Forse nederlaag Hulster Ambacht U TWEE ACHTEREENVOLGENDE NEDERLAGEN Rini van Itegem aan de leiding Sandra Begijn en Mark Albers boeken succes PROVERKO GELIJK TEGEN FASSAERT Voorwaarts heeft opnieuw een tweede damesteam Herrebout verslaat Philten Winnaar van Olympisch goud in Sarajevo durft niet meer aan toekomst te denken IN ZEEUWSE WINTERTENNISCOMPETITIE Prestatie Verlinde valt tegen Lewedorpse Boys viert jubileum Derde titel voor Charles de Caluwé Resultaten tennis jeugd Ador-jeugd is in vorm IN TENNISTOERNOOI HULST Oefenduel Axel T47 de' S,' V I t. *4 Wï*: pp llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllilirilllllllr. 0SDAG 4 DECEMBER 1984 T14 PAGINA SPORT 2" Van onze tennismedewerker ll'LST - In de wintertennis- Lpetitie van het district -» beleefde Hulster Am- w een drukke speeldag. i|ie teams verschenen binnen Ie lijnen, waarvan er zelfs wee tegen elkaar uitkwamen. M eerste mixed-team, spe- lejd in de tweede poule, deed let in de vorige twee ontmoe- niet slecht, maar moest W-I in De Bongerd uit Klietinge met duidelijke cij- lets zijn meerdere erkennen, jet eerste team van de Hul- itenaren is nogal onderhevig „„de nodige wijzigingen, ze- Ier als er op dezelfde dag vier teams moeten aantreden. In de openingspartij startte jlark Leenknecht met een 8-8- 'jntendeling tegen Chris Ver met een 40-15-voor- bij het laatste fluitsig- naai. Invaller Petert Burm kwam duidelijk klasse tekort tegen Robert Lentink (4-15) en Chantal Baecke kon het niet klaren tegen een sterkere Liesbeth Voeten: 6-9. Anne- marie de Blok sloot de rij voor wat betreft de enkelspelen, maar strandde op Rosemarie Voeten met 2-8. Beide dubbel spelen leverden daarna even eens duidelijke overwinningen op voor de Bevelanders, zodat Hulster Ambacht een 1-11-ne- derlaag moest incasseren. In de derde poule bestreden het tweede en derde team van Hulster Ambacht elkaar, het geen een duidelijke 11-1-winst opleverde voor het tweede team. Jean-Loup Deltour for ceerde tegen Auk Rottier een 9-8-zege en Stanny Verstrae- ten voegde daar nog eens twee punten aan toe via een 10-5- overwinning op Alain Deltour. Maaike Verstraeten en Marion Schellekens waren allebei goed voor twee overwinning op respectievelijk Hanneke Lockefeer met 10-5 en Moni que Begijn met 9-4. Spanning bracht het herendubbel met zich mee, dat uiteindelijk ein digde in een 11-11-stand, ter wijl Maaike Verstraeten en Marion Schellekens met 11-7- winst uit het damesdubbel kwamen. Voor Hulster Am bacht 2 betekende het tevens de koppositie in deze poule, met als naaste concurrent TSI 2, eveneens met 31 punten, maar met één wedstrijd meer gespeeld. De Goesenaren hadden zon dag DOS 2 uit Vlissingen op bezoek, een ontmoeting die eindigde in een 8-4-zege voor TSI, dat al met zes punten uit de enkelspelen tevoorschijn kwam, dankzij overwinningen van Marcel van Sabben, Die- derik van den Heuvel en Mo nique van der Borgt. Van Sab ben won met 12-8 van Marcel Wolfert, terwijl Van den Heu vel met 10-6 Peter van de Boogaard achter zich liet. Mo nique van der Borgt freew heelde met 8-1 over Lisette Terwiel, maar Lily Zuidhof verspeelde een Goes-puntje aan Anita Brand: 4-11. Winst in het herendubbel en verlies in het damesdubbel betekende een 8-4-einduitslag. In de herencompetitie trad het vierde Hulsterse team bin nen de lijnen tegen Animo ujt Terneuzen, dat ook dit winter seizoen blijkbaar geen tegen stand van formaat ontmoet. Ook zondag bleek het te sterk voor zijn tegenstanders, getui ge de derde achtereenvolgende overwinning van 12-0. Gerard Kouwijzer en John Dijkman openden met winst op respec tievelijk