sprek Zigeuners hadden geen keus' DE GRAAF SPREEKT LUBBERS TEGEN Effectenhandel wettelijk aan banden gelegd Religieuze manifestatie wordt gewone bijeenkomst Seagram'sYO. Eenbeetje genieter heeft 'm altijd in huis. FNV-actieweek over hoogtepunt Opheffing van dertemcotvhvtenta ar OTEN VS Wettelijke bescherming niet-roker lier en daar Zeldzaam fijne ójaaroudewnisky t5 paqina Helden t28 pagina 3 ■BINNENLAND 0±EL-ENSCHOT: INTEGRATIE MISLUKT UKEL ENSCHOT/DEN Kh/AMSTERDAM - „Aan de - die uit het buitenland el zending chterhaald peelgoed- eintje vens- evaarlijk I bejaarden- en vrijwillige verzekering wordt verlaat Nederland is dumpland Wet op kerkgenootschappen vervalt in 1988 Leraar wegens CP-sympathie toch ontslagen A I )e^e|yd v <v Lubbers doet Lakeman kort geding aan Canadian whisky val menen Amerikaanse rege arissen dat er zowel bij de vè Unie bereidheid bestaat weer te ndelen over ontwapening. Dat hen niet alleen uit de ontnioe- ultz en Gromyko maar ook uit erview van Sovjet-leider Tsjer- Amerikaanse omroep NBC. Zijn aren positief van toon en bevat- of voorwaarden. e bondgenoten van de VS zulien g van het Sovjet-Amerikaanse wapenbeheersing toejuichen Westeuropese leiders zijn van rt een bezoek aan Washington n de uitgangspunten van het id voor de komende vier jaar er de loep te nemen. Zij zuiien op aandringen spoedig de draad andelingen met de Sovjet-Unie kken. Bondskanselier Helmut rij van de westerse bezoekers dat de 'tijd rijp is om snel te opese regeringen hebben overi- speeld in de tostandkoming van oorstel. Volgens Amerikaanse tionarissen is het idee geboren en met de bondgenoten. illegale basis gebruikt kun nen worden", zegt Van den Biesen, „er is maar een con clusie mogelijk: die plaatsing is verboden". „Plaatsing levert gevaar op voor alle mensen in de di recte nabijheid van de basis waar de kruisraketten ge plaatst worden", benadrukt hij. Het is om die reden dat van de ruim 20.000 individue le eisers en de enkele honder den mede-eisende groeperin gen de gemeente Woens- c drecht een zeer belangrijke plaats in neemt in de dag vaarding en een grote rol zal spelen in het proces. Niet voor niets werden de drie vertegenwoordigers van het Woensdrechtste gemeentebe stuur (wethouder G. Koul- man en de raadsleden J. Piasmans en P. de Jonge) woensdag in Den Haag meermalen bejubeld als hel den van de dag. „Een geweldig belangrijk feit dat de plaats die uitgeko zen is voor plaatsing dit niet wenst en hier zelfs tegen pro cedeert", bracht stichtings voorzitter Wiebenga zijn blijdschap over de deelname van Woensdrecht onder woorden. Mevrouw Koulman deelde die blijdschap. Haar motivering voor deelname: „Woensdrecht is met zijn sla pende basis overvallen. Hete bericht dat de basis Woens drecht werd aangewezen sloeg in als een bom. On danks een motie tegen plaat sing gingen B en W door met plaatsing toch mogelijk te maken. We hebben nogmaals een motie ingediend en ge zegd: dit willen wij niet, we zullen alle wettelijke midde len aangrijpen om de plaat sing tegen te houden. Dit proces ligt helemaal in onze lijn om met alle wettelijke middelen de plaatsing van kruisraketten in Woens drecht tegen te houden". mjpAG 23 november 1984 'L gelaten. Ze zijn niet be- 1 ii als trekkers en ze moés- m een huis gaan wonen. Dit Jjl het om een groep ging die „lere of langere tijd getrokken f, aldus directeur Loet Buis Je Stichting Landelijk Woon- ,-envverk in Den Bosch. Ineen rapport van de gemeente „liel-Enschot wordt vernieti gd uitgehaald naar de 45 zigeu- ,s in deze Brabantse gemeente. eintegratie, waarmee vijf jaar Jen werd begonnen, is volgens h W. totaal mislukt en „de «lddaarvan zijn de zigeuners". Het rapport: „Zij beschikken over onvoldoende wil en capaci teiten om in een vaste woonplaats te verblijven. Er bestaat geen en kele wil tot aanpassing, zodat de vraag gewettigd lijkt of