Van Gennip niet blij met winst Stamsnijder is in vorm SAV DEKTEM-SZm^ VAN DER DUIM EN SCHALIJ GOOIEN ER MET DE PET NAAR V olleybalteams: weinig succes in Europa Cup Mesker verliest van Walsh Sovjet Unie wint Schaakolympiade De trots uit het Vlaamse land DRANKEN VERMEERSEN KNAU Eerste succes voor De Bloi vergadert verder Sikkels op het nippertje MAANDAG 3 DECEMBER 1984 PAGINA SPORT, W ereldrecord op 500 meter Kernploeg rijdt 10 km Uitslagen IJsselcup IMPORTEUR NEDERLAND HULST Westerterp wil Cruyffs advies MAANDAG 3 D Walhout/ Visser in goede vor T12 door Rob van Deursen DEVENTER - De schrik sloeg de 20-jarige Yvonne van Gen- nip plotseling om het hart. Terwijl de verwachting was dat een brede, blijde glimlach bezit van haar gezicht zou ne men, sloeg de Haarlemse van onzetting de handen voor haar gelaat. De winnende 2.09.37, die zij zaterdag tijdens de da meswedstrijden in het omlij stingsprogramma van de strijd om de IJsselcup van de heren, op de 1500 meter liet no teren, bezorgde haar louter verdriet. Zelfs het feit dat zij met de ze prestatie Neerlands snelste dame ooit op de 1500 meter (tot zaterdag Thea Limbach met 2.12.23) op vaderlands ijs was geworden, beurde Van Gennip niet op. Ook niet dat zij met deze voortvarende krassen de snelste seizoenstij d van de Oostduitse Sabine Brehm (2.08.74) benaderde. Nee, Yvon ne van Gennip, het Noordhol landse 'lachebekje', voelde plots slechts rampspoed. Immers de traditie (of het bijgeloof) wil dat de schaat- sters, die de openingswedstrijd van het sseizoen in Nederland wint, het wat de grote toer nooien betreft kan vergeten. Vandaar dat Yvonne van Gennip zich in Deventer ver twijfeld afvroeg: „Ben ik niet te vroeg in vorm? Op dit mo ment van het seizoen ga ik veel te hard. Dat moet me la ter opbreken. Ik kan dit nooit vasthouden". Van Gennip, op de 500 meter tweede achter kernploeg-belaagster Ali Boorsma (43.62 tegen 43.73) dacht terug aan de maand vol ellende, die de irritatie aan de kniebanden haar bezorgde. Een blessure, die haar drie weken van de schaatsen hield en een aangepast trainings schema betekende. Een slecht voorteken, zo bedacht zij Dames-coach Tjaart Kloos terboer wilde van al die 'onzin' echter niets weten. „Die vrou wen moeten niet zeuren. Van daag was het gewoon het mo ment dat je zo hard moest gaan. En binnenkort moeten we naar 2.04 De reali teit leert namelijk dat je dan pas bij de wereldtop zit. Van daar dat men er aan zal moe ten wennen dat er in het begin van het seizoen scherpere tij den gemaakt worden dan een ieder gewoon was. Dat is pure noodzaak om je voet tussen de deur van de prestaties van landen als de DDR en de Sov jet Unie te krijgen". En over de knie-blessure van Van Gennip: „Dat is het gevolg van de oorzaak. We trainen dit seizoen tweemaal zo hard als vorig jaar. Dat houdt in dat de belasting veel zwaarder is geworden. En dat heeft weer tot gevolg dat Van Gennip, maar ook anderen, meer gevoelig worden voor eventuele blessures. Maar dat moeten we niet gaan dramati seren". Kloosterboer, die nog een showtje opvoerde door zijn al uitlopende ploeg te verplich ten de schaatsen opnieuw on der te binden en a la DDR 25 ronden als een trein uit te rij den, had het geluk dat Yvonne van Gennip zaterdag zo uit haalde. Dat verdoezelde een beetje het gegeven dat zijn kernploeg als totaliteit toch een paar fikse dreunen opliep. Bijvoorbeeld van Ali Boorsma, die zich