URC ■TIE ÜERS GING ONGEVALLEN DOOR KLEI OP WEGDEK Kwart bonenoogst is verloren gegaan 2.95 elub akken jtter VERNIETIGEND RAPPORT ONDERZOEKSBUREAU Nieuwe vorm van provinciale VVV DE STEM Kort geding Aardenburg tegen De Stem LENTER Boete voor wapenhandel IT 5 DECEMBER ÏC Baby- en kleuter specialist NIKIE" stle - Ara - - Gil Bret - Betty indt U een assortiment geschenken EN HANDTASSEN LAARZEN NEN VRIJDAG 16 NOVEMBER 1984 VLISSINGEN - De Provinciale VVV Zeeland functioneert niet goed en dat is te wijten aan de verouderde amateuristische structuur van de stichting. Ontslag voor directeur en pr-man VVV BEWEER 'IN OPWELLINGGEKOCHT NA PUBLICATIE OVER SOCIALE DIENST tiL, UIEN WORDEN ONDERGEPLOEGD Werkloosheid in Zeeland verder gedaald fun 5 VOOR DE SINT: handschoenen Oostburg 01170-2303 r. 's Maandags gesloten itburg tet. 01170-2458. IAAT 27 - OOSTBURG TEL. 01170-2130 na 12.00 uur gesloten merken, pend van 2-6 uur «boenen en Lederwaren Oostburg sopend 2-6 uur L70-2319 VAN ZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 1 'Notabelen moeten uit bestuur WY Zeeland' Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - De grootste structuurverandering bij de provinciale VVV, zoals het onderzoeksbureau Bos dat ziet en zoals inmiddels door het dagelijks bestuur van de VVV is aangenomen, is het invoegen van een promotie commissie in de organisatie. De commissie resulteert direct onder het dagelijks bestuur en naast de nieuwe directeur, die op de stoel van de huidige directeur J. de Regt gaat zitten. Het bestuur moet bestaan uit beroeps krachten en vertegenwoor digers van de groeperingen (bijvoorbeeld Recron en Ho- recaf), de notabelen moeten eruit. Die promotiecommis sie gaat in feite de werk zaamheden van een nieuw aan te stellen promotieme dewerker regelen en bege leiden. De profielschets van de toekomstige directeur is vooralsnog niet duidelijk, maar wel vertelde Bos giste ren dat het een man moet zijn die een commerciële pet op moet hebben en zijn spo ren in de marketing moet hebben verdiend. De gedachten gaan uit naar éen uitvoerende orga nisatie die voornamelijk op plaatselijk niveau werkt en daarbij wordt gesteund door een management en staf functionarissen. Verder moet het personeel van de plaatselijke VW's in dienst komen bij de provinciale VW en binnen de organisa tie moet de nadruk worden gelegd op degelijke bedrijfs gerichte opleidingen, bege leidingen en trainingen. In de nieuwe professione le jas van de VVV hoort ook het samenstellen van nor men die voor alle Zeeuwse WV's gaan gelden. Aan de hand van die normen kan de staf medewerkers werven en selecteren volgens een vaste procedure. Maar de verbetering van de regiona le en de plaatselijke WV's kan alleen aan de orde ko men nadat het bureau van de provinciale VW naar be horen functioneert. De amateurs moeten uit het bestuur verdwijnen en plaats maken voor deskun digen (Recron en Horecaf) en professionals. Dit vernietigende oordeel is geveld door het Utrechtse onderzoeksbureau Bos en Co. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - Het rap port Bos over het functio neren van de stichting Provinciale VW Zeeland betekent het ontslag voor de VW-directeur J. de Regt en de onlangs aange trokken stafmedewerker marketing en promotie T. Posch. Het dagelijks bestuur van de VW heeft inmid dels beslist dat het tijdelijk arbeidscontract van Posch, dat loopt tot 15 januari van het volgend jaar, niet meer verlengd zal worden. Wat de positie van directeur De Regt betreft, heeft het da gelijks bestuur gisteren meegedeeld dat het de de conclusies en voorstellen van het onderzoeksbureau Bos en Co. zal overnemen. Aangezien het bureau concludeert dat 'de beno digde aanpassingen bij de provinciale VW een aan merkelijke verandering in en verzwaring van het ta kenpakket van De Regt tot gevolg zullen hebben', en daarbij stelt dat 'de ver schillen tussen de persoon lijke kwalificaties en de verhoogde functie-eisen niet overbrugbaar zijn', moet ook De Regt, die der