de Neder landse samenleving zich nog lan ger moet blijven ontfermen over een dergelijke groep". Als concrete problemen worden genoemd: geluidsoverlast, een slechte hygiëne in en om het huis, crimineel gedrag, het niet voldoen aan de leerplichtwet en het gedu rende lange tijd niet aanwezig zijn in Berkel-Enschot. Wat dat laatste betreft werd van verschil lende zigeuners de bijstandsuit kering gestopt. Volgens Buis hebben een aantal gemeenten destijds onder sterk stimulerende druk van de minis ter een aantal zigeunergezinnen opgenomen. Als 'tegenprestatie' kregen ze geld, onder andere voor onderwijs aan de zigeuners, en een toewijzing voor extra wonin gen. Daarmee was sinds 1978 jaar lijks zo'n tien miljoen gulden ge moeid. Verschillende gemeenten hebben zich, aldus Buis, ook enorm ingespannen, maar bij ver schillende is het niet gelukt. De confrontatie tussen hun patroon van leven en dat van de Neder lander, moet in zo'n geval worden gezegd, is mislukt. De Stichting Lau Mazirelfonds in Amsterdam, die de belangen van zigeuners in ons land behar tigt, zal bij het ministerie van Binnenlandse Zaken aandringen op ingrijpen in de gemeente Ber- kel Enschot, want volgens deze stichting is in feite sprake van be stuurlijk onvermogen van de ge meente. De zigeuners in Berkel-Enschot horen tot de groep van 500, later aangegroeid tot 600, die in 1978 ons land is binnengekomen. Een Ka merbeslissing heeft er voor ge zorgd dat ze in Nederland konden blijven. Na heel wat omzwervin gen werden ze opgenomen in de gemeenten Berkel-Enschot, Spij- kenisse, Lelystad, Veendam, Nieuwegein, Oldenzaal, Gilze- Rijen, Ede, Epe en Utrecht. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - De overheid wil de niet-roker wettelijk beschermen. In de ontwerp-Tabakswet is een ver plichting opgenomen om in over heidsgebouwen en in instellingen voor gezondheidszorg, welzijn en onderwijs maatregelen te nemen ter voorkoming van hinder als gevolg van het gebruik van tabaksproduk- ten. Een en ander blijkt uit het don derdag bij de Tweede Kamer inge diende voorstel van de staatssecre tarissen Van der Reijden (Volksge zondheid) en Van Zeil (Economische Zaken) ter beperking van het ta baksgebruik en ter bescherming van de niet-roker. Verder wordt voorge steld de verkoop van tabaksproduk- ten in inrichtingen voor gezond heidszorg, welzijn en onderwijs te verbieden. Voorstellen van een interdeparte mentale commissie het aantal ver kooppunten drastisch te beperken zijn in de ontwerp-regeling niet VERKOOPPUNTEN NIET INGEPERKT overgenomen. Ook het advies voor een verbod op de verkoop van ta- baksprodukten aan jongeren bene den de 16 jaar werd niet overgeno men. Evenmin wordt een totaal re clameverbod voor tabak overwogen. De bewindslieden maken melding van een duidelijke daling van het aantal rokers. In 1982 bleek het aan tal in de leeftijdsgroep van 15 jaar en ouder gezakt te zijn naar 37 pro cent. Ook in de groep jeugdige ro kers (10- tot 15-jarigen) is sprake van een sterke daling van het ta baksgebruik: nog 12 procent in 1982. herkenden niet voortrekken HAAG (ANP) - De Eco- imische Controledienst urschuwt het Nederlandse ibliek tegen Spaanse speel- «Itreinen van het merk «rtren. De treinen zijn voor van een ondeugdelijke msformator, die on voldoen- is geïsoleerd. Ook de stek- is onveilig, zodat het ge el gevaar voor elektrocutie plevert. et gaat om een zending 126stuks, die in januari in land is geïmporteerd. Te il de importeur en groothan- Saar is proces verbaal opge- t. Een deel van de zen- is intussen achterhaald beslag genomen, maar de elroledienst schat dat onge- sr70 a 75 exemplaren intus- via de detailhandel hun naar de consument heb- gevonden. De eigenaars ordt aangeraden de trans lator niet te gebruiken en ntact op te nemen met hun «erancier. 