kosten Kwaliteit van kweekvogels steeds beter West Vlaams Orkest in basiliek Hulst Beraad Axel over extra activiteiten voor jongeren Tennisclub Hulst investeert flink V I DOOS ILAND VOORZITTER ZEEUWSE WATERSCHAPSBOND: Bewoners Bospad krijgen riolering wz 'Nooit idee gehad dat we fout waren' MAN MET PISTOOL GEPAKT ]EUS J administratieve programma's van Windgassen Software TRAVERSSALVERS Disco en film in Kontrast TOLBRUGSTRAAT gemeente VAN ZEELAND l EXPO IN CLINGE: VERBOUWING EN NIEUWE GRAVELBANEN Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Lamswaarde Hulst Heikant Nieuw-Namen Eigenaar restaurant Thermidor Failliet Al2 jjnkelpand aan de rand van het domein in het centrum van Bre- j van c.v.-olie. Frontbreedte ca. [opp. ca. 400 m2. 1650.000.- k.k. Coepel Makelaardij bv H btraat 1 Telefoon 076-22 25 11 A TATFRDAG 1 DECEMBER 1984 T22 PAGINA ZEELAND 2 bp de krant. Plaats- telli^ LeeUV\d- \_eeW nssame"8 en00*' t o*. eo' ,veloP^defP' osU' .ege' ze' ndeb Beheer kwaliteit is taak waterschappen' Van een onzer verslaggevers HULST - Er mag geen twijfel over bestaan dat het beheer van de waterkwaliteit een taak moet blijven van de waterschappen. „Wij als waterschappen zijn de aangewezen instan ties om het oppervlaktewater integraal ter beheren. Wij dienen het kwaliteitsbeheer voort te zetten". Van een onzer verslaggevers CLINGE - De vijf woningen aan het Bospad te Clinge worden met spoed aangeslo ten op de riolering. Die haast is geboden, om dat de subsidieregeling van het rijk volgend jaar fors wordt afgebouwd. Als de ge meente het karwei voor 31 december kan klaren, en daar ziet men wel kans toe, kost het de gemeentekas niets. Plannen had de gemeente al om de vijf woningen aan te sluiten, maar de zaak is in een stroomversnelling geko men dankzij het raadslid J. van Dorsselaer (Clingebe- langen). Die wees de ge meente erop dat de bewo ners van het Bospad, een zij straat van de 's Graven straat, nog steeds verstoken zijn van deze voorziening. Gisteren ging de eerste spa de voor de aansluiting op het riool de grond in. Meteen wordt het Bospad ook van een bestrating voor zien. Een opluchting, want nu moeten er heel wat toe ren worden uitgehaald om met een auto bij de wonin gen te komen. Voor de be strating trok de gemeente raad gisteravond 54.000 gul den uit. 7 en wethouders van Terneuzen penbare kennis, dat zij - in afwij- Ibesluit van 11 oktober 1984 (on- ll.A.öa) - alsnog besloten hebben Jte verbieden aan: li plaats van de westzijde van het ^an de Donze Visserstraat, gele de 1e Verbindingsstraat en de l tussen de Donze Visserstraat en |sstraat, ter hoogte van het pand serstraat 69; In plaats van de oostzijde van het lan de Tholensstraat, gelegen tus- Izinastraat en de aansluiting aan |ler hoogte van de Klaassenstraat en de 1 e en 2e Verbindingsstraat |ebben zij in verband met de vol de verbindingsweg tussen de ro- iDriewegen en de Mr. F.J. Haar- lloten tot: |g tot voorrangskruising van de Ivan de verbindingsweg met de Jseweg, met dien verstande dat Ier op de verbindingsweg voorrang Ag tot verplichte paden voor tiet- bromfietsers van een aantal paden Iszijden van de verbindingsweg; Jan de noordelijke rijbaan van de Igsweg in westelijke richting voor Iers, fietsers en bromfietsers. bffende besluiten liggen vanaf he in ieder ter gemeentesecretarie, af- jiene zaken, en worden tegen beta len algemeen verkrijgbaar gesteld. Jesluiten kan voorts binnen dertig eden bij een tot Hare Majesteit de richten (doch bij de Commissaris in de provincie Zeeland, St. Pie- te Middelburg, in te dienen) be- [>eroep worden ingesteld. L 4 december 1984. Jster en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester. A.J. van Pagee, secretaris. •ft industrie recreatie Voorzitter