Minder geld voor atletiekunie Een Philips Sh lamp bespaart eneigie, ook boven uw eettafel. Navratilova blijft winnen Renners De Goede hebben geld tegoed Indoor-soccer niets meer dan een schetterende zesdaagse 9 so jm DAMES VERRASSEN FAVORIET HONGARIJE Amerikaans gekrakeel rond Karpov philips p™ yfb Stuttgart moeizaam langs amateurs f» 1 p.v.tilburg-bastianen ^antwoorders Café de Herberg Restaurant WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 Van der Wal aan kop in Bakoe Van de Biggelaar trainer-coach dameswaterpolo T0T0/L0TT0 Korfbalverbond ontslaat Crum KNWU onderzoekt 'zaak-Minneboo' Shirtsponsor Roda JC eist prestaties Weer verlies honkbalploeg SPORT IN 'T KORT r r i -i H "V -BH DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID BREDA ETTEN-LEUR JONGEMAN, 42 jr., alleen staand, zoekt lieve vrouw, die mij veel liefde én vriendschap kan geven én van gebruik zenuwtablét- ten kan afhelpen, ben sportief en natuurliefheb ber. Br.o.nr. 903013. te huur en te koop. 495 e 01131-2406. Bejaardenschieting woensdag 21 nov in te Zuiddorpe. Aanvang 13.30 uur. 50 -gratis. in centrum Antwerpen aangeboden Uitstekende ontvangsten bewezen Wordt overgelaten wegens pensioen Tel. 09-3271360044. Bij beschikking van de Arrondissements-Recht bank te Middelburg van 7 november 1984 is we gens overlijden van de eerder benoemde cura- trice, benoemd tot cura- trice over M.R.P- Moe- rings, verblijvende in Huize De Sterre aan de Sterredreef no. 50 te Clinge, gemeente Hulst P.J. Dobbeleir-Moe- rings, Mascagnistrsöt no. 22 te Terneuzen en tot toeziend curatrice A.J. van Duijse-Moe- rings, Korte Kerkstraat no. 21 te Terneuzen. Mr. A.H. Rijkse, procureur Advocatenkantoor de Rechter, Grote Markt 7 4561 EA Hulst. Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Middelburg van 14 november 1984 is he faillissement van W.W* Gemser, wonende te 4463 WD Goes aan de Trumanstede 92-07, opj- geheven wegens de toe stand van de boedel. Mr. H. van Es, curator, Voorstad 22 Postbus 2052 4460 MB Goes Bij beschikking van Arrondissementsrech - bank te Middelburg va 14 november 1984 zU de faillissementen v mevrouw L. den 11 gelsman en de heer Moerdijk, voorheen wo nende te 's-Heer He drikskinderen aan de van Beierenstraat thans wonende te XZ Goes aan de Hou" manstraat 5, opgeheve' wegens de toestand va" de boedel. Mr. H. van Es, curator, Voorstad 22 Postbus 2052, 4460 MB Goes. DE STEMS, Von onze sportredactie UTRECHT - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) moet een flinke stap terug doen. De begro ting voor het seizoen 1984/ '85, die volgende week zater dag aan de Unieraad zal worden voorgelegd ziet er uit als het huishoudboekje van een uitkeringsgerech tigde. Aan alle kanten is er ge schrapt en bezuinigd om de zaak enigszins kloppend te krijgen. Trainingscoördina tor Herman Buuts, die de begroting heeft opgesteld, moest zich in allerlei boch ten wringen om de beschik bare gelden op een redelijke manier te verdelen. Want de financiële middelen waar over de KNAU het komende seizoen kan beschikken zijn niet erg ruim. In vergelij king met het afgelopen jaar moet de atletiekunie 340.000 gulden interen. Was er in het Olympische jaar onge veer 1 miljoen gulden be schikbaar, Buuts moet nu rond zien te komen van 650.000 gulden. Naast het feit, dat van overheidswege 140.000 minder aan subsidiegelden beschikbaar wordt gesteld, is het afhaken van sponsor Adidas een gevoelige klap. Vier jaar lang