WINSTDELINGSREGELING CENTRAAL P. Neeteson in Aken overleden Vrijwilligers-medaille 20 jaar brandweerdienst Afstandsverwarming over de grenzen heen Milde straf voor nachtelijk lawaai WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 BlgfTlM VAN ZEELAND Harmonie Sas geeft najaars koffieconcert in De Speye EREBURGER SAS VAN GENT WEG VANGROEDE NAAR NIEUWVLIET Auto uit bocht, gewonde naar het ziekenhuis UNIEKE STUDIE UNIVERSITEIT GENT Plaatselijk nieuws Oostburg Sas van Gent Terneuzen Westdorpe BOETE VAN f60 'Laden/lossen geldt niet op grasveld' Kersttrip slaat aan Regio gastvrij voor kinderen van mijnstakers Raad Bors< beëdigt raadslid M< VOORDRACH1 Eén kandid: voor hoge p bij Water sta T16 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent KANTONRECHTER TERNEUZEN: TERNEUZEN - „Als ze zelf tot twee uur 's nachts lawaai ma ken, zei ik toch ook niets. Ik ben, na wat in mijn keuken te hebben gewerkt, moe gewor den en in slaap gevallen". Met deze woorden verdedig de zich de 69-jarige J. P., een thans in een rusthuis te Vogel- waare verblijvende ex-Hul stenaar, gisteren voor de Ter- neuzense kantonrechter. Hij moest verschijnen wegens in een juli-nacht vorig jaar ver oorzaakte overlast voor de bu ren. Die hadden de politie ge waarschuwd omdat om half een de muziek bij P. heel hard speelde. „En ondanks dat was u toch nog in slaap gevallen?", infor meerde kantonrechter mr. H. de Mul. P. zei door de politie te zijn meegenomen naar het bu reau, waarna zijn muziekin stallatie in beslag was geno men. Officier van justitie mr. J. Boogers hield de bejaarde man voor dat het niet voor de eerste keer was dat de muziek in zijn woning aan de Beesten markt weieens wat luider klonk dan normaal. De om standigheden in aanmerking genomen en omdat voor her haling geen kans meer be staat, kwam hij tot een milde eis. Verbeurdverklaring van de installatie zonder verdere strafoplegging. De kanton rechter was het hiermee eens. Bepaald minder gunstig trof Sassenaar R. I. het, die in een tegen hem aangehouden zaak opnieuw voor het hekje stond. I. zou op 15 oktober van het vorig jaar in zijn woonplaats in de bebouwde kom over de Westkade hebben gereden met een snelheid van ongeveer 117 kilometer per uur. I. had op de eerste zitting wel toegegeven wat de snelheid betrof, maar stelde dat de overtreding bui ten de bebouwde kom zou zijn geweest. De gisteren als getui ge opgeroepen verbalisant kwam haarfijn, met als bewijs een tekening en foto's, uit de doeken doen dat de overtre ding wel degelijk in de be bouwde kom had plaatsgevon den. I. had daartegen geen verweer. Eis en uitspraak 330 gulden boete of 7 dagen brom men. Geding groenteboeren: 'de geest is uit de fles' Van onze correspondent SAS VAN GENT - Har monie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent geeft zondag het najaarskoffieconcert in cultureel centrum De Speye. De Sasse harmonie staat dan onder leiding van Johan de Witte en brengt samen met de ko ninklijke harmonie Sint- Cecilia uit het Belgische Bassevelde een geva rieerd programma, met onder andere werken van The Beatles, Glenn Miller en een selectie van mu ziekwerken uit James Bond-films. Het concert begint om 12.00 uur en de toegang is nagenoeg gra tis. AKEN/SAS VAN GENT - Op 69-jarige leeftijd isjj zijn woonplaats Aken (W-Dld.) overleden