Onverharde wegen Sint bezoekt zondag Hulst MENSEN EN DIEREN MAKEN TONGEN LOS 's Lands grootste kruidenier neemt 'n nootmaatnegel. k George Sponselee 2 (TENDONK" tade betaalbaar >OP TE HUUR Ientatief café-restaurant LnENSDAG 14 NOVEMBER 1984 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Verkoop van liinderzegels start morgen O-Z-Vlaanderen jjul voor collecte gehandicapten Sinterklaas in Koewacht 1330 vogels op phow in IKloosterzande li Schietingen Piet Bukman spreekt voor CDA-Zeeland Play-back show St.-Jansteen Latijnhouwers in Hulst albert heijn Waarden Axel Clinge Graauw Hulst Koewacht Sint-Jansteen T22 •H iwe zaal en grote woning, igelegenheid en terras, mg gemeente hoeven. d voor bruiloften, partijen, recep- mogelijkheden. ithousiast echtpaar, uitstekende' n. Direkt te aanvaarden. 18 en 01608-34750 (tst. 14) alleen i van 9 tot 11 uur. IjY HULST Van een onzer verslaggevers HULST - Woensdag start het latselijk comité met de ver- p van kinderpostzegels en Lrten op het postkantoor *jn de Minderbroedersstraat i„ Hulst. pe vele medewerk(st)ers staan dan in de startblokken Lde actie weer tot een succes Ye maken. Traditiegetrouw zal Lvrouw K. Molthoff woens- om half tien het postkan toor binnenwandelen om als eerste een pakketjes zegels en parten te kopen. Vanaf dat tijdstip is de stand tot en met december geopend van 9.30 t„t 12 uur en van 13.30 tot 16 ir. Ook in de Blaauwe hoeve pjn twee medewerksters aan wezig om iedere donderdag middag van 14 tot 16 uur de collectie kaarten en zegels te presenteren. De eerste ver- koopdag in de Blaauwe hoeve isdonderdag 15 november. Van een onzer verslaggevers HULST - De inwoners van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen hebben ook dit jaar weer met gulle hand gegeven aan de Na tionale collecte Geestelijk Ge handicapten. Dat blijkt uit het overzicht van wat er in de verschillende plaatsen is opgehaald: Axel 1860,25 gulden, Terneuzen 3546,50, Hoek 1.522,10, Sluiskil 1.203,75, Zaamslag 1.206,45, Hulst 3.532,85, Sint-Jansteen 825,90, Heikant 510,80, Kuitaart 43,75, Vogelwaarde 863,65, Os- senisse/ Walsoorden 505,49, Hengstdijk 154,40, Terhole 124,45, Kloosterzande 544,65, Westdorpe 519,00 en Philippine 188,78 gulden. Van onze correspondente KOEWACHT - Op zondag 18 november komt de goedheilig- man weer in Koewacht aan. De Sint vertrekt om 14 uur vanaf het Zand voor een rond rit door de straten van het dorp. Om ongeveer half vier komt Sinterklaas met zijn zwarte pieten aan in de Vla schaard. Daar zal hij de kin deren toespreken en voor ieder kind is er een verrasing. De muziekvereniging 'Een dracht Maakt Macht' uit Koe wacht gaat eveneens mee om liet gebeuren muzikaal op te fleuren. De organisatie is in handen van de winkeliersver eniging Koewacht. |j Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Zaal de Hoogaars in Kloosterzande Wordt komend weekeind be volkt door zo'n 350 vogels van uiteenlopende pluimage. Zaterdag 17 en zondag 18 Sovember houdt de vogelvere- fflging Zang en Kleur er weer jaarlijkse vogelshow, met Ier meer kleur, vorm en (Postuurkanaries, bastaarden, ppen, parkieten, duiven en partels. Zaal de Hoogaars is te vin- !n tegenover de kerk te [groenendijk en de show is ge- "tnd op zaterdag van 14 tot 22 en zondag van 10 tot 19 "f. De toegang is gratis. Van een onzer verslaggevers HULST - Sinterklaas brengt zondag een bezoek aan Hulst. Het belooft, als de weer mee zit, een waar kin derfeest te worden. De goedheilig man wordt om 14 uur met de Kon. Ste delijke Harmonie, fietscros- sers en de ponyclub afge haald aan het Stationsplein. Vandaar gaat het in optocht door de binnenstad, waarna het gezelschap rond 15 uur bij het stadhuis arriveert. Op de markt is er dan vanaf 14 al van alles te bele ven geweest. Het jeugdcir- cus