R I EI! UI Streek-VVV Hart van Brabant voorloper in concurrentieslag Nachtvissen op gul 0 Olaf), de Landell ■en- Het devies 0 Elsevier Bonn te Bomaanslai SLIMME SPA? KIEZE1 TO0RVRDI VOEDSEL ONMOGEL F 29,90 Russen schuiven met raketten WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 EXTRA OP WOENSDAG: HENGELEN Strip-tease Jongeren Politie Christelijk Krugerrands Irenebrigade WOENSDAG 21 NOVEM Een ideale spaarvorm vooi extra hoge rente èn de vrij kunnen nemen. Ieder vollt maximaal f 10.000,- giras Pas daarboven geldt e zo'n gulle Bonus Spaarret Met een eerste inleg van f u al iemand in bonus TILBURG - Voetbal is te genwoordig oorlog. Toerisme en recreatie worden nog niet op het scherpst van het mes uitgevochten, maar de messen worden wel gewet en de concurrentie in die wereld neemt wel steeds toe. VVV's hebben in die wereld een coördinerende en stimulerende taak. Tot voor enkele jaren een wereldje van 'ouwe jongens krentebrood'. Door Wippel Houben De komst van Adri Bon tenbal (37) bij de Streek- VVV Hart van Brabant heeft daar duidelijk veran dering in gebracht. Bonten bal zelf zal het niet zeggen, maar heel wat collega-di recteuren hebben stilletjes zitten wachten tot hij onder uit zou gaan. Dat is nog al tijd niet gebeurd. Integendeel, Bontenbal verzint met zijn mensen met opvallend succes de ene na de andere noviteit en blijft de luis in de pels van het VVV-wereldje. Deze week kwam hij uit met een acht tal exclusieve culinaire par ty's. Er zit nog meer in het vat. Velen kennen de VW als een informatieplaats waar vriendelijke dames infor matie verstrekken. Bonten bal: „Lief hoor, goede infor matie, maar verder mag de klant het bekijken. Hij kan de telefoonnummers van de attracties of accommodaties waar hij belangstelling voor heeft in de WV-folders vin den en hij mag ze zelf bellen. Te soft in mijn ogen". Commercie De VVV nieuwe stijl, een commerciële instelling? Wie weet wat voor moeite VW- directeur Jos Horsten moet nemen om in West-Brabant de inperking van gemeente lijke subsidies nog enigszins tot stand te brengen, weet dat het nauwelijks anders meer kan. Maar het com mercialisme stuit veel VW's nog tegen de borst. Bontenbal heeft de subsi die-bui op tijd zien hangen. „Waar subsidies onder druk staan moet je echt agressief verkopen. Ik ben ingehuurd om een gebied te promoten en er omzet te maken. Dat doe ik dus. Kennelijk slaat die werkwijze hier in Mid den-Brabant aan, want onze verstandhouding met het bedrijfsleven en met de overheid is prima. De tijd dat informatrices buiten het seizoen aan de balie truien zaten te breien of boeken konden lezen is voorbij. We ondernemen zo veel, dat er het hele jaar poot aan gespeeld moet wor den. We hebben nu onze eigen winkel en daar maken we reklame voor, zoals iedere andere winkelier dat zou doen. Tilburg krijgt dus binnenkort ons eigen huis- aan-huis krantje". De filosofie van Bonten bal en zijn bestuur is duide lijk: het toerisme in zijn ge bied net zo professioneel be vorderen als de reisbureaus VVV's zoeken nieuwe wegen AcLri Bontenbal promoot weer eens een van zijn ideëen: theaterkunst in een culinaire ambiance. - foto persbureau van eynthoven die op het buitenland wer ken. Daar kun je bij één or ganisatie alles regelen. Zo'n bureau verdient aan de klant, waarom wij dan niet? Tot zijn komst 'verkocht' ook de VW in Tilburg de toeristische produkten waarvan zij dacht dat het publiek er wel behoefte aan zou hebben. Bontenbal be naderde de zaak van de an dere kant en zette een mar ketingbeleid op. Dat leidde er toe, dat die VW het be drijfsleven rond de tafel riep. Bontenbal: „Tot dat moment was de bijdrage van het toeristisch bedrijfs leven aan ons werk in feite een vorm van liefdadigheid. De nieuwe lijn was, dat we samen zaken zouden moeten opzetten en er samen aan zouden verdienen. Zo zijn de gehele verzorgde dagtochten er gekomen, waar honder den verenigingen van geno ten hebben. We