Tweekamp nu vastgelopen Straffen voor Celtic en Rapid ge Goede: toch weer profploeg VIJFTIENDE REMISE OP RIJ Moses bepleit openheid betalingen Basketballers starten WK-reeks IN JOEGOSLAVIË Van Spanje bij laatste zestien Maik Krol verdedigt Benelux-titel Hop man en Schalij in Eindhoven Amerikaanse speelsters uitgeschakeld ^uch evenaaart wereldseizoenprestatie Segers Selectie Geweld Kritiek öeürtje^ertje 17ATERDAG 17 NOVEMBER 1984 de stemjsn<ytt T26 PAGINA SPORT 1 MOSKOU (AFP/RTR/ TASS/ANP) - De uitput tingsslag tussen Karpov en Kasparov is gisteren zijn 69e dag en 200e speeluur inge gaan. Na de vier overwinningen van Karpov in de eerste ne gen partijen is de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken vastgelopen. Uitdager Kasparov ontwik kelt noch met wit noch met zwart enige initiatieven en wereldkampioen Karpov wacht lijdzaam af. Zijn voorsprong van 4-0 is niet in gevaar en de prolongatie is nog twee winstpunten veraf. In de 24e partij kwam (OfBeTSSSBESa voor de derde keer de Engel se opening op het bord. Na zeventien bloedeloze zetten deelden beide grootmeesters voor de vijftiende opeenvol gende keer het punt. Kaspa rov bood op zijn zeventiende zet de remise aan. Karpov nam het aanbod zonder dra len aan. De gang van zaken in het vakbondsgebouw in Moskou geeft voedsel aan de specu laties, dat Botwinnik zijn pupil Kasparov de stringen te opdracht heeft gegeven eerst twintig remises op rij te maken alvorens weer eni ge initiatieven te ontplooien. De oud-wereldkampioen baseert zijn strategie op het feit, dat Karpov bij langdu rige tweekampen min of meer in stress-situaties ver zeild raakt. Zoals het geval was in de geruchtmakende tweekamp tegen Viktor Kortsjnoi in Baguio City op de Filipijnen, waarin de we reldkampioen door ver moeidheid een onaantastba re lijkende voorsprong van 5-2 verspeelde en met een flinke portie fortuin de match alsnog naar zich toe haalde (6-5). In Moskou is er echter bij Karpov nog geen spoor van mogelijke stress te bespeu- ren. Hij loopt kwiek, zit strak in de stoel en maakt na de korte remises grapjes met de aanwezige grootmeesters. De titelhouder schijnt even min gebukt te gaan onder het feit, dat hij de schaako lympiade in Saloniki moet missen. In Griekenland had hij voor de vierde keer de Olympiade, het wereldkam pioenschap voor landen teams, kunnen winnen. Het verloop van de 24e partij was: wit: Kasparov; zwart: Kar pov. 1. Pgl-f3, Pg8-f6; 2. c2-c4, c7-c5; 3. Pbl-c3, Pb8-c6; 4. d2-d4, c5xd4; 5.Pf3xd4,e7-e6; 6. g2-g3, Dd8-b6; 7. Pd4-b3, d7-d5; 8. c4xd5, Pf6xd5; 9. Lfl-g2, Pd5xc3; 10. b2xc3, Lf8-e7 11. 0-0,0-0; 12. Lcl-e3, Db6-c7; 13. Pb3-d4, Tf8-d8; 14. Ddl-a4, Lc8-d7; 15. Pd4xc6, Ld7xc6; 16. Lg2xc6, b7xc6; 17. c3-c4; remise op voorstel van wit. M nog steeds ongeschonden LOS ANGELES (DPA) - Ed win Moses zal zich over eni ge dagen duidelijk uitspre ken tegen de dubbele moraal in de atletiekwereld. In een gisteren te Los An- jles gepubliceerd plan van zeven punten keert de Ame rikaanse atleet zich tegen betalingen onder de tafel. Moses is er een voorstan der van alle honoraria van atleten openbaar te maken. De contracten zouden schriftelijk en ten minste vijf dagen voor de wedstrij den moeten zijn gesloten. Verder moeten de onder handelingen over de hoogte van de startgelden op basis van vraag en aanbod plaats vinden en mag de kleedka mer niet fungeren als 'uitbe- taalcentrum'. Daarnaast meent Moses dat de atleten aan de onderhandelingen over de prijzen moeten deel nemen en die controleren. De tweevoudige Olympi sche kampioen en werelre- cordhouder op de 400 meter horden, die in de na-Olym pische wedstrijdencyclus iOO.OOO dollar (ruim drie ton) aan startgeld