rleg af adijs rnemers fH Eindhoven doet zaken met leger VS Koningin op Beurs Rakettenbesluit 'in redelijkheid' Huisartsen met fondsen akkoord Binnen 1,5 jaar plan voor loodvrije benzine Deeltij dwerker is vaak vrouw fcugap Sparen bij Van Lanschot levert méér op 1UMER DISTANCIEERT ZICH VAN UITLATINGEN Justitie onderzoekt piratenspotjes Tros Steeds een stap voor Grandioos PAGINA; TRIJDT ACHTEN ifinENSPAG 28 NOVEMBER 1984 BINNENLAND Senaat voelt weinig voor verhaalsrecht E STEM COMMENTA AR ZWARTEPRAKTIJKEN UITGEBANNEN Walrus-zaak: PvdA en VVD willen inzage geheim rapport WAO-ers leveren dik 28 procent in SPAARDEPOSIT O 10 JAAR SPAARBRIEVEN SPAAR VRIJ REKENING k NT ""m 1 r™ i 1 r~N L T5 ten vanuit het Witte Huis zelf melden dat de president z0 rond de jaarwisseling 'door het stof zal moeten kruipen' zoals Mondale het zo treffend' zei. Reagan staat voor de taak ergens 50 miljard dollar op te moeten bezuinigen. Dit js haast onmogelijk zonder aan de defensiebegroting te knabbelen. Waarschijnlijk zal hij ook zijn belofte om de belastingen niet te verhogen niet waar kunnen maken. Zijn eigen minister van Fi nanciën, Donald Regan, zin speelde vorige week op dë mogelijkheid dat bijverdien sten, die op dit moment nog niet bij het inkomen gere kend worden, in 1986 belast baar worden. Het proces van het 'vermeerderen van de staatsinkomsten' is al begon nen. Het is nu de vraag of presi dent Reagan zijn beloften zo snel al zal willen inslikken Wanneer dit niet gebeurt, zai Wall Street, door te weigeren staatsobligaties te kopen en de rente scherp te verhogen hem uiteindelijk tot actie dwingen. Op dat moment zal de president de wereld echter al bijna zeker in een nieuwe crisissituatie hebben ge bracht en zich verzekerd hebben van een plaatsje in de geschiedenisboeken als een van Amerika's mislukte lei ders. copyright THE GUARDIAN/ destem et zij de en he se de g- o- le en de n de ei- le. van de reactionaire staat op het platteland". „Als je 5.000 of 10.000 levens verliest om een beter regime te stichten, dan is de opoffe ring de moeite waard", aldus de twee vertegenwoordigers die overigens de beschuldi gingen ontkennen kinderen en vrouwen te hebben ver moord. „Het is mogelijk", zo geven ze toe, „dat op bepaal de plaatsen tientallen men sen tegelijk zijn terechtge steld, maar dan ging het om notabelen of colloborateurs met het regime". In de zones die zij onder controle hebben, zo leggen zij uit, is de partij begonnen een arbeiders-boeren machtsba sis te vormen via de volksco- mite's die al de nieuwe rege ring vormen waarbinnen de volksmassa's alles beslissen. De partij heeft zo al het geld verkeer afgeschaft en ver vangen door een railsysteem van produkten naar maat staf van arbeidstijd, op be paalde plaatsen het land ver deeld en een nieuw onder wijssysteem ingevoerd. Gesteund door 18 revolu tionaire organisaties in de wereld zal de volksoorlog in Peru „vonken doen opspatten in andere landen", zo verze keren de zegslieden. loon. Kassa, want de betrokken jon geren moeten even hard aanpakken als een volwaardig betaald perso neelslid. Wil een werknemer in aanmer king komen voor een WAO-, WW- of WWV-uitkering en in het zieken fonds verzekerd zijn dan moet men minstens 16 uur per week werken, verspreid over ten minste twee da gen. Voor een werkloosheidsuitke ring moet een werknemer minstens 33 weken achter elkaar 16 uur per week hebben gewerkt. Veel werkgevers hebben inmid dels dit nieuwe 'paradijs' ontdekt en gebruiken het (misbruiken, zegt de Voedingsbond) om de problemen als gevolg van de arbeidstijdverkorting op te lossen. Dus geen nieuwe full time-banen, zoals beloofd cq. afge sproken in collectieve arbeidsover eenkomsten, maar afroepbanen. Opnieuw: kassa. Het wordt hoog tijd dat de vak bonden