00 Kanaries dood itiet dierenhotel van het be- 'ijf Aero Groundservice op thiphol zijn zeker duizend anaries door gebrek aan ver- trging omgekomen tijdens verblijf van één week in misportkisten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Staatssecretaris De Graaf (So ciale Zaken en Werkgelegenheid) is niet van plan economische groei voorlopig alleen ten goede te laten komen aan werkenden. „Het ka binet heeft hiervoor geen enkel plan", aldus De Graaf. De staatssecretaris zei dit gisteren in de Tweede Kamer tijdens het debat over de kortingen op de WAO, WW en WWV. De meerderheid van de Kamer bleek niet bereid het debat op te schorten. Dat bete kent dat de uitkeringen definitief naar 70 dalen. De Graaf ontzenuwde met zijn uitspraken de woorden van premier Lubbers in de Eerste Kamer. Volgens Lub bers zou een bescheiden wel vaartsgroei op de allereerste plaats moeten doorwerken in de lonen van werkenden. De uitkeringen zouden van die groei verstoken moeten blij ven, zolang niet duidelijk is of het stelsel van de sociale ze kerheid te betalen is. Volgens De Graaf is in het kabinet hierover niet gesproken. Al leen voor volgend jaar zijn de uitkeringen bevroren. „Het is nog veel te vroeg om over de jaren daarna te spreken", al dus De Graaf. Ook CDA-leider De Vries is het niet met Lub bers eens. Lubbers woorden zetten veel kwaad bloed in de Twee de Kamer. Voor de oppositie waren ze mede aanleiding om voor te stellen het kortingsde bat uit te stellen. De meerder heid van de Kamer (CDA, WD en klein rechts) weiger de. Het PvdA-voorstel om de bezuinigingen te betalen met de meevaller van 850 miljoen (gewonnen door een snellere afdracht van premies aan de sociale fondsen) werd van de hand gewezen. Het debat over de kortingen stond in het teken van de stel selherziening, hoezeer De Graaf dat ook trachtte te ver mijden. Zo liet Gerritse (CDA) weten in de toekomst ook ge zinstoeslagen voor alleenver dieners met een uitkering bó ven het minimum nodig te achten, los van de toeslagen voor de echte minima. De Kor te (VVD) reageerde daar fel op met het verwijt „dat het CDA uit is op een toeslagen-maat schappij Maar helemaal vrij van toe slagen wil ook De Korte het nieuwe stelsel niet laten. Ove rigens is De Graaf bereid mee te denken over extra steun aan alleenverdieners. Het kabinet moet begin 1985 met de plannen voor het nieu we sociale zekerheidstelsel ko men, wil het volgend jaar juni ingevoerd kunnen worden. Grote vraag is of De Graaf dit haalt. Belangrijk onderdeel van het stelsel is de samenbal ling van de WW en WWV in één werkloosheidswet. INDS JAAR EN DAG wordt in de Verenigde Staten op de vierde «ierdag van november Thankgivings Day gevierd, eeen natio- feestdag ter herdenking van de eredienst waarin een groep 'Europa overgekomen' kolonisten, de zogenaamde Pilgrimfa- iers- in 1623 aan God hun dank betüigde voor de zegeningen, fefiun in de Nieuwe Wereld deelachtig waren geworden. Giste- 3 het dus weer zo ver. Afgaande op de berichten hebben «meeste Amerikanen .zich in een uitgelaten stemming rijkelijk te M gedaan aan gebraden kalkoen met maïs, het traditionele ®Mgerecht op Thankgivings Day, God dankend en toastend op ®gan, omdat zij in het sterkste, rijkste en mooiste land ter we- po wonen. zorgeloze, uitbundige optimisme blijft verbazing wekken, toe Amerikaan moet er toch langzamerhand van op de hoogte 'Adat het begrotingstekort van de regering Reagan voor 1985 «210 miljard dollar wordt geraamd en dat dat tekort de komen- jaar bij ongewijzigd beleid met 200 miljard dollar per jaar toenemen. Zo'n last kan zelfs Uncle Sam niet torsen. Reagan j dus ofwel nog meer in de (sociale) uitkeringen en andere «gaven moeten kappen of de belastingen, ondanks alle be- to van het tegendeel, moeten verhogen. Daarbij komt dat de fnomische groei inmiddels sterk is afgezwakt. Sombere voor echten dus, vooral voor de 35 miljoen Amerikanen, die