:son in erleden Huishoudschool- imago van LHNO moet verdwijnen Kritiek op monopoliepositie van NY Haven van Vlissingen Oudervereniging houdt kerstfeest in Hof van Eede Edelzang verzorgt Zeeuwse titel strijd van NBvY OOSTBURG: EEN VAN DE ZWAARSTE OPLEIDINGEN Halve eeuw NCB-Sluis/ Aardenburg Oosterhouter 'kocht' voor kloosters Golfbreker Breskens gelicht >6 PAGINA ZEELAND 3 |&4S VAN GENT ■mFNSPAG 5 DECEMBER 1984 ESEÊJEEM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 BOETE VAN f60 'Laden/lossen geldt niet op grasveld' Kersttrip slaat aan Regio gastvrij voor kinderen van mijnstakers Raad Borsele beëdigt raadslid Mol VOORDRACHT GS Eén kandidaat voor hoge post bij Waterstaat harkten Strengere eisen Nieuwe feest verlichting centrum Sluis STUDIEDAG IN MIDDELBURG IN CAFÉ IN HOOFDPLAA T OOK THOOLSE WINKELIERS OPGELICHT MEER ONAFHANKELIJKE STUWADOORS NODIG Vinger in de pap Keuze Toejuichen IN OUDENBOSCH Zouaven-boekje is weer te verkrijgen Plaatselijk nieuws Draaibrug Treinstel rijdt vastgeraakte auto total-loss Piloot landt te laat: vliegtuig totaal vernield examens I - Op 69-jarige leeftijd is jn iV-DId.) overleden drs. P. i Sas van Gent. De heer Nee- lillende hoge onderscheidin- plaats Sas van Gent tot 1969 ïustrialisatie. activiteiten was de heer Nee. teson als bestuurslid van het Verbond van Nederlandse On dernemingen actief. Dankzij zijn ijveren vestigden zich el ders in Nederland meer doch- ters van Saint-Gobain, zoals Isoverbel en Gevetex in Etten- Leur. Nauw betrokken was hij ook bij de komst van Pechiney naar Vlissingen. In het maat schappelijk leven manifes teerde de heer Neeteson zich onder meer als mede-oprich ter van de heemkundige kring en de zwem- en poloclub De Bruinvis. Het stoffelijk overschot van de heer Neeteson wordt vrij dagmorgen om 11.00 uur op de gemeentelijke begraafplaats in Sas van Gent ter aarde be steld. T20 ren: en en, fige, J. ay- Y. ëv C. peu- Ipen Vi\- 51a- L de _ries, |Ha- am- lM. Ihie, inis, |den xel; tus- fler- fete- |oni- zen; en aeu- tton- Iten, en l'er- en I'er- 21 xel. TERNEUZEN - J. B. uit Ter- neuzen had op de avond van 22 oktober 1983 zijn personenauto aan de Rooseveltiaan te Axel geparkeerd op een grasperk. „We moesten optreden in De Halle en waren bezig met uit laden van enkele attributen", luidde het argument van de verdachte, daarmee doelend op het feit dat van parkeren geen sprake zou zijn. „Dat laden en lossen geldt wel als je in een parkeerver bod staat, maar niet op een grasveld", aldus mr. Boogers. Bovendien was er voor De Halle op een parkeerterrein nog genoeg plaats. Eis en uit spraak 60 gulden of 2 dagen. Een door B. op 26 januari van dit jaar gepleegde snelheids overtreding in de gemeente Axel kwam hem op nog eens een boete van 190 gulden of 4 dagen hechtenis te staan. Voor fout parkeren aan de Dijkstraat in zijn woonplaats op 22 oktober 1983 kreeg Ter- neuzenaar T. C. een boete van 60 dagen of 2 dagen. Mevrouw A. B. uit Philippi ne stond in een tegen haar aangehouden zaak opnieuw voor de kantonrechter. Zij zou met haar personenauto vorig jaar 10 oktober door het rode licht zijn gereden op de krui sing Sint-Annapolder. Vol gens mevrouw was het nog oranje en durfde ze, bang voor een slippartij op het natte wegdek, niet meer te stoppen. Volgens de als getuige ver schenen verbalisant was het licht wel degelijk rood. „Als mevrouw haar snelheid had aangepast aan de situatie van het moment had ze best kun nen stoppen", verklaarde hij. Eis en uitspraak 110 gulden of 3 dagen. Aangehouden werd de zaak tegen A. de S. uit Biervliet. Volgens het proces-verbaal zou hij op 31 oktober van het vorige jaar op wild hebben ge jaagd in de Beukelspolder. „Ik ben nog nooit met mijn geweer in die polder geweest. Mijn