Eerste rekening carillon kinnen bij Aardenburg 'Aantal naaktstranden uitbreiden' 'V erdeling van woonwagens is onrechtvaardig' B10T1M VAN ZEELAND KREDIET 17 MILLE NODIG U ilenburgerprij s voor Thijs Kramer B en W Aardenburg verdeeld over voortgang Ydewalle Gouden Mossel voor Eindhovenaar Nieuwe medewerker Hoekzak Ües miTÏaimfmiv Budget SS Oppositie- beraad in Aardenburg Ouderen- stichting gaat Dorpshuis Ovezande beheren 'AGINA ZEELAND 3 Plaatselijk nieuws liervliet Hinge .amswaarde Terneuzen Zaamslag SFEERVOL DECEMBER MET HET VERSCHIL OiQ&eSixQA 1985: Geen hogere belastingen Aardenburg Twee video's gestolen in Aardenburg Nieuw klokje Kaaipoort in Aardenburg Schieting VAK DE WIJNCKEL: 'PROJECT STOPZETTEN' I echte V van Helden) wil 1 WalL doOTgaan met Yde- K uit de aanbie- VOORSTEL VAN PVDA-FRACTIE OOSTBURG VOOR TIEN UUR PER WEEK ANTIEKE GRENEN MEUBELEN Uitgebreide agenda voor Goese raad markten Plaatselijk nieuws Aardenburg Oostburg Bert de Vries niet naar Schoondijke lostzegelbeurs - VancJaa, ^ordt in 't Oude Raedhuys een ostzegelbeurs en muntenvei. ing gehouden. Begonnen yordt om 14.00 uur. Adventsviering - De r.k, be. aardenbond afdeling ciinge lal op dinsdag 11 december in bet gemeenschapscentrum Malpertuus een adventsvie. ring houden. Hieraan wordt meegewerkt door pastoor j L'an der Heyden en het zang. koor van de bejaardenbond pnder leiding van de heer Ne- leson. Na de viering, die begint pm 14.30 uur, is er nog geit. genheid tot ontspanning. Bridgewedstrijd - In café De rVier Jaargetijden speelden de Beden van de bridgeclub een Twedstrijd voor de najaarscom- |petitie. Het was een draaiende nitchel met veertien paren. ^3e uitslag was: 1. mevrouw |Joossen-de heer De Booy, 2. Idames Biesbroeck-Goossen, 3, ldames Pauwels-Staal, 4. heren I Pauwels-Van Cruissen, 5. he- I ren Smulders-Van Puyvelde. [Amnesty - De afdeling Ter- [neuzen van Amnesty Interna- 1 tional houdt maandag de I maandelijkse schrijfavond in Ide Goede Herderkerk. Aan- I vang 20.00 uur, voorbeeldbrie- I ven zijn aanwezig. Dinsdag 12 december wordt het werkter- i rein verlegd naar De Volta straat 37. Daar wordt geschre- ven vanaf 10.00 uur. Ruilavond - Maandag is er weer een ruilavond van de postzegel- en muntenvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen in de bovenzaal van café Du Commerce aan de Markt, aan vang half acht. Er wordt ook een veiling van postzegels en munten gehouden. Verder is de nieuwtjesdienst van de ver eniging aanwezig met de nieuwste uitgegeven postze gels van diverse landen. De toegang is vrii 400 jaar - Maandagavond 11 december komt de Vereniging Oud Terneuzen weer bijeen in het Terneuzens Zuidlandthea- ter. Voor de pauze is er een le denvergadering waar onder andere een nieuwe voorzitter gekozen moet worden. Na de pauze is de videofilm, gemaakt door het duo Kramer en Van Tol, te zien. Daarna bestaat de gelegenheid afscheid te nemen van de vertrekkende voorzit ter C. van Minnen en vice- voorzitter W. de Zeeuw. De bijeenkomst begint om hall acht en is ook door niet-leden te bezoeken. Sint Nicolaasfeest - Woensdag vierde de kern Zaamslag van de Stichting Welzijn voor Ouderen het Sint-Nicolaas- feest in de met ongeveer 1$ personen gevulde zaal De Poort. Na de pauze vertoon* de heer A. Scheele dia's van* reis naar Inzeil in mei waaraan 47 personen deelna men. Tot slot werden enkele spelletjes bingo gespeeld. De kerstmiddag wordt ge houden op dinsdag 18 decem ber om 14.30 uur in De Poort Opgave voor deelname aan koffietafel is op dinsdag 11 cember, tussen 14.00 en 15.