A CC Hulst zwaait vier leden van bestuur uit HOGE RENTE NEKT HULSTER STICHTING erzekering en. ■Zes oma's voor Marina )lis, die bij past Vraag bijblijvend FORMATIE Of komt eens langs 'Gaston en Leo' oogsten veel succes in Hulst CITROËNA DINSDAG 4 DECEMBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2_ Graveer- schema Hontenisse MANNEN VAN HET EERSTE UUR Bouw- en Houtbond FNV Hulst bijeen Schietingen W. DE BLOCK WISSE B.V. RAAD VAN STATE: Weinig hinder bezin kvij vers Suiker Unie 1 Axel Graauw Plaatselijk nieuws Hulst Heikant Kloosterzande Kruispolder Ossenisse T22 I ||Forse verliezen op tennishal Dullaert Van een omer verslaggever HONTENISSE - Het fiets- graveerproject van de ge meente Hontenisse wordt deze week voortgezet in Vo gelwaarde, Ossenisse en Walsoorden. Vandaag wordt in de brandweerkazerne in Vo gelwaarde gewerkt, van 10.00 tot 12.00 uur voor de be woners van de Bernard- straat, Bossenstraat nr. 1 tot en met 33, Julianastraat, Ra penburg. Van 13.00 tot 16.30 uur Wilhelminastraat, Ol menstraat, Elzenstraat, Es doornstraat, Wilgenstraat, Margretsedijk, Hazelaar straat, Sasdijk, Sasdijkse- weg, Rechtepad, Kerkdreef, Kerkhofpad, Kerkstraat en Dorpspad. Woensdagavond is de brandweerkazerne open voor de mensen die overdag niet kunnen. Donderdag 6 december wordt in het verenigingsge bouw te Vogelwaarde ge graveerd; van 10.00 tot 12.00 uur voor de Acaciastraat, Azaleastraat, Beukenstraat, Lindenstraat, Meidoorn straat, Plataanstraat, Popu- lierenstraaten Schoolstraat, van 13.00 tot 15.00 uur Bosse- straat 33 t/m 173, Kastanje straat, Eikenhof. Van 15.30 uur worden de fietsen ge graveerd van de leerlingen van De Schakel. Vrijdag 7 december kun nen alle bewoners van Osse nisse van 10.00 tot 12.00 uur terecht in het verenigings gebouw aldaar. Van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de garage van J. van den Bosch aan de Walsoordensestraat gegra veerd voor de inwoners van Walsoorden. A )1155-1451 Postbus 184 3000 AD Rotterdam Tel.: 010-366844 Van een onzer verslaggevers HULST - Er worden forse verliezen geleden op de exploitatie van de tennishal van Den Dul laert in Hulst. De jaarrekeningen over 1982 en 1983 geven een ne gatief saldo te zien. Ook voor de komende jaren moet rekening gehouden worden met exploitatietekorten. Volgens een woordvoerder van het stichtingssbestuur van Den Dullaert, die de exacte bedragen nog niet prijs wilde geven, zijn de verliezen ener zijds te wijten aan de hoge rente - 12,5 - waartegen in 1982 anderhalf miljoen gulden is geleend om de hal te finan cieren. Aan de andere kant valt het aantal individuele abonnementen, wat het meest lucratief is, tegen. „De bezettingsgraad, 75 pro cent, is goed. Daarmee zitten Van onze correspondente HULST - De show van het ko mische duo Gaston en Leo is zaterdag in Den Dullaert een groot succes gebleken. Vijf honderd liefhebers van een ongedwongen avondje uit konden de vele grappen en leuke sketches goed waarde ren. Na de show in Den Dullaert verhuisden vele feestgangers naar Tiffany waar tot in de vroege uurtjes gedanst werd op muziek van de Tiffany Band. Gaston en Leo hadden overigens goed nieuws voor degenen die de show zaterdag moesten missen. Wellicht eind maart, begin april staat het duo hier weer. Zij tonen dan hun nieuwste show. Boven dien gaan zij in het najaar van 1985 op toernee door Zuid-Ne derland. In België komt dan hun tweede film uit. Het duo wil in die periode niet live in België optreden. we bijna tegen de begrotings cijfers aan. Het probleem zit hem in de tarieven. Er worden te weinig individuele abonne menten verkocht. De oorzaak daarvan moeten we zoeken in de concurrentiesfeer. Die hoge bezettingsgraad wordt ge haald door de competities en de toernooien