Ronnie van Remortel met 8-6 en Reggie van de Berg met 10-7. Enno Cohen toonde aan dat de jeugdige Jeroen Verstraeten voor dit werk nog tekort schiet (15-5) en Huub Nijsten vergrootte de voor sprong door met 9-6 te zege vieren over Roland Renique. Het koppel Dijkman/Cohen versloeg met 14-5 het duo Van Remortel/Renique en met 12-9 kreeg de combinatie Kouw- ijzer/Nijsten klop. Uitslagen mixed-competitie: Hulster Ambacht 1-De Bongerd 1 1-11, MLTC 2-De Schelde 1 0-12, TSI 2-DOS 2 8-4, Hulster Ambacht 2-Hulster Ambacht 3 11-1, DOS 3- De Schelde 2 10-2, Ovezande-Dom- burg 1 12-0, Eegedima 2-TSI 3 0-12, DOS 4-De Stoof 8-4. Herencompe titie: Animo-Hulster Ambacht 12- 0. Fraaie winst van Operatie'71 Van onze sportmedewerker BERGEN OP ZOOM - Cor Verlinde van de biljartvereni ging Ed Horemans uit Axel en woonachtig te Zaamslag, is bepaald niet sterk voor de dag gekomen tijdens de nationale voorwedstrijden over gangsklas libre te Bergen op Zoom. Met een moyenne (13.78) dal een halve degradatie in houdt en, slechts zes match- punten, beëindigde Verlinde deze voorwedstrijden in café Atlanta. Een troost voor hem was het feit dat alle deelnemers in de poule, waarin hij uitkwam, onder de degradatiegrens speelden. Een teken dat ook bij hen de goede vorm ontbrak. Het vrij trage materiaal was daar debet aan. De beste partij speelde Verlinde tegen Rini Poulus uit Bergen op Zoom. Toen maakte de Zeeuwsch- Vlaming in 15 beurten de 300 te maken caramboles vol, wat een partij gemiddelde van 20.00 betekende. Winstpartijen wa ren er ook tegen Cees Rennen in 16 beurten en Jan Roovers in 28 beurten. De eindstand in Bergen op Zoom was (respectievelijk aantal match- punten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Jean van Kuijk, Halsteren 8.19.87-165; 2. Cees Ren nen, Rijsbergen 8-16.72-136; 3. Rini Poulus, Bergen op Zoom 6.14.85- 124; 4. Cor Verlinde, Zaamslag 6- 13.78-133; 5. Jan Roovers, Ouden- faosch 6-13.62-216; 6. Martin Reijn- ders. Fijnaart 2-15.20-118. Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - Ook in het afgelopen weekein de stond er weer een regelrechte Zeeuwsch- Vlaamse basketbalderby op het programma. In de Terneuzense sporthal 't Zwaantje ontmoetten Scheldesport 2 en Operatie'71 elkaar. Beide teams hadden de twee vorige wedstrijden verloren en waren nodig aan winnen toe. SCHELDESPORT 2-OPERA- TIE'71 30-42 - Operatie'71 was afgereisd in de sterkste opstel ling, met uitzondering van Pe ter van de Velde. Scheldesport verscheen met slechts vijf man op het veld. De Terneuze- naars trachtten dan ook voort durend de snelheid uit de aan vallen van de tegenstander te halen, maar zonder veel suc ces. Operatie'71 speelde een ijzersterke wedstrijd en onder leiding van de fantastisch spe lende Mare de Jager liepen de Oostburgers zelfs uit tot 4-16 in de veertiende minuut van de eerste helft. Daarna kwam Scheldesport onverwacht sterk terug en via 13-16 ein digde de eerste helft met een 13-20-voorsprong voor Opera tie'71. In de tweede helft ging de score gelijk op. Schelde sport bleef tot de twaalfde mi nuut goed bij (24-28), maar toen raakte de Terneuzense conditie behoorlijk uitgeput. Operatie'71 zette nog een ste vige eindsprint in en kon zo doende toch nog ruim met 30- 42 winnen. Derde klas dames; OPERA TIES-MARATHON 2 26-54 - De Oostburgse dames hadden dit weekeinde een dubbel pro gramma af te werken, maar kwamen beide keren met lege handen naar huis. Vrijdag avond was Marathon duidelijk te sterk voor Operatie'71. Tot ST.