land ligt daar niet, het was in de Elisabethpolder". BERGEN OP ZOOM/GOES/ SPRUNDEL - Meer dan hon derd gezinnen uit Zeeland en West-Brabant zijn bereid om rond de Kerst kinderen van Engelse mijnstakers in huise lijke kring op te nemen. „Hartverwarmend", zo om schrijven Henk Meertens en Louis van de Watering van de FNV uit Bergen op Zoom de overweldigende respons. Er is zelfs een reserve-lijst aange legd. „De inschrijving is voorlo pig stopgezet. We verwachten 72 kinderen, dus met de gast gezinnen zijn we er wel uit Jammer dat we er niet meer kunnen laten overkomen, maar de financiën laten het niet toe". Wat dat betreft zou den de organisatoren van de kerst-overtocht best nog wat steun vanuit instellingen en bedrijven kunnen gebruiken. Op donderdag 20 december komen de kinderen om I9®0 uur met de boot vanuit Sheer- ness in Vlissingen aan. Van daaruit worden ze per bus naar zaal De Vroon in Kapel- le-Biezelinge gebracht. Daar ontmoeten ze de gastgezinnen- Voor inlichtingen of aanbot van hulp kan men terecht M P. van de Waal 01665-3336, Hogesteger 01102-2403, N. Vis ser 01650-42090, H. Meertens 01640-40563. Strengere eisen voor ambulance-begeleiding In Oostburg werden examens ambulance-begeleiding afgenomen. - FOTO C0RJ.DE BOER OPVOLGER DE KOSTER Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De ge meenteraad van Borsele heeft gisteren als nieuw raadslid F. Mol uit Heinkenszand begroet. Mol is de opvolger van het voormalig PPR-raadslid Jo- han de Koster, die onlangs om persoonlijke redenen aftrad. Behalve de beëdiging van Mol gebeurde er gisteren niet veel in de Borselse raadszaal. De raad was in amper een uur door de agenda heen, wat voor Borsele bepaald een uitzonde ring genoemd kan worden. Zonder tegenwerpingen be sloot de raad unaniem de sub sidie aan het museum Noord en Zuid-Beveland voorlopig te verhogen tot bijna 30 mille. Deze verhoging is noodzake lijk omdat het museum geres taureerd moet worden. De verhoging betekent ongeveer tienduizend gulden meer sub sidie. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - GS van Zee- bnd stellen Provinciale Sta ten, die vrijdag 14 december bijeenkomen, voor ir. T. G. van der Meer uit Dordrecht te ^noemen tot hoofdingenieur- directeur van Provinciale Wa terstaat. Als de Staten hier mee instemmen, wordt hij de JPvolger van de huidige func- 'lonaris die per 1 maart vol- Send jaar met pensioen gaat. Van der Meer is momenteel directeur Openbare Werken an Stadsontwikkeling, alsme de directeur van het Grondbe drijf van de gemeente Dor drecht. In zijn loopbaan is Van der Meer ook hoofd van de af deling Oost van de Deltadienst Van Rijkswaterstaat in Ber- fen op Zoom geweest. Rij de selectie van de kandi daten zijn de voorzitters van da Statenfracties en een in spraakcommissie uit het per soneel betrokken geweest. Volgens GS kwamen twee kandidaten voor de functie in aanmerking. Eén daarvan ddsft zich teruggetrokken, de andere was Van der Meer. AMSTERDAM - Aardappelter- ffÏÏarktIn Bintie 50 mm wer_ lever contracten verhandeld voor ism? april bij een prijs van lernm f 15,10 100 en voor j 15 ll"S mei 25 contracten tegen dend stemming was prijshou- Van onze correspondent OOSTBURG - Maandagavond hebben in het Rode Kruis-gebouw te Oostburg tien cursisten met goed gevolg een examen afgelegd voor de cursus ambulance-begeleiding. Eén kandidaat werd afgewezen. In deze cursus komen alle aspecten aan de orde, die met ambulance-begeleiding te maken hebben, zoals bijvoorbeeld hart-reanimatie. „We hebben in Zeeuwsch- Vlaanderen hoog gekwalifi ceerde begeleiders bij onze ambulance-diensten", zo deel de de heer J. Spaans, hoofd van de ambulance-dienst te Oostburg, mee. De zojuist af gesloten cursus is een van de