daar actie tegen gaan on dernemen, vindt de Voedingsbond. Dat kan via de ondernemingsraden gebeuren, maar ook bij de komende cao-onderhandelingen gaat de bond er een hard punt van maken. Zo wil de bond dat alle werkne mers van een bedrijf in het Sociaal jaarverslag worden genoemd, dus ook de tijdelijke contractanten en de afroepwerknemers. Die moeten de zelfde rechten krijgen als vaste werknemers. Elke werknemer, dus ook de 'afroeper', moet een schrifte lijk contract krijgen met daarin het aantal werkuren en de tijden waar op men werkt. Afroepcontracten mogen niet in de plaats komen van volledige ba nen, die als gevolg van de arbeids tijdverkorting vrijkomen. En af- roepkrachten moeten de garantie krijgen dat ze in aanmerking ko men voor alle sociale voorzieningen, zoals die ook voor andere werkne mers gelden. Alleen op die manier kan het 'misbruik' van werknemers door ondernemers wordt gestopt, vindt de Voedingsbond. Anders blijft de werknemer een gebruiksvoorwerp- T28 PAGINA 3 fj n eet onzer verslaggevers rtpHOVEN - Het onder bureau ERO van het Lrikaanse leger in Europa de TH Eindhoven een tr3Ct aangeboden voor ïflname in een onderzoek 1 r de ontwikkeling van !i lutermodellen voor zoge de halfgeleiderssyste- U0 «en. .Met deze rekenmodellen zouden computer- en radarge- gevens van wapensystemen sneller kunnen worden ver werkt. Het ERO (European Research Office), gevestigd in Londen, is bereid 20.000 dollar aan dit onderzoek bij te dra gen. Het contract heeft binnen de TH in Eindhoven de nodige stof doen opwaaien. Verschil lende leden van de raad heb ben al aangekondigd ernstige problemen over het contract te verwachten. Eind vorig jaar nam de Hogeschoolraad overi gens met 21 tegen 16 stemmen al een motie aan waarin aan het college van bestuur werd geadviseerd geen medewer king te verlenen aan het door ERO aangeboden contract. In het algemeen werd verder ge steld dat de TH geen contrac ten met militaire opdrachtge vers zou moeten aangaan. Het contract en de discussie daar over binnen de Hogeschool- raad leidde toen tot een nadere toelichting en uitleg over de door ERO gewenste gegevens. Volgens Harry Roumen, voorzitter van de Hogeschool- raad, ligt de kwestie erg ge voelig. De affaire past ook in het kader van de eerder be sproken vredesproblematiek en de rol van de TH daarbij. Op de TH Eindhoven heeft alleen de raad van bestuur van de Hogeschool de be voegdheid contracten af te sluiten. Achteraf wordt de Ho geschoolraad geïnformeerd. Door de TH worden erg veel contracten met bedrijven af gesloten. Tot nog toe zijn daaronder echter geen bedrij ven of instellingen die zich met de aanmaak of aanwen ding van wapensystemen be zighouden. ploeg handhaaft kritiek op Anne Frank stichting Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Staatssecretaris Ploeg (Land- iouw en Visserij) weigert zijn uitspraak terug nemen dat de Anne Frank Stichting „een crypto- communistische organisatie dreigt te worden." Hij deed deze uitspraak in een interview met het weekblad 'Vrij Nederland'. In de Tweede Kamer ken schetste hij de AFS gisteren als een 'verpolitiekte actie- i', die zich baseert op 'se lectieve verontwaardiging' en e 'steeds meer onder invloed gekomen van personen die reinig oog hebben voor de be zwaren van het communisti sche systeem. Daarom heeft de stichting geen prioriteit voor het lot van de Joden in de Sov jet-Unie.' Woordvoerders van CDA, WdA en klein links distan- cieërden zich van de uitlatin- van Ploeg, verweten hem izeer onzorgvuldig optreden' jBuurmeijer, PvdA) en het plaatsen van de AFS in 'een verdachte hoek; een kwalijke zaak' (Krajenbrink, CDA). ;s eigen WD en klein rechts deden aan het debat niet mee. De voorzitter van de AFS, Dick Houwaart, liet na het de- weten zeer