zes minuten later namen de Pakistani, die na de Olympi sche triomf 50.000 gulden de man en een stuk bouw-grond in Islamabad kregen, opnieuw de leiding. Hassan Sardar pro fiteerde van een foutieve pass van Steens (1-2). In de tweede helft bleven de aanvallen van Pakistan, dat ook in Los Angeles tegen Ne derland een punt verspeelde, uiterst gevaarlijk. Vooral dank zij Klaassen en Bos kon een derde doelpunt worden af gewend. De 53ste minuut verliep voor de met enorme inzet vechtende Nederlandse ploeg glorieus. Een voorzet van Vol kers bereikte de geheel vrij staande Steens in de kop van de cirkel. Steens nam alle tijd om te schieten, legde de bal nog een paar keer goed en mikte toen precies in de goede hoek (2-2). „We moeten nu proberen een medaille binnen te halen", zei Steens, die zijn 160ste in terland speelde. „Als we tegen Spanje en Groot-Brittannië zo goed blijven spelen, is dat zon der meer mogelijk. Voorlopig ben ik al heel blij met dit gelij ke spel". PAKISTAN - NEDERLAND 2-2 (2-1). 1. Hanif Khan 1-0, 15. Den Hartog 1-1, 21. Hassan Sardar 2-1, 53. Steens 2-2. Scheidsrechters: Meredith (Aus) en Sa- ka ida (Jap). Toeschouwers: 8.000. Opstelling Nederland: Bos; Klaassen, Kooyman, Kossen en Van Stekelenburg; Steens, Den Hartog en Diepeveen; Vol kers (53. Parlevliet), Heijn en Van Grim bergen. Net als Pakistan incasseerde ook Australië zijn eerste verliespunt. Tegen Nieuw-Zeeland werd het 2-2. De Austra liërs verspeelden een al snel verkregen voorsprong van 2-0. Stand: 1. Australië 4-7 (10-6), 2. Pakistan 4-7 (9-5), 3. Groot-Brittannië 3-4 (9-6), 4. Nederland 3-3 (4-5), 5. Nieuw-Zeeland 4- 1 (5-12), 6. Spanje 3-0 (4-8). De Nederlandse doelman Bos in duel met de springende Hasan Sardar. MÓNCHENGLADBACH (SID) - Dank zij Borussia Mönchengladbach is de span ning teruggekeerd in de West- duitse voetbalcompetitie. Op de Bökelberg, het door tegen standers gevreesde en gister avond uitverkochte stadion, won het elftal van Jupp Heynckes met 3-2 van Bayern München, de herfstkampioen. Borussia Mönchengladbah - Bayern München, als eerste Westduitse competitiewed strijd in de geschiedenis recht streeks uitgezonden op de tele visie, kende reeds na 33 minu ten een stand van 3-1. Drie mi nuten voor het einde kwam daarin nog verandering door een treffer van Dieter Höness, de bonkige aanvaller van Bayern München. Het hielp de ploeg, gegroepeerd rond Sören Lerby, niet meer. De terugkeer van Lotthar Matthaus op De Bökelberg werd door de aanhangers van thuisclub begroet met een striemend fluitconcert, het geen, tijdens elk balcontact van de vroegere publiekslie veling werd herhaald. De ge moederen op de tribunes raak ten af en toe verhit, er werd zelfs een mes op het veld ge smeten, maar binnen de lijnen bleef het vrij rustig. De leiding van Niebergall, de scheids rechter, droeg daartoe bij Het opwindende scorever loop voorkwam verveling. De doelpunten, de een nog fraaier dan de andere, volgden elkaar snel op. Alleen bij het derde doelpunt van de thuisclub, ge maakt door Frontzeck, ging weifelend optreden van Jean- Marie Pfaff, de doelman van Bayern München, vooraf. De treffers van Mill, Borowka en Mathy, laatstgenoemde voor de bezoekers, waren onhoud baar. Evenals het late doel punt van Höness, dat de span ning nog even in de wedstrijd hield, maar niet voorkwam, dat Borussia Mönchenglad bach het competitieverloop redde. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax heeft het bekerduel tegen Heerjans- dam niet gebruikt als rustige oefening voor de strijd van zondag tegen PSV. Met de ze kerheid van een gemakkelijke overwinning, vastgelegd ten slotte in 6-0 (4-0), hield coach De Mos Silooy, Koeman en Van Basten, allen in het bezit van twee gele kaarten, buiten het elftal en verving hij Va nenburg na rust. Het had ook geen nut iets te doen voor de wedstrijd van zondag, want het vrijheid- blijheid-voetbal, dat Ajax zich dinsdagavond veroorloofde, zal zondag zeer nadrukkelijk door de coach verboden wor den. De vervangingen deerden niet. Ajax had zelfs zonder be zwaar nog veel dieper in het reserve-materiaal kunnen duiken tegen de zaterdagama teurs. Heerjansdam, sinds de opkikker van de verrassing in het bekertoernooi tegen Gro ningen, niet meer verslagen, wilde in Amsterdam niets meer doen dan alleen maar partij geven. Door Buys, Bijl en Beuk gebeurde dat zelfs op redelijk niveau tegen de top- ploeg, die na een kwartier de Een verdediger van Heerjansdam is in dekking gegaan voor een ziedend schopt van Rob de Wit. - fotoanp rest van het duel al overbodig had gemaakt. Ajax speelde met drie ver dedigers tegen de drie aanval lers van Heerjansdam en had daardoor kwantitatief (Rijk aard) en kwalitatief (Vanen burg) een zo superieure positie op het middenveld, dat er na treffers van Gasselich, Rijk aard en Rijnink veel van de drift verdween. Ajax liet zich op de stroom van de over macht ongeïnteresseerd (De Wit) verder drijven en deed de beschaafde tegenstander niet meer pijn dan nodig was: 6-0 door Spelbos (strafschop), Schoenaker en Rijnink. AJAX - HEERJANSDAM 6-0 (4-0). 3. Gasselich 1-0, 14. Rijkaard 2-0, 16. Rij nink 3-0, 25. Spelbos (strafschop), 61. Schoenaker 5-0, 68. Rijnink 6-0. Scheids rechter: Hobé. Toeschouwers: 3.400. DEN BOSCH - Anderhalf jaar geleden stonden FC pen Bosch en FC VW in de nacompetitie van de eerste divisie voor het laatst tegenover elkaar. Gis teravond bleek in het kille sta dion De Vliert hoever de on derlinge verhoudingen sinds dien uit elkaar zijn gegroeid. FC Den Bosch plaatste zich ten koste van WV heel ge makkelijk voor de derde ronde van de strijd om de KNVB-be- ker: 2-0. De absentie van Wim van der Horst (knieblessure), Gerard Aichorn (rugblessure) en Cor Adriaanse (trieste fa milie-omstandigheden) bij de eredivisieclub ten spijt. VW kon nauwelijks profi teren van de wanorde, die vaak ontstond bij Den Bosch door het ontbreken van een flink deel van de kern. De voetballers uit Venlo presen teerden zich in De Vliert ook beslist niet als de koploper van de eerste divisie. Hans Gillhaus, normaal re servespeler, was voor de thuisclub de matchwinner door twee maal te scoren. De" produktie van Den Bosch viel ondanks die twee treffers weer veel lager uit, dan gezien de doelkansen mogelijk was. FC DEN BOSCH - FC VW 2-0 (0-0). 