'Geen rancune van Van lT: -«.sas—-1 De Steile Wand: Nieuwe impulsen vaderlandse pop V oorlopig nog geen fietspad bij Parkzicht Derde dubbeldekker wordt fietsvriendelij k PRIESTERBESTAND VERGRIJSD IN W-Z-VLAANDEREN ;ie r n na«i da 6Geen grote bedrijven op Deltahoek' T16 PAGINA ZEELAND 2 Plaatselijk nieuws Biervliet Sas van Gent Westdorpe Terneuzen St.-Jansteen politierapport Toekomst nnNDERDAG 6 DECEMBER 1984 BIBTIM VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 OOSTBURG - De rk parochies in West- Zeeuwsch-Vlaanderen worden gereorgani seerd. Uitvaarten Onmogelijk Wraakacties harkten Beleid Schietingen Plaatselijk nieuws Aardenburg BAND GEFORMEERD ROND ZEEUWSVLAMING Succes Gelul Schoolmaten 'BESTE OPLOSSING ERG DUUR Klachten Landbouwschap is tegen deel plan Baarland J( JEI n n n I Fietsers Zeeziekte KWL-meisjes sterk in basketbal- toernooi Abt bespreekt kloosterleven B EN W OOSTBURG: karakter, daar niet alleen Sas se vogelliefhebbers inzenden maar ook mensen uit andere Zeeuwsch-Vlaamse plaatsen Gisteren en dinsdag zijn de zangkanaries reeds door keur meesters op hun kwaliteiten bekeken. Vandaag en morgen komen de andere vogels aan bod. Zaterdagavond worden de prijzen uitgereikt aan de eigenaren van de winnende vogels. De trekking van de 10. terij ten bate van de expositie is zondagmorgen om ll.oo uur Gedurende de expositiedagen draait het rad van avontuur op volle toeren en bestaat ook de mogelijkheid vogels te ko pen. Kerstkaarten - Het plaatselijk comité voor Kinderpostzegels is is woensdag 12 en vrijdag 14 december aanwezig in het postkantoor voor de verkoop van de bekende kerst- en nieuwjaarskaarten. Het comi- té is aanwezig op 12 december van 10.00-12.00 uur en op 14 de- cember van 15.30-17.30 uur. Comité - Het comité voor Kin derpostzegels is van 10 tot en met 14 december dagelijks in het postkantoor aanwezig voor de verkoop van de beken de kerst- en nieuwjaarskaar ten. De verkooptijden zijn van 09.00-12.30 uur en 14.00-17,00 uur. Luchtbuksschieting - Het aantal leden van de lucht buksschuttersclub Molen- kreek is de laatste tijd uitge breid en ook het publiek gaat zich meer en meer interesse ren voor deze tak van sport, Om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn kunnen te tonen, houdt Molenkreek een lucht buksschieting zondag 9 de cember 's middags vanaf half drie in Het Oude Raedhuys, waar een liggende wip is op gesteld. Gevonden - Bij de gemeente politie kan men inlichtingen krijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: wieldop, shagbuidel, zilveren hanger, bromfietshelm, diverse sleu tels, bladlood, step, kinderpor temonnee met inhoud, horloge, bijl, kinderbril, diverse porte monnees, bril, gouden baby- armband, blauw kindervest, spijkerbroek, regenpak, schepnet, zilveren armband, zwarte jas met sjaal, gouden trouwring, rol behang, 2 bier kratjes, tas (pukkel) met boe ken. Oud papier - Het maandelijks ophalen van oud papier door de jeugdafdeling van de voet balvereniging STEEN is zater dag 8 december vanaf half ne gen. TERNEUZEN - Op de krui sing Axelstraat-Kerkhoflaan werden gistermiddag twee personenauto's zwaar bescha digd. Daar verleende de auto mobilist J.V. uit Terneuzen geen voorrang aan een perso nenauto, bestuurd door P.M., eveneens uit Terneuzen. VLISSINGEN - In de Van Bossestraat werd ingebroken in de berging van de heer H. G. G. Er is gereedschap ont vreemd. Men is binnengeko men met vermoedelijk een valse sleutel. GOES - Aannemer Lambert uit