K. Collot d'Escu- ry van de Zeeuwse Water- schapsbond onderstreepte gis termorgen in Hulst, tijdens een algemene vergadering van de bond, het belang van het bij de waterschappen blijven van deze vierde taak. Een taak die de waterschappen tien jaar geleden op zich genomen heb ben. Een studie naar de traditio nele taken van de waterschap pen, de bond heeft sterk aan gedrongen deze te versnellen, moet hierover duidelijkheid verschaffen. Over de goede af loop hiervan voor de water schappen toonde Collot d' Es- cury zich gisterochtend overi gens zeer optimistisch. Temeer daar momenteel ook een aanvullende studie wordt verricht om een beeld te krij gen van de situatie die ont staat als het waterkwaliteits beheer niet langer meer door de waterschappen zou worden uitgevoerd. „Ik zie de uitkomst van die studie als een middel om de twijfelaars te overtui gen door te gaan met het kwa liteitsbeheer", aldus de voor zitter. Provincie De gedachte de zuiverings- taak bij de waterschappen weg te halen spruit voort uit de nota bestuurlijke organisa tie waterkwaliteitsbeheer. Daarin staat dat de zeven wa terschappen deze taak zouden kunnen behouden onder voor waarde dat de waterschappen tot ten hoogste drie schappen zouden worden geconcen treerd. Een andere mogelijk heid is de zuiveringstaak bij de provincie onder te brengen. Onbehoorlijk Collot d'Escury stond gister morgen ook nog even stil bij het uit handen geven van het beheer van de quartaire we gen. De saneringsplannen hangen de waterschappen nu al drie jaar boven het hoofd. „Bestuurlijk overleg tussen partijen, drie ministers, de provincies, de gemeenten en de waterschappen, wordt steeds maar uitgesteld. Dit tendeert voor mij langzamer hand naar onbehoorlijk be stuur". Doelmatig Ook hierover een duidelijke mening van de voorzitter. „De Zeeuwse waterschappen bie den een betere structuur voor een doelmatig beheer van de plattelandswegen dan de Zeeuwse gemeenten. Over dracht aan de gemeenten zal een versnipperd beheer ople veren. Alles draait om de cen ten. Bij een behoorlijke tege moetkoming in de kosten, zou den de Zeeuwse waterschap pen de aangewezen beheer ders zijn van het plattelands wegennet". CLINGE - De kwaliteit van de gekweekte vogels wordt steeds beter. Dit viel gisteravond te beluisteren bij de opening van de jaarlijkse vogeltentoonstel ling in zaal Troubadour in Clinge. De show werd geopend door districtscommissaris van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers Jo van der Walle die lovende woorden uitsprak aan het adres van De Vlaamse Gaai. VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is op de boulevard Bankert de M-jarige Amsterdammer H.B. aangehouden. B. was in het bezit van een geladen pistool dat schietklaar was. Het pistool en de munitie tijn in beslag genomen. Na het opmaken van pro ces-verbaal is B. weer in vrij heid gesteld. Zowel vandaag als morgen kunnen belangstellenden nog 'terecht om de ongeveer vijf honderd tentoongestelde vo gels te bekijken. Tegelijkerijd kan dan een bezoek gebracht worden aan de rommelmarkt. Op zondagmorgen is er een vogelbeurs. Bij het klassement van ver dienste in de eigenkweek ging de hoofdprijs naar H. de Poor ter uit Vogelwaarde. Bij de O.K. vogels ging Piet de Cock uit Vogelwaarde met de hoog ste eer strijken. Th. van de Bosch werd eerste bij de zang vogels. Jeugdkampioen bij de ka naries werd J. Compiet, bij de tropische vogels P. Marin, bij de waterslagers Th. van de Bosch. W. Kox werd kampioen bij de stammenkanaries. H. de Poorter bij de tropische vogels. Dan was er nog de open klasse in de verschillende af delingen, de kampioenen hier: P. van Zweden, H. Nicolaas, J. dobbelaar, T. Herreweg, Fr. Reunis, H. de Poorter, P. de Cock en P. Marin. Clubkam