in het eindklassement over de 500 en 1500 meter op de tweede plaats nestelde. En van Boukje Keulen, de afgeschre ven, toch talentvolle dochter van Atje, die op de vierde plaats terecht kwam. En van Monique Kaufman, die even eens een wig dreef in het col lectief van Kloosterboer. Aanvallen, die de trainer uit Heerenveen verwees naar het land van de zware trainings belasting van zijn equipe. Maar die hem wel dwongen voor de voor komend weekein de op het programma staande Kraantje Lek-trofee in Haar lem de duizend meter niet mee te laten tellen in de selectie criteria voor de dames-inter land half deze maand in Gro ningen. Want Kloosterboer voelt de bui kennelijk al han gen... fiemser kwaad op kernploeg KARL MARX STADT (ADN) - Het jaarlijkse schaatsonde- ronsje tussen de DDR en de Sovjet Unie heeft, zo vroeg in het seizoen, een reeks van top tijden voortgebracht. Op de baan van Stadt Küch- wald, gelegen op een hoogte van 410 meter, werd de beste prestatie geleverd door Igor Zjeleszovski. Op het eerste nummer van de tweedaagse wedstrijd, de 500 meter voor sprinters, verbeterde de 22-ja- rige rijder uit de Sovjet Unie het wereldrecord voor laag- landbanen, sinds 4 maart van dit jaar met 37,74 seconden in het bezit van zijn landgenoot Sergej Fokitsjev. De tijd van Zjeleszovski was een fractie beter: 37,66. Alleen de Japan ner Akira Kuroiwa, de we reldkampioen van 1983, was dit seizoen sneller: 37,55. Die tijd werd echter gevestigd op de snelle baan van Inzeil. De landen wedstrijd werd gewon nen door het gastland: 241-232. UTRECHT (ANP) - Hoewel de agenda voor de najaarsverga dering van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek zaterdag in Utrecht slechts elf punten ver meldde, moet de Unieraad over veertien dagen, waar schijnlijk in Amsterdam, op nieuw bijeenkomen. De behandeling van de pun ten vergde zoveel tijd, dat de agenda niet kon worden afge werkt. De vergadering werd het er wel over eens, dat een onder zoek moet worden ingesteld naar het functioneren van het bestuur, de Unieraad en het bondsbureau. Een motie, waarin gevraagd werd dit te laten doen door een bureau haalde geen meerderheid. Van onze sportredactie DEVENTER - De zes all-roun ders uit de kernploeg van coach Henk Gemser rijden morgen (dinsdag) hun eerste tien kilometer van het seizoen. Op het kunstijs van Heeren veen zullen Hilbert van der Duim, Frits Schalij, Robert Vunderink, Hein Vergeer, Emiel Hopman en Henk Groen 25 maal de ovaal moeten af leggen om Gemser een indruk te geven van de stand van za ken. Dames, 500 meter: 1. Alie Boorsma 43,62 seconden; 2. Yvonne van Gen nip 43,73; 3. Boukje Keulen en Els Meijer 43,90; 5. Ingrid Haringa 44,16; 1500 meter dames: 1. Van Gennip 2.09,37; 2. Stam 2.13,88; 3. Limbach 2.13,93; 4. Borst 2.14,38; 5. Visser 2.14,66; De eindstand bij de dames: 1. Van Gennip 86.853 punten 2. Boorsma 88.770 3. Stam 89.126 4. Keulen 89.356 5. Limbach 89.463 6. Meijer 89.790 7. Kauffman 89.826 8. Adema 90.173 9. Mulder 90.496 10. Borst 90.513 Heren, 500 meter: 1. Hein Vergeer 39,15; 2. Geert Kuiper 39,30; 3. Sies Uilkema 39,88; 4. Ben van der Feltz en Harm van der Pal 39,96; Heren, 1500 meter: 1. Vergeer 2.00,33 2. Schalij 2.00,53; 3. Post 2.00,72; 4. van der Duim 2.00,82; 5. Stecher 2.02,51 De eindstand bij de heren: 1. Ver geer 79.260 punten 2. Van der Duim 80.443 3. Schalij 80.596 4. Van der Feltz 80.803 5. Kuiper 81.053 6. Van