^°E]\VERRASSING IN RAAD AARDENBURG irijd' ité ik af neuzen I A u Carillon kost ardenburg nu al 70 Eerste Zeeuwse kaasboerderij in nieuw jasje Vestiging Roosevelt Studiecentrum kost jaarlijks 57.500 'Afgelopen seizoen redelijk tot goed' |A ZEELAND .11 .„nFNSDAG 12 DECEMBER 1984 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND ERKERS Secretaris Aardenburg beëdigd zijn voor eren viert stfeest rshaven W'4 an Donkelaar [geen scriba tAADSLID J. DE RIDDER: ^presentatie Toerisme Streek-VVV W-Z- Vlaanderen: Torpederen Verlaging OPENDAG OP OOSTBURGS BEDRIJF Toeristen Glazen wand Bibliotheek Kritiek Onderzoek Koren verzorgen adventsconcert in kerk Oostburg J. Key mei tot directeur school benoemd UIT GEMEENTEPOT Borsele krijgt extra woningen markten T20 hit het voertuig cje liocassetterecorder Ittebandjes, waard» 1500 gulden, ont- Bij het tuincentrum 'zijn 30 rozestruj. azalea zilverbont fen een hulststruib - waarde bedraagt gereedschapscontai- e Walcherse Bouw. ld ingebroken. gr pn klopboormachine nachines en een de- ag ter waarde van n vermist. [Nieuw perspectief voor plan Ydewalle Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - In aan wezigheid van zijn gezin, ouders, het college van B en W van Druten en talrij ke collega's van de Druten- se secretarie is gisteravond tijdens de raadsvergade ring in Aardenburg de 41- jarige J. Jansen beëdigd tot nieuwe gemeentesecre taris van Aardenburg. Per 1 januari 1985 treedt hij in functie als opvolger van Georges van Vooren die van de VUT-regeling gebruikmaakt. De nieuwe secretaris heeft ondanks zijn jeugdi ge leeftijd al een respecta bele ambtelijke loopbaan achter de rug. Zo is hij on der meer comptabele en la ter gemeentesecretaris ge weest van het 1400 inwo ners tellende Horssen, tot deze gemeente werd herin gedeeld bij Druten. Daar is de heer Jansen tot nu toe als hoofd van de sectie Maatschappelijke Zorg en Welzijn werk zaam. De beëdiging werd gisteren voorafgegaan met een rondgang door de nieuwe woonplaats van de familie Jansen. jiitee Britse Mijn- Irtrekken vrijdag dat bijeen is ge-1 prsbond af te leve-1 Steunkomitee mede- I 'aan de opvang van perskinderen in Zee- jlurende de kerstva- loudt men zich bezig I formatieverspreiding I t men naar een volle- 'cot van alle kolen- t naar Engeland. In gaan de financiële amelingen door. is het Steunkomitee mijnstaking in Enge- i voorbeeld en een >1 zijn voor de vak- nsen in Nederland dan kan de kreet 'd okt terug' oprecht zijn g genomen worden", een als de mijnwer-| ekent volgens het co- ch enkel inspannen herstel van werkgele- en koopkracht, de in de vakbeweging niet een. „In Groot-Brit- bewijzen vakbondsle- maandenlang dat ze echter klassenstrijd villen brengen", aldus ité. wordt tijd dat de Ne-1 se vakbeweging de rkersstaking g als voorbeeld van I dswerking en dat ze steun een doelgerichte ke campagne maakt rodige propaganda". onze correspondente LIET - Dinsdag 18 de-1 houdt stichting Wei-I oor ouderen afdeling I et het jaarlijkse kerst-1 Het begint om 16.00 uw I rdt gehouden in Hel int in de Kerkstraat, liturgisch gedeelte gd worden door ds I en de meditatie door I De Nijs. Na de maal-| - pastoor Gielliet dia's I tien van zijn laatste reis I Afrika. enen die mee wills11 tan de kerstviering kun-1 ich opgeven voor 13 de-I bij mevrouw S. de Singel 28 te Biervliet I 101152-1495. .Konijn W. Lockefeer Lit hoge hoed - FOTO ARCHIEF