n \ET01AU Sluiskil-Breskens amateurtopper winst voor PSV Fons Picavet op weg naar jubileum PHILIPPINE-DOELMAN WEKELIJKS UITBLINKER SWINGING STEEN tegen Roda JC nm STOMST PAGINA SPORT 2 iép facht prijzen, zoals... ^ets Montreal cets Toronto <ets Vancouver )TS. UW RIJPLEZIER. 50-13106. Tel.: 01620-31054. BLB-cross hloerbeke Jaarvergadering HuZaVo in Hulst PHILIPPINE - Hij lijkt onverwoestbaar. Al 25 jaar staat hij onder de lat. Voorbeeldig Tennisdistrict vergadert in Middelburg Kijkverbod voetbalvandalen ZAAMSLAGSE RALLYCROSSER SUCCESVOL Materiaal Titelstrijd vijfde klas bandstoten VRIJDAG 16 NOVEMBER 1984 T14 toegang*^ Tansnummer. ^mOOuur. ^ar\vang 1 Londen is. uitgaan in een wereldstad. Spektulaire shows, geestig cabaret theaters, musicals, dinner drinks. Ga er eens een paar gezellige dagen tussenuit met Olau. U overnacht in een goed Londens hotel. Swing er eens uit in Swinging Old London. en reet aello an- kel- laf-fesIjf!» ST-JANSTEEN - Eredivisio- G Roda JC uit het Limburg se Kerkrade speelt in het ko mende weekeinde een tweetal Kfcnwedstrijden in Zeeland. Roda JC zou aanvankelijk in het bekerweekeinde een trip maken naar Quatar, maar die aerd op het laatste moment van het programma geschrapt. Daarom werd uitgeweken naar Zeeland. Zondagmiddag om half drie speelt Roda JC in I jt .Jansteen tegen STEEN en I jaterdagmiddag om half drie m KIoetinge tegen zaterdag derdeklasser Kloetinge. De Belgische nationale p^g komt op vrijdag 14 de- oember naar Zeeland en speelt I ian een oefenwedstrijd tegen I het Zeeuws elftal. De plaats I waar die wedstrijd wordt ge- I jpeeld is nog niet bekend. JIOEBBEKE - DE BLB-me- ijniekerscross, een evene ment dat vier keer in Axel «rd gehouden, heeft met deze traditie gebroken en wordt dit I jaar in Moerbeke verreden op I j(t circuit van de MC Waas- I md, waar ook de strijd om de I merkentrofee gehouden werd. I [ie wedstrijd wordt zondag 18 üovember gehouden. Reden voor deze overstap I vormde volgens de organisatie I je problemen die ieder jaar r rezen rond de grenspas- Tal van deelnemers be- I schikten niet over de vereiste I papieren en moesten door de strenge douanecontrole onver- I richter zake huiswaarts keren. De wedstrijden zijn alleen I toegankelijk voor niet-licen- Itehouders en de categorieën worden ingedeeld naar leef- en inhoudsklasse. In- Ischrijving is mogelijk vanaf I acht uur, de training start om l egen uur en de eerste start I wordt om elf uur gegeven. I HULST - De jaarlijkse bijeen - I komst van de Hulsterse zaal- I voetballers in De Smickel te Hulst, stelde het HuZaVo-be- I stuur voor weinig problemen. I De strubbelingen die er wa ren, waren meestal die, waar- I un het korps onder aanvoe- I ring van Rob Claerhoudt niets Ikon doen. Aandacht werd ge vraagd voor een betere behui- van de arbiters en een I verbetering van de mogelijk heid om zwaar geblesseerde I spelers tc kunnen afvoeren uit le sporthal. Met name de omslachtige I "snier om een gekwetste spe- I er per brancard naar een op geroepen ziekenauto te trans- liorteren, werd als storend er- laren. Naast deze negatieve I waringen werden de overige I voorstellen aangenomen. Dat I «tekent, dat met ingang van ■Kt volgend seizoen de eer- lleklassers hun inschrijfgeld Ingetrokken zien tot 800 gul lid en de tweedeklassers een Iverlaging krijgen en nu 650 I lalden moeten neertellen. I Hetzelfde bedrag moeten de llimesteams opbrengen. I Een tweede voorstel behels- IIe een reglementswijziging v noodzakelijk was om de l&'VB-maatregel - recreatie- l't voetballers mogen eveneens Inkomen in