61. Gillhaus 1-0, 70. Gillhaus 2-0. Toeschou wers: 2.300. Scheidsrechter: Verhoef. SINGAPORE (DPA) - Een 28-jarige zakenman uit Thailand, die vorige week trachtte vijf voet ballers van het Syrische nationale elftal om te ko pen, is in Singapore tot acht maanden gevange nis veroordeeld. Tijdens het internatio nale toernooi om de Azië- Cup in Singapore bood hij de spelers 40.000 dollar (134.000 gulden). Voor dit bedrag moest Syrië met tenminste twee doelpun ten verschil verliezen van Saoedi-Arabië. De Sy- riërs meldden het voor val aan de meegereisde voorzitter van hun voet balbond, die op zijn beurt de politie waarschuwde. Nog in arrest zijn twee Thaise vrouwen, die er door de zakenman op uit waren gestuurd de spe lers om te praten. De Sy rische voetballers gingen echter niet in op de vlije- rijen van het tweetal. De eerlijke Syriërs verloren later met 0-1 van Saoedi- Arabië. SESTRIÊRE (SID/ANP/Rtr) - Dank zij de gastvrijheid van Luxemburg, dat hem als ta lentje in de armen sloot, en de eigengereidheid van de per soon in kwestie en diens vader heeft Oostenrijk een nieuw ski-fenomeen: Mare Girardel li. De 21-jarige skiër, in het bezit van een Luxemburgse li centie, behaalde dinsdagmid dag in het Franse Sestrière zijn tweede seizoenzege, dit keer in een reuzeslalom. Uitslag: 1. Mare Girardelli (Lux) 2.25,56, 2. Markus Wasmaier (WD1) 2.26,51, 3. Max Julen (Zwi) 2.26,73, 4. Hans Enn (Oos) 2.26,74,' 5. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 2.26,91,6. Thomas Bürgler (Zwi) 2.27,49, 7. Martin Hangl (Zwi) 2.28,19, 8. Robert Er- lacher (Ita) 2.28,30,13. Ingemar Stenmark (Zwe) 2.28,72. Stand wereldbeker reuzeslalom: 1. Zur briggen 48,2. Girardelli 45,3. Erlacher 40. Stand wereldbeker alle onderdelen: 1. Zurbriggen 75, 2. Girardelli 70, 3. Erla cher 58. SCHIEDAM (ANP) - SVV heeft in de eerste divisie de in haalwedstrijd tegen Helmond Sport gewonnen met 6-1. Van Velzen was de grote man bij de Schiedammers. Hij maakte vier doelpunten. SW - HELMOND SPORT 6-1 (2-1). 17. Nelemans 0-1, 21., 28., 60., en 69. (straf- schop) Van Velzen 1-1, 2-1, 3-1 en 4-1, 88. Oost 5-1, 90. Van Delft 6-1. Scheidsrech ter: Smeenk. Toeschouwers: 600. Gele kaarten: Mulder en Treling (beiden SW) en Edelbloedt (Helmond Sport). Uitslag> SW-Helmond Sp. 6-1 Stand VVV. 15 11 2 2 24 39-17 Heracles 15 8 6 1 22 21-12 Heerenveen 15 8 4 3 20 26-14 RKC 15 7 5 3 19 29-17 Graafschap 15 7 5 3 19 27-18 Cambuur 15 7 4 4 18 25-16 NEC 15 6 5 4 17 24-16 Den Haag 15 5 7 3 17 28-25 Willem II 15 4 8 3 16 20-19 Veendam 15 5 5 5 15 22-23 Telstar 15 3 8 4 14 17-18 Vitesse 15 6 1 8 13 19-25 DS '79 15 4 4 7 12 14-23 Wageningen 15 4 3 8 11 22-27 RBC 15 3 5 7 1117-29 SW 15 3 4 8 10 23-29 Helmond Sp. 15 3 2 10 8 18-33 Eindhoven 15 0 4 11 4 10-40 VOLLEYBAL - De herenvol- leybalploeg van Martinus heeft op de eerste dag van het zeslandentoernooi in Suhl (DDR) met 3-0 gewonnen van het Franse Asnières Sport. De setstanden waren: 15-11, 15-7 en 15-5. VOETBAL - Reserve-doel man Rodriguez Augustin van Real Madrid blijft voor drie Europese bekerwedstrijden geschorst. Het beroep, dat Real Madrid aantekende bij de Europese voetbalunie, werd niet ontvankelijk verklaard. Tijdens de wedstrijd Ander- lecht-Real Madrid gedroeg Augustin zich onsportief tegen de grensrechter. VOETBAL - De jaarlijkse wedstrijd