zijn gaan kijken of we ook zo'n samenwerking op het vlak van de verblijfsre- creatie tot stand konden brengen. Dat resulteerde in een afspraak met een aantal hotelliers over fietsarrange- menten voor drie tot vijf da gen. Het liep toen niet zoals ik wilde en we hebben er een zwakte/sterkte analyse van gemaakt. De negatieve pun ten hebben we omgeturnd tot verkoopargumenten. De kwaliteit van de fiet sen die we beschikbaar stel den was niet goed. We kopen nu elk jaar 200 nieuwe fiet sen en verkopen die na een jaar door. De mensen moes ten hun bagage achterop mee zeulen. We hebben nu twee bestelbusjes die ieders bagage van dag tot dag op de juiste plaats brengt. Alle ho tels die meedoen hebben een zonnebank, zodat onze fiet sers ook bij minder zonnig weer bruin kunnen worden. Het risico van slecht weer hebben we voor de klant in geperkt. Regent het in zijn vakantie alle dagen tussen 10 en 18 uur meer dan twee uur, dan mag hij die vakan tie gratis overdoen. De afge lopen zomer is dat heel wat keren voorgevallen. De ho tels bieden nu keuzemenu's, per dag hebben we een aan tal routevarianten, en ga zo maar door. En men kan op elke gewenste dag van het jaar beginnen". Regelmatig weet hij de landelijke pers te halen. Fietsende sjeiks, een uit Brabant overgevlogen kof fietafel voor de Engelse pers, binnenkort zijn 'Gastvrij Hart van Brabant-pas' waarin 200 bedrijven reduc tie geven en waarbij de VW een percentage van de omzet krijgt, een videofilm met daarop alle arrangementen voor 1985. Maandagavond presen teerde hij in Eethen samen met party-centrum Arjan van Dijk exclusief het thea- termuziekensemble Pluche en Plastic. Dit is een van de acht mogelijkheden voor groepen om tegen een vaste prijs goed te eten en te drin ken en gelijktijdig uitste kend amusement voorge schoteld te krijgen. Dat kan ook in een ambiance van di- xielandmuziek of van een boerenbruiloft, tussen de discipelen van Nostrada mus, in het Amerika van de jaren '50 en nog meer. Acht bekende restaurateurs wer ken aan dit nieuwe idee mee. Bontenbal kijkt verder. Een op het buitenland ge richt reisbureau zal zijn WV niet worden, maar hij denkt wel aan een gecombi neerde vakantie in het Mid denbrabantse en 'ergens an ders, of dat nu net over de grens of Zuid-Spanje moet zijn'. Voor die andere lokatie zal hij dan de daarvoor meest geschikte organisatie benaderen. Hij gaat nog verder. On langs heeft hij een uitge werkt plan gelanceerd voor een 'elk-weer-accommoda- tie' in zijn gebied, waar het toeristisch bedrijfsleven bij slecht weer en in voor- en naseizoen zijn klanten gratis heen kan sturen. „Ze moeten iets doen omdat het aanbod aan verblijfplaatsen groter geworden is dan de vraag. De prijzen zijn dit jaar on der druk komen te staan. Er zullen meer mensen moeten komen. Daarom een subtro pisch zwemparadijs, een re creatieve sportvoorziening, een fitness-centrum, op het dak een kunstskibaan, een drive-in bioscoop onder de grond, een horeca-voorzie- ning, alles onder een dak. Begrote kosten 15 miljoen gulden", vertelt hij enthou siast. Haalbaar Hij heeft de provincie voor een haalbaarheidsstu die subsidie gevraagd in het kader van structuurverster kende maatregelen. „Ik heb er goede hoop opdat we die krijgen. Dan moet eind vol gend jaar de eerste spade de grond in kunnen. We denken aan een plaats in of bij Oisterwijk. Noem osn maar een projektontwikkelaar. Wij bieden een oplossing en laten het verder aan het particulier initiatief over. Van beleggers-zijde bestaat flink wat belangstelling". Voor hem staat voorop dat zijn collega's zijn concurren ten zijn. „Ik kijk alleen naar mijn eigen regio. Brabant is te groot om het als één toe ristisch gebied te verkopen. Wij blijven als VW voor ons eigen gebied aan de weg timmeren. In dit kantoor met zijn 25 medewerkers staan de uitgangspunten 'kan niet kan niet' en 'alles of niets' voorop". Zou Bon tenbal daarmee toch een keer finaal onderuit