KNVB-teams- te I uitzeilen. De Hulsterse twee- Ileklassers (recreatief) mogen lioor de reglementswijziging l*t uitkomen in de eerste klas ■(KNVB). Andersom geldt het- Itelfde. Wat de sportkeuringen be- |Wt, krijgt elke HuZaVo- IWballer een jaar de tijd zich IJ laten keuren. Verzuimt hij l&t. dan mag hij niet verder ■Wen. Verder werd de datum Jjn het traditionele Stolte- l*rnooi op 2 februari 1985 be- Bald. Wat het bestuur betreft, >aren er geen wisselingen van I*wacht. Het zevental, Claer- l-ïudt, Verschelde, Ysebaert, ■Je Weers, Van Avermaete, purbaay en Voet, 'tekende' |W een jaar bij. van onze sportmerker TERNEUZENSE BOYS DOET AANVAL OP KOPPOSITIE AXEL - Voor het komende weekeinde staat er voor de KNVB-voetballers een in haalprogramma voor de deur, met zowel voor de za terdag- als zondagvoetbal lers bijzonder interessante wedstrijden. AZW-Arne- muiden en Terneuzense Boys-Veere zijn uitschieters in het zaterdagvoetbal en zondag is er de absolute re gionale topper Sluiskil- Breskens. Wat de zaterdagvoetbal lers betreft, wordt het voor AZW tegen de mannen uit het vissersdorp een duel van de waarheid. Een wedstrijd die wordt gespeeld in de roze gloed van de rode lantaarn en dus te boek staat als een 'vierpuntenduel'. Helemaal gerust op de confrontatie met Arnemuiden is AZW- aanvoerder en 'gelegen heids-vrije verdediger' Nico Bouman niet. „Verdedigend is Arnemuiden ijzersterk en daarom geef ik het de beste kans om te winnen. Voor ons wordt het daarom zaak de poort zo gesloten mogelijk te houden en op de nul te spe len. Dat zal hard nodig zijn. Temeer omdat Arnemuiden in Axel altijd goed speelt", aldus Bouman, die overigens tegen Arnemuiden altijd goed speelt. Gaan de overige AZW-ers met dezelfde in stelling als Bouman de laat ste tijd etaleert het veld in, dan heeft de Axelse ploeg een goede kans op de pun ten. Punten die broodnodig zijn om zich enigszins in de middenmoot te kunnen handhaven. Een ploeg die momenteel wel het geluk afdwingt, is Terneuzense Boys. Het krijgt Veere op bezoek en dat is een tegenstander die evenals de Terneuzenaren op gelijke hoogte met koplo per Zaamslag kan komen. Zodoende een wedstrijd van buigen of barsten. Terneu zense Boys-aanvoerder Rolf Wilting kan zich hierin vin den. „Naar mijn smaak is dit een duel, dat voor een keer punt kan gaan zorgen. Voor ons is het daarom zaak de winst in eigen huis te hou den. Dat dit kan, is gezien de afgelopen wedstrijden, goed mogelijk. Temeer, omdat Veere een goed voetballende ploeg is", stelt de boomlange Terneuzenaar. Het meespe len van Dick Buyze is bij 'de Boys' twijfelachtig. Hij kampt met een knieblessure. Toch zijn de Terneuzense ogen op de topplaats gericht. Zonder er veel over te willen zeggen laat Wilting door schemeren: „Bescheidenheid siert de kampioen. En be scheiden zijn wij". Het absolute hoogtepunt in het KNVB-zondagvoetbal is zonder twijfel het treffen tussen Sluiskil en Breskens. De mannen van trainer Piet de Winde starten met twee punten voorsprong op de equipe van coach Han van der Hooft en met de weten schap dat in het vorig sei zoen Sluiskil tot twee keer toe de winst met 1-0-cijfers naar zich toetrok. Deze ne derlagen zitten de Bres- siaanders nog behoorlijk dwars, terwijl bij Sluiskil de 4-1-nederlaag van afgelopen zondag tegen Vlissingen om revanche schreeuwt. Een man die het afgelopen zondag in Sluiskil vanaf de zijlijn mocht bekijken is doelman Patrick Wauters. „Zondag ben ik weer pre sent. De enige die waar schijnlijk niet op het appèl zal verschijnen is Alex De- hulster. Voor de rest zal iedereen