stak het schoenen- en kledingmerk in totaal zes ton in de atle tiekunie. „Maar", zegt Her man Buuts, „bij Adidas stelt men blijkbaar andere prio riteiten. Je ziet trouwens in de hele sponsorwereld, dat men steeds méér geld in minder mensen stopt. En dat zijn dan natuurlijk de top pers. Van de subtop ver wachten de sponsors minder resultaten en dus minder publiciteit. Zo werkt dat blijkbaar". Minder geld om uit te ge ven, dat betekent dus bezui nigen. Een van de posten waarop Herman Buuts zich met het rode potlood heeft moeten uit leven is „techni sche zaken". Met name de trainersstaf van de KNAU zal het met minder moeten doen. Was er vorig jaar nog 340.000 gulden beschikbaar, deze post staat nu voor twee ton op de balans. Aanvanke lijk was het de bedoeling flink op de honorering van de bondstrainers, met wie de contractbesprekingen overi gens nog in volle gang zijn, te beknibbelen, maar daar is Buuts op teruggekomen. De bezuinigingen worden ge zocht in de trainingsstages. Tot geluk van de KNAU is er in deze sfeer nog een lichtpuntje te ontdekken. Herman Buuts: „Doordat het ministerie van WVC ons in staat stelt kosteloos ge bruik te maken van een trainingskamp in de Algar- ve kunnen wij tussen de cember en maart een twin tigtal atleten naar Portugal sturen. Wij hoeven dan al leen maar voor de reiskosten op te draaien". Sterk spel Nederlandse schaakteams THESSALONIKI (ANP) - Nederland heeft ook op de tweede dag van de Schaakolympiade in Thessaloniki zijn plaats op het erepodium in de immense speelzaal waargemaakt. De Nederlanders, dinsdag zonder Hans Ree voor wie Peter Scheeren in de ploeg kwam, behaalde zijn twee de overwinning. i« Jan Timman, briljante ipartij tegen Wittmann. - FOTO ANP THESSALONIKI (Rtr) - Het schaakteam van de Verenigde Staten wil zich terug trekken, indien wereldkampioen Kar pov gehoor geeft aan de invi tatie tussentijds in te vallen in het team van de Sovjet-Unie op de Olympiade. De Ameri kanen voeren aan, dat Karpov niet als deelnemer is geregi- ■treerd en daarom niet in aan merking komt voor een plaats in het Russische schaakteam. r: - De Amerikanen zijn het niet eens met de invitatie aan Kar- i Pov, die de goedkeuring kreeg Aan de aanvoerdersvergade- jjng op de Olympiade. „Als ■Karpov hier speelt, vertrek ken wij", zei Roman Dzindzi- dasjvili, een Russisch emi grant die in het Amerikaanse team aan bord 1 speelt. Met rijn teamgenoten Walter Browne en Larry Christiansen heeft hij een protestnota an nex handtekeningenactie op papier gezet. De Amerikanen rekenen op de steun van spe lers uit de Westeuropese lan den. De dreigementen van de Verenigde Staten de schaako lympiade in Thessaloniki te ■erlaten als Anatoli Karpov ja zijn tweekamp met Gary Kasparov alsnog in het Sov- )et-team wordt opgenomen, werden dinsdagmiddag danig afgezwakt door aanvoerder Robert Byrne. Volgens Byrne zowel het toelaten van de huidige wereldkampioen als do reactie van zijn belangrijk ste speler absurd. Dzindzi- dasjvili houdt echter vol dat «t dreigement van hem en ■wee andere Amerikaanse Wers nog steeds overeind staat. De voorsprong tegen Oos tenrijk bedraagt twee punten en met nog een hangpartij op het bord, zal de marge zeker niet kleiner worden. Bij de eerste wedstrijddag werden de Nederlanders door de organisatoren op het ver hoog gezet, omdat deze fraaie positie gereserveerd is voor de ploegen die tot de sterkste tien horen. Op basis van de ELO- rating werd het door