der Pal 81.083 7. Post 81.230 8. Uil kema 81.333 9. Stecher 81.396 10. De Kant 81.866; Eindstand klassement IJsselcup: 1. Friesland 323.912 punten 2. Zuid- Holland 324.820 3. Noord-Holland/ Utrecht 326.778 4. Overijssel 327.918 5. Drente 328.552 6. Gelderland 335.506 7. Noord-Brabant/Limburg 338.94" 8. Groningen 343.249. door Rob van Deursen DEVENTER - In de tijd van de Nederlandse giganten Ard Schenk, Kees Verkerk en Jan Bols vormde de strijd van de KNSB-gewesten om de IJsselcup - de traditionele opening van het schaatsseizoen in eigen land - het decor van de eerste felle gevechten om de hegenomie van dat schaatsj aar. Elkaar beloerend, elkaar testend, trachtte elk van het drietal informatie te krijgen over de vorm van de andere twee. Hoe anders Is het nu. Zater dag tijdens de schaats-klassie- ker op het kunstijs van De venter trok heren-coach Henk Gemser het op zijn fatsoen dat sommigen van zijn ploeg (Van der Duim, Schalij) er naar zijn zeggen duidelijk met de pet naar hadden gegooid. „Een aantal heeft er zeker op de 1500 meter tijdens de laatste honderd meter niets meer aangedaan. En daar kan ik be slist niet tegen. Ik heb die mannen ook flink op hun don der gegeven. Ze kunnen nog zo vermoeid zijn van de zware trainingen, maar als ze in een wedstrijd over de streep glij den, mag er geen gram reserve meer in hun lichaam zitten. Dat eis ik van ze", gromde Gemser na. De drukte van Gemser kwam een beetje vreemd over. Immers, al jaren geldt de 'IJs selcup' als een leuk dagje uit voor de gewesten van de Ko ninklijke Nederlandse Schaats Bond, maar tevens ook als een toernooi waar voor de deelne mers niets te halen valt. Slechts de eer van de zege (dit keer voor Hein Vergeer en het gewest Friesland) meer ook niet. De moderne schaatser do seert. Gaat voluit als er belan gen op het spel staan. En dat gebeurt voor de heren pas tij dens de Brabantcup (16 de cember) in Eindhoven en de Dom-trofee (17 december) in Utrecht. Daar worden de plaatsen verdeeld wat betreft de deelname aan de interland tegen Noorwegen en Zweden tussen kerst en nieuwjaar in Oslo. Toch trok Hilbert van der Duim zich de kritiek van Gemser enigzins aan. „Als je de tijd van Yvonne van Gen nip op de 1500 meter bekijkt (2.09.37. R.v.D.) dan hadden wij hier dik onder de twee minu ten moeten zitten. Zeker ge zien de goede omstandigheden van geen wind en een bleek zonnetje. Ik vind het een knappe prestatie, maar nie mand mag vergeten dat Van Gennip de laatste drie weken bijna geheel rust heeft gehad en wij tot de dag voor de IJs selcup vol in training zijn ge bleven. Dat heeft zeker door gewerkt". De topprestaties van zater dag bleven waarschijnlijk daar door hangen op 39.15 en 2.00.33. Op de 500 en 1500 meter beide malen winnende tijden van Hein Vergeer. De 23-jari- ger schaatser uit het Zuidhol landse Haastrecht heel eerlijk: „Als je het goed beschouwt, is deze overwinning helemaal niet belangrijk. Toen ik hier vroeger naar toe kwam, dacht ik altijd: nu zal ik die mannen eens wat laten zien. Maar te genwoordig kijk ik er heel an ders tegenaan. Het zou stom zijn om hier voluit te gaan. Dat moet op andere momenten gebeuren. Ik wil me dit seizoen plaatsen voor het EK en het WK. Dus zal ik tijdens de se lecties voor die toernooien er moeten staan. En niet hier. Dit is een aardigheidje". Al voegde de Nederlands kampioen op de sprint er wel aan toe: „Mijn 500 meter zat er