pioen werden J. Stroo (kana ries), L. Pieters (tropische vo gels), jeugdkampioen B. Se- gers. Het West Vlaams Orkest. Van een onzer verslaggevers HULST - In de basiliek van Hulst vindt vrijdag 7 decem ber een uniek concert plaats. Het West Vlaams Orkest speelt die avond vier werken van Joseph Haydn. Jo Ivens, dirigent van het Hulster Gemengd Koor, is zeer te spreken over dit or kest dat hij begin november leidde tijdens de jubileum uitvoering van het Orato riumkoor in Middelburg. Het was toen de eerste maal dat dit Vlaams orkest koorwerken begeleidde in Zeeland. Na het wegvallen van het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland zocht Jo Ivens naar een alternatief. Na die eerste samenwerking was hij vol lof. Vandaar ook dat hij het orkest nu ge vraagd heeft de begeleiding van het Haydnconcert op zijn schouders te nemen. „Financieel is dit ook voor ons aantrekkelijker. We zijn verzekerd van een goede be geleiding, de reiskosten blij ven beperkt en de groep le vert bovendien extra instru mentale solisten, als dat no dig is", aldus Ivens. Dat men zuinig moet om springen met subsidiecenten is bij de meeste culturele in stellingen doorgedrongen. Voor de concerten in de ba siliek in Hulst heeft men de volgende procedure ingezet. Het ene jaar verzorgt het Gemengd Koor een uitvoe ring, het jaar daarop de Ma- theuspassionstichting. (In 1986 de Messias van Handel m.m.v. het Residentiekoor en het Dordts Kamerorkest). De leden van het Ge mengd Koor proberen nu de 500 kaarten aan de man te brengen. Het West Vlaams Orkest wordt geleid door de stichter, dirigent Dir Varen don. Het orkest verzorgde reeds veie uitvoeringen in België en Nederland, maak te diverse platenopnamen en trad op voor de BRT-radio en -tv. In Hulst wordt acht- tiende-eeuwse amusements muziek van Haydn gespeeld, werken die uitermate ge schikt zijn voor deze ruimte. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn via de koorleden en bij boekhandel Van Geyt ver krijgbaar. Van een onzer verslaggevers AXEL - De plannen om in Axel volgend jaar extra acti viteiten voor jongeren tussen de vijftien en twintig jaar, dit in het kader van het jaar van de jongeren, te organi seren beginnen gestalte te krijgen. Er wordt waarschijnlijk op drie centrale plaatsen in Axel, Zuiddorpe en Koewacht een zogenaamde jeugd- markt gehouden terwijl op hetzelfde moment diverse ac tiviteiten gehouden worden bij verschillende accommo daties. Op die markten kunnen de verenigingen zich mid dels demonstraties en stands manifesteren. Dit globale plan, resultaat van een bijeenkomst deze week van de welzijnscommissie en de verenigingen die iets te maken hebben met jeugd en jongerenwerk, wordt binnenkort nader uitgewerkt en op haalbaarheid getoetst door een speciaal daartoe opgericht werkgroep. De opkomst, 40 verenigingen waren uitgenodigd om mee te denken over de activiteiten en met suggesties te komen, was overigens maar matig. Slechts een handjevol verenigingen gaf gehoor aan de oproep. De werkgroep komt in januari bijeen. Getracht wordt de verenigingen die deze week verstek lieten alsnog erbij te betrekken. Afhankelijk van de verschillende reacties wordt dan een definitief plan gemaakt. Zowel de welzij nscommissie als B en W staan zeer po sitief tegenover deze plannen. Als de verlangens van de verenigingen binnen het redelijke blijven zal het college ongetwijfeld met extra subsidie op de proppen komen. Van een onzer verslaggevers HULST - De tennisclub Hul ster Ambacht wil voor 70.000 JWMen investeren in de ver- Bouw van het clubhuis en de fervanging van de twee Sreensetbanen door gravel- speelvelden. Een grote meerderheid van e 'eden heeft met die voor stellen ingestemd tijdens een Bijzondere