Timman voorgegane team een zevende plaats gegund. Na de smettelo ze overwinning op Bangladesh was Oostenrijk tegenstander, dat tegen Bahrein ook met een maximale overwinning was losgebrand. Het eerste punt werd binnen gebracht door John Van der Wiel, die aan het vierde bord zijn tegenstander Dür zonder meer van tafel speelde. Genna Sosonko had tegen Danner een stelling op het bord die voort durend beter oogde en die hem zelfs een pion opleverde. Meer dan remise kwam er echter niet uit. Timman speelde een bril jante partij, zeker in het eind spel, tegen Wittmann. De Oos tenrijker gaf zich gewonnen. De strijd van Peter Scheeren tegen Baumgartner werd in een betere stelling voor Schee ren afgebroken, zodat gere kend mag worden op een Ne derlandse overwinning met tenminste 3-1. Hoe veel moeilijker de wed- BAKOE (ANP) - Jannes van der Wal heeft zich in de vierde ronde van het damtoernooi te Bakoe naast Anatoli Gant- warg aan de kop van het veld geplaatst. Van der Wal versloeg de Pool Kuzinsky, Gantwarg deelde het punt met zijn land genoot Keisels. De uitslagen van de partijen uit de vier de ronde zijn: Gantwarg (Sov) - Keisels (Sov) 1-1, Van der Wal (Ned) - Kuzinsky (Pol) 2-0, Tsjegoljev (Sov) - Baljakin (Sov) 1-1, Vermin (Ned) - Mitsjanski (Sov) 1-1, Abdoelajev (Sov) - Abidin (Mau) 1-1, Dzjavarov (Sov) - Alias (Sov) 0-2, Skliarov (Sov) - Sysel (Tsj) 2-0. De stand na vier ronden is: 1. Van der Wal en Gantwarg 6 punten, 3. Vermin, Mitsjanski, Keisels en Baljakin 5 punten, 7. Alias, Tsjegoljev en Abdoelajev 4 pun ten, 10. Skliarov 3 punten (uit 3), 11. Sysel 3 punten, 12. Abidin 2 punten, 13. Dzjava- rov 1 punt (uit 3), 14. Kuzinsky 1 punt. strijden in de tweede ronde waren na de aanloop tegen schaaknaties die nog erg zwak in de schoenen staan, bleek uit het grote aantal afgebroken partijen op de tweede wed strijddag. Het viertal van de Sovjet-Unie voltooide -en won- in de eerste zitting slechts een partij tegen Co lumbia, Hongarije en Zwitser land kwamen tot één remise. Engeland moet ten minste een punt laten aan Spanje (2-1 voorlopig), de Verenigde Sta ten hield gelijke tred met Chi na, net als Indonesië en West- Duitsland, in beide gevallen Voor de dames bestaat niet de mogelijkheid zich ook in haar plaatsing boven het ge wone schaakvolk te verheffen. Zij verdienen het echter zon der meer, want Hongarije, een van de sterkste landen in het damesschaak, zal worden ver slagen. Cathy van der Mije brak aan het eerste bord af te gen Veröci in een moeilijke stelling, maar de andere twee Nederlandse deelneemsters zorgden voor een regelrechte sensatie door te winnen. Aan bord twee versloeg Heieen de Greef Ivanka in een Siciliaan- se partij waarin de Hongaarse een pion weg gaf, die ze nooit meer terug zag. Het was de eerste stap naar mat, dat in de tijdnoodfase haar deel werd. Erica Belle speelde aan het derde bord tegen Madl, die on langs op overtuigende wijze jeugdwereldkampioene werd ook een Siciliaanse partij, waarin ze geleidelijk wat be ter kwam te staan, mede dank zij het loperpaar. Erica Belle liet de kansen op winst niet meer glippen en daardoor werd in ieder geval de eind- score van de vorige Olympia de, toen Nederland met 2-1 van Hongarije won, herhaald. UTRECHT (ANP) - Peter van de Biggelaar zal Rob Heems kerk opvolgen als trainer/ coach van het nationale dames waterpoloteam. Heesmkerks contract werd twee maanden geleden niet verlengd. Prisma en Opaal in 9.13.18 en 25 