vandaag goed in. Dat verbaasde mij. We hebben ons in de voorberei ding voornamelijk bezig ge houden met duurwerk. Ik heb bijna niks aan mijn sprint ge daan, omdat ik als all-rounder wil slagen. Sprinter kan je la ter altijd nog worden". Zorgenkindje in de all round-kern van Henk Gemser blijft voorlopig Emiel Hop man. De Noordhollander, die het marathon-schaatsen maar moeilijk kan vergeten (gister avond reed hij in Den Haag), heeft weinig toekomst in het lange baan-werk nu zijn sprint nauwelijks verbetering vertoont. En dat ondanks het feit dat hij op de 1500 meter met 2.02.69 een persoonlijk re cord neerzette. Toch geeft Henk Gemser de moed niet op. „Hopman, Van der Feltz en Groen zaten hier aan de grens van hun persoon lijke records. Dat betekent dat die knapen wel tot het uiterste zijn gegaan. En gezien de be lasting van de laatste dagen kun je dan niet meer verlan gen", aldus de trainer. Een Gemser, die in de komende weken de deur van de kern ploeg op een kier zal zetten voor Egbert Post en Harm van DEN HAAG (ANP) - De optredens van de Neder landse volleybaltoppers in de Europa Cup-toernooien zijn geen groot succes ge worden. Na de wedstrijden van het weekeinde is al leen VCH uit Heerlen ze ker van een plaats in de halve finales. De Limburg se dames versloegen zowel zaterdag als zondag de Noorse ploeg BSI Bergen (3-2 en 3-1) en kwamen daardoor betrekkelijk een voudig een ronde verder. De landskampioen bij de dames, Orion uit Doetin- chem, was in eigen huis niet opgewassen tegen Ro de Ster Praag. De Tsjecho- slowaakse ploeg, met zes internationals, profiteerde goed van het ontzag dat de Gelderse ploeg had voor de tegenstander en sloeg vooral in de laatste twee sets hard toe (2-3). AMVJ ging in Amstelveen na een veelbelovend start toch nog ruim tenonder tegen het Italiaanse Reggio Emi- lia (1-3). Bij de heren was kam pioen Martinus volgens verwachting niet opge. wassen tegen het Italiaan se Parma. De houder van de Europa Cup voor lands- kampioenen moest toch een set afstaan aan de Am- stelveense ploeg (i_3j Voorburg zorgde in de Europa Cup voor beker winnaars voor een onaan gename verrassing tegen Hamburger SV. De West duitsers wonnen de eerste twee sets met goed spel en gingen slechts door een ge brek aan ervaring net on deruit (3-2). AMVJ startte tegen het Zwitserse VC Leysin slecht. Het verloor de eerste twee sets, maar herstelde zich zeker zo sterk (3-2). Hein Vergeer en Yvonne van Gennip op het podium tij dens de huldiging. - fotoanp der Pal. „Beiden hebben het goed gedaan, maar zullen via de vastgestelde selectie-proce dure moeten trachten een plaats in de ploeg voor de in terland te krijgen. Lukt ze dat dan wil ik het gaan overwe gen". aldus Gemser. Reinier Groenendaal leidt hier nog voor Hennie Stamsnijder, maar laatstgenoemde zou de veldrit in Schijndel- Wijbosch toch nog winnen. - fotoanp SCHIJNDEL-WIJBOSCH (ANP) - Hennie Stamsnijder raakt, geheel volgens de programmering, in vorm. Zondagmiddag, op het par koers van De Vlagtwedde bij Schijndel-Wijbosch, be haalde de veldrijder uit En ter zijn tweede seizoenszege. Op nagenoeg identieke wijze als een week eerder in Val- kenswaard. 