die er worden gespeeld. Maar voor die eve nementen kun je niet het volle pond vragen". De grootste handicap is wel de ongunstige lening, tegen 12,5 procent met gemeentega rantie, die de stichting in 1982 moest afsluiten om aan geld te komen. Daarmee heeft, zo blijkt nu, de stichting zich le lijk in de vingers gesneden. „Een zeer ongunstige overeen komst, toen de rente het hoogst stond. Een half jaar la ter al was de situatie geheel anders". Alles bekeken Het scheelt de stichting ze ker 60.000 gulden per jaar. „Als we op het huidige rentepeil zouden zitten, zouden we zelfs rendabel zijn. We hebben alle mogelijkheden bekeken daar iets aan te doen, maar we kun nen er niet onderuit", aldus de bestuurswoordvoerder. Het zit er vooralsnog niet in dat de tekorten vlot kunnen worden weggewerkt. „Neem alleen dat rentepercentage. De voorwaarden zijn zo gesteld dat we dat pas na tien jaar kunnen aanpassen". De stichting kan ook geen beroep doen op de gemeente Hulst. De tennishal in Den Dullaert staat los van het ge meenschapscentrum Den Dul laert. „De zuidhal is apart, daarvoor geven wij geen sub sidie. Wij hebben ons garant gesteld voor de rente en de af lossing. Er zijn wel diverse za ken die in elkaar overlopen, zoals het schoonmaken en het energiegebruik. Daarover hebben we regelmatig contact met het bestuur. Die kosten moeten natuurlijk strikt ge scheiden blijven". In Hulst werd afscheid genomen van vier bestuursleden van de Hulster Kampioenendag: vlnr. A. Kramers, H. van Hels- land. Ch. Voet en H. Everaard. - foto erik ossewaarde Van onze correspondent HULST - Tijdens de zondag in De Bruijn's restaurant ge houden internationale Kam pioenendag van de CC Hulst is afscheid genomen van vier bestuursleden. Zij stonden 28 jaar lang borg voor het sla gen van dit jaarlijks terug kerend evenement. De Kampioendag stond dit jaar dan ook in het teken van de wisseling van de wacht, de jongere garde op duiven- sportgebied in Hulst stond reeds klaar om de werk zaamheden van de oudere generatie over te nemen. Niet echter zonder dank en waardering uit te spreken voor het vele werk dat het viertal in al die jaren heeft verricht in het belang en het aanzien van de duivensport. Daarover liet de nieuwe voorzitter, E. van de Walle, in zijn toespraak tot de scheidende matadoren dan ook geen twijfel bestaan. Er kenning was er alom voor de heren Voet, Kramers, Van Helsland en Everaard en voor het vele werk dat zij verricht hebben, zeker in de beginperiode waarin alles nog moest worden opge bouwd. Allen ontvingen als blijk van waardering een tinnen bord met inscriptie. Dat de Hulsterse Kam pioenendag nog in groot aan zien staat bij de Zeeuwse en Belgische duivensportlief hebbers, bleek ook weer af gelopen zondag. Het was een zeer druk bezocht evenement met veel inschrijvingen van prominente liefhebbers. De opkomst was groter dan de laatste jaren het geval was. Hoogtepunt vormde de verkoop van bonnen door de deelnemers aan de organisa tie geschonken. Elke bon gaf recht op een jonge duif broed 1985. Het hoogste bod van de dag verkreeg een geschon ken jonge duif van R. Hen driks te Hulst, die 260 op bracht. De door het gemeentebe stuur van Hulst geschonken medailles voor de mooiste stand van 4 duiven ging naar A. Thijs te Heikant, die voor de mooiste doffer viel ten deel aan I. de Cocq te IJzen- dijke en die voor de mooiste duivin aan D. Dieleman te Axel. Deze medailles werden uitgereikt door de Hulsterse wethouder van sportzaken, de heer W. Keijzer. imbtenaren, vrije beroepen en lond de beste ziektekostenverzekering' zich bij Rijnmond voelt, voelt u zich in verzekert u zich van alle informal eke mogelijkheid tot ziektekosten- STEENBERGEN - De meeste kinderen zijn in deze Sinterklaastijd