er weer bij zijn. Zo doende kunnen we weer wat meer gaan schuiven in het team en kan ons ijzersterke middenveld voltallig opere ren", stelt de 'zwarte panter' uit het kanaaldorp. Over de winstkansen zegt hij„Bres kens ligt ons wel, maar al was dat niet zo, dan hadden we nog geen andere keus dan winnen. Verlies bete kent tever wegzakken, ter wijl ons uitgangspunt de subtop is. Vanuit een geslo ten verdediging gaan we ze pakken", aldus de van zelf vertrouwen blakende Sluis kil-keeper. Zijn opponent aan de an dere zijde, Breskens-doel- man Rob Gruben, is wat voorzichtiger. „Voorlopig ga ik er vanuit niet te verliezen. Tegen Sluiskil hebben we tot nu toe steeds zwak ge speeld en dan is een punt pakken meegenomen. Het wordt in ieder geval een zware wedstrijd, waarin we voorzichtig zullen moeten opereren", stelt Gruben. Van de Zeeuwsch-Vlaam se derdeklassers komt alleen Terneuzen binnen de lijnen voor een competitieduel. Het reist af naar het goed ge klasseerd staande DIVO in Dinteloord. Voor de elf van trainer Maurice de Windt zonder meer een zware klus. Een punt meebrengen bete kent min of meer winst. Zaterdag 17 november: Twee de klas A: AZW-Arnemuiden. Derde klas A: Terneuzense Boys-Veere, Kapelle-Tholense Boys, Zwaluwe-WHS. Zondag 18 november: Tweede klas B: Sluiskil-Breskens, Veerse Boys- DOSKO, Virtus-Zierikzee, Vlis- singen-Middelburg, NOAD- Boeimeer. Derde klas D: Goes- Steenbergen, JEKA-Cluzona, DIVO-Terneuzen. Vierde klas H: Jong Ambon-Noormannen. Hontenisse-HW'24 is uitgesteld in verband met de viering van 60-jarig bestaan van HW24. Cees Pladdet onverwoestbaar Door Peter Snelders Wekelijks behoort hij tot de uitblinkers en dat is een puike prestatie gezien zijn 37-jarige leeftijd. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij nog steeds geldt als een van de betere keepers in Zeeland. meest barre omstandigheden staat hij er. Alleen vanwege Het betreft Cees Pladdet, de doelman van Philippine. Een man met een sterke mentali teit en rijkelijk bedeeld met klasse. Zijn laatste stuntwerk staat hem nog helder voor de geest. Het gebeurde tijdens de on langs gespeelde competitie wedstrijd Philippine-Axel. Axel-spits Fonny Verstraeten kreeg een schitterende kans op slechts enkele meters van het domein van Cees Pladdet. Fonny Verstraeten schoot loeihard en goed geplaatst in. De Axel-supporters maakten al aanstalten om te gaan jui chen en de Philippine-aan- hang werd bevangen door een onheilspellend gevoel. Zo niet Cees Pladdet, die werkelijk met een uitzonderlijke reflex een zeker doelpunt voorkwam. Het was niet de eerste keer dat Cees Pladdet een dergelij ke reactie in huis had. Dat ge beurt regelmatig en het is dan ook beslist niet teveel gezegd als er gesteld wordt dat een aantal competitiepunten op het conto van Cees Pladdet kan worden geschreven. Uit al het voorgaande blijkt dat Cees Pladdet nog in puike vorm verkeert. Insiders beweren zelfs dat hij de vorm van zijn leven heeft. Tijd om deze bezielende doelman eens aan het woord te laten: „Ach, ik weet niet of ik beter speel dan een aantal ja ren terug. Het is zo moeilijk te bepalen. Je kunt de ene com petitie niet met de andere ver gelijken. Mogelijk dat de door de jaren heen opgebouwde routine een belangrijke rol speelt. Je raakt niet zo snel meer van de kook als je een fout maakt. De volgende bal pak je weer, terwijl zo'n foutje bij een jonge doelman door kan werken". Mede garant voor zijn pres taties staat het feit dat hij voorbeeldig voor zijn sport leeft. Co Doorns, ex-doelman van Hoek en Philippine en door de jaren