'Stammie' reed slim. In de finale van de wedstrijd over een uur en een ronde moest hij alleen nog rekening hou den met Reinier Groenen daal. Radomir Simunek, de staatsamateur en wereld kampioen uit Tsjechoslowa- kije, was hij door een val partij reeds drie ronden voor de eindstreep kwijtgeraakt. Groenendaal, beroepsren ner in dienst van de ploeg van Ben van Erp, probeerde te bluffen. Hij nam een voorsprong van honderd meter. Te weinig om Stam snijder, rijdend voor een prive-geldschieter, te ver ontrusten. Hij achterhaalde Groenendaal en liet hem vervolgens met een flinke tempoversnelling achter. Van Bakel Als enige veldrijder heeft Frank van Bakel zaterdag middag in Deventer de te genstand uit Tsjechoslowa- kije weerstaan. De drievou dige amateurkampioen van Nederland behaalde op het parkoers van de Rielerenk zijn derde seizoensoverwin ning, een fraaie bovendien. De veldrijder uit Deurne, eerder dit seizoen eerste in zijn woonplaats en West- Berlijn, was allerminst on der de indruk van de voort varende start van de Oost- europese deelnemers, onder wie Radomir Simunek, de wereldkampioen. Hij nam, al rijdend en lo pend, reeds vroeg in de wed strijd van een uur en een ronde een onoverbrugbare voorsprong. Kees van de Wereld, de enige beroeps renner in het gezelschap, moest drie staatsamateurs uit Tsjechoslowakije voor laten gaan. Hij werd vijfde. De uitslag van Schijndel-Wijbosch is: 1. Hennie Stamsnijder (Enter) 1 uur en 1 ronde 2. Reinier Groenendaal (Sint Michielsgestel) op^27 seconden 3. Ra- 4. Huub Kools (Baarle-Ni 2.24 minuten Jassau) op 2.32 op 2.43 6. domir Simunek 5. Henk Baas (Diessen) op 2.43 6. Jan Messilis (Bel) op 3.09 7. Jo Martens (Deurne) op 3.16 8. Wil Brouwers (Amerika) op 3.21 9. Radomir Fischer (Tsj) op 3.25 10. Frank van Bakel (Deurne) op 3.51 De uitslag van een nationale veldrit in Hoorn: 1. Ronald Rol (Alkmaar) 1 uur en 1 ronde; 2. Dick van Dalen (Amersfoort) op 1.10 minuut; 3. Rene Vos (Assen) op 1.44. De uitslag van Deventer is: 1. Frank van Bakel (Deurne) 1 uur en 1 ronde 2. Miloslav Kwasnicka (Tsj) op 41 secon den 3. Radomir Simunek (Tsj) op 42 4. Radomir Fischer (Tsj) op 47 5. Kees van de Wereld (Alphen aan den Rijn) op 56 6. Grzegorz Jaroszevski (Pol) op 1 minuut 7. Ronald Rol (Alkmaar) op 1.03 8. Huub Kools (Baarle-Nassau) op 1.12 9. Ties Verhagen (Eerde) op 1.2010. Jan Wiejak (Pol) op 1.43. MELBOURNE (ANF) - De 73e editie van de Open Australi sche tenniskampioenschappen brengt wel geen aar verschui vingen op de ranglijsten te weeg, het gezelschap dat de tweede en laatste week ingaat, is bij de heren gevari'eerder van samenstelling dan ooit. Bij de dames geldt dat in min dere mate. Van de acht kwartfinalisten hebben er vijf de Amerikaan se nationaleit (inclusief Na- vratilova en Evert). Het vijftal wordt aangevuld met de Australische veterane Turn- bull, de Tsjechoslowaakse Su- kova en de ongeplaatste Fran- caise Amiach, die in de vol gende ronde haar krachten mag meten met Evert. Bij de heren liggen de zaken op het oog gecompliceerder. Zij zijn gevorderd tot de laat ste zestien. Ook hier hebben de Amerikanen het overwicht. Met zes man zijn ze getalsma tig het sterkst vertegenwoor digd. Maar het overwicht geldt slechts op papier. In de prak tijk is het optisch bedrog. Van het zestal Sadri, Testerman, Gilbert, Bourne, Kriek en Da- vis lijken alleen de laatste twee wat in de melk te kunnen brokkelen. Dan de Zweden, die met vier onverzettelijke jongeren de strijd voortzetten en veel meer troeven in handen hebben met Wilander, Nyström, Simonds- son en Edberg. Australië re kent op de 19-jarige Pat Cash, hoewel die tegen een fikse boete van 2000 