drs. P,^ Neeteson, ere-burger van Sas van Gent. De heer Net. teson, drager van verschillende hoge onderscheidig. gen, was in zijn geboorteplaats Sas van Gent tot ïggj nauw betrokken bij de industrialisatie. Vlak voor de oorlog was Neeteson in dienst getreden van de Franse multi-national Saint-Gobain. In 1953 werd hij benoemd tot directeur van de Nieuwe Nederlandsche Maat schappij in Sas van Gent, die zich bezighield met het maken van spiegelglas. Later werd de maatschappij gesplitst in Glasfabriek en Zuidchemie. Van beide bedrijven bleef de heer Neeteson directeur. Het is mede aan hem te dan ken dat de Glasfabriek voor Sas behouden kon blijven. Sas betuigde zijn dank voor het vele werk van zijn 'zoon' met het ereburgerschap, dat werd verleend in 1968. De heer Nee teson vertrok toen naar Aken om daar de belangen van Saint-Gobain in West-Duits- land te behartigen. Naast zijn Zeeuwsvlaamse Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - „De geest is uit de fles. Ik had het al een beetje voorzien. De zaak wordt zo ingewikkeld mogelijk voorgesteld. Een be kende taktiek in korte gedingen: het rookgor dijn". Advokaat mr. B. Doorewaard Boekhout had alle re den tot deze verzuchting tijdens het kort geding dat zijn cliënt, de Terneuzense groenteboer J. de Voogt, had aangespannen tegen de teler en handelaar in groente en fruit uit dezelfde plaats, de firma De Fey- ter. Het kort geding voor de rechtbankpresident in Mid delburg ging om een bedrag van bijna 23 mille, de winst uitkering waarop De Voogt meende nog recht te hebben over 1980, het laatste jaar dat hij, in dienst van De Fey ter, de groentezaak in de Noordstraat beheerde. De claim was geba seerd op een rapport van de rijksaccountantsdienst, een brief van de Terneuzense be lastinginspecteur en een pro ces-verbaal van de gemeente politie. De Voogt meende dus sterk te staan. 'Rookgordijn' Maar tijdens de zitting liet raadsman mr. E. Schute van de firma De Feyter weinig heel van de vordering. Hij be gon met het 'rookgordijn' op te trekken, door andere affaires tussen De Voogt en De Feyter uitvoerig te belichten. Daarbij beschuldigde hij de groente boer uit de Noordstraat ervan, dat deze politie, pers, belas ting- en rijksaccountants dienst en een Axelse notaris had 'gemanipuleerd en geïnti mideerd'. Voor zijn karretje gespannen dus. De aantijging verleidde mr. Boekhout tot de opmerking: „De Voogt moet wel een erg slimme intrigant zijn als hij al deze instanties naar zijn pij pen kan laten dansen. Dat ge looft niemand". Tot de zaak zelf komend, bleek mr. Schute echter ook sterke papieren te hebben. Rechtbankpresident mr. An- dré de la Porte, zich verder be perkend tot enkele vragen, kwam ook al tot die slotsom. Schute voerde aan dat er hele maal geen winstdelingsrege- ling bestond tussen De Voogt en De Feyter. Inderdaad bleek zo'n regeling niet opgenomen Van onze correspondent GROEDE - Op de Provinciale- weg tussen Groede en Nieuw- vliet is gisteravond rond 22.15 uur automobilist B. uit Oost burg, waarschijnlijk door een te hoge snelheid, uit de bocht gevlogen. De auto van B. kwam in de naast de weg gele gen sloot terecht, raakte een damwand en kwam vervol gens weer op de weg tot stil stand. B. werd met verwondingen overgebracht naar het zieken huis in Oostburg. Zijn passa gier Q., eveneens uit