gaan? Toeristisch Nederland wacht af, maar hij heeft voorlopig een deel van de buit al binnen. Gulvissen vanaf de kant is voornamelijk een nachtelij ke aangelegenheid. Vele sportvissers zijn dan ook in de maanden november en december aan het nachtelij ke strand te vinden. Bij een najaar met lage temperatu ren is de gul wat eerder op de kust, maar vanaf half no vember kan men op het van gen van een gulletje gaan re kenen. Dat kunnen er zelfs heel wat meer worden als het getijde, de wind en natuur lijk ook de vis zelf de sport vissers gunstig gezind zijn. Achter de hengel De man of vrouw achter de hengel, steeds meer vrouwen vissen met hun mannen mee of trekken er zelf op uit, heeft wat in te brengen op het gebied van vangen of niet vangen. Op de eerste plaats is een goede, lees niet meteen verre, worp noodzakelijk. Goed werpen is even meer dan ver werpen al gaan die twee on vermijdelijk samen. Vanwe ge de toch wel stevige lood- gewichten en het formaat hengels, de zgn. 'Pierenram- mers', is een vloeiende worp vaak ver te zoeken. Oh zo noodzakelijk echter om de benodigde afstand, vaak te gen de wind in, te kunnen bereiken. Ook, en dat wordt vaak vergeten, van nut om de tere dot pieren, eenmaal op de haak gezet zo intact mogelijk bij de 'viswinkel' te doen belanden. Heel vaak blijkt de haak praktisch leeg aan het water te worden toe vertrouwd, de gullen die daar intrappen zijn niet dik gezaaid. met Rien van Nunen 1 Haak Wie gul wil vangen stapt af van het meerhaaksprincipe en monteert er 1 van fors for maat. Daarvoor kan men uitstekend uit de voeten met 4/0, 5/0 en 6/0 haken. Over drijven hoeft niet, maar het doel van dergelijke haken wordt het snelst duidelijk bij het aanrijgen van een aantal pieren en bij het zien van de enorme bek van het gulle- beest. Zelfs een klein gulletje heeft niet de minste moeite met een dergelijke haak. Zit er andere vis dan gul, dan is het wel de moeite waard een minder grote haak te monte ren en met twee haken te vissen. Een goede stek voor wijting en grote schar kan dan mooie vissen opleveren. Vooral wanneer men de ha ken niet dl te klein neemt, niet kleiner dan nr 2 Bai- tholder bijvoorbeeld. Stekken Veel sportvissers gaan staan op stekken waar anderen al goed gevangen hebben. Ze hebben gelijk, maar even vaak zijn ze daardoor al te laat. In het gulseizoen blijkt een goede gulstek zelden we ken achtereen vis op te leve ren. Zoek daarom meerdere stekken dicht bijeen om eventueel spoedig te kunnen verkassen als het niet lukt. De Z eeuws-Vlaamse west kust, Walcheren en de kop van Schouwen bieden wat dat betreft de mogelijkheden op een presenteerblaadje. Diep water onmiddelijk onder de wal is vrijwel altijd hoofdzaak, al komt de gul bij vloed zelfs wel binnen de paalhoofden en strekdam men. Naarmate het kouder wordt doet de vis dat minder omdat de garnaal, de krab ben en de jonge vis in wat warmere diepe water blijven hangen. Hoe kouder het wordt hoe verder weg de gul. Pieren en havenhoofden van zeehavens bieden dan nog de beste kans om er laat in het seizoen nog iets van te ma ken. Het langst blijft de gul in de buurt van wrakken, waar ze zelfs, en vermoede- iijk is dat een min of meer vaste bevolking, in de zomer nog weieens gevangen kun nen worden. Hoe verder de Noordzee op, en het maakt niet uit of dat Noordelijk of Zuidelijk is, hoe meer gul in de buurt van wrakken. Daar wordt, door veelal Deense en Engelse beroepsvissers, met het staande net op gevist. Die vangen daar soms erg grote gullen mee, gullen die men in de winter haast uitslui tend in de buurt van landen als Noorwegen, Denemarken en Zweden placht aan te treffen. Een gul van 20 pond noemt men daar een kleintje Enne.zo genoemde 'sportvissers' die met een net vissen heten volgens de wet nog altijd STROPERS tuur mij een echt tele- 1 gram en ik laat het in- lijsten. Misschien krijg ik er later nog geld voor. De Britse telegraafdienst is al jaren