dollar opliep, en de even oude John Frawley. De laatste vier zijn eenlin gen, van wie Ivan Lendl de be langrijkste kandidaat is voor zijn tweede Grand Slam-over- winning. De Westduitser Bec ker, de Fransman Forget en de Zuidafrikaan Curren comple teren het gezelschap. Bij de dames stond de 1000e overwinning van Chris Evert centraal. De 29-jarige Ameri kaanse won van de Francaise Pascale Paradis met 6-1, 6-7 en 6-2. Daardoor plaatste zij zich niet alleen bij de laatste acht, maar werd ze na Billie Jean King (1046) de tweede speelster met 1000 overwin ningen op haar naam. Marcella Mesker slaagde er niet in zich bij de laatste acht te voegen. In een marathon partij verloor ze in de verlen ging van de 31-jarige Sharon Walsh. Mesker (25) had na twee en een half uur spelen in de derde set (7-6, 5-7) bij de stand 7-6 een matchpoint. „Mijn eerste service zat er goed in. Ik ging naar het net, maar ze haalde de bal en sloeg hem langs me heen. Een clean winner op zo'n moment. Dat is wel heel sterk", aldus Mesker. Ze ver loor haar opslag. De Ameri kaanse won de hare en pakte de partij op het eerste match point dat ze kreeg. Bij de heren is alleen Ivan Lendl nog niet zeker van een plaats bij de laatste zestien. Zijn partij tegen de Fransman Tarak Benhabiles werd door regenval afgebroken op de stand 2-6,6-2,4-2. De overige partijen werden beheerst afgewikkeld. De 17- jarige boomlange Boris Bec ker uit Leinen bij Heidelberg had aan zijn kanonslag als service tegen Hank Pfister voldoende om de Amerikai- te elimineren. Becker, vorig jaar tweede: de junioren-ranglijst achte de Australiër Kratzmann produceerde maar liefst ventien aces. In de achtste f nales ontmoet hij de Frans man Guy Forget. Op Wimble don raakte Becker seerd. Hij hield tien rust en bouwde de traininj langzaam op. Tegen Pfiste. speelde hij zijn negende parti op gras. Zijn opslag-vollee. spel leent zich er geweldi voor en de Westduitser i in Melbourne al vlot de naam gekregen van 'Hars Hitting Boris'. enkelspel, (Zwe)-Tim ronde: Stel: Gullikson (Vst) 6-1,1 Wilander (Zwe)-Dale Hou- Edberg (Zwe)-' 2, 7-5 Mats Wilander (Zwe)-l ton (Aus) 6-3, 2-6, 7-6, 6-1 John Fraïls u "i P O, 1 UJ u 4 O C (Aus)-Mike Bauer (Vst) 6-3, 6-4, 6-3 Pa! Cash (Aus)-Jakob Hlasek (Zwi) 5-7,6-3, 6-3, 5-7, 7-5_ Johan Kriek (Vst)-Bra Derlin (Nzl) 7-6, 7-6, 6-7, 6-4 John Sadc (Vst)-Tom Gullikson (Vst) 4-6,3-( 2, 6-4 Stefan Simonsson (Zwe)-Robéit Seguso (Vst) 1-6, 6-2, 2-6, 7-5, 6-3 Bon Becker (Wdl)-Hank Pfister (Vst) 7-5,6-1 6-2 Scott Davis (Vst)-Francisco Gonzals (Par) 6-4, 6-4, 6-4 Joakim Nystrioe (Zwe)-Dan Cassidy (Vst) 7-6,6-4,6-3 Be Testerman (Vst)-Matt Mitchell (Vst) V, 6-2, 6-3, 4-6, 6-2 Kevin Curren (Zaf)-Ed- die Edwards (Zaf) 6-3, 4-6, 7-5, 7-6 Bra: Gilbert (VsthAndreas Maurer (Wdl) 34 -5 ,ry- ïna wegens 1 Tarak Benhal 7-6,7-6,7-5 (Vst)^ 6-3,7-5,6-4 Lloyd Krishnan (Ind) Forget (Fra)-Matt Doyj Lloyd Bourne [Ind) opga' blessure Ivan Lendl (Vst)-Ra- ive door Krish- (Fra) 2-6, 6-2, 4-2 (ge- n) Dames, enkelspel, derde ronde: Wencj Turnbull (Aus)-Steffi Graf (Wdl) 6-4,6-! Sophie Amiach (Fra)-Christiane Jolis- sant (Zwi) 6-0, 6-2 Helena Sukova (Tsj' Claudia Kohde (Wdl) 3-6,6-3,6-2 Barba ra Potter (Vst)- Andrea Temesvari (Hor» 6-4, 7-5 Sharon Walsh (Vst)-Marcelli Mesker (Ned) 6-7, 7-5, 8-6 Martina Na- vratilova (Vst)-Kathy Rinaldi (Vst) 44 6-0, 6-1 Chris Evert-Lloyd (Vst)-Pascalt Paradis (Fra) 6-1, 6-7, 6-2 Pam