-JANSTEEN - Rini van Itegem van de biljartvereni- ïing Dow gaat na vier ronden ongeslagen aan de leiding in het kampioenschap vijfde klas hadnstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. In café De Kroon te St.-Jan- steen, waar de biljartvereni- S'ng De Steense Carambole de organisatie van deze titelstrijd in handen heeft, moest Van "egem nog geen enkele keer capituleren. Hij maakt een overtuigende indruk en heeft 'ft nu toe ook de kortste partij opzijn naam staan. In slechts acht beurten maakte hij de benodigde 30 ca ramboles vol. Een uitzonder- njke prestatie naar maatsta ven van deze klas. Ondanks ene puike vorm is Van Itegem h°g niet aan de eindstreep, voordat het zover is zal hij H°g de nodige tegenstand on dervinden van de als tweede geklasseerd staande Piet Bos ons van DOS uit Hoek. Het is nu al vrijwel zeker dat dit tweetal elkaar ontmoet in de finalepartij, die zondagmid dag omstreeks vijf uur wordt gespeeld. Bosmans maakt een nog sterkere indruk dan Van Ite gem. Hij heeft veruit het beste algemeen gemiddelde, maar had in de vierde ronde pech een optimaal op dreef zijnde Rudie de Metsenaere tegen over zich te treffen. De gehele partij stond Bosmans in het voordeel, maar hij werd toch verrast en verslagen toen De Metsenaere met een serie van tien de partij uitmaakte. De wedstrijden gaan zaterdag en zondag onder leiding van George Bertram om 14.00 uur verder. De stand na vier ronden is (res pectievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Rini van Itegem 8-1.12-U; 2. Piet Bosmans 6-1.23-8; 3. Rudi de Metsenaere 4-0.942-10 4. Walter Koemans 4-0.941-7; 5. Marcel Al- blas 4-0.887-6; 6. Johan Sijnesael 2- 0.909-5; 7. Kasper Pijlman 2-0.852- 7; 8. Frans de Waal 2-0.769-5. Van onze tennismedewerker VI.ST - Door de organisatie an het tennistoernooi werden s'echts enkele partijen ge- Pfcld in de Hulsterse be- 'Jtstenniscompetitie, met ante in de D- poule waarin "esterterp/Hemelaar de kop- ™'tie inneemt. AZV klom op v|a' een goede tweede plaats 3 a ®"®"w'nst op Neckermann d» ,Joverko en Ine Fassaert b,»n de punten (4-4) en iven hierdoor een midden- °°tpositie innemen. Het team van Proverko moest het blijkbaar van de dubbelspelen hebben, want hieruit werden de vier punten bemachtigd, dankzij het he renduel Ferdi Lambert en Adrie Geus. Uitslagen Bl-poule: UAP-d'Au- bioul 4-4. D-poule: NSM-Rabo Hulst 6-2, AZV-Neckermann 3 8-0, Proverko-Ine Fassaert 4-4. Stand D-poule: Westerterp/Hemelaar 30 punten, AZV 24, Huvial 22, Ine Fassaert 21, NSM, Proverko, Terra Nova en WIK 20, Van Tienen 18, Rabo Hulst 17, TVH 16, Necker mann 3 12 punten. de veertiende minuut bleef de thuisploeg op voorsprong, maar daarna viel het doek de finitief. Marathon speelde sterk in de aanval en liep uit naar een 12-27-ruststand. De tweede helft liet een identiek spelbeeld zien, met opnieuw een ongenaakbaar Marathon, dat met bijna dezelfde cijfers won: 14-27. Derde klas heren; SCHELDE SPORT l-DYNAMO'70 2 35-25 - Scheldesport speelde een goede eerste helft, met vooral in de beginfase uitstekende combinaties. In de vijfde mi nuut stonden de Terneuze- naars al met 9-0 voor. Daarna zakte de produktie echter vol komen weg en pas in de laat ste minuten van deze eerste helft vond Scheldesport op nieuw de weg naar het net: 13- 10. Na de pauze bleef Dynamo tot de negende minuut goed bij, maar daarna kon Schelde sport toch langzaam weglopen van zijn tegenstander. Overi gens was het peil van de wed strijd inmiddels ver gezakt. Dynamo kon de sterke indruk uit het duel tegen BC Sas (vo rige week) geen moment op nieuw waarmaken, maar ook Scheldesport speelde veel te statisch. Dynamo speelde de laatste minuten nog met sle- cats vier man, maar de wed strijd