is de nte nog daar Bredanaars: Boltini verdient verzetsherdenkingskruis niet LEVENSMIDDELENHANDEL LOKT KLANTEN MET STUNTPRIJZEN: Naaktfoto 's Een voor Afrika levert mogelijk 90 miljoen op Rabobank Q Regering reageert later op uitkomst van RSY-enquête Onderzoek naar verplichtingen Kalkar-centrale I )esre|yci Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek de rente-schokken op. DaaitH de rente naar IB BANK DE STEM COMMENTAAR Niet vanzelfsprekend NCHP-bonden: geen kortere werkweek PAGINA 9 artschot ij eventuele verhui- ag nemen naar de ig- i 'n Premie Bouw >ij ons afsluit, finan- Rijksbijdrage voor. NMB kantoren bent welkom voor 'n gesprek met 'n des- seur. enkt met u mee. 1 BINNENLAND r Defensie koopt nachtzieht- apparatuur anti-tanksysteem WW-premie voor werkgevers 0,1 verlaagd BINNENLAND Reiswereld tevreden over kerstreizen Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypo theekrente tussen de 6% en 10% blijft, ge beurt er met uw rente niets. Stijgt de rente verder naar 11%, dan i wordt uw rente 9%. vzmot 5A imp tan? Daalt derente weer cot 100/0, dan *a, 5 J J J O gaat uw rente weer naar 8%. r dan wordt uw rente 7%. Zo vangt de unieke Rente Stabiel- Hypotheek 30 jaar lang de rente- schokken op. Bij maandbetaling en gemeente garantie is de adviesrente 8,3%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheek-adviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertel len wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad T5 cht deze schets van het ldgebeuren verwarring en, een ding is wel dui- via deelname aan het -verdrag genieten 64 landen grote voorrech- uitgedrukt in 21,25 mil- gulden over vijf jaar Europees Ontwikke- fonds omvat 18,5 miljard 250 miljoen gulden voor en en gebieden overzee' llen bijvoorbeeld. Dg pese Investeringsbank t 2,75 miljard besehik- Het totaal omvat vijftig nt meer dan in het vori- rdrag. aatssecretaris Van Eeke- „Bij vergroting van het ag is rekening gehouden inflatie, uitbreiding van aantal EG-lidstaten en aantal deelnemende ar- landen, en met extra bestrijding, zoals ge el: voedselvoorziening woestijnbestrijding." De "voedselhulp, voor Ethio- en Sahellanden, komt uit apart fonds. olgens het comité voor ikkeling van de Ver- de Naties heeft Afrika de ende drie jaar achttien ard nodig om de voedsel- rten te bestrijden. Ge- de geografische sprei van de ACS-landen kan EG met het besteedbare voor de komende vijf niet de nood van Afrika n oplossen. Net als bij de es van nu zullen andere nisaties eveneens een k bedrag op tafel moeten en om de directe voedsel- te lenigen. et VN-comité dringt er ook bij de internationale nties op aan voor ko- de jaren zes miljard per r beschikbaar te stellen, moet een startschot zijn r een hulpprogramma op ge termijn. *an Eekelen vindt een pvoedselprogramma op ge termijn een bedenke- e zaak als het erop neer t, dat de internationale eenschap uitsluitend dsel pompt in gebieden ar tekorten zijn. Oplossing onmiddellijke noden, ma, maar de volken moe tevens leren een middel en die nood te scheppen, de vorm zoals de EG die rstaat bijvoorbeeld. elven, en het verrichten van riendendiensten in te slaan. >e arbeidsuren die in de chemereconomie betaald loeten worden zijn veel oedkoper dan de officiële. ;TW, loon- en inkomensbe- isting en sociale premies /orden in de informele eco- omie niet betaald en afge- iragen, en dat scheelt een tlok op een borrel. Daarnaast ïeeft de arbeidstijdverkor ting en de massale werkloos- leid veel mensen de kans ge- ;even zich in de informele lector te gaan bewegen. Be- ichikbare vrije tijd en nood- aak tot koopkrachthandha- ring zijn twee belangrijke ngrediënten voor de infor- nele economie. iet ziet er niet naar uit dat ie stimulansen voor de