Shriva Vst)-Elizabeth Minter (Aus) 6-2,6-2 Dames, dubbelspel, tweede ronde: cella Mesker (Ned)/Christiane Jolissan! (Zwi)-Ann Henricksson/ Robin Whiü (Vst) 4-6,6-2,10-8. THESSALONIKI (ANP) - De schaakploeg van de Sovjetunie heeft zoals verwacht zondag de eindzege in de schaakolym piade in Griekenland veilig gesteld door een overwinning van 3Vi-Vi op Cuba. De Russi sche grootmeesters hebben nu 38 'k punten verzameld en kunnen met nog één ronde te gaan, niet meer worden inge haald door de Verenigde Sta ten. De Amerikanen leden ove rigens een verrassende neder laag tegen de Bondsrepubliek Duitsland dat aan een opmer kelijke opmars bezig is. Na een gelijke tussenstand bezorgde Kindermann de Westduitsers de overwinning door in de tweede zitting Browne te ver slaan. Het Nederlandse viertal trad aan tegen Joegoslavië. Remises van Timman, Soson- ko en Van der Sterren hielden de tweestrijd in evenwicht. Scheeren brak met .een pion minder af tegen Kovacevic en zal het niet gemakkelijk krij gen nog een half punt aan het treffen over te houden. De Ne derlandse dames verloren met 1-2 van China. Voor Jan Timman lijkt aan het eerste bord de vermoeid heid te hebben toegeslagen. Al na een half uur beëindigde hij de partij tegen Ljubojevic en stemde in met de deling van het punt. Genna Sosonko was tegen Nicotic minder gauw te vreden. Hij introduceerde in een aangenomen damegam biet een theoretisch nieuwtje, maar zag tot zijn teleurstelling dat de Joegoslaviosche groot meester een gepast antwoord verzon. Van der Sterren had het te gen Kurajica niet gemakkelijk en gebruikte veel bedenktijd. Hij raakte een pion achterop, maar bedong in de slotfase toch een half punt in een eind spel met ongelij ke lopers. Paul Scheeren liep vast op de in stelling van Koracevic, die traditiegetrouw geen enkel ri sico nam en een defensieve muur optrok om vervolgens in het eindspel zijn slag te slaan. In de hervatting moet de Joe goslaaf in staat worden geacht de extra pion tegen Scheeren te gelde te maken. Bij de dames kwamen Van der Mije en Bruinenberg tegen hun Chinese opponenten Liu Shilan en Mingjian Wu een lo gische remise overeen. Erica Belle kon het voorbeeld niet volgen. In een slecht toren eindspel tegen Yuang An zij het nutteloze van verder spelen in. De uitslagen van de belangrijkste vm- strijden in de dertiende ronde: Hera Nederland-Joegoslavië 1 -1 1 afg* broken partij) Gedetailleerd Timmaü' Ljubojevic remise Sosonko-Nicolicre®- se Van der Sterren-Kurajica rermy Scheeren-Kovacevic afgebroken Cute' Sovjetunie %-3% West-Duitsland-Ve-" enigde St. 2%-l% Hongarije-Filippipf 2-2 Columbia-Engeland 0-2 2) Israe- Roemenië l%-2% Polen-China OW-2' 1). De voorlopige stand na dertien ronden - Sovjetunie 38% punten 2. Verenigde Sta ten 33 3. Engeland 32% 2) 4. HongarU* 32% 5. Roemenië 31 6. West-DuitslaM 30% 2) 7. Filippijnen 30% 8. China 29* 2) 9. Joegoslavië Nederland 29 ft (+1 11. Australië Bulgarije 28% 2). Dames Nederland-China 1-2 Gedetaa; leerd Van der Mije-Liu Shilan renjj* Bruinenberg-Mingian Wu remise Bene* Yang An 0-1 Sovjetunie-Polen Engeland-Roemenië 1%-% 1) Bulga- rije-Brazilië 1%-% 1) West-Du^ land-Zweden 0%-l% 1) Verenig® Staten-Hongarije 1-2. De stand is: 1. Sovjetunie 30 2. Bulgar'); 24% 2) 3. Roemenië 24% 1) 4. ChiiJ 24% 5. West-Duitsland Engeland 23 (+1 7. Hongarije Polen 23 9. Nederland 24' 10. Zweden 21% 1) 11. Verenigde Sta ten 21 12. Brazilië 