Breskens, werd voor verhoor overge bracht naar het politiebureau in Oostburg. De brandweer moest te hulp geroepen worden om de door de verongelukte auto op de weg terechtgekomen slik en modder weg te spuiten. De auto was total loss. in de arbeidsovereenkomst uit 1976. Het enige bewijsmate riaal dat De Voogt tevoor schijn toverde, was een kopie van een schrift, waarin De Feyter sr. een berekening had gemaakt van de winst en die door twee had gedeeld. Ter zitting bleken de ge broeders De Feyter en hun raadsman het stuk niet te ken nen, maar ze hechtten er ook geen waarde aan. „Er bestond geen tantième-regeling. Al leen daarom al moeten we de ze eis verwerpen", aldus mr. Schute, die wel toegaf dat De Voogt 'incidenteel' een winst uitkering had gekregen. 'Blunder Voor de zekerheid voerde de raadsman ook aan dat het be drag van de winstuitkering dat de Voogt claimde, op foute gronden is berekend. Een fout die hij volledig in de schoenen schoof van de rijksaccoun tantsdienst, die op verzoek van de belastinginspecteur in Ter neuzen de boekhouding van De Feyter onderzocht. De dienst meende aan te kunnen tonen dat een bedrag van bijna 46 mille in 1980 is 'overgeheveld' van de zaak in de Noordstraat naar de andere vestiging van De Feyter. De helft daarvan zou De Voogt dus zijn onthouden als winst uitkering. De Voogt, zich be roepend op rapporteur Van Driel, meende dat het hier ging om zuivere winst. Vol gens mr. Schute is echter spra ke van omzet, waarvan de kosten nog moeten worden af getrokken. Druk rekenend concludeerde hij dat de winkel in de Noordstraat maar net quitte speelde in 1980. 'Als er al sprake was van een tantième regeling, viel er dus over dat jaar helemaal niets uit te ke ren'. Mr. Schute schreef deze 'blunder' van de rijksaccoun tantsdienst toe aan de 'eenzij dige voorlichting van de kant van De Voogt'. Hij vond het trouwens onbegrijpelijk dat rapporteur Van Riel 'een oor deel geeft over een civielrech- terlijke zaak, waar de fiscus helemaal buiten staat'. Een zelfde verwijt liet hij horen aan het adres van belastingin specteur mr. J. Mey. Bewijs De Voogt's raadsman pro beerde het rookgordijn te ver jagen met de stelling dat de winstdeling mondeling was overeengekomen. Blunders van de rijksaccountantsdienst kon hij zich slecht voorstellen: „Van Riel is daar nog altijd in functie en valt dus kennelijk niet op als buitengewoon dom". Mr. Boekhout gaf wel toe 'weinig bewijs te hebben'. „Wij moeten zwaar leunen op het rapport van de dienst". Hij vroeg dan ook tijd om de rijks accountant schriftelijk te la ten bevestigen dat het voor 1980 genoemde bedrag wel de gelijk zuivere winst was, waarvan volgens hem De Voogt de helft had moeten krijgen. Mr. André de la Porte gaf hem die mogelijkheid, al maakte hij duidelijk het al of niet bestaan van een winstde- lingsregeling belangrijker te vinden. De president doet op vrijdag 14 december uit spraak. Vrijwilligers-medailles waren er voor (vlnr.) M. Roos, P. Versluijs, H. Rademaker en E. Neuféglise. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen (rechts) reikte de onderscheidingen uit. ,|n - fotooestek: 'corj.deboer TERNEUZEN - E. Neuféglise uit Terneuzen kreeg gisteren uit handen van burgemeester C. Ockeloen een vrijwilligers-medaille voor 20 jaar dienstverband bij de vrijwillige be drijfsbrandweer van Philips. Zijn collega's P. Versluys en H. Radema ker werden beloond met elk een onderschei ding voor 15 jaar vrijwillig dienstverband. Er was ook een medaille voor M. Roos. Deze zit al 10 jaar bij de bedrijfs-brandweer van de onderneming. Rademaker is hoofd van de algemene hulpverlening, de andere drie zijn allen brandwacht. Tijdens zijn toespraak zei de Terneuzense burgemeester dat er de laatste tijd steeds meer waardering is voor mensen die zich vrijwillig inzetten voor anderen. Met name voor de veiligheid van de mede-burgers. „Brand is en blijft gevaarlijk", aldus Oc keloen. „Ondanks de technische vooruitgang zal er altijd brand blijven en op ongelegen momenten uitbreken". Hij toonde zich ge lukkig met het feit dat Terneuzen een vrij willige brandweer heeft. Volgens hem doet dit korps en de Philips-brandbestrijdings- ploeg absoluut niet onder voor een beroeps brandweer. Het korps van de Terneuzense Philips- vestiging bestaat uit 24 man. Ze hebben de beschikking over wagens met een lage-druk spuit. Volgens E. Neuféglise is de bedrijfs brandweer uitstekend voor z'n taak bere kend. De vestigings-directeur van Philips-Ter- neuzen, H. de Groot, reikte aan de jubilaris sen de 'Philips batons' uit. Van onze correspondent GENT - Warmterecuperatie in de Kanaalzone van de grote bedrijven Dow Chemical (Ter neuzen) en Sinmar (Gent) zou de helft minder kosten dan verwarming door aardgas. Anderzijds zou de aanleg van de nodige leidingen vier maal zo duur zijn als voor aardgas. Een eerste conclusie hieruit is dat afstandswarmtebede- ling alleen nuttig kan zijn voor een relatief grote woon- concentratie. Dit komt naar voren uit een grensoverschrijdende studie over een regionaal totaal ener giesysteem, die in opdracht van de Europese Gemeen schap door de Gentse Univer siteit onder leiding van pro fessor Enselin werd gemaakt. Hierbij maakte men gebruik van de meest recente ontwik kelingen van verwerking en toepassing van informatie en computer, dezelfde methodes die eerder gebruikt werden voor studies over een af- standsverwarmingsnet voor enkele Vlaamse steden. Afstandsverwarming is een techniek waarbij warmte, het zij door recuperatie van afval warmte uit electrische centra les, hoogovens e.d., hetzij uit daartoe speciaal gebouwde stookinstallaties, door een net van leidingen wordt geleverd aan bedrijven, gebouwen of woningen, hetzij voor bepaal de productieprocessen, hetzij voor verwarming en als warm water. Aangezien de thermische centrales slechts een rende ment hebben met betrekking tot de ingezette primaire ener gie van ongeveer 40 procent en de meeste stookinstallaties eveneens een energierende ment hebben van maar 60 tot 70 procent, is het duidelijk dat de recuperatie van afval- of restwarmte voor afstandsver warming de energieprodukti- viteit tot boven de 90 procent opdrijft. Macro-economisch betekent dit een drastische vermindering van de behoefte aan energie-import en micro- economisch vormt dit een be sparing op de energierekenin gen van zowel de bedrijven en de grote instellingen als van de gezinnen van 15 tot 20 pro cent. Het is echter evident dat voor de distributie van warm te zware investeringen nood zakelijk zijn. Vandaar dat voorafgaanlijk berekeningen moeten worden gemaakt wat het goedkoopst is. Deze studie voor afstands