Vogelwaarde deed aangifte van een inbraak in een bouw keet in de Ter Doestwei te Goes. Er wordt gereedschap ter waarde van 5000 gulden vermist. SCHOONDIJKE - Woensdag middag omstreeks een uur is in de Prinses Beatrixstraat de 8-jarige V. P. bij het overste ken door een personenauto, bestuurd door P. B. uit IJzen- dijke, geschept. P. werd hier bij gewond en werd naar het ziekenhuis in Oostburg over gebracht. verbeteringen en energiebe sparingsprojecten uitgevoerd, waardoor ook het rendement van deze eenheden zal toene men. Mede dankzij deze ontwik kelingen, gekoppeld aan de lo pende investeringen en ener giebesparingsprojecten, ziet NSM 'de toekomst met ver trouwen tegemoet'. Het groot ste gedeelte van de bij NSM geproduceerde ammoniak wordt in eigen fabrieken op het NSM-terrein in Sluiskil verwerkt tot hoogwaardig stikstofmeststoffen zoals on der andere kalkammonsalp6' ter, ammoniumnitraat en ureum. De overige ammonia wordt verkocht op de werelö- markt. Reorganisatie van parochies op komst Van een onzer verslaggevers Deze operatie moet over enkele jaren zijn beslag brijgen. Reden hiervoor is het sterk vergrijsde priesterbestand in jestreek en het nijpende ge brek aan jonge pastores. Het reorganisatieplan is enige tijd geleden opgesteld door de West-Zeeuws-Vlaam- se pastores, deken J. Aarts van Zeeland en een vertegenwoor diger van het bisdom Breda. De streek zal worden opge deeld in drie zogeheten subre gio's, met op dit moment elk jog twee pastores. Die subre gio's zijn Sluis/Aardenburg/ Zede, Oostburg/Groede/ Schoondijke en IJzendijke/ Hoofdplaat/Biervliet. Bres kens, waar pastor Omer Giel- liet actief is, wordt niet in het nieuwe schema opgenomen. Gezien de leeftijd van zeven r (stores in West-Zeeuwsch- Haanderen (de jongste is 58, de oudste 70 jaar) en het feit dat vacatures niet kunnen worden opgevuld moet er re selling mee worden gehouden dat binnen afzienbare tijd nog maar één priester per subregio «schikbaar zal zijn. Verzwaring „En dat houdt uiteraard een enorme taakverzwaring in", aldus pastor F. Buijsse van IJ- zendij ke/ Hoofdplaat/ Bier dief, de 'junior' van de West- Zeeuws-Vlaamse priesters. ,Het gevolg zal zijn dat we in ons werk prioriteiten moeten gaan stellen en bepaalde taken niet meer kunnen vervullen". Het aantal kerkdiensten per iubregio zal dan bijna worden gehalveerd. Pastor Buysse: ,Per weekend worden in IJ zendijke, Hoofdplaat en Bier vliet nu nog zeven diensten [ehouden, verzorgd door twee priesters. Maar in de nieuwe situatie, wanneer nog maar één pastor over is, zal dit aan tal worden teruggebracht tot Ook op ander gebied komt er heel wat meer werk op de dan overgebleven pastores af. „Neem bijvoorbeeld de uit vaarten en alles daar omheen. Op dergelijk werk, dat ster vensbegeleiding, uitvaart en nazorg omvat, kun je nu een maal niet beknibbelen. Daar voor spelen te veel emoties mee bij de nabestaanden. Maar wanneer men bedenkt dat ik alleen dit jaar al met 35 uitvaarten te maken heb ge had (en het jaar is nog niet eens om), dan kan men wel nagaan hoe zwaar de druk wordt wanneer straks per su bregio nog maar één priester is overgebleven". Welke claims er nu al op de pastores gelegd worden laat, aldus Buysse, het komende kerstprogramma wel zien. „Binnen 12 dagen zou ik in IJ zendijke en Hoofdplaat in to taal maar liefst 27 diensten en kerstvieringen moeten voor gaan. Dat is natuurlijk volsla gen onmogelijk. Ik heb er dan ook zes laten vallen, maar dan nog. Volgens pastor Buysse