nu al .to de armoede-grens leven. Voor die mensen zijn onlangs de toikaanse RK bisschoppen in het krijt getreden, maar hun ™erPs veroordeling - „moreel onaanvaardbaar" - van de on- inkomensverhoudingen lijkt vooralsnog weinig uitwerking lebben. Jk de dag' schijnt het motto te zijn in de Verenigde Staten, kan Sn zien we we' weer verc'er': de 'ik'-cultuur American-style pakken-wat-je-pakken-kunt, waaraan Reagan onder meer a herverkiezing te danken heeft. Dit neo-kapitalisme geeft in- _*toaad aan het individu de grootst mogelijke ontplooiingskan- te daar dan wel op basis van een vrijheid waarvan alleen de !,;en profiteren kunnen. Voor de zwakkeren leidt die vrijheid F0n9eli|kheid en onrechtvaardigheid. J^pheidshalve moet natuurlijk erkend worden dat wij in ««-Europa ook niet goed raad weten met deze problematiek. aantal minima neemt hier overal toe en de bereidheid om L.' hen in de bres te springen, zoals de FNV bij ons nog pro- J'e doen, zwakt af. Dat is voor de toekomst van die minima ,6 arger omdat West-Europa nog slechts een schijntje kan angen van de industriële dynamiek, die de Verenigde Staten ,^er9elijk de risico-bereidheid van de Westeuropese onderne- "et die van de Amerikaanse, de produktiviteit en mobiliteit werknemer op beide continenten en het beleggingsbeleid Janken en institutionele beleggers over en weer. Amerika J °P a| die punten aanzienlijk hoger. West-Europa maakt jy** passen op de plaats, Amerika is blakend van zelfver wen op zoek naar het avontuur achter de.horizon-. Ook dat is werk van Reagan geweest. im»! °Pa zou zich wat meer moeten spiegelen aan de dy- SudB van de Amerikaanse samenleving en de Verenigde Staten ion no9 wel wat kunnen leren van de opvattingen in West- wjja °ver de verantwoordelijkheid van de sterkere voor de 'nnhl6re' Dle sol'dariteit moge op het ogenblik dan aan erosie 'ootaesteld. verdwijnen zal ze nooit. Hopen we. Vara veroordeeld DE Hilversumse kantonrech ter heeft Vara-regisseuse El len Blazer veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van honderd gulden met een proeftijd van een jaar. Zij werd schuldig bevonden aan het overtreden van de Wet op de Kinderarbeid, vanwege een gesprek met de 14-jarige kin derster Danny de Munck in het programma Sonja op Dinsdag van 20 maart van dit jaar. EG vecht prijs tuindersgas aan DE EG-Commissie heeft offi cieel besloten om een procedu re tegen Nederland te begin nen vanwege de te laag geach te prijs die glastuinders moe ten betalen voor aardgas. Montere stemming onder actievoerders. Van onze redactie binnenland UTRECHT - Zoals de bedoe ling was is donderdag het hoogtepunt geworden in de FNV-actieweek tegen de kor ting van de uitkeringen en de verlaging van het ziekengeld. Volgens de vakcentrale heb ben gisteren zeker 30.000 men sen bij 120 bedrijven en instel lingen aan de acties meege daan. Verrassingsstakingen wa ren er gisteren onder meer in de bouw. Het stadsvervoer van Rotterdam en Utrecht staakte tijdens de ochtendspits. Zo'n vierduizend bouwvakkers hebben het werk vanaf don- dermiddag twee uur neerge legd, terwijl duizend bouw vakkers die onder meer aan de Oosterscheldewerken, de hoofdkantoren van AMRO en Shell en de Stopera werken, bij verrassing 24 uur in sta king gingen, aldus het voorlo pige overzicht van de Bouw en Houtbond FNV. In de industrie deden don derdag 12.000 mensen bij tach tig bedrijven aan de FNV-ac- ties mee. Na het CNV heeft gisteren ook de Vakcentrale voor Mid delbaar en Hoger Personeel (MPH) de FNV- acties afge wezen om hun feitelijk poli tiek karakter. Den Haag - Ter bescherming van particuliere beleg gers wordt de handel in effecten, die niet zijn geno teerd op de beurs, aan banden gelegd. In een wetsontwerp aan .de Tweede Kamer schrijft minis ter Ruding (Financiën), dat in ons land de laatste jaren mis leidende en soms zelfs fraudu leuze