DE STEM j Van een onzer verslaggevers 4ARDENBURG - Ir. P. van Donkelaar, gisteren als scriba van de Nederlands hervormde gemeente in Aardenburg in onze krant opgevoerd, blijkt deze functie niet te vervullen. Ten onrechte had onze re dactie dit aangenomen op grond van informatie, die ach teraf onjuist bleek te zijn. Van Donkelaar heeft zijn brief aan B en W van Aarden- burg, waarin hij stelling Leemt tegen de hervormde kerkeraad, geschreven als verontrust lid van deze kerk gemeenschap en dus niet als ïerkeraadslid. an vijf. Haar inzendt»!I uiteindelij k bekroon" I betekent dat aan de#| dnatie ook de uitvoerinSI lit project wordt gegun°;l •ecreatiepark moet in M| aar van 1986 in gebrul» I :n. dit park, gericht op sö'l exploitatie, komen a voorzieningen zoals re»' int, vergaderruin1'® I ing, dancing, winkel» erette, zwembad, tenia»' n, midgetgolf enzovoort» I pzet biedt ook mogelij n voor een jaarexplof3'! t binnengebied kan wo' voorzien van een transp' l dak, waardoor een 'M'"'! inds zee-sfeertje' ien gecreëerd. Als dit bitj'l ;ebied gekoppeld wor j de algemene voorzien1" ontstaat een nieuwe f°r I die naar verwacht111-;! eatiezoekend Nederla" I anspreken. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het caril lon Onr. Nationaal Monu- ment van de bejaarde Fries Pieter de Boer heeft de ge meente Aardenburg tot nu toe al zo'n 70 mille gekost. Dat betekent 18 gulden ?Per inwoner. En het einde is [nog niet in zicht, waardoor ne uiteindelijke kosten ver Iboven de ton zullen komen 'e liggen. Dit zei het Aardenburgse raadslid J. de Ridder (WD) gisteravond tijdens de be handeling van de begroting door de gemeenteraad. Hoe wel hij van B en W niet of hauwelij ks antwoord heeft gekregen op zijn schriftelij ke vragen over het carillon, lls het De Ridder na 'enig speurwerk en slimheid' ge- idkt om achter de werkelij ke kosten te komen. Volgens het raadslid heeft Ijle demontage van het klok- enspel in 1979 te Drachten en het vervoer naar Aarden- urg 18.500 gulden gekost en het terugbezorgen dit jaar pjna 3100 gulden. Aan rechtsbijstand zou de ge meente tot nu toe ruim 28 mile hebben uitgegeven, 11 -m 2.600 gulden voor reis- pn verblijfkosten van be- T'durders en ambtenaren, enslotte is er dan nog de 17 "le die moet worden vol kan aan de klokkengieterij °uts BV als aanbetaling l °r de in Drachten nog uit - voeren werkzaamheden. Burgemeester Lockefeer Jj. wethouder R. van de Onckel (financiën) lieten ?iL ensommefle van De «ader voor wat het was, aai' ontkenden de uit- pmstniet. Het WD-raadslid deed fors een voorstel de post 're- Fiet 6nnritie'ijP de be8roting I (s 999 gulden te verlagen. Ln f gemeente geeft hier- EvL Veel uit' In 1983 be- fco«tgennonze rePresentatie- ten 24.000 gulden en dat Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het op sterven na dode re creatie-project Ydewalle in de gemeente Aar denburg zal binnenkort zeer waarschijnlijk grootser dan ooit uit zijn as herrijzen. Dit konijn toverde burgemeester drs. W. Lockefeer gisteravond plotseling uit de hoge hoed tijdens de ver gadering van de Aardenburgse gemeenteraad. nog een telefoongesprek te hebben gevoerd met gedepu teerde mevrouw Maris-Koster die zich zeer verheugd zou hebben getoond over de nieu we ontwikkelingen, omdat de ze precies passen in het pro vinciaal beleid op het gebied van toerisme en recreatie. Ondanks dit alles bleef Van Rie bij zijn