is het jammer dat de zielzorg in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op deze manier onder druk komt te staan. „Maar we moe ten reëel blijven en niet blind zijn voor de nuchtere feiten. En die zijn dat de kerkgang verdunt en jonge priesters ge woonweg niet te krijgen zijn". Vervolg van pagina 1 In het artikel is volgens de rechtbankpresident voldoende duidelijk gemaakt dat het Stag om klachten zoals die werden weergegeven door de Stichting De Blokken of haar woordvoerder Van Himme. Er aat volgens de rechtbank president geen grond om, zoals fc raadsman van Aardenburg naar voren bracht, aan te ne men dat Van Himme rancu neus zou zijn jegens de ge meente Aardenburg. Het en kele feit dat Van Himme vroe ger voor de sociale dienst van de gemeente Terneuzen heeft gewerkt en daar met proble men weg ging is volgens de rechtbankpresident onvol doende om het serieuze karak ter van de Stichting De Blok ken in twijfel te trekken. Dat, aldus de rechtbankpre sident, wil nog niet zeggen dat aangevoerde klachten reeds daarom reëel zijn, maar maakt het evenmin nodig De Stem te verplichten tot extra onderzoek ten aanzien van de mtlatingen van Van Himme. Stem zou volgens de recht bankpresident in beginsel niet iens over mogen gaan tot een onderzoek, waarbij de privacy van de betrokken uitkerings gerechtigden zou worden ge schonden. Mr. André de la Porte er kent dat negatieve publiciteit »er het functioneren van een ociale dienst, zeker in een tijd an bezuinigingen op uitke- 'ngen, tot wraakacties tegen Personeelsleden van zo'n - Per stuk: bloem- A150-165, B 106-110, B2 42. Per 105 59-68. Per kg: andijvie 18-2(1 •nko°1 53"61< breekpeen 8MiLprei 56"64, rode kool 28-33, 20 r£® A 70-82, B 48-50, uien 18- ÏIÓ-2VW? kool 30, witlof A ferami 180-210,3 150-170, zwar- rammenas 14. - In Bintje 50mm Voor t contracten verhandeld m lS\n? ,aPril b« P"is v»r levért 115,80 Pen 100 kg en gen f ito g mel 57 contracten te- dienst kan leiden. Dat moet in zijn ogen worden meegewogen bij de beslissing of en in welke vorm publicatie zal plaatsvin den. Van een krant kan in zijn ogen echter niet worden ge vraagd van publicatie af te zien vanwege de enkele moge lijkheid van ongewenste bijef fecten. Er kan volgens hem niet worden gevergd dat een discussie over een publieke dienst op omfloerste wijze ge schiedt. Dat De Stem in het bewuste artikel geen namen heeft ge noemd van sociale-dienst-me- dewerkers is in het vonnis ook meegewogen. „De kritiek richt zich op het beleid en niet op de personen. Voor dit beleid is in eerste instantie de gemeente verantwoordelijk en niet de ambtenaren van de sociale dienst". Het kort geding tegen De Stem was aangespannen door het college van burgemeester en wethouders van Aarden burg. In verband met het spoedeisend karakter van een kort geding behoort de beslis sing over het aanspannen van een dergelijke procedurede volgens de rechtbankpresident te worden gerekend tot de in de gemeentewet aan B en W opgedragen taak tot het uitoe fenen van het dagelijks be stuur van een gemeente. De politieke oppositie in Aarden burg stelde onlangs dat B en W de zaak aan de gemeente raad hadden moeten voorleg gen. KWADENDAMME - 's-Lands Welvaren, ADLM, liggende wip pen: Wip 1: eerste hoge vogel: S. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: Jos Rentmeester, Willem Teil; eer ste zij vogel: H. Eyke, St.-Andries; tweede zij vogel: H. van Stee, Dia na; derde zij vogel: C. Wouter se, Victoria; vierde zij vogel: mevrouw L. de Bruin, St.