afgeschaft want Tante Pos vond dat hij niet genoeg geld op bracht. In Enge land zijn ouder wetse telegrammen dus antiek. Wat doe je dan op van op afstand te feliciteren of te condoleren? Tante Post heeft nog het liefste dat je belt, want dit brengt wel geld op. Je kan natuurrijk ook een briefje of een feestelijk versierde kaart sturen, maar dan loop je wel het risico van ofwel veel te vroeg of wel veel te laat te komen. Een andere, zij het wat duur dere oplossing, is het zogeheten alternatieve telegram. Mijn dochter Yolanda maakte daar kortgeleden op het werk kennis mee. Als biochemicus verdient zij een bete broods op het grote laboratorium van een befaamde Londense kliniek. Het is daar niet zelden een gekke bedoe ning, want de dure Amerikaanse electronische apparatuur ver oorzaakt geregeld ernstige pro blemen. Soms is het er om dol te worden, zegt Yolanda. Een beetje vrolijkheid om die wetenschappers op te monteren, kan dus nooit kwaad. Dat moet een van de vrouwelijke chefs ook gedacht hebben toen ze kortgeleden een alternatief tele gram bestelde. Het was bestemd voor een van de dames, die de volgende dag met zwanger schapsverlof zou gaan. Voor een zacht prijsje werd afgesproken, dat de boodschap kort na afloop van de normale dagtaak besteld zou worden. Het alternatieve telegram was een bleke jonge man, die zich de bewuste avond resoluut naar de vijfde etage van het ziekenhuis begaf. Deze onbekende jonge heer deed zijn intrede terwijl in een kamer van het laboratorium een receptie aan de gang was met wijn en borrelhapjes ter ere van Beverly, de collega die over enkele weken haar eerste baby verwacht. Aangezien Beverly duidelijk tekenen van zwanger schap vertoont, had het alterna tieve telegram weinig moeite om zijn slachtoffer uit de menigte te pikken. Het bleke jongmens, gekleed in een zwart pak, stevende zon der oogverpinken op haar af, maakte een diepe buiging en zei een mooi versje op, waarin hij Beverly in naam van haar colle ga's een blozende baby toewen ste, een baby even sterk, schran der en onoverwinnelijk als. meteen trok deze vreemde snuiter zijn jas en broek uit. En daar stond ie dan, in het blauw rode uniform van Superman! Beverly, nogal bedeesd van aard, wist net of ze moest huilen of lachen. De omstanders ap- plaudiseerden beleefd, maar de vertoning was nog niet afgelo pen. Het jongmens schoot zowaar ook zijn supermanpakkie uit. Een ogenblik later stond hij wit en bloot, op een miniscuul kuis- heidsgordeltje na, in het midden van de kamer. Er werd hoert roepen, maar het was geen tief ogend ventje. Hij voelde de omstanders gauw op hem uit. gekeken waren en scharrelde, zijn kleren bij elkaar. Daarmee verdween richting het bur van Debby, de chef die laten hield dat zij niet betaald had,, tot op zijn blote vel te stripped Terwijl het alternatieve tele gram alvorens te vertrekken™, staand en lopend want in on bracht, vroeg de jongen nog jus d'orange te drinken. Het dorstig werk geweest, zei Aan een alternatief telegram als deze nep-superman ben natuurlijk gauw 25 pond kwijt Dergelijke vertoningen zijn et mode, die in de tweede helft vt. de jaren zeventig uit New Yor naar Engeland is overgewaaii en daar nu wel degelijk Door Roger Simons gevonden heeft. Firma's, cialiseerd in niets anders dan'i tentatieve telegrammen, zijn tegenwoordig in Londen bi vleet. De klant is koning en de gelijkheden zijn onbegrens „The Alternative Telegr: Company" adverteert telegrai men voor om het even welke ji tegenheid: verjaardagen, M loften, succes in examei VUT's en noem maar op. zongen telegrammen, waarb mannelijke of vrouwelijke steller een gepaste tekst zin gemaakt op een gekende mé die; „Kissagrams", waarbij'! feestvarken uitvoerig gezot wordt; „Gorillagrams", best door nep-gorilla's die het fei varken tegen hun harige bj drukken; „Tarzan-telezra men"; „Roly Poly Grams",1 steld door een leuk stel bijzi der mollige dames; „Nun Sn pagrams", besteld door i maak-kloosterzusters die de vierde persoon op een strip-tease vergasten; „Maleai Female Flashgrams", wt bestellers het feestvarken ea korte brik gunnen op onderdelen van hun anaton en „Full Stripagrams", die je les te zien geven. Dergelijke vertoningen I nen op touw gezet worden de voordeur, op kantoor, in li atelier of de fabriek. Strippen! nonnen zoeken zelfs hun slat# offer op in diens stamkroeg, h tentatieve telegrammen vorw zo'n beetje de zelfkant van hoog geprezen Britse humor ze zijn, hoe dan ook, een von van werkloosheidsbestrijding. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii „Steeds driester" was het commentaar in uw krant op het geweld van het afgelo pen weekend. Enkele hon derden jongeren die het in terieur van een trein volle dig vernielden. Kosten hier van 150.000. En dan nog eens het spoor van vernie lingen die Ajax-supporters in Zwolle achterlieten. Ik heb nu naast me liggen het verslag in uw krant over de EO-jongerendag in Utrecht, waar ongeveer 25000 jongelui bij elkaar kwamen. Wat gebeurde daar na afloop, met toch wel de grote teleurstelling dat de veel aangekondigde atleet Carl Lewis door ziekte niet komen kon? Helemaal niets. Géén winkels geplunderd, géén treinen vernield, géén ME of extra politie op de been om de burgers en hun eigendommen te bescher men. Zouden die 25000 jon gelui dan toch iets hebben meegekregen, waar uw ver slaggever zó negatief over schrijft en wat hij dus niet begrijpt of niet wil begrij pen? Ik denk dat als men onder de indruk van het evangelie van Jezus Chris tus komt, men zich ook an ders gaat gedragen. En dat gebeurde in Utrecht. Breda Mevr.D.C. Nobel Het is een treurige zaak dat het aantal klachten over po litieoptreden met de maand toeneemt. En kennelijk niet ten onrechte. Enige dagen geleden konden wij nog uit deze krant vernemen hoe twee vrouwen letterlijk een bureau werden uitgegooid door vier dienaren der wet. Persoonlijk slik ik reeds 14 dagen médicijnen om de pij nen te verdoven van inwen dige kneuzingen, mij toege bracht door 5 agenten die mij arresteerden. Niet ten onrechte overigens, maar de manier waarop doet een Amerikaanse politieserie verbleken tot kwajongens- werk. De politie verjongt snel en drastisch, en kan be ter met de lange lat overweg dan met sociale of psychi sche gedragsaspecten, zoals het Justitieel Klachtenbu- I ADVERTENTIE! Een nieuwe meesterlijke familiesaga die zich af speelt in een adellijke behuizing bij een dorp in Brabanf.0lafJ.de Landell is schrijver van o.m. de beroemde Porseleinboom- trilogie. Verkrijgbaar bij de boekhandel. reau reeds vaststelde. Ter wijl de bedrijfsblindheid van deze jongemannen der mate toeneemt dat het de woordvoerster van het Am sterdamse gemeentehuis (ex politieagente) de opmerking liet maken (V.N. no.44) „Na twee jaar bij de politie zie je in elke neger een junkie en elke vrouw een hoer". Ar gusogen zijn niet toereikend om een halt toe te roepen aan deze (politie)mentaliteit. Breda Caspar van Asperen DE heer Wouters schrijft dat duidelijk is gegeven dat in de zorg voor de zwakken het CDA ook in deze tijd op de brug wil staan. Daarom zijn er zeker in ons land minstens een half miljoen mensen die hun leven in ar moede slijten. Zelfs de ker ken hebben aanmerking ge maakt tegen dit regerings beleid waar de kleintjes het meest worden gepakt. Er worden miljarden winst ge maakt door de KLM, Shell, Philips en Unilever enz. maar van een eerlijke ver deling is geen sprake, of het doen van investeringen t.b.v. de werkgelegenheid. Er wordt een politiek gevoerd die de rijken rijker maakt en de armen arm, is dat christelijke politiek. Van het samengaan van het CDA met de WD is geen goede sociale politiek te verwach ten. Breda Jaap Vayssier BERICHT van een kleine middenstander aan sticker plakkers. Op 15 november trof ik op mijn etalageruit een moeilijk verwijderbare sticker aan met de tekst hier verkoopt men