21 (+1) Tel. 01140-13544 AMSTERDAM - Hij liet ziel zijn 54e verjaardag niet ver gallen. De 7-0 nederlaag -J hoogste uit de geschiedenis die Roda JC gistermiddag) De Meer tegen Ajax moest i»- casseren had weinig invlw* op het doorgaans goede lW' meur van Tjerk Westerterf directeur van de Optiebeurs i» Amsterdam, (voorlopig nog) shirtsponsor van Roda JC. De oud-minister zorg* echter wel weer - net i veertien dagen geleden - vo* de nodige commotie, toen W aankondigde Johan Cruijfftf willen inschakelen bij de be slissing over het continued» van het sponsorcontract mei de Kerkraadse eredivisienl,|b Ver Van onze sportmede' OOSTBURG - Sikk zonder puntenverlies zoen in de tweede klas Oostburgse KNVB-z bal, ging afgelopen w onderuit. Tegen Jopie zegereeks in de slots maar net met 1-0 i worden gehouden. D vlietenaren blijven resultaat theoretisch ke hoogte met Cok, d eens nog zonder nederl Afgelopen week wo' der vlot van Oude Ra 2 in de eerste klas kens'82 bezig om zie zorgen te werken. T zwakke Sultan, dat met vier spelers kwa gen, pakte het de twe waardoor het op gelij te kwam met De Zw van Casino verloor, viel na de nederlaa Hoekert weg uit de het klassement. Uitslagen eerste Zwaan-Casino 1-4, Du Co Wapen van Sluis 2-3, Bre Sultan 5-0, Hoekert-Za Tweede klas: Oude Rae Cok 2-7, Sikkels-Jopie 1-0 Stand eerste klas: B 7-1 Za, Zv i 8- Hoekert 8-11, Vooruit 6-9, Casino 7-9, Van de Wapen van Sluis 7-8, 7 Du Commerce 8-6, De Breskens'82 8-4, Sultan f de klas: Cok 7-14, Sikkels I tory 7-12, Bonte 6-10, Cebe west 7-6, Oude Raedthuys Ploeg 8-6, Jopie 8-4, Wiebs Buitenlust 8-3, Holierook 7 Van onze sportmedeu HULST - In de eerste 1 de HuZaVo-competi Hulst kreeg BLZ/Bili afgelopen week flin! Met 7-1 verloor het va Love en met 6-0 werd Cappendijk geklopt, tweede klas schoot leid hout/De Visser goed GTI werd met 7-3 The Movies bleef in d met 2-1 baas over PZS. Bij de dames werd e flink raak geschoten leon/ Klaus versloeg broeck met niet minde 1 en De Vliegere hield mann met 4-0 onder Mede-koploper Repro het met de hakken sloot (2-1) tegen AZWZ Stand eerste klas: Klai leon 7-11, Goossens 7-10, kei 6-9, De Snor 7-7, Ver Disco Love 7-6, Cappen Spitters Sport 6-5, Biesbr BLZ/Bilderbeek 7-0. Twe Walhout/De Visser 7-17 mann 7-14, Disco Love 7 Huis 7-10, GTI 7-9, PZS Garden 7-7, De Meer Klaus/Napoleon 2 7-3, ten/Raats 7-2. Dames: De 8-19, Repro 8-19, Napole 7-13, Stadsherberg 6-7, A Neckermann 7-7, Van Jol nis 6-6, Ko Jansen 6-4, Bo Disco Love 6-3, OOSTBURG - De in het Oostburgse zaalvoetbal kwam a: week ongetwijfeld var rriatie van De Block. rend in de tweede klas Block na zeven wet slechts één puntje bi; sprokkeld. Op de acht: strijddag echter pakt volle buit. Slachtofi Kombuis, dat door ht ten' van De Block de 'iig met de kop verloo De IJzendijkse derb an Looy/Groosman Riens werd door eersti team gewonnen. In c klas zorgde De Corn ®en uitschieter. Tege ders werd een over met dubbele cijfers gel 1 itslagen eerste kla Musson 4-3, De Corner n V' Leliaert/Leekens-C U Administratief F pers 1-3. Tweede Idas: V n oosman-Riemens 5-3,1 Ue Kombuis 2-1. n s,tand eerste klas: Al Dud Sluis 7-13, OBV 8-11 o o ïanen 7-8, Gemeente »-«, Mijnders 7-6, De C( Deuaert/Leekens 8-6, F n 18"3, Administrati l)! 8-3- Tweede klas: T hui?» i?h,°P 8"12^ Coc9 7- R v 8-9, an Looy/Groo §?b° 1 8-9, Rabo 2 8-8, Cl Rr Bode Leeuw RVkÏ™! 7"5' Siemens ve ret

de Stem | 1984 | | pagina 14