Te weinig bewijs in kort geding van groenteboeren Tekort Dethon is negen ton lager dan verwacht Groen licht voor uitbreiding van TD waterschappen éVogelk Hoekse Rakkers later op eigen benen Onderwijsmarkt moet jongeren de weg wijzen SCRIBA OV Fakkelacties Amnesty in Zeeland Raadslid Sas boos over folder CDA 6 Vals alarm zorgde voor veel paniek AbvaKabo vergadert DINSDAG 11 DECEMBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND i EIS DE VOOGT AFGEWEZEN Gilbert Bécaud treedt op in Antwerpen 'LAAG EN LAF CNV akkoord met eenvoudiger adviesstructuur bedrijfsleven Plaatselijk nieuws Terneuzen Zandstraat politierapport Zaamslag DOW LEGDE FABRIEK STIL ONDANKS TWIJFELS OVER FINANCIERING Schoond'jke Eede EDELZANG BIER T16 Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Er staat niet genoegzaam vast dat exploitant J. de Voogt van de groentewinkel aan de Noordstraat 93 in Terneuzen recht heeft op een deel van de winst, die in de winkel gemaakt zou zijn toen hij er nog bedrijfsleider was. De president van de Mid delburgse rechtbank, mr. G. André de la Porte, heeft dat in kort geding vastgesteld. Wel acht hij het mogelijk dat meer bewijs wordt gele verd voor het bestaan van een winstdelingsovereen- komst. De Voogt, die in 'precaire financiële omstandigheden' verkeert, begon het geding omdat hij meent recht te hebben op de helft van de winst, die in 1980 met de winkel behaald zou zijn. Zijn eis om uitbetaling van dit aandeel, dat 22.900 gul den zou bedragen, is echter door de rechtbankpresident van de hand gewezen. Bescheiden, die door De Voogt zijn overgelegd, geven volgens de rechtbankpresi dent wel enige steun aan de bewering dat destijds een winstdelingsregeling was overeengekomen, maar to nen dat niet voldoende aan om er in kort geding een veroordeling op te baseren. De firma De Peijter ont kent dat ooit een winstde lingsregeling met De Voogt is overeengekomen, laat staan met een percentage van 50 procent. De firma be strijdt eveneens dat de win- kei in 1980 winst heeft opge leverd. De Voogt erkende tijdens het kort geding dat geen sprake is van een schrifte lijk vastgelegde winstde- lingsovereenkomst, maar beriep zich op een aantal be scheiden die over een winst delingsregeling spreken. Zo kan uit de papieren worden afgeleid dat de firma De Feijter in 1977 aan De Voogt een voorschot van 4.000 gul den op een winstdelingsre geling is betaald. Verder vermelden een tweetal door 'vader De Feij ter' bijgehouden geschriften, die als 'interne aantekenin gen zouden zijn te beschou wen' een winstdeling van 50 procent. De geschriften ver melden ook een voorschot over de jaren 1979 en 1980. Rechtbankpresident mr. André de la Porte stelt dan ook: „Het moet dan toch mo gelijk zijn aan de hand van de bescheiden, zoals belas tingaangiften en door de ac countant opgemaakte be drijfsgegevens, meer bewijs van de door De Voogt gestel de overeenkomst te leveren dan voorhanden is". Verlies Omdat tijdens het geding onvoldoende vast is komen te staan dat van een winst- delingsovereenkomst sprake is laat de rechtbankpresi dent in het midden of er des tijds wel of geen winst ge maakt is. Volgens De Voogt zijn betalingen die recht streeks op de bankrekening van de firma De Feyter zijn gestort buiten de winst ge houden. Het zou daarbij in 1980 gegaan zijn om 45.800 gulden. De firma De Feyter stelde dat het ging om onge veer 9.000 gulden, minder dan het verlies dat in 1980 geleden zou zijn. De Voogt en zijn raads man zijn niet van plan om het te laten bij de uitspraak in het kort geding. Ze onder zoeken op het ogenblik op welke andere manier ze 'hun recht kunnen halen'. Weer vertraging nota buurthuizen Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De werkgroep die voor het Ter- neuzense gemeentebestuur een nieuwe nota club- en buurthuiswerk