beleggingsaanbiedingen zijn geconstateerd. Vele kleine particuliere be leggers zijn er het slachtoffer van geworden. Het departe ment telde de laatste tijd niet minder dan 300 bedrijven, die door middel van advertenties belggingsvormen aanboden, die niet op een Nederlandse dan wel op beurs in een van de EG-landen werden verhan deld. De wet is ook noodzakelijk, Van onze parlementaire redactie Den Haag - De wet op de kerkgenootschappen van 1853 en de wet tot vereniging en vergadering van 1855 verval len op 17 februari 1988. In plaats van beide wetten komt de wet openbare mani festaties als uitvloeisel van de herziene grondwet. In de oude grondwet waren alleen het recht tot vrije belijdenis van godsdienst en het recht tot vergadering opgenomen. Met de nieuwe wet, waar van het voorontwerp aan een aantal instanties is toegezon den voor advies, krijgt de vrije belijdenis van levensovertui ging dezelfde erkenning als de vrijheid van godsdienstige be lijdenis, zoals in de grondwet is vastgelegd. De datum van in werkingtreding in 1988 houdt verband met de staatsrechte lijke verplichting, dat de nieu we wet uiterlijk vijf jaar na herziening van de grondwet (1983) moet geschieden. In de nieuwe wet zijn de be palingen opgenomen die de uitoefening van het recht tot vrije belijdenis van godsdienst en levensovertuiging betref fen, alsmede de uitoefening van het recht tot vergadering en betoging. De bestaande bevoegdheden van gemeentebesturen blijft in het nieuwe voorstel gehand haafd. Voor het houden van manifestaties op openbare plaatsen kunnen gemeentebe sturen een kennisgeving of vergunningaanvrage verlan gen. Met de herziene grondwet vervalt ook het zgn. processie verbod, dat in vele gemeenten gold. Met de gelijkstelling van 'de belijdenis van levensover tuiging en godsdienst kunnen volgens de herziene grondwet wel beperkingen worden op gelegd aan bijeenkomsten bui ten gebouwen en besloten plaatsen en de uitoefening van deze rechten binnen gebouwen en besloten plaatsen (kerken). De grondwet bepaalt echter dat die beperking moet steu nen op een specifieke formele wetsbepaling, waarbij de be voegdheid is verleend. De her ziene grondwet erkent naast het recht tot vergadering uit drukkelijk het recht tot beto ging. Vroeger zweeg de grond wet hierover. In de herziene grondwet is het recht tot ver eniging losgemaakt van het recht tot vergadering. Even tuele beperkingsbevoegdhe den zijn in het voorontwerp op dezelfde wijze geregeld als die voor belijdenis van levens overtuiging en godsdienst. omdat door de Strenge regels in de buurlanden ons land een toevluchtsoord is geworden voor de internationale handel. Voor de handel in effecten is Nederland het dumpland in de wereld, aldus bonafide beleg gers. Volgens de wet wordt het ook verboden zonder vergun ning een aanabod aan particu lieren te doen om te bemidde len bij effectentransacties. Dat verbod geldt overigens niet voor leden van een erkende ef fectenbeurs voor zover het ef fecten betreft die op een beurs zijn genoteerd. Aan handelaren wordt pas een vergunning verleend in dien zij voldoen aan eisen van deskundigheid en betrouw baarheid, financiële waarbor gen en bedrijfsvoering. De nieuwe wet heeft niet al leen tot doel de het beleggend publiek te bneschermen, maar ook het vertrouwen van de be leggers in de Nederlandse ka pitaalmarkt te herstellen. UTRECHT (ANP) - B. en W. van Utrecht hebben besloten om de vice-voorzitter van de Centrumpartij H.de Wijer als geschiedenisleraar aan de Openbare Scholengemeen schap Hendrik van der Vlist te ontslaan vanwege de verstoor de relatie met zijn collega's. De verhoudingen zijn ver stoord doordat De Wijer voortdurend lucht gaf aan zijn CP-sympathieën, De "Wijer was al in augustus geschorst. De Wijer stelt in een reactie dat alle gronden die dit ont slag moeten motiveren, door hem volstrekt van