verwarming in de regio Gent/Terneuzen is uniek om dat ze grensoverschrijdend is. Overigens is dergelijk voorbe reidend onderzoek over ver warming van op afstand al ge beurd voor kassen in de streek van Gent, waar 50 procent van de Belgische sierteelt geves tigd is. Een doorgedreven ver dere studie zou echter 5 mil joen Belgische frank kosten en daar heeft de Belgische over heid geen geld voor. „Stom dat men er dit bedrag niet voor over heeft, aangezien met der gelijke systemen besparingen kunnen gerealiseerd worden van enkele honderden miljoe nen Belgische frank", aldus professor Enselin. Vrouwen voor Vrede - De Westzeeuwschvlaamse werk groep Vrouwen voor Vrede houdt morgen om negen uur haar laatste maandelijkse vergadering van dit jaar in het vrouwencontact Lotje. Er wordt onder andere gesproken over de laatstgehouden acti- vieiten en over de koffieoch tend, die voor 11 december staat gepland op het adres Eerste Hogendijk 7. Verder komen aan de orde de activi teiten rond Kerstmis en de AROB-procedure. Standen - Bowling Bond Sas van Gent maakte na acht we ken de competitiestanden op. Deze zien er als volgt uit: Teams: Pinknokkers 22 pun ten, Foulliners 22, Azijnhalzen 17, Buyze 12, De Mosselbank 10 punten. Individueel: A-klas dames: 1. E. Neve, 2. E. Ran- schaert, 3. M. de Clerck, 4. M. Maes, 5. E. de Leux. B-klas da mes: 1. Y. Saey, 2. M. Dedecke- re, 3. S. de Roo, 4. L. Lammens, 5. H. Smeenk. A-klas heren: 1. U. Verslijpe, 2. F. Roeb, 3. R. van Overmeeren, 4. W. Dysse- linck, 5. J. de Leux. B-klas he ren: 1. H. Maes, 2. J. Strakke, 3. W. Smeenk, 4. J. Timmerman, 5. J. Simons. SKW - Vandaag houdt de stichting Sociaal Kultureel Werk een play-back-show voor de lagere schooljeugd in De Roselaer. Dit ter gelegen heid van de verjaardag van Sinterklaas, die vanzelfspre kend ook in het SKW-gebouw aanwezig is. De artiesten van de show zijn afkomstig uit de schooljeugd zelf en brengen (individueel of in een groep) een gevarieerd programma. De kosten (dus ook voor toe schouwers) zijn een gulden per persoon en ouders zijn van harte welkom. Men begint om 13.15 uur. Sint-Albert - Zo'n 100 kinde ren en hun ouders verwel komden zaterdag Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten in buurtcentrum Sint-Albert aan de Van Milstraat. Bij zijn bin nenkomst bemerkte de Sint tot zijn verbazing dat er binnen meer kinderen aanwezig wa ren dan waarop hij gerekend had. In allerlijl was hij ge dwongen zijn Piet nog om een extra zak presentjes te zenden. Deze arriveerde spoedig, waarna de kinderen een gezel lig Sinterklaasfeest beleefden in Sint-Albert. Corn Boys - Sinterklaas bracht een bezoek aan de pu pillen van de sport- en ont spanningsvereniging Corn Boys. Ze waren bijeen in het bedrijfsrestaurant van de CPC, waar de Sint de jonge voetballertjes toesprak. Hij complimenteerde onder meer de D-groep, die de eerste helft van de competitie heeft kun nen afsluiten met het periode- kampoenschap. De jeugd van Corn Boys werd na het bezoek van de Sint getracteerd op een aantal korte films. Burgerlijke stand - Geboren: Stijn, zv W. van Puijvelde en A. Korst, Terneuzen; Ruben, zv B. Groot en H. de Lange, Terneuzen; Leendert, zv J. Voogdt en A. Deij, Hoek; Ray mond, zv J. Bommelijn en Y. Visser, Sluiskil; Alida, dv C. Mewe en J. Breeman, Terneu zen:; Ralf, zv