Reinardi verzorgt er een optreden en de Sjopres Am- WINKELACTIE MET BERG PRIJZEN bras Band blaast vrolijke Sinterklaaswijsjes. De be jaarde kindervriend wordt op het bordes van het stad huis ontvangen door burge meester P. Molthoff, waarna de Sint op zijn beurt de aan wezigen zal toespreken. Ter wijl tussen de bedrijven door de harmonie de stem ming erin houdt, begeeft de Sint zich naar de wachtende kindertjes om hen de hand te drukken. Ouders die dat moment op de foto willen vastleggen krijgen daarvoor alle tijd. Intussen mengen de ongeveer zestien zwarte pie ten zich met zakken vol snoep tussen het publiek en delen al dat lekkers uit. Bij slecht weer zullen de activi teiten in het stadhuis zelf plaats vinden. Winkelactie Vanaf vrijdag 16 novem ber tot en met 8 december houden de winkeliers in Hulst een winkelactie, waarmee heel wat prijzen zijn te verdienen. Drie vi deorecorders, vier stereoto rens en evenzoveel stereo combinaties zijn de hoofd prijzen. Voor iedere tien gulden die bij de deelne mende winkels wordt be steed krijgt de klant een gratis lot. De trekking wordt op 13 december om 20 uur verricht door notaris Vroome in De Korenbeurs. Om iedereen gelegenheid te geven sinterklaasinkopen te doen, zijn er op 28, 29 en 30 november en op 3 en 4 de cember koopavonden. Huldiging sportlieden opnieuw ter discussie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BOSCHKAPELLE - Bejaardenschieting, zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge en eerste zij vogel: P. D'Hondt; tweede zij- vogel: A. Burm, beiden Kloosterzande; grootste aantal (7): J. Schilleman, Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal G. van Rumste, 38 schutters: hoge en tweede zij vogel: J. van Meelen, Klooster zande; eerste zij vogel: G. Baert, St.-Gil- lis; grootste aantal (4): H. de Smet, Koe wacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 40 schut ters: hoge vogel: J. de Waal; eerste zijvo- gel: F. de Blok, beiden Koewacht; tweede zij vogel: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): P. Boënne Hulst. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 92 schut ters: eerste hoge vogel: J. Vetter, Kapel- lebrug; tweede hoge vogel: R. de Breuke; eerste zij vogel: F. de Blok, beiden St.- Pauwels; tweede zij vogel: M. Strobbe- laar; derde zij vogel: R. Kint, beiden De Klinge; vierde zij vogel: Th. de Saeger, Kemzeke; grootste aantal (6): F. Fierens, St.-Pauwels. OSSENTSSE - Verenigingsgebouw, 16 schutters: eerste hoge, derde zij vogel en grootste aantal (6): A. Verhoeven, Kloos terzande; tweede hoge vogel: R. Her mans; tweede zij vogel: E. de Maat, bei den Ossenisse. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 30 schutters: eerste hoge vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij vogel: F. Saye, Moerbeke; tweede zij vogel: P. Oosting, Axel; grootste aantal (6): R Laheyne, Overslag; O. de Moor, Hulst en H. Ha mers, Westdorpe. BOSCHKAPELLE Zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: T. Visser; eerste zij vogel: J. Verschoten, beiden Klooster zande; tweede zij vogel: M. van Schaick, Boschkapelle; grootste aantal (5)A. van Dijk, Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 31 schutters: hoge vogel: A. van Hooye; bei de zij vogels: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (5): J. Vermeersen, St.- Jansteen. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 55 schutters: hoge en eerste zij vogel en grootste aantal (3): P. Martens, Koe wacht; tweede zij vogel: G. de Cauwer, Moerbeke. HULST - OZO, 20 schutters: hoge en tweede zij vogel: P. Boeter, Boschkapelle; eerste zij vogel: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (7): A. Leeraert, Graauw. OSSENISSE - Verenigingsgebouw, 19 schutters: eerste hoge vogel: J. de Waal, Ossenisse; tweede hoge vogel: Th. Cam- been, Kloosterzande; eerste zij vogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij vogel: A. Verhoeven; derde zijvogel: J. van Mee len; grootste aantal (6): F. Rijk, allen Kloosterzande. ZUIDDORPE - Staande wip, St.