maar wat blij met grootouders. Voor de vierjarige Marina van Elzakker moet het helemaal een feest worden. Zij is namelijk in het gelukkige bezit van twee oma's en vier overgrootoma's, een unieke situatie. Op de foto zitten van links naar rechts: overgrootmoeder Van Elzakker (86), Marina, overgrootmoeder De Jong (88), overgrootmoeder Van Herel (88). Staand van links naar rechts: oma Van Elzakker (54), overgrootmoeder Van de Bogert (80) en oma Van de Berg (63). - foto de stem ben steffen Van een onzer verslaggevers HULST - De FNV Hout- en Bouwbond rayon Hulst wis selt maandag 10 december in zaal Tiffany in Hulst van ge dachten met de achterban over een aantal uiteenlopende zaken. Bondbestuurder R. de Vries houdt een inleiding, waarin hij het zal hebben over werk gelegenheid, VUT, de bouw- cao en meubel- en hout-cao. De woorden van De Vries moeten aanleiding geven tot discussie, waarvoor na de pauze gelegenheid is. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal Oude Molen, 35 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. van Meelen; tweede zij vogel: mevrouw Van Mee len, beiden Kloosterzande; grootste aantal (4): C. Buys, Koewacht; beker: G. de Maayer, St.-Gillis. HULST - Bejaardenschieting, De Blaauwe Hoeve, 56 schutters: hoge vogel: R. Wilking; beide zij vogels: J. van Kerkhoven; grootste aantal (4): A. Beulaert, allen Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 40 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: A. van Landegem, Kemzeke; tweede zij vo gel: A. Cocqheyt, Absdale; grootste aantal (5): P. Crombeen, Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal Oude Molen, 45 schutters: hoge vogel: C. Mahu, K'lst; eerste zij vo gel: A. van de Brandei., St.-Jansteen; tweede zij vogel: M. de Boe.: Moerbe- ke; grootste aantal (6): H. de ^met, Koewacht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 73 schutters: eerste hoge, tweede en vierde zij vogel: G. Raes, St.-Pau- wels; tweede hoge vogel: A. de Wit, St.-Gillis; eerste zijvogel: G. de Blok; derde zij vogel: J. de Breuk; grootste aantal (4): R. Culleman, allen St.- Pauwels. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 45 schtuters: hoge vogel: F. Martens, Nieuwdorp; eerste zij vogel; F. Fie- rens, Lokeren; tweede zij vogel: O. Saman, Koewacht; grootste aantal (6): E. Vervaet, Eksaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 50 schutters: hoge vogel: R. de Smet, Koewacht; eerste zij vogel: O. Nieu- wenhuyzen, Overslag; tweede zij vo gel: J. de Blok, Moerbeke; grootste aantal (5): K. Laheune, Overslag. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 41 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: Ronald Verschoten; tweede hoge vogel: Th. Neve; beide zijvogels: F. Joossen, allen Klooster zande; grootste aantal (4): mevrouw De Waal en P. de Keyzer, Groenen dijk. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Mei, Vogelwaarde; tweede hoge vogel: A. van Kerkhoven, Kloosterzande; eer ste zij vogel: P. Boeter, Vogelwaarde; tweede zij vogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (4): J. Leys en F. Cooker, Kloosterzande. LAMSWAARDE - Zaal Tonny, 32 schutters: hoge vogel: mevrouw Huyseman, Ossenisse; eerste zij vo gel: P. Boeter, Boschkapelle; tweede zij vogel: J. Maas, Hulst; grootste aantal (7)A. van Bellegem, Hulst. ZUIDDORPE - Staande wip, St.