ledenvergadering, (■en en ander wel onder voor houd dat ook de gemeente rad goedkeuring aan de Plannen geeft. Ete beide voorstellen werden door het bestuur gepresen teerd als éqen geheel. Ver wacht wordt dat door de ver vanging van kunstof banen door gravel heel wat meer ten- nisliefhebbers zullen komen opdraven. Immers, heel wat leden spelen met tegenzin op de greensetbanen. Vooral van wege een groter gevaar dat men loopt voor blessures. Ook bij regenachtig weer zijn de banen niet bruikbaar vanwe ge de plassen die erop blijven staan. Met de nieuwe banen denkt het bestuur meer activiteiten te kunnen ontplooien en ook de jeugd wat meer kans te ge ven om te spelen. Evenals de greensetbanen zullen de nieu we gravelbanen ook in de win ter open blijven. De gemeente Barprijzeil heeft toegezegd de sloopkosten van de oude banen op zich te nemen. contributie omhoog gaat met maximaal 15 gulden. Bejaardenschieting - In het gemeenschapshuis De Waran de werd een schieting voor be jaarden gehouden waaraan 45 schutters deelnamen. De uit slag was als volgt: hoge vogel Alb. van de Branden, Sint- Jansteen, eerste zij vogel J. van Kerkhoven, Sint-Jansteen, tweede zij vogel J. Herwegh, Heikant. De meeste kleine vo gels (6) werden afgeschoten door W. de Cuyper uit Hulst. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub een vrije wed strijd. Het was een draaiende mitchell met 13 paren. De uit slag was: 1. mevrouw Pau wels-de heer De Booy, 2. me vrouw Van Hootegem-de heer De Booy, 3. mevrouw Van Wa terschoot-de heer Van Cruis- sen, 4. mevrouw Van der Wie- len-de heer Rademakers, 5. heren De Kerf-Van Damme. Film - Youth for Christ ver toont zaterdag 1 december de film Het Kruis in de Asfalt- jungle in zaai Tiffany te Hulst. De rolprent illustreert de pro blemen die in deze tijd leven. Het verhaal gaat over de strijd tussen twee groepen in de rau we wereld van drugs en mis- (ADVERTENTIES) INFÜRMA B.V. computer-serviceburo DEALER Engelsestraat 27, Bergen op Zoom daad. Aanvang 20.00 uur. FNV - De Bouw- en Houtbond FNV afdeling Hulst houdt voor haar leden een feest avond op 8 december bij Van Oostrom. De leden krijgen een etentje aangeboden en daarna is er gelegenheid tot dansen met het orkest de Jumbo's. Pentekeningen - In het vege tarisch eethuis Pand 25 in de Grote Bagij nestraat is een ex positie van politieke pente- keingen te zien van Peter Steutel uit Middelburg. De tentoonstelling is alle dagen, behalve dinsdag, geopend van 14.00 tot 22.00 uur. Het is nog niet bekend hoe lang de ten toonstelling duurt. Kaarting - Aan de prijskaar- ting bij Ron de Vilder deden 43 kaarters mee. Uitslag: 1. P. van Kerkhoven, 2. Th. Impens, 3. A. de Nijs, 4. J. Asselman, 5. Fr. Pierssens. Topbiljart - In café Th. de Block-van Troost werden top- biljartwedstrijden gehouden voor het Zeeuws kampioen schap. De deelname stond open voor jeugdigen tot en met 16 jaar. De organisatie was in handen van De Ruige Toepers. Na spannende wedstrijden werd Andy van der Does uit Westdorpe kampioen. Verdere uitslag: 2. Patrick Bogaert, Heikant; 3. Nico Miljovic, Clinge; 4. Roby Praet, Nieuw- Namen; 5. Jeffy van Kruyssen, Clinge. Biljartclub - Biljartclub OBK uit Nieuw-Namen hield de jaarlijkse algemene ledenver gadering in het clublokaal bij Rich Tilleman. Op drie leden na was iedereen aanwezig. Na het officiële gedeelte werd een onderlinge wedstrijd gespeeld in vrij spelen bandstoten. Die gaf de volgende uitslag: 1. Et. de Kind-P. de Winkel, 2. Em. Coenen-P.E. Winky, 3. Fl. Blommaert-P. Praet, 4. R. Vleghels-S. Praet, 5. R. Tille- man-Alb. de Winkel, 6. F. van Roeyen-E. van Goethem. Omdat naar verwachting het ledental zal groeien, zo re deneert het bestuur, zal ook het clubhuis te klein worden. Vandaar het plan de