eerder gedane voorstel ('ik geloof allang niet meer in sprookjes'), maar de rest van de raad was duidelijk aan het twijfelen gebracht. Toen Lockefeer ook nog be loofde zo snel mogelijk met meer informatie over de brug te komen, was het pleit be slecht. Van Rie kreeg nauwe lijks nog steun, zodat zijn voorstel niet meer in stem ming kon worden gebracht. De onverwachte mededeling van Lockefeer paste precies in het straatje van het CDA, dat bij monde van fractievoorzit ter A. van der Bliek al een vu rig pleidooi had gehouden voor continuering van het Ydewalle-project. „Want om dat 30 procent van onze be roepsbevolking werkloos is, moeten we er alles aan doen om de toeristenindustrie in Aardenburg uit te bouwen", aldus Van der Bliek. „Dat hebben onze buurge meenten Oostburg en Sluis ook gedaan en met resultaat". Ook stelde de CDA'er met na druk dat, in het belang van de werkgelegenheid, de indus- triegrond in de gemeente voor een prijs van 20 gulden per vierkante meter moet worden aangeboden om daarmee be drijven te werven. B en W zeg den toe dit in overweging te zullen nemen. Van een onzer verslaggevers De verrassing was des te groter omdat er zich net een raadsmeerderheid begon af te tekenen voor het voorstel van R. van Rie (D'66) om alle acti viteiten rond Ydewalle op te schorten tot Zeeland BV de af gesproken helft zou hebben betaald van de reeds door de gemeente gemaakte voorbe- reidingskosten. Zoals bekend belopen die kosten nu al meer dan een ton. Lockefeer hield een ver baasde raad voor dat hij over zeer recente informatie be schikte dat de exploitatie maatschappij Zeeland BV een nieuwe belegger heeft gevon den ('de grootste institutionele belegger die er in Nederland is'), die bereid zou zijn te in vesteren in het project. „Het gaat dan niet langer meer om een camping met al lerlei voorzieningen, maar om een park met vakantie-bun galows", aldus de burgemees ter, die de naam van deze be legger nog niet wenste te ont hullen. Wel maakte hij duidelijk dat deze belegger en Zeeland BV onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden, zodat de raad -wanneer deze het voorstel- Van Rie zou steunen- tegelij kertijd de nieuwe mogelijkhe den volledig zou torpederen. Tevens liet hij weten een paar uur voor de raadsvergadering J. de Ridder .Speurwerk. - FOTO ARCHIEF DE STEM zal dit jaar nauwelijks an ders zijn". Volgens De Rid der betekent dat zes gulden per inwoner, terwijl in de buurgemeenten Sluis en Oostburg respectievelijk 4,37 en 3,16 gulden per inwoner aan representatie is besteed. CDA en Gemeentebelan gen vonden dit geen manier van vergelijken, maar wa ren wel van oordeel dat de post representatie nodig moet worden doorgelicht om te zien waar de uitgaven naar toe zijn gegaan. „Wel licht dat daar dan een verla ging uit voort moet komen, maar dat zien we dan wel", aldus E. Ferket (CDA). Wethouder R. v.d. Wijnc- kel achtte dit een prima idee. Namens het college sprekend beloofde hij de raadsleden een overzicht te verstrekken van de uitgaven die de laatste jaren op het gebied van representatie zijn gedaan. De raad kon daarmee akkoord gaan. OOSTBURG - Het afgelopen toeristenseizoen is voor de re creatie-ondernemers in weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen re delijk tot goed geweest. Dit meldt de stichting Streek- VW West-Zeeuwsch-Vlaan deren in het jaarverslag over 1984. De hotels en pensions