RAADSLID SAS VAN GENT IS WACHTEN BEU INITIA Westdorpe loopt niet warm voor carnaval Verkoop kinderpostzegels gestart Tien jaar Bonte Avond Zeldenrust Philippine houdt dit jaar vijfkamp 'Problemen met riolering snel oplossen' Prijss VRIJDAG 16 NOVEMBER 1984 VAN ZEELAND KOETERS WILLEN TOCH DOORGAAN politierapport GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE VAN DUYSE-MAHU SCHOOL BEREIDT BIJZONDERE JUBILEUMVIERING VOOR Plaatselijk nieuws Sas van Gent Zaamslag IN PHILIPPINE Boeken voor buitenlanders in bibliotheek OP TERRE1 Plannen v< werkgroep Kerk en samenlevii J16 PAGINA ZEELAND 3 'Onderzoek kosten van aanleg kabel-tv' SAS VAN GENT - Raadslid G. de Buck (CDA) pleitte gisteravond als lid van de commissie openbare werken van Sas van Gent voor een serieus onderzoek naar de kosten van het aan leggen van een gemeenschappelijke antenne inrichting (GAI). Hij deed dit naar aanleiding van het besprekings- verslag kabeltelevisie dat gisteravond in genoemde commissie aan de orde was. „Met name in enkele pro bleemgebieden in Westdorpe en Philippine zou een GAI een prima oplossing zijn", aldus De Buck. Van onze correspondent WESTDORPE - Hoewel het gebruikelijke prinsenbal op de elfde van de elfde niet door ging, willen enkele optimisti sche Westdorpenaren carna val in het dorp niet als afge daan beschouwen. Wat er nog over is van de „Waarom nog jaren wach ten voordat een eventueel ka beltelevisiesysteem gereali seerd is", zo vroeg hij zich af. „Men sukkelt al jaren in deze probleemgebieden en het wordt hoog tijd dat er iets aan gedaan wordt". Het in het besprekingsver- slag beschreven voorstel van het college om de ontwikkelin- G. de Buck .Hoog tijd - foto archief de stem gen rond de combinatie satel- liet-tv met kabel-tv af te wachten en in de toekomst als begrijpelijk ideaal te zien, achtte de commissie zeker op korte termijn geen haalbare zaak. „De procedures daarom trent duren te lang en kabelte levisie wordt te duur. Zeker wanneer niet alle gemeenten van plan zijn om gezamenlijk de kosten te dragen", zo ver woordde men gisteravond de bezwaren. Voorzitter Rammeloo wees als alternatief voor het in stemmen met een GAI nog op een andere oplossing: „Het in- snoeien of rooien van bomen als boosdoeners voor een slechte tv-ontvangst is ook een oplossing". De commissie vond hier echter te veel praktische be zwaren aan kleven en advi seerde toch maar een offerte te vragen voor een GAI in de probleemgebieden, waarna mogelijk na een kostenverge- lijking tussen kabel- en con ventionele systemen een en quête gehouden kan worden onder de tv-kijkers. IJZENDIJKE - Op de kruising Tivoli kwamen een vrachtwa gen, bestuurd door T. van H. uit Clinge, en een personenau to, bestuurd door J. D. uit Ter- neuzen, met elkaar in botsing. Dit gebeurde toen beide voer tuigen, komende uit de rich ting Schoondijke, op de weg versmalling gingen inhalen. D. wilde H. inhalen en werd te gen de opstaande rand van het trottoir gedrukt. De auto van D. werd geheel vernield en de wagen van H. liep schade op. REIMERSWAAL - De rijks politie groep Reimerswaal heeft in samenwerking met de verkeersgroep der rijkspolitie en de verkeersinspectie woensdagmiddag tusen 13.00 en 17.30 uur een controle zwaar verkeer gehouden. Na bij Rilland werden zeventig vrachtauto's van de rijksweg 58 en rijksweg B 58 gehaald en naar het terrein van Rijkswa terstaat gedirigeerd. Er wer den twintig processen-verbaal opgemaakt ter zake de rij tij - denwet, wet autovervoer goe deren, lading en de technische staat. Een chauffeur werd een rijverbod opgelegd omdat hij 23 uur achter elkaar achter het stuur had gezeten. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft dinsdagavond de 18-jarige P. V. uit Terneuzen gearresteerd. Hij wordt verdacht van een aantal in de afgelopen maan den gepleegde inbraken. De jongeman werd meegenomen naar het bureau en ingesloten. Tijdens het verhoor bekende hij. Na het opmaken van pro ces-verbaal werd hij gisteren weer op vrije voeten gesteld. VLISSINGEN - Naar aanlei ding van een inbraak in de woning van de fam. A. D. in de Schubertlaan zaterdag jongst leden, waarbij nogal wat waardevolle spullen werden weggenomen, zijn twee da ders, de 22-jarige G. N. en de 18-jarige N. van IJ. uit Vlis- singen, aangehouden. Zij ver klaarden tegenover de poitie dat ze de goederen in een wa tergang hadden gegooid. Woensdag zijn de spullen met behulp van de brandweer op- gedregd. De bestelauto van de klus jesdienst te Vlissingen werd opengebroken. Daaruit zijn twee boormachines en wat ge reedschap gestolen. Van de personenauto van de 23-jarige A. van O. te Vlissin gen werd een zwarte jaloezie van een achterruit gestolen. De waarde bedraagt 200 gul den. In het café van A. van S. op de Kleine Markt werd door het forceren van een ruit aan de achterzijde ingebroken. Er zijn rookartikelen, flessen ge destilleerd, wegwerpaanste kers en geld uit een automaat gestolen. (ADVERTENTIE) DELFTS BLAUW Porc. lies MAKKUM Tichelaar WE0GW000 Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN Steenstraat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12068 Mevrouw Dusarduijn was er gisterochtend vroeg bij om als eerste kinderzegels te kopen in het postkantoor van Sas van Gent fotodestem/corj.deboer Van onze correspondent SAS VAN GENT/HULST - In tal van plaatsen is gisteren een begin gemaakt met de verkoop van kinderpostzegels en wenskaarten 1984. In veel postkantoren zijn door de plaatselijke comités verkoopstands in gericht. De kinderpostzegels hebben dit jaar als thema: 'Kind en stripverhaal'. In Sas van Gent was het de echtgeno te van de burgemeester, mevrouw Du sarduijn, die de eerste koopster was. In het Sasse postkantoor kan men vandaag en morgen nog terecht van 8.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. In Terneuzen werd gistermorgen in het postkantoor aan de Alvarezlaan de officiële start van de actie gegeven door het burgemeestersechtpaar Ockeloen. De verkoopactie in de beide Terneuzen- se postkantoren en de postagentschap pen te Sluis en Hoek, lopen tot en met woensdag 21 november en van maandag 10 tot en met woensdag 19 december. In het Hulster postkantoor verkoch ten kinderen van de Nobelhorst, Moer- schans en Willibrordusschool gisteroch tend de eerste zegels en kaarten aan mevrouw K. Molthoff. Mevrouw T. van der Veeken kreeg namens het Neder lands Comité voor Kinderpostzegels een pen uitgereikt. Dit vanwege het feit dat ze zich al 15 jaar als vrijwilligsters voor het kinderpostzegelwerk in zet. Voor wie het nog te vroeg vindt om al kerstkaarten te versturen verkopen de plaatselijke comité ook leuke Sin terklaaslabels om pakjes en surprises mee te versieren. Een serie kinderzegels met op elke zegel een stripverhaaltje is wellicht ook een aardig Sinterklaasca deau. TERNEUZEN - De alom be kende Bonte Avond van het Zeldenrustcollege is aan een jubileum toe. Op vrijdag 1, zaterdag 2, donderdag 7 en vrijdag 8 maart 1985 wordt aflevering 10 voor het voetlicht ge bracht in het Zuidlandthea- ter te Terneuzen. Een jubileum waardig, heeft de BAC (Bonte Avond Commissie) gedacht er iets bijzonder van te moeten ma ken. Het eerste deel van de Bonte Avond blijft in grote lijnen hetzelfde: sketches, dansnummers en liedjes van leerlingen. Voor het deel na de pauze is echter alvast voor een andere opzet geko zen. Het succesvolle toneel stuk van Maurits Schoen maker heeft voor de gele genheid plaats gemaakt voor een knallende musical, geschreven door A. Ooster ling. De musical Beestachtig Drie jaar geleden werd als onderdeel van de Bonte Avond een affiche-wedstrijd gehouden gunt de toeschouwer een ko mische blik in de bio-indus- trie. Zoals elk jaar wordt er ook nu weer een uitgebreid beroep gedaan op talentvolle leerlingen en docenten. De aanmeldingsperiode loopt sedert enkele dagen en nu reeds is er sprake van een stormachtige belangstelling. - foto de stem/cor j. de boer Leerlingen uit alle lagen van de school komen zich in bosjes melden bij leraar Nout, algemeen coördinator, om op te treden of bij de or ganisatie te helpen (decor