-Andries; grootste aantal (5): B. Looy, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Meijer, St.- Andries; tweede hoge vogel: N. Schipper, St.-Andries; eerste zijvo gel: J. de Koeyer, Diana; tweede zij vogel: H. van Stee, Diana; derde zij vogel: H. Eyke, St.-Andries; vierde zij vogel: J. Goetheer, Julia na; grootste aantal (8): P. Stoutha- raer, Zorevlied. Plattelandsvrouwen - De af deling Aardenburg van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt 20 de cember om 20.00 uur een kerst viering in het dorpshuis aan de Westmolenstraat. Aan deze viering wordt meegewerkt door Rob de Vrieze op orgel en een uit de leden van de afde ling gevormd koor. Door Co Meertens OOSTBURG/AMSTER DAM - Direct na nieuwjaar gaat de aanval op de bitlij- sten beginnen. Dan komt de nieuwe single Debora uit („Het bloedstollende verhaal over een onbeantwoorde liefde", meldt de bio), samen met de vorige week opgenomen vi deo-clip van dit nummer. Na twee jaar lang het vader landse clubcircuit te hebben afgestroopt is De Steile Wand nu gereed voor de ra ce naar de top. En dat met Nederlandsta lige teksten. Het lijkt een hele opgave, nu dit genre over z'n hoogtepunt heen is. Doe Maar verdween en groepen als Het Goede Doel en Toontje Lager scoren niet langer, terwijl Engels in de vaderlandse rock-scene op nieuw volop voertaal is. Maar van dit soort opmer kingen ligt De Steile Wand niet wakker. „Want wij zijn op geen enkel gebied met die groepen te vergelijken", zegt Thijs de Melker (26) uit Groede, spil van deze Am sterdamse band en tevens schrijver/componist van het complete repertoire. „Bij al die Nederlandstalige forma ties draait het om de tekst en is de muziek eigenlijk maar bijzaak, meestal een slap reggae-aftreksel. Ons uit gangspunt is dat muziek en tekst gelijkwaardig moeten zijn. Wij staan voor moder ne rockmuziek met goede Nederlandse teksten en een verstaanbare zang". De Steile Wand ging in de zomer van 1982 van start en boekte al direct succes in het clubcircuit. Manager Michel Maertens: „We hebben een enorme live-reputatie op weten te bouwen. In meer dan de helft van de zalen De Steile Wand in de huidige bezetting. Links met bril: Thijs de Melker uit Groede, componist/schrijver van alle nummers. waar we voor de eerste keer spelen worden we terugge vraagd. Dat zegt natuurlijk wel iets over onze muziek en presentatie. Want het stikt op dit moment in Nederland van de bands, dus niemand zit op j e te wachten". En ook de platenmaat schappijen stonden al snel op de stoep. De groep koos voor Phonogram - voor Ne derland een gigant - en nam met deze Philips-dochter de singles Marja en De Kan toorklerk op plus een com plete elpee. „Het werd niks", zegt Thijs de Melker. „Pho nogram is te groot en be steedt nauwelijks aandacht aan het pluggen van nog niet bekende groepen. Onze singles werden dan ook vrij wel niet op de radio ge draaid en dan kun je een no tering in de hitlijsten ook wel vergeten. Het gevolg was dat de elpee niet eens is uitgebracht. Die ligt nog steeds bij Phonogram op de plank". De band besloot begin dit jaar de zaken dan ook an ders aan te gaan pakken. De bezetting werd uitgebreid, de show voorzien van een groot aantal visuele aspec ten en het grote Phongram ingeruild voor het kleine Amsterdamse MUK-label, Dit maatschappijtje brengt de nieuwe single Debora uit. „We zijn blij met deze over stap", aldus Michel Maer tens. „Bij Phonogram kon er niet zoveel. Een woordje als 