infor- nele economie de komende jaren zullen afnemen. Een verdere groei van de grijze ;n zwarte activiteiten ligt iaarom zeer waarschijnlijk In het verschiet. Voor grote groepen is deze officieuze iconomie dé mogelijkheid om te 'overleven' en dat bete rcent, dat de burger toch zijn sigen weg kiest tussen witte, grijze en zwarte economie. /aTERDAG 0 DECEMBER 1984 T28 PAGINA 3 Van een onzer verslaggevers BREDA - Nogal wat Bredanaars, waaronder verzetsstrijders, (]t,0ud-circusdirecteur Toni Boltini in de oorlogsjaren '41/'42 Breda hebben gekend, hebben gisteren diep verontwaardigd eereageerd. Allemaal vinden zij het onbegrijpelijk, dat de heer Boltini op de nominatie staat een verzetskruis te ontvangen. Ook al heeft het Nationaal Comité Verzetsherdenkingskruizen nu een nieuw onderzoek gelast (zie De Stem van 7 december). In koor verklaren ze, dat Boltini in die jaren in zwart SS-uni- form, inclusief pistool in de Bredase straten te vinden was. Een van lien vat de gevoelens goed samen: „Hoe is het in godsnaam mogelijk, dat voor deze man een verzetskruis is aangevraagd. Bij was in zijn zwarte uniform zeer fanatiek. Ook colporteerde hij met Volk en Vaderland. Het kan best zijn, dat hij zich in de tweede helft van de oorlog bekeerd heeft en stoutmoedige ver zetsdaden heeft gepleegd. Maar daarmee wis je die eerste jaren niet uit". Een ander: „Als die man een verzetskruis krijgt, dan ga ik het mijne persoonlijk naar de koningin brengen". De gevoelens blijken diep te liggen. Zo diep, dat een groep verzetsstrijders, onder coördinatie van de jurist mr. B. Bouk- hout uit Zeist, van plan is om een soort draaiboek samen te stel len en dit te zenden naar het ministerie van Welzijn Volksge zondheid en Cultuur. Boltini zelf neemt een afwachtende houding aan. Hij zegt, dat er over hem geen klachten zijn binnen gekomen. „Ik heb inder daad in een zwart uniform rond gelopen. Als kind ben ik opge groeid in een pro-Duits gezin. We wisten thuis niet beter. Maar toen de Duitse bezetters hun ware gezicht lieten zien, had ik het wel bekeken. Trouwens ik ben door een tribunaal in 1947 gezui verd. Als ik U nu vertel, dat ik vijftien jaar geleden in Israel ge weest ben, dan weet U het wel. Je komt dat land niet in als je niet helemaal brandschoon bent. Daar pluizen ze alles uit. Dat er nu een nieuw onderzoek komt, vind ik overigens heel cor rect". Run °P kerstboter Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT/ROERMOND - Het ziet er naar uit dat de goedkope kerstboter, die sinds gisteren in de winkels ligt, door de levensmid delenhandel als stuntartikel van het jaar is binnengehaald. Veel winkeliers blijken soms ver onder de officiële maximumprijs van 1,50 te blijven omdat er geen mi nimumprijs is vastgesteld. Als gevolg daarvan werd de boter gisteren op sommige plaatsen al aangeboden voor 0,99 per pakje, terwijl één su permarktketen de boter zelfs gratis aanbood bij aankoop van een kilo kaas. In vergelijking met de nor male prijs die voor boter wordt gevraagd (variërend van 1,99 tot 2,60 per pakje) gaat het dus om een verschil van minimaal een gulden, waardoor deze nu goedkoper is dan een pakje margarine waarvan de prijs het afgelo- DEN HAAG (ANP) - Het anti- lanksysteem met lange dracht (TOW) van het Nederlandse leger wordt verbeterd. Deze wapens worden toegerust met nacht- en slechtzichtappara- tuur. Daarmee is een bedrag van 164 miljoen gulden ge moeid. De huidige TOW's kunnen nu alleen bij goed zicht doel treffend worden gebruikt, ge middeld 8 a 10 uur per etmaal. Defensie plaatst daarom bij bet Amerikaanse bedrijf Te xas Instruments een order voor 164 miljoen gulden. Met dit bedrijf is een compensatie (100 procent) overeengekomen. Het zal bij haar vestiging in Almelo