® uur. In De Poort wordt op december tevens een kerst- prijskaarting gehouden. n el n it. n n et le De se (ADVERTENTIES) SPECIALE AANBIEDINGEN KERST-NIEUW JAAP WINTERSPORT P. Otten B.V. 076-222533 Kostuums Kolberts Pantalons HULST ^tERDAG 8 DECEMBER 1984 T20 PAGINA ZEELAND 4 onzer verslaggevers BEGROTING Vaneen «ARDENBURG - De gemeen- Ijjjlie belastingen in Aarden burg hoeven volgend jaar niet worden verhoogd. Dit is het evolg van de sluitende ge beente-begroting voor 1985. pit blijkt uit de aanbie- dings-brief bij de Aarden burgse begroting. Het is de be doeling dat dit stuk dinsdag 11 december door de gemeente raad wordt vastgesteld. Uit deze aanbiedings-nota komt verder naar voren dat, als gevolg van het aflopende van de landelijke verfijnings- regeling, er de komende jaren grote kosten gemaakt zullen moeten worden voor de ver dere uitvoering van het basis- rioleringsplan in de gemeente. „Voor deze financiële offers dient gereserveerd te worden", zo schrijft wethouder R. van de Wijnckel (financiën en openbare werken) in de nota. Nu de sanering van de var- kensmesterij van E. Ramme- laere te Eede is gerealiseerd, bestaat de mogelijkheid om het bestemmingsplan De Grein tot uitvoering te bren gen. „Ter wille van de leef baarheid in de kern Eede zal de uitgifteprijs van de grond niet hoger zijn dan die van de andere bestemmingsplannen", aldus de nota. Van onze correspondent AARDENBURG - In het Van Eeghenhuis, het vormingscen trum van de Doopsgezinde Broederschap in Aardenburg, zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee video-ap paraten, een camera en andere apparatuur gestolen. De waarde van de goederen bedraagt 8000 gulden. Er zijn geen sporen van inbraak ge vonden. Vermoedelijk is men met een valse sleutel het pand binnengekomen. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aarden burgse Kaaipoort wordt voor zien van een nieuw luidklokje - met slagkerk. Het gaat om een schenking aan de gemeente door de bedrijven, die bij de restauratie van de poort be trokken zijn geweest. Het Is meer dan een halve eeuw geleden dat er klokje mepte in de Kaaipoort. In 1943 werd het oorspronkelijke ex emplaar, dat dateerde uit 1650, door de Duitse bezetter uit het torentje gehaald en geconfis- ceerd. Het klokje werd nooit teruggevonden en is ook nim mer vervangen. Het Aardenburgse college van B en W stelt de gemeente raad, die dinsdag 11 december vanaf 18.30 uur bijeen komt, voor om de schenking te aan vaarden. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De gemeente Aardenburg heeft de eerste rekening binnen die betrekking heeft op de door de rechter bevolen heroprich ting van het carillon 'Ons Nationaal Monu ment' in de tuin van Pieter de Boer te Drach ten. De door het gemeentebestuur voor deze klus in de arm genomen klokkenfabriek Koninklijke Eijsbouts BV heeft nu een derde deel van het in april uitge brachte offerte-bedrag in rekening gebracht. Het gaat om bijna 17.000 gulden. B en W stellen de gemeente raad, die dinsdag 11 december vanaf 18.30 uur bijeen komt, voor dit bedrag beschikbaar te stellen. De totale offerte, die overi gens slechts de meest elemen taire werkzaamheden omvat en volgens Pieter de Boer bij lange na niet volledig is, gaat tot een bedrag van ruim 55.000 gulden, inclusief btw. Diverse werkzaamheden, zoals het staalstralen van de verroeste onderdelen, is echter niet in deze offerte opgenomen. Zoals bekend is dat voor de hoogbejaarde De Boer aanlei ding geweest zich tot de rech ter in Leeuwarden te wenden met het verzoek Aardenburg te verplichten ook deze werk zaamheden te laten verrich ten. Dit als gevolg van de uit spraak van de Middelburgse rechter, dat Aardenburg het carillon dient terug te brengen in de staat waarin het ver keerde, toen het in 1979 door De Boer aan deze gemeente werd geschonken. De president van de Leeu warder rechtbank heeft, zoals gemeld, bij tussenvonnis be sloten dat er in de kwestie eerst een bindend advies moet worden uitgebracht door de Nederlandse