'gelul' in een tekst, daar moesten die jongens uren over vergaderen. Om dan later af te komen met de be slissing dat zoiets niet kon, omdat anders de NCRV het plaatje niet zou draaien. Van dergelijke onzin zijn we nu gelukkig af". De Steile Wand bestaat, naast Thijs de Melker, uit zanger Bobby Fosko, drum mer Anthony del Monte Lyon (ex-Herman Brood), bassist Wally Langdon (ex- Brood en ex-Urban Heroes), zanger M. Brandt (ex-Spar- go) en de Duitse Monica Wolters, die nu de synthesi zer bespeelt. De groep zal in deze bezetting zaterdag te beluisteren zijn in Den Hoekzak te Oostburg, het 100ste optreden sinds sep tember vorig j aar. Voor De Melker - die vroeger veel heeft samenge speeld met Ries de Vuyst uit Breskens - betekent het con cert in Den Hoekzak meer dan het zoveelste op rij. „Tenslotte sta ik weer eens te spelen in de streek waar ik ben opgegroeid. Allerlei oude schoolmaten kom je dan tegen. Maar we zijn van plan er flink tegenaan te gaan. Niet enkel wat de mu ziek betreft, maar ook de presentatie. Daarin zijn veel onderdelen uit het theater verwerkt, zodat er behalve te luisteren ook veel te kij ken valt voor het publiek". Het optreden van De Stei le Wand in Den Hoekzak wordt verzorgd door JOE in West en begint om 20.30 uur. De entree bedraagt 7,50. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Voorlopig komt er geen fietspad naast de Schoondijkseweg tussen de kom van IJzendijke en het kruispunt Parkzicht. Dit deelde wethouder A. de Feijter gisteren mee tijdens de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken van de ge meente Oostburg. Het college wilde eerst een fietspad aanleggen aan de rechterzijde van de Schoon dijkseweg, gezien vanuit de richting IJzendijke. De bewo ners ter plekke zijn daar ech ter fel tegen, omdat ze dan hun auto's niet meer langs de weg kant kunnen parkeren. De commissieleden waren het met de bezwaren van de bewoners eens. Het fietspad aan de andere kant van de weg aanleggen, is echter vol gens de wethouder een finan cieel onhaalbare zaak. Aan die zijde ligt namelijk een polder sloot. Van het polderschap mag die watergang dicht, maar volgens de wethouder zullen de boeren met aanpa lende landerijen een nieuwe sloot eisen. „Op of over de sloot is de beste oplossing", stelde De Feijter. „Maar dat wordt voor de gemeente erg duur". De le den van de commissie vonden echter dat de gemeente de zaak nog eens opnieuw moet gaan bekijken. Ze willen hoe dan ook een oplossing in het belang van de veiligheid van de fietsers. Ook kwam gisteren het voorstel van B en W ter sprake voor de aanschaf van appara tuur voor het meten van ge luidsniveaus. Regelmatig wordt geklaagd over geluids overlast en met de apparatuur kan worden nagegaan of deze Van een onzer verslaggevers GOES - Het Landbouwschap heeft bij de gemeente Borsele bezwaar aangetekend tegen het bestemmingsplan Baar land, gedeelte Kolewiegehoek I. De geplande woningbouw in dit plan is naar de mening van het Landbouwschap te dicht bij een tweetal agrarische be drijven, die in het kader van de Hinderwet hierdoor niet meer normaal zullen kunnen functioneren. Het Landbouwschap wil dat de gemeenteraad van Borsele nu met een alternatief komt. 1 -* - i TT PBOVINCIALE ■TOOMBOOTPIENBTEM in ZEELAND DOUBLEDECK CARFEBRY 113.6Qm VlIBBIIMOEN- BPEBKtN» IA* XEJ3_--br-iSxifrJ'-wv-1.1 -V l-.