bouw, sjouwploeg enz.). Dit grootse project zou ondanks alle opgedane ervaring in de voorbije jaren niet mogelijk zijn zonder de deskundige en welwillende hulp van de technici en andere mede werkers van het Zuidland- theater. Nu al zijn zij in druk overleg met de organi satoren op het Zeldenrust college om alles tot in de puntjes voor te bereiden. Van de leerlingen die zich hebben aangemeld voor het eerste deel, wordt verwacht dat ze op de eerste auditie in december een indruk geven van wat ze van plan zijn te gaan doen. Dan vindt er nog geen echte selectie plaats, maar worden de leerlingen tips aan de hand gedaan met het oog op een tweede audi tie in januari. Dan wordt er definitief geselecteerd en begint de koortsachtige voorbereiding pas echt. Van onze correspondent INITIATIEF SLOEG AAN PHILIPPINE - „Ons initiatief is er vooral op gericht met el- kaars sporten in aanraking te komen. Prestaties staan niet voorop. Het moet allemaal in een gemoedelijk sfeertje ver lopen. Natuurlijk maken we wel een klassement op, maar in wezen is dat maar bijzaak. Het belangrijkste is deelne men. Daarbij is onze vijfkamp een mooie gelegenheid om de verenigingen in Philippine wat dichter bij elkaar te bren gen". Deze filosofie vertolkte Jo- han Rammeloo, een van de initiatiefnemers om in het mosseldorp een vijfkamp te houden met vijf plaatselijke verenigingen. Aanvankelijk was het de bedoeling er een zeskamp van te maken. „Maar de zwemclub viel om begrijpelijke reden af. Dat is natuurlijk jammer, maar nu proberen we er met ons vijven toch wat leuks van te maken". De vijf kamp is een voortzet ting van de driekamp die vorig jaar werd gehouden. Toen na men wielrenners, voetballers en topbiljarters deel. Dit jaar is tennisvereniging Philten present en volleybalvereni ging W Philippine. De andere drie zijn Zaalvoetbal Philippi ne, Trimclub Marinet en bil jartclub Marinet. Elke deelne mende vereniging is veran- toordelijk voor de organisatie van zijn tak van sport. 23 November vindt de eerste ontmoeting plaats. Dan staat volleybal in de sportzaal op het programma. De rest van het programma ziet er als volgt uit: 14 december: topbiljart in Ma rinet; 2 februari 1985: rollen- wedstrijden in Marinet; 1 maart 1985: zaalvoetbal in sporthal Sas van Gent. 18 april 1985: slotavond bij tennisvere niging Philten. Van de verrichtingen van deelnemers en clubs wordt een stand bijgehouden in zaal Ma rinet. Maar er is na afloop in ieder geval voor elke deelne mende vereniging een herin nering. Prettige bijkomstig heid voor de organisators is dat Cees Buyze garant staat voor een eventueel nadelig saldo van de evenementen. „Deelnemende verenigingen kunnen zich dus geen buil val len", aldus Johan Rammeloo, die de mogelijkheid niet uit sluit dat volgend seizoen nog meer Philippiense vereni gingen zich bij het wedstrijd- gebeuren aansluiten. plaatselijke carnavalsvereni ging gaat hoe dan ook door. Niettemin hebben de Koeters met nogal zware problemen te kampen. Allereerst maken van de in het verleden zo populaire club nog slechts drie personen deel uit. Een raad van elf kan dus in ieder geval niet geformeerd worden. Naast voorzitter Jan Hilbrink zijn Wim Allonsius en Theo de la Ruelle de reste rende Koeters. Jan Hilbrink: „Uiteraard hebben we geld nodig. Er moet actie gevoerd worden. Binnen kort wordt in café De Gravin een bijeenkomst belegd om te trachten de mensen weer warm te krijgen voor een eigen caravalsfeest in West dorpe. In het verleden hadden we flink wat inkomsten uit onze oud-papieractie. Beurte lings met de Zuipcilinders (een andere carnavalsclub in West dorpe) trokken we iedere twee maanden huis-aan-huis om oud papier op te halen. Nu we maar met een paar mensen overblijven, zien we geen kans meer om die actie te blijven voeren". Een ander probleem vindt hij het gebrek aan belangstel ling voor De Koeters. Iedereen zegt dat carnaval in het dorp moet blijven bestaan, maar meehelpen om het feest op te bouwen doen ze niet. Hilbrink ('zeg maar de Tukker, zo ken nen ze me beter in Westdor