Klokkenspel vereniging te Amsterdam. Wanneer deze de visie van Pieter de Boer onderschrijft, zal Aardenburg nog tiendui zenden guldens extra op tafel moeten leggen. Wat de beide rechtsgedingen rond het caril lon betreft, ook die hebben de gemeente al een rekening van enkele tienduizenden guldens aan advocaatkosten opgele verd. Van onze correspondent DAMME - Tijdens de algemene vergadering van de Uilenspiegelvereniging te Damme (België) vond de jaarlijkse uitreiking van de Uilenburgerprijzen plaats. Dit jaar kwamen twee per sonen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt op het terrein van het leefmilieu, daarvoor in aanmerking. Naast de heer W. Gentier, gemeenteraadslid te Damme, was dat de heer Thijs Kramer uit Zuidzande. De heer Kramer is voorzit ter van de natuurbescher mingsvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen 't AARDENBURG - Vijfde pu«leJ schieting: hoge vogel: Ru «I Clerck; zijvogel: J. van Iwaa' ,1 grootste aantal (7): J. de M®LI Stand: 1. Th. Lampaert 31 p"®. #1 2. R. Pielaet 23, 3. H. Geernaer- rn jn+on Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aardenburgse college van B en n» ,Vj ee'd °ver de voortzetting van het op sterven vl'a *1-recreatie-project Ydewalle. Wethouder R. hele f Wijnckel stelt zich op het standpunt dat het Plan maar beter in de ijskast kan worden gezet. Een meerderheid (Uirze- I hourie6r w' Lockefeer en wet- beernc" i de gemeente- loting voor 1985, die vol- A"ril K6ek dinsdag door de handerdburgseraadwordtbe- befewPZften van het Project stron 1 Wel een financiële deze Aar<Jenburg, want ruimg?£eZte heeft tot nu toe ven ai gulden uitgege ten an v°orbereidings-kos- I k^Ü?drag ziin we dan wel lavonri z° reageerde gister- nd wethouder Van de Wijnckel. „Maar in de tien jaar dat Zeeland BV met Yde walle bezig is, heeft deze maatschappij zijn kans wel gehad. Er is tot nu toe nog niets gerealiseerd en daarom moeten andere beleggers ook maar eens een kans krijgen. Wellicht dat er dan tenminste iets van de grond komt". Volgens de wethouder heeft zijn afwijzing van het plan ook te maken met de belangen van de Aardenburgers. „Het zwembad en de speeltuin, die Zeeland BV wou overnemen voor het project, mogen niet langer speelbal zijn van men sen die een luchtkasteel naja gen". Duumpje. 't Duumpje is nauw betrokken bij de milieuperike len te Knokke-Heist. Er wor den immers grensoverschrij dende acties gevoerd om de plaatselijke Zwinbosjes te be houden. Ook over de duinbe- scherminsproblematiek wor den gezamenlijke acties on dernomen met de Natuurvere- niging regio Brugge en de Uilenspiegelvereniging te Damme. Voor de milieuverenigingen stopt de natuur niet aan de grens en het landschap van West- Zeeuwsch-Vlaanderen is ook dat van de Vlaamse pol ders. Redenen genoeg voor de Damse Uilenspiegels om de heer Kramer tot grensover schrijdende Uilenburger te benoemen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De PvdA- raadsfractie van de gemeen te Oostburg wil dat in Zeeuwsch-Vlaanderen meer terreinen voor naaktrecrea- tie komen. De fractie zal hiertoe nog voor het zomer seizoen met een initiatief voorstel in de gemeenteraad komen. Dat deelde fractieleider J. de Vries gisteren desge vraagd mee. „We zijn voor uitbreiding of voor meerde re lokaties", zo zei hij. De WD-fractie en drie van de vier raadsleden van Dorpsbelang Toerisme zijn ook voor uitbreiding van het naakstrand bij Groede. Volgens K. Malcorps, lei der van de VVD-fractie, willen de liberalen het ko mende jaar nog geen andere lokaties langs de kust van de gemeente Oostburg. Ze vin den echter wel dat het be staande naaktstrand tussen paal 21 en 22 bij Groede te klein geworden is. H. van der Weegen (D T) vindt dat er meerde re lokaties langs de kust moeten komen. Een voorstel