nthielden e uur D'66 vraagt VVD Staphorster variant te mijden VD wil 600 extra cellen 'Student moet financieel onafhankelij k' I Je^elHd Minister Korthals stelt onderzoek in JONGEREN VAN 15 TOT 29 JAAR: Vissers boos SINTERKLAASIS Honderd nieuwe banen bij Vredestein Agenda BINNENLAND PRODUKTIE KINDERPORNO PLAN VOOR BESTRIJDING CRIMINALITEIT KOST f 175 MLN. CDA en VVD eens met plan basisbeurs Naam stuit adel tegen horst BINNENLAND Extra hulp voor scholieren met achterstand Huis per abuis gesloopt diplomaten dat de Chileense christen-democraten en de Nationale Partij een werkba re coalitie kunnen vormen die met een duidelijk rege ringsprogramma komt. Dezë samenwerking zou kunnen leiden tot verkiezingen voor een nieuwe grondwetgeven de vergadering en het begin kunnen vormen van een ge. controleerde terugkeer naar de democratie aan het einde van de jaren tachtig. Het probleem van dit sce nario is dat de christen-de mocraten, net als de Nationa le Partij en de socialisten, on derling sterk verdeeld zijn Een aantal invloedrijke christen-democraten is nog steeds niet bereid te erken nen dat links niet totaal van de macht uitgesloten kan worden. Een eventuele toekomstige regering van Chili zal in ieder geval niet buiten de steun kunnen van die bevol kingsgroepen, die het meest van de sociale en economi sche spanningen van de afge lopen tien jaar te lijden heb ben gehad. Het voorbeeld van het eerste regeringsjaar van president Alfonsin van Ar gentinië laat zien dat een re gering, waarvan de georga niseerde vakbonden zeggen geen deel uit te maken, geen effectieve vooruitgang kan boeken, Hoe gerespecteerd en oprecht de regeringsleider ook is. COPYRIGHT DE STEM/THE GUARDIAN bor kan nu niet een deel van verkiezingsbuit opeisen. Ver wacht mag worden, dat de linkervleugel zal proberen te profiteren van Hawke's ge daalde polpulariteit. Tegelij kertijd mag verwacht wor den, dat Hawke de radicalen in zijn partij - een stelletje principiële en wat starre ideologen - nu beter in toom kan houden dan wanneer de socialisten een gigantische zege zouden hebben geboekt. De wilde plannen van de lin kervleugel, zoals de ontkop peling tussen Australië en Amerika, het opzeggen van het Anzus-pact, het verbie den van Amerikaanse sche pen met nucleaire wapens aan boord in Australische havens en sluiting van Ame rikaanse basissen, kunnen voorlopig in de ijskast, want over zulke ingrijpende voor stellen zal in Australië geen consensus te bereiken zijn. In het in wezen conserva tieve Australië krijgt de pragmaticus Hawke de speelruimte die hij had en geen streepje meer. De ver sleten slogans en oude dro men over 'the working man's paradise' doen het niet meer. Bob Hawke, hij wordt deze week 65 jaar, heeft zijn fijn ste uur niet gekregen, maar de man die in de goot heeft gelegen en toch een goede premier werd, is op zijn best als hij uit een dal moet klim men. Zo dramatisch staat hij er overigens niet voor. willen doen spreken. En wat zou er dan mooier zijn dan het CDA het imago geven van voorvechter van de gelijke rechten van de vrouw! DE Tweede Kamer buigt zich vandaag over een reeks stemmingen over de ingre pen (korting en bevriezing) in de sociale uitkeringen, over het werkgelegenheids beleid van het kabinet én over de nota Sexueel Geweld tegen vrouwen en meisjes. De meeste aandacht mor gen trekt de gelijke behande ling van mannen en vrouwen in de Wet Werkloosheids voorziening, naast het debat over de vergelijking van de salarissen van ambtenaren en werknemers in het be drijfsleven en het overleg over de inkomens van men sen met een minimale uitke ring. Veel tijd gaat vandaag en donderdag heen met de be handeling van de begroting van de Onderwijsminister i- Deetman en zijn staatssecre- >g tarissen Van Leijenhorst en dt Ginjaar-Maas. Het Weten de schapsbeleid wordt apart be- ;n sproken. de De Eerste Kamer