was toen al lang beslist: 35-25. MEVO'80-BC SAS 1 35-85 - De Sassenaars waren met sle- cahts vijf spelers naar Zierik- zee afgereisd, maar dat beïn vloedde de wedstrijd niet be paald in ernstige mate. Al in de elfde minuut stond de thuisploeg op een vernietigen de 0-23-achterstand. Deze sco re was louter op de break be reikt, maar BC Sas besloot het meer op de combinatie te gooi en. En dat lukte op meer dan overtuigende wijze. Bij rust stond het al 10-53 en na de pauze zou de score zeker de drie cijfers bereikt hebben als de tafel de stand had kunnen bijhouden. Maar zoals het in Zierizkee maar al te vaak ge beurt, ontbraken opnieuw de scheidsrechters en de nodige mensen aan de scoretafel. Toch boekte BC Sas opnieuw een schitterende overwinning. Tweede klas dames: ME- VO'80-OPERATIE'71 38-28 - De tweede wedstrijd voor de Oostburgse dames betrof een inhaaldduel. In feite was het een puur degradatieduel, want Mevo'80 was tot voor deze wedstrijd nog zonder punten, terwijl Operatie'71 met twee punten de voorlaatste plaats innam. Helaas voor de Oost burgse dames waren slechts vijf speelsters op het appèl verschenen. Bovendien waren er ook hier geen scheidsrech ters, zodat Mevo'80 zelf de ar bitrage mocht verzorgen, wat nogal wat irritatie aan de kant van de Oostburgse ploeg ver oorzaakte. Mede daardoor kwam Operatie'71 niet echt in zijn spel en via 22-8 bij rust werd het tenslotte 38-28. Een gevoelige nederlaag voor de Oostburgse formatie, die hier door nu samen met Mevo'80 de laatste plaats inneemt. BV SOUBURG 2-SCHELDE- SPORT 35-27 - Scheldesport was eveneens met slechts vijf speelsters afgereisd en met name in de eerste helft brak dit de ploeg flink op. Boven dien waren er ook hier geen scheidsrechters, wat het wed strijdniveau niet bepaald be vorderde. Voor de pauze was Souburg oppermachtig (22-12), maar in de tweede helf knok ten de Terneuzense dames zich goed terug via Liane van Dix- hoorn (12 punten) en Roely Kroon (8 punten). Dankzij de Spelmoment uit de basketbalwedstrijd in de vierde klas heren tussen Scheldesport 2 en Operatie'71. Hier een aanval van het Terneuzense Scheldesport. - foto de stem/cor j. de boer goede eerste helft ging de wedstrijd echter verdiend naar Souburg. Vierde klas heren: DYNA- MO'70 3-BC SAS 2 37-95 - Een uitermate eenzijdige wed strijd, waarin de Sassenaars hun tegenstanders volledig overrompelden op snelheid. Vooral Joris Spuessens (38 punten) en Mare Rommel (30 punten) waren niet te stuiten en via 17-63 liep BC Sas uit naar een verdiende en geens zins geflatteerde 37-95-over- winning. Meisjes-kadetten: Voor- waarts-Scheldesport 25-16, Operatie'71-Volharding 23-20. AXEL - De Axelse basketbalvereniging Voorwaarts mag zich weer verheugen in de herrijzenis van het tweede team. Vorig jaar veroverde Voorwaarts 2 op opvallende wijze de Zeeuwsch- Vlaamse basketbalbeker en nu krijgen de Axelse reserves dan onverwacht toch kans om hun titel te verdedigen. Afgelopen weekeinde speelde Voorwaarts 2 de eerste officiële oefenwedstrijd. Coach Luc Dierickx kon putten uit verschillen de bronnen om zijn team samen te stellen. Allereerst waren er drie speelsters uit de formatie die vorig jaar de beker binnen haalde: Martine Roucquart, Bianca Verhelst en Yanina Boyer. Daarnaast zijn er vijf nieuwe speelsters: Hanna en Christina Wieland, Margo van den Bulcke, Roely Troost en Ingrid van Da- Ie. Om de formatie nog meer gestalte te geven, werden boven dien nog twee speelsters van het eerste team overgeheveld: Lin da de Jager en Heieen van Grerpbergen. Zondag kon dan voor het eerst geoefend worden. BC Sas was afgereisd naar Axel en ontmoette daar een opvallend sterke Voorwaarts-formatie. Luc Dierickx wisselde om de acht minu ten het complete team en via 14-8 behaalde Voorwaarts 2 de eer ste overwinning in het nieuwe seizoen: 22-10. Op 28 december is de return voorzien. Overigens zal Voorwaarts naast deze oefen wedstrijden alleen actief zijn in de strijd om de Zeeuwsch- Vlaamse basketbalbeker. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de Bl-pou le van de Ador-bedrijfstennis- competitie in De Braakman lijkt het er op dat Herrebout definitief de kop heeft geno men door de 4-0-winst op Philten, de naaste concurrent. Het duo Willy Lippens/Cor Deij opende met 14-6-winst op Cees Huijbregts/Henk Guilliet en ook Johnny Blackman en Tim Robijn sleepten een over winning uit het vuur vla de cijfers 9-6 op het koppel Henk Segers/Piet Kraak. In de Al- poule heeft Ador 1 de leiding genomen, want zondag werd een 4-0-zege behaald op Van Laethem. De Rijke gaat even eens zonder puntenverlies aan de leiding in de A2-poule, dankzij een fraaie 4-0-zege op Gent 2. Uitslagen: Gent 1-Van Laethem 2-2,"Ador 1-Van Laethem 4-0, Gent 2-De Rijke 0-4, Dow 2-De Schelde 2-2, Herrebout-Philten 4-0, Stof- fels-De Zon 2-2, Oostburg-Van Strien 4-0. Van onze sportmedewerker LEWEDORP - Tijdens de receptie die de voetbalver eniging Lewedorpse Boys zaterdag hield in verband met het 40-jarig bestaan, heeft de Zeeuwse afde lingsvoorzitter Kees Blo- maard onder andere Janus Vermeule en Louw Baayens in het zonnetje gezet. Beiden ontvingen de KNVB-speld van verdien ste. Vermeule is reeds vanaf de oprichting lid van Le wedorpse Boys en al vele jaren achtereen nauw be trokken bij het actieve verenigingswerk. Hij fun geert ook als tweede trai ner van de selectiegroep. Louw Baayens is al 23 jaar consul bij Lewedorpse Boys. Blomaard prees bei de heren voor hun inzet, maar stak tevens de lof trompet over het actieve bestuur van Lewedorpse Boys. De afdelingsvoorzit ter deed zijn woorden ver gezeld gaan van het aan bieden van de KNVB- bondsvlag aan Lewedorpse Boys-voorzitter Ars. Verder werd tijdens de receptie het woord gevoerd door ere-voorzitter J.A. de Koning, wethouder P. Vol- laard namens de gemeente Borsele en door Paul Huis- kens, die sprak namens de selectiegroep. De jubi leumviering was 's mid dags begonnen met een eucharistieviering, gevolgd door een gezellige reünie voor leden en oud-leden, 's Avonds kon men zich ver maken op de dansvloer met muziek van The Fen ders. TERNEUZEN - Charles de Caluwé uit Terneuzen heeft zijn derde nationale wieler- titel op de baan bij de junio ren te pakken. In het Rotter damse sportpaleis Ahoy ver overde De Caluwé het Neder lands kampioenschap achter de dernies over een afstand van 20 kilometer. Als gang maker fungeerde Jan van Tilburg uit 's-Gravendeel. De Caluwé startte in vier de positie, rukte op naar de eerste plaats en die positie kwam daarna geen moment meer in gevaar. Eerder dit jaar had de Terneuzenaar al het Nederlands kampioen schap voor junioren op de baan op de tijdrit over één kilometer en de achtervol ging op zijn naam geschre ven. De Caluwé start als jongste amateur in de zes daagse van Rotterdam, die van vrijdag 18 tot en met woensdag 23 januari wordt gehouden. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Sandra Begijn behaalde dit weekeinde in Roermond (tussen de finales in Hulst door) een verdienstelij ke derde plaats in de derde ronde van het Jarion Jeugd Wintercircuit. Na in de eerste ronde vrijgesteld geweest te zijn, versloeg zij in de tweede ronde Femke Vessies met 6-1, 6-2, waarna zij in de kwartfi nales definitief afrekende met Sabine Verhaar: 6-0,6-4. In de halve finale was Na thalie Vandierendonck te sterk voor haar: 1-6, 3-6. In de strijd om de derde en vierde plaats won zij van haar be kende rivale Yvonne Grubben met 6-5, 6-2. Bettina Sonne- veld werd winnares in de fi nale. Zij versloeg Nathalie Vandierendonck met de cijfers 6-1, 6-3. Bij de jongens zege vierde Richard Krajicek met 6-1, 6-0 over Paul Dogger. In deze leeftijdscategorie (tot en met 14 jaar) wordt 12 en 13 ja nuari het afsluitende Masters- toernooi gespeeld te Dronten. In de Dronten-toernooien- reeks werd Zeeland dit week einde vertegenwoordigd door Manon Kienjet en Guido Tol- hoek. Zij bleven allebei in de strijd. Manon Kienjet won bei de partijen van respectievelijk Nicole Bongers met 6-0, 6-1 en Eugenie Boon met 6-2, 6-1. Guido Tolhoek verloor welis waar zijn eerste partij met 3-6, 4-6 van Tij men Leisink, maar zette daarna de tweede partij tegen Barry Masclee om in winst met de cijfers 6-3, 6-3. Volgende week wordt er weer gespeeld in Dronten. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Als voor loper op de te spelen partij en in de C-, D- en E-catego- rie het komende weekeinde in De Vlaanderenhal te Sas van Gent, werden zondag al de partijen gespeeld in de jeugdcategorie. In deze tweede ronde manifesteerde de Adorhal zich weer in deze categorie door totaal 24 pun ten te vergaren, hetgeen wil zeggen dat het 11 partijen in winst omzette, er twee gelijk speelde en er twee verloor. In het jongensenkel was het De Vlaanderhal dat alle partijen won, dankzij goed spel van Frank Ingelaere, die Jeroen Everling van Ador met 6-5 versloeg. In het meisjesenkel waren Ador en Den Dullaert in een nek- aan-nek-race verwikkeld, doordat beide vertegen woordigsters, Francesca Adriaansens van Den Dul laert en Sandra van Keulen van Ador met elkaar de punten deelden: 6-6. Dankzij het jongensdubbel Riny Kort/Leonard Robesin won Ador alle drie te spelen par- tijen in deze categorie. Het meisjesdubbel van Den Dul laert - Angeliek Coenen/ Christel Asselman - eindig de gelijk met het Ador-kop- pel Stephanie Rotter/Alber- tine Karreman: 6-6. Het mi xed-duo Annemarie Robe sin/Tim van Veldhoven bleek in alle partijen supe rieur. Enkele uitslagen: JE: Frank Wille-Patrick Vervaet 8-2, Je roen Everling-Frank Ingelaere 5-6, Franke Wille-Jeroen Ever ling 7-6. ME: Frankcesca Adriaansens-Carla Gijzel 10-5, Carla Gijzel-Els Meijvaert 6-5, Sandra van Keulen-Carla Gijzel 10-. JD: Kort/Robesin-Elder- son/Vos 10-4, Elderson/Vos- Vonck/De Poorter 9-6. MD: Coe nen/ Asselman-Cauwels/ Rek kers 8-3, Rottier/Karreman- Cauwels/Rekkers 7-6. GD: Ro besin/Van Veldhoven-Van Waesberghe/Van Poecke 13-2, Adriaansens/Van de Wiele-Van Waesberghe/Van Poecke 8-4. Uitslag tweede ronde: Ador 24 punten, Den Dullaert 18, Jarino 10, De Vlaanderen 8 punten. Stand na 2 ronden: Ador 50, Den Dullaert 35, Jarino 21, De Vlaan deren 14 punten. Door Kees Hamelink HULST - Sandra Begijn en Mark Albers zijn volgens ver wachting de winnaars gewor den van het in sporthal Den Dullaert te Hulst gehouden tennistoernooi. Volgens verwachting, want allebei stonden ze als favoriet genoteerd in hun respectieve lijk categorie. Voor Sandra Begijn was de weg naar de fi nale niet al te moeilijk, want Marjan Fraanje en in mindere mate Hanneke Lockefeer wa ren haar gewillige slachtof fers. De Terneuzense Martine Nijsten stond voor een lastiger karwei, want als titelverde digster rust er een druk op de te leveren prestatie. De prog nose van Martine Nijsten vo rige week in De Stem leek overigens precies uit te komen. Zij werd in