schrijft, heeft op nieuw vertraging opgelopen. De veranderingen die het stuk met zich meebrengt, zullen daardoor ook automatisch later tot stand ko men. Van onze correspondente HULST - Gilbert Bécaud, de Franse chansonnier die door zijn overdosis energie de bijnaam Mister 10.000 Volt kreeg, geeft een con cert te Antwerpen. Op 19 januari zal de overwoestbare topvedette in de Koningin Elisabeth- zaal een keur van oude en nieuwe liedjes brengen. Verleden jaar was de zaal voor een optreden van de vertolker van 'Et mainte- nant' volledig uitverkocht. Ook nu weer verwachten de organisatoren een grote toeloop. Het is daarom raadzaam snel kaarten te reserveren voor dit eenmalige gebeu ren. Informatie en reserva ties via telefoon 09- 32.3.2338444 van 12.00 tot 18.00 uur. Het concert be gint om 20.30 uur. „Een jaar vertraging", zei voorzitter Frans Schoot van de Centrale Stichting voor So ciaal Kultureel Werk gister avond op de jaarvergadering van de stichting in Sluiskil. Een direct gevolg is in ieder geval uitstel van de losmaking van buurthuis De Hoekse Rakker van de Centrale Stich ting. Het Hoekse buurthuis zou volgens de oorspronkelijke afspraken in juli volgend jaar als eerste op eigen benen ko men te staan. Nu wordt dat op z'n vroegst per 1 januari 1986. De Terneuzense nota club- en buurthuiswerk maakte zo wat een jaar geleden de ton gen los in een inspraakronde, vooral omdat het voortbestaan van de Centrale Stichting in het geding was. De inspraak was voor het gemeentebestuur aanleiding tot overleg met die Stichting en tot instelling van een werkgroep, die de nota zou herschrijven. Dat dat nogal wat voeten in de aarde heeft, blijkt nu weer. Het stuk komt op z'n vroegst aan de orde in de gemeente raadsvergadering van februa ri 1985. Aanvankelijk had wet houder J. van Rooyen het be handeld willen zien in de ver gadering van deze maand of, op z'n laatst in januari 1985. Tekort Het bestuur van de Centrale Stichting krijgt deze week nog een appeltje te schillen met het gemeentebestuur. Donderdag praat een delegatie met wet houder Van Rooyen over het tekort van de Stichting over 1983: bijna 53.000 gulden. Vol gens voorzitter Schoot is dat enerzijds een gevolg van ver minderde subsidies, ander zijds komt er minder geld bin nen van de 'gebruikers'. Cursussen „Wij houden ons steeds meer bezig met cursussen, Achterstandsgroepen, en der gelijke. Daar wil de gemeente pok met ons heen. Maar die ac tiviteiten leveren weinig in komsten op. Daar moet men zich wel van bewust zijn. En als je dan ziet dat we al drie jaar achtereen geen verhoging van subsidie hebben gekregen, vorig jaar zelfs een verlaging, dan is wel duidelijk hoe moei lijk we zitten" aldus Schoot. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Ter gelegenheid van de 36ste verjaardag van de universele verklaring van de rechten van de mens heeft Amnesty International giste ren ook in Zeeland diverse ac ties gehouden. Deze waren er op gericht het reizigersverkeer tijdens de avondspits nog maar eens te wijzen op het bestaan van deze verklaring en het werk van Amnesty. Op de veerpleinen te Bres- kens en Vlissingen, de NS-sta- tions te Vlissingen en Goes en het busstation te Zierikzee hielden Amnesty-leden giste ren tussen 17.00 en 19.00 uur fakkel-demonstraties. Via spandoeken werd melding ge maakt van het feit dat 36 jaar geleden de universele verkla ring van de rechten van de mens door de Verenigde Na ties werd aangenomen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Raadslid M. Weemaes, fractievoorzitter van Gemeentebelangen Groot Sas, voelt zich persoonlijk ge griefd door uitlatingen van het CDA in een door diezelfde partij gisteravond in Sas ver spreide folder. In de folder, met als kop 'Beleid gemeente Sas van Gent 1985' laat het CDA duidelijk merken 'het voorstel van Ge