heen een vriend van Cees Pladdet en de man die de keeperstrainingen ver zorgt, zegt daarover: „Cees is een voorbeeld voor de jeugd. De bezieling waarmee hij er iedere training tegenaan gaat, is onvoorstelbaar. Weer of geen weer, ja zelfs onder de zijn werkzaamheden kan het eens gebeuren dat hij een trai ning laat schieten. Maar ik weet zeker, dan gebeurt dat met pijn in zijn hart". De vraag komt dan op hoe een doelman het op die leeftijd nog op kan brengen zo inten sief te trainen. Want het is een bekend gegeven dat de meeste oudere spelers een broertje dood hebben aan trainen. „Het gaat mij in ieder geval goed af", zegt Cees Pladdet. „En daar komt bij dat ik tegen woordig een uitstekende kee perstraining krijg. Dat stimu leert. Co Doorns heeft zelf al tijd in doel gestaan en dat is toch een pluspunt. Die voelt aan hoe een doelman onder handen genomen moet wor den. Het is geen kunst om bin nen de kortste keren een kee per total-loss te trainen, of om alle ballen met een fraaie boog in de bovenhoek te laten ver dwijnen, maar dat is het dui delijk niet. Je moet kunnen groeien en vertrouwen krijgen tijdens de training". Op 12-jarige leeftijd begon Cees Pladdet bij Terneuzense Boys. Nauwelijks drie jaar la ter stond hij onder de lat in het standaardteam. Op 18-jarige leeftijd vertrok hij naar Hoek, waar hij 15 jaar bleef, drie kampioenschappen meemaak te en één keer degradeerde. Het avontuur lokte hem en daarom verbond hij zich voor twee jaar aan het Belgische Cees Pladdet onder de lat in Philippine, een routinier, die nog over een uitstekende conditie - foto de stem/cofl j. de boer beschikt en wekelijks tot de uitblinkers behoort. Boelaere, dat inmiddels failliet rustiger is. „Dat was een periode met wisselend succes, maar toch had ik dat niet willen missen. En nu ben ik aan mijn derde seizoen bij Philippine bezig en het bevalt me uitstekend". Hoe lang denkt hij nog door te gaan? „Ik weet het niet", zegt hij. „Mogelijk dat ik na december beslis dat ik het wat aan ga doen. Mis schien in een lager elftal spe- len. Hoewel ik daar mijn twij fels over heb, omdat ik nogal fanatiek ben, weet je. Als ik in het veld sta, wil ik winnen. En misschien ga ik daarom nog wel een tijdje door", besluit hij. Op dat laatste zullen we het maar houden. Want om te stoppen is het fanatisme bij Cees Pladdet te overheersend. Het is toch duidelijk, als je op die leeftijd drie keer per week traint, op dinsdag en zaterdag keeperstraining volgt en op de vrijdagen met de groep, dan moet het al gek gaan om er op korte termijn een punt achter te zetten. Trouwens, daar zijn de kwaliteiten van Cees Plad det niet naar. Hij kan nog ja ren mee. i onze sportmedewerker IJj&NEUZEN - Winst en ver lagingen hand in hand bij de l'Kg van Promenade 1 in de Irste klas van de Terneuzen- I ^''to itsvoHey balcompetitie. I Winst was er tegen een met I'" man spelende formatie I® Sterbanden, 3-0 (15-2,15-4, 1-01 Eigenlijk een warming l'Pvoor de wedstrijd daarna I ff' Zeldenrustcollege. Hier lilt Promenade 1 met 1-3 r'5.15-10,6-15,4-10). Prome- u atin de wedstrijd tegen i'manden speler Johan de Ttt >Lr 238 uitvallen met een Jw blessure, kwam niet Ijj in zijn spel en draaide I r zijn normale niveau. 