inde, zegt zijn voorstellen te doen „in het belang van de sport en de atleten". De weg naar sober heid en geloofwaardigheid, zo stelt Moses, is voor de at letiek noodzakelijk. Moses is door ervaring wijs geworden. „Tijdens zijn eerste toernee door Europa werd hij verschillende keren foor managers en organisa toren met een fooi afge scheept", zegt Gordon Coo per, de vroegere trainer van Moses. Met de vrijdag be kend gemaakte eisen wil Moses voorkomen dat atle ten na een wedstrijd de helft van het overeengekomen Wrag ontvangen. Door Leon Krijnen ANTWERPEN - Veertien dagen geleden kon Ivan Lendl zogenaamd niet naar Den Bosch komen om daar op het tuinfeestje van zijn Ne derlandse sponsor wat ballen met Yannick Noah uit te wisselen. „Lendl heeft een van zijn Porsches in Connecticut tegen een boom gezet en daarbij is hij met zijn hoofd tegen de voorruit geklapt", zo heette toen het excuus. Niet minder dan 35 hechtin gen zouden er vervolgens aan te pas zijn gekomen om de Tsjechische superstar weer enigszins op te kalefateren. Wie in Antwerpen tijdens het European Champions Championship een blik op het overigens nog steeds bepaald niet engelachtige gezicht van Lendl werpt, moet overigens wel tot de conclusie komen dat de Tsjech toen gewoon een rotsmoesje heeft gehanteerd. Want iedere verpleegster op de polikliniek van een klein ziekenhuis weet nog wel te vertellen dat de sporen van 35 hechtingen heus niet binnen 14 dagen zijn verdwenen. Om nog maar niet te spreken van de conditionele achterstand, die een toptennisser in die pe riode op zou moeten lopen. Met enkele meters nylon in het hoofd zou het toch ook voor Ivan Lendl moeilijk trainen zijn, mag de argeloze toe schouwer veronderstellen. Hoe dan ook, de topfitte at leet, die gisteren met zijn ka nonskogels enkele sehroeispo- ren achterliet in het gifgroene schuurpapier op de Antwerpse vloer, is opnieuw de grote fa voriet voor de eindzege in het prestigieuze diamanten-toer nooi. „Pfff, ik wist allemaal niet wat me overkwam", aldus landgenoot Tomas Smid, na dat die in twee sets (6-2 en 7-5) maar liefst 12 aces om de oren. had gekregen en die ook nog aan alle kanten door de zie dende backhand-passeersla- gen van Lendl werd gepas seerd. „Ik werd aan de basline al links en rechts voorbij ge slagen, dus toen ging ik maar oplopen, wat moet ik anders, maar dat hielp nu ook niet veel", aldus de nog immer droefgeestig uit zijn ogen kij kende Smid. Lendl plaatste zich door de zege op Smid bij de laatste vier van het toernooi in de Belgische havenstad. Zodat hij nu in ieder geval al zeker is van een prijzengeld van 85.000 dollar. Een bedrag dat overi gens op kan lopen tot 200.000 dollar als hij, net als twee jaar geleden, de hoofdprijs weer binnen zou halen. Om de finale te bereiken zal Lendl overigens af moeten re kenen met de jeugdige Zweed Joakym Nyström, die gisteren handen en voeten te kort kwam om de Poolse veteraan Wojtek Fibak uit te schakelen; 6-4, 6-7, 7-5. Maar ook Nys tröm zal Lendl ditmaal in Antwerpen niet af kunnen stoppen. Vorige week won de Tsjech nog het Grand Prix toernooi van Londen door in de finale Andres Gomez te verslaan, en op weg naar die finale verspeelde hij ook al geen enkele set. „Vandaag ging alles zoals het moest gaan", aldus een be zwete Lendl na afloop, „mijn service had weer de normale snelheid, en ook de passeersla- gen liepen weer naar behoren. Ik verwacht dan ook niet al te veel moeilijkheden van Nys tröm. Tot nu toe heb ik nog maar een keer tegen hem ge speeld en gewonnen, en dat is al weer vier jaar geleden". Tussen neus en lippen ver klaarde Lendl nog zich de ko mende tijd wat meer op het dubbelspel te gaan richten. Met als partner Andres Go- mes, de nummer vijf van de wereld, die al die dubbelspel letjes dus voor het verhogen Ivan Lendl geconcentreerd bezig tijdens het toernooi in Antwerpen. - foto de stem/ben steffen van zijn bankrekening met bepaald nodig heeft, net zomin als Lendl. „Dat klopt", rea geerde Lendl, „dus we zullen ook geen traan laten als we in de eerste ronde van een dub- beltoernooi verliezen. Dat wil niet zeggen dat we er niet hard tegenaan gaan, maar we doen het wel voor de lol. In het ver leden heb ik wel eens gedub beld met spelers die laag op de wereldranglijst stonden en die wat betreft hun inkomsten af hankelijk waren van de dub bels. Daardoor wordt er een bepaalde verantwoordelijk heid op je schouders gelegd waardoor je niet echt ontspan nen staat te spelen. Als ik met Andres speel, hoeven we daar allebei niet aan te denken. Dat scheelt een hoop". Een arme en gebrekkig En gels sprekende Belgische ver slaggever waagde het gisteren om aan Lendl te vragen 'wat er waar was van het 'Londen- se gerucht". „Welk gerucht?", reageerde Lendl furieus. „Nou, dat U met Connors voor de halve finale afgesproken zou hebben om de sets 'op te delen' aldus de rood aanlopende Belg. De man doelde daarmee op het gegeven dat er vooral bij exhibitietoernooien nogal eens dergelijke afspraken ge maakt schijnen te worden. De speler, die de eerste set wint, neemt dan in de tweede set was gas terug, waarna beide acteurs er in de beslissende set weer vol tegenaan gaan. Or ganisatoren van dergelijke schijnvorstellingen spinnen immers garen bij het gegeven dat het publiek in dat geval zo lang mogelijk aan zijn trekken komt. „Ik heb ook gehoord dat het tapijt hier vuurrood is", aldus een woedende Lendl, „Ik snap niet dat U zoiets durft te vragen...". Waarop de vragen steller in kwestie weer be schaamd in zijn mand terug kroop. Hetgeen overigens karakte ristiek genoemd mag worden voor de sfeer tijdens de obliga te persconferenties na afloop van 'grote' tennistoernooien. De heren van de top-tien wor den daar in de regel benaderd alsof het halve goden zijn. Wie het ook maar waagt om een kritische noot te plaatsen bij de sportieve wandel van die coryfeëen is in de regel verze kerd van een genadeloze te rechtwijzing. Is het niet door de heren zelf, dan zorgt er wel een van die blauwe blazers van de organisatie dat er snel een volgende vraag gesteld wordt. Zo gaat dat tegenwoor dig in tennisland. De uitslagen zijn: kwartfinales: Ivan Lendl (Tsj)-Tomas Smid (Tsj) 6-2, 7-5; Joakim Nyström (Zwe)- Wojtek Fibak (Pol) 6-4,6-7,7-5; Anders Jarryd (Zwe)-Henrik Sundström (Zwe) 6-3, 7-6 (10-8). AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse basketbalselectie, die op 21 november begint aan de kwalificatiereeks voor het toer nooi om het wereldkampioenschap, zal geen 'Amerikanen' tel len. Bondscoach Vladimir Heger koos voor de ontmoeting met Hongarije in Amsterdam een ploeg, waarin Cock van de Lage- maat (29) als meest ervaren kracht geldt. Heger: „Van Hongarije moet thuis worden gewonnen. In Joe goslavië zal het zwaar worden maar tegen de Belgen zijn er vol op kansen". De eindronde om de wereldtitel heeft plaats over twee jaar in Spanje. Een week na het treffen met de Hongaren speelt Neder land in Novi Sad tegen Joegoslavië. Half februari is België te genstander. Een tweede plaats in de kwalificatiegroep geeft recht aan het eindtoernooi deel te nemen. Nieuweling in de selectie is John Franken. Na een Ameri kaanse omzwerving komt de 29-jarige Franken momenteel uit voor Den Bosch. Ook Richard van Poelgeest (Leiden), met acht tien de jongste gekozen speler, John Emanuels en Martin Esajas (beiden Canadians) debuteren in de groep van Heger. De selectie bestaat uit negen basisspelers en drie reserves: basisspelers: Ronald Schilp (Weert), Martin de Vries (Haaksbergen), Marco de Waardt (Den Helder), Jellle Esveldt (Den Bosch), John Franken (Den Bosch), Cock van de Lagemaat (Werkendam), Paul van Solm (Canadians), Henk Pie- terse (Den Bosch) en Hans Heijdeman (Leiden), reserves: John Emanuels (Canadians), Martin Esajas (Canadians) en Richard van Poelgeest (Lei den). LJUBLJANA (ANP) - Henk van Spanje heeft gisteren in Ljubljana tijdens de indivi duele strijd van de open Joe goslavische tafeitenniskam- pioenschappen de laatste zes tien in het herenenkelspel be reikt. In de eerste ronde versloeg hij de Nigeriaan Eboh in vier games, een ronde later zette hij de ervaren Joegoslaaf Sti- pancic aan de kant. Henk van Spanje's leer school in Zweden lijkt rende ment op te leveren. Tegen de gevaarlijke Nigeriaan Eboh, bleef Van Spanje uiterst waakzaam. Na twee gewon nen games (21-17,21-15) volgde een inzinking, waarvan Eboh profiteerde met 16-21. In de vierde was de jongste van het tafeltennissende trio Van Spanje weer bij de les. Na een gelijkopgaande strijd sloeg hij in de verlenging toe: 24-22. Een ronde later stond hij te genover de Joegoslavische routinier Anton Stipancic, die met 0-2 (13-21,22-24) de leiding nam. Het geringe verschil in de tweede game sterkte het zelfvertrouwen van de Neder landse kopman, die met twee maal 21-11 de stand gelijk trok (2-2). In de vijfde en beslissen de game gaf de betere conditie van Van Spanje de doorslag. Stipancic, die in Canada woont maar de Joegoslavische nationaliteit behouden heeft, kon het tempo niet volgen: 17- 21. Van onze sportredactie STANDDAARBUITEN - Jac de Goede heeft vergevorderde plannen met een kleine prof- ploeg het komende wie- lerseizoen in te gaan. Hoofdsponsor wordt AVP/Viditel, dezelfde geldschieter die halver wege het afgelopen sei zoen na enige onver kwikkelijkheden af haakte. Gisteren had De Goe de een bijeenkomst met de renners uit die oude ploeg en Peter Bonthuis in Standdaarbuiten, waarbij De Goede een belangrijk deel van zijn financiële verplichtin gen vervulde. Bij die gelegenheid onthulde De Goede, dat hij volgend seizoen op nieuw de supervisie wil voeren over een prof- ploeg van tien renners. Ploegleider wordt zijn voormalige assistent Kees de Brouwer. Van de oude ploeg wil De Goede maximaal drie renners meenemen. De belangrijkste gegadigde is Heddy Nieuwdorp, die zich beraadt over het aangeboden con tract. De overige plaat sen wil De Goede op vullen met veelbeloven de amateurs, die bij an dere profformaties juist buiten de boot vielen. Van onze sportredactie DEN HAAG - Maik Krol (Oss) zal maandag 10 december in De Maaspoort in Den Bosch zijn Benelux-titel in het zwaargewicht verdedigen tegen André van den Oetelaar uit Schijndel. Het gevecht tussen de twee Brabantse boksers zal gaan over tien ronden. Henk Ruhling, de manager van het tweetal, wil de winnaar een uitdaging laten richten aan de Europese kampioen, de Noor Tangsted, die vorige week de Fransman Rodriguez als titelhouder onttroonde. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Emiel Hop- "f. Nederlands kampioen ftorathon en Frits Schalij 'ebben van schaatstrainer ®'t Gemser toestemming lekregen om vanmiddag deel j nemen aan de marathon op 'eEindhovense kunstijsbaan. Dit in tegenstelling tot het kit dat Gemser aanvankelijk 'tolde dat het marathon-avon- van zijn kernploeg afge- jJPen Was. Het verzoek van fopman om vandaag over een eek in Haarlem te mogen torten heeft Gemser echter «gewezen. „Nu is het mooi ge- 'eest", aldus de Friese coach. BRISBANE (AFP) - Helena Sukova, als sterkste speelster ingeschat voor het dames- toernooi van Brisbane, heeft gisteren de halve finales be reikt door een sprekende over winning op Catarina Lindq- vist uit Zweden. Behalve Sukova bereikten ook Pascale Paradis, Elizabeth Smylie en Bettina Bunga de laatste vier. Met Pam Shriver en Barbara Potter verdwenen de laatste Amerikaanse speel sters uit het toernooi. De uitslagen van de wedstrijden uit de kwartfinales zijn: Helena Sukova (TSj)- Catarina Lindqvist (Zwe) 6-3, 6-2; Pas cale Paradis (Fra)-Barbara Potter (VSt) 6-4, 6-4; Elizabeth Smylie (Aus)-Eva Pfaff (WD1) 6-4, 6-1; Bettina Bunge (WDl)-Pam Shriver (VSt) 6-3,2-6,6-1. ^10 (DPA) - Uit ergernis over zijn niet aanwijzen voor de «npische Spelen in Los Angeles heeft de Zweedse discuswer- Ricky Bruch zijn jacht op het wereldrecord voortgezet. jj ,e38-jarige Zweed kwam vrijdag bij een atletiekwedstrijd in 'r"° met de twee kilogram wegende discus tot een afstand '1,26 meter. Bruch evenaarde daarmee de beste wereldsei- •><;,estatie, die sedert juni op naam staat van de Amerikaan "on Powell. 5 erder dan Bruch wierp alleen wereldrecordhouder Joeri S|»mts'ev U'E de Sovjet Unie, die op 29 mei 1983 in Moskou tot li i Seter lcwam- De Amerikaan Ben Plucknett bereikte op 7 i»81 in Stockholm een afstand van 72,34 meter, wat destijds wereldrecord betekende. Die prestatie is echter nooit 1"d omdat de Amerikaan positief reageerde bij een controle l e' gebruik van stimulerende en spierversterkende midde- ZURICH (SID) - Celtic Glasgow-Rapid Wien wordt niet overgespeeld. De tucht- commissie van de UEFA is van oordeel, dat niet bewe zen is dat Rudi Weinhofer van Rapid door een uit het publiek geworpen whisky- fles werd verwond. De op 7 november voor de Europese beker voor beker houders gespeelde wed strijd, gewonnen door Celtic (3-0), eindigde in een com plete chaos. Rapid wilde de wedstrijd opnieuw spelen. De UEFA deelde wel straffen uit. Celtic moet een boete van 16.000 gulden be talen, Rapid Wien zelfs 20.000 gulden. De Joegoslavi sche trainer van Rapid, Otto Baric, die onder geleide van de politie uit het stadion moest worden vervoerd, mag gedurende drie Europe se bekerwedstrijden niet op de bank zitten. Reinhard Kienast, die een rode kaart kreeg, is vier duels ge schorst. Rapid heeft aangekondigd tegen de beslissing van de commissie in beroep te gaaan. De club wijst op een wedstrijd uit 1970, Borussia Mönchengladbach-Inter (7- 1). Na het geruchtmakende blikjesincident besloot de UEFA tot overspelen van de ontmoeting. De tuchtcommissie van de UEFA hield zich ook bezig met de voorvallen tijdens Real Madrid-FC Rijeka, de return in de tweede ronde van het UEFA-bekertoer- nooi. Over de arbitrage van de Belg Schoeters, die in de ogen van de Joegoslaven en Madrileense kranten de Spanjaarden twee handjes hielp, sprak de commissie geen oordeel uit. Wel over het onwelvoeglijke gedrag van beide clubs. Real Ma drid werd veroordeeld tot een boete van 21.000 gulden, terwijl Rijeka voor eenderde van dat bedrag werd aange slagen. De trainer van Rijeka, Jo- sip Skoblar, werd voor een Europese bekerwedstrijd uitgesloten en bestraft met een geldboete van 2800 gul den, omdat hij zich ongeoor loofd op het veld had bege ven. In het duel tegen Real werden drie spelers van Rij eka uit het veld gestuurd. Twee van hen, Desnica en Ticic, werden voor twee wedstrijden geschorst, de derde, Milenkovic, voor één duel. Keizer De scheidsrechterscom- missie van de Europese Voetbal Unie heeft Jan Kei zer aangewezen als arbiter voor de eerste wedstrijd tus sen Tottenham Hotspur en Bohemians Praag in de der de ronde van het toernooi om de UEFA-beker. De KNVB zal voor de wedstrijd te Londen op 28 november Arie de Munnik en Martin Bannet meestu ren als grensrechter. Hans Segers zal vandaag debuteren in het doel van Nottingham Forest in de uitwedstrijd tegen Coventry City. Segers werd in de zo mer voor rond de 200.000 gulden door PSV verkocht aan de Engelse league-club. Naast Segers speelt ook Johnny Metgod bij Notting ham Forest. Coventry City zal het za terdag zonder middenvelder Kevin McDonald moeten stellen. Niet alleen is McDo nald voor drie wedstrijden geschorst, bovendien werd hij gisteren verkocht aan Liverpool. De landskam pioen zoekt nog altijd naar versterking op het midden veld na het vertrek van Graeme Souness naar het Italiaanse Sampdoria. McDonald werd voor onge veer 1.65 miljoen gulden aangetrokken. Bondscoach Bert van Lin- gen heeft voor de vriend schappelijke wedstrijd van het Nederlands dameselftal tegen West-Duitsland zes tien speelsters geselecteerd. De ontmoeting van woensdag in Waalwijk geldt als voorbereiding op de kwalificatieronde voor de Europese titel, waarin Ne derland Zweden, België en Frankrijk ontmoet. Voor aanvang van de wedstrijd op het RKC-terrein wordt afscheid genomen van Wil de Visser, die vanaf 1974 voor de nationale ploeg heeft gespeeld. De selectie bestaat uit: Yvonne van der Laar (ODC), Els van de Hoek (Haastrecht), Edith Rama kers (DSE), Anja van Rooyen (KFC), Marjoke de Bakker (KFC), Bep Timmer (Eendracht), Mary de Beer (ODC), Paula Mostert (GGC), Els Dings (Le- verooy), Ria Vestjens (Braak huizen), Janny Timisela (RK TVC), Joke Blanker (P en T-Ex- pres), Loes Kamper (NSC), Vera Pauw (Vreeswijk), Hesterine de Reus (KFC 71) en Wilma Herik (UD Weerelo). Opnieuw heeft de Argen tijnse voetbalcompetitie aanleiding gegeven tot ern stige vormen van geweld pleging. Elkaar vijandig ge zinde benden supporters hielden woensdagavond huis in een trein. Gewapend met geweren, messen en stenen zorgden ze voor een vervolg op de al weken woedende voetbal oorlog. De gevechten braken uit in de trein van La Plata naar Buenos Aires tussen supporters, die terugkeer den na een competitieduel, waarin Boca Juniors met 1-5 had verloren van lijstaan voerder Argentinos Juniors. Boca Juniors, een gere nommeerde club, die door fi nanciële problemen het eigen stadion en de meeste topspelers dreigt kwijt te raken, werkte in La Plata een thuiswedstrijd af, omdat de eigen accommodatie in Buenos Aires is gesloten we gens eerdere gewelddadig heden. Volgens de politie werden woensdagavond zestig men sen gearresteerd. Onlangs keerden Boca-fans zich te gen de politie, toen die pro beerde de orde te herstellen tijdens de ontmoeting met Chacarita Juniors. Twintig agenten raakten daarbij ge wond. Na de nederlaag met 0-8 tegen Engeland hebben, vol gens berichten uit Ankara, coach en manager van de nationale Turkse voetbal ploeg hun ontslag aangebo den. Behalve trainer Can- dan Tarhan en manager Er- dogan Senay zou ook Jupp Derwall, adviseur van het Turkse duo, het plan hebben op te stappen. De Turkse media hebben na de nederlaag nauwelijks geklaagd over de voor de hand liggende uitschakeling voor de eindronde van het wereldkampioenschap van 1986. Het verlies wordt be schouwd als een ernstige be schadiging van de nationale trots. De nederlaag wordt tevens gebruikt voor een aanval op de buitenlanders, die in het Turkse voetbal werkzaam zijn. Turkse kranten vroegen zich ook af of het salaris van Derwall, 450.000 gulden plus onkosten, niet buiten iedere verhouding is. De dagbladen roepen op het voetbal weer te 'nationaliseren' omdat buitenlanders, ook zij die de Turkse nationaliteit bezit ten, maar in den vreemde zijn opgegroeid, het voetbal meer schade hebben toege bracht dan vooruit gehol pen.

de Stem | 1984 | | pagina 11