aanzienlijke bedragen investeren, wat weer een im puls voor de werkgelegenheid in die regio betekent, aldus Van Houwelingen. pen jaar aanzienlijk is geste gen. Direct nadat de winkels open gingen ontstond dan ook een ware run op de de boter. „De verkoop gaat inderdaad enorm snel. Op sommige plaatsen vliegen de pakjes bij wijze van spreken de winkels uit", aldus een woordvoerster van grootgrutter Heyn in Zaandam. De kans dat de voorraden snel zullen zijn uitverkocht wordt echter niet groot geacht. De EG heeft dit jaar namelijk aanzienlijk meer koelhuisbo- ter vrijgegeven dan in het vér leden. Ln-totaal ging het nu.ojn 200.000 ton tegen in 1982 (vorig jaar werd er niets vrijgege ven) nog slechts 120.000 ton. Nederland kreeg 9100 ton toe gewezen ofwel 36 miljoen pak jes. De verdeling gebeurt via de groothandel en is in princi pe gebaseerd op de hoeveel heid boter, die normaal wordt ingekocht. Zoals bekend gaat het om diepgevroren boter, die in de pakhuizen tot 40 graden onder nul is bewaard. De smaak doet na het ontdooiingsproces vrij wel niet onder voor verse bo ter. Overigens gaat een deel van de kerstboter ook naar grootverbruikers als het leger, instellingen en het bedrijfsle ven voor allerlei voedingsmid delen. Volgens het Bureau voor de Voeding in Den Haag is de bo ter van een zodanige kwaliteit, dat deze gerust 6 weken in de koelkast kan worden bewaard. Ook opnieuw invriezen is mo gelijk, al neemt de kans, dat deze dan ranzig wordt wel wat toe. ■OOR HET EERST in de geschiedenis wordt dit jaar bij de uitvoer ran Nederlandse produkten de magische grens van 200 miljard 9ulden overschreden. Het grootste deel van de export - tachtig procent - was gericht op de traditionele markten van West-Euro- Pa. West-Duitsland voorop, maar er werden ook nieuwe afzetge bieden gevonden, zoals bij voorbeeld in Zuid-Oost-Azië. Vooral Pie nieuwe markten zijn voor het Nederlandse bedrijfsleven van 9'oot belang. In West-Europa zit onze export langzamerhand aan Pe grens van de mogelijkheden. 0w internationaal bij te kunnen blijven zal Nederland zich niet «een op het gebied van hoogwaardige technieken in versneld "ennpo moeten ontwikkelen maar ook nieuwe wegen moeten zoe ken bij de internationale dienstverlening, het vervoer en de han- Pe In deze sectoren kunnen wij bouwen op een eeuwenoude re- Putatie. Ook daar liggen kansen om meer mensen aan het werk te krijgen. Bij het verkennen van nieuwe afzetmogelijkheden zal het be- -r;|tsleven zich er bewust van moeten worden, dat de positie van Nederland (en van West-Europa) tegenover de rest van de we- eid de laatste twintig jaar ingrijpend is veranderd. Werd het een Paar decennia geleden nog vanzelfsprekend gevonden dat lan- Ped als bij voorbeeld China, Japan en Argentinië, als ze zaken PPden met Westeuropese landen, er maar voor hadden te zor- 9=n' dat ze hun overzeese partners in woord en geschrift konden °'9en, nu liggen de kaarten anders. Japan, na Amerika het belangrijkste industrieland ter wereld is oeiiijk toegankelijk geworden voor zakenmensen, die geen Ja ws spreken. Wie in China vaste voet aan wal probeert te krijgen wit een voorsprong als hij zich het Mandarijnen-Chinees heeft gemaakt en wat Zuid-Amerika betreft is kennis van Spaans A Portugees (Brazilië) een 'must' geworden, hop voor de har<d, zal menigeen zeggen. Inderdaad, maar oe is het in Nederland gesteld met de kennis van vreemde ta- Laten we maar dicht bij huis blijven. West-Duitsland is onze o^n9rijkste klant, maar wat is de plaats van de Duitse taal in ons oerwijs? Afgaande op de verhalen van Duitse bedrijven, die re nen'^ contac'en hebben met Nederlandse leveranciers kun- ken maar wein'9 Nederlanders zich correct in het Duits uitdruk- Het gaat hier niet