-hrk d /c n n o £3 v v a: I p n L j_. p HdMjürtlrPriniim D D PRINCIPAL BfffiAITEM-—1SJ5M RffEAPTHJiJoa Inir 3C I I.I I N1-1 |]i D D □V ó'iBQ o j^u n o _d_ El_ t-ir i; tv'uf' l' vr "i," "uw Het ontwerp voor de derde dubbeldekker. Door Paul de Schipper HARDINXVELD-GIESSEN- DAM - Op 23 april 1968 vaart er voor de kust van Walcheren een machtig wit schip. Een schip zonder kop of kont, zoals ze in Zeeland zeggen. Het is de nieuwe dubbeldeks veerboot Prinses Christina die wordt ingewijd. Later zal het schip nooit meer zover het zee gat uitgaan. Aan boord be vindt zich een gezelschap hoogmogende heren. In een van de salons staat de commissaris van de koningin mr. Jan van Aartsen met een glas champagne in de hand. Ongesnoekt brengt hij een toast uit ophet welzijn van De Schelde. De aanwezige scheepsbouwers van de werf De Merwede verblikken noch verblozen en heffen het glas. Onder hen directeur Schlö- mann van de scheepswerf uit Hardinxveld. Na een korte wijle daalt het gezelschap inwijders af naar het autodek waar tussen de witte rij strepen in een wat on gewoon decor het buffet staat opgediend. Het zijn niet de kroketten en broodjes ham in plastic die later het menu aan boord zullen domineren. Wat er ook van zij. De heren van De Merwede gaan niet al leen met een gevulde maag naar huis maar ook met een volle orderportefeuille. Want daar op het rij dek krijgen ze bevestiging dat ze ook de tweede dubbeldekker de Prins Willem-Alexander mogen bouwen. Kennelijk nog onwe tend van de deal rijmde Dag blad De Stem de volgende dag: „Alle Zeeuwen staan te jui chen bij de fuik, 't Volk van de ontzwommen leeuwen schrijft de tunnel op zijn buik". Een rijm met venijn, aldus gede puteerde De Voogd die giste ren wat herinneringen op haalde, daarmee onderstre pend dat veerboten en een vaste oeververbinding over de Westerschelde in alle bespre kingen en onderhandelingen steeds met elkaar verbonden zijn geweest. Met de nu op stapel staande derde dubbeldekker, bouw- nummer 637, lijkt De Merwede langzamerhand hofleveran cier te worden van de Provin ciale Stoombootdiensten. Di recteur Schlömann wist zich gisteren de culinaire aanbe steding nog goed te herinneren en nam meteen maar een voorschotje voor dubbeldek ker nummer vier. Het schip zoals dat nu in Hardinxveld wordt gebouwd onderscheidt zich meer naar interieur en techniek dan naar vorm van zijn voorgangers. Voor de bouw- en inrichtings kosten van 57,5 miljoen gulden krijgt de PSD een aan moder ne eisen aangepast schip van 113.60 meter lang 15.15 meter breed. Net zo lang, maar iets breder dan de dubbeldekkers die nu op de dienst Kruinin- gen-Perkpolder varen. De extra breedte komt ten goede aan de fietsers. In de flanken van het schip worden namelijk twee rijwielgangen gebouwd. Dat is vooral gedaan omdat er op de verbinding Vlissingen-Breskens in het toeristenseizoen erg veel aan bod van fietsers is. Op het bo- venrijdek zijn voorzieningen getroffen voor rolstoelpassa giers. Dit in overleg van de Al gemene Invaliden Bond. De rij dekken zullen, gerekend in personenauto's, plaats bieden aan 235 auto's. Het passagiersverblijf wordt één grote salon, waarbij het rokers- en niet rokersge deelte is gescheiden door een vernuftig luchtdruk- en venti latiesysteem. Centraal in de salon komt een buffet en dat betekent dat er met minder bedienend personeel gewerkt kan worden. In de salon en aan dek zijn 700 zitplaatsen voorzien. De vier dieselmotoren wor den uit veiligheidsoverwegin gen ondergebracht in twee ge scheiden motorkamers. Theo retisch is het mogelijk om de de nieuwe veerboot met de zo genaamde *0-mans bezetting' te