1 won vrij gemakkelijk «MTS/MEAO 1 met 3-0 (15- IW 1.0, 15"6>- PSV 1 blijft Legend en fanatiek spe- Oeze keer won het met 3-0 15-9, 15-9) van Dow 1. s de goed gevulde goochel- s van Dow-speler Jan Ver aart, die er alle trucken uit haalde, kon dit PSV niet uit zijn concentratie halen. Zelfs scheidsrechter André Dees, die blijk gaf goed in het spelregel boekje te hebben gekeken, kreeg deze keer een voldoende. Uitslagen tweede klas: Free Lance- Kind TC 0-3 (5-15,13-15,6-13); Promena de 2-Gemeente 1 3-0 (15-6,15-4,15-4); De Hoop-Roelofs 2 3-1 (12-15, 15-9, 15-8, 12- 4). Derde klaa: MTS/MEAO 2-Dethon 2-1 (14-16, 15-4, 15-12); Dow 2-Bram 3-0 (15- 10, 15-12, 15-6); PSV 2-Belastingen 3-0 (15-10, 15-11, 10-1); PSV 3-Dees 2 2-1 (9- 15, 15-9, 11-9). Vierde klas: Dees 3-Pro- menade 3 2-1 (15-10,16-14, 7-13); Douane 2-Havenschap 3-0 (15-8, 15-6, 15-7); PZEM 2-Rabo 0-3 (11-15, 8-15, 5-15); Elo- pak-Gemeente 3 2-2 (16-14, 15-7, 7-15, 3- 7). Stand eerste klas: Promenade 1 6-16, Zeldenrust 6-14, PSV 1 5-13, Dees 1 6-11, Dow 1 4-9, Neckermann 2-6, MTS/MEAO 1 5-4, Sterbanden 6-4, Douane 4-1, Ver straeten Verbrugge 1 4-1. Tweede klas: Promenade 2 6-16, Wiekslag 5-13, De Meijer 5-11, De Hoop 5-9, Roelofs 2 6-9, Kind TC 5-8, Gemeente 15-8, Juliana 4-4, Free Lance 4-3, PZEM 1 5-2. Derde klas: PSV 2 6-16, PSV 3 6-15, Dees 2 6-14, Be lastingen 5-12, Dow 2 6-11, Gemeente 2 5- 7, Verstraeten Verbrugge 2 5-4, MTS/ MEAO 2 6-4, Bram 5-3, Dethon 6-1. Vier de klas: Rabo 6-16, Elopak 5-13, De Stem 5-11, Douane 2 6-11, Philips 5-8, PZEM 2 6-8, Dees 3 6-7, Gemeente 3 6-6, Prome nade 3 6-4, Havenschap 4-3. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De jaarlijkse ledenvergadering van het dis trict Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond wordt zaterdag 17 november in Middelburg ge houden. Naast de gebruikelij ke agendapunten zoals notu len, ingekomen stukken en jaarverslag, staat in deze ver gadering het aftreden van drie bestuursleden centraal. Voor zitter Wondergem, commissie lid voor wedstrijdtennis Hoo gendoorn en commissielid voor de sectie RJVA Jurry treden af. Door het districtsbestuur wordt J. Mol voor de functie van voorzitter en Willemse als kandidaat voor de functie van bestuurslid voor wedstrijdten nis voorgesteld. Er blijven daardoor vacatures open voor de sectie Opleidingen en RJVA. Zoals gebruikelijk wordt tijdens deze najaarver- gaering tevens de toernooi- agenda voor het seizoen 1985 vastgesteld. Gezien de lange staat van dienst van de scheidende be stuursleden, wordt hen na af loop van de vergadering een receptie aangeboden, die even als de vergadering wordt ge houden in de Schouwburg te Middelburg. De vergadering begint om 13.15 uur. De recep tie is gepland van 16.30 tot 18.30 uur. ZWOLLE (ANP) - Zeventien jeugdige PEC-Zwolle suppor ters mogen zaterdagavond niet aanwezig zijn bij bet be kerduel tussen hun club en de Go Ahead Eagles. De Zwolse rechter legde hen gistermiddag een kijkverbod op naar aanleiding van rellen tijdens het competitieduel Go Ahead Eagles-PEC Zwolle llllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIII Door Herman Muller ZAAMSLAG - Na vorig jaar glansrijk de nationale rally- crosstitel in de wacht te heb ben gesleept, verliep de strijd om het Nederlands kampioen schap in de Internationale klasse dit seizoen iets minder fortuinlijk voor Fons Picavet uit Zaamslag. Toch werd de 35-jarige Zeeuwsch-Vlaamse rallycrosser weer een titel rij ker, want in het clubkam pioenschap van de AEWBR uit Rilland-Bath eindigde hij in de Formule 2-klasse op de eerste plaats, een kroon op zijn achtste seizoen als rallycros- ser. Hoewel Fons Picavet nog enthousiast genoeg is om zijn 10-jarige rallycrossloopbaan vol te maken, zal zijn wed- strijdkalender voor volgend seizoen beperkt blijven tot Rilland-Bath en het Belgische Arendonck. Twee uiteenlo pende redenen liggen daaraan ten grondslag: het feit dat Pi cavet