tig jaar lang voor de WV heeft gewerkt, weg. Bos verklaarde overigens wel dat gezocht zal worden naar een goede afvloei ingsregeling. Volgens het bureau Bos is er voorts sprake van een 'disharmonisatie' tussen directeur De Regt en zijn gehele dagelijks bestuur. De activiteiten van promo tieman Posch hebben, al dus bureau Bos, nauwe lijks tot de gewenste ont wikkelingen geleid, terwijl zijn werkzaamheden geen onderdeel vormen van een samenhangend, herken baar beleid. „In het bereiken van po sitieve effecten op langere termijn bestaat geen ver trouwen", zo vermeldt het rapport letterlijk. De Regt noch Posch waren donder dag bereikbaar voor com mentaar. WCftAD VOQR ZUÓ/VEST NEDERLAND Kantoren '"Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum- mers op pagina 2. Openingstijden: "30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie ^'neuzen: Rein van der "elm (editie-chef), Jan Jan- ™n (plv. chef), Emile Calon, f Meer tens, Cor de Boer lo;°), Ton Koomen (sport). s': Frank Deij, Eugène erstraeten. Middelburg: denk Postma. Goes: Cees Maas. Servicepunten '°osterzande: mevr. Neve, jjggA'exanderstr. 4, 01148- Advertentle-expl. •japecteur Zeeland: C. Me- u' Privé 01150-95839. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 28-jarige W.v.H. uit Oostburg kocht 'in een opwelling' in België een kogelgeweer met bijbehorende munitie. Eenmaal thuis wist hij zich geen raad met het wapen 'want ik kon er natuurlijk niks mee en ik wist dat het verbo den was', aldus V.H. donder dag voor de politierechter in Middelburg. Toevallig hoorde hij enige tijd later dat de 68-jarige L.S. uit Retranchement op zoek was naar een wapen, omdat hij zich bedreigd voelde. V.H. verkocht hem het geweer en was blij dat hij er van af was. „Maar", zo hield politierech ter mr. Verstegen hem voor, „ook dat was een verboden handeling", waarvoor V.H. veroordeeld werd tot een boete van 500 gulden. S., die had la ten weten niet te zullen ver schijnen, kreeg bij verstek voor het verboden wapenbezit dezelfde boete opgelegd. Gisteren werd het eindrap port tijdens een persconferen tie in Vlissingen door de sa mensteller Bos (het dagelijks bestuur van de provinciale VW schitterde door afwezig heid) toegelicht. Het dagelijks bestuur van de provinciale VW heeft de conclusies en voorstellen van Bos en Co. overgenomen en het algemeen bestuur geadviseerd een stuurgroep samen te stellen die moet zorgen voor de uit voering. „De notabelen moeten er uit", zei Bos, „en dat is de kern van de zaak". Bos verklaarde hierna overigens haastig dat de samenstellers deze zin uit het rapport geschrapt hadden om niet tegen te veel zere be nen te schoppen. De (goedwil lende) vrijwilligers in het da gelijks bestuur van de stich ting zijn volgens Bos allang niet meer bij machte de belan gen van de bedrijfstak Re creatie en Toerisme optimaal te behartigen. Niet uniek „We praten hier over een bedrijfstak die jaarlijks in Zeeland, schrik niet, voor maar liefst 750 miljoen gulden omzet. De belangen van deze enorme bedrijfstak moeten vanzelfsprekend behartigd worden door een professionele marketingorganisatie en niet, zoals dat nu gebeurt, door een stichting met een oude vereni gingsstructuur". Overigens gaf Bos te kennen dat deze incompetentie van de Zeeuwse WV niet uniek is in Nederland maar voor vrijwel de meeste provinciale WV's geldt. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De gemeente Aardenburg heeft een kort geding aangespannen tegen Uit geversmij. De Stem naar aanleiding van een op 2 november in het dagblad De Stem ver schenen artikel over het functioneren van de sociale dienst in deze gemeente. Het geding dient vrijdagmiddag 23 novem ber om 14.00 uur voor de president van de ar rondissementsrechtbank in Middelburg. Het bewuste artikel, onder de kop 'Veel klachten sociale dienst in Aardenburg', was gebaseerd op brieven met klachten over het functioneren van de sociale dienst van deze ge meente. Deze brieven zijn binnengekomen bij Stichting De Blokken