om een detail. Een land dat voor zijn welvaart lenhi?'hankel'ik is van de export en de internationale dienstver- i0'n9 behoort aan het onderricht in vreemde talen hoge prioriteit Qeven, Gebeurt dat ook? De Amsterdamse fotograaf Suki Langereis heeft 50.000 gulden geëist van het weekblad Nieuwe Revu voor het zonder zijn toestemming overnemen van een serie naaktfoto's van de Velsense hoofdagente Miriam Willems uit de Nederlandse Playboy. Zijn advocaat, mr. P. Rost Onnes, verlangde dat bedrag in een kort geding tegen Nieuwe Revu voor de president van de recht bank in Amsterdam als een voorschot op een scha devergoeding, waarvoor Langereis een afzonderlij ke procedure heeft inge steld. Nieuwe Revu heeft met het overnemen van die fo to's, zonder overigens aan te geven waar ze vandaan kwamen, inbreuk ge pleegd op het auteursrecht, zo voegde; %ij'er aan toe. Op de foto: een dikge- klede- -hoofdagente, mr. Rost Onnes en de foto graaf. - FOTO ANP UTRECHT (ANP) - De bij de Nederlandse Centrale voor Hoger Personeel aangesloten vakbond MHP Metalektro wijst een verdere verkorting van de gemiddelde werkweek in de metaalindustrie af. Het zelfde geldt voor de Vereni ging van Hoger Personeel bij het AKZO-concern. Ze zijn wel voor verlaging van de leeftijd voor vervroegde uit treding (VUT). Metalektro is wel voor her verdeling van de arbeid, maar dan zullen daar met de werk gevers vooraf afspraken over moeten worden gemaakt. Zo lang de werkgevers niet dui delijk maken, dat ze echt meer mensen aan het werk willen helpen is de bond voorstander van een op ouderen gerichte vorm van arbeidstijdverkor ting, doorstroming van werk nemers naar hogere functies en het aantrekken van zoveel mogelijk jongeren. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - De WW-premie, die werkgevers volgend jaar moeten betalen, gaat 0,1 pro cent omlaag. Dat scheelt de werkgevers ongeveer 100 mil joen gulden in het afdragen van premies. Het kabinet heeft daartoe vrijdag besloten, omdat door het hoger uitvallen van ver schillende andere premies die de werkgevers moeten betalen de lastenverlichting voor het bedrijfsleven 200 tot 300 mil joen lager dreigde uit te vallen dan de 1,5 miljard gulden die het kabinet beloofd had. De werknemers moeten on geveer 150 miljoen gulden meer betalen. De Vereniging van Neder landse Ondernemingen (VNO) weigert overigens uit protest mee te werken aan de vast stelling van de verschillende premies zoals die door werk nemers in 1985 opgebracht moeten worden. De VNO is kwaad dat de regering het „elk jaar klaar speelt om zo lang met die definitieve vast stelling van die premies te wachten, zodat de bedrijfsad ministraties tegen het einde van elk jaar een enorme puin hoop worden. HILVERSUM - De actie Een voor Afrika heeft tot dusver 72.675.000 opgebracht. Hierbij komt nog een bedrag van 15 miljoen, door de regering ter beschikking gesteld voor het transport van voedsel en goederen naar de getroffen gebieden. De stichting Een voor Afri ka verwacht dat in totaal ze ker de 90 miljoen bereikt zal worden, want de actie loopt nog steeds en gironummer 555 blijft tot 26 november volgend jaar openstaan voor dit goed doel. Van het binnengekomen be drag is reeds tien miljoen ver stuurd om snel in de eerste nood te kunnen voorzien. Stichingsvoorzitter drsJos van Kemenade noemde de ac tie dan ook een groot succes. Vijftig procent van het bedrag gaat naar kerkelijke organisa ties en een zelfde deel naar niet-kerkelijke organisatie die voor verdere verspreiding en verdeling zullen zorgdragen. De vijftien bij de actie betrok ken organisaties hebben op dit moment een programma ge reed voor 66,5 miljoen. Daar van zijn de eerder genoemde Dorre poot VOLKER Stevin heft zijn bouw en