meentebelangen Groot Sas on der aanvoering van fractie- voorzitetr M. Weemaes om de reinigingsrechten met vijf procent te verhogen' niet te ondersteunen. Weemaes is vooral verbol gen over het feit dat de chris ten-democraten in de folder zijn naam noemen. „Het is duidelijk dat op deze manier weer het een en ander op per soon gespeeld wordt", aldus een verbolgen Weemaes gis teravond. „Dat noem ik laag en laf". In de folder, waarin overi gens nog een aantal andere politiek belaste onderwerpen genoemd worden, zegt het CDA genoemd voorstel niet te steunen omdat 'de woonlasten in Sas van Gent toch al hoog genoeg zijn'. Fractievoorzitter L. van Waas van het CDA kon Wee maes' reactie op de folder gis teravond niet zo goed plaat sen: „Dit is van ons geen per soonlijke aanval, maar een aanval op het partij beleid van Gemeentebelangen Groot Sas. Je kunt gewoon niet steeds be lastingen verhogen, omdat de woonlasten al hoog genoeg zijn. Zoek de bezuinigingen dan liever binnen de begroting en denk bijvoorbeeld aan het verkopen van het teveel aan gronden en gebouwen". Burgemeester Ockeloen stapt de opleiding gezondheidszorg binnen. FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - In Zeeland schaart het CNV zich evenals de FNV in grote trekken ach ter de plannen van Gedepu teerde Staten om de sociaal- economische consultatiegroep uit te breiden en als enig or gaan te belasten met advise ring over kwesties die het be drijfsleven aangaan. De CNV-districtsraad schrijft het provinciebestuur te kiezen voor zo'n 'zware' ad viesraad met, zo mogelijk, 'wegschoffelen' van andere adviesinstanties. „Teveel wordt 'dubbel' en 'nog eens dunnetjes' overgedaan". Evenals de FNV heeft het CNV er moeilijkheden mee wanneer de gedeputeerde voor economische zaken -dat is mo menteel R. Barbé-, als voorzit ter van de uit te breiden con sultatiegroep blijft opereren. „We hebben er geen proble men mee als een collegelid als informant aanwezig is bij ver gaderingen. We beschouwen het echter als een verkeerde constructie indien een lid van het college voorzitter is van een eigen adviesorgaan. Zo kunnen veel adviezen in een bepaalde richting gestuurd worden. Dat wijzen we na drukkelijk af". Het CNV kondigt verder aan zich wellicht uit de Ka mers van Koophandel te zul len terugtrekken wanneer blijkt dat de te vereenvoudi gen provinciale adviesstruc tuur goed functioneert. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Burgemeester C. Ockeloen opende giste ren de onderwijsmarkt in het Terneuzense winkelcen trum Serlippens. In zijn openingstoespraak wees Terneuzens eerste bur ger erop dat de kinderen op een jeugdige leeftijd eigenlijk al een beroepskeuze moeten maken. „Als de scholieren nog geen overzicht hebben van het maatschappelijk ge beuren moeten ze toch al beslissen welke richting ze uit willen. Ik hoop dan ook dat de onderwijsmarkt, die hier vandaag geopend wordt, een bijdrage is om de jeugd een juiste keuze te laten maken voor wat betreft de vervolg studies". De onderwijsmarkt, die ook vandaag van 09.00 tot 15.00 uur te bezoeken is, is bedoeld voor eindexamenkandida ten van het lager beroepsonderwijs, havo en mavo en derdejaars leerlingen van vwo en havo. In het winkelcen trum staan stands met informatie, bemand door deskun digen, opgesteld van alle Zeeuwse scholen voor middel baar- en kort middelbaar beroeps onderwijs. De bezoe kende leerlingen en hun ouders kunnen hier dus infor matie krijgen over het vervolgonderwijs in Zeeland. De markt is opgezet door de Terneuzense mts/meao en de plaatselijke scholengemeenschap De Leeuwtjes. Expositie - Van 15 december 1984 tot en met 14 januari 1985 exposeert in restaurant De Milliano de Terneuzense kunstschilder Cees Jansen. De expositie bestaat uit 48 land schappen in olieverf. Hiervan zijn er 23 gesitueerd in