varen, dat wil zeggen zon der machinist. Niettemin zul len er steeds twee machinisten aan boord zijn. Nieuw voor de veerboten op de Westerschelde zijn de twee dwarsschroeven. Vooral bij het in en uit de havens manoe- vreren zijn die schroeven van belang omdat de dubbeldek ker vanwege zijn hoge opbouw nogal windgevoelig zal zijn. Die hoge opbouw gecombi neerd met de extra windge voeligheid kan bij de soms ho ge zeegang op Vlissingen-Re- de wat extra ongerief voor de passagiers opleveren. De PSD geeft geen zeeziekte-garantie. klachten al dan niet terecht zijn. Het college heeft de ge meenten Aardenburg en Sluis aangeboden om de apparatuur te lenen als het nodig is. Het CDA-raadslid G. van Schaick vond de aanschaf niet nodig. Ook de WD toonde zich niet ingenomen met het voorstel tot aankoop. Volgens A. Legrand kan Oostburg de apparatuur ook best huren bij een andere gemeente. Van onze correspondent OOSTBURG - Tijdens de voorlaatste finaledag van het Oostburgse scholierenbasket- baltoernooi kwamen de KWL- meisjes uitstekend voor de dag. In twee van de drie pou les eisten ze de zege op. Aan deze voorlaatste finaledag na men in totaal 21 teams (15 meisjes en 6 jongens) deel. Dit voor de leerlingen uit de tweede klassen van het voort gezet onderwijs. Zaterdag 8 december is het de beurt aan de eersteklassers om hun fina les af te werken. Eindstanden meisjes A- poule: 1. LHHO IJzendijke 1, 2. christelijke mavo, 3. LHNO IJ zendijke 4. B-poule: 1. KWL 4, 2. LHNO Schoondijke 2,3. Eloy M4. C-poule: 1. KWL 1,2. ELoy B, 3. LHNO IJzendijke 2. Jon genspoule: 1. LTS I, 2. christe lijke mavo, 3. Eloy B. Van onze correspondent AARDENBURG - De abt van de bekende abdij Steenbrugge, Dom Anselmus Hoste, spreekt woensdag 12 december om 19.45 uur in de Ontmoetings ruimte aan de Sassenstraat te Aardenburg over 'De Waarde van het beschouwende leven'. Hij gaat daarbij in op het le ven in een kloostergemeen schap en de geloofsbeleving daarin. De inleiding wordt ge houden voor de oecumenische gesprekskring Aardenburg- Eeklo, maar ook andere be langstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het college van B en W van Oostburg gaat op nieuw een verordening voor het industrieterrein Deltahoek bij Breskens opstellen. Tijdens de gisteren gehou den vergadering van de Oost burgse raadscommissie voor planologie kwam een voorstel van het college ter tafel om bedrijven die landbouwpro- dukten verwerken te weren van het terrein. Reden hiervoor is dat het gemeentebestuur vreest dat anders geluidshinder veroor zakende ondernemingen te dicht bij de bebouwde kom van Breskens terecht komen. De commissieleden konden zich niet in dit voorstel vinden en stelden zich op het stand punt dat kleine landbouwfa- brieken wel tot het industrie terrein moeten worden toege laten. Er zou in het voorstel geen duidelijk onderscheid worden gemaakt tussen grote en kleine bedrijven. CDA-er R. Calon vroeg zich af of een conservenbedrijf ook onder de verordening zou val len. „Zo'n fabriekje maakt weinig lawaai". Volgens hem bestaat de mogelijkheid dat de kleine landbouwindustrie zich in Breskens wil vestigen. „Als we dit voorstel aannemen is dat niet meer mogelijk", zei hij. Het college gaat de verorde ning nu zo opstellen, dat enkel grote bedrijven zich niet meer in de Deltahoek kunnen vesti gen. Als de verordening wordt aangenomen kunnen deze be drijven nog wel terecht op het gebied ten oosten van het in- Hi istrietprrein.

de Stem | 1984 | | pagina 15