heeft nog de liggen het verhaalsrecht dat et het kabinet de gemeenten wil geven om, ten onrechte be taalde bijstandsuitkeringen er terug te vorderen op de ali- te mentatieplichtige. ;h Tenslotte komen in de se tt naat aan de orde de wijziging van een aantal wetten als de i- Algemene Ouderdomswet, i- Weduwen- en Wezenwet en dt de Algemene Wet Bijzondere e- Ziektekosten, waarin ook de e- gelijke behandeling van man In en vrouw op het terrein van in de premieheffing ingevolge s- de volksverzekeringen nog dj moet worden geregeld. DINSDAG 4 DECEMBER 1984 T28 PAGINA 3 Van onze Haagse redactie nen Haag - De vertrouwens- ,s v00r kindermishandeling J Koers heeft in het overleg «et minister Korthals Altes {justitie) zijn beweringen in televisieprogramma, dat Mnsterdam het centrum is de produktie van kinder porno niet kunnen staven. Evenmin heeft hij zijn aan hangen hard kunnen ma ten dat achter die produktie Laaide organisaties zitten. Van de 15 gevallen waarvan de afgelopen acht jaar aangif te iS gedaan wegens sexueel misbruik van kinderen kende de arts er slechts drie. De ove- riee 12 had hij maar van horen Voor minister Korthals Al tes bieden deze gegevens on voldoende aanknopingspunten om te zeggen dat justitie of po litie in gebreke zijn gebleven bij de opsporing van kinder porno. Volgens minister Kort hals Altes heeft de arts zijn uitlatingen onvoldoende kun nen specificeren. De minister heeft de arts wel toegezegd navraag te zullen doen. Indien daarbij blijkt, dat politie en noch justitie laksheid bij de opsporing verweten kan wor den dan hebben zij er ook recht op dat iedereen dat weet, aldus de woordvoerder van de minister. De vertrouwensarts zei het toch van belang te vinden, dat de minister dit onderzoek laat instellen. „Of het nu waar is of niet, Nederland heeft in ieder geval de reputatie. Daarom is het goed dat de minister dit gaat onderzoeken," aldus de vertrouwensarts Koers. In het bijna twee uren du rend gesprek met de minister heeft de vertrouwensarts toe gezegd, dat hij op korte ter mijn zal uitzoeken wat er in de 12 gevallen van sexueel mis bruik van kinderen precies aan de hand is geweest. Vol gens justitie zijn in de drie ge vallen, die Koers persoonlijk kende, wel aangifte gedaan. Kinderporno is daarbij overi gens niet aan de orde geweest. In n zaak uit 1980 heeft de aangifte tot vervolging geleid. In de andere twee zaken loopt het onderzoek nog. De overige 12 zaken die Koers in het over leg noemde hebben betrekking op aan aangifte die deze zomer bij de Amsterdam politie is binnengekomen. Ook deze kinderen zouden het slachtof fer zijn geworden van sexuele mishandeling. Koers zei na afloop van het overleg, dat er misverstanden zijn gerezen rond zijn uitlatin gen voor de televisie. Het ging hem niet om de 15 gevallen maar om de slechte reputatie die Nederland op dit terrein heeft. Ook ontkende hij de po litie en de justitie van laksheid te hebben beticht bij het in be handeling nemen van aangif- ten.De uitlatingen van Koers aan het adres van staatssecre taris Van der Reyden (Volks gezondheid), dat deze al een jaar lang een definitieve rege ling voor het instituut ver trouwensartsen in een bureau heeft laten liggen, zijn slecht gevallen. De woordvoerster van de staatssecretaris ver klaarde, dat er onderhande lingen gaande zijn tussen de departementen van WVC en Justitie over het overnemen van de nu nog onder Justitie ressorterende bureaus van vertrouwensartsen door Volksgezondheid. De staatsse cretaris heeft Justitie in sep tember een voorstel gedaan. Ook over de financiële kant van de zaak, maar op die brief is nog geen reactie binnenge komen. Winkels te vroeg dicht Van onze redactie binnenland Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Veel jongeren in de leeftijd van 15 tot 29 jaar vinden dat de winkels langer open moeten blijven. Ongeveer 22 procent