Zeeuwsch-Vlaanderen. Joke - Donderdag 13 december houdt het vrouwentrefpunt Joke een thema-avond over reclame. Er wordt een film vertoond die handelt over het feit dat reclamemensen uit gaan van verschillende werel den voor mannen en vrouwen. Voor mannen de buitenwereld en voor vrouwen het binnen- gebeuren. Door het verhaal van een meubelmaakster die zich tegen een journalist in duidelijke taal uitspreekt over het beeld van de vrouw in de reclame en voorlichting, zijn vijf portretten van werkende vrouwen verweven. Na afloop is er gelegenheid tot discussie met verscheidene mensen die met reclame werken in de re gio. De thema-avond wordt gehouden in de lokaliteit van Joke, Nieuwstraat 43, aanvang 20.30 uur. De entree is twee gulden. Bridge - Bridgeclub Luctor hield in hotel De Post een Sint-Nicolaasdrive met een deelname van 48 paren. Uit slag: A-groep: 1. mevrouw Bruijns-de heer Biesbroeck, 2. echtpaar Van Dijk, 3. me vrouw Sandrini-de heer IJse- baert. B-groep: 1. echtpaar Risseeuw, 2. echtpaar Lichte- veld, 3. heren Atkins-Radema- kers. C-groep: 1. mevrouw Goossen-de heer Van Geel, 2. heren Kint-Willemstein, 3. echtpaar Voorhans. D-groep: 1. mevrouw De Jong-de heer Hellebuik, 2. mevrouw Bies- broeck-de heer Visser, 3. da mes Touw-Van de Zande. Wandeltocht - Wandelsport vereniging De Vrijbuiters houdt zaterdag 15 december een wandeltocht. Men kan in schrijven voor de 5,10 of 15 ki lometer. De starttij d is gelegen tussen 12.00 en 14.00 uur vanaf het clubhuis aan de Pijnboom straat. Het is de eerste in een serie van vier die deze winter door De Vrijbuiters wordt ge houden. De volgende zijn ge pland 19 januari, 9 februari en 2 maart. Kerstbal - In wijkgebouw De Straete wordt zaterdag 15 de cember, aanvang 19.00 uur een kerstbal gehouden. Muzikale medewerking aan dit gebeu ren verleent het orkest Mano- lito's. Kaarten - In het kader van de wintercompetitie werd de der de ronde gespeeld in bieden zonder roem. Uitslag: 1. M. Scheele, 2. H. van de Voorde, 3. F. Lauwereijs, 4. A. de Zeeuw, 5. Jac. van Doorn. De stand is nu: 1. P. Houg met 13 gewon nen bomen, 2. F. Lauwereijs 11, 3. J. van Doorn, 4. H. van de Voorde, 5. J. Scheele, elk met 9. OOSTBURG - In de nacht vrijdag op zaterdag zijn m tuinen gelegen aan Saturn^ en Grote Beer elf conifer van plus minus 60 centime^ gestolen. De rijkspolitie Oost burg verzoekt eventuele getui, gen zich te melden op het bu. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Naar eerst ni bekend is geworden is vorigi week woensdagavond, ro® 20.45 uur, groot alarm gegevci bij Dow Chemical. Door een kapot meetinstru ment in de Styreen 3-fabriek kwam een hoeveelheid van in bewerking zijnde produki in een condensaattank. Door dat deze tank verwarmd ii ontstond een reactie waardoot het in de fabriek ingebouwd gas-detectiesysteem in wer king trad. Hierdoor werd op het be drijf groot alarm geslagen et de Styreen 3-fabriek onmid- dellij k stilgelegd. Tevens alar meerde het bedrijf de Terneu zense burgemeester, politieel brandweer. De produktvloei- stof werd middels vacuümwa- gens uit het systeem verwij derd, waarna de fabriek op nieuw kon worden opgestart Om 23.15 uur klonk het sein 'veilig'. Op de vraag aan een woord voerster van Dow Chemical waarom het bedrijf ruchtbaarheid aan dit voorval had gegeven werd geantwoord dat de leiding van het bedrijl vond dat er geen alarmsituatit is geweest, 'dus hoefde er ooi geen bekendheid aan gegevci te worden'. Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeli» Midden-Zeeuwsch-Vlaande ren van De AbvaKabo houd donderdag 13 december haai jaarvergadering in café-res taurant De Vijverhof aan di Fred, van Eedenstraat 2 li Terneuzen. De vergaderir.i begint om 20.00 uur. Bondsvoorzitter Jaap var de Scheur van de AbvaKabo eveneens aanwezig. Jaarver slagen van de afdeling zijn bi. de secretaris te verkrijgen. 