walt te vergelijken mei gloeilampen van resp 25 t/m 75 watt Een SL"lamp verbruikt maar een kwart van de energie van 'n gewone gloeilamp en gaat vijf maal zo lang mee. Die lamp brengt dus dik z'n geld op. Boven de eettafel, maar ook in de hal, rfl T n TN 1 V V in de leeshoek en bij de voordeur. rfllllpS ÜL. L/C lamp Ul£ U VCfQlCOt. SYDNEY (Rtr) - Martina Navratilova is haar optre den in Australië begonnen met een overwinning. In de tweede ronde van het damestoernooi van Nieuw- Zuid-Wales in Sydney versloeg zij dinsdag de Ameri kaanse Mary Lou Piatek met 6-4,6-2. Navratilova heeft hiermee haar overwinningenreeks op gevoerd tot 66, elf meer dan het vorige record, dat werd ge houden door Chris Evert- Lloyd. Marcella Mesker heeft de tweede ronde bereikt van het internationale dames- toernooi in Sydney. Ze ver sloeg de Zwitserse Lillian Drescher in drie sets. De belangrijkste uitslagen zijn: Eerste ronde: Marcella Mesker (Ned) - Lillian Drescher (Zwi) 6-3, 6-7, 6-2; Pascale Pa radis (Fra) - Virginia Wade (GB) 6-0,1-6, 6-1. Tweede ronde: Martina Navratilova (VS) - Mary Lou Piatek (VS) 6-4, 6-2; Steffi Graf (Wdl) - Rosalyn Fairbank (ZAf) 0-6, 6-4, 6-4; Jo Durie (GB) - Door Hein Groothuis OUD-BEIJERLAND/BOS- SCHENHOOFD - Of Jack de Goede en AVP-Viditel als respectievelijk ploegleider en sponsor zullen terugke ren in de wielersport, zal mogelijk afhangen van de financiële afwikkeling met de renners, die de West- Brabander dit jaar onder zijn hoede heeft gehad. Peter Bonthuis, de coördi nator van de SBB (Stichting Bevordering Beroepswieler sport), heeft de KNWU na melijk geadviseerd geen ploegleiders- en sponsorli- censie te verstrekken zolang de betrokken coureurs niet het hun toekomende geld hebben ontvangen. Volgens Peter Bonthuis heeft een viertal renners - de Belg Mare Maertens en de Nederlanders Hans Lan- gerijs, Jack van Meer en Mario van Vlimmeren - nog geld tegoed van de stichting, waarin de ploeg was onder gebracht. De stichting, die op 24 september - zes dagen voor het aflopen van de con tracten met de renners - werd ontbonden, is in totaal nog tussen de ƒ6000,- en ƒ7000,- verschuldigd, aldus de coördinator. Op het grootste gedeelte daarvan zou Mare Maertens, de broer van oud-wereldkampioen Freddy, recht hebben. Bont huis: „Mare Maertens had in zijn contract de garantie 30 kriteriums te kunnen rijden Jacques de Goede: „Ik ben bezig met de afwikke ling". - FOTODESTEM/JOHANVANGURP. voor 2500 franc per stuk. Hij heeft er welgeteld één gere den. Mede daardoor ligt het bedrag dat Mare Maertens claimt, boven de 100.000 franc (ongeveer 5500,-)." Bonthuis prijst overigens de goede wil, die Jack de Goede heeft getoond na de opheffing van de stichting. Bonthuis: „Het is een won der dat er nog geld op tafel is gekomen, nadat de stich ting was opgeheven. Ik heb dan ook zeker niet iets tegen Jack de Goede persoonlijk. Ik wil alleen dat er een ze kerheid gesteld wordt. We moeten voorkomen dat er voor 1985 opnieuw ambitieus een kleine ploeg wordt opge zet, waarmee het weer mis gaat." Kritiek heeft de Oud- Beijerlander ook aan het adres van De Goede. „Admi nistratief zat het bij die groep slordig in elkaar. Ik heb een contract gezien, waar niet eens in stond dat het om een beroepswielren ner handelde. Er waren ook A-contracten naar de Wiel- renunie gestuurd, die De Goede later zonder medewe ten van de renners heeft la ten veranderen in B-con- tracten. Die fout ligt denk ik echter