verbaasd te Mjn. „De uitlatingen van Ploeg slaan werkelijk nergens op. De Stichting houdt zich uitslui tend bezig met haar doelstel lingen: het bestrijden van an- ïi-semitisme, racisme en fas cisme." Ploeg zei de Kamer bereid te zijn een brief aan de AFS te schrijven om zijn opvattingen adstrueren. Ook is hij be reid tot een gesprek met het AFS-bestuur. Voorzitter Hou waart is daartoe eveneens be- teid. De staatssecretaris zei zijn oordeel gebaseerd te hebben pp een gesprek met enkele op richters en de eerste voorzitter van de AFS, op een subsidie aanvrage uit 1974 en een jaar verslag van de AFS. Ook over andere onderdelen van het interview werd Ploeg ondervraagd. Het ging daarbij over uit zijn mond geciteerde uitspraken over etnische min derheden. Ploeg ontkende in alle stan den dat hij die uitlatingen zo tegenover de interviewers had gedaan. Hij had die woorden wel in de mond genomen, maar uitdrukkelijk als voor beelden van de groeiende into lerantie tegenover etnische minderheden. Bovendien, zo zei hij, was met de journalis ten van Vrij Nederland afge sproken, dat deze uitlatingen niet voor publikatie bestemd waren. DEN HAAG - Minister Kort hals (Justitie) heeft een drin gend beroep gedaan op de WD-fractie in de Eerste Ka mer niet tegen het wetsoorstel 'verhaalsrecht' te stemmen. Indien zijn partijgenoten in de Senaat voet bij stuk hou den, dan kan de minister het voorstel om de gemeenten de bevoegdheid te geven een bij standsuitkering te verhalen op de ex-echtgeno(o)t(e), ook als er tussen de voormalige huwe lijkspartners een zogenoemd nihil-beding is gesloten, wel vergeten. Gisteren sprak alleen de CDA-fractie in de Senaat zich voor het wetsvoorstel uit. JARENLANG wordt er al voor gewaarschuwd, dat Afrika dreigt te verhongeren. Bijna niemand reageert. Totdat plotseling via het «'-scherm een vonk in de huiskamers tot ontbranding komt en peel Nederland zich luidruchtig in een nieuw nationaal offerfeest stort. Voor sommigen heeft zo'n onverwachte uitbarsting van of fervaardigheid ongezonde trekjes. Dezulken spreken van 'n lief- cadigheidspsychose. Laat ze. Als een zo gespleten samenleving als de Nederlandse van de ene dag op de andere de rijen sluit en net één klap 61 miljoen aan particuliere giften plus nog eens vijf ten miljoen aan overheidshulp op tafel brengt, dan is er sprake van een grandioos gebaar: een uit eigen zak betaald protest van tjewone mensen, waaronder velen die ook zelf moeilijke tijden fjoormaken, tegen een apathisch wereldgeweten dat miljoenen «fnkanen van honger laat verrekken. Eén voor Afrika' onderscheidt zich in gunstige zin van eerdere Apaches doordat het publiek uitvoerig over de oorzaken en achtergronden van de Afrikaanse tragedie wordt geïnformeerd. ;en voor Afrika' speculeert niet op goedkope sentimenten, maar poet een beroep op de solidariteit tussen rijk en armen en op ons pvoel van rechtvaardigheid. Het is bijzonder bemoedigend te Hnnen constateren dat dit appèl vooral bij de jeugd zoveel weerklank heeft gevonden. voor vijftig miljoen gulden is veel voedsel te koop alsmede landbouwmachines, kunstmest en zaaigoed om de Afrikaanse hoeren te helpen straks weer zelf in de voedselvoorziening te foorzien. Maar het zwarte werelddeel is erg groot en de proble- ^en waarmee het kampt, zijn overweldigend. Acties als deze TOen dus een vervolg krijgen. Dat kan Nederland niet allemaal ™een behappen. De regering, opgepord door de publieke opinie, dus al het mogelijke moeten doen om 'Eén voor Afrika' we- jeidwijd navolging te doen vinden. i be omroepverenigingen verdienen een compliment voor hun Gezamenlijke inzamelingsactie op radio en TV. 