binnenkort voor de tweede maal vader hoopt te worden en derhalve ook meer aandacht aan zijn gezin wenst te besteden en een conflict met de KNAC, dat hem deed be sluiten om af te zien van ver dere deelname aan de strijd om het Nederlands kampioen schap. Het conflict met de KNAC is vooral van financiële aard: hoewel de kosten voor de deel nemers bleven stijgen, werd het prijzengeld daarentegen steeds minder. Toen na de laatste wedstrijd in Zandvoort bekend werd gemaakt dat het Fons Picavet, de succesvolle rallycrosser uit Zaamslag, met dochter Monique. - fotowimkooyman prijzengeld zelfs gehalveerd zou worden, stelde Picavet, dat wanneer er niet voor aanvul lend prijzengeld gezorgd zou worden, zijn laatste wedstrijd bij de KNAC gereden was. Va ge toezeggingen van de orga nisatie kwamen voor Picavet te laat: zijn besluit stond vast. Picavet: „De 'gouden' tijden van AVRO's rallycross zijn al lang voorbij. De gewone jon gens hebben alle moeite zich staande te houden en er is een hemelsbreed verschil met rij ders die de beschikking heb ben over fabrieksmateriaal. Als de kosten om aan een Nederlands kampioenschap deel te kunnen nemen oplopen tot honderden guldens, ver wacht je daar wel iets voor te rug. Ga maar na: iedere wed strijd inschrijfgeld, het lid maatschap van de Stichting Nederlandse Rallycross Ver eniging, een KNAC-licentie en meer van die zaken. Als er dan ook nog eens wordt gekort op prijzengelden, dan geloof ik niet dat je dat een gezond be leid kunt noemen". Daarenboven had Picavet ook goed de buik vol van over dadig aanwezige blazerdra gers. Hij zegt: „Vaak heb ik me lopen ergeren als collega's botweg naar huis werden ge stuurd voor een kleinigheidje tijdens de technische keuring. Die mensen lopen met hun hoofd in de wolken en hebben geen oog voor het echte belang van de sport. Dan gaat het er in het Belgische Arendonck heel anders aan toe. Alles wordt daar geregeld met: „Awel Fonske, da gaan we ne keer ^arrangeren", terwijl het prijzengeld er wel een stuk aantrekkelijker is en de hoge inschrijfkosten ontbreken. Ook in Rilland-Bath is er gewoon een prettige sfeer en daarom zal ik volgend seizoen daar ook alle wedstrijden te vinden zijn. Dat zijn er twaalf in totaal en dat scheelt toch al flink met de twintig van afge lopen seizoen. Als je overdag werkt, soms tot 's nachts moet sleutelen aan de auto, gaat je gezin er onherroepelijk onder lijden en dat is de rallycross me ook weer niet waard. Vooral nu er een tweede kind op komst is, zal ik die vrijge komen tijd goed kunnen ge bruiken. Afgezien van enige tegen slag in het nationale kam pioenschap is het afgelopen seizoen toch wel succesvol verlopen voor Picavet. Aan vankelijk bezette hij in de strijd om het Nederlands kampioenschap de derde plaats, totdat versnellingsbak- problemen roet in het eten strooiden en daardoor de eind klassering uiteindelijk een zesde plaats werd. Ook in Arendonck, waar de concur rentie erg sterk is, presteerde Picavet uitstekend en finshte als zevende in het gevecht om het clubkampioenschap. In Rilland-Bath tenslotte, waar hij vorig jaar nog genoegen moest nemen met een derde plaats, kwam hij dit seizoen ijzersterk voor de dag en werd kampioen van de formule 2- klasse tot 1600 cc, toch wel op enige afstand gevolgd door Ko Koppejan, die pas in de laatste wedstrijden Picavet afdoende te lijf kon gaan. Qua materiaal weet Fons Picavet zich goed gesteund door een aantal sponsors, iets wat onontbeerlijk is om nog tot prestaties van enig niveau te kunnen komen. Vooral ook de slechte tijd wijt hij als oorzaak