kun nen terugzien op een redelijke bezetting, terwijl in de overige sectoren van een goed seizoen kan worden gesproken. Vooral de campings hebben in het top-seizoen een enorme toeloop te verwerken gekre gen, aldus het jaarverslag. Daarom moest op 12 juli al be sloten worden de overloopter reinen bij de campings en de boerderijen open te stellen. Ook het gemeentelijk over loopterrein te Schoondijke werd, vanwege de grote druk te, in juli veertien dagen lang gebruikt. Het naseizoen is weinig suc cesvol gebleken. Voornamelijk vanwege de plotselinge slecht- weer-periode in september. Uit het jaarverslag blijkt te vens dat het ledental van de bij de stichting aangesloten plaatselijke VW's dit jaar is gestegen van 879 (per 1 janua ri) tot 913 (per 1 november). De proef met terminals op de VW-kantoren te Breskens en Cadzand en in het grenswis selkantoor Hollandia te Sluis is, na een moeizame start, re delijk goed verlopen, zo meldt het j aarverslag. Het stuk komt ter sprake tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van de Streek-VW, maandag 17 de cember vanaf 20.00 uur in het Oostburgse gemeentehuis. Tij dens deze bijeenkomst zullen de Oostburgse recreatie-wet houder A. de Feijter en direc teur Doorns van gemeente werken een toelichting geven over het onderwerp 'Toe komst-perspectief van het Zeeuws-Vlaamse kustgebied'. Frits Baars toont zijn nieuwe apparatuur. Van onze correspondente OOSTBURG - De eerste Zeeuwse kaasboerderij van De Milliano-Baars te Oost burg heeft over succes niet te klagen. Vandaar dat de kaasmakerij is uitgebreid en gedeeltelijk verbouwd. Dit feit wordt zaterdag gevierd met een open dag voor belangstellenden. Ook zal de boerderijgelegen aan de Bakkerstraat, dan een of ficiële naam krijgen. Het is nog maar twee jaar geleden dat de uit Gronin gen afkomstige Frits Baars (34) het idee kreeg om de veehouderij van zijn schoonouders De Milliano te koppelen aan een kaasma kerij. Op die manier konden de melkoverschotten ter plaatse verwerkt worden. Baars deed eerst ervaring op in een Friese kaasboerde rij en volgde samen met zijn schoonmoeder een uitge breide cursus in het berei den van boerenkaas. Daarna werd op de eigen hoeve op bescheiden schaal van start gegaan met een kaasmakerij annex winkel. Een schot in de roos, zo bleek al snel, want de volgens een oud procédé vervaardigde zui- velprodukten bleken bij het publiek zeer in de smaak te vallen. „Wij zijn het enige bedrijf in Nederland dat enkel kaas maakt van koeiemelk", zegt Frits Baars. „Wij bereiden alles van volle melk en zo doende hebben onze produk- ten een veel zachtere smaak dan de van afgeroomde melk gemaakte kaassoorten die in de winkels worden verkocht". Oorspronkelijk leverde de Oostburgse kaasmakerij in hoofdzaak Goudse kaas in allerlei variëteiten. Later kwamen daar andere soor ten bijZeeuws-Vlaamse Emmenthaler, notenkaas, diverse kruidenkazen (onder meer bieslook- en brandne telmelanges), Provencaalse kaas en knoflookkaas. Specialiteit is echter de zogeheten Moermankaas. Baars: „Dat is een jonge, lichtgezouten boerenkaas zonder salpeter, kaasquo- ting en toevoegingen. Deze soort wordt vaak door dok ter Moerman aanbevolen aan zijn patiënten. De vraag naar deze kaassoort is dan ook erg groot en daar heb ben wij op ingespeeld". Want Baars moet het niet enkel hebben van de Zeeuws-Vlamingen. Zijn klantenkring bestaat ook - FOTO WIM