waterdivisie op. Naar verluidt lijdt deze 'dorre poot' van het voor het overige goed draaiende concern een miljoe- nenverlies. Negentig perso neelsleden (de meesten zijn werkzaam aan de Ooster- schelde-afsluiting) hebben te horen gekregen dat zij naar een andere werkgever zullen moeten uitzien. Extraatje DE PTT-directie is bereid postbestellers een vaste jaar lijkse toelage van tweehon derd gulden bruto toe te ken nen voor de extra zware om standigheden waarin zij hun werk tijdens de wintermaan den verrichten. Dit voorstel heeft de directie gedaan in het overleg met de bonden over een regeling voor vuil en on aangenaam werk. Reclame HET ministerie van WVC weet nog niet precies wat het aanmoet met reclame in speel films die op de tv worden ver toond. De kwestie is nog on derwerp van studie op het de partement, zo meldt WVC in een brief aan de omroepen. Zolang het ministerie er nog niet uit is zijn de omroepen verplicht om voor het uitzen den iedere speelfilm waarin mogelijk ongewenste reclame zit apart toestemming te vra gen. Plugg ers MINISTER Brinkman van WVC vindt dat de regeling die de omroepen met de platenin dustrie hebben getroffen over de aanwezigheid van pluggers in de omroepstudio's, te vaag is. De minister heeft daarom zelf een strengere regeling voorgesteld om ongewenste platenpromotie te voorkomen. Prijzen omhoog DE prijzen in ons land zijn tussen half oktober en half no vember met 0,2 procent geste gen. Dat blijkt uit het door het ministerie van Economische Zaken gepubliceerde prijsin dexcijfer voor gezinsconsump tie. Duurder werden vers fruit, ziekenhuistarieven, si garetten en dameskleding. De prijzen van autobenzine, vlees en vleeswaren gingen omlaag. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Geen enkele minister of staatssecretaris geeft commentaar op de conclusies van de RSV-enquêtecommissie als deze maandagmiddag bekend worden. weten dat dit Kabinetsstand punt „niets" te maken heeft met mogelijke eindconclusies van de onderzoekscommissie over bewindslieden die in het verleden met het RSV-concern onderhandelden. Zoals bekend is het de verwachting dat met name vice-premier en minis ter van Economische Zaken, Van Aardenne, er in de eind conclusies van de RSV-com- missie slecht afkomt. Voor het VVD-Kamerlid Korthals, tevens lid van de en- quêtecommisie zou dit aanlei ding zijn een minderheids standpunt in te nemen. De bewindslieden reageren pas als de conclusies in het parlement besproken zijn. Dit gebeurt pas volgend jaar. Premier Lubbers heeft na afloop van het wekelijkse Ka binetsberaad laten weten dat het „voltallige" kabinet het met deze opvatting eens is. Volgens Lubbers is de RSV- commissie op aandrang van de Tweede kamer ingesteld en daarom moet het parlement ook in de gelegenheid zijn als eerste, officieel, op de uitkom sten te reageren. De premier liet desgevraagd Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Het PvdA-kamerlid Zijlstra onderzoekt met ver tegenwoordigers van de Socialistische Partij Duitsland de pre cieze verplichtingen, die ons land heeft bij de bouw van een snelle kweekreactor in Kalkar. Binnen de zusterpartijen wordt overwegen om daarbij zowel de Nederlandse als de Duitse Rekenkamer in te schakelen. Inzet van het onderzoek is de vraag of de huidige verplichtingen (staatsbijdrage maximaal 345 miljoen gulden) worden over schreden, als de reactorkern volgens plan wordt uitgebreid. Verder wil Zijlstra uitgezocht zien of minister Van Aardenne (economische zaken) juist heeft gehandeld, toen hij Nederland volkenrechtelijk verplichtte tot die miljoenen-bijdrage in het Kalkar-project. Voorzitter SER Prof. ir. Th. Quené (54) volgt per 1 februari dr. J.W. de Pous op als voorzitter van de So ciaal