'Hilversum' biedt aestal het beeld van 'Huize Hommeles', van kinnesinne en 'einzielige ruzietjes. Ditmaal is er eendrachtig samengewerkt. Dor menige omroepbaas en -medewerker en de vele critici 9S de kant zal het een verrassende ervaring zijn geweest dat ,"s omroepbestel ook zo kan werken. Voor de media-wereld in I®' algemeen bewijst deze actie dat de hedendaagse lezer en kij- er niet alleen maar geïnteresseerd zijn in verstrooiing en amuse- l&nt, maar ook over de belangrijke dingen in het leven goed ge- 'ormeerd wensen te worden, voor de hulporganisaties, die nu aan de slag kunnen gaan, a9 uiteraard verwacht worden, dat zij uitvoerig en gedetailleerd rslag zullen uitbrengen over de besteding (en het effect daar- iutan de hun toe9ewezen gelden. Die verantwoording is geen ws maar een plicht, een voorwaarde ook om de interesse van I ^Nederlandse publiek voor Afrika en zijn problemen levendig DEN HAAG(ANP) - Nu er een kans is dat de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie weer gaan onderhandelen over wapenbeheer sing 'moet Nederland de Verenigde Staten alle mogelijke steun geven en zich duidelijk bondgenootschappelijk opstellen'. Als op 1 november wordt verandert, door de bouw van beslist over de plaatsing van kruisraketten in Nederland, zal 'in redelijkheid' moeten worden bezien hoe de situatie is met de Russische SS-20 ra ketten, zo is gisteren van ge- zaghebbfende zijde van het mi nisterie van Buitenlandse Za ken in Den Haag verklaard. Tot nu toe leek het aantal in de Sovjet-Unie geplaatste SS- 20 raketten het enige, absolute en duidelijke criterium aan de hand waarvan over het al dan niet plaatsen van de in het NAVO-dubbelbesluit genoem de 48 Kruisraketten zou wor den beslist. In het juni-besluit van het kabinet Lubbers wordt immers gezegd dat alle 48 raketten zullen worden ge plaatst als op 1 november 1985 blijkt dat in de Sovjet-Unie meer SS-20 raketten zijn ge plaatst dan de 378 die 1 juni waren geplaatst. Vorige week werd van ge zaghebbende Amerikaanse zijde in Brussel verklaard dat er meer dan 378 SS-20 raketten 'zijn', maar dat het aantal op operationele bases geplaatste SS-20 raketten van dag tot dag meer dan tien nieuwe bases en het ombouwen van bestaande bases om ze geschikt te maken voor intercontinentale raket ten, waarschijnlijk de nog ex perimentele SS-X-25. Volgens Buitenlandse Za ken in Den Haag is het 'niet verstandig om nu al vast te leggen hoe op 1 november zal worden geteld', en moet dan worden nagegaan hoe 'de re delijke situatie' is. Nu de Amerikaanse en Rus sische ministers van buiten landse zaken 7 en 8 januari in Genève 'heel harde' gesprek ken zullen voeren over onder handelingen over beheersing van kern- en ruimtewapens, doen afzonderlijke NAVO- landen er niet verstandig aan individueel posities in te ne men, plannen te lanceren of zich over te geven aan specu laties, zo zegt men op buiten landse Zaken in Den Haag, Kennelijk bevreesd voor een euforie, voegt men hier aan toe dat 'nog van alles kan mis gaan'. Maar de houding van de Sovjet-Unie is 'bemoedigend'. KONINGIN Beatrix bracht gisterochtend een werkbezoek aan de Effectenbeurs in Am sterdam. Daar werd haar ondermeer uitge legd hoe de beurs werkt. De handel was op het moment van haar be zoek niet erg druk en de stemming was in navol ging van Wall Street wat terughoudend, zo kreeg de koningin te horen. - fotoanp UTRECHT - De Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) zijn het eens geworden over maatregelen om te voorkomen dat zich in een bepaald gebied te veel huisartsen vestigen. Een huisarts die zich vestigt in een gebied waar al minstens één huisarts per 2500 inwoners werkzaam is, kan geen zieken fondspatiënten in zijn praktijk inschrijven. Het ziekenfonds is dan namelijk ontslagen van de normale verplichting met een huisarts een medewerkersovereenkomst te sluiten. VNZ-secretaris Werkman