-Se- bastiaan, 91 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. de Dijker, Axel; twee de hoge vogel: A. de Mey, Zuiddorpe; eerste zij vogel: G. de Geest, Lochris- ti; tweede zijvogel: M. de Cock, Zuid dorpe; derde zij vogel: P. van Vliet, Gent; vierde zij vogel: A. Verbist, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: A. de Beleir, Westdorpe; tweede hoge vogel: F. van Haver, Belsele; eerste zij vogel: P. de Bruyne, Wachtebeke; tweede zij vogel: P. de Waal, Kloos terzande; derde zij vogel: Th. Baart, Terneuzen; vierde zij vogel: G. de Munck, Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 30 schutters: hoge vogel: P. Martens, eerste zij vogel: Rita van Steene; tweede zij vogel: W. Rombout; groot ste aantal (6): O. Saman, allen Koe wacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 42 schutters: hoge en eerste zij vogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: W. de Keizer, Hulst; grootste aantal (4)E. Baart, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 30 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede hoge, eerste en vierde zij vogel: E. Luykx, Hulst; derde zij vogel: E. de Kort, Ossenisse; grootste aantal (5); B. Crombeen, Kloosterzande. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Er is geen reden het besluit te schorsen van GiS van Zeeiand om de Suiker Unie in Sas van Gent een hin derwetvergunning te geven voor de aanleg van zes nieuwe bezinkvijvers. Die vijvers worden zo aangelegd dat de kans op stankoverlast uiter mate klein is. Dat blijkt uit een uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State in de procedure die een aantal in woners van het woonwagen kamp in Sas van Gent in gang had gezet tegen de beslissing van GS. De woonwagenbewo ners vinden daarbij de gè- meente Sas van Gent aan hun kant. Ook die wil scherpere voorwaarden stellen: vooral meer en langduriger beluch ting van de vijvers. Waar de woonwagenbewo ners om schorsing van de ver gunning vroegen, ging de ge meente echter niet zo ver. De verwachting is dat de uit spraak in de 'gewone' zaak voor de Raad van State nog geruime tijd op zich kan laten wachten. In de tussentijd ka-n de Suiker Unie gewoon begin nen met de aanleg van de vij vers, nu het schorsingsverzoek is afgewezen. Reden temeer voor de woonwagenbewoners om schorsing te vragen was ook dat ze vreesden erg geïsoleerd te raken door de aanleg van de vijvers. Volgens de Raad is ér weinig reden tot angst, omdgjt de provincie in het woonwi- genplan '85-'90 de mogelijk heid van verplaatsing van het kamp al heeft genoemd. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden de achtste ronde van de najaarscompetitie in cultureel centrum De Halle. Uitslag: A-groep: 1. heren Pel- Moeliker, 2. heren Bisschop- De Maagt, 3. mevrouw Van den Dries-de heer Olyslager. B-groep: 1. dames Feyen-Den Doelder, 2. heren Scheele-de Block, 3. mevrouw Van Him- schoot-de heer Van der Hey- den. C-groep: 1. dames Van de Casteel-Groenewoud en heren Esselbrugge-Van de Casteel, 3. mevrouw Van der Heyden-de heer Scheele sr. Kampioenen - Het generaal kampioenschap bij de postdui venvereniging Verwachting is dit jaar gewonnen door J. Gie- le; 2. R. Herman, 3. Visser- Lensen, 4. J. Nolet, 5. A. de Feijter. Algemene kampioen schappen, oude duiven vitesse: J. Giele; idem jonge duiven vi tesse: R. Herman; idem oude duiven fond: K. Verbunt; idem fond jonge duiven: J. Nolet; idem jaarlingen: A. de Feijter; Najaarskampioenschap: J. Nolet; asduifkampioenschap- pen vitesse oud; J. Verstraten; jaarlingen: R. Herman; fond oud: K. Verbunt; vitesse jong: A. de Feijter en fond jong: J. Giele. Duivenexpo - Zaterdag en zondag houdt de duivenvere- niging De Reisduif haar jaar lijkse expositie in het lokaal Van Grol. De prijskeuring wordt verricht door Jos Goos- sens uit Hulst. De openingstij den zijn zaterdag van 18.00 tot 23.00 uur, zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Zondagmiddag, van af 14.30 is de verkoop van jon ge duiven. Er wordt ook een loterij gehouden. Kaarting - Vrijdag wordt een vleeskaarting gehouden in sportcentrum St.