-Sebas- tiaan, 104 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: G. Baart, Axel; tweede hoge vogel R de Mey, Westdorpe; eerste zij vogel: J. de Smet; tweede zij vogel: J. Ferket, bei den Axel; derde zij vogel: G. Suy, Zuid dorpe; vierde zij vogel: C. Cornelissen, Gilze. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Suy, Koewacht; tweede hoge vogel: J. Ferket, Axel; eerste zij vogel: A. Hoogstrate, Ter- neuzen; tweede zij vogel: A. de Pauw, Oost-Eekloo; derde zij vogel: E. van Voo- ren, Zuiddorpe; vierde zij vogel: L. Ver- vaet, Moerbeke. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 35 schutters: hoge vogel: R de Smet; groot ste aantal (4): Rita van Steene, beiden Koewacht. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: M. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5): R Ver schoten, Kloosterzande. HEIKANT - Bejaardenschieting zaal 't Helleken Hellestraat, 52 schutters. Hoge vogel: J. van Meele, Kloosterzande, zij- vogels: niet afgeschoten, meeste kleine vogels (5 stuks): Th. Keenknecht, Hei kant. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster sportadviescommissie gaat zich nog maar eens buigen over de vraag welke sportlieden er nu wel en welke er juist niet voor huldiging in aanmerking komen. Een discussie die al zowat ieder jaar is gevoerd, maar nog steeds niet tot een systeem heeft geleid dat iedereen tevreden kan stellen. De huldiging van sportlie den maakte tijdens de verga dering van de sportadvies commissie de tongen weer los. Dit keer naar aanleiding van een boze brief van de heer Van Duyse uit Clinge, wiens echt genote het Nederlands kam pioenschap zeehengelen in de wacht sleepte, maar volgens de door de commissie vastge stelde criteria niet voor huldi ging in aanmerking kwam. Dieren Immers, na heel wat ge praat werd afgelopen juni be paald dat prestaties waarbij dieren betrokken zijn voor huldiging worden afgewezen. Dit omdat het dier een te grote invloed kan hebben op de prestatie. Hengelaars, duiven melkers en ruiters werden dan ook van het lijstje afgevoerd. „U moet mij maar eens aanto nen welke belangrijke rol een vis kan spelen om kampioen te worden", aldus de echtgenoot van de miskende hengelkam- pioene. „Kan men die trainen of africhten, ik vraag me af hoe dat moet". De brief bleek de verschil lende commissieleden aan het twijfelen te hebben gezet. Met name H. Suy verklaarde ach teraf gezien spijt te hebben van de eerder genomen beslis sing. De commissie ging echter niet zo ver de zaak terug te draaien. Wel was men het er Van een onzer verslaggevers GOES - De landelijk voorzit ter van het CDA, drs. Piet Bukman, houdt dinsdag 27 no vember een spreekbeurt tij dens een openbare ledenver gadering van het CDA-Zee land in de Prins van Oranje te Goes.Bukman zal dan praten over actuele politieke zaken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. broederlijk over eens dat de gehele sportliedenhuldiging wederom diepgaand moet worden bekeken. En met name voor wat betreft de combina ties mens en dier. Geopperd werd nu maar eens een lijst op te stellen met alle sporten die voor huldiging in aanmerking komen. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - De Eve nementencommissie van de Warande in Sint-Jansteen heeft voor vrijdag 23 novem ber een grote play-back show op touw gezet. Het spektakel is georgani seerd in samenwerking met het personeel van de lagere school en begint om 19.30 uur. De deelnemers strijden om de hoogste eer in vier leef tij dsca- tegoriën, 6-9 jaar, 10-12 jaar, 13-15 jaar en 15 jaar en ouder. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar in de Warande of bij de lagere school. 'Play-bac- kers' kunnen zich nog tot 17 november opgeven. Van een onzer verslaggevers HULST - Voorzitter ir. A. La tijnhouwers van de NCB is maandag 19 november te gast op de najaarsvergadering van de NCB-Hulst in Den Dul- laert. De vergadering begint om 19.30 uur. Voordat Latijnhou wers een boekje opendoet over land- en tuinbouwbeleid in eigen land en in EG-verband geeft geestelijk adviseur A. Merckx een overzicht van de godsdienstige en sociale acti viteiten en licht algemeen se cretaris drs. A. Heijmans de organisatorische en financiële aspecten van de NCB toe. Nadat de heren hun zegje hebben gedaan is er gelegen heid om vragen te stellen. (ADVERTENTIE) Maar liefst 20 verschillende nootjes, zout jes en chips hebben we blijvend in prijs verlaagd. Letwel blijvend. Dus u kunt blijven smikkelen. Duyvis knabbelnoten, O QQ zak 250 gram a 4 s ,3^49" 21.270 Duyvis brosnoten rodeo of barbecue, 1 QQ zak 125 gram 4 5 Smiths ringlings, zak 55 gram 2345 _L39" Smiths mamamia's, zak 55 gram 4 5 X-2& Smiths chips, naturel of paprika, zak 100 gram 4 5 ,99" Smiths superchips, naturel of 1 QC Paprika, zak 90 gram 4 5 _L44" l.tj jjmky chips, naturel, paprika of 1 CCk oolognese, zak 200 gram 3 4 5 IVfr" J..OÏ7 N'bb-it rings. 1.49 1.29 1.19 89 rings, zak 70 gram 4 5 Nihb-it cocktail, zak 65 gram Nibb-it mixed, zak 35 gram 3 4 5 Mbb-it bakoncrips, zak 45 gram 5 -£9" 89 ji&r 1.49 Duyvis lachbekjes, zak 80 gram 4 5 Duyvis snackstars, zak 80 gram 4 5 Duyvis snackpuntjes, zak 40 gram 4 5 Cornuco kaasflips j zak 70 gram 3 4 5 De Kroes kaasbollen, doos 125 gram 4 5 Beekman banketbakkers zoutjes ^rAe^ 1.39 0,49-1.39 4 s of pindaflips, J*T pakje 100 gram 3 4 Verkade arno's of dots, pakje 75 gram 4 s Tuc, 2 pakjes a 75 gram Japanse rijstcrackers, zak 70 gram 4 5 CU 1.19 69 2.19 -L98- 1.59 -L45- 1.39 -79- 75 -239- 1.99 De artikelen in deze adverten tie kunt u in alle AH winkels kopen, behalve de artikelen waar kleine cijfertjes bij staan Die artikelen kunt u alleen kopen in AH winkels waar een van die cijfers op de deur staat Hengstdijk-Groenendijk: halfopen verharding Een volledig gesloten wegdek. Zijn natuur- en landschaps beschermers nu per definitie overal tegen, of zijn ze bang voor iedere vooruitgang? Het Zeeuws Coördinatieor gaan voor natuur-, land- schaps- en milieubescher ming, sinds 1 november met de Vereniging Milieuhygië ne Zeeland gefuseerd tot de Zeeuwse Milieufederatie, bracht onlangs een brochure uit met als titel: 'Onverhar de wegen in Zeeland'. De aanbeveling: het is dan ook van belang te zoeken naar mogelijkheden deze wegen in stand te houden. Enerzijds kan gestreefd worden naar het bescher men van deze wegen door middel van de wettelijke mogelijkheden die hiervoor bestaan, anderzijds kan het belang van deze wegen be nadrukt worden door er, voorzover de huidge waar den dat toelaten, een pas send gebruik voor te vinden. Te denken valt hierbij aan het opnemen van dergelijke wegen in wandel- en fiets routes. Aan een dergelijke aanbe veling is natuurlijk wat voorafgegaan: uit het voor gaande blijkt dat dat de nog resterende niet-geasfalteer- de wegen belangrijke waar den vertegenwoordigen. En voor ons blijkt uit het voor gaande dat de titel van de brochure eigenlijk niet juist is: niet de 'aarden' wegen worden vergeleken met die met een verhard wegdek. Nee, vergeleken worden we gen met een open of half open wegverharding en we gen met een geheel gesloten dek: de asfalt- en/of beton wegen dus. Macadamweg Tot de eerste groep beho ren echte onverharde we gen. Maar ook de kassei (kallesai)wegen, klinkerwe gen en de wegen verhard met steenslag. Ze staan al gemeen bekend onder de naam