KOOYMAN voor een groot deel uit Duit se toeristen en Belgen. Vanwege het grote succes bleek begin dit jaar een uit breiding van de kaasmake rij noodzakelijk. De 35 koeien van de boerderij werden ondergebracht bij buurman Frans Modde, zo dat er meer ruimte beschik baar kwam voor het kaasge deelte. Nu de verbouwing achter de rug is kunnen de klanten vanuit een modern ingerichte winkel door een glazen wand zien hoe de kaas ter plaatse wordt be reid met de nieuwste appa ratuur. Daarmee kan jaar lijks 120.000 liter melk wor den verwerkt tot kaas en aanverwante produkten. Want Frits Baars wil zijn assortiment uitbreiden. Bin nenkort gaat hij beginnen met het maken en verkopen van allerhande soorten kwark. Tijdens de open dag, ko mende zaterdag, kan men tussen 9.00 en 12.00 uur zien hoe kaas wordt gemaakt, waarna van 13.00 tot 15.00 uur de bereiding van boter en karnemelk aan de beurt komt. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De vestiging van een Roosevelt Studiecen trum in Zeeland gaat de pro vincie jaarlijks 57.500 gulden kosten. Het is nu de bedoeling het centrum in Middelburgs Abdijcomplex onder te bren gen. Dat blijkt uit een voorstel van het dagelijks provinciebe stuur aan de Zeeuwse staten. Eerder stelde de provincie al eenmalige bedragen van 100.000 en 250.000 gulden be schikbaar, nodig om het cen trum op te kunnen op te kun nen starten. Het studiecentrum, gewijd aan de vroegere Amerikaanse president Franklin D. Roose velt, zal volgens Gedeputeerde Staten voor Zeeland van grote waarde zijn, zowel uit cultu reel als uit economisch en we tenschappelijk oogpunt. In middels is uit Amerika een bijdrage van 100.000 gulden binnen, de baten van het Peter Stuyvesant-bal, dat in maart van dit jaar te New York werd gehouden. De initiatiefnemers hebben ook enkele kleinere giften in ontvangst kunnen nemen. Gedeputeerde Staten stre ven ernaar zowel in Neder land als in de Verenigde Sta ten particuliere fondsen voor het project te interesseren. Aanvankelijk was het de bedoeling het Roosevelt Stu- diecentrum in de nieuwe Zeeuwse Bibliotheek onder te brengen. Daar is echter geen ruimte meer voor nu ook de provinciale Bibliotheek Cen trale in de Zeeuwse Biblio theek wordt opgenomen. Huisvesting van het studie centrum in het Abdij-complex -men heeft het oog op leegko mende ruimten van de Pro vinciale Bibliotheek- ver sterkt volgens GS het toeris tisch karakter van het Abdij- plein, geeft het studiecentrum meer een eigen gezicht en be tekent dat de provincie ook nog 25.000 gulden aan huur te rugkrijgt. Kritiek op de uitgaven voor een Roosevelt Studiecentrum is tot nu toe vooral van de kleine linkse partijen gele verd. GS echter vinden dat er een belangrijke voorziening mee wordt binnengehaald, die de 'vier vrijheden van Roose velt levend houdt in een we reld waarin deze nog dagelijks geschonden worden'. Daarbij speelt een op te richten audio- visueze afdeling een 'uiterst belangrijke rol'. Het Studiecentrum zal niet alleen materiaal herbergen dat betrekking heeft op de Roosevelts, maar tevens docu mentatie bieden over de vroe gere en hedendaagse geschie denis van Amerika en de rela tie Nederland-Amerika. Bo venal, aldus GS, zal gepoogd worden de vier vrijheden van Roosevelt te actualiseren door middel van onderzoek, sympo sia, lezingen, exposities en als hoogtepunt de tweejaarlijkse uitreiking van de Four Free dom