Economische Raad. tien miljoen besteed aan di recte voedselhulp in onder an dere Soedan en Ethiopië. In to taal bijna honderd projecten in circa dertig Afrikaanse lan den zullen direct, dan wel structureel door de opbrengst gesteund worden. Driekwart van de opbrengst is bedoeld voor noodhulp en een kwart voor structurele hulp. Dit betekent dat, zoals de zaken er nu voorstaan, ruim 50 miljoen wordt uitgetrok ken voor leniging van de di recte nood, waarbij tevens de door minister Schoo van Ont wikkelingssamenwerking toe gezegde 15 miljoen zal wor den aangewend. Bijna 15,5 miljoen wordt besteed aan het financieren van hulp programma's. Deze bedragen nemen toe naarmate er meer binnenkomt. Een deel van de opbrengst is bedoeld voor voedselhulp, andere projecten zijn herbebossing, bodemcon- servering, dekens, transport, vaccinatieprogramma's, trai ning van vrouwen met het doel kleinschalige landbouw te bevorderen, aankoop van zaden, herstel en uitbreiding van irrigatiesystemen, water- aanleg, herstel van 158 water putten. De meeste hulp gaat naar projecten in Ethiopië 19,4 miljoen), Soedan 16,5 miljoen) en Tsjaad 9,2 miljoen) waar op dit ogenblik de grootste honger heerst. „De stichting E)en, voor Afri ka zal uitvoerig verantwoor ding afleggen over de beste ding van het eindbedrag. Daartoe zal op 26 november 1985 - precies een jaar na de actiedag - een accountantsbe drag worden gepubliceerd. Tot aan die tijd zal de stichting om de twee maanden aan pers, ra dio en tv verslag uitbrengen over de stand van zaken. Ook zal het publiek enkele keren rechtstreeks worden geïnfor meerd en wordt er veel aan dacht besteed aan voorlich ting. De vijftien organisaties zullen zelf bepalen wat er met hun deel gaat gebeuren. Ze hebben de plicht hiertoe ver antwoording af te leggen. V5 Een weekendje om nog even diep adem te halen vóór het december-geroezemoes los barst. De dennen en sparren rukken al weer op in steden en dorpen! U mag drie maal Kerk-rade wie adviseur is geworden van de voetbalclub Roda JC. In derdaad, dat is heel gemakke lijk. J.C. staat voor.Johan Cruyff. Johan is naar Limburg gehaald door Tjerk Westerterp, die ooit minister was en nu baas is van de Amsterdamse Optiebeurs. Hij heeft zijn optie-beurs ge leegd om Roda uit de puree te halen. Wat heeft Westerterp eigen lijk met voetbal te maken? Welke club wil in zee met iemand die een Oosterschelde- dam bedacht die zo lek was als een zeef? Hij liet opzettelijk gaten vallen! Het devies van Westerterp is nu: Hoger Op-tie-club! Ik geef de club uit Kerkrade niet veel kans, hoewel Wester terp heilig gelooft in deze Rooms-Roda-coali tie. Die Deetman lijkt me ook een goeie sponsor van een voetbal club in nood. Geef hem een schoolbord en een krijtje en hij vindt altijd wel een manier om aanzijn centen te komen. De wasknijper is het nieuwe wapen van vrouwen in de strijd tegen onderdrukkende mannen, heb ik begrepen uit het bil-incident in Frankrijk. Het kan een dodelijk wapen zijn, zo'n wasknijper in je vlees, of op je vlees (oei!). Hoe kan een man zich verdedigen? Gewoon, door zelf de was te doen en zo de wapens in eigen beheer te houden. Voelt u wel? MERIJN DEN HAAG (ANP) - De reisorganisaties in Ne derland zijn unkniem te vreden over het aantal boekingen voor de perio de rond de kerstdagen dit jaar. Over het geheel geno men hebben zij ten op zichte van vorig jaar een lichte stijging geconsta teerd. Woordvoerders van de grote reisorgani saties hebben dit desge vraagd gezegd. Ook de krokusvakantie 'gaat lekker'. „Het ziet er naar uit dat in de toe komst de krokusvakantie drukker wordt dan de kerstvakantie", meent (ADVERTENTIE) DE HYPOTHEEKRENTE VAN DE AFGE10PEN JAREN DE RENTE STABIEL HYPOTHl i

de Stem | 1984 | | pagina 3