zwaarste op dit gebied in Ne derland. Vier jaar geleden werd met de cursus ambulance-begelei ding gestart op initiatief van de heer W. Fraanje, medisch leider van de alarmcentrale, en van de hoofden van de am bulance-diensten in Zeeuws- Vlaanderen. Twee jaren gele den werd examen afgenomen op de onderdelen hart-reani matie en bewaking. Maandag avond werd de gehele stof be handeld. Volgens de wet op het am bulance-vervoer is een EHBO-diploma nog steeds voldoende om als ambulance begeleider te mogen optreden. „In de harde praktijk blijkt echter, dat strengere eisen noodzakelijk zijn", vervolgt de heer Spaans. „Daarom begon nen we 4 jaar geleden met deze cursus. Wellicht dat er vol gend jaar wél strengere eisen gesteld zullen worden". De 11 cursisten werden door een commissie, bestaande uit de heer W. Fraanje, dr. J. de Blok (chirurg) en dr. A. van Reisen (internist)beoordeeld. Als waarnemers traden op de heer Lely (inspecteur Volksge zondheid), mevrouw Vader en vertegenwoordigers van de Nederlandse Ambulance Ver eniging en de Vlaamse Ver eniging voor Verpleegkundi gen. De cursisten hadden praktijkervaring en kennis nodig om de vragen te kunnen beantwoorden. In een actualiteitenrubriek op de televisie werd afgelopen weekeind gesuggereerd, dat alleen in Amersfoort deskun dig met patiënten in de ambu lance wordt omgegaan. Dat heeft nogal wat wrevel opge wekt bij de ambulance-dien- sten. „Onze mensen zijn zeer deskundig, dus de patiënten worden niet alleen in Amers foort levend uit de ambulance gehaald", besloot de heer Spaans. De cursisten die slaagden, zijn de heren J. Spaans, H. Minderhoud, J. Riemens, J. van de Plasse, J. de Smit, J. van Bellegem en de dames M. Standaert, J. Zonnevijlle, I. Basting en M. Quaak. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De afdeling Sluis/Aardenburg van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) viert woensdag 19 december het 50- jarig bestaan. Dat gebeurt in de bedrijfs gebouwen van Van Overloop BV aan de Beekmanstraat te Aardenburg. Het programma omvat on der meer een eucharistievie ring en enkele redevoeringen. Eén van de sprekers is de lan delijke NCB-voorzitter ir. A. Latijnhouwers. Na het officiële gedeelte volgt een Bourgondische maaltijd en een feestavond met medewerking van het twaalf man sterke hulsorkest van het Boudewijnpark te Brugge. De viering begint om 15.00 uur. Van onze correspondente EEDE - Zaterdag 22 december houdt het bestuur van de oudervereniging Eede een groots kerstfeest in en om De Hof van Eede. Het is een feest voor alle inwo ners van Eede en omstreken. De viering begint met een kerstgezinsdienst om 19.00 uur in de versierde parochiekerk met als thema: 'Wij komen sa men in vrede'. Voorganger is pastor J. de Kerf. Aan de dienst wordt mede werking verleend door leerlin gen van de beide Eedese scho len en door organist Robbie de Vrieze. Een kinderzanggroepje onder leiding van J. Paridaen brengt diverse liederen ten ge hore. Na de mis worden alle aanwezigen uitgenodigd om in de gymzaal van De Hof van Eede het kerstfeest mee te vie ren. Vorige jaren was dit sa menzijn in de gemeenschaps ruimte van de St.-Jozefschool, maar vanwege de verwachte massale opkomst koos de oudervereniging voor de nieu we lokatie. Ook het programma werd in een nieuw jasje gestoken. De vroegere voordrachtjes en to neelstukjes door leerlingen van beide scholen worden ver vangen door optredens van de kindervolksdansgroep onder leiding van mevrouw G. Maenhout-Begheijn uit Aar denburg. Van onze correspondent SLUIS - Het winkelcentrum van Sluis krijgt een nieuwe feestverlichting. Door een ruime financiële bijdrage van het actiecomité 'Hier is Sluis' werd nieuw materiaal aangeschaft, dat juist voor het