0; de vergadering zelf zijn jaarverslagen voorhanden. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het sociaal werkvoorzieningsschap voor Zeeuwsch-Vlaanderen, De thon, heeft in 1984 goed ge boerd. Het nadelig saldo ligt met 2,6 miljoen gulden negen ton lager dan begroot. Het tekort komt voor tachtig procent voor rekening van het rijk. De acht deelnemende gemeenten aan de gemeenschappelijk re geling draaien voor de rest op. Directeur G. Braam van De thon maakte dat gistermiddag bij het afscheid van voorzitter P. Molthoff bekend. Oorzaak van het verrassend goede re sultaat is een forse omzetstij ging van de behangtafels, een eigen produkt. Deze steeg van 14.000 in 1982 tot 100.000 in 1984. Ook op electronicagebied zijn de werkzaamheden toegeno men. Dethon deed in 1982, toen de schrijf machinefabriek Re- Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Technolo gische Dienst van de Zeeuwse waterschappen mag volgend jaar een begin maken met een uitbreiding van werk, perso neel en ruimte. Het algemeen bestuur gaf daarvoor gisteren, ondanks kanttekeningen bij de finan ciering van deze uitbreiding, groen licht. De Dienst kan nu de aanbe velingen die het onderzoeks bureau Twijnstra en Gudde dit jaar deed in daden gaan omzetten: omvang en kwali teit van het werk gaan er op vooruit, het management kan beter worden en het werk zal beter worden verdeeld tussen TD en waterschappen. Het da gelijks bestuur had een derge lijke oplossing van bestaande knelpunten vorig jaar al in petto. Toen besloot het algemeen bestuur echter om eerst een deskundig bureau naar de knelpunten te laten kijken. Het resultaat beantwoordde in grote lijnen aan de verwach tingen die het db vorig jaar al had. „We hebben dus al een jaar verloren. Nu aan de slag hiermee" stelde de toenmalige voorzitter G. de Jager gisteren dan ook tevreden vast. De bedoeling is om een staf medewerker aan te trekken, die vooral 'beleidsvoorberei- dend werk' moet gaan doen. Om het hydro-biologisch on derzoek ('naar plantjes en tor retjes in het water') van de grond te krijgen, moet een analist worden aangesteld. Ook is een HBO-medewerker nodig voor de controle op na leving van vergunningen. De TD kan dit allemaal niet voor elkaar niet boksen in de bestaande ruimte -een deel van het WMZ-gebouw in Ter- neuzen- en is dus op zoek naar meer armslag. Gisteren bleek dat men waarschijnlijk meer ruimte van de WMZ kan hu ren, waaronder een op het ter rein staande bedrijfswoning van de watermaatschappij. Enkele bestuursleden vroe gen zich wel af of de Dienst niet te hard van stapel loopt, nu volgend jaar pas zal blijken in welke vorm het waterkwa liteitsbeheer in Zeeland zal worden gegoten. Het db meen de echter dat 'we gewoon ons werk doen'. Ook bestreed het dagelijks bestuur de opvatting dat het -financieel gezien- het onderzoeken waard is om be paalde laboratorium-verrich tingen uit te besteden (zoals nu vooral gebeurt aan 'buurman' WMZ). Meer twijfels waren er over de voorgestelde financiering van alle plannen. De Dienst brengt de aangesloten Zeeuw se waterschappen maar een dubbeltje meer in rekening per vervuilingseenheid. Het bestuur wil een stevige greep doen in de reservepot: 469.000 gulden. „Kun je incidentele meevallers wel gebruiken voor structurele uitgaven?", vroeg menigeen zich af. Voorzitter K. Collot d' Escu- ry wees echter op een recent bestuursbesluit dat reserves moeten worden gebruikt. Bo vendien zullen naar verwach ting ieder jaar opnieuw mee vallers optreden. Nog schoor voetend ging de vergadering er uiteindelijk mee akkoord. mington, een goede klant, ovt de kop ging, bijna niets op gebied. Inmiddels werken mensen op die afdeling. „V' gende maand 35", vertel: Braam trots. De bruto omzet van k werkvoorzieningsschap st» van 10 miljoen gulden in tot 12 miljoen gulden nu. I netto-opbrengst van 4,7 mi joen tot 5.7 miljoen gulden. De algemene vergader: van het schap stond gis® middag verder geheel in tekt van het afscheid van Molt!