tot uitbreiding zal hij dan ook zeker steunen. Enkel de fractieleider van D T, A. Verhage, is om principiële redenen tegen een vergro ting van het bestaande naaktstrand. De CDA-fractie vindt dat het nu te vroeg is om over een eventuele uitbreiding te praten. Aldus fractieleider G. van Schaick gisteren. Zoals bekend liet de Oost- burgse wethouder A. de Feijter deze week in deze krant weten dat er met hem niet over een uitbreiding van het naaktstrand valt te praten vóór de raadsverkie zingen van 1986. Hij vindt dat de burgers van Oostburg zich eerst via de stembus moeten uitspreken over het tot nu toe gevoerde beleid van de gemeente waartoe ook de aanwijzing van het naaktstrand behoort. Afge lopen zomer is het strandge- deeite in gebruik genomen. SLUIS - De door het provinciebestuur opgestelde ver deling van het aantal woonwagenstandplaatsen tus sen Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Zeeland is hoogst onrechtvaardig. Dit zei burgemeester J. As- selbergs van Sluis gistermid dag tijdens een persconferen tie ter gelegenheid van het be zoek aan zijn gemeente van de PvdA-fractie in de provinciale staten. Volgens de burgemeester geeft het geen pas om Zeeuwsch-Vlaanderen, een gebied met 110.000 inwoners, 149 standplaatsen toe te wijzen en de rest van Zeeland (230.000 inwoners) slechts 109 plaatsen. De opmerking van het PvdA-statenlid mevrouw C. van Hoorn, dat deze situatie historisch zo is gegroeid, pa reerde Asselbergs met de stel ling dat 25 procenj van de woonwagenbewoners in Zeeuwsch-Vlaanderen van Belgische origine is. „En dat percentage is veel te hoog". Mevrouw Van Hoorn bracht hier tegen in dat wagenbewo ners, die graag in Zeeuwsch- Vlaanderen willen vertoeven, nu eenmaal niet kunnen wor den gedwongen om domicilie te kiezen boven de Wester- schelde. „Vandaar het grote aantal toegewezen standplaat sen", stelde zij. Burgemeester Asselbergs beschouwde dit ar gument nauwelijks als terzake doende. De PvdA-statenfractie sprak haar waardering uit voor de restauratie van de oude Sluise vestingwerken door leerling-bouwvakkers. Deze projecten zijn mede gefi nancierd uit de provinciale pot voor bijzondere voorzienin gen. Ook kon men instemmen met de Sluise plannen om de opknapbeurt van de korenmo len De Brak (kosten: 175.000 gulden) te laten uitvoeren als leerling-proj eet. „Maar eigenlijk zou Sluis toeristenbelasting in moeten voeren om deze projecten voor een deel te financieren", meende het statenlid Vene kamp. „Dan zal ook de provin cie sneller geneigd zijn een bijdrage te leveren". Deze opmerking viel bij VVD-wethouder J. du Fossé niet in goede aarde. „Wij heb ben enkele jaren geleden een keuze gemaakt voor parkeer belasting, die de gemeente jaarlijks 180.000 gulden in de knip brengt", aldus de wet houder. „Wanneer we dan ook nog toeristenbelasting gaan heffen, dan worden de bezoe kers van Sluis dubbel gepakt". Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De raadscom missie voor financiën van de gemeente Oostburg is gisteren akkoord gegaan met het colle gevoorstel om iemand voor 10 uur per week een baliefunctie in het sociaal cultureel cen trum Den Hoekzak te Oost burg te geven. De nieuwe kracht gaat in formatie geven over de cultu rele activiteiten van de Stich ting Uit. Deze stichting orga niseert sinds enige tijd busrei zen naar theaters in België. Ook is er in Den Hoekzak een agentschap voor de schouw burg van Brugge gevestigd. De beheerder van het Oost- burgse sociaal cultureel cen trum heeft niet genoeg tijd om de informatie over de culture le activiteiten van Uit mede te delen. Het college wil daarom een nieuwe kracht benoemen. Deze zal naast het verstrekken van gegevens over culturele gebeurtenissen in België en de eigen streek ook het agent schap voor de