afgelopen weekeinde - waarin het Sluise centrum vooral op zondagmiddag druk werd bezocht - reeds gedeeltelijk kon worden aangebracht. De overige straten, waarbij met gevelarmaturen moet wor den gewerkt, volgen binnen kort. Bij de herinrichting van het Sluise winkelcentrum werd ook een geluids- en verlichtingscircuit aange legd. De geluidsinstallatie heeft het afgelopen zomer seizoen reeds gefunctio neerd. Het verlichtingsmate riaal, waarover de Sluise middenstand beschikte, was verouderd. Door beschik baarstelling van gelden uit het reservefonds van het ac tiecomité 'Hier is Sluis' en door zuinig beheer, kon thans worden overgegaan tot aanschaf van een sfeer volle feestverlichting. MIDDELBURG - In het Middelburg Abdijcomplex vindt op woensdag 19 december een studiedag plaats, die het huishoudschool-imago van het LHNO moet doen verbleken. De studiedag wordt georga niseerd door de Zeeuwse On derwijsraad (POR) en het Pro vinciaal Platform LHNO. Bei de instanties hebben inmid dels een voorlichtingsboekje samengesteld, dat laat zien hoezeer het LHNO zich steeds duidelijker als een beroeps voorbereidende opleiding pro fileert, met een structuur zoals die in het technisch onderwijs bestaat. Het boekje wordt tij dens de studiedag aangeboden aan de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, drs. N. Ginjaar-Maas. „Voor de huidige en toe komstige leerlingen", aldus de samenstellers van het boekje, „is het van groot belang dat een duidelijk beeld bestaat van de eindtermen van de af studeerrichtingen" De staatssecretaris zal tij dens de studiedag ook een toe spraak houden. Andere spre kers zijn M. Nieuwland, voor zitter van het Contactcentrum Onderwijs Arbeid Zeeland; drs. A. Pierik (namens de lan delijke pedagogische centra) en drs. G. Spanhoff (namens de Nederlandse Vereniging Beroepskeuzewerk). Er vindt ook een forumdiscussie plaats. De studiedag begint om 13.00 uur en zal om omstreeks 17.00 uur afgelopen zijn. BIERVLIET/HOOFDPLAAT - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan heeft de Biervlietse vogelvereni ging De Edelzang toestemming gekregen van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers om dit jaar de kampioenschappen van het district Zeeland te organi seren. Overigens een moeilijke op gave voor deze kleine vereni ging, die slechts 25 leden telt. Daarom is het bestuur al begin dit jaar gestart met de voorbe reidingen. Omdat de ruimte in het clublokaal, zaal Tobbetje te Biervliet, te klein is, werd besloten de titelstrijd te hou den in café De Vriendschap te Hoofdplaat. Voor het districtskampioen schap zijn 900 vogels inge schreven, waaronder kleurka- naries, postuur-vormkanaries, wildzangvogels, bastaarden, zebra vinken, Japanse meeu wen, tropische vogels, gras parkieten, grote parkieten, duiven en kwartels. De vogels zullen dinsdag 11 december worden gekeurd door vijftien keurmeesters van de NBvV. De tentoonstel ling gaat donderdag 13 decem ber om 20.00 uur van start en is vrijdag geopend van 13.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de slotdag worden tevens de prij zen uitgereikt. Er zijn in totaal 46 kampioenstitels te behalen. Van een onzer verslaggevers HOOGERHEIDE/OOSTER- HOUT - In Oosterhout is maandag de 50-jarige Oos terhouter VV. V. aangehou den. Hij wordt ervan ver dacht in september en okto ber vijf winkeliers te heb ben opgelicht in Bergen op zoom, Ossendrecht en T'ho- len. V. vertelde de winkeliers dat hij inkopen deed voor kloosters. Hij kreeg zodoen de goederen mee en zei dan dat de kloosters later zouden betalen. In Ossendrecht nam hij op die manier een lading sigaretten mee. In totaal kreeg V. goederen ter waar de van 20.000 gulden in zijn bezit. Later bleek dat de man geen enkele binding had met welk klooster dan ook. Na zijn aanhouding is hij voor verder verhoor naar het po litiebureau in Hoogerheide overgebracht. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De mono poliepositie die de NV Haven van Vlissingen in het Sloege- bied inneemt, is een slechte zaak voor de haven en dient doorbroken te worden. Er is behoefte aan meer on- anfhankelijke stuwadoors, maar de NV stelt zich wat dat betreft niet altijd even ver draagzaam op. Zo denkt de Borselse burge meester drs. G. van den Heu vel (tevens dagelijks bestuurs lid en lid van de Raad van Be stuur van het Havenschap Vlissingen) erover en mét hem de commissie economische za ken van Borsele. De commissie heeft de zaak uitvoerig be sproken in de laatste twee ver gaderingen. Ingewijden staan overigens niet te kijken van de uitlatin gen van Van den Heuvel. Het is in kleine kring bekend dat het Havenschap Vlissingen en de NV Haven van Vlissingen in sommige gevallen ronduit tegenstrijdige belangen heb ben. Allebei zijn ze gemeen schappelijke regelingen en overheidsorganen. Het Haven schap Vlissingen, waar naast Vlissingen en de provincie ook de gemeente Borsele een aan deel in heeft, beheert het hele havengebied; de NV Haven van Vlissingen (gemeente Vlissingen, de provincie en het rijk) heeft daarvan een ge deelte in pacht en een gedeelte in eigendom. Diezelfde ingewijden twij felen ook aan de onafhanke lijkheid van het tweede stu- wadoorsbedrijf bij de Sloeha- ven, Westerschelde BV, Vol gens sommigen heeft de NV Haven bij dit bedrijf een dikke vinger in de pap. Uit de goedgekeurde notu len van de eerste vergadering van de commissie economische zaken van Borsele blijkt, dat de commissieleden en voorzit ter Van den Heuvel unaniem de veronderstelde halstarrige houding de NV Haven 'ten zeerste betreuren'. De com missie pleitte in dit verband voor de komst van het .Ter- neuzense overslagbedrijf Ovet BV naar de haven, zodat de NV Haven haar monopoliepo sitie verliest. Dat deze zaak de gemoede ren in het Borselse nogal be zighoudt, blijkt uit de notulen van de laatste commissiever gadering, waarin de politici weer begonnen over de kwes tie. „De transportfunctie van het havengebied dient meer tot zijn recht komen en de be drijven die transport willen laten verzorgen moeten een keuzemogelijkheid hebben. Ook in het buitenland ziet men overal meerdere stuwadoors in de havengebieden", zo staat in de stukken te lezen. Directeur ir. A. Oreel van de NV Haven is desgevraagd niet erg onder de indruk van de kritiek van Van den Heuvel en zijn commissie. „De man weet niet waar hij over praat", is zijn commentaar. Oreel: „Er is hoegenaamd geen sprake van een monopoliepositie. Bedrij ven als Hoechst en Pechiney stuwadoren zejf, om maar eens een voorbeeld te noemen. Verder is er al een onafhanke lijk stuwadoorsbedrijf, name lijk Westerschelde BV". „En wat die onverdraag zaamheid van ons betreft: wij zouden het juist toejuichen als er goede stuwadoors in de ha ven bijkwamen. Dat is voor alle bedrijven het beste, ook voor de NV Haven". Directeur Oreel beschuldigt Van den Heuvel en de overige leden van de Borselse commissie van onvoldoende feitenkennis. Over een eventuele vesti ging van Ovet in de haven, is momenteel nog niets bekend. De bedoeling was dat het be drijf een plaats zou krijgen aan de nog te graven Kaloot- haven en kolen zou overslaan ten behoeve van de kolencen trale van de PZEMr. Daarnaast zouden ook andere overslag- activiteiten mogelijk worden. De onderhandelingen tussen de betreffende partijen zijn nog niet afgerond. Van een onzer verslaggevers OUDENBOSCH - Het boekje dat Oudenbosschenaar W. van Overveld in 1967 over de Oudenbossche Zouaven schreef, is opnieuw op be scheiden schaal