van die groep is van oordeel dat winkelsluiting om 18.00 uur te vroeg is. Met de sluitingstijd van 17.00 uur op zaterdag is 26 procent het niet eens. Dat is vastgesteld bij een onderzoek dat het bureau In ter/View uitvoerde voor het weekblad voor reclame en marketing Adformatie. De re sultaten van dit onderzoek staan vermeld in het laatste nummer van het blad. Het on derzoek onder 2.000 mensen van 15 jaar en ouder is gedaan met het oog op de behandeling van de winkelsluitingswet door de Sociaal-Economische Raad (SER) eind deze maand. Over de gehele linie geno men, dus niet alleen de jonge ren, bleek men redelijk tevre den te zijn met de winkelslui ting om zes uur. In totaal 86 procent maakt het niet zoveel uit, 12 procent vindt 18.00 uur echter te vroeg. Dit blijkt dan vooral te gelden voor de jonge ren. Verder is vastgesteld dat mannen meer dan vrouwen vinden dat winkels door de week te vroeg sluiten. Dat is ook het geval met mensen met een inkomen boven modaal, mensen die de gehele dag wer ken en studerenden. Van alle ondervraagden vindt 12 procent de zaterdagse winkelsluiting van 17.00 uur te vroeg en 6 procent te laat. Van de jongste groep vindt even wel 26 procent dat 17.00 uur te vroeg is. Meer dan een derde (34 pro cent) van de geïnterviewden ziet graag dat de levensmidde lenwinkels tot 19.00 uur open blijven. Voor 20 procent is dat niet nodig, aldus Inter/View. Mannen vinden het aantrek kelijker dan vrouwen, jonge ren lopen er ook warm voor en in grote steden wordt het aan trekkelijker gevonden dan in de rest van het land. Avondwinkels Ook de belangstelling voor avondwinkels, die alleen maar bestaan in Amsterdam, Rot terdam en Den Haag, heeft In ter/View onderzocht. Van alle geïnterviewden is 39 procent voor speciale avondwinkels die tot 24.00 uur open zijn, ter wijl een kwart de aantrekke lijkheid daörvan niet kan in zien. Ouderen boven de 60 jaar en mensen in het noorden van het land blijken het minst en thousiast voor de avondwin kel. SCHAGEN (ANP) - D'66-fractieleider Engwirda heeft op een spreekbeurt in Schagen de VVD opgeroepen niet al te snel te duiken in de Staphorster-variant (een CDA-VVD-kabinet met de steun van de kleine christelijke partijen) wanneer de huidige regerings combinatie na de Kamerverkiezingen samen niet lan ger een meerderheid in de wacht weet te slepen. Engwirda reageerde daar mee op de door de AVRO ge presenteerde jongste opinie- cijfers, die opnieuw een dras tisch zetelverlies voor CDA/ VVD te zien geven. Met de steun van de kleine rechtse Partijen zou de combinatie op '6 zetels kunnen rekenen, een mpte Kamermeerderheid. De D'66-voorman vreest de invloed van klein-rechts wan neer de WD niet onver bloemd een eventuele samen werking van de hand wijst. Dat de partij die mogelijkheid nog niet heeft uitgesloten be tekent volgens Engwirda dat be VVD wat betreft zaken als euthanasie, abortus en eman cipatie bereid is meer van haar liberale principes in te leveren dan nu al het geval is. Alternatieven „Ik roep de WD met klem op serieus te willen nadenken over alternatieven, bij voor beeld ook over een kabinet van PvdA en VVD, eventueel aangevuld met D'66", aldus Engwirda. Hij herhaalde eer der gedane suggesties dat voor verschillen tussen PvdA en WD op met name sociaal- economische gebied zijn partij wellicht als lijm zou kunnen fungeren. Boze vissers hebben gisteren gedurende enkele uren de havens van IJmuiden en Lauwersoog afgesloten. Met de afsluiting protesteerden zij tegen het besluit van staatssecretaris Ploeg om de vangst van kabeljauw stop te zetten. Het toegewezen quantum van deze vis soort is gevangen. - foto anp (ADVERTENTIE) .1-, Van onze Haagse redactie ?EN HAAG - De VVD-fractie 'D b<' Tweede Kamer wil dat w bovenop de 580 gevangenis cellen, die minister Korthals «Hes (Justitie) in de komende Bren extra wil laten bouwen, n°g eens