in de erste plaats bij de KNWU." Jacques de Goede, die de zaak van de contracten niet ontkent - „de renners zijn daardoor niets tekort geko men" - is uiterst verbaasd, dat Bonthuis de huidige stand van zaken in de publi citeit heeft gebracht. „Ik vind dat Bonthuis in dit sta dium niets had moeten los laten. Ik ben bezig met de afwikkeling, dat er daarbij een paar knelpunten zouden zijn, lag in de lijn der ver wachting", meldt hij vanuit de sauna van sporthotel Bosschenhoofd. De Goede vertelde trou wens dat hij mogelijk niet meer als ploegleider zal fun geren. De Goede: „Ik wil al leen meehelpen een nieuw ploegje op te zetten. Ik ben zelf met iets anders in de wielersport bezig." DEN HAAG (ANP) - Toto 46 noch lotto 46 kent deze week een win naar van de eerste prijs. Alleen bij het cijferspel is een deelnemer die voor de hoogste uitkering, 100.000 gulden in aanmerking komt. Lotto 46 Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: 2 winnaars die elk bruto t. 150.000,00 ontvangen. Derde prijs: 78 winnaars die elk bruto 3.372,50 ontvangen. Vierde prijs: 5.012 win naars die elk 52,40 ontvangen. Vijfde prijs: 77.731 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 46 Zes cijfers goed: 1 winnaar. Vijf cijfers goed: geen winnaar. Vier cijfers goed: 18 winnaars. Drie cij fers goed: 190 winnaars. Twee cij fers goed: 1.840 winnaars. Toto 46 Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: 87 winnaars die elk f. 371,70 ontvangen. Derde prijs: 1.154 winnaars die elk f. 52,20 ontvan gen. Toto-gelijk 46 Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: geen winnaar. Derde prijs: 97 winnaars die elk f. 51,60 ontvangen. Vierde prijs: 1.299 win naars die elk f. 5,20 ontvangen. Door CHRIS VAN NIJNATTEN ZEIST/BREDA - De KNVB-bestuurderen moe ten zo onderhand hevige aanvallen van brandend maagzuur krijgen, wanneer zij aangesproken worden over het indoor-soccertoer- nooi - zo heet het officieel - dat de betaald voetbal-clubs gedurende de winterstop moeten spelen. Niemand lijkt er nog geluk kig mee; de sponsor krijgt negatieve publiciteit, de gro te clubs trachten het toer nooi te saboteren, trainers zijn bang voor blessures en het publiek lijkt eveneens niet te zitten wachten op een zaaltoernooi vol demonstra tiepartijen van merendeels matig geïnteresseerde voet balprofs. Hevig gestimuleerd door de bondssponsor zette de KNVB het toernooi op. De KNVB ontwaarde aardige mogelijkheden in een zaal competitie. De clubs zouden een aardige bezigheid heb ben om de winterstop door te komen, de toeschouwers zouden gedurende de voet- balloze weken toch aan hun trekken kunnen komen en de voetbalbond voorzag een geldstroom uit toeschou wersrecettes en tv-rechten richting Zeist. Hoe anders dreigt alles uit te pakken. De door electro- nica-giganten gesponsorde clubs staan niet te trappelen om in de zaal aan te treden ter meerdere eer en glorie van hun concurrent, die de KNVB sponsort. Feyenoord wil naar India om daar eni ge lucratieve wedstrijden af te werken, PSV prefereert een toernooi op de Canari- sche Eilanden, waar een goedgevulde prijzenpot wacht. Van solidariteit is in voet balland meestal nauwelijks sprake, maar nu dreigen de clubs een front te vormen. Een enquête van de Federa tie van Betaald voetbal Or ganisaties wees uit, dat 32 clubs tegen gedwongen deel name aan het toernooi zijn. Hetgeen overigens niet wil zeggen, dat deze 32 ook tegen de zaalcompetitie op zich zijn. Voor