schouwburg in Brugge uitvoeren. Het college wil de nieuwe kracht voorlopig voor één jaar aannemen. De gemeenten Aardenburg en Sluis zullen deelnemen in de kosten. J. de Vries (PvdA) zei dat er nu in Oostburg drie punten zijn waar informatie over cul turele zaken zijn te halen. „Bij de Stichting Maatschappelijke Dienst, de Streek Jeugdcen- trale en Uit". Hij vindt dat gemeente moet probc-n die punten samen te voegen, zodat het publiek meer duidelijk heid krijgt. Wethouder J. Tho- maes zei toe dat er een onder zoek naar een eventuele sa menvoeging komt. De commissie ging akkoord met de aanschaf van een nieu we golfbreker voor de jacht haven van Breskens. Het col lege wil een oude binnen- vaarttanker voor een bedrag van bijna 77.000 gulden kopen ter vervanging van de gezon ken oude golfbreker. Een mossel uit Goes, genaamd Kaatje, met 'n haring te saam op een slaatje, zei: „Voor we vergaan, vlij tegen me aan, dan word je voor eeuwig miin maatie". Deze limerick, van de hand van Eindhovenaar J. de Wit, was gisteren goed voor de Gouden Mossel; de eer ste prijs in een landelijke limerick-wedstrijd, georga niseerd door het Nationaal Vis bureau onder auspiciën van het Mosselkantoor in Bergen op Zoom. Omroepmedewerkster Tineke Vos reikte gisteren in hotel Nolet in Yerseke de prijzen uit aan 14 deelnemers, die door een jury getrokken waren uit duizenden in zendingen. De veertien gelukkigen kregen behalve een zilveren (13) of gouden (1) mossel een dagtrip door Yerseke aan geboden. Daar bezochten ze de mosselbedrijven, de vis- afslag en de Julianahaven. Later, na de prijsuitreiking, kregen de limerickmakers een diner aangeboden. Uiteraard stonden mossels en andere schelpdieren op het menu. Op de foto bewonderen de winnaars van de Gouden Mossel samen met Tineke het sieraad. - fotowillem mieras (ADVERTENTIE) kunstnijverheid EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE „TWINKELTJE"' Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 3 TERNEUZEN 01150-12237 GOES - De agenda van de de- cembervergadering van de Goese gemeenteraad is zeer uitgebreid. Liefst 37 punten willen B en W, nog voordat het jaar om is, behandeld zien. Zo buigen de raadsleden zich onder meer over het op heffen van de gemeenschap pelijke regeUng de Vleeskeu- ringsH-'.^sx die, zoals gemeld, - ordt vervangen door een rijksdienst. Dan komt ook de opheffing van de schooltand- verzorging aan bod, evenals de stopzetting van de subsidie aan het schoolmaatschappe- lijk werk. De gemeenteraad moet in deze laatste vergadering van het jaar een principe-uit spraak doen over de fusie van de openbare Van Dusseldorp- mavo met het Goese Lyceum. De andere agendapunten gaan over financiële zaken, een res tauratie, een voorbereidings- besluit en wat begrotingswij zigingen. GOES, 7-12-84 - Andijvie kl. 2 B 93, boerenkool kl. 1 gs 103, kl. 2 gs 97, fijne peen waspeen kl. 2 A 99, spits kool kl. 1 A 79, spruiten onge- schoond kl. 2 B 35, A 52-58, witlof kl. 2 A 280-300, kl. 3 150-170, prei kg kl. 1 A 84, kl. 2 B 44, A 54-90, rode kool kl. 1 B 22-23, A 29, kl. 2 A 9, sa vooiekool groen kl. 1 A 29-51, wit- tekool kl. 1 A 21-24, kroten kl. 1 A 35, winterpeen kl. 2 60 13, 5 8, uien kl. 2 gr. 24, mi. 7, knolselderij met blad st. kl. 1 25 23,15 23-27,10 43-53, kl. 2 25 8, koolrapen kl. 2 4, Cox Orange Pippin kl. 1 65-70 165, kl. 2 75-85 162, 70-80 158-174, 70-75 173, 60-65 66, Gloster kl. 1 85-90 100-103, 75-80 84, 60-70 35, 55-60 30, kl. 2 60- 70 48, Elstar kl. 1 85-90 170, 80-90 187-213, 80-85 220, 75-80 215, 70-80 198-232, 70-75 211, 65-70 156, 60-70 111, kl. 2 55-60 27. Granny Smith kl. 1 75-80 120-126. Golden Delicious kl. 1 75-80 126, 70-80 75-81, 60-70 50, kl. 2 65-70 35, Goudreinette kl. 1 75- 85 43-113, Jonagold 20% kleur kl. 1 85-90 184, 70-75 