zo'n aantal realise ren. Daarmee moet de toene mende vraag naar celruimte gorden voldaan. WD-frac- :Ievoorzitter Ed Nijpels en de ractiespecialisten Dijkstal, hermans en Dees hebben gis pen dat voorstel, gedaan in ^discussienota, gepresen- Dat cellenplan kost onge veer 150 tot 175 miljoen per |aar' Dat bedrag moet van uiten de begroting van Justi- Ie komen. Nijpels zei dat uaarover nog politiek beraad nodig is. Volgens hem is het WD-plan een uitvoering van een motie die de grote partijen bij de algemene beschouwin gen in oktober van dit jaar aannamen en door het kabinet zal worden uitgevoerd. In die motie werd gevraagd om extra geld uit te trekken voor crimi naliteitsbestrijding. Naast meer cellen wil de WD het instellen van een (ho gere) minimumstraf voor zware delicten; invoering van een verplichte schadeloosstel ling voor het slachtoffer; de mogelijkheid invoeren van het anoniem getuigen, zodat slachtoffers eerder getuigenis sen zullen afleggen; het beper ken van de mogelijkheden om in beroep te gaan tegen een rechterlijke uitspraak; uit breiding van het aantal wijk agenten; een harde aanpak van de drugscriminaliteit door versterking van de narcotica brigades en het werken met zogeheten 'under-cover'-agen- ten. Naast deze concrete zaken willen de liberalen de 'burger zin' versterken. Men wijst het initiatief van de 'burgerwach ten' weliswaar af, maar ziet veel meer in het principe van de 'buurwacht', waarbij men sen op eikaars spullen passen en de politie inschakelen, als er onraad is. Volgens de WD is de nood zaak van een stevige aanpak van de criminaliteit dringend gewenst. Uit een opsomming van Nijpels gisteren bij de presentatie viel op te maken dat de misdaad (van klein tot groot) over de eerste helft van dit jaar met ruim 10% was ge stegen. Bovendien wordt in veel gevallen geen aangifte gedaan; en waar dat al ge beurt komt slechts in iets meer dan de helft van de gevallen de zaak voor de rechter. Tus sen aangifte en moment dat het vonnis wordt uitgesproken zit gemiddeld ruim één jaar. Van alle zaken die aangegeven worden, wordt slechts een kwart opgelost. De VVD bepleit verder dat de gemeenten plannen gaan ontwikkelen om de criminali teit op het lokale niveau beter te bestrijden. Politie en justitie zouden dan in samenspraak met die gemeenten een gerich ter beleid kunnen voeren. Daarnaast willen de libera len dat de snelrechtprocedure meer toegepast moet worden, maar dan moet de uitvoering van de straffen ook daadwer kelijk kunnen plaatshebben. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil de financiële zelfstandigheid van studen ten meer vergroten dan minister Deetman (Onder wijs) in zijn voorstel om een 'basisbeurs' in te stellen. Ook CDA en WD vinden Deetman om alle studenten - dat studenten helemaal finan cieel onafhankelijk moeten zijn van hun ouders, maar ze gaan in principe wel akkoord met het idee van minister DEN HAAG - Zeer tegen de zin van een deel van de Nederlandse adel mag een man in Hilversum zich voortaan Taets van Ame- rongen noemen. Bezwa ren van de Hoge Raad van Adel en van onder meer mr. F. baron Taets van Amerongen te Rens- woude hiertegen zijn af gewezen. De man uit Hilversum werd sinds zijn negende opgevoed door alleen zijn moeder. Hij maakte ge bruik van de mogelijk heid in de wet om in zo'n geval als volwassene de achternaam van zijn moeder aan te nemen. De staatssecretaris van justi tie willigde dit verzoek in, hoewel de hoge raad van adel hierover een negatief advies had uitgebracht. De staatssecretaris van Justitie stelde dat het wel vaker voorkomt dat een bepaalde geslachtsnaam wordt gedragen door zo wel mensen van Neder landse adel als door ande ren. onder gelijktijdige afschaffing van de kinderbijslag voor die groep - een basisbeurs, gecom bineerd met een rentedragend toelage te geven. De hoogte van zo'n basis beurs (ruim