van de vergrijzing van de rallycross- sport. „Nieuwe rijders komen er niet of nauwelijks, de oude ren komen net als ik voor de keus te staan: gezin of rally cross en financieel wordt het natuurlijk ook steeds moeilij ker haalbaar". Ook voor het Axelse Watertorencircuit ziet hij de toekomst daarom maar somber in. „Dat enthousiasme uit die beginperiode, wat no dig is om een dergelijke baan op te bouwen en in stand te houden, is er tegenwoordig ge woon niet meer. Door het uit blijven van opvolgers stelt iedereen aan elkaar de vraag: heb jij er nog tijd voor?" IIIIIIIIIIIIIIHIIIIHllllllllllllIIIIImilliiiimmiiMiH.uHimm.u................. UITSLAGEN VOETBAL A-JUNIOREN Hoofdklas A: Vlissingen 1 - Terneuzen 1 3-1, Goes 1 - Arnemuiden 1 1-2, Middel burg 1 - GPC 13-0, RCS 1 - Kloetinge 11- 3, Serooskerke 1 - Patrijzen 1 2-6. Hoofd klas B: AZW 1 - HW 1 1-1, Kloetinge 1 - Middelburg 1 4-2, SSV 1 - Tern. Boys 1 1-4, Terneuzen 1 - Vlissingen 1 1-1, Zie- rikzee 1 - Goes 1 2-3. Regioklas C: Vlis singen 1 - SSV 1 3-1, Yerseke 1 - Middel burg 1 1-3, Apollo 1 - GPC 1 3-2, DFS 1 - Kloetinge 1 1-3, Robur 1 - Heinkenszand 1 2-3, RCS 1 - Zierikzee 1 3-0. Groep A2: Bruse Boys - WIK 3-0, Ouwerkerk - Zie rikzee 1-4, Cortgene - Mevo 2-6, SKNWK - DFS 0-3. Groep A3: Robur - Kapelle 10- 3, Kruiningen - SSV 2-2, Wolf aartsdijk - Rillandia 2-1, Wemeldinge - Hoedekens- kerke 3-0, Kloetinge 2 - Heinkenszand 3- 0. Groep A4: Walcheren - Middelburg 2 6-1, Nieuwland - Domburg 3-1, Breskens - Meeuwen 0-2, VCK 1 - RCS 2 RCS n.o.g. Groep A5: Kloetinge 3 - GPC 2 1-5, Mid delburg 3 - Borssele 2-2, RCS 3 - VCK 2 0- 2, Goes 2 - Noormannen 0-1, Vlissingen 2 - Kapelle 2 0-0. Groep A6: AZW - Clinge 1 0-2, Tern. Boys 1 - IJzendijke 3-0, Vo gelwaarde - Hoek 1-2, Axel - Koewacht 2-1, Corn Boys - Aardenburg 1-9. Groep A7: Sluis - HW 2 3-1, Oostburg - Sluiskil 2-2, Philippine - Zaamslag Zaamslag ixo.g. Clinge 2 - AZW 2 1-4, Hontenisse - Terneuzen 2 0-0. B-JUNIOREN Groep B2: Zierikzee 2 - SKNWK 0-10, Duiveland - Dreischor 1-1, Renesse - WIK 9-0, DFS - Bruse Boys 4-3. Groep B3: Wolf aartsdijk - Kapelle 2 2-4, We meldinge - Rillandia 3-0, Apollo - 's H. Arendskerke 4-0, Hansw. Boys - Kloetin ge 2 3-8. Groep B4: Serooskerke 1 - Wal cheren 1 3-1, Heinkenszand 1 - GPC 1 2-4, Krabbendijke 1 - Dauwendaele 12-2, Ka pelle 1 - Robur 12-0. Groep B5: Kloetinge 3 - SVD 1-9, SSV 2 - Heinkenszand 2 2-0, Kapelle 3 - Kruiningen 2 2-1. Groep B6: VCK - Jong Ambon 0-3, Zeelandia 1 - Colpl. Boys 2-3, Arnemuiden - Meeuwen 7-1, Bevelanders - Zld. Sport 5-0, RCS 2 - Middelburg 2 2-1. Groep B7: Nieuwdorp - RCS 3 1-0, Dauwendaele 2 - Kwaden- damme 2-1, Volharding - Patrijzen 1-4, Veere - Oostkapelle 0-3. Groep B8: Mid delburg 3 - Vlissingen 2 0-4, Serooskerke 2 - RCS 4 1-4, RCS 5 - Zeelandia 2 1-3, Walcheren 2 - Vlissingen 3 2-5. Groep B9: Clinge - Vogelwaarde 7-2, Terneuzen 2 - Steen 1 3-3, Axel - Hontenisse 11-2, Koe wacht - Aardenburg 3-2. Groep B10: Tern. Boys 3 - Terneuzen 4 5-1, Terhole - Philippine 2 5-1, Hontenisse 2 - Axel 2 0- 2, Steen 2 - SDO 1-0, Hoek 2 - AZW 2 1- 14. Groep Bil: Zaamslag - Sluiskil 0-1, HW 2 - Ria W 3-3, Philippine 1 - Graauw 3-1, Terneuzen - Tern. Boys 2 0- 1. Groep B12: Oostburg 1 - IJzendijke 1-7, Schoondijke - Hoofdplaat 2-7, Groede - Cadzand 5-0, Hoek 1 - Breskens 2-0, Sluis - Oostburg 2 3-0. MIDDELBURG/WEMEL- DINGE - Van zaterdag 17 tot en met zondag 25 november wordt het kampioenschap vijfde klas bandstoten van het district Walcheren/De Beve- landen gehouden. Ook dit kampioenschap wordt in twee groepen verdeeld. In café Cen