macadamweg. Als u weet dat een Schot, een ze ker John McAdam, met dit type wegverharding begon nen is, ziet u direct waar de naam macadam vandaan komt. Wat zijn die waarden waarover gesproken wordt? Genoemd wordt de cultuur historische waarde. De ma nier dus waarop onze voor ouders, toen ze destijds de weg aanlegden, het tracé en de verharding kozen. Het laatste was gewoonlijk een kwestie van centen. En het eerste zat eigenlijk al in het landschap zelf. Men koos de kreekruggen, die bestaan uit een zandlichaam met een zavelige bovenlaag. Ze zijn droger en liggen ook wat ho ger dan de omliggende klei- kommen. Nu weet iedereen die wel eens bij Saeftinghe over de dijk gekeken heeft, dat kre ken grillig verlopen. De vroegere, later langs na tuurlijke weg met zand op gevulde beddingen dus ook. En vandaar ook de erop ge legen wegens en wegels. Maar dat betekent eveneens dat de oorspronkelijke we gen in het landschap passen; nieuwe wegen daarentegen doorsnijden het. Over het vaststellen van wegtracé's eertijds bestaan allerlei ver halen. De destijds beruchte kronkelweg tussen Goes en het haventje van Hoede- kenskerke met zijn veertig bochten is aldus ontstaan: Toen tot de aanleg van een weg besloten was, moest het tracé worden vastge steld. Maar....bij wie wel en bij wie niet over zijn land? Men zou tussen de kerktoren een touw spannen en dat zou dan de route wor den. Laat toch een van die kerels het touw los voor het ligt, nou ja, het resultaat is bekend. Overigens wordt ditzelfde verhaal ook verteld over de bochtige, oude weg tussen Hengstdijk en Groe nendijk. Ook daar zaten nogal wat kronkels in, maar wat wil je: de Groot- Hengstdijkpolder waarin de weg ligt (lag: een stuk is nu het tracé op de foto), is be dijkt voor 1161. Zeker toen was men aangewezen op de hoogste plekken om min of meer droogvoets van dorp naar dorp te komen. Wie het touw losliet? Ik wil geen partij kiezen, maar op Hengstdijk wordt algemeen gezegd dat. Een weg die past in het landschap heeft ook een landschappelijke waarde. En een recreatieve: fiets of wandel maar eens de Bou- deloodijk bij Lamswaarde af (richting Oliekot, het on verharde stuk), of de Stek- kerweg onder Westdorpe, de Hogedijkbij Groede. En: er zijn natuurweten schappelijke waarden. Op het eerste gezicht verbaast u dat wellicht, maar een weg heeft invloed op het plan- ten- en dierenleven in zijn omgeving. En daarin speelt het soort wegdek (open, half open, gesloten) een grote rol. Bij een gesloten wegdek bij voorbeeld vloeit alle regen water direct en ineens af naar de berm. En met regen water ook allerlei spul op de weg: bandenslijpsel, olie en zout van de gladheidsbe- strijding. Planten die deze spullen niet kunnen verdragen, ko men niet langs zo'n weg voor. Is de weg pas nader hand geasfalteerd, dan ver dwijnen ze. Maar ook dat wisselregiem van: dan weer tijden droog, en dan weer letterlijk overspoeld wor den, moetje kunnen verdra gen. En niet alle planten kunnen dat. Dat dit aspect niet alleen een theoretisch verhaal is, moet u zelf maar eens nagaan op het eind van de Tivoliweg te Hulst, nabij de rondweg. Daar gaat de klinkerweg over in asfalt. Bekijk de berm maar eens en let op het verschil in plantengroei. De grens, de overgang in de voorkomen de soorten is bijna even scherp als de overgang van de bestrating. Een vraag die u zich wel licht ook nog stelt: om hoe veel kilometer weg gaat het? In West-Zeeuwsch-Vlaan deren om 125 kilometer en in oost om zo'n 140 kilometer. In die 140 kilometer zitten naast onverharde wegen ook de kinderkopjes wegen en de kerkepaadjes. Vooral deze twee zijn uit cultuurhisto risch oogpunt interessant. Al zijn kallesai-wegen nou niet direct prettig om er over te rijden, omwille van het cultuurbehoud moeten we ze behouden. En die