pe'): „Deze week hebben we een eerste vergadering gehou den en we zijn tot de stellige overtuiging gekomen dat we in 1985 absoluut carnaval moeten vieren. Anders komt er in Westdorpe nooit meer iets van". i Horeca „Juist nu willen we de hele dorpsgemeenschap, van jong tot oud, erbij betrekken. Eerst moeten we bewerkstelligen dat we voldoende medewer kers hebben en vervolgens moeten we actie voeren om aan geld te komen. Lukken zal het en reken er maar gerust op dat er in Westdorpe ook na volgend jaar volop carnavals feesten zullen zijn". Overigens meent de Tukker ook dat de plaatstelijke mid denstanders en de horeca-on- dernemers de festiviteiten rond carnaval op het ogenblik te weinig ondersteunen. „En eigenlijk is het ook triest dat in feite de import carnavals feesten moet inrichten in Westdorpe", besluit hij. Scholen Hoe dan ook, De Koeters heeft al een voorlopig pro gramma. Zeker is dat de be zoeken aan de Westdorpse scholen doorgaan. Ook zullen de Westdorpse zieken worden bezocht in het ziekenhuis te Sluiskil. Verder zal alles in het werk gesteld worden om een optocht, een limonadebal, een bejaardenbal en een kroegen tocht te houden. Zij die nog 'hart hebben voor de zaak' kunnen contact opnemen met Jan Hilbrink, Graafjansdijk A 169 te Westdorpe. Soos Al tern - Zaterdag 17 n. vember is er een gezeild avond voor alleenstaande» van soos Altern. Deze avoJ wordt weer gehouden in Speye te Sas van Gent, aan vang 20.00 uur. Er wordt tweè keer bingo gespeeld en nien kan dansen op muziek van Dp Telstars. Commissie - Donderdag 15 no. I vember buigt de gemeentelij, ke financiële commissie zich over de gemeentebegroting 1985 en over de begroting van het gemeentelijk grondbedrijf 1985. Tevens praat men over de belastingvoorstellen 1 De vergadering begint om I 19.00 uur in het gemeentehuis aan de Westkade. SKW - Zaterdag 17 novemberI is er in De Roselaer een film- voorstelling voor de lagere schooljeugd. Deze film, op touw gezet door het SKW in Sas, heet 'Gus, de voetballende ezel' en gaat over de dolkomi sche en knotsgekke avonturen van een ezel. De film begint I om half drie en kost een gul den. Overigens kan de Si... jeugd zich nu al inschrijven I voor de Sinterklaas-play back-show van woensdagmid dag 5 december. Iedereen van de lagere school kan meedoen alleen of met een groep. 1 lanstellende playbackers kun-1 nen zich via een inschrijf- strookje aanmelden voor don derdag 15 november bij De I Roselaer. De kosten zijn slechts een gulden en men be-1 gint dan om 13.15 uur. Vogelnieuws - Vier leden van I vogelvereniging De Sasse Vo gelvrienden behaalden goede resultaten op een vogelter,-1 toonstelling in het Belgische Zelzate. De Sasse Vogelvrier,-1 den wisten op deze expo waarvoor 54 personen 750 vo- gels hadden ingezonden, vijf I kampioenschappen te behalen De kampioenen waren: 1.1 Reu met zebravinken popper. I EK met 92 punten; J. Kox me: I kleurkanaries vetstof wit EK I met 92 punten; J. de Kort me: I zebravinken mannen en pop-1 pen OEK met 92 punten; I Kox met kleurkanaries vetstof geel OEK met 92 punten. Vogelbeurs - Zondag 18 no vember houdt de Sasse vogel- vereniging voor de tweede keer een vogelbeurs in De Speye. Deze start om 10.00 uur Ook nu is er weer gelegenheid om vogels te ruilen, kopen 0 te verkopen. Boekhandel Pro-1 menade is aanwezig met eer stand met vogelboeken en boe ken over vogelbenodigdheder I De jaarlijkse tentoonstelling van de Sasse Vogelvriender wordt gehouden vrijdag 7, za terdag 8 en zondag 9 decern-1 ber. Rode Kruis - De afdeling Ter-1 neuzen van het Rode Kruis I houdt zaterdag 17 november in I Zaamslag een gezellige avoni I voor vrijwilligers. Dat gebeur: I om 19.30 uur in de Poort. Me-1 dewerking wordt verleen! door de Zaamslagse buurtver- eniging Noord, die de klucht in I drie bedrijven 'Zilveruitjes er. I augurken' op de planter. I brengt. De avond is -a raisor I van vijf gulden- ook toegan I kelijk voor andere belangstel-1 lenden. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Er moet zo spoedig mogelijk een oplossing komen voor de rioleringspro- blematiek in de Philippiense Weststraat. Althans, dat is de stellige mening van R. de Hoek (Gemeentebelangen), lid van de commissie openbare werken die gisteravond bijeen was in het gemeentehuis aan de Westkade. „De toestanden die de men sen daar na een flinke regen bui mee maken, zijn werkelijk niet meer van deze tijd. Het is daar echt zandzakken voor de deur", aldud De Hoek. Hier mee doelde hij vooral op de wateroverlast die de bewoners van de Weststraat hebben na het onvoldoende functioneren van de daar aanwezige riole ring. Ook de overige commissie leden konden zich aansluiten bij deze mening en wilden gaarne wat gewicht in de schaal leggen om de kwestie nogmaals in het college aan de orde te stellen. Hoewel men goed besefte dat ook veel andere zaken geld vragen, was men van mening dat dit probleem de hoogste prioriteit moest krijgen. Een goede oplossing voor het riole ringsprobleem in de West straat gaat al snel 50.000 gul den kosten. .- Voorzitter Rammeloo stelde dan ook de vraag waar het be- j nodigde geld vandaan te ha len. De aanwezige commissie- I leden konden ook hier niet di rect een pasklaar antwoord op geven, maar zagen bij voor beeld een verhoging van de ogb (onroerend goedbelasting als mogelijk middel geld be- schikbaar te krijgen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terne"" I zense hoofdbibliotheek aan Oostkant 1 heeft sinds te"1 een collectie Spaanse, Turkf Marokkaanse en Kroatiscb' boeken. De collectie is geleen" van de Landelijke bibliothee» Centrale. Volgens een woordvoerde' I van de bibliotheek was er va verschillende kanten om K*' I ken in deze talen gevraag Van elke taal zijn vijftig stut-' geleend. De boeken worden een "a' I jaar op proef in het bestab opgenomen. Na die tijd I het personeel van de Terne 1 zense bibliotheek bekijkend I groot de belangstelling v0° I deze boeken is. pONDERDAG15 Van een onzer verslagt OOSTBURG - Het gr< belbedrijf Jac Herman: plan een nieuwe Pr vestiging in Oostburg wen. De nieuwe supe bomt hoogstwaarschiji bet terrein aan de straat waar nu nog c openbare lagere schoo jac Hermans is in one deling met de gemeen Sh Nc Van een i SLUIS - Sluis ga gemeente een pre kaanse staat Mal; Het betreft de aan gezondheidscentrun nodig is. Dit adoptie-plan is e tiatief van de Sluise fractie van de PvdA. „E is ontstaan na het zien schokkende tv-beelde Ethiopië", aldus fract zitter A. Oosterling. „T bij de ingekomen stukki de oktober-vergaderin de gemeenteraad een brochure aantroffen daarin enkele projectei ben we direct een voors lanceerd". De drie andere frac het college van B en geerden in principe p maar burgemeester J. bergs gaf de PvdA in o ging met een uitgewerl te komen, dat dan kan 1 meegenomen tijdens handeling van de gen begroting. In een brief, die de P heeft verzonden aan al se raadsleden, zet Oos uiteen dat het gaat kleinschalig project, d directe betekenis is voo vensomstandigheden bevolking. Het gezonc centrum in de stad K omvat een kraamklini operatiezaal en een kin niek. Er worden hoofdz zwangere vrouwen en voede kinderen behandi „Het belang van scb goed drinkwater voor e gelijk centrum spreek zich", schrijft Oosterl zijn brief. „De kliniel 14.000 liter water per c dig". Beperken Met de aanleg van de leiding is 4780 gulden g< wat neerkomt op 1,57 per inwoner van de ge Sluis in 1985. „En dat zeker niet veel voor een lijk project", aldus de P in een toelichting op het Tevens hoopt Oosterl het Sluise initiatief al: beeld zal dienen voor d< re Zeeuwse gemeenten dat wij een kleine ge Van een onzer verslage TERNEUZEN - Ook Zeeuwsch-Vlaanderen binnenkort een re werkgroep Kerk en Sa ving. Een functionaris v; Katholiek Maatscha Activeringswerk Zeel; naar aanleiding van roep van de regionale ci groep Vastenactie, al en bezig met de oprichting groep. De bedoeling is dat de groep haar activiteite richten op de traditione terban (de katholieke g< schap) en zich onder me bezighouden met sa vingsvraagstukken bin buiten de kerk.

de Stem | 1984 | | pagina 16