in Terneuzen, die on langs is opgericht om de belangen van uitke- rings-gerechtigden in Zeeuwsch-Vlaanderen te behartigen. Naast de bewuste brieven ontving de jonge stichting ook telefonische klachten van cliën ten over het functioneren van de Aardenburg- se sociale dienst. Verantwoordelijk portefeuil lehouder sociale zaken in Aardenburg is bur gemeester drs. W. Lockefeer. De gemeente vraagt de president De Stem te gebieden zich in de toekomst te onthouden van onzorgvuldige publicaties en mededelingen welke voor eiseres en haar ambtenaren 'bele digend' zijn. Desgevraagd zei mr. A. Minderhoud, die voor Aardenburg als pleiter optreedt, dat men in Aardenburg dikwijls wat ongelukkig is met publicaties over deze gemeente. „Maar dat be treft dan bestuurlijke of politieke zaken. Nu worden ambtenaren van de sociale dienst op de korrel genomen en men vindt dat De Stem daarbij te ver is gegaan". Wat betreft de inhoud van het bewuste arti kel merkt mr. Minderhoud op dat die volgens de gemeente onwaar is. Een gemeentelijk weerwoord op de aangehaalde klachten is ech ter niet mogelijk omdat daarbij de privacy van de cliënten van de dienst in het gedrang komt. De dagvaarding was gisteren overigens nog niet bij de (hoofd)redactie van De Stem binnen. Marketing „Het belang van een goede marketing en promotie is zo groot, dat je eenvoudigweg geen genoegen kunt nemen met een gebrekkige organisa tie", zegt Bos. Hij stelt vast dat de provinciale VW schrome lijk tekortschiet waar het hoofdtaken als ondersteuning, begeleiding en coördinatie van de activiteiten op plaatselijk en regionaal niveau betreft. Verder mankeert er, vol gens Bos, nog al het een en an der aan de relaties die het bu reau van de Zeeuwse VW on derhoudt met het Zeeuwse be drijfsleven en met de lokale en regionale VW's. Vooral de persoon van directeur J. de Regt (zie ander artikel op deze pagina) moet het daarbij ont gelden. Bos ontkende niet dat het rapport, dat officieel nog niet openbaar is gemaakt, melding maakt van een weinig soepele en onvoldoende dienstbare houding van De Regt. Amateuristisch „Het is niet meer zo als vroeger, toen de VW's in feite gezelligheidsverenigingetj es waren en in een soort non- profit-achtige sfeer de zaken amateuristisch afhandelden", beklemtoont Bos. Hij stelt dat het dagelijks bestuur niet is meegegroeid met de recreatie ve ontwikkeling van Zeeland en nu met de gebakken peren zit. Volgens hem is de bedrijfs tak recreatie en toerisme de enige bedrijfstak in Nederland die jaarlijks nog groeit. Met ongeveer drie procent. Onvermogen In Zeeland staan voorts bij deze bedrijfstak ongeveer tienduizend arbeidsplaatsen op het spel en de provinciale VW kan een dergelijke om vang onmogelijk behappen. Ingrijpende veranderingen zijn dus, volgens Bos, onver mijdelijk en eigelijk al veel te laat omdat het dagelijks be stuur de zaken al te lang op zijn beloop heeft gelaten. Het rapport Bos is een brevet van onvermogen voor het DB. Het algemeen bestuur van de provinciale VW buigt zich medio volgende week over de kwestie. 1 - 'A- De Zeeuwse wegen zijn plaatselijk spekglad. Hier wordt met een hogedrukspuit de klei nadat er een ongeval heeft plaatsgevonden. van het wegdek gespoten, - FOTODESTEM/CORJ. DE BOER Van onze correspondent WESTDORPE/IJZENDIJKE - Het verkeer op de Zeeuwsvlaamse wegen wordt nog re gelmatig geconfronteerd met spiegelgladde weggedeelten door op het wegdek aanwezi ge kleiresten, afkomstig van voertuigen die bieten of aardappelen, geladen op land- bouwpercelen, vervoeren. Hoewel in de meeste gevallen de land bouwers er alles aan trachten te doen dit ongemak voor andere weggebruikers tot een minimum te beperken, leidt dit soms toch tot onverwachte slippartijen, die scha de kunnen veroorzaken. Zeker als de be trokken weggedeelten door de regen nat worden. Dat ondervond ook gistermorgen de automobilist J. H. uit Hoedekenskerke. Rij dend over de provinciale weg te Westdorpe nabij de kruising met de Molenstraat raak te hij in een slip en vervolgens kwam hij in een sloot terecht. Ook bij IJzendijke slipte gistermiddag door op het wegdek aanwezige landbouws- lijk een automobilist. Hij kwam er zonder kleerscheuren vanaf, maar waarschuwde wel een hem tegemoetkomende politieauto, wijzend op de gevaarlijke situatie. Vervolgens werd het betrokken wegge deelte met behulp van een hoge drukspuit schoon gespoten. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een kwart van de geoogste bruine bonen in Zeeuwsch-Vlaanderen moet als verloren worden be schouwd. Ze zijn niet meer geschikt voor menselijke consumptie en kunnen enkel nog gebruikt worden als veevoer. Daardoor zullen veel landbouwers niet uit de gemaakte kosten kun nen komen. Dit is de algemene conclusie van verschillende handelaars in Zeeuwsch- Vlaanderen. De oogstwerkzaamheden in de streek zijn bijna achter de rug. Praktisch alle aardap pelen zijn uit de grond. Op en kele percelen kan niet geoogst worden, omdat de grond te drassig is om de oogstmachi- nes te dragen. De aardappelprijs is zo laag dat de boeren bij dit gewas ook niet uit de kosten zullen ko men. De kostprijs ligt rond de 15 cent, en de marktprijs is momenteel 12 cent. Waar schijnlijk bewaren veel boeren hun aardappelen om te wach ten tot de prijs iets hoger is. De uienoogst is veelal een ramp, aldus een woordvoerder van het landbouwcentrum in Goes. De uien die nog op het land staan zijn waardeloos. In heel Zeeland zijn boeren mo menteel bezig hun uien onder te ploegen. De kwaliteit is zo slechts dat oogsten absoluut niet meer rendabel is. De geoogste uien zijn vaak van mindere kwaliteit. Door het grote overschot van dit gewas is de prijs ook zeer slecht. Bieten Met de bieten gaat het rede lijk. In Zeeuwsch-Vlaanderen staat nog ongeveer 12 procent in de grond, maar als het weer niet te slecht wordt komen die er nog makkelijk uit. De sui kerfabrieken hebben voldoen de aanvoer. Langs de kant van de weg ligt zeker een voorraad voor de komende drie weken. Als het niet gaat vriezen ver wachten de suikerfabrieken geen problemen met het ver werken. Het suikergehalte is laag, maar de opbrengst is re delijk goed. Moeizaam Alle maïs is van het land. De opbrengst is onder het gemid delde en de kwaliteit is ook niet zo goed. Het inzaaien van de vroege gewassen komt moeizaam op gang. Voor enkele grassoorten is het al te laat. Ook het ont smetten van de grond is veelal niet kunnen gebeuren. Dat ontsmetten is nodig als op een perceel bieten komen. Door het niet kunnen uitvoeren van deze handeling kan de op brengst volgend jaar 20 pro cent lager uitvallen. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De werk loosheid in Zeeland is in okto ber verder gedaald met 166 personen. In totaal zijn nu in deze provincie 14.257 mannen en vrouwen werkloos. De daling is een stuk lager dan in september, toen een af name met 466 personen werd genoteerd. Het binnenhalen van de oogsten, het transport, de verwerking en behandeling van de landbouwprodukten heeft een positief effect op de omvang van de werkloosheid. Daar tegenover staat echter dat het aflopen van het toeris tenseizoen weer een sterke stijging van werklozen in de horeca- en recreatiebranche te zien geeft. Zeeland bleef in oktober achter bij de landelijke ont wikkeling. Daar daalde de werkloosheid met 2,3 procent, terwijl de daling in deze pro vincie overeenkomt met 1,2 procent. Wat de regio betreft is de werkloosheid in de gewesten Goes en Middelburg op een ge lijk niveau gekomen (13,7 pro cent). Het gewest Zeeuwsch- Vlaanderen blijft koploper: 15,3 procent van de beroepsbe volking was daar de afgelopen maand werkloos. Tegenover die cijfers staat een aanbod van nieuwe vaca tures van 381 stuks. 423 vaca tures werden ingevuld en 343 vacatures stonden eind okto ber nog open. 5 tem pimewi TOON KLOET Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Deze éénmalige bundeling van slechts 5.000 exempla ren is nu te koop via de kan toren van De Stem

de Stem | 1984 | | pagina 13