drieduizend gul den voor een middelbare scho lier, ruim achtduizend gulden voor een gevorderde acade misch student) staat los van het inkomen van de ouders. Of de student ook nog in aanmer king komt voor een rentedra gende lening hangt wel van het inkomen van de ouders af ligt dat belastbaar inkomen grofweg boven de 45.000 gul den dan volgt er geen tege moetkoming. Woordvoerder Wallage van de PvdA betoogde gisteren dat het systeem van Deetman na delig werkt voor ouders in de lage-inkomenscategorie. „Eenvoudig rekenwerk leert ons dat ouders met een inko men boven de 60.000 gulden met een academisch studerend kind er rond 3000 gulden per jaar op vooruit gaan", aldus Wallage. Het PvdA-Kamerlid oordeelde dat de basisbeurs studenten net zo afhankelijk maakt van ouders als voor heen. CDA-Kamerlid Lansink had een hele waslijst beden kingen tegen het nieuwe stu diefinancieringssysteem, maar hij sprak toch geen af keuring uit. Hij noemde Deet- mans voorstel een realistische benadering en hij pleitte voor een spoedige invoering. De WD'er Dees verwierp de kop peling tussen hoogte van de studietoelage en de leeftijd. „Juist jonge studenten hebben vaak behoefte aan een ruimer hndeet" aldus Dees Voortbestaan HET voortbestaan van Van Kempen en Begeer (goud-en zilverwerk) is verzekerd. Na afronding van de reorganisa tie in de rest van het jaar en begin volgend jaar wordt een rendabele bedrijfsvoering voorzien, zo heeft het bedrijf laten weten. Al in 1985 wordt winst verwacht voor de afge slankte onderneming. Standbeeld DE CPN-fractie in de gemeen teraad van Hilversum is onge rust over plannen voor het op richten van een standbeeld voor de in 1973 overleden (AVRO-)radiopionier Willem Vogt in die gemeente. Volgens de CPN heeft Vogt in de oor logsjaren een bedenkelijke pro-Duitse rol gespeeld. Piet Oomes overleden DE letterkundige Piet Oomes is op 86-jarige overleden in Laren (N-H). Oomes heeft vooral bekendheid gekregen door een aantal studieboeken zoals Lessen in Letterkunde en Nederlandse Stemmen en werkjes over Joost van den Vondel, P.C. Hooft en Antoon Coolen. Dierproeven beleid DE hoofdbesturen van de Ne derlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie en de Neder landse Vereniging tot Be scherming van Dieren hebben in een telexbericht een drin gend beroep op de Tweede Ka mer gedaan dierproeven tij dens de behandeling van de begroting van het ministerie van Onderwijs en Weten schappen aan de orde te stel- len.Minister Deetman is vol gens de organisaties niet be reid geld beschikbaar te stel len, specifiek voor onderzoek naar alternatieven voor dier proeven. Londentarief KLM en British Airways handhaven voorlopig tot en met maart het retourtarief Amsterdam-Londen van 199 gulden. Het tarief, waarop kritiek is geuit van consumen tenorganisaties, werd op 1 juli van dit jaar bij wijze van proef ingevoerd met de bepa ling dat na 31 december geke ken zou worden of men er mee door zou gaan. De voorwaar den blijven tot en met eind maart ongewijzigd. Amok EEN 36-jarige inwoner van Landsmeer heeft in een vlaag van razernij forse schade toe gebracht aan het gemeente huis van zijn woonplaats. De man forceerde de toegangs deuren, vernielde enig meubi lair en sloeg bij de afdeling so ciale zaken zestien grote rui ten kapot. De schade loopt in de duizenden guldens. Wetenschap TIJDENS een uitgebreide ver gadering van de commissie voor het wetenschapsbeleid van de Tweede Kamer hebben de leden bij minister Deetman van Onderwijs en Weten schappen aangedrongen op een verruiming van het we tenschapsbeleid. Tevens wen sen de Kamerleden een ver sterking van de positie van de bewindsman als coördinerend minister voor de bevordering van het wetenschappelijk on derzoek. WW-uitkering EIND oktober hadden ruim 676.000 personen een werkloos heidsuitkering. Dat is 9.000 meer dan eind september. In oktober nam het aantal bij de arbeidsbureaus geregistreerde werklozen af met bijna 19.000 tot bijna 803.000. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Van Leijenhorst heeft bij de Tweede Kamer het ont werp ingediend voor een on- derwijsvoorrangswet. Daar mee wil de regering de extra hulp regelen voor scholieren die door omstandigheden een achterstand hebben opgelo pen. Het ontwerp heeft de staats secretaris ingediend mede na mens de ministers Deetman van onderwijs en Brinkman van welzijn. Voorwaarde voor de extra hulp is, dat de scholen met welzij nsinstellingen sa menwerken. De hulp is bedoeld voor leerlingen van vier tot acht tien jaar, die een achterstand hebben door sociale, economi sche en/of r-iiltnrplp factoren J Af v? Vissen is niet meer zo leuk als het was. Als het maximum, het quotum, is gehaald, kunnen de vissers wel thuis blijven. Dan vissen ze achter het net. Eerst had ik even moeite met het woord 'kottervissers'. Je zou kunnen denken dat kot ters vissen zijn, die door de vissers gevangen worden. Dat is dus niet zo. Het woord quotum deugt in ieder geval niet. Wat moeten ruwe zeebonken met zo'n stu deerkamerwoord? Straks zegt er nog eentje in zijn woede: „Ze kunnen mijn quoten kus sen!" Quotum is natuurlijk vissers latijn. Zijn het dan ook quottervis- sers? De vissers hebben een paar uur twee havens geblokkeerd. Het was een actie van heb ik (kabel)jauw daar! Is er een oplossing voor het nis- probleem? Queet niet. Quou daqua wist. Misschien moeten de beroeps vissers er eens een jaartje tus senuit gehaald worden. Zoiets stellen de leraren voor. Voor zichzelf natuurlijk. Leraren zouden na vijf jaar bijgeschoold moeten worden, vinden ze. Die bijscholing zou een jaar moeten duren. Waar is meester? Die is naar de bij school. Nu hou ik op, want als je in Nederlands ergens tegen bent, word je onmiddellijk geno teerd door de CID, de Contra Inlichtingen Dienst. MER1JN MAARSSEN (ANP) - De kopers van de woning He renweg 37 in Maarssen zijn dakloos geworden voordat zij hun nieuwe huis konden betrekken. Slopersbedrijf Venus uit Maarssen heeft per abuis het dak en een deel van de buitengevel van dit in goede staat verke rende huis gesloopt, ter wijl de slopers eigenlijk de woning Gageldijk 37 onder handen hadden moeten nemen. De Maarssense notaris mr. J. Beijer verwacht niet dat het huis kan blij ven staan. Hij zal op zeer korte termijn een gesprek hebben met Venus en diens verzekeringsmaat schappij om te bekijken of het huis moet worden hersteld of verder moet worden gesloopt. ENSCHEDE (ANP) - De ban denfabriek Vredestein in En schede wil in de loop van 1985 de bedrijfstijd verlengen tot zes dagen per week. Om dit bereiken moet het bedrijf, waar 1500 mensen werken, van een drie- naar een vier ploegendienst overschakelen. Hierdoor ontstaan honderd nieuwe arbeidsplaatsen, en wordt de werkweek verkort tot 36 uur met behoud van sa laris. Uitbreiding van de bedrijfs tijd is volgens het bedrijf een pure noodzaak om de concur rentie aan te kunnen met con cerns als Continental, Miche- lin en Goodyear. Die concur rentiestrijd maakt het volgens Vredestein nodig de produktie van banden voor personenau to's te verhogen van 3,2 mil joen exemplaren per jaar op dit moment tot 5 miljoen 1988. De mogelijkheden voor de af zet van de banden zijn er, zo blijkt uit marktonderzoek van Vredestein. Op dit moment moeten de medewerkers van het bedrijf regelmatig overwerken om de dagelijkse produktie van 15 duizend banden te halen. Dat betekent volgens de bedrijfs leiding op den duur een te zware belasting voor het per soneel. Met de vakbeweging was Vredestein al overeen ge komen dat de werkweek met ingang van 1985 terug zou gaan van 40 naar 38 uur. Lukt het met de bonden eens te worden over het nog verder terugbrengen van de werk week, dan ontstaat een werk- van uur

de Stem | 1984 | | pagina 3