Awards. Het centrum zal worden ge ëxploiteerd door het speciaal opgerichte Franklin en Elea nor Roosevelt Studiecentrum voor Europa. Het is de bedoe ling het centrum in 1986 bij de eerstkomende uitreiking van de Four Freedom Awards offi cieel te openen. Van onze correspondent OOSTBURG - De gemengde koren Jubilate uit Oostburg en Daghet uit Loppen (B) verzor gen dit jaar twee adventscon- certen. Vrijdag 14 december in het Belgische Houtave en vrijdag 21 december om 20.30 uur in de rk kerk te Oostburg. De toe gangsprijs bedraagt vijf gul den, terwijl een gezinskaart vijftien gulden kost. Het gmengd koor Jubilate (opgericht in 1947) telt mo menteel 50 leden. Dirigent is Jaak Roose uit Brugge. Ieder jaar geeft dit koor lente- en adventsconcerten, terwijl ook medewerking wordt verleend aan kerkdiensten in binnen- en buitenland. Het Oostburgse koor behaalde vorig jaar een eerste prijs op het Zeeuws Zangersmanifest in Middel burg. Aan het adventsconcert wordt eveneens meegewerkt door Arie Lensen uit Schoon dijke. Er worden werken uit gevoerd van Bach, Herbectz, Handel en anderen. De leiding van de beide concerten berust bij de beide dirigenten. De ko ren treden gezamenlijk op, maar ook apart. Organist Arie Lensen stu deerde orgel bij Bram Beek man te Middelburg. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aarden burgse raad heeft gisteravond met overgrote meerderheid J. Keymel benoemd tot directeur van de nieuw te vormen open bare basisschool in deze ge meente. Daarmee is een eind geko men aan de onrust, die was ontstaan rond de tegenstrijdi ge adviezen aan B en W over wie in deze functie moest wor den aangesteld. Het ging daarbij om de heer Keymel, het hoofd van de openbare lagere school en leidster mevrouw Stoelinga- Flikweert van de openbare kleuterschool. Deze laatste, aanbevolen door onderwij s- insprectrice mevrouw De Kroon, kreeg gisteravond ech ter geen steun vanuit de raad. Van de tien raadsleden (me vrouw A. Keymel, echtgenote van het schoolhoofd, stemde niet mee) spraken er acht hun voorkeur uit voor de manne lijke kandidaat. Twee stem men waren blanco. Van een onzer veslaggevers HEINKENSZAND - De ge meente Borsele heeft negen ton verstrekt aan de woning stichting Borsele om daar, buiten het jaarlijkse woning contingent om, twintig wo ningwetwoningen van te bou wen. Dit is het eerste resultaat van de stimuleringsmaatrege len die de gemeente, zoals ge meld, bij de begrotingsdebat ten aankondigde. Om de woningen te kunnen bouwen, is die negen ton ech ter nog niet genoeg. Naast de bijdrage van de gemeente moet nog 1,2 miljoen gefinan cierd worden, maar het be stuur van de Woningstichting heeft besloten dit geld voor haar rekening te nemen. De woningstichting ver wacht voor 1985 een contin gent van 40 woningen voor de hele gemeente. Tien huizen, zijn gepland als wooneenhe den voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Bij het uitwerken van de plannen zal veel aandacht worden be steed aan energiebesparende maatregelen en de gedachte van de Woningstichting gaat dan ook uit naar houtskelet- bouw. Met deze bouwmethode hoopt de Woningstichting te vens aan te tonen dat het fi nancieel haalbaar is 4 a 5 wo ningen op één bouwplaats te bouwen. KRABBENDIJKE - Jonagold: I: 100 109-122, 90 118-153, 80 125-211, 70 111- 203, 65 51-90, II: 100 51, 90 63, 80 77, 70 52-57,65 31,19 ton. Golden Delicious: I: 80 80-92, 