te verkrijgen. De heruitgave van het boek je is het gevolg van de groeiende belangstelling voor de Zouaven-tijd. Daar is ook de publiciteit rond de mogelij ke komst van de paus naar Oudenbosch debet aan ge weest. Van Overveld schreef het boekje in 1967 als eindexame nopdracht voor het gymna sium. Hij had zijn kennis ver gaard in een gesprek met broeder Christofoor, de princi- pator van het Oudenbossche Zouavenmuseum. De vereni ging van (familie van) oud- Zouaven toonde veel belang stelling voor het werkstuk van de Oudenbosschenaar dat ver volgens in diverse afleverin gen in het blad van de Zoua- venvereniging 'Pro Petri Sede' verscheen. In eigen beheer heeft van Overveld nu opnieuw 300 ex emplaren laten drukken die in de boekhandel van zijn broer aan de Oudenbossche haven weer te koop zijn. Sint terug - Sint-Nicolaas be zocht na een afwezigheid van 21 j aar opnieuw de buurtschap Draaibrug. Hij bracht een be zoek aan het clublokaal van DSV, waar een dertigtal kin deren present was. Een dag la ter reikte de Sint de prijzen uit van de jeugdafdeling van De Wielertoerist. De eerste prijs mocht Leonie van Lare in ont vangst nemen, Marco Corthals en Edwin Blondeel bezetten de volgende plaatsen. De prijs uitreiking werd voorafgegaan door een gezamenlijke zwem partij, maaltijd en diseobal. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Een drijvende bok van het Vlissingense ber gingsbedrijf Van den Akker heeft gisteren de gezonken golfbreker van de jachthaven van Breskens gelicht. De golfbreker, het oude bin nenvaartschip Furka, zonk enkele weken geleden. Tien dagen geleden voerde het Ter- neuzense bedrijf Muller een eerste bergingspoging uit. Dat lukte toen niet, omdat het schip te vast in de modder zat. Na het lichten hebben de bergers enkele gaten in de scheepswand gedicht. Met be hulp van pompen werd het schip tot gisteravond boven water gehouden. In de middag hadden de bergers een poging gedaan om de Furka op een zandplaat in de haven te zet ten. Dat lukte niet omdat de vloed niet hoog genoeg was. Een woordvoerder van het Vlissingse bergingsbedrijf deelde gisteren mee dat in de loop van de nacht opnieuw ge probeerd zou worden om het schip op een plaat te zetten. Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - In alle vroegte is gisterochtend de trein Dordrecht-Roosendaai tegen een op een overweg in Roosendaal staande auto gere den. Op de spoorwegovergang bleef de 26-jarige Roosendaler W. N. met het linkervoorwiel tussen de rails steken. Pogin gen om de auto weer op de rij baan te krijgen mislukten. De wagen werd in de flank ge pakt door de trein en raakte total-loss. N. bleef ongedeerd. Van een onzer verslaggevers BOSSCHENHOOFD - Op vliegveld Seppe had gister middag een vliegtuigongeval plaats. De 35-jarige piloot J. H. uit Zoetermeer kwam er zon der kleerscheuren van af, het vliegtuigje - een Piper War rior - raakte total-loss. Het ongeval gebeurde rond het middaguur. In een poging de Piper op de landingsbaan aan de grond te krijgen schoot het vliegtuigje door. Het ging over de sloot aan het einde van de landingsbaan, waarna het tot stilstand kwam op een wei land aan de Oude Bredase Postbaan. De piloot mankeerde hele maal niets. Van het vliegtuig je, dat eigendom is van de vliegclub Seppe, .bleef nauwe lijks iets heel. Gistermiddag is onderzoek verricht door de dienst lucht vaart van het Korps Rijkspoli tie van Zestienhoven in sa menwerking met de Rijkspoli tie van Oudenbosch. Dat heeft uitgewezen dat de bestuurder te laat is gaan landen. Toen hij dat constateerde is hij in plaats van opnieuw op te stij gen gaan remmen. UTRECHT - Rijksuniversiteit, doctoraal biologie (cum laude), Eric Marteyn uit IJzendijke.

de Stem | 1984 | | pagina 15