de KNVB lijkt de lol er onderhand af. „Eigenlijk is het te gek om los te lopen", sprak KNVB-voorlichter Wim Jesse gistermiddag. „De geruchten, het gekra keel van sommige clubs, het is geen prettige gang van za ken. Binnen een paar dagen zal er een besluit moeten vallen over deze materie". De perschef doelde hierbij op de vergadering van het bestuur en leden van de sec tie Betaald Voetbal van de KNVB. Dezen komen maan dagavond bijeen. Daar krij gen de clubs de gelegenheid hun collectieve kritiek te uiten en, via een omweg, het zaaltoernooi min of meer van tafel te blazen. Het lijkt immers niet aannemelijk, dat de KNVB de zaalcompe titie doorzet tegen de wil in van een grote meerderheid binnen het betaalde voetbal. FBO-voorzitter Eugène Lemmens verwacht desal niettemin maandagavond geen militante stemming onder zijn achterban. „Och, men wil over het algemeen niet verplicht worden. Maar mijn indruk is, dat de mees ten best vrijblijvend een in- door-toernooi willen afwer ken. Er moet misschien wat water bij de wijn". Water bij de wijn of niet, de KNVB doet er verstandig aan de clubs de vrijheid te gunnen om aan een toernooi mee te doen. De reglementen van de voetbalbond bieden zelfs niet eens de ruimte voor een dwang tot deelna me. De indoor-soccercompe- titie is opgezet om geld in het laadje te doen vloeien. Als een individuele club daartoe andere mogelijkhe den ziet, moet daarvan ge bruik gemaakt mogen wor den. Aan een sponsorcompe titie mag immers niet te veel. waarde gehecht worden. Wat heeft zo'n toernooi in sportief opzicht nu eigenlijk meer om het lijf dan een van bier- en krokettenlucht doortrokken schetterende zesdaagse in de wielrenne rij? DEN HAAG (ANP) - Het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) heeft dins dag bondstrainer Ben Crum ontslagen. In strijd met de gel dende afspraken speelde Crum zaterdag mee met zijn club DKOD, die in de hoogste afdeling van het zaalkorfbal uitkwam tegen DOS'46. Crum, die van 1978 in dienst is geweest van het KNKV, verlengde zijn contract in juni van dit jaar. Het KNKV kwam toen met Crum overeen dat hij niet zou spelen in de hoogste klasse, omdat zoiets moeilijk is te combineren met zijn werk als bondstrainer. Afgelopen vrijdag kondigde Crum, ook trainer van DKOD, aan dat hij wegens ziekte van zijn speler Freek Keizer gedwongen was binnen de lijnen te verschij nen. Volgens directeur Fred Harting van het bondsbureau staat er geen opvolger klaar voor Crum. „We hebben een principebesluit genomen", verklaarde Harting nadat het hoofdbestuur overleg had ge pleegd. „Wij waarderen het werk dat Crum voor ons heeft verzet, maar zowel hij als het bestuur moet zich aan de af spraak houden". WOERDEN (ANP) - De KNWU neemt de 'zaak Min- neboo' opnieuw in onderzoek. Daartoe is een speciale com missie, uitgebreid met een ju rist, belast. De commissie, naast de exter ne adviseur bestaande uit de heren Van Gestel, Nuijten en Elshof, wil de mededelingen van de oud-stayer over het verkopen van een wereldtitel (in 1983 aan de Westduitser Podlesch), op schrift gezet, nog eens nader bestuderen. Nadien wordt een advies uitgebracht aan het hoofdbestuur van de wielrenunie. Amanda Brown (GB) 6-1, 6-2; Ann Hen- rickson (VS) - Camille Benjamin (VS) 6- 3, 6-1; Pam Shriver (VS) - Beverley Mould (ZAf) 7-6, 6-0; Gigi Fernandez (VS) - Carling Bassett (Can) 6-1, 6-2; Claudia Kohde (Wdl) - Carina Karlsson (Zwe) 6-2,6-0. Door de overwinning in