W. van Nispen en G. de Vos, Biervliet; Wil lem, zv W. Verhagen en L. Sla ger, Terneuzen; Joost, zv A. de Maat en A. van den Dries, Axel; Jantiene, dv J. den Ha mer en J. Verschelling, Zaam- slag; Sharon, dv P. Haak en M. Verhelst, Terneuzen; Sophie, dv J. de Waal en R. Agostinis, Sluiskil; Stefan, zv F. van den Broeke en T. Pijpelink, Axel; Petra, dv A. Vogel en P. Brus- sé, Sas van Gent. Onder trouwd: Cornelis van Pete- gem, 21, Terneuzen en Moni que Schuren, 25, Terneuzen; Ronald Roelandt, 23, Axel en Heieen Herrebout, 22, Terneu zen; Joseph Duerinck, 25, Hon- tenisse en Anita Verstraten, 21, Terneuzen; August Harms, 27, Terneuzen en Denise Beckx, 20, Terneuzen. Ge trouwd: Harm Jager, 36 en Mathilde Pijnen, 20 te Amster dam; Adriaan Deij, 22 en Cor nelia Walhout, 21 te Hoek; Aloijsius Cappendijk, 40 en Maria van Bussel, 31 te Ter neuzen; Gerrit Romeijn, 24 en Neeltje van Hoeve, 21 te Ter neuzen; Petrus Boekhorst, 21 en Maria de Reu, 22 te Axel. Overleden: Johanna Oppe neer, 74, ev J. Snap, Sluiskil; Johanna Koster, 84, wed v G. Dieleman, Terneuzen; Emma Lafort, 83, wed v T. Mattelé, Terneuzen; Gerrit Fieret, 75, Terneuzen; Anna d'Haens, 80, Terneuzen; dementia Wil- lems, 74, ev J. de Fever, Sas van Gent; Sophia van Weijck, 94, wed v A. Faas, Terneuzen; Antheunis Dekker, 75, Zaam- slag. IKV - In Het Oude Raedthuys hebben medewerkers van de parochiële IKV-groepen een 'snertfuif' gehouden. De men sen die de Interieur Kerkver- zorging op zich hebben geno men, waren daarvoor als blijk van waardering uitgenodigd door het kerkbestuur. Na een erwtensoepmaaltijd amuseer den de aanwezigen zich met bingo, waarbij leuke prijsjes te verdienen waren. activiteiten was de heer teson als bestuurslid van hei Verbond van Nederlandse On. dernemingen actief. Dankzij zijn ijveren vestigden zich el ders in Nederland meer doek. ters van Saint-Gobain, zoals Isoverbel en Gevetex in Etten- Leur. Nauw betrokken was hij ook bij de komst van Pechinej naar Vlissingen. In het maat- schappelijk leven maniies. teerde de heer Neeteson ziek onder meer als mede-oprich- ter van de heemkundige kring en de zwem- en poloclub De Bruinvis. Het stoffelijk overschot var, de heer Neeteson wordt vrij. dagmorgen om 11.00 uur op de gemeentelijke begraafplaat in Sas van Gent ter aarde be steld. TERNEUZEN - J. B. uit Ter neuzen had op de avond van 2! oktober 1983 zijn personenauto aan de Rooseveltlaan te Axel geparkeerd op een grasperk, „We moesten optreden in De Hallo en waren bezig met uit- laden van enkele attributen", luidde het argument van de verdachte, daarmee doelend op het feit dat van parkeren geen sprake zou zijn. „Dat laden en lossen geldt wel als je in een parkeerver bod staat, maar niet op een grasveld", aldus mr. Boogers Bovendien was er voor De Halle op een parkeerterrein nog genoeg plaats. Eis en uit spraak 60 gulden of 2 da; Een door B. op 26 januari dit jaar gepleegde snelheids overtreding in de gemeente Axel kwam hem op nog eens een boete van 190 gulden of dagen hechtenis te staan. Voor fout parkeren aan Dijkstraat in zijn woonplaats op 22 oktober 1983 kreeg Ter- neuzenaar T. C. een boete van 60 dagen of 2 dagen. Mevrouw A. B. uit Philippi ne stond in een tegen haar aangehouden zaak opnieuw voor de kantonrechter. Zij zou met haar personenauto vorig jaar 10 oktober door het