-Aloy, aan vang 20.00 uur. NCB - De Boerenbond afde ling Graauw hield een alge mene ledenvergadering. Bij het begin werd een ogenblik stilte in acht genomen in ver band met het overlijden van R. Steijaert. Bij het huishoude lijk gedeelte kwamen zaken aan de orde zoals pachtprijs herziening, actie Kijk op het Erf, benoeming en voordracht pachtkamer, contracten, sui kerbietensysteem en de brug- tunnel. Tevens werd besloten om 21 december het centraal discussiethema van de KNBTB 'Bedrijfsontwikke ling, mogelijkheden en gren zen' te behandelen. P. Remijn- se uit Rilland, secretaris van het wildschadecomité, sprak over de procedure bij wild- schade houtduivenjacht, arti kel 53 afschotvergunning. Ook vertoonde hij dia's over af weermiddelen en wildschade. Kaarting - In zaal De Smickel werd een prijskaarting gehou den waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. T. de Wit, 2. W. Mortier, beiden Hulst; 3. R. Verhagen, Axel; 4. P. van Helsland, 5. E. Roovers, beiden Hulst. Kaarting - In zaal De Bruijn werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Cock, Hulst; 2. mevrouw De Keyzer, Axel; 3. F. Segers, Hulst; 4. M. Keyzer, Axel; 5. M. Jonkers, Kloosterzande. Film - Het Cinemacentrum De Koningin van Engeland draait donderdag Storia di Piera, een film van Marco Ferreri, met in de hoofdrollen Marcello Ma- stroianni en Isabelle Hupert. Aanvang 20.00 uur. Bejaardenactiviteiten - Woensdag wordt in zaal 't Helleken aan de Hellestraat een schieting voor ouderen ge houden. De zaal gaat om 13.00 uur open en de eerste pijlen worden om 13.30 uur afgescho ten. Donderdag wordt in ge meenschapscentrum 't Heike een kaart- en bingomiddag voor ouderen gehouden. De zaal gaat om 13.00 uur open en de middag duurt tot ongeveer vijf uur. PV De Postduif - Het generaal kampioenschap bij PV De Postduif is dit jaar gewonnen door Th. de Block vóór de ge broeders Sturm, Ch. de Beule en zoon, A. Thijs en de gebroe ders Van Houte. Het najaars kampioenschap oude duiven werd gewonnen door de ge broeders Sturm en bij de jonge duiven door A. Tijs. Klasse ment oude duiven op voetring: Ed. Verschuren; idem jaar lingduiven: Ch. de Bruijn en zoon; idem jonge duiven: L. Thijs; liefhebberskampioen schap 1 afgegeven oude duif: R. Verschuren; idem jaarling duiven: H. van de Brande; midfondkampioenschap: A. Thijs. Duiven - De combinatie Ver- schuren-Andriessen heeft dit seizoen bij de postduivenvere niging Herleving het generaal kampienschap gewonnen. Met hetzelfde puntentotaal (400) eindigde F. Roctus als tweede; 3. J. Voet, 4. Th. Voet, 5. A. Lauret. Kampioenschappen op vaste voetring: vitesse oude duiven; A. Lauret; idem vites se jaarlingen: F. Roctus; idefn fond oude duiven: Verschu ren-Andriessen; idem vitesse jonge duiven: F. Roctus; ideAi fond jonge duiven: Th. Voet; najaarskampioenschap: R. de Booij en zoon; kampioen schappen aangeduid vitesse oude diven: J. Voet; idem vj- tesse jaarlingen: A. Beaurain idem fond oude duiven: Vee schuren-Andriessen idem tesse jonge duiven: A. Vercaij teren; idem fond jonge duive Th. Voet; idem najaarskan pioenschap: R. Mahu. Kaarting - In zaal Den Burt- man werd een prijskaarting gehouden voor kalkoenen waaraan 44 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 2. J. Ver bist, Nieuw-namen; 3. mé- vrouw De Waal-Kint, Kloos terzande; 4. R. de Deyne, Kruispolder; 5. mevrouw Haü- lez, Hulst. Bingo - In het verenigingsge bouw werd een bingo gehou den voor de actie 'Een voor Afrika', waaraan 41 personen deelnamen. De opbrengst was ƒ904,15. Uitslag; 1. mevrouw De Bakker-van Poorten, Kloosterzande; 2. mevrouyv Van Heeze-Reyns, Ossenisse; 3. mevrouw De Koster-Reyns, Walsoorden; 4. J. de Meyer, ;b. mevrouw Van Vooren, beiden Ossenisse.

de Stem | 1984 | | pagina 13