173, kl. 2 80-90 89, Conference kl. 1 65-75 137-140,65-70 139-142, 60-65 119, 55-65 114-127, kl. 2 45-55 80, Legipont kl. 1 70-80 96, 60-70 70, 55-60 36, Doyenne du Co rnice kl. 1 80-85 117, 75-80 140, 70-80 143. Beurre Alexander Lucas kl. 1 70-80 107,65-70 95, kl. 2 60-65 74. La te aardappelen kl. 1 mi. 16, kl. 2 mi. 24. TERNEUZEN - Per stuk: bloem kool B 95-110. Per bos: selderij 61- 70. Per kg: prei 59-64, uien 15, boe renkool 74, breekpeen 17-18, sprui ten A 67-76, B 35-52, witlof A 200- 230, A2 170-22G^klasse 3 100-180. Bolling - Uitslag bolling bij De Zwaan. 1. J. de Vreeze-G. Bee- laert-A. de Baets, 2. J. Blon- deel-H. Marclé-R. Haverbeke, 3. P. Staelens-E. de Sloover-W. Rogiers, 4. E. Lemaire-J. Foc- ke-F. Rieteco, 5. P. Martens-L. Rogge-A. Laureijns. Plattelandsvrouwen - Omdat de kerstviering van de afde ling Aardenburg van de Ne derlandse bond van Platte landsvrouwen wordt gehou den op de avond dat ook de Koninklijke Aardenburgse Fanfaren een concert in de Sint Baafskerk geeft, ten be hoeve van de restauratie van deze kerk, zal de kerstbijeen komst van de plattelands vrouwen pas om 20.30 uur be ginnen. De muziekvereniging zal het concert op dat tijdstip onderbreken of beëindigen. Kaasboerderij - Van maandag 10 tot en met vrijdag 14 de cember is kaasboerderij De Milliano-Baars aan de Bak kerstraat wegens herinrich tingswerkzaamheden geslo ten. Onlangs werd deze unieke Zeeuwse kaasboerderij ge deeltelijk verbouwd. Zaterdag 15 december is er een open dag, van 9.00 tot 17.30 uur. Be zoekers kunnen dan kennis maken met natuurlijke boer derij produkten en hebben de kans een bol kruidenkaas te winnen. Bridge - De bridgesociëteit Oostburg speelde in het kader van de wintercompetitie in de zaal van Victory Oostburg. Er werd gespeeld met een howell 10. Uitslag: A-lijn: 1. mevrouw Brevet-de heer Van Veen, 2. echtpaar Risseeuw, 3. heren Van Dronkelaar-Remijn, 4. dames Drenth-Risseeuw. B- lijn: 1. dames Goossens-Mar- tens, 2. dames Luteyn-Van Dronkelaar, 3. dames Remijn- De Voogdt. AARDENBURG - De opposi tie-fracties in de Aardenburg se gemeenteraad (PvdA, V V D. D'66 en Lijst Standaert) hou den komende maandag weer hun maandelijks openbaar be raad. Ditmaal gebeurt dat in snackbar Holyrook aan de Weststraat te Aardenburg. Gesproken wordt dan over de voorstellen van B en W voor de dinsdag te houden vergade ring van de gemeenteraad. De bijeenkomst begint om 18.30 SCHOONDIJKE - De CDA- voorzitter in de Tweede Ka mer Bert de Vries komt maan dag niet naar Schoondijke, zo als aanvankelijk de bedoeling was. In verband met het uitko men van het rapport van de RSV-enquêtecommissie moet de CDA-fractievoorzitter maandag in Den Haag blijven. De Vries is nu van plan om in januari naar Schoondijke te komen. Een exacte datum was gisteren nog niet bekend. Van een onzer verslaggevers OVEZANDE - Het dagelijks bestuur van de Stichting Wel zijn voor Ouderen in Borsele (SWOB) stelt tijdens de vol gende vergadering van het al gemeen bestuur voor, het be heer van het Dorpshuis in Ovezande over te nemen. Tijdens een vorige vergade ring wierp dit punt nogal wat problemen op en het algemeen bestuur besliste toen de zaak over te nemen, maar dan voor de tijd van een jaar. Het dage lijks bestuur wil nu dat de vergadering duidelijk maakt of het pand nu in eigendom of in bruikleen wordt genomen. Voorts moet er een beheer derscommissie worden inge steld, waarin ouderen van verscheidene groeperingen die belang hebben bij het Dorps huis zitting nemen. De agenda vermeit verder nog onder meer een discussie over de in voering van het project Dag- verzorging, de aanschaf van een personenbusje en de be spreking van de nota Oud en Zelfstandig. De aanvang is 16.00 uur in het Dorpshuis in Ovezande.

de Stem | 1984 | | pagina 19