rode licht zijn gereden op de krui sing Sint-Annapolder. Vol gens mevrouw was het nog oranje en durfde ze, bang voor een slippartij op het natte wegdek, niet meer te stoppen. Volgens de als getuige ver schenen verbalisant was het licht wel degelijk rood. „Als mevrouw haar snelheid had aangepast aan de situatie van het moment had ze best kun nen stoppen", verklaarde hij. Eis en uitspraak 110 gulden of 3 dagen. Aangehouden werd de zaak tegen A. de S. uit Biervliet. Volgens het proces-verbaal zou hij op 31 oktober van het vorige jaar op wild hebben ge jaagd in de Beukelspolder. „Ik ben nog nooit met mijn geweer in die polder geweest. Mijn land ligt daar niet, het was in de Elisabethpolder". BERGEN OP ZOOM/GOES SPRUNDEL - Meer dan hou- derd gezinnen uit Zeeland en West-Brabant zijn bereid om rond de Kerst kinderen van Engelse mijnstakers in huise lijke kring op te nemen. „Hartverwarmend", zo om schrijven Henk Meertens Louis van de Watering van de FNV uit Bergen op Zoom overweldigende respons. Er s zelfs een reserve-lijst aange- legd. „De inschrijving is voorin pig stopgezet. We verwachte» 72 kinderen, dus met de gast gezinnen zijn we er wel uit Jammer dat we er niet m#1 kunnen laten overkom6» maar de financiën laten het niet toe". Wat dat betreft zou den de organisatoren van de kerst-overtocht best nog wa' steun vanuit instellingen e» bedrijven kunnen gebruiken. Op donderdag 20 december komen de kinderen om 19-"1 uur met de boot vanuit Sheer- ness in Vlissingen aan. Van daaruit worden ze per bus naar zaal De Vroon in Kapd' le-Biezelinge gebracht. Daa' ontmoeten ze de gastgezinnen Voor inlichtingen of aanbod van hulp kan men terecht bi P. van de Waal 01665-3336, Hogesteger 01102-2403, N. "lS* ser 01650-42090, H. Meerte» 01640-40563. In Oostburg werden t OPVOLGER DE KO Van een onzer verslagg HEINKENSZAND - I meenteraad van Borsel* gisteren als nieuw raad Mol uit Heinkenszand bt Mol is de opvolger v; voormalig PPR-raadsli han de Koster, die onlar persoonlijke redenen i Behalve de beëdiging v; gebeurde er gisteren nii in de Borselse raadsza raad was in amper ee door de agenda heen, w: Borsele bepaald een uit ring genoemd kan word< Zonder tegenwerping sloot de raad unaniem c sidie aan het museum I en Zuid-Beveland voorl verhogen tot bijna 30 Deze verhoging is noo lijk omdat het museum taureerd moet worde verhoging betekent on tienduizend gulden mee sidie. Van een onzer verslagt MIDDELBURG - GS V! land stellen Provincia Jen, die vrijdag 14 de bijeenkomen, voor ir van der Meer uit Dordi benoemen tot hoofdingi directeur van Provincia terstaat. Ais de Statei mee instemmen, wordt opvolger van de huidig tionaris die per 1 maa Send jaar met pensioen Van der Meer is mor directeur Openbare 1 en Stadsontwikkeling, de directeur van het Gi drijf van de gemeent drecht. In zijn loopbaar der Meer ook hoofd vai deling Oost van de Delt Van Rijkswaterstaat i Een °P Zoom geweest. Bij de selectie van daten zijn de voorzitt de Statenfracties sPraakcommissie soneel betrokken volgens GS kwamei kandidaten voor de aanmerking. Eén heeft zich teruggeti andere was Van der de en uit 1 ;i fu c M« mi?^TERDAM - Aard: aedhrnarkt-ïn Bintje 50 i c°ntracten verhanc ficUlS april bij een r levé? 1 15'10 Per 100 k( f li L'ng mei 25 contract dend stemming was

de Stem | 1984 | | pagina 14