tussen de winnaars van de Europese bekerstrijd voor landskampioenen (Liver pool) en bekerwinnaars (Ju- ventus) is geannuleerd. De agenda van de Turijnse club was overvol. ARNHEM (ANP) - Vitesse, dat in de eerste divisie slechts een bescheiden rol vervult, blijft in de bekercompetitie de aan dacht op zich vestigen. Dins dagavond drongen de Arn hemmers via een 2-0 zege in de replay tegen SC Cambuur door tot de derde ronde. In een eerder stadium werd eredivi sieclub Roda JC door Vitesse uitgeschakeld. SC Cambuur kwam er, na het gelijke spel in Leeuwar den, in het tweede duel nau welijks aan te pas. De Friezen, bij wie topsco rer Boere (ex-Vitesse) door voorstopper Nijenhuis stevig aan banden werd gelegd, ke ken al na twaalf minuten te gen een achterstand aan. Bij een vrije schop van Pelleboer werd de bal van richting ver anderd, waardoor doelman Zijlstra kansloos was: 1-0. Cambuur bleef het antwoord schuldig. Het kwam niet ver der dan een kopbal van Pelt- zer tegen de lat. Halverwege de tweede helft werden de Friezen uitgescha keld. Weer uit een vrije trap loodste Lubse de Arnhemmers in de volgende ronde. VITESSE - SC CAMBUUR 2-0 (1-0). 12. Pelleboer 1-0, 64. Lubse 2-0. Toeschou wers: 1.200. Scheidsrechter: Bakker. Gele kaarten: Klop (Vitesse), Groote en Payne (Cambuur). DEN HAAG (ANP) - De uit slagen van de dinsdag in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker gespeelde wedstrijden zijn: PSV - Rijnsburgse Boys 11-0 Ajax - Heerjansdam 6-0 Vitesse - SC Cambuur (replay) 2-0 FC Den Bosch - FC VVV 2-0 DEN HAAG (ANP) - Lotto 49 leverde het afgelopen weekeinde twee winnaars op. Zij krijgen iets meer dan 175.000 gulden. Lotto 49: eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 175.580,10 ontvangen; tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto f. 37.500,- ontvangen; derde prijs: 234 keer f. 662,-; vierde prijs: 7.762 keer f. 19,90; vijfde prijs: 88.955 keer f. 5,-. Cijferspel 49 (vaste bedragen): eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 3 win naars; derde prijs: 13 keer; vierde prijs: 199 keer; vijfde prijs: 1.905 keer. Toto 49: eerste prijs: 935 keer f. 42,10; tweede prijs: 43.004 keer f. 2,50. Toto gelijk 49: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 5.221,50 ontvangt; tweede prijs: 5 keer f. 131,60; derde prijs: 67 keer f. 49,10; vierde prijs: 1.448 keer f. 3,60. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Nooit eerder kwam PSV tot de cijfers 11-0 in een competitie- of bekerwedstrijd. Dat record werd dinsdagavond tegen Rijnsburgse Boys gevestigd in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De zaterdagamateurs hielden twintig minuten stand. Nadat Valke PSV, dat in de hield de sterkste opstelling ook sterkste opstelling speelde, op na de pauze in tect voorsprong had gezet, brak psV runsburgse boys 11-0 (5-o). het verzet. Nog voor de rust Valke 1-0, Lokhoff 2-0, Thoresen 3-0, werd de score opgevoerd tot 5- Yd" de Kerkhof 4-°. Brandts 5-0, Bryiié r\ li j j 1 6-0 en 7-0, Thoresen 8-0, Van der Gijp 9-0 0; Trainer Heker, die de instel- en ÏO-O, Lokhoff ll-O. Scheidsrechter: De ling van zijn spelers roemde, Vrieze.Toeschouwers:3500.

de Stem | 1984 | | pagina 7