bar, keu ken en berging te vertimme ren. Een gedeelte van het be nodigde geld heeft de club zelf in kas. De rest zal moeten worden geleend. De investe ringen houden wel in dat de Mogelijk wordt dat nog wat minder, als de definitieve cij fers bekend zijn. Ook tennis sers die na een partijtje hun dorst willen lessen zullen ex tra in de beurs moeten tasten. De barprijzen gaan namelijk met 25 procent omhoog. De be doeling is dat zowel het ver bouwde clubhuis als de nieu we banen bij het begin van het nieuwe seizoen (in april) in ge bruik kunnen worden geno men. INFORMA B.V. computer-serviceburo Engelsestraat 27, 4611 RP Bergen op Zoom - Tel. 01640-55300 Van een onzer verslaggevers KAPELLEBRUG - „Ik heb eigenlijk nooit het idee gehad dat wij fout waren. In Brabant draait het over al. Daar wordt het zelfs aangegeven met grote borden. Het is grandioos wat daar gebeurt. Helemaal in stijl. Waarom mag het dan hier niet". M. Versprille, eigenaar van restaurant Thermidor in Ka- pellebrug, is blij met de vrij spraak. Overhaaste plannen om het omstreden behendig heidsspel weer terug in huis te halen heeft hij echter nog niet. „Het kan natuurlijk nog best zo zijn dat de officier van jus titie in hoger beroep gaat. Als hem was zou ik daar toch niet meer de moed voor hebben. Er zijn al zoveel vrijspraken ge weest. Maar de man heeft mis schien iets persoonlijks tegen het spel". Alles op een rijtje gezet blijft het voor Versprille een groot vraagteken waarom de politie hem al zo vaak op de huid heeft gezeten. „De men sen amuseren zich ermee. Het was hier altijd hartstikke ge zellig. Jammer dat ze het hier in Zeeland meteen in de crimi nele sfeer trekken". Het grootste deel van zijn klantenkring bestond uit Bel gen. „Daar is het spel veel meer bekend dan hier. Ze zijn er ook behendiger in. Maar als we ons gang kunnen gaan zal het ook in Zeeuwsch-Vlaande ren gauw bekendheid krij gen". Wat er met de in beslag ge nomen spullen gaat gebeuren is nog onduidelijk. Dit is af hankelijk van de officier van justitie. Gaat hij in hoger be roep dan blijven de spullen voorlopig nog in Middelburg liggen. Anders moet justitie ze vrijgeven. Als er verder geen obstakels zijn zal Versprille toch over niet al te lange termijn verder gaan met Golden Ten. „In de restaurantbusiness in het ook niet alles op dit moment. En dan kun je kiezen tussen fail liet gaan of iets er bij doen".' adem. „Het is natuurlijk altijd zeer onrechtvaardig geweest dat alleen wij werden aange pakt. Er bestaat dan toch nog gerechtigheid". Evenals zijn collega Ver sprille overweegt hij opnieuw te beginnen maar alleszins ze ker is dat niet. „Ik wil eerst eventjes de kat uit de boom kijken en met mijn advocaat overleggen voor ik beslis". Opgelucht E. Schelfaut van café Fabie haalt eveneens opgelucht Van een onzer verslaggevers HULST - In het open jonge rencentrum Kontrast in het Houtenkwartier in Hulst wordt zaterdag 1 december een disco party gehouden. Hieraan wordt muzikale me dewerking verleend door Grand Master Mix and Lab 80. De disco begint om 21.30 uur, entree kost drie gulden. Maandag 3 december staat er een film over Sardinië op het programma. De rolprent is gebaseerd op een waar ge beurd verhaal en draait om het leven van een schaapsher der die tot zijn twintigste analfabeet was. De film begint om 20.30 uur, entree vijf gul den. Zaterdag 22 december pre senteert Nieuwe Muziek in sa menwerking met het jonge rencentrum een grote muziek- en poëziemanifestatie. Behal ve het avant-garde popduo Blaine Reininger/Alain Gau- tier en de moderne Jazz-groep Palinckx Palinckx treedt dan een zestal dichter/perfor mers op. Deze avond duurt van 21.00 tot ongeveer 02.00 uur. De entree is 7,50 gulden.

de Stem | 1984 | | pagina 15