deelde gisteren op een symposium In Utrecht nog wel mee dat het akkoord nog moet worden goed gekeurd door de respectievelijke achterbannen van beide orga nisaties. Ook het ministerie moet nog goedkeuring verlenen. Een nieuwe praktijk openen voor uitsluitend particuliere patiënten blijft wel mogelijk. De norm van 2500 patiënten per arts werd anderhalf jaar ge leden al ingevoerd door de huisartsenvereniging. Maar niet-le- den trokken zich daar niets van aan zodat nogal wat „zwartves- tigingen" plaats hadden. De praktijkgrootte ligt in feite gemid deld al onder de 2500 patiënten. Op dit moment zijn al meer dan 550 huisartsen praktijkzoekend. DEN HAAG(ANP) - De fracties van PvdA en VVD in de Tweede Kamer stel len zich op het standpunt dat het tot nu toe geheim gehouden rapport van de werkgroep-Stemerdink over onder meer het func tioneren van de marinestaf aan de Kamer ter inzage moet worden aangeboden. Dit in 1982 opgestelde in terne rapport van het de partement van Defensie werd vervaardigd in op dracht en onder leiding van de vroegere PvdA- staatssecretaris Stemer- dink (defensie). Het verzoek van beide fracties is verwoord in een serie van (aanvullende) vragen over het zoge naamde Walrus-project waarbij sprake is van een aanzienlijke kostenover- schrijding. Vanuit de de fensie-commissie zijn op nieuw vragen over dat project gesteld, voor het merendeel van financieel- technische aard. In de vragen wordt ook ingegaan op de aangekon digde mutaties binnen de marinestaf. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Minister Winsemius (Milieubeheer) komt uiter lijk 1 april 1986 met een uitgewerkt plan voor de invoering van loodvrije benzine, inclusief alle technische en financiële gevol gen. De Kamer legde dat gisteren unaniem vast in een motie- Veldhoen (PvdA), nadat de minister er bij de indiener op had aangedrongen de aanvan kelijke datum van X januari '86 door 1 april te vervangen. Wel zal de minister drie maanden eerder al moeten ko men met een aangepaste ac cijns voor loodvrije benzine, hetzij door een lagere belas ting voor deze benzinesoort, hetzij door verhoging van de accijns op gewone en super- benzine. Op voorstel van Ubels (EVP) legde de Kamer dat vast in een motie, die al leen de steun van WD, RPF, GPV en het lid Janmaat moest ontberen. Unaniem aanvaardde de Kamer een motie-Lansink (CDA), die voor het jaar '84 de financiering van het verplaat sen van milieuhinderlijke be drijven uit dorpen en steden naar industrie- en bedrijven terreinen veilig moet stellen. Winsemius had op dit bedrag, ondanks eerdere toezeggingen van zijn kant, willen korten, maar maakte bij de begro tingsbehandeling al duidelijk verlangens van de Kamer op dit punt verder zonder prob- elemen te zullen inwilligen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam onder zoekt of opgetreden kan worden tegen de Tros, die door recla mespotjes op piratenzenders leden probeert te werven. Minister Brinkman (WVC) erkende gisteren in de Tweede Kamer, dat hij op grond van de omroepwet niet tegen deze vorm van ledenwerving kan optreden. Op vragen van het Kamerlid Van der Sanden (CDA) deelde de minister mee dat minister Korthals (Justitie) vooralsnog van mening is dat de TROS-activiteit wel via de strafwetgeving kan worden aangepakt. „Mocht dat onverhoopt niet zo zijn, dan zal ik zonodig aanvul lende maatregelen aan de orde stellen in het kabinet", aldüs Brinkman. Van der Sanden bepleitte dit vurig. Hij noemde het „ontoe laatbaar en strijdig met de wetten van dit land" dat omroepor ganisaties, die voor 76% betaald worden uit omroepbijdragen, via piraten leden proberen te werven. „Ontoelaatbaar" omdat de radiocontrole-dienst, die belast is met het opsporen van pira ten, uit diezelfde omroepgelden gefinancierd