*- die wordt opgevolgd door Vergouwe. „We mogen tff zijn op wat Dethon in Zeeuwsch-Vlaamse samen- ving is geworden. We n»| er zijn. Het is goed om voor® ze mensen te werken enj blijven werken", zei Moltlw die overstelpt werd met cadeau's, in zijn dankwoori Nieuwbouw Zijn opvolger J. Ver go1-' zei het vertrek van MoltW die op twee maanden na twintig jaar voorzitter 9 Dethon is geweest, te betree ren. „Het zal moeilijk zijnu te volgen". Vergouwe wees de verschillende dingen, nieuwbouw in Terneuzen^ voorbeeld, die onder aanV ring van de voorzitter stand zijn gekomen en me®} reerde de goede verstands dingen binnen het bestuur „Een man die geen overt1 dige verhalen hield maar? richt was op het doel. Hf1 taat gericht en menselijk typeerde directeur Braam scheidende voorzitter. Br consulent J. de Klerk noe® hem 'een goed leider'. Na-; officiële gedeelte deed de gadering zich tegoed aanf drankje en een koud buffe' 4Ben zaak ga br' he pl de Z d da va ee sl~ ae d" b da W m te St Ir. P. van Donkelaar .Onbegrijpelijk. - FOTO WJM KOOYMAN Adventsdienst - Donderdag 13 december wordt in de gerefor meerde kerk een door de plaatselijke Raad van Kerken georganiseerde adventsdienst gehouden, aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt onder an dere verleend door leden van de drie Schoondijkse jeugd clubs. De collecte is bestemd voor Solidaridad. Toneel - De amateurtoneel- vereniging Nut en Genoegen oogstte vrijdag en zaterdag succes met de opvoering van Onder een dak van Jan Fabri- cius. Beide avonden speelde men voor een uitverkocht huis. Het stuk werd onder re gie van Frans Haak door alle spelers op bijna professionele wijze gebracht. Ook de aan kleding van het toneel, ver zorgd door Sjak en Anneke den Dekker uit Oostburg; de kleding van de spelers, evenals de grime onder verantwoor ding van Irene Berckmoes en de belichting uitgevoerd dor ZCA-technicus Giel Gabrièlse, droegen bij tot het grote succes van dit toneelweekeinde. Krulbollen - Zaterdag werd op de bolbanen van E. Standa- dert-Van Rie gebold voor het Zeeuws kampioenschap krul bollen in ploegverband. De or- Van een onzer verslagge HOOFDPLAATBIER VLIET - „Vo hobby voor het hele gezin. De ma lid van een vereniging, maar de vr ren zijn ook zeer actief. Je kan w een gezinshobby is, dit in tegens melken. Daar zijn enkel de mannen Cees van Bostelen (32) vertelt zijn liefhebberij. Hij is secretaris v vogelvereniging De Edelzang. Dez jaar en houdt ter gelegenheid van kampioenschappen van het distric De Vriendschap in Hoofdplaat. De Biervlietse vereniging is uitg buurdorp, omdat in de eigen woon le zaal beschikbaar is die'groot gen gels te herbergen. De tentooostelli dag 13 december en gaat door tot e~ Edelzang heeft 25 leden. Het is vogelverenigingen van Zeeland, club is het kweken van vogeltj diertjes op een tentoonstelling te la kijken wie de beste kweker is", z' „Iedereen die vogel tj es houdt wil °P een tentoonstelling voor de d leeft een kweker voor", aldus voo de Broeke (42) van Edelzang. Van onze correspondent AARDENBURG - Op 16 de cember is het precies 50 jaar geleden dat een afdeling Aardenburg/Sluis van de Noordbrabantse Christelij ke Boerenbond (NCB) werd opgericht. Dat gebeurde tijdens een zeer rumoerige vergadering tn 1934, waarop ook leden van de plaatselijke katholie ke boerenbonden aanwezig waren. Aardenburg/Sluis volgde hiermee het voorbeeld van Hoofdplaat, IJzendijke en Groede, waar mede op aan drang vanuit de geestelijk- beid reeds NCB-afdelingen Waren opgericht. Vooral de geestelijkheid trok zich in die crisistijd het lot van de werkenden in de landbouw

de Stem | 1984 | | pagina 12