Treviso heeft Vitas Gerulaitis uitzicht gekregen op een plaats bij de top-twaalf, die begin vol gend jaar in New York in de Masters uit komen. Gerulaitis ging in het Grand- Prixklassement Yannick Noah voorbij en klom naar de dertiende plaats. Het verschil met de nummer twaalf; Jimmy Arias is zeventig punten. Er resteren nog zes toernooien, die meetellen. De stand: 1. John McEnroe (VSt) 3393 pnt (11 toernooien); 2. Jimmy Connors (VSt) 2903 (15); 3. Ivan Lendl (Tsj) 2654 (13); 4. Andres Gomez (Ecu) 2222 (18); 5. Mats Wilander (Zwe) 1850 (13); 6. Joakim Ny- stroem (Zwe) 1254 (22); 7. Henryk Sund- stroem (Zwe) 1218 (21); 8. Anders Jarryd (Zwe) 1165 (28); 9. Tomas Smid (Tsj) 1156 (25); 10. Aaron Krickstein (VSt) 961 (16); 11. Eliot Teltscher (VSt) 913 (18); 12. Jim my Arias (VSt) 822 (14); 13. Vitas Geru laitis (VSt) 752 (17); 14. Yannick Noah (Fra) 739 (10); 15. Pat Cash (Aus) 683 (14). Dubbels: 1. Edmondson/Stewart (Aus/ VSt) 468 (20); 2. Fleming/McEnroe (VSt) 381 6), 3. Flach/Serguso (VSt) 353 (16); 4. Smid/Slozil (Tsj) 306 (10); 5. Gunthardt/ Taroczy (Zwi/Hon) 296 (13). AMSTERDAMKERKRADE - Directeur Tjerk Westerterp van Roda's shirtsponsor Op- tiebeurs uit Amsterdam eist betere prestaties. Hij heeft ge dreigd dat wanneer in de res terende vier competitiewed strijden geen vormstijging ge constateerd wordt, sterk over- wogen wordt het contract, dat aan het einde van het seizoen afloopt, niet te verlengen. De oud-minister liet dat in de nacht van maandag op dinsdag onomwonden weten tijdens een bijeenkomst van sponsors, de raad van advies en de „Stichting Roda'80" in restaurant 't Heantsje in Kerkrade. DEN HAAG (SID) - VFB Stuttgart kwam dinsdagavond in de tweede ronde van het toernooi om de voetbalbeker van de Bondsrepubliek Duits land met een zege van 2-1 goed weg tegen de amateurs van VFL Bochum. In de slotfase moesten de Stuttgarters hun voorsprong met man en macht verdedigen tegen het ontketende Bochum, dat een kwartier voor tijd via Niedzwicki scoorde. Allgöwer en Ohlicher hadden Stuttgart, dat Karl-Heinz Förster en Ni co Claesen miste wegens een schorsing, op 2-0 gebracht. Ook Bayer Uerdingen be reikte de derde ronde via een overwinning van 2-1. Slacht offer was streekgenoot Fortu- na Düsseldorf, dat eerst Scha- fer en Feilzer zag doelpunten voor Uerdingen. Bockenfeld gaf Düsseldorf in de 77e mi nuut enige hoop, maar Uer dingen voelde zich voor eigen publiek sterk genoeg. TAIPEH (ANP) - De Neder landse honkbalploeg heeft dinsdag in het internationale toernooi in Taiwan ook de tweede wedstrijd verloren. Zuid-Korea won met 4-0 in de wedstrijd waarin de Neder landse verdediging foutloos werkte. Aanvallend was Nederland echter zwak, vijf honkslagen. De Nederlandse werper Roel Klaassen noteerde in zes in nings 1-4-4-0 en werd daarna vervangen door de Neptu- niaan Jan Venema, die in twee innings tot 0-2-4-0 kwam. De beste Nederlandse slagmensen waren Robert Knol en Judsel Baranco met ieder twee uit drie en Bill Groot met één uit drie. VOETBAL - Het WK-kwalif i- catieduel tussen Malta en West-Duitsland op 16 decem ber is op verzoek van de Mal tezer voetbalbond drie kwar tier vervroegd. De aftrap op Malta is nu om 13.30 uur ge daan. Het nieuwe aanvangs- tijdstip leidt er niet toe, dat de Westduitse televisie recht streeks aandacht besteedt aan de ontmoeting. De voetbal bond heeft dat verboden ter bescherming van de amateur wedstrijden op die dag.

de Stem | 1984 | | pagina 7