wordt. Van onze Haagse redactie ONDERZOEK TOONT AAN DEN HAAG - Deeltijdwerk is doorgaans eenvoudig werk, dat slecht wordt betaald, on aangenaam en inspannend is en nagenoeg uitsluitend door vrouwen wordt verricht. Dat zei prof. P. van Schilf- gaarde gisteren in Den Haag tijdens de presentatie van een onderzoek 'Werk in delen' over ervaringen met deeltijd arbeid. Het onderzoek is uitgevoerd door de SER-commissie voor Ontwikkelingsproblematiek van Bedrijven. Het onderzoek leert dat bij na de helft van de werkende vrouwen in deeltijd werkzaam is, terwijl bij de mannen dat slechts 5% is. Deeltijdarbeid kan alleen maar bijdragen aan herverdeling van arbeid als mannen daarin worden ge stimuleerd, luidt één van de conclusies van het onderzoek. Daarnaast moeten ook ho gere functies meer voor deel tijd in aanmerking komen. In nogal wat bedrijven bestaat zo ongeveer een verbod op het splitsen van hogere banen. Volgens Van Schilfgaarde is er geen onderzoek dat aan geeft dat het splitsen van ho gere functies moeilijker zou zijn. Volgens Van Schilfgaarde blijkt uit het onderzoek onder twaalf bedrijven in dienstver lening en industrie dat in het algemeen positief wordt geoordeeld over deeltijdwerk. De onderzoekers hebben een aantal aanbevelingen gedaan om deeltijdarbeid te verbete ren. Deeltijdwerk moet aan sluiten op de organisatie van het bedrijf, de rechtszekerheid moet versterkt worden, voor-' uitzicht op promoties en der gelijke moeten meer gestalte krijgen, de mogelijkheid om terug te keren naar een volle dige baan moet blijven be staan en korter werken mag niet worden toegepast op deel tijdwerk. De laatste loodsjes wegen het zwaarst. Veel zwaarder dan minister Smit-Kroes had ge dacht. Ze staken. Ze willen de dreigende privatisering buiten hun haven houden. Privatisering? Ja, privatise ring. Dat betekent, dat ze niet langer onder de overheid val len. Ze worden ambtenaar-af. Tot nu toe kregen ze hun poen van de staat. Inderdaad, het was een soort staatsloodserij. Is dat erg, privatisering? Ik zou het niet weten. Ik geef persoonlijk de voorkeur aan primatisering. Dat is; alles prima maken. Je kunt het ook optimalisering noemen. Loods alarm? Nederland heeft goede, be trouwbare loodsen nodig. On ze marine verkeert in woelig vaarwater. Walrus en RSV hebben gapende gaten gesla gen in onze boeg. Het gaat om het schip van staat. En dat schip staat of valt met de vaste hand van onze trouwe roergangers. Als de loodsen drie dagen sta ken, komt het allemaal goed. Drie maal is immers scheeps recht! Mocht dan nog niet luk ken, dan gooien ze er een scheepje bovenop. P.S. 'Eén voor Afrika' was een groot succes. De eenheid duur de echter niet zo lang. Gister avond was het alweer Een- twee-drie voor de KRO. MER IJK DE modale werknemer gaat er in de periode 1980 tot en met 1985 ruim 10 procent op ach teruit, de modale WAO-er ruim 28 procent. Dit consta teert de Gehandicaptenraad in een brief aan de Tweede Ka mer waarin hij kritiek uit op de begroting voor Sociale Za ken en Werkgelegenheid. (ADVERTENTIE) Tien jaar lang de hoogste rente. Maandelijks uitbetaald. Aantrek kelijk als extra inkomen. Minimum-inleg: f 10.000,-. De cumulatief hoge rente is pas belastbaar bij het vrijkomen van het saldo. Looptijden naar keuze 1 t/m 6 jaar; coupures vanaf f 1.000,-; rente tot Deze rekening geeft u de moge lijkheid direct over uw saldo te beschikken: f 3.000,- per maand vrij, en daarboven 1% opname kosten. U ontvangt altijd een ge garandeerde rente van 4%. A/ér del: ons kantoor te Breda 076-22 58 44; Roosendaal 01650-4 09 70 of een van onze spaaragentschappen: Etten-Leur (01608-1 22 30); St.-Willebrord (01653-25 55); Zevenbergen (01680-2 3417). Bankgiro: 22.51.75.002 of postgiro: 1117570.

de Stem | 1984 | | pagina 3