de hand worden gewezen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De opheffing van de vrijwillige zieken fondsverzekering en de be jaardenverzekering zal op zijn vroegst op 1 april plaatsheb ben. Mogelijk wordt dat zelfs pas 1 juli. Staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) heeft dat gisteren in de Twee de Kamer gézegd De verzekerden in de vrij willige verzekering zullen van die vertraging geen negatief effect ondervinden. Hun pre mies blij ven bevroren. Dat- zelfde geldt voor de premie voor de minstverdienenden bejaarden. Bejaarden, die bo ven de AOW-grens zitten, val len daar buiten. Van der Reijden zei niet be reid te zijn het 'gat' in de be zuinigingen, dat eenmalig tus sen de ƒ250 min. en de ƒ500 min. bedraagt, op te vangen. „Tot de tijd van de opheffing zal de bijdrage van het Rijk aan de fondsen doorlopen", al dus de staatssecretaris. Bo vendien blijft ook de vereve ning tussen de particuliere verzekeraars en de beide fondsen (zo'n 180 min. per jaar en bedoeld om de zwakke positie van die fondsen op te vangen) van kracht. Van der Reijden gaf verder de Kamer de mogelijkheid de ongewilde bezuiniging op de budgetten van de zwakzinni genzorginrichtingen ongedaan te maken. De bewindsman gaf aan dat in overleg tussen de fondsen en de ziekenhuizen over de invulling van de voor zieningen een bedrag van om en nabij de 30 min. was ge vonden. Een opstekertje voor de rokers onder u. Alerlei rigoreuze plannen van een dikke-siga- ren-cammissie zijn in rook op gegaan. U mag blijven paffen, zoveel als u wilt. Maar niet-rokers krijgen toch speciale rechten in openbare gebouwen: een paar vierkante meter waar men rustig kan ademhalen. Die ruimte wordt omgeven door een leuk rookgordijn, zo dat de niet-rokers niet worden geconfronteerd met inhaleren de rokers. Eingelijk een vreemde groep: niet-rokers. Hebben we het wel eens over voorzieningen in kroegen voor niet-drinkers? Een gratis rolletje pepermunt voor niet-druggebruikers? Wie consequent is, reserveert een hoekje in de krant voor niet-lezers en zorgt dat restau rants een speciaal menuutje hebben voor niet-eters. De scheiding tussen rokers en niet-rokers lijkt me niet prak tisch. Wordt iemand die in een rook-gedeelte loopt, nu ge dwongen er eentje op te ste ken? Wordt iemand verwij derd als hij niet rookt? Een moeilijk punt. Ook is de scheidslijn niet rechtvaardig. Het zou zo moe ten zijn dat niet-rokers soli dair zijn met rokers, en an dersom. Daar zullen de bonden wel onmiddellijk op insprin gen. Voor de goede orde: dit stuk is geschreven door een niet-ro ker. Maar ik lust wel van die chocolade-sigaretten die je wel eens van Sinterklaas krijgt. MERIJN Van een onzer verslaggevers KRIMPEN AAN DE LEK - „De liquidatie van de Nederhorst-staalpoot heeft het ministerie van Lubbers enkele honder den miljoenen gekost, maar de familie Lubbers tien tot twintig miljoen gulden opgebracht." Deze bewering van Pie- ter Lakeman in zijn boek 'Het gaat uitstekend' wordt inzet van een kort geding dat is aangespan nen door Rob Lubbers, di recteur van het staalbe drijf Hollandia Kloos en broer van de minister president. "Het moet langzamer hand maar eens duidelijk zijn hoe ver je kan gaan. Als ik voor profiteur wordt uitgemaakt, dan moet dat maar eens wor den vastgesteld", aldus de heer Lubbers. "Mensen in publieke functies zijn kennelijk vogelvrijmaar ik voel me in mijn maatschappelijk functioneren gepakt en ik wil nou wel eens horen of dat mag". Het kort geding dient op 5 december in Amsterdam. (ADVERTENTIE) y AI"Wt OlO DELICATE CANADIAN WMjSK* SPECIALLY MATURED IN OAK «-ASKS Of IHE CANADIAN GO#"" THIS WHISKY IS SIX YEARS OlH JOStm 1°ED AND BOTTLED IN CANADA^* 2m E SEAGRAM I SONS U ••"'ooowmio CANADA oisfdif"3 ,«ci *lc. 40*GL INH 7°c OL AfjanA Importeur Seagram Nederland BV. Tel 020 936963

de Stem | 1984 | | pagina 3