de gelegenheid gesteld revanche te nemen op de Belgische Sarie Verberck- moes en deed dat ook moeite loos in de halve finale met 8-3, waarna Sandra Begijn haar tegenstandster werd in de fi nale. Een finalepartij van twee linkshandige meisjes, hetgeen vaak resulteerde in slagenwisselingen van back hand naar backhand. De Hul sterse favoriete startte met een love-game, maar haar te genstandster brak op de stand 2-0 door de service heen om daarna op eigen service 2-2 te scoren. Het begin van een ge lijk opgaand duel, waarin het er in deze fase van de strijd op leek dat de Terneuzense, door haar rust in het spel goed te bewaren, over de beste papie ren beschikte. Een veel fouten makende Sandra Begijn leek even te zijn aangeslagen door de 4-3- voorsprong die Nijsten via een goed scorende fore-hand op bouwde, maar kwam toch langszij, dankzij een wat te gretig spelende Nijsten. Via een 'netballetje' nam Nijsten weer een voorsprong van 6-5, maar zij kon daarna de rust in het spel niet vasthouden en door wat fouten aan het net was het Sandra Begijn die uit eindelijk de zege met 8-6 veilig stelde. Een sportief duel kenmerkte de finale bij de C-heren, waarin Mark Albers via over winningen op Luc van Damme (6-5) en Dieter CaUe (6-4), in de Belg Gerd Laureijs zijn tegen stander ontmoette. De 17-jari ge Laureijs behaalde nipte ze ges op Rinie van Remortel (7- 5) en Jan Willem Bartz (6-4), waarna hij tegen Albers met 1-0 opende in een bijna tien minuten durende eerste game. Het spel van- Laureijs paste goed in het straatje van de Terneuzenaar, die zich veelal kon beperken tot het wachten op de fouten van een bij vla gen onbeheerst spelende Lau reijs, zeker nadat Albers een 6-2-voorsprong had opge bouwd. Het was echter na deze stand dat Laureijs steeds beter in het spel kwam en Albers trachtte te bedreigen tot op 8- 5. Verder kwam hij niet, want Albers zegevierde dankzij goed en degelijk spel met 11-5. Verrassingen vielen er te noteren in de D-categorie, zo wel bij de heren als bij de da mes. Pascal Delforge van de tennisvereniging Game'78 uit Clinge, ging met de hoogste eer strijken door in de finale zijn clubgenoot Leo van Hoye <net 10-7 te verslaan, na aan vankelijk tegen een 1-4-ach- terstand te hebben aangeke ken. Van Hoye had daarvoor de als eerste geplaatste Peter Kouwijzer alle illusies via een 7-3-zege ontnomen, terwijl Delforge verrassend via Wil liam Asselman (7-5), Alfred Koen (8-4) en Luc van Damme (6-5) de finale had bereikt. Bij de dames werd Marijke Robesin winnares en bewees ook nadrukkelijk door haar overtuigende overwinningen te solliciteren naar een plaats op de C2-speelsterktelijst. De 11-0-zege in de halve finale op Marjan Fraanje zegt in dit verband voldoende, terwijl ook de als favoriet bestempel de Ann de Maat zich volledig Teeg' speelde tegen een tac tisch sterk opererende Robe sin. Met 10-6 schreef zij dit toernooi op haar naam. Uitslagen finales dubbelspelen: HD-C: Leenknegt/Van den Hout- Bartz/Van der Sloot 14-5. HD-D: De Puijseleir/Van de Walle- Koen/Jongelie 15-6. DD-D: Assel man/Adriaansens-Robesin/Ver- vaet 9-8. GD-D: Adriaansens/Re- nique-Van Broeck/Boeykens 10-5. AXEL - Axel speelt dinsdag avond 4 december een oefen wedstrijd tegen SSV'65 uit Goes. Het vriendschappelijk duel begint om 19.45 uur en wordt op het terrein van de voetbalvereniging Axel ge houden. PETER KANT uit Rilland on derstreepte zondag zijn uitste kende vorm in Schijndel. Daar boekte de Zeeuwse veldrijder zijn vijfde seizoenzege bij de junioren. Kant klopte in de eindsprint Kouiss. Gerrits fi nishte als derde.

de Stem | 1984 | | pagina 9