Krugerrands, bloedgeld. Daar ik o.a. mun ten verkoop is een dergelijke actie voor mij nadelig in mijn bedrijfsvoering. Ik vind het ronduit schandalig dat men anoniem: a- zomaar iemands eigendom be smeurt, en b- iemand bele digt, c- iemand opzettelijk schade berokkent zonder dat de dader of daders ook maar enigszins hebben gecontro leerd of het slachtoffer zich wel schuldig maakt aan hun bewering. Het lukraak op deze wijze beschuldigen van medeburgers van ook voor hen verwerpelijke zaken's ronduit fascistoïde en herin nert mij aan kreten als 'Hier verkauft ein Judenhund' op, etalages van joodse mede burgers, die ook van allerlei onwaarheden beschuldigd werden in de nazitijd. Ik heb nog nooit van mijn leven éen of meer Krugerrands ge- verkocht. Noch heb ik ooit in de politiek of privé mij uit gesproken ten gunste van apartheid. Ik verzoek de da ders dan ook om zich publie kelijk te verontschuldigen en zich in het vervolg bete' te informeren voordat men overgaat tot daden die an deeren krenken en/ of scha den. Bergen op Zoom L.H. van der Kallen IN verband met de organi satie van de herdenkingsdas van de gevechten bij He® door de Koninklijke Neder landse Brigade Prinses Ire ne zoeken wij contact me mensen die destijds aan u landingen hebben deelgeno men. Het gaat dan om mili tairen van de eerste en derd gevechtsgroep van deze bri gade. In april van het vo gend jaar zal een dag wor' den georganiseerd waaw de oud-militairen o.a. bezoe ken zullen kunnen breng^ aan de voormalige geY®.° sterreinen. De oud-mum* ren die hiervoor nog g® uitnodiging hebben ontva gen, worden verzocht con tact op te nemen met on® getekende, Hoofdstraat J- 5683 AE Best, telefoon 04»' 71270. BONN (RTR) - De bondsrepu bliek zal waarschijnlijk geen h handtekening zetten onder het v internationale zeerechtver- h jrag dat onder auspiciën van g jc verenigde Naties tot stand is gekomen. Bonn zal zich ech ter niet verzetten tegen onder tekening door de Europese Ge- eenschap. Dit is vernomen d „it bronnen binnen de rege ringscoalitie. De Verenigde Staten hebben al gezegd dat zij het verdrag a Ver hon Van onze correspondent s|llij BRUSSEL - De Sovjet-Unie manipuleert met het aantal ijirect inzetbare SS-20-raket- ten. Het wordt niet uitgesloten geacht dat dit het gevolg is -van het Nederlandse 1 juni- besluit om 48 kruisraketten te plaatsen als het aantal SS-20- raketten op 1 november 1985 groter blijkt te zijn dan 378. Dat werd gisteren door twee NAVO-bronnen veronder steld. Aan het slot van een verga dering van de speciale over- iéggroep van de NAVO in Brussel zei een hoge Ameri kaanse functionaris: „Het laatste jaar is de Sovjet-Unie begonnen met de aanleg van 'het grootste aantal SS-20-ba- ses in één enkel jaar sinds de ontwikkeling van de SS-20 in •1977." Maar hij voegde eraan toe dat een aantal van deze bases (14 stuks in totaal) nu bestemd lijkt te worden voor de experimentele, interconti nentale SS-25. Over het aantal aanwezige spS-20-raketten zei de Ameri kaan: „Er zijn er aanzienlijk meer dan de 378 dan die we sinds december kennen. Offi cieel houden wij echter nog iffln die 378 vast." Hij sloot niet uit dat het geschuif met be stemmingen voor de nieuwe Sovjet-bases gebeurt in het kader van het laatste Neder landse plaatsingsbesluit. en lie LA pre hee met aan jaa> te s schi E een ben twe par Boli fere gad nati Fan onze correspondent BONN - De bomaanslag van maandagmiddag op een sex- "ioscoop in Düsseldorf stelt de Politie voor raadsels. De ex plosie was zo hevig dat de po litie de grootste moeite heeft met het identificeren van de verminkte lijken van de twee slachtoffers. Er is inmiddels et'u beloning van 10.000 mark mtgeloofd voor de tip die tot 'Paporing van de dader(s) Een van de slachtoffers is een 31-jarige man uit Düssel- uorf. De identiteit van de twee nog Mins pass; were „Wij zingï dade tien neng niet i ,pin van an c Nii er iet wees bindi Enke

de Stem | 1984 | | pagina 4