kerkepaadjes die er nog zijn zeker. Tientallen kilometers van deze kruip- door-sluip-door-verkortin gen zijn er geweest. De kort ste (nou ja!) route tussen een afgelegen buurtsachap en de (dorps) kerk. Een aantal is 'legaal' verdwenen door ruilverkavelingen, dorpsuit breiding etcetera. Een deel is illegaal verdwenen: omge ploegd door de aanpalende boer. Of misschien was het toch wel grond van hem, maar evengoed is het spijtig. Plaatselijk nieuws Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de zevende wedstrijd van de najaarscom petitie. Uitslagen: A-groep: 1. heren Pel-Moeliker, 2. heren Scheele-Van Bambost, 3. me vrouw Van de Dries-de heer Olyslager. B-groep: 1. me vrouw Dekker-de heer Koek, 2. echtpaar Haagsma, 3. dames Keeman-Knöpker. C-groep: 1. echtpaar IJsebaert, 2. dames Van de Casteel-Groenewoud, 3. heren Van de Casteel-Essel- brugge. Film - In cultureel centrum De Halle in Axel vertoont 'Praat-In' woensdag 21 no vember om 20.00 uur de film 'In de kracht van je Leven'. De film gaat over drie mannen die volwassen werden in de zestiger jaren en nu gecon fronteerd raken met de vrou wenbeweging. De film laat hun reactie hierop zien. Prinsenbal - Carnavalsvere niging De Kriekeputters houdt zaterdag 17 november het tra ditionele prinsenbal in Mal- pertuus. Het dansorkest Old Fashion verzorgt het muzikale gedeelte. De avond begint om half negen. Rond de klok van elf wordt het spannend. Aller- eest worden de leden van de raad van elf voorsteld. Daarna maken de jeugdprins en jeugdprinses kennis met de aanwezigen. Dan komen nog de hofdames van prins Kriek en tensltote nog prins Kriek zelf. Kampioenendag - De postdui- T. IS >.v;. SSE5IC5 .v- venvereniging De Snelle Duif houdt zondag 18 november in café De Snelle Duif haar jaar lijkse kampioenendag. De ver schillende kampioenen van het afgelopen seizoen worden gehuldigd. Tijdens de morgen uren is de keuring van de dui ven. Hierna zijn de duiven be zichtigen. Om twee uur begint een verkoop van bonnen, die door liefhebbers met een goed resultaat geschonken zijn. Kaarting - Door de Bond van Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 39 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Mangnus, 2. W. Sorber, 3. P. Bruggeman, 4. mevrouw Van Immerseel, 5. E. Kouyzer. Tentoonstelling - Zondag 18 november houden de bejaar den in het gemeenschapshuis een handwerktentoonstelling van 14.00 tot 17.00 uur. De ten toongestelde werkstukjes worden te koop aangeboden. Trimloop - Zaterdag 17 no vember houdt SV Aloy de Sin- terklaas-trimloop. De afstan den bedragen 2, 5, 7 en 12 kilo meter. De start is om 15.00 uur. Bridge - In gemeenschapscen trum Den Dullaert speelden leden van de bridgeclub een wedstrijd in het kader van de eerste helft van de wintercom petitie. Uitslagen: A-groep: 1. heren Biesbroeck-Beuzenberg, 2. mevrouw Boogaart-de heer Melchers, 3. mevrouw Bruijns-de heer Van Geel. B- groep: 1. heren Gerres-De Maat, 2. heren Reunis- d'Hondt, 3. dames Seydlitz- Van Esbroeck. C-groep: 1. he ren Boddaert-Wendels, 2. he ren De Feijter-Romson, 3. da mes Wendels-De Booij. Vrouwensoos - Donderdag 15 november wordt door de vrou wensoos een wijnproefavond gehouden. Er wordt kennis ge maakt met rode en witte Franse wijnen uit verschillen de gebieden. Dit alles wordt gepresenteerd door mevrouw E. de Caluwe uit Koewacht. Wie een wijntje wil proeven kan hiervoor terecht in De Vlaschaard om 20.00 uur. Dansavond - De Evenemen tencommissie van de Stichting De Warande te Sint-Jansteen houdt zaterdag 17 november een dansavond met medewer king van het orkest Frans Bonne. Het bal begint om 20.30 uur de toegangsprijs is 8,50 gulden. In het kader van het vijfjarig bestaan van De Wa rande is er speciale verrassing tijdens de verloting.

de Stem | 1984 | | pagina 13