70 66-88, 65 50,60/70 33-45, II: 80 85,70 62,60 32, 18 ton. Goudre net: I: 85 73-75, 75 63-77, 70 55-57, 70/80 59, 65/70 44-45, II: 60/70 42, 22 ton. Karmijn de S: I: 90 91, 80 132- 138, 70 141,65 68, 60 34, II: 80 73, 70 63- 64, 60 43, 6 ton. Elstar: I: 80 179,70 212, 60 116, II: 80 146, 70 160-167, 60 100, 8 ton. Cox's Or. Pippin: I: 80 186, 70 226, 65 148,60 78, II: 80 140-153, 70 136- 194, 65 92-132, 60 53-73, 55 29-31, 25 ton. Rode goudrenet: I: 75 77, 70 64,1 ton. Winston: I: 80 77, 70 81-87,60 30- 41, 55 27, 3 ton. Jonathan: II: 80 38, 70 54-56,60 30,4 ton. Doy. du Cornice: I: 80 130, 70 150-156, 65 130-135, II: 80 111, 70 111-120, 65 106,60 78-100, 55 43, 19 ton. Conference: I: 65 141-142, 55 122-123, II: 65 119, 55 107-108,45 80, 27 ton. Gieser Wildemann: I: 60 210- 212, 55 157, 50 122, II: 45 51, 2 ton. In- dustrieappeis 26,80-27,40. Totale aanvoer 13.439 colli. GOES - Appelen diversen: KL 2: 80/90 0,91, 70/80 0,92, 65/70 0,49, 60/65 0,38. Cox Orange Pippin: KL 1: 80/90 1,95, 70/80 2,20-2,29, 65/70 1,48 60/65 0,75, 55/60 0,35, KL 2: 85/95 0,45, 80/90 1,33-1,76, 70/80 1,46-2,02, 65/70 0,50- 1,38, 60/70 0,67, 60/65 0,40-0,68, 55/60 0,28-0,37. Winston: KL 1: 80/90 0,76, 70/80 0,93, KL 2: 80/90 0,74-0,80, 70/80 0,53-0,80,60/70 0,27-0,44. Sweet Caro line: KL 2 85/95 0,67, 75/85 0,92, 65/75 0,64. Ingrid Marie: KL 2 80/90 0,40, 70/80 0,48, 65/70 0,42. Gloster: KL 1: 85/90 1,08, 60/70 0,34. Zoete appelen: KL 1: 80/90 0,68, 70/80 0,71, KL 2: 60/65 0,20. Zoete Ermgaard: KL 1: 65/75 2,02, 60/65 1,75, 55/60 1,26, KL 2: 50/55 0,51. Zoete Ribbeling: KL 2: 80/90 0,20, 70/80 0,29, 65/70 0,22. EU star: KL 1: 80/90 2,18, 70/80 2,27-2,33, 65/70 1,42-1,48, 60/70 1,19-1,33, 60/65 0,94, KL 2: 80/90 1,02-1,49, 70/80 0,98- 1,44, 70/75 2,01, 60/70 0,83-0,84, 60/65 0.78.55/60 0,44. Golden Delicious: KL 1. 91 1,09, 80/90 1,00-1,14, 75/80 0,78, 70/80 0,78-0,93, 70/75 0,72, 65/70 0,50, 60/70 0,36-0,46, 60/65 0,28, KL 2: 80/90 0,36-0,93, 70/80 0,34-0,64, 65/70 0,35- 0,47, 60/70 0,28-0,36, 60/65 0,30, 55/60 0,28. Goudrenet: KL 197 0,63,91 0,67, 85/95 0,78, 80/90 0,74, 75/85 0,69-0,71, 70/80 0,60 70/75 0,61, 65/70 0,45-0,47, KL 2: 96 0,61-0,67, 91 0,68, 85/95 0,60- 0,74, 75/85 0,58-0,66, 70/80 0,60, 70/75 0,52-0,57, 65/75 0,48, 00/00 0,41-0,53, 55/65 0,34. Rode Boskoop: KL 2 85/95 0,73-0,79, 75/85 0,77-0,81, 70/75 0,55- 0,61, 65/70 0,48, 60/70 0,28. Karmijn de Sonnaville: KL 1: 91 0,72-0,92, 80/90 0,96-1,25, 70/80 1,37, 65/70 0,47, KL 2 97 0,48, 91 0,60, 80/90 0,68-0,71, 70/80 0,72. Jonagold 20% kleur: KL 1: 91 1,21, 80/90 1,38-1,39, 70/80 1,43-1,47, 65/70 0,65, KL 2 97 0,57-0,79, 91 0,76- 1,04, 80/90 0,82-0,97, 70/80 0,42-0,89, 65/70 0,48-0,53, 60/65 0,39. Aardap pelen industrie 27,40. Conference KL 1 65/70 0,99. Legipont: KL 1: 55/ 60 0,32, KL 2 60/70 0,55, 55/60 0,37, 50/55 0,26,45/55 0,26,45/50 0,26. Com- tesse de Paris: KL 2: 70/80 0,22,60/70 0,22, 55/60 0,17. Saint Remy: KL 1: 80/90 0,87, 70/80 0,62-0,90, 60/70 0,56- 0,86, KL 2: 70/80 0,73, 60/70 0,76, 50/60 0,36-0,52. Doyenne du Cornice: KL 2: 80/90 1,19-1,21, 80/85 0,88, 75/80 0,98, 70/80 1,07-1,41, 70/75 0,95, 65/70 0,70- 1,24, 60/65 0,43-1,01, 55/60 0,42-0,43, 50/55 0,42. Voorverkoop Conference: KL 1: 65/75 1,40, 55/65 1,22-1,24, KL 2: 65/75 1,29, 55/65 1,14-1,17, 45/55 0,83, 60/70 0,91. Late aardappelen: KL 1 MI 0,16. Totaal aantal colli 19036.

de Stem | 1984 | | pagina 15