trum te Middelburg komt groep A bij de de biljartvere niging BVM in actie en groep B is te gast bij de biljartvere niging Scheldezicht in de loka liteit Mischa te Wemeldinge. De spelers die zich plaatsten voor deze groepen zijn: A-groep: 1. A. Menheere, OHGL Kwadendam- me, moyenne 1.09; 2. J. Gabriëlse, VEG/ABV Souburg, 1.04; 3. H. van de Maas, VEG/ABV Souburg, 0.98; 4. A. van de Berge, De Smidse s'- Gravenpolder, 0.98; 5. J. van de Ha- ge, HBC Heinkenszand, 0.96; 6. J.van Stee, Scheldezicht Wemel dinge, 0.947; 7. J. Schuilwerve, Dampoort Middelburg, 0.88; 8. R. Simons, 't Raedthuys Middelburg, 0.87. B-groep: 1. A. Vieira, 't Raed thuys Middelburg, 1.01; 2. F. Decos- ter, Avontuur Goes, 0.98; 3. J. Trimpe, Avontuur Goes, 0.97; 4. J. Rijk, De Smidse 's-Gravenpolder 0.96; 5. J. de Schrijver, Dampoort Middelburg, 0.95; 6. J. Schuitema- ker, Avontuur Goes, 0.92; 7. A. Hoefkens, 't Raedthuys Middel burg, 0.91; 8. G. Krijnsen, Onder Ons Goes, 0.88. Reserves zijn P. Hout van Schel dezicht uit Wemeldinge met 0.89; F. Nieuwersteeg van VEG/ABV Sou burg met 0.943 en J. Rijn van SNA Wolphaartsdijk met een moyenne van 0.79. SPORT IN 'T KORT FREDDY DE MUYNCK uit IJzendijke reed zijn veldrit in Lille. Na 48 minuten koers bol de deze junior als eerste van de dertig vertrekkers over de meet. KORFBAL District: Tjoba-Velocitas (tweede klas), sporthal Goes, aanvarfg 15.00 uur. Afde ling: Luctor-TOGO (eerste klas), 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 17.00 uur. Seolto 2-BKC (tweede klas), sporthal Vlissingen, aanvang 12.30 uur. Tjoba 6- Zaamslag (derde klas B), sporthal Goes, aanvang 12.30 uur. TENNIS Districtswintercompetitie zondag 18 no vember: Ludo et Emergo-Animo 1 en Animo 2-Hulster Ambacht 2, Adorhal De Braakman, aanvang 14.30 uur. Hulster Ambacht 1-Souburg 1, Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur. Domburg 1- Eegedima 2, Kaasboerhal Biggekerke, aanvang 13.30 uur. MLTC 1-DOS 1, Ove- zande-DOS 4 en TSI 3-De Stoof, Hal Schelde International Goes, aanvang 15.00 uur. Schelde 2-Souburg 2 en DOS 3- Eegedima 1, Jarinohal Vlissingen, aan vang 13.30 uur. BASKETBAL Vrijdag 16 november: Operatie'71-Sim- ple Dribble 2 (vierde klas heren), aan vang 20.00 uur en Operatie'71-Schelde- sport (tweede klas dames), aanvang 21.00 uur, De Veerhoek Oostburg. Zaterdag 17 november: V oorwa arts - J umping Crabs 2 (tweede klas dames), 't Sportuus Axel, aanvang 12.00 uur. HOCKEY Rapide-Middelburg (derde klas D heren), aanvang 14.45 uur, velden aan de Grote Kreekwee Hulst; Olympia-Hoekse Waard (aerde klas D heren), aanvang 14.45 uur, Oude Vaart Terneuzen. HANDBAL Landelijk: Walcheren-HVSV (derde di visie H dames), sporthal Vlissingen, aan vang 12.00 uur. Afdeling; Volharding- Olympus (eerste klas heren), Sportcen trum Goes, aanvang 14.40 uur. Volhar ding - Ouwerkerk (tweode klas dames), Sportcentrum Goes, aanvang 12.40 uur. Operatie'71-EMM 4 (tweede kl§» dames), De Veerhoek Oostburg, aanvang 13.15 uur. VOLLEYBAL Morres-Van Winden (eerste divisie da mes) en Morres-Hamilton (eerste divisie heren), sporthal Den Dullaert, aanvang 13.30 uur. Even Kijken-Voorwaarts (pro motieklas dames), sportzaal Zuidzande, aanvang 14.00 uur. De Sterre-EWC 2 (promotieklas dames), sportzaal Zuid- dorpe, aanvang 14.00 uur. Kikkers-Ver- degem (promotieklas heren), sportzaal Aardenburg, aanvang